PDA

View Full Version : Cili Filem ju bėn qė tė qani???


MemphiSx
21-08-05, 21:12
Ka shum Filma qe jan te ndjeshem dhe ndodh qe te pik ndonje Lot.

Mu perveti sa her te kqyri Titanikun me ndodh qe mos te ndjehem mir.

Besoj qe edhe ju keni pa ndonje filem qe ka shum emocion dhe ju ka bere qe te ju Tradhetoj Loti :)

Gentiana
21-08-05, 21:21
Mua nje film Indian (perveq Titanikut) qe quhet, Ne ditet e mira si ne ato te veshtira, me aktoret Shahrukh Khan dhe Kajol,sa her e shikoj me ben te qaj.

http://media.santabanta.com/medium/Bollywood%20Movies/Kabhi%20Khushi%20Kabhi%20Ghum/kab21v.jpg

MemphiSx
21-08-05, 21:37
Edhe Filmi i Ibrahim Tatlisesit Sabuha me ban me qajt me zė :( :D

Murgesha
21-08-05, 21:47
Burgu i Mėrgimit------ qaj si fėmi sa herė e shof.

lazdrani
24-08-05, 10:12
Nell-Jodie Foster

Forrest Gump-Tom Hanks

Der Mann in der Eisernen Maske-Leonardo Di Caprio

Geist-Patrick Swayze

Samuraj-Tom Kruz

RRuga e Shkronjave

Lepuri me pese kembe

Proka.....

turisti
12-10-05, 13:50
:P CASABLANCA :P ,Zonja me Kamelje.....

Krokodilli
12-10-05, 13:58
*Titanic :cry:
*The Truth About Australian Aborigans :cry:
*Nje pallto per babin tim ne burg :cry:

Urata
12-10-05, 14:00
Ka shume...

jadore
10-06-06, 18:13
..Jam rrenqethuar ,jo qajte (!!!!)

..... Pasioni i Krishtit
.......Lista e Schindler-it

...tjeret nuk po me kujtohen per momentin !!!!!1

seriozja_19
06-09-06, 22:37
It began in september, me Winona Ryder + Richard Gere

lenna
08-09-06, 18:58
Hotel Ruanda ..

ka qen njekohesisht edhe rrenqethese..

King_Gentius
10-09-06, 04:09
Flaka e Maleve.

vendasi
10-09-06, 19:02
The story of us....Brus Willis...Michelle Fieffer...

Savior
11-09-06, 04:25
"The Passion of the Christ" me ka bere te qaj, bile si femija 3 vjec kam qajtur. :tongue: :biggrin: :wink:

Dea_A
11-09-06, 11:38
:P CASABLANCA :P ,Zonja me Kamelje.....

Hahhaa ROMANTIKA

Mua asnje film sme ka bere te qaj se shof me shume komedi :biggrin:

dr1ta
20-09-06, 07:53
Amrican history X, A walk to remember , City of angels.

ZeShKaNee
22-09-06, 22:43
Shahrukhan me ben te qaj :S

Arb
22-09-06, 23:40
Shahrukhan me ben te qaj :S

Cka osht ky dreq?

ZeShKaNee
24-09-06, 22:52
Arb mos i thuj dreqq :@

film Indian ku luan edhe aktori Shahrukhan oooooooo me ben te qaj luan film Dashurie :S:S

halla e madhe
25-09-06, 21:49
Filmi i fundit qe shiqova para dy dite "Das leben der anderen"..ngjarje qe preke thelle ne shpirt(ngjarje e vertete e spionazhes se ish DDR _Gjermanise Lindore)

Guri i madh
30-09-06, 23:17
mua mas shumti me ban te qaj jo edhe te qaj po qe me prek ne zemer nji pallt per babain tim ne burg kur at kaset e lshoj disi dua qetsi dhe nuk deshiroj te komunikoj me askend nuk me dalin lotet po disi deshiroj qe te jam ne qetsi

Amina
16-10-06, 15:18
Mua nje film Indian (perveq Titanikut) qe quhet, Ne ditet e mira si ne ato te veshtira, me aktoret Shahrukh Khan dhe Kajol,sa her e shikoj me ben te qaj.

http://media.santabanta.com/medium/Bollywood%20Movies/Kabhi%20Khushi%20Kabhi%20Ghum/kab21v.jpg

Edhe per mua vlen e njejta gje, po jo vetem ky film, po shumica e filmave bollywoodian me bejne te qajn. Ata qe kan zbuluar boten e Bollywoodit, e din se qfare po flas

tonitoni
16-11-06, 23:30
Te them te drejten prej filmave shqip filmi Nje Milion Euro qe trajton temen e kidnapimit jo qe kam qare por edhe trupi mu ka dridhe kah e shihja. Eshte film televiziv por per mua deri me tani filmi me i mire. Ndersa Filma te huaj filmi Titanic me ka bere te qaj.

Arb
17-11-06, 17:47
Mane veten bre...

dardan100
17-11-06, 20:48
1) Ghost - Fantazma - me Patrick Swayze dhe Demi Moore

2) What dreams may come - me Robin Williams

3) Armagedon - me Bruce Willis, Ben Affleck

4) Patch Adams - me Robin Williams, po ashtu te gjithe filmat e tij.

BoNu$
27-07-07, 22:05
Gladiator,Titanic :)

Zero Cool
03-08-07, 19:36
Gone with the Wind (1939)
http://www.moviemeter.nl/images/covers/1000/1378.jpg

yllush_qiki
04-08-07, 01:20
na na na na e kom zemren gur une:biggrin: ...qaj (psh*r*n* dhe dh*hn*) vetem kur shikoj filma horrorr:biggrin: :biggrin:

SANTANA-29
04-08-07, 01:27
na na na na e kom zemren gur une:biggrin: ...qaj (psh*r*n* dhe dh*hn*) vetem kur shikoj filma horrorr:biggrin: :biggrin:
une keshi kur shikoj filma horror,,,,ti koke shum e dhimshme,,,,,,:tongue:

yllush_qiki
04-08-07, 01:35
une keshi kur shikoj filma horror,,,,ti koke shum e dhimshme,,,,,,:tongue:

ehe, qa me bo...mu shkrihet shpirti:biggrin: :biggrin:

SANTANA-29
04-08-07, 01:38
ehe, qa me bo...mu shkrihet shpirti:biggrin: :biggrin:
hhahahahahha spo di qka po bahet po me doket une edhe ti kemi mbet si ne filma horror krejt vdesin dy mbesin mos fillo me kajt ,,,,,hahahhahahhah pak humor ne mesin e nates ku gjum ne sy skam,,,jajajajjajajajjaj,,,,,:tongue:

yllush_qiki
04-08-07, 02:01
hhahahahahha spo di qka po bahet po me doket une edhe ti kemi mbet si ne filma horror krejt vdesin dy mbesin mos fillo me kajt ,,,,,hahahhahahhah pak humor ne mesin e nates ku gjum ne sy skam,,,jajajajjajajajjaj,,,,,:tongue:

na na na na kejt vdesin e veq njo met gjall...une jom ajo:biggrin: ...mos u tut me mquqen:biggrin:

Gjumashja
28-11-07, 00:17
300, the pianist, the green mile, braveheart . etc .etc

Ma-Origano
13-12-07, 18:37
MUa pak ato filma qe tha lazdrani me tom cruz!

Etnical
07-06-08, 00:38
Te them te drejten prej filmave shqip filmi Nje Milion Euro qe trajton temen e kidnapimit jo qe kam qare por edhe trupi mu ka dridhe kah e shihja. Eshte film televiziv por per mua deri me tani filmi me i mire. Ndersa Filma te huaj filmi Titanic me ka bere te qaj.
po leje bre njeri po ti spo maarshe er ne filma,aj film nuk tgjason me ni film tmirfillt,esht humbje kohe me kqyr asi filmi.po kjo esht shija jote mfal qe tu peezina....

Jana
07-06-08, 00:59
Hmmm.....Titanicun kur em ka pas pa per her te par kam pas kajt.........

Urata
07-06-08, 08:40
Filmi i fundit qe m,ka bere te qaj ishte P.S. I Love You

Adrenalina
07-06-08, 12:51
Shume filma me kan ber qe te qaj, por kohet e fundit me ka ber te qaj edhe filmi i "Trojes" !!!

Preshevar
07-06-08, 13:02
Me qajt jo veq jo edhe larg hahahaaa, : "Le tombeau des lucioles" (Film vizatimor ;)

Adrenalina
07-06-08, 13:34
Me qajt jo veq jo edhe larg hahahaaa, : "Le tombeau des lucioles" (Film vizatimor ;)

:smile: !!! ky me ben me qesh more hahahaha, larg t'qajtit :)

Amina
09-06-08, 18:47
Ka kohe te gjat qe nuk kam shiku TV. Heren e fiundit pash "Viktimat e Tivarit" dhe me beri te qaj shume!

luckyman
09-06-08, 20:22
http:www.youtube.com/watch?v=lhIGWpku3nA

mentor*
06-08-08, 22:25
Filmi i fundit qe m,ka bere te qaj ishte P.S. I Love You


p.s.ich liebe dich

urata sote e kam pare ket film ........pote besoj qe ke qare

p.s. edhe une kame qare :frown:

Xhino
28-09-08, 04:15
Mua nje film Indian (perveq Titanikut) qe quhet, Ne ditet e mira si ne ato te veshtira, me aktoret Shahrukh Khan dhe Kajol,sa her e shikoj me ben te qaj.

http://media.santabanta.com/medium/Bollywood%20Movies/Kabhi%20Khushi%20Kabhi%20Ghum/kab21v.jpg

Pajtona plotsisht me ty.
jam fans i kinematografis indiane, shum i percjelli.
Krejt filmat e Shahrukh khanit i kam pa, eshte mbret i pa zavendsushem.

Mademoiselle
10-10-08, 22:01
Lotėt e diellit. http://de.youtube.com/watch?v=Y2a0Kk3jaGg

lirik
12-10-08, 14:15
MUa pak ato filma qe tha lazdrani me tom cruz!

TI MA ORIGANO JE VETėM NJė FUNBRRINė TRADHTARė NJERI I NDYTė
EDEH TI KUR DEL E THUA SE Tė PASKAN PREKė FILMAT
PO TI O PIS MUTI BAGEL I NDYRė E I PA FTYRė ME QFAR FTYRE DEL I HEQ EMRAT E
AUTORVE TE DARDANIS I HEQ TITUJT E VJERSHAVE DHE I POSTON NEPER FORUME TJERA
O FUNDRRINė
PO TI E MERITON BAGLEN E JO BUKEN MOR PIS KEQPERDORS I BUKES KEPERDORS I MIKPRITJES KTU NE DARDANI
TE GJITHA VJERSHAT I KE MARR UA KE HEQ TITUJT E I KE POSTU NE FORUMIN
TEND ANDEJ TE GJITH AUTORT E KTI FORUMI DARDANIA I KE KEQPERDOR
TE GJITHVE UA KE HEQ TITUJT NDERSA POEZIVE TE MIA EDHE EMRIN E MBIEMRIN EDHE TITULLIN
ME QFAR FTYRE DEL TI KTU MORE GJAK SHKJAU
KUSH TE DHA TY LEJE TI POSTOSH VARGJET E HUAJA ASHTU MOR PIS FUNDRRINE'*
DHE NA PASKE DAL KTU ME LLOMOTIT PER FILMIN
TI JE MA ORIGANO RIGON CAMAJ PERNDRYSHE JE NJI PIS QE KE KEQPERDOR VARGJET E TE GJITTH POETVE TE DARDANIS KE SHKEL KE NEPERKEMBUR VARGJET
DHE DEL E ME DISKUTON PER DIQKA
KETU KE ARDH NE KET FORUM ME PA BESI PER TE SHFRYTZUAR KET FORUM PER NDOJ HILE JO PER DIQKA TJETER DHE NJERZT E SEMUR SI TI QE ASHTIN EKAN ME VEREM
BEJN KSO VEPRASH NA PASKE DAL EDHE TI KTU TASH ME LLOMOTIT ME PAFTYRSI
E ME PA BESINė MA TE MADHE KTU ANTARVE TE KTI FORUMI UA KE QIT VJERSHAT ANDEJ GJITHANDEJ UA KE SHPERNDA PA TITUJ PA AUTOR DUKE UA LAN
B VJERSHAT VARGUN ASHTU LAKURIQ THUE SE TI LA BABA TY VARGJET EHUAJA ME BA TI QKA TRE DOUASH ME TO
VARGJET JAN PER BREZA E BREZA QE VIJN TI NUK DUHET ME VEPRU ASHTU ME MALLIN E HUAJ QE NUK ESHT E JOTJA O NJERI I NDYR BARBAR I PA KULTUR PIS I BIRI I URITHIT DINAK
ME QFAR FTYRE RRIN KTU TI E ME QFAR FTYRE JU DEL PERPARA ANTARVE TE DARDAINS KTU TE KTI FORUMI QE U TALLE ME VARGJETE TYRE O PIS ME VARGJET E TE GJITH KRIJUESVE KTU QE KAN SHKRUAR POEZI TE BUKRA TE GJITH PO THUAJSE
E TI DEL E TALLESH ANDEJ ME TO PO TI LYP DAJAK DERI SA TE PSHURRESH NDER VETE E JO ME U PSHTJELL TI KSAJDE KAH FORUMI SI ZAGAR MOR PIS FLLIQSIRA E NDYR E POSHTER I PA KARAKTER QENEF JE TI LEGEN FUNDRRIN I PA FTYR I PA KARAKTER
VARGJET QE I KE KEQPERDOR TI E DIN MIR SE QKA KE BA PIS
DHE NAPASKA DAL KTU ME DISKUTU PER FILMA

Estella
12-12-08, 20:41
Pajtona plotsisht me ty.
jam fans i kinematografis indiane, shum i percjelli.
Krejt filmat e Shahrukh khanit i kam pa, eshte mbret i pa zavendsushem.

:P:P:P

Albetnik
20-03-09, 09:44
Me qajt...jo, por, sado pak filma preks qe t'bejn mu ndi keq jon ata me vujtjet e hebrejve gjat luftes dyte botnore, psh "Schindler's list", "the Pianist" etj

YanYan
21-05-09, 22:10
* The Notebook *

* John Q *

SocialWorker
23-05-09, 03:24
* John Q*
perveq qeti filmi John Qtjert nuk me bojn me qajt ama qiky osht perime shum i prekshem

lovely
23-05-09, 09:07
mehmet kosova hahahahahahahahahahahahaa:biggrin:

e kshtu pernime;

Casablanca
Tears of the sun
PS: I love you
Hair
Not without my daughter
Savior

e plot plot tjere qe nuk ua di titullin :D................

Peja-Boy
24-05-09, 12:36
http://medien.filmreporter.de/images/thumbnails/13826_200.jpg

Peja-Boy
24-05-09, 12:41
http://medien.filmreporter.de/images/thumbnails/13826_200.jpg

oJrAHpq707M&feature=related

Peja-Boy
24-05-09, 12:43
In Guten wie in schweren Tagen

jszifnMEHn8&feature=related

:frown:

Peja-Boy
24-05-09, 12:51
In Guten wie in schweren Tagen

NriyxxKt3XI&feature=related

Peja-Boy
24-05-09, 12:53
In Guten wie in schweren Tagen ....


WtuCSNVX9l0

Trina_1
24-05-09, 14:34
mehmet kosova hahahahahahahahahahahahaa:biggrin:

e kshtu pernime;

Casablanca
Tears of the sun
PS: I love you
Hair
Not without my daughter
Savior

e plot plot tjere qe nuk ua di titullin :D................

http://www.youtube.com/watch?v=8mZczyrEfE0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=-Dne2FBmKPo&feature=related

aLbaChiCk
24-05-09, 18:34
mfJr1720wp8&feature=related

Kaqanikasja
24-05-09, 19:49
nga filmat e huaj/TITANIKU

nga filmat shqipetar/ZOGJET E LUFTES

pirro
25-05-09, 16:17
Nuk eshte realizu-gjiru hala qaj film.

Qika^Me^Kule
25-05-09, 17:42
Nuk eshte realizu-gjiru hala qaj film.

aghaghaghaghaghaghagha sa kam qesh me ty,,,,,,,,,,


te ju them te drejten shum pak shikoj film ne vit a i shikoj 2 film apo 3..... keshtu qe nuk mirrem dhe aq me TV Ket filem e kam pa......... teper me dhimbje......:frown: :frown:
6PTQVJC0L4g&feature=related

legjionari
27-05-09, 15:56
nese nje film e ben me qajt dikend kjo varet nga sentimentaliteti i personit e gjithashtu edhe se sa e gjen vehten ne nje film, mirpo nje film me nje fund tragjik po me nje domethenje te madhe eshte filmi The Departed nga Martin Scorcesy e ne rolin kryesor Leonardo DiCaprio Matt Damon, Jack Nicholson.

mirpo gjithashtu nje film qe tregon vlerat njerzore dhe me nje perfundim te dhimbshem (vetsakrifikim) eshte filmi Blod Diamont.

Dani11
27-05-09, 20:20
In Guten Wie In Schweren Tagen (http://web.piczo.com/zone/item/AsNogwAKZEUAAAAZqKiJxHgo)

Shahrukh Khan


Film ma te prekshem nuk kom pa kurre, dhe nuk ka njeri qe mund ti rezistoi!

Gjumashja
19-12-12, 21:01
my sisters keeper,
veq nfilma aksion nuk tdalin lot