PDA

View Full Version : Pershtatja JUAJ..???????


Honesty^uk.
24-08-05, 19:26
Pershendetje per te gjithe ju DARDANE, ashtu sic e dime te gjithe ne baze te mendimeve dhe vleresimeve njeriu mund te pershtatet me persona te ndryshem dhe kjo pershtatje ndryshon nda dita ne dite casti ne cast , pra varet nga rrethanat dhe ndodhite per rreth.

Keshtu qe me kete teme doja te dija se me cilin/ cilen person ju pershtateni sot.

Argetim sic ju don zemra juaj ju deshiron

Honesty

aferdita
24-08-05, 19:53
se pari te pershendes i nderuari Honesty

eshte gjithmon veshtire te gjejm personin qe neve na pershtaten,por njeriu duhet qe gjithmon te mundohet se paku qe t'i pershtatet vendit,shoqeris etj.
eshte e vertet qe veq e me keq po behet.

dhe sa i perket personit me te cilin pershtatem un,nuk ka :)

Honesty^uk.
24-08-05, 19:58
se pari te pershendes i nderuari Honesty

eshte gjithmon veshtire te gjejm personin qe neve na pershtaten,por njeriu duhet qe gjithmon te mundohet se paku qe t'i pershtatet vendit,shoqeris etj.
eshte e vertet qe veq e me keq po behet.

dhe sa i perket personit me te cilin pershtatem un,nuk ka :)

hmmmmm
flm per pershendetjen , por ne shkrimin tuaj me duhet te kundershtoj pak, sepse une kam dashur te them se njeriu mundet te pershtatet per nje moment, me ndonje vleresim,mendim etj,,,, dhe nuk kam dashur te them pershtatje jetegjate
p.sh -mua me ka rastisur disa here qe jam pershtatur me ju ne baze te shkrimeve dhe disa reagimeve tuaja

aferdita
24-08-05, 20:05
un e kam kuptuar ndryshe :wink: por ska problem


me thene te drejten jan shume qe nuk mundem te numroj,dhe me ju gjithashtu :wink: qe me pelqen te bisedoj(shkruaj) ketu ne Forum,kurse ne jeten e gjalle (live):duhet qe t'i kemi se paku te njejtat interesa qe te kemi per qka te bisedojm

MemphiSx
24-08-05, 20:49
Honesty^uK T'Pershendes per temen

Une qe ne fillim kur jam kyq ne Forum pas nje kohe te shkurter fillova te pershtatem me nje person ne shum pikepamje,psh ne ide,mendime besa e kemi paramendu edhe te ardhmen ne te cilen ne shum pika u pershtatem.
Por vetem ne diqka mungoj pershtatshmeria ;)


Te pershendes ;)

dr1ta
25-08-05, 01:00
Pershendetje per temen :)

SONTE ME asken, zakonisht me asken, ben vaki ndonjher me diken , por shume pak .

turisti
25-08-05, 08:30
Pershendetje nga zemra per ty dhe temen shume interesante dhe freskuese si ēdo here,Honesty i nderuar.

Sot,-pershtatja- eshte e veshire,eshte nevoje,eshte e pashmangshme,eshte interes dhe eshte menyra e largimit,devijimit dhe anashkalimit te shume gjerave.

Pershtatja vjen me kohe,e percjellur me interesat e ndryshem te cilet e shfrytezojne pershtajen ( e cila mbas pershtatjes jet e papershtatshme per pershtatjet te njejta sepse e humb efektin e vet dhe behemi asgje perveq te huaj ne ate pershtatje).Pershtatja,ne anen tjeter eshte e domosdoshme,sepse vet jeta naj imponon,por,vet menyra,interesi jetesor dhe mundesite njerezore per pershtatje,i japin pershtatjes efektin e vet.

Aftesite mendore dhe niveli i seriozitetit me te cilin i afrohemi pershtatjes,naj mundesojne pershtatjen simbas ideve tona,por,personalisht mendoj (deri me tani mbas pervojes sime jetesore) qe pershtja me e veshtire eshte ne dashuri,sepse aty gėrshetohen:interesat e ndryeshem,nevojat,mundesite,deshirat e ndryeshme prej asaj per njoftim e deri tek ajo per mbizotrim,ashtu qe ne kete rast mundeni mu pershtat lehete vetem nese beheni skllav i pershtatjes.

Pershtatshem,
TURISTI. :P

Marigona-KS
25-08-05, 08:36
Pershendetje

Une mendoj se duke e u nisur nga rrethi se ku jetojm nganjeher edhe na imponohet te pershtatem dikujt qe ndoshta edhe do ta urrenim!
Por une sot kam vendosur te mos i pershtatem askujt, nese dikush don te rri me mua, pra le te pershtaten te tjeret, e kam qit trurin ne pushim dhe as qe e kam ndermend me e mundu fare hahahahah

Tungi

Luana
25-08-05, 15:09
Pershendetje

Une mendoj se duke e u nisur nga rrethi se ku jetojm nganjeher edhe na imponohet te pershtatem dikujt qe ndoshta edhe do ta urrenim!
Por une sot kam vendosur te mos i pershtatem askujt, nese dikush don te rri me mua, pra le te pershtaten te tjeret, e kam qit trurin ne pushim dhe as qe e kam ndermend me e mundu fare hahahahah

Tungi


shyqyr zotit , paskam pshtu une :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Honesty^uk.
25-08-05, 20:16
Pershendetje nga zemra per ty dhe temen shume interesante dhe freskuese si ēdo here,Honesty i nderuar.

Sot,-pershtatja- eshte e veshire,eshte nevoje,eshte e pashmangshme,eshte interes dhe eshte menyra e largimit,devijimit dhe anashkalimit te shume gjerave.

Pershtatja vjen me kohe,e percjellur me interesat e ndryshem te cilet e shfrytezojne pershtajen ( e cila mbas pershtatjes jet e papershtatshme per pershtatjet te njejta sepse e humb efektin e vet dhe behemi asgje perveq te huaj ne ate pershtatje).Pershtatja,ne anen tjeter eshte e domosdoshme,sepse vet jeta naj imponon,por,vet menyra,interesi jetesor dhe mundesite njerezore per pershtatje,i japin pershtatjes efektin e vet.

Aftesite mendore dhe niveli i seriozitetit me te cilin i afrohemi pershtatjes,naj mundesojne pershtatjen simbas ideve tona,por,personalisht mendoj (deri me tani mbas pervojes sime jetesore) qe pershtja me e veshtire eshte ne dashuri,sepse aty gėrshetohen:interesat e ndryeshem,nevojat,mundesite,deshirat e ndryeshme prej asaj per njoftim e deri tek ajo per mbizotrim,ashtu qe ne kete rast mundeni mu pershtat lehete vetem nese beheni skllav i pershtatjes.

Pershtatshem,
TURISTI. :P

Shume i nderuari TURISTI, zberthimi dhe shtjellimi i hollesishem qe ju u beni temave me ka bere qe te krijoj nje respekt te vecante per JU
dhe shpesh here une pershtatjen e mendimeve te mia e gjej ne fjalet tuaja :P

Me respekt
Honesty

Domira
25-08-05, 21:03
Pershendetje per te gjithe ju DARDANE, ashtu sic e dime te gjithe ne baze te mendimeve dhe vleresimeve njeriu mund te pershtatet me persona te ndryshem dhe kjo pershtatje ndryshon nda dita ne dite casti ne cast , pra varet nga rrethanat dhe ndodhite per rreth.

Keshtu qe me kete teme doja te dija se me cilin/ cilen person ju pershtateni sot.

Argetim sic ju don zemra juaj ju deshiron

Honesty

I nderuar Honesty te pergezoj per temen dhe do te shpreh mendimin tim rreth pershtatjes.
Pershtatja e njeriut me persona te caktuar behet ngase pajtohemi me vleresimet dhe mendimet e tjetrit.
Nga kendi prej te cilit po pergjigjem une, personalisht personave te caktuar iu pershtatem jo vetem nga aresyet qe i permenda po edhe e prire nga intuicioni im te cilit i besoj me se shumti.
Nuk shoh kurfare gabimi qe njeriu arrin te pershtatet (nga nje kendveshtrim per te cilin po mendoj) me njerez tjere, po perkundrazi e konsideroj si nje veti pozitive, lehtesuese.
Eshte tjeter mesele qe pershtatja e qelluar me njerez mund te jete e papranueshme per aresyna te ndryshme, gje qe i sjell mundim njeriut.
Prandaj shpeshehere vendosem qe mos te pershtatem dhe te tregoj sjellje "jopershtatese" :lol: ne menyre qe te jem me e qete :)

Si gjithmone me respekt per ty

Domira

Sy_kaltra
06-11-05, 20:16
Si zakonisht me t'gjith :)

Honesty^uk.
06-11-05, 20:17
Si zakonisht me t'gjith :)

sma merr mendja, por po ja leme fajin Humorit qe te ka ik :lol:

GURI SYLAJ
06-11-05, 21:07
Nese flasim per pershtatjen qe ka tebeje ketu dhe me ne , une do t'a definoja si- GJETJE E VETEVETES!
S'do mend qe secili mundohet te imponohet me vlerat qe ka dhe te "ushqehet" me vlerat qe servohen nga te tjeret por qe ai i pranon si te tija.
Ajo qe , sipas mendimit tim , nuk ndikon fare ne kete pershtatje eshte interesi sepse ky, interesi , ketu nuk ka fare kuptim ose edhe nese ka , ky interes eshte shume i ngushte.
Une per veten time e gjeje veteveten dhe knaqem me shumicen e bashkebiseduesve.
Jo pa qellim , kohen e fundit, jam ne- Kafja e Forumit.

Me nderime Guri Sylaj

Sy_kaltra
06-11-05, 21:09
khuuuuu :evil: thash mos po thot qeky per mu qe poj pershtana more ncncnc nuk tha tybe ,,haha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
06-11-05, 21:27
........... Jo pa qellim.............. Cka po don ti ma shume. Une suj qohna me t'kape ngryke , po pak si me rrotlla. A u knaqe tash?

Sy_kaltra
06-11-05, 21:33
ahghaghaghaghghaghaghaghahgaghhga ooooooo zot po me za kom kesh tash ghaghaghahgahgahghgaghaghaghahgaghahgaghaghahghgag hagh
hgaghahgahgaghahgghaghaghahgahgahg ani de kadal se spo ti di kungjat e tu qy aghghahgaghaghaaghghahgaghagh :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: oo zot diqa ty kesh ahhahahahahahahahaahahhahahahhahaahhahahahahahhaha h :roll:

GURI SYLAJ
06-11-05, 21:51
Kesh pra veq ru se po digjesh tuj kesh..........

Sy_kaltra
06-11-05, 22:02
o zot e pa besueshme sa shum kam kesh :) :) :)

turisti
06-11-05, 22:10
Pershtatja per mua nuk paraqet kurrefare problem,edhe ashtu jam turist..... :wink:

Artisti
11-11-06, 18:41
Shkrimet e " Kavalerit" qe i lexova,po me doket si me kane Fortuna :biggrin: :biggrin:

Fortuna,mire se vjen se me ka marre malli per shkrimet tua :smile:.

Sy_kaltra
14-11-06, 11:03
Nuk e kam problem te pershtaturit...
Gjej bised me te rinje me te vjeter me femij pa marre parasyesh moshen apo religjionin...veq me ata qe kane thashetheme nuk pershtatem shume ...!!!

jadore
18-11-06, 20:56
... te pershtatesh , mendoj qe per njerzit fleksibil eshte "art " qe me mjeshti e interpretojne .... aftesi eshte te ndjehesh mire ,ne ate pershtatje ..
( e thene, nga ekspriencat personale ..)

Naki
18-11-06, 23:11
... te pershtatesh , mendoj qe per njerzit fleksibil eshte "art " qe me mjeshti e interpretojne .... aftesi eshte te ndjehesh mire ,ne ate pershtatje ..
( e thene, nga ekspriencat personale ..)

Tė jeshė anėtarė i njė sistemi,ku elementet janė tė balancuara,pėrshtatja pa komplikime /me njė fleksibilitet ėshtė vertetė njė art.

Respekt pėr elaburimin egzaktė tė Znj.Jador.


Naki

dardan100
18-11-06, 23:55
Nuk po kam fort dialog me femrat e ketij forumi, ndoshta sepse nuk me pelqejne ato tema ku ka thashetheme te panevojshme! Nuk me duken shume aktive ne tema aktualiteti.

jadore
19-11-06, 17:24
Nuk po kam fort dialog me femrat e ketij forumi, ndoshta sepse nuk me pelqejne ato tema ku ka thashetheme te panevojshme! Nuk me duken shume aktive ne tema aktualiteti.

d'ardan ku ishin ato temat e thashethemave ,
(se une vetem deren e caffenes ku sherbehet pijet e shof ketej nga ana ime ..e valla bajagi stazh bera ketu , jo kote thuhet , jepni te rinjeve perparsi e shofin boten ne kendveshtirime te ndryshme ..)

turisti
19-11-06, 18:59
Shkrimet e " Kavalerit" qe i lexova,po me doket si me kane Fortuna :biggrin: :biggrin:

Fortuna,mire se vjen se me ka marre malli per shkrimet tua :smile:.

Kavaleri nuk eshte FORTUNE !