PDA

View Full Version : Kur jeni ne shkoll,sa ore i kushtoni mesimeve ne shtepi?


Engjelli_London
29-08-05, 14:55
Kur jeni ne shkoll,sa ore i kushtoni mesimeve ne shtepi?D.m.th kur te jet koha e shkolles.???

Murgesha
29-08-05, 14:59
Moti more e kam kryer shkollėn, dhe tybe kam harruarr sa orė i kam kushtuar mėsimit nė shtėpi.
Sigurisht se jo shumė se isha e re dhe mendja ime ishte e ngarkuar me shumė gjėra interesante. :lol: :lol: :lol: :wink:

Engjelli_London
29-08-05, 15:03
Murgesha ku e dita bre un se ti e ke mbaru moti shkollen.( shaka )Ani kjo vlen edhe per ata qe e kan kryeer shkolllen dhe ate qe po e kryjen shkollen tani.Gjithsesi paske qen e zen ateher shum.Te uroj t'ja kalofsh mir ne forum.

Sy_kaltra
29-08-05, 15:07
Moti more e kam kryer shkollėn, dhe tybe kam harruarr sa orė i kam kushtuar mėsimit nė shtėpi.
Sigurisht se jo shumė se isha e re dhe mendja ime ishte e ngarkuar me shumė gjėra interesante. :lol: :lol: :lol: :wink:

menimit tand i kacavjerrna edhe un skam qka me shtu,, :wink: :lol: :lol: :lol:

Engjelli_London
29-08-05, 15:10
Pse bre a te gjith e paski krye shkollen aaa.
Po ateher edhe un po duhet me e kry shkollen shpejt.

Sy_kaltra
29-08-05, 15:13
Pse bre a te gjith e paski krye shkollen aaa.
Po ateher edhe un po duhet me e kry shkollen shpejt.

engjulli me te tregu kur e kam kry shkollen po kam frig se po i kalon nga dy klas ne vit hahahahha e ma mir spo te tregok saktesisht kur :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Engjelli_London
31-08-05, 21:18
Sy_Kaltra !hahaha.Ani de q'ka lidhje.Nuk besoj qe je mosh me Mamin tim.hahah (shaka) Gjithsesi po me vjne mire qe e pase kry shkollen ajo ka rendesi.Bye bye

Microsofti
31-08-05, 21:52
3 minuta. Dej sat ngjitna ne shpi te lo qanten edhe dal

Vetima
31-08-05, 23:51
3 minuta. Dej sat ngjitna ne shpi te lo qanten edhe dal

ti per nom une deri sa ta hudhi qanten ne dere te hymjes :lol: :lol: e ne mengjes i kushtoj ma shume se me duhet me i mbledhe librat qe jane ra kur e kam hudhe qanten :D :oops:

Microsofti
01-09-05, 00:27
3 minuta. Dej sat ngjitna ne shpi te lo qanten edhe dal

ti per nom une deri sa ta hudhi qanten ne dere te hymjes :lol: :lol: e ne mengjes i kushtoj ma shume se me duhet me i mbledhe librat qe jane ra kur e kam hudhe qanten :D :oops:

ti per 2 min pra 1 min ma e shpejt se une hahaha

Engjelli_London
01-09-05, 19:20
Mir po beni bre po ma qoni mallin e dikurshem kur ja beja une keshtu kur isha ne 8vjet.Dhe ne ate te mesme.E tani nuk po mundem me ja bo ashtu.hahhasepse ateher kur isha ne 8vjet nganjeher me humbte edhe canta.Flm per pergj shendet.

anna
05-09-05, 12:08
VARET SA KAM PER TE MESUAR DHE NGA DESHIRA IME PER ME MESU ....PERAFERSISHT 2 ORE E GJYSEM, KUR TE KEM TEST MA SHUME KUPTOHET ....POR NGANJEHEREKJO VARET EDHE NGA MUAJT .....NE DIMER MESOJ SHUME SE NUK KAM ME DALE EDHE PLUS FTOHT TERE DITEN NE SHTEPI NDERSA NE MAJ SMUNDEM ME MESU HIQ .............LIBRIN NE DOREN E MENDJEN TJETER KUND .....


ANNA :wink: :wink:

Diana007
05-09-05, 12:33
Pse bre a te gjith e paski krye shkollen aaa.
Po ateher edhe un po duhet me e kry shkollen shpejt.

engjulli me te tregu kur e kam kry shkollen po kam frig se po i kalon nga dy klas ne vit hahahahha e ma mir spo te tregok saktesisht kur :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gjumashja
06-09-05, 09:38
kur isha ne shkolle te mesm e nuk i kushtova rendsi fort, a tash ne fakultet bajagdi do ore po duhetme i bo tu lexu

kaola
06-09-05, 09:59
Kur jeni ne shkoll,sa ore i kushtoni mesimeve ne shtepi?D.m.th kur te jet koha e shkolles.???

une kam pa qellua bisterr e skam nevoj me lexua hic te shpija :wink:

Engjelli_London
07-09-05, 15:38
Hyahah ani moj kaola po ti paske qene e mecme spaske lexu hic i mbake mend.hahah.Ju uroj tja kaloni bukur.

Kaltrushi
08-09-05, 09:47
hmmmm mvaret per cilen lend..... por ne pergjethsi nuk e le per minutin e fundit....mesimet e fundit dhe ato qe jane mesuar me ne fillim i perseriti shume here....keshtu se nuk mesoj me ore te caktuar

Krokodilli
08-09-05, 10:02
eeee ktynehere :lol:

ne shkoll fillore deri ne klas te 4 me qant ma te madhe se vet shkojsha ne shkoll,, ka 50 libra ne qant,, me e rend qanta se une,, i beja nga 2 ore mesim ne shtepi, prej klases se 4 deri 8 mu deshke mu nis me qant ne shkoll, po kur u kthesha ne shtepi pa qant,, e harroja qanten ne shkoll,, vetem te premten e bisha qanten ne shtepi deri te henen

ne shkoll fillore ME DY FLETA TE BARDHA DHE NJE LAPS u nisesha per shkoll,, bejsha praktike 1 ore ne dit ne shtepi

tash ne fakultet nuk me duhet te mesoj ne shtepi,, se 7 ore te plota mesoj ne shkoll,, me shum kam praktike se teori keshtu qe nuk me duhet te mesoj ne shtepi,, ndoshta gjysem ore :!: :!:

modestja
20-09-05, 15:21
Pershendetje

Per mua me rendesi eshte te kuptoj ligjeraten nga profesori mirepo pasiqe mesimet nuk jane me si ne shkolle te mesme te thjeshta me nje te lexuar,por kerkojne te ulesh pak...ashtu 2ore mvaresisht edhe prej lendes,ndonjera kerkon te i kushtohet me shume vemendje....

E dua veten kur mesoj me shume se 1 a dy ore,thjesht smundem te qendroj gjate kohe ulur,megjithate 2 ore i bej PATJETER

Engjelli_London
20-09-05, 18:46
Modestja gje ma mire se me mesdu nuk ka po te jesh me shkoll je mbret per veten tende.Po ja qe ka as qe nuk prekin librat me dore p.sh UNE kur isdha ne 8-vjetcare nuk prekja liber e tash po se ketu ne Londer eshte ma keq sa ska mo.
Gjith te mirat respekte te gjitheve.
bye bye

Kodra
20-09-05, 19:25
**********
**********
**********

Pėrshėndetje pėr tė gjithė mėsimtarėt dhe ata qė kanė dėshirė tė mėsojn

Mėsimet janė njė ndėr pjesėt mė tė rėndėsishme tė jetės sonė.
Njeriu nė jetėn e tij nuk ndalet asnjė sekond sė mėsuari edhe pse dikujt i duket ndoshta se atė ēka e dėgjon nė moment tė caktuar ,e ka mėsuar prej kohėsh.Por atė qė mėsohet ,duhet pėrsėritur sė mėsuari sepse mund tė ndodh qė shpejt harrohet.

Unė jam njėri ndėr tė cilėt edhe pse nuk jam nė shkollė mė ,pėr mua Jeta ėshtė shkollė qė nuk kryhet kurrė.

Pra mėsoni pa u ndalur por mėsoni me vetėdije :wink: sepse mėsimi i Jetės fillon qė nga shkolla.


Me pėrshėndetje pėr tė gjithėKodra