PDA

View Full Version : Ankesė


Faqet : [1] 2

Sy_kaltra
13-09-05, 11:38
Anetar Administrator dhe Moderator te nderuar Ju pershendes dhe shpresoj se do te has ne mirkuptim me juve.

Un jam antare e re ne Dardania.de
Mirpo Un sa do pak i di regullat dhe qendrimin e nje Moderatori te nje Forumi..
Sepse un jam Moderatore Vet tek nje Forum tjeter ..
Nuk asht hera e par sot .
Ka qen edhe nje dit tjeter kur Moderatori me nick-name CooL_BoY me asht lajm..ne mp dhe ka kerku ta dij nga lajmrohem,,Ju kam pergjegj se Info..reth meje i keni tek tema Prezanto veten .
Mirpo sot Lajm..Prap me sharje dhe Ofendime Pa e dit se kush jam qka jam..
Mua personalisht me vije keq qe nje Moderator i Dardania.de te reagoj dhe te ofendoj ashtu ...
Nuk po e bej pse mua me lendoi aq shum JO.
Po e bej Pikerisht per at se ndoshta ka edhe Antar/e te tjera qe Ofendohen ashtu Dhe me vije keq qe nje Moderator te veproj ashtu ne shprehje te tij aq te dobeta...
Tani keni nderin te lexoni se qfar me shkroi mua Moderatori CooL_BoY :arrow:
Nga:CooL_BoY
Pėr:Sy_Kalta
Postuar: 13.09.2005 11:07
Titulli: : tung
Cool_Boy shkruajti:
tung

nga lajm?
************************************************** ***************
Mesazhi 2-te

Nga: CooL_BoY
Pėr: Sy_Kaltra
Postuar: 13.09.2005 11:10
Titulli: : ...........
Cool_Boy shkruajti:
.......

nese je nga Angija ata nane ta qifsha edhe keshtu ta befsha qe spo me kthen pergjigje


_________________[/b]

Bond
13-09-05, 12:24
E nderuara Sy_kaltra, patjeter se do tė shqyrtojmė kete ankesė tuajen.

Do te kerkojmė njė sqarim nga z. CooL_BoY nė lidhje me kete, e shpejt do tė japim njė pergjigje ne privat.Me nderime Bond

Sy_kaltra
13-09-05, 14:01
Bond Flm...

Me respekt Sy_Kaltra.

Murgesha
27-09-05, 23:43
ATHUA ASNJERIT SI INTERESON TE PERGJIGJET NE KET PYETJE A ?!!!!!

I nderuari Rentisi, nuk mund tė bėhet editimi e shkrimeve nga anėtarėt e thjeshtė pėr shkak tė mundėsisė sė keqpėrdorimeve.

Nėse ndonjėherė ke nevojė tė pėrmirėsohet diēka nė shkrimet tuaja mund tė ju drejtohesh, moderatorėve tė rubrikave pėrkatėse.

Me nderime Murgesha!

Tomori
28-09-05, 00:16
Administrator dhe Moderator te nderuar Ju pershendes dhe shpresoj se do te has ne mirkuptim me juve.

Ju lutem si komentoni mllefin e ketij antari te sapoardhur bambos
ndaj Tomorit, a total ka shtat mesazhe, ky antari bambos!!!:
bambosAnėtarėsuar: 24 Sep 2005
Mesazhe: 7
Vendodhja: ch
Postuar: Mon Sep 26, 2005 11:32 pm Titulli i mesazhit: --------------------------------------------------------------------------------

JU LUTEM
Nga ky forum jan pėrjashtuar pa tė drejt ata qė kan debatuar me TOMORIN
Ndėrsa ky shkruan shkrime banale

Kjo sasht e drejt Fare!!!!!!!!!!!!!


bambosAnėtarėsuar: 24 Sep 2005
Mesazhe: 7
Vendodhja: ch
Postuar: Tue Sep 27, 2005 11:10 pm Titulli i mesazhit: --------------------------------------------------------------------------------

Tomor pse kėrkon sygjerim nga tjerėt , kur je kumbara i forumit dardania .de

Rivalėt e tu pėrjashtohen dhe ti vazhdon me avazin e vjetėrbambosAnėtarėsuar: 24 Sep 2005
Mesazhe: 7
Vendodhja: ch
Postuar: Tue Sep 27, 2005 11:17 pm Titulli i mesazhit: Dardania.de ėsht njė qerrdhe fanatikėsh --------------------------------------------------------------------------------

Nga ky forum jan Pėrjashtuar anėtar , rivalėt e tė cilėve akoma vazhdojn tė predikojn urrejtje fetare ndaj krishterizmit!


bambosAnėtarėsuar: 24 Sep 2005
Mesazhe: 7
Vendodhja: ch
Postuar: Tue Sep 27, 2005 11:20 pm Titulli i mesazhit: --------------------------------------------------------------------------------

Qė ky forum tė jet mė cilėsor ather duhet tė largohen tipat sikur albmuslim dh e tomori, e jo tė largohet blondi

turp pėr dardania de tė mbaj albmislim dh e tomor

Mbrapsht nė krye
-----------------------------------------------------------------------------------


Nuk kuptoje fare por eshte shume qarte se ky far bambusi esht futur qellimishte veq teket telashe me mua Tomorin..?!!!
Administratore postimet i keni e tash ju vete vlersoni qellimin e bambusit

Me respekte:
Tomori :wink:

28-09-05, 01:53
Pse Ska Mundsi te behen EDIT textet ketu tek ki Forum Mundet te e kuptoj ket gje .
nese ka ndonjeri prej pergjegjesve te ketij Forumi informata per ket mundsisht ktu apo ne Pv letme Tregon ...
Ju pershendes Kalofshi mir
ReNTiSi

Psikologu
28-09-05, 16:29
Pse Ska Mundsi te behen EDIT textet ketu tek ki Forum Mundet te e kuptoj ket gje .
nese ka ndonjeri prej pergjegjesve te ketij Forumi informata per ket mundsisht ktu apo ne Pv letme Tregon ...
Ju pershendes Kalofshi mir
ReNTiSi

Ju mund ti drejtohi moderatorit qė tė ju bejė permiresimin nė tekstin e juaj.
Sikur tė ishte qė ju vetė tė beni atė punė , atehere do tė mbetej forumi vetem me permiresime private te njerezve ne shkrim .
Pra gabimin ju mund ta permiresoni edhe mė vonė duke ju drejtuar anetarve ne forum , ose duke kerkuar ndihmė nga moderatori.

Me dnerime

Psikologu

28-09-05, 19:58
Pse Ska Mundsi te behen EDIT textet ketu tek ki Forum Mundet te e kuptoj ket gje .
nese ka ndonjeri prej pergjegjesve te ketij Forumi informata per ket mundsisht ktu apo ne Pv letme Tregon ...
Ju pershendes Kalofshi mir
ReNTiSi

Ju mund ti drejtohi moderatorit qė tė ju bejė permiresimin nė tekstin e juaj.
Sikur tė ishte qė ju vetė tė beni atė punė , atehere do tė mbetej forumi vetem me permiresime private te njerezve ne shkrim .
Pra gabimin ju mund ta permiresoni edhe mė vonė duke ju drejtuar anetarve ne forum , ose duke kerkuar ndihmė nga moderatori.

Me dnerime

Psikologu

Une kam then qe secili Antar te ket te Drejt te bej Edit Textin e vet pse kjo seshte e Lejuar ketu Mundet te e Kuptoj let gje ? per Cfar Arsye nuk lejohet nje gje e till Pasi qe eshet Forumi i par qe e shof ket gje ketu te vecant ndaj tjerve . Ju pershendes : RENTISI

Murgesha
28-09-05, 20:53
ATHUA ASNJERIT SI INTERESON TE PERGJIGJET NE KET PYETJE A ?!!!!!

I nderuari Rentisi, nuk mund tė bėhet editimi e shkrimeve nga anėtarėt e thjeshtė pėr shkak tė mundėsisė sė keqpėrdorimeve.

Nėse ndonjėherė ke nevojė tė pėrmirėsohet diēka nė shkrimet tuaja mund tė ju drejtohesh, moderatorėve tė rubrikave pėrkatėse.

Me nderime Murgesha!

Rentisi edhe sa herė don me t`u pėrgjigjur nė kėtė pyetje?

Pėr shkak tė keqpėrdorimeve tė mundshme nuk lejohet editimi nga anėtarėt e thjeshtė, as i shkrimeve personale qė i ban.
Dhe nėse dikund ke shkruar ndonjė shkrim qė mendon se duhet tė tė pėrmirėsohet atėherė lutesh ti drejtohesh moderatorit tė rubrikės pėrkatėse.
Shpresoj se tani do ta kesh tė kjartė.

Murgesha!

28-09-05, 23:53
[b]Po si jo shum qat por pak me ndryshe pergjigju se Shuplak askujt si kom mshu qe me shpreh mllef edhe sa her edhe kshtu ashtu .....
Te jesh Moderator e ke per detyr te pergjigjesh ne ate cfar je pyetur e jo edhe te mendosh se je shum cka se tek e Fundi edhe nese su pergjigjshit sen skish mu ba por ja qe eshet pergjigje edhe prap kam kerkuar SQARIM nga ai apo ndokush tjeter se seshte dita e par qe hy ne ndonje Forum Shqiptar por ka vite qe mirrem me kesi gjera por Hera e par eshte qe marr pergjigje te ketij llojit apo ndoshta skan gje pergjigjet por mua ashtu me duket ......
Mos sheno me shum se ska nevoj e kam kuptu ate qe ke desht me then .
Ju pershendes : RENTISI[b]

Murgesha
29-09-05, 00:19
[b]Po si jo shum qat por pak me ndryshe pergjigju se Shuplak askujt si kom mshu qe me shpreh mllef edhe sa her edhe kshtu ashtu .....
Te jesh Moderator e ke per detyr te pergjigjesh ne ate cfar je pyetur e jo edhe te mendosh se je shum cka se tek e Fundi edhe nese su pergjigjshit sen skish mu ba por ja qe eshet pergjigje edhe prap kam kerkuar SQARIM nga ai apo ndokush tjeter se seshte dita e par qe hy ne ndonje Forum Shqiptar por ka vite qe mirrem me kesi gjera por Hera e par eshte qe marr pergjigje te ketij llojit apo ndoshta skan gje pergjigjet por mua ashtu me duket ......
Mos sheno me shum se ska nevoj e kam kuptu ate qe ke desht me then .
Ju pershendes : RENTISI[b]

Ska problem Rentisi.
Mė vjen mirė qė mė nė fund u morrėm vesh.
Pėrshėndetje edhe pėr ty.

Sy_kaltra
27-11-07, 12:00
Pershendetje .

Lutja ime eshte per Bond nese eshte e mundur kuptohet .
Nese do te ishte e mundur dua te di publikisht se kush eshte antarja/i me nick-name gertaa ,e/i cili/a nuk e dij se per qfar arsye me shqeteson me mesazhe private.
Mesazhet nuk i kam te fshira mendoj se Administratoret kan fuqi per ti lexuar i kam ne in-box dhe besoj se shpejt do te kem nje pergjegje nga ju .

Veq dua te dij se ndoshta eshte ndonje antar/e me nje nick-name qe poston regullisht ,e mua me ngacmon ne mesazhe private me nick-name te ri ,nga se nuk kishte shume postime kjo apo ky gertaa . besoj se nepermjet IP-adres mund te verifikohet ky person...

Shpresoj te mos kem kerkuar te pamunduren nga Administratori ...

Ju faleminderit per mire kuptim....

No MeRcY.
27-11-07, 16:29
veq ty pot nguckan bre ahh po kallxoj adminit ne privat edhe e ndreq kit jo kshtu jo ashtu si asi gra e keqqe nejse ti miss koke

UniCorN
27-11-07, 18:29
Une mendoj se njerezit qe nuk jane ne gjendje te menaxhojne mesazhet e tyre private nuk duhet te regjistrohen fare ne forum, sepse kane mungese te vete-menaxhimit. Tjeter eshte nese dikush te ofendon publikisht.

Nuk je personi i vetem ne kete forum qe ofendohet ne mesazhe private. ka anetare te llojllojshem ketu, prandaj mos nga meniher si ata femijet shpiuna, qe dine mire me shpiunat.."mami, babi. kqyre patlixhani ma meshoi me shpuze, masi une ja meshova me stupc" ose "mesuse msuse..kqyre ai djali po mi kqyre kembet edhe pse une kam vesh miniq"...looool

Mirepo... tjeter eshte kur te ofendon nje moderator, qe gjoja e ka per obligim te moderoje te tjeret...po edhe keta njerez bre jane, subjekte dhe shpeshhere mund te bejne moderim subjektiv...loooool

Bond
27-11-07, 21:05
Pershendetje .

Lutja ime eshte per Bond nese eshte e mundur kuptohet .
Nese do te ishte e mundur dua te di publikisht se kush eshte antarja/i me nick-name gertaa ,e/i cili/a nuk e dij se per qfar arsye me shqeteson me mesazhe private.
Mesazhet nuk i kam te fshira mendoj se Administratoret kan fuqi per ti lexuar i kam ne in-box dhe besoj se shpejt do te kem nje pergjegje nga ju .

Veq dua te dij se ndoshta eshte ndonje antar/e me nje nick-name qe poston regullisht ,e mua me ngacmon ne mesazhe private me nick-name te ri ,nga se nuk kishte shume postime kjo apo ky gertaa . besoj se nepermjet IP-adres mund te verifikohet ky person...

Shpresoj te mos kem kerkuar te pamunduren nga Administratori ...

Ju faleminderit per mire kuptim....

E nderuar Sy_kaltra, fillimishte dua tė njoftoj sė mundėsinė e lximit tė mesazheve private tė diskutuesve nuk e ka askush pos ai qė ėshtė i regjistruar me atė pseudonim, pra leximin e mesazheve private tė Sy_kaltres e ke vetėm ti e askush tjetėr, jo vetėm nė kėtė forum por nė asnjė forum nuk e ka mundėsinė e leximit tė mesazheve private kush tjetėr por secili anėtar mesazhet e veta pa marr parasysh a ėshtė anėtar apo admin.
E sa i perket ofendimeve mi pėrcjell nė privat ato mesazhe.

Bond

RiannA
30-11-07, 23:03
Kush po i shlyn postimet e mia ne temen: KOMBI MBI TE GJITHA??????

Kjo esht shume e padrejt edhe nuk e pranoj fare....BULLSHIT

Peja-Boy
01-12-07, 18:43
Kush po i shlyn postimet e mia ne temen: KOMBI MBI TE GJITHA??????

Kjo esht shume e padrejt edhe nuk e pranoj fare....BULLSHIT


Hahahahah mos eshte Dashuru ndonje Mod.ne ty e po e ben me qellim qe ti shkosh ne Pv !!

Mos pyet kush po i shlyn, pse a spo ka kush a ??

Shume jam kunder Moderimit edhe une edhe mua me shlyhen Postimet !!!

E vetmja Jador qe me dha Sqarim e shlyerjes se nje postimi nga ana e Saj ..
Moderator tjer qe ste jepin sqarim pse eshte shly, ateher e bejn nga Mendjemadhesia se Jam moderator e Boj qka te dua ....

http://www.youtube.com/watch?v=yJNGHtDXOak
(Qeshtu jam Une edhe 100 her i shlyj, edhe shpin vij ta kalli)

RiannA
01-12-07, 19:36
AHA...qeshtu koka puna ketu...shnosh qka me bo, skan qoke me tdal perpara edhe shlyn postime...ncncncnc


TUNG

rilinda
01-12-07, 20:27
RiannA, te Votime dhe Sondazhe, te tema "Miss Dardania.de 2007", tani ta fshiva unė njė postim. Arsyeja pėr fshierje ishte se nė rregullore shkruan: "- Nuk lejohet fyerja, ofendimi, sharja, nėnqmimi dhe tallja nė llogari tė diskutuesve tjerė dhe stafit drejtues, perdorimi i fjalėve fyese, ofenduese e banalizmave."

Pėr tė mos pasur fshierje tė tjera, TU KISHA LUTUR qė tė kesh kujdes se ēfarė shkruan.


Shėndet!
Rilinda

Guri i madh
01-12-07, 22:54
RiannA, te Votime dhe Sondazhe, te tema "Miss Dardania.de 2007", tani ta fshiva unė njė postim. Arsyeja pėr fshierje ishte se nė rregullore shkruan: "- Nuk lejohet fyerja, ofendimi, sharja, nėnqmimi dhe tallja nė llogari tė diskutuesve tjerė dhe stafit drejtues, perdorimi i fjalėve fyese, ofenduese e banalizmave."

Pėr tė mos pasur fshierje tė tjera, TU KISHA LUTUR qė tė kesh kujdes se ēfarė shkruan.


Shėndet!
Rilindapo qashtu kallxo se kta tjert i fshijn e nuk bajn za duke e lan fajn jetim hhhhaaaa pak hajgare mos e merrni me zemer ket afishim se ma merrni inati

Abetare
02-12-07, 09:54
Larg Njerėzve qenke ti agė ...

Linka_pz
03-12-07, 16:37
Kerkoj spjegim, kush e fshiu temen e Humor-it dhe pse?

Zero Cool
03-12-07, 20:22
Kush dhe pse protestoi kunder FD (http://http://www.netdisaster.com/go.php?mode=manif&sound=on&url=http://www.dardania.de/)http://www.netdisaster.com/go.php?mode=manif&sound=on&url=http://www.dardania.de/ (http://www.netdisaster.com/go.php?mode=manif&sound=on&url=http://www.dardania.de/)

Fshatari
04-12-07, 09:32
Kerkoj spjegim, kush e fshiu temen e Humor-it dhe pse?


Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
Mungesa e "thjeshtėsisė" dhe "modestisė" jo vetėm qė i bėn njerėzit tė prapambetur po i bėn ata plotėsisht kretenė e idiota!
Ai/ajo qė ka fshi atė temė nuk ėshtė as i thjeshtė as modest.

Murgesha
04-12-07, 13:09
Rregullat e Forumit
Regjistrimi nė kėtė forum ėshtė falas! Sidoqoftė ju duhet t’i pėrmbaheni tė tėra rregulloreve tė vėna nga webmasteri. Nėqoftėse ju i pranoni kushtet, ju lutem shikoni kutinė 'Unė Pranoj' dhe klikoni nė butonin 'Regjistrohuni' qė ndodhet mė poshtė. Nėqoftėse ju dėshironi tė resgjistroheni, Nėqoftėse dėshironi tė anuloni resgjistrimin, klikoni kėtu (http://www.dardania.de/vb/upload/index.php) pėr tu kthyer tek indeksi i forumit.
Megjithatė administratorėt dhe moderatorėt e Dardania.de do tė pėrpiqen tė mbajnė tė gjitha mesazhet e pakėndshme tė ketij forumi, ėshtė njė gjė e pamundshme pėr ne tė shikojmė cdo mesazh. Tė gjitha mesazhet shprehin kėndvėshtrimet e autorit, dhe vetėm autori dhe vetėm ai ėshtė i pėrgjigjshėm pėr cdo pėrmbajtje mesazhi.
Duke rėnė dakord me kėto rregulla, ju tashmė e dini qė ju nuk duhet tė postoni asnjė mesazh qė ėshtė jashtė teme, vulgar, sharje, racizėm, presione tė llojeve tė ndryshėm dhe gjithashtu mosbindja juaj ndaj rregullores nė cdo nėn-forum pėrkatės.
Webmasterat e Dardania.de rezervojnė tė drejtėn pėr tė lėvizur, redaktuar, hequr, mbyllur, fshirė pėr c'farėdo lloj arsyeje.

Tė nderuar Anėtar tė FD-sė.
Kohėve tė fundit po shifet njė tendencė serioze po thuaj nga tė gjithė, qė temat e ndryshme pėr diskutim tė shėndrrohen nė lloj chit-chati.
Mendojmė se Kafja e Forumit i plotėson tė gjitha nevojat pėr njė bisedė tė tillė andaj luteni qė nė forumet tjera tė jeni mė tė pėrmbajtur e tju pėrmbaheni temave.
Besoj se pas leximit tė kėtij njoftimi e kuptoni se shkrimet e tilla do tė fshihen.
Nė emėr tė Stafit.
Murgesha!

Ma-Origano
05-12-07, 14:25
zgjedhni kete pune!!

Linka_pz
06-12-07, 14:53
Pershendetje, te nderuar Admin,pse kur une hy ne Dardania .de Une hy keshtu Linka_Pz (me Pz te madhe ) e ketu ne hyrje mua me del (me pz te vogel).

Keni ndonje spjegim !

Me respekt Linka_Pz

Murgesha
06-12-07, 16:10
Pershendetje, te nderuar Admin,pse kur une hy ne Dardania .de Une hy keshtu Linka_Pz (me Pz te madhe ) e ketu ne hyrje mua me del (me pz te vogel).

Keni ndonje spjegim !

Me respekt Linka_Pz


Pėrshėndetje Linka.
Spjegimi i vetėm ėshtė, nėse kur jeni regjistruar keni bėrė nikun tuaj Linka_pz; me P tė vogėl, pavarėsisht si e shkruani ju tash tė del me P tė vogėl.

Linka_pz
06-12-07, 16:25
Pėrshėndetje Linka.
Spjegimi i vetėm ėshtė, nėse kur jeni regjistruar keni bėrė nikun tuaj Linka_pz; me P tė vogėl, pavarėsisht si e shkruani ju tash tė del me P tė vogėl.


Pershendetje edhe per ty Murgeshe ,une e di qe e kam bere me te madhe kur jam regjistruar ,por nejse nese ka mundesi permiresimi kisha kerku ndihme nga kushdo ketu qe mund ta permiresoj kete !

Peja-Boy
06-12-07, 18:46
Pershendetje edhe per ty Murgeshe ,une e di qe e kam bere me te madhe kur jam regjistruar ,por nejse nese ka mundesi permiresimi kisha kerku ndihme nga kushdo ketu qe mund ta permiresoj kete !
A prej Marsit qetash te eshte kujtuar qe e ki Linka_pz a ??
Qudi qysh po tu kujtoka qe e paske pas bo me te madhe ne fillim !!

Murgesha
06-12-07, 21:28
Pershendetje edhe per ty Murgeshe ,une e di qe e kam bere me te madhe kur jam regjistruar ,por nejse nese ka mundesi permiresimi kisha kerku ndihme nga kushdo ketu qe mund ta permiresoj kete !
Linka nuk ka mundėsi qė ti ta kesh bėrė me tė madhe e me tė dal nė forum me tė vogėl.
Sa i pėrket pėrmirėsimeve apo ndryshimeve nė nik pėrgjigjja ėshtė negative.

Linka_pz
06-12-07, 21:37
Linka nuk ka mundėsi qė ti ta kesh bėrė me tė madhe e me tė dal nė forum me tė vogėl.
Sa i pėrket pėrmirėsimeve apo ndryshimeve nė nik pėrgjigjja ėshtė negative.


Ok ,te falemnderit shume per informimin e nderuar !

Cia-Ferizaj
13-12-07, 08:52
hej mos i fshini temat dhe postimet se une badihava nuk kam hy ketu........
JU Arrestoj bre.....

Paradox_13
13-12-07, 09:16
hej mos i fshini temat dhe postimet se une badihava nuk kam hy ketu........
JU Arrestoj bre.....

A ankohet more burri me dy alltia ne dore,..ahahaaha (shaka)

Cia sa per informim qe ta kesh ma te lehte nese veq ke vendos te na arrestosh te njoftoj se une mbram kam fshi disa postime nga antar te ndryshem qe kryesishte ishin jashte temave perkateese, apo per me teper ishin kembime bisedash ne form chati..
Ju pershendes duke shpresuar ne mirekuptim tek ju dhe te tjeret.
Falemnderit...

Cia-Ferizaj
13-12-07, 14:33
A ankohet more burri me dy alltia ne dore,..ahahaaha (shaka)

Cia sa per informim qe ta kesh ma te lehte nese veq ke vendos te na arrestosh te njoftoj se une mbram kam fshi disa postime nga antar te ndryshem qe kryesishte ishin jashte temave perkateese, apo per me teper ishin kembime bisedash ne form chati..
Ju pershendes duke shpresuar ne mirekuptim tek ju dhe te tjeret.
Falemnderit...

po tybe e pash se edhe ankesen teme e kishit fshi.......nejse thash ti zbus pak forumistat e bana hajgare ok

eshte e drejte e juaja dhe puna juaj qe te mirreni me mirembajtjen e ketij forumi

ju pershendes

uck_aksh
13-12-07, 22:32
A ankohet more burri me dy alltia ne dore,..ahahaaha (shaka)

Cia sa per informim qe ta kesh ma te lehte nese veq ke vendos te na arrestosh te njoftoj se une mbram kam fshi disa postime nga antar te ndryshem qe kryesishte ishin jashte temave perkateese, apo per me teper ishin kembime bisedash ne form chati..
Ju pershendes duke shpresuar ne mirekuptim tek ju dhe te tjeret.
Falemnderit...

Paradox_13 hajt mos te ket frig iq askush se e keni uck_aksh ne mbrojtje
hahahahahahahahhahaha

egi
16-12-07, 22:09
Mu po me intereson pse nuk mujta me lexu nje MP...po shkrun me ju drejtu administratoreve...vend kom hala per 9 mesazhe..

egi
16-12-07, 22:47
okej..u kry problemi :smile: u ndreq vet pak me vones

Ma-Origano
17-12-07, 15:48
E nderuar Sy_kaltra, fillimishte dua tė njoftoj sė mundėsinė e lximit tė mesazheve private tė diskutuesve nuk e ka askush pos ai qė ėshtė i regjistruar me atė pseudonim, pra leximin e mesazheve private tė Sy_kaltres e ke vetėm ti e askush tjetėr, jo vetėm nė kėtė forum por nė asnjė forum nuk e ka mundėsinė e leximit tė mesazheve private kush tjetėr por secili anėtar mesazhet e veta pa marr parasysh a ėshtė anėtar apo admin.
E sa i perket ofendimeve mi pėrcjell nė privat ato mesazhe.

Bond
E neruara sy_kaltra te uroj per temen shume te mrie qe ke hape.Un jam shum dakord me ty se duhet me i perjashtu ata qe qojne ne private sidomos Cool_Boy cka te ka thene per mu suksese ne ankesen shpresoj se do jene te mire me ty gjith te mirat [B]Me rrespekt Ma-Origano[/B

Obama
10-11-08, 11:56
I duhėt nje Obama kėsaj faqe,

Koha per ndryshime ! Jeni be si LDK-eja me I.Rugoven,.. kurr kryetarin nuk e ndrruan. Tuta,

lirik
10-11-08, 17:27
Te Nderuar Administartorė
Me Rastin Epostiomeve Po Kam Shpeshher T E Lashe Dhe Po Nervozohem
Kur Mu Ne Ems Te Psotimit Po Me Ik Materiali Postues
Nuk Di Qka Po Ndodh Edhe Me Faqendardania Qe Me Aq Veshtrisi Po Hyhet Ne Te
Koht E Fundit
A Ka Mundsi Te Na I Lehtsoni Kto Gjėra Bile Faqja Dardania Me Shum Veshtrisi Po Hapet
Nuk Edi Pse Shum Rrall Po Qelet Si Duhet
Edhe Ather Me Shum Veshtrisi
Ku Qendrojn Shkaqet E Ktyre Problemeve

Te Nderuar Administartorė

Me Rastin e postiomeve Po Kam Shpeshher telashe
Dhe Po Nervozohem
Kur Mu Nė mes Tė Postimit Po Me Ik Materiali Postues
---
Nuk Di Qka Po Ndodhė Edhe Me Faqen Dardania
Qė Me Aq Vėshtrisi Po Hyhet Nė Te
Kohėt E Fundit
-----
A Ka Mundsi Tė Na I Lehtsoni Kto Gjėra
Bile Faqja Dardania Me Shum Veshtrisi Po Hapet
---NGANJIHER

Nuk E di Pse
Shum Rrallė Po Qelet Si Duhet
---
Edhe Atėher Me Shum Vshtrisi
Ku Qėndrojnė Shkaqet E Ktyre Problemeve

Me Rrespekt Liriku

Bond
10-11-08, 17:39
I nderuar Lirik, tė gjithė kemi tė njėjin problem sa i pėrket kycjes nė forum.
Ndėrsa ato shkrime qė ju ikin pa i perfunduar, ju kisha sugjeruar qė tė bėni shkrimin nė njė faqe jasht forumit e kur tė pėrfundoni shkrimin atė tė postoni nė forum.

Honesty^uk.
15-11-08, 12:22
Perse duhet te kemi 2 tema per nje qellim???

Psikologu
18-11-08, 10:14
I duhėt nje Obama kėsaj faqe,

Koha per ndryshime ! Jeni be si LDK-eja me I.Rugoven,.. kurr kryetarin nuk e ndrruan. Tuta,

LDK-ja se bashku me dr Ibrahim Rugoven kan qenė dhe mbeten njė thelb kryesorė i rezistences ndaj ish Jugosllavis e pastaj Serbisė .
Koha pėr ndryshime vjen atėhere kur njerezit e kuptojnė nevojen e ndryshimit, duke pėrpiluar planin pėr ndryshim , e pastaj ne miratim.

dada-zyrafet
21-11-08, 14:44
mixha Bond, :biggrin: , ana ni gjevap, qa dreqin ka ky sen qe s po na len me hi mrena? :rolleyes:

Guri i madh
30-11-08, 16:29
BOND pershendetjeka koh te gjat qe nuk mundem me u kyq


ku ka qendrue problemiju pershendes

Guri i madh
02-12-08, 19:05
disi ky forum paska ndryshue


MURGESHA nuk qenka ne staf


me bondin nuk paskemi mundsi me komunikue


diqka nuk qenka ne rregull ndoshta ky forum po vihet nen cenzuren e hyqmetit


po hyqmetet shkojn e vijn po nese neve nuk na lejohet me i shpreh zhgenjimet tona jet nji njoll e zez tek ata qe tentojn me shfrytzue poziten qe e kan per me ndalue fjalen e lir

ShEjToNkA
03-12-08, 00:44
I nderuari Guri i madh, forumi ka probleme dhe kjo pa ndodh tek te gjithė ku s'po mundemi tė kycemi nganjėherė.
Bondi ėshtė i zėnė me punė rreth forumit duke eliminuar kėtė problem, ndėrsa Murgesha ka marr pak pushim ( pushim vjetor) me vetdėshirė, natyrisht jo pėr gjithė.

Mund tė lexosh edhe kėtu http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=25998 dhe kupton fare mirė pse nuk po bėn forumi nganjėherė.


Me shpresė qė ky problem tė zgjidhet sa mė shpejt dhe tė mos pėrsėritet mė, dhe me shume respekt pėr ty, tė pėrshėndes!

Guri i madh
05-12-08, 17:48
I nderuari Guri i madh, forumi ka probleme dhe kjo pa ndodh tek te gjithė ku s'po mundemi tė kycemi nganjėherė.
Bondi ėshtė i zėnė me punė rreth forumit duke eliminuar kėtė problem, ndėrsa Murgesha ka marr pak pushim ( pushim vjetor) me vetdėshirė, natyrisht jo pėr gjithė.

Mund tė lexosh edhe kėtu http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=25998 dhe kupton fare mirė pse nuk po bėn forumi nganjėherė.


Me shpresė qė ky problem tė zgjidhet sa mė shpejt dhe tė mos pėrsėritet mė, dhe me shume respekt pėr ty, tė pėrshėndes!hhhaaaaa pergjegj,je diplomatikeju pershendes

Honesty^uk.
06-12-08, 12:30
disi ky forum paska ndryshue


MURGESHA nuk qenka ne staf


me bondin nuk paskemi mundsi me komunikue


diqka nuk qenka ne rregull ndoshta ky forum po vihet nen cenzuren e hyqmetit


po hyqmetet shkojn e vijn po nese neve nuk na lejohet me i shpreh zhgenjimet tona jet nji njoll e zez tek ata qe tentojn me shfrytzue poziten qe e kan per me ndalue fjalen e lir
Do bahet mire o GURI I MADH
kalo kendshem dhe pershendetje nga;

Honesty

lovely
07-12-08, 15:20
pse tash po bon forumi?:biggrin:

Trina_1
26-12-08, 14:11
Pse qe 3 dite nga shtepija nuk muj te kyqem ne fd :rolleyes: :mad:

Trina_1
27-12-08, 09:22
Pse qe 3 dite nga shtepija nuk muj te kyqem ne fd :rolleyes: :mad:


Ende i njejti problem :mad: :mad: :mad:

ShEjToNkA
28-12-08, 00:30
Ende i njejti problem :mad: :mad: :mad: Dhe do vazhdoj edhe pėr ca kohė i njejti problem, Trina, Sepse FD ka probleme teknike nga sulmet qė i janė bėrė dhe kėtė problem nuk ke vec ti, kam edhe unė por kanė edhe disa qė i njofe, edhe atė ankohen nė kėtė gjė. Me shpresė se do eliminohet ky problem sa mė parė tė pėrshėndes Trina.

Zana_ch
04-02-09, 00:36
Nuk e shoh te arsyshme qe moderatori uliksi31-jr. ma mbylli ni tem qe ma par e hapa .
Nuk besoi se ni tem e till ka te bej me perqamje Kombetare por thjesht ashte diskutim dhe ma mir me thon ashte nje shkollim qe mos te i perserisim gabimet ne te ardhmen.

Citimi i moderatorit ne fjal per temen ashte :

"E nderuar Zana,me gjithe qellimin e mire dhe kombetar qe paske shfaq une nuk e shoh si te jashtezakonshim varrmin me ritualitete fetare. Kjo ndodh cdo kund, te cdo popull i botes, qofshin e edhe kryetar shtetesh.
Andaj nuk e shoh te arsyeshme te politizohet me vdekjen e te ndjerit ne fjale.. Pra po e mbyllim kete teme me shpres se do te na mirekuptojsh. Falemderit"


Nejse un e la ne besim te stafit se qfar te bej ...a duhet met vertet me u mbyll ni tem e till apo ashte per te diskutu ....sepse per me ardhe deri ne ket liri qe e kemi neve sot shum gjak i Shqiptarve ashte derdh.Me nderime dhe shum respekt per te gjithe
Zana_ch

jadore
04-02-09, 00:54
Nuk e shoh te arsyshme qe moderatori uliksi31-jr. ma mbylli ni tem qe ma par e hapa .
Nuk besoi se ni tem e till ka te bej me perqamje Kombetare por thjesht ashte diskutim dhe ma mir me thon ashte nje shkollim qe mos te i perserisim gabimet ne te ardhmen.

Citimi i moderatorit ne fjal per temen ashte :

"E nderuar Zana,me gjithe qellimin e mire dhe kombetar qe paske shfaq une nuk e shoh si te jashtezakonshim varrmin me ritualitete fetare. Kjo ndodh cdo kund, te cdo popull i botes, qofshin e edhe kryetar shtetesh.
Andaj nuk e shoh te arsyeshme te politizohet me vdekjen e te ndjerit ne fjale.. Pra po e mbyllim kete teme me shpres se do te na mirekuptojsh. Falemderit"


Nejse un e la ne besim te stafit se qfar te bej ...a duhet met vertet me u mbyll ni tem e till apo ashte per te diskutu ....sepse per me ardhe deri ne ket liri qe e kemi neve sot shum gjak i Shqiptarve ashte derdh.Me nderime dhe shum respekt per te gjithe
Zana_ch

e nderuara Zane ,
nuk e di sa je e vetedishme per aftesite intelektuale qe possedon , megjithate nese te intereson opinjoni im rreth vlersimit tend ju them ..
nuk e di pse gjithe kjo energji negative ne ju..!nuk e di pse ky naivitet i juaji intelektual mendon vetem ne krijim polimiksh ,
sa je e vetdishme Zane qe je nje provokatore e rafineruar e nivelit me te ulet kur eshte ne pytje qeshtja fetare ..
nuk e kuptoj pse me fshihesh si ti si tjeret nen petkun e patriotizmit dhe krijon huti dhe tensione tek tjeret ..
qe je nje naive kemb dhe koke e zhytur ne injorance , une e kuptoj por cfare ti beje mases ketu qe teken pas naivitetit tend ..
nje per fund , deri sa te jesh gjalle ne kete jete , mbaje mend , e drejte elementare e njeriut cili do qofte eshte Feja , praktikimi i saj dhe rituali qe e praktikon ..
per fund , lus gjithe komunitetin tend , rrekjuni shkolles , shqelmoni injorancen , sepse vetem ne kete forme jeni atedhetare te kulluar , mos krijoni armiqe imagjinare .
dhe lidhje me temen , me plot te drejte mbeshtese veprimin e Uliksit , vetem se me vie keq qe nuk e fshiu krejte por e mbylli vetem
shpresoj Zane te kesh kuptuar esencen e kesaj qe shkrova ..

shfletuesi_
04-02-09, 01:58
Nuk e shoh te arsyshme qe moderatori uliksi31-jr. ma mbylli ni tem qe ma par e hapa .
Nuk besoi se ni tem e till ka te bej me perqamje Kombetare por thjesht ashte diskutim dhe ma mir me thon ashte nje shkollim qe mos te i perserisim gabimet ne te ardhmen.

Citimi i moderatorit ne fjal per temen ashte :

"E nderuar Zana,me gjithe qellimin e mire dhe kombetar qe paske shfaq une nuk e shoh si te jashtezakonshim varrmin me ritualitete fetare. Kjo ndodh cdo kund, te cdo popull i botes, qofshin e edhe kryetar shtetesh.
Andaj nuk e shoh te arsyeshme te politizohet me vdekjen e te ndjerit ne fjale.. Pra po e mbyllim kete teme me shpres se do te na mirekuptojsh. Falemderit"


Nejse un e la ne besim te stafit se qfar te bej ...a duhet met vertet me u mbyll ni tem e till apo ashte per te diskutu ....sepse per me ardhe deri ne ket liri qe e kemi neve sot shum gjak i Shqiptarve ashte derdh.Me nderime dhe shum respekt per te gjithe
Zana_ch

More nuk eshte ka me dhimbset tema jote, po nje koment i imi qe ejapa aty i pari...:mad:

Makresh
06-02-09, 09:59
Me tregoni a kam mundėsi qe mos te pranoj mesazhe private nga nje person i veqant ?

Keto s'dua ti shoh ne porten time.


Kam me e maru nje depozite e kom me ta dergue me kamion krej mutin qe e boj per nje vit.
ti ske me pas nevoj ma me punue veq merru me studimet e feseeeeeeee.
gabeli i mamushes

Vetm kete metot e kom marr nga muslimanet si te mire me e pre lucin dhe me i rrua koqet.
po nese ke kohe eja e rrumi se jom plake e spo shof mire e mos po i pres pak o tuko....!
te shkruva ne privat se atje e ke ba mut krejt e po me vjen marr prej vetit qe kam fol me kesi talibancave si ti dhe turkoshaket me kapice ne koke

Di ti pergjigjem edhe me keq fatkeqsisht, por s'di sa ja vlen te mirem me nje viq te till.

Makresh
06-02-09, 10:28
Mora pėrgjigje :)

Flm pėr ndihmen Moderuese,

shfletuesi_
06-02-09, 17:55
Une kam nje problem te vogel..

Nganjehere kur dua te kthej pergjigje apo te postoj. Tamam dua te shtyp butonin perkates pergjigju shpejt , pres te me shfaqet mesazhi , dhe mandej me kerkon te rifutem ne forum serish... ato qfar kam shkruar i mori lumi... pse ndodh kjo ??

Zana_ch
08-02-09, 21:26
e nderuara Zane ,
nuk e di sa je e vetedishme per aftesite intelektuale qe possedon , megjithate nese te intereson opinjoni im rreth vlersimit tend ju them ..
nuk e di pse gjithe kjo energji negative ne ju..!nuk e di pse ky naivitet i juaji intelektual mendon vetem ne krijim polimiksh ,
sa je e vetdishme Zane qe je nje provokatore e rafineruar e nivelit me te ulet kur eshte ne pytje qeshtja fetare ..
nuk e kuptoj pse me fshihesh si ti si tjeret nen petkun e patriotizmit dhe krijon huti dhe tensione tek tjeret ..
qe je nje naive kemb dhe koke e zhytur ne injorance , une e kuptoj por cfare ti beje mases ketu qe teken pas naivitetit tend ..
nje per fund , deri sa te jesh gjalle ne kete jete , mbaje mend , e drejte elementare e njeriut cili do qofte eshte Feja , praktikimi i saj dhe rituali qe e praktikon ..
per fund , lus gjithe komunitetin tend , rrekjuni shkolles , shqelmoni injorancen , sepse vetem ne kete forme jeni atedhetare te kulluar , mos krijoni armiqe imagjinare .
dhe lidhje me temen , me plot te drejte mbeshtese veprimin e Uliksit , vetem se me vie keq qe nuk e fshiu krejte por e mbylli vetem
shpresoj Zane te kesh kuptuar esencen e kesaj qe shkrova ..ama adin qa hiq nuk me interson se qfar opinjoni ki ti per mue ....more vesht ama hiq bash hiq .......

uuu qika sha paske fol ....pash at zot a ki met ti mem tregue se qfar niveli kam une ...uuu bi ...adin qka masi qe ti e ki nivelin e nalt mu sasht ka ma nin hiq ...veq qik a qa vone paske nejt per mem dhon mue pergjegje ....hajt bijo shko ne gjum e mos rri ne gjysem te nates qut e burrin e len vetem ne shtrat apo se ki pas hiq en shpi at nat e ti nga merzija ki nejt ne pc tuj ba llafe

pse a jam Kombetare ...edhe se sa jam fetear ajo mvaret veq ke une a je tuj mor vesh .....skam nevojė kshillimet tua ...se ke desht zoti ka kush me kshillon ma mir se sa ti ... mos u mundo se veq ti din e askush tjeter ne FD

edhe pse je ne staf si moderatore mos u mundo me i fut turinjet gjithkun ....mere veten met mir ......mos e ner si ofendim .....kudo qe gjindesh klm


Ps;
nuk fshihem fare ...gjithmone e kam then ate qe e kam pa te arsyeshme me e thon ...ene diqka per mua mas pari vjen KOMBI ne pytje e pastaj FEJA ....por fenė qe e kam tarshigim qe gati 2000 vjet
nuk te kam then gje veq se fjal qfare e meriton me ti thon

dardan100
08-02-09, 23:42
I drejtoehm atij qe ma hoqi temen qe e nisa " Une nuk e njho Shtetin e Kosoves"

Dua te ju them se keshtu nuk shkon, nuk guxoni me ua mbyll gojen njerzeve.

Edhe sonte asht hera e fundit qe hy ma ketu. Tregomeni si mund ta fsheij akountin tim.

Une eca, e rrine ju ketu e knaqnu me Iluzione te paveresise e te demokracise!

LOJETARI
08-02-09, 23:45
I drejtoehm atij qe ma hoqi temen qe e nisa " Une nuk e njho Shtetin e Kosoves"

Dua te ju them se keshtu nuk shkon, nuk guxoni me ua mbyll gojen njerzeve

tema nuk u mbyll per me ua mbylle gojen njereze ,por per t“u treguar se me fjalor banal nuk arritet asnje qellim ,e aq me pak per te deshmuar patriotizem .

GURI SYLAJ
08-02-09, 23:46
Ja Dardan me dole hujt gati krejt!Me u dorzu nuk ban hiq edhe me u largu edhe me hiq!
Te pershendes dhe te uroj shkrime te mira e te mbara!

dardan100
08-02-09, 23:50
Ja Dardan me dole hujt gati krejt!Me u dorzu nuk ban hiq edhe me u largu edhe me hiq!
Te pershendes dhe te uroj shkrime te mira e te mbara!


Menjehere pas pavaresise, sģnese do te ishim vetem pak njerez te ndergjegjes, eshte dasht sikurse Vetvendosja por ne nje forme tjeter, ta kundershtojme menyren se si shkuan punet me ate 17 shkurt famekeq, p. sh. te mos e pranojme flamurin pa konkurs qe u zgjodh. POR Heshtje

Pastaj Kushtetuta ANTI-shqiptare qe u vendos, pa referendum e pa asgje - HESHTJE

Eshte dashte se paku nje grup prej 10 personave ta kundrshtoj kete gje. Kete gje nuk po mundem ta pranoj

jadore
09-02-09, 00:09
eshte e drejte e patejetersuar e secilit antare qe me vullnet te lire te antarsohet, te jep kontributin e tij ne debatin virtual ashtu siq eshte e zakonshme dhe vullneti per largim ..
duke shpresuar qe ishte vetem nje veprim i nxitur i antarit , mbyll kete teme dhe e dergoj tek rubrika e ankesave , pasi qe me duket qe asaj rubrike i takon dhe jo diskutimeve shoqerore ..
ne pritje mirkuptimi , jadore

dardan100
09-02-09, 01:15
Une me ardhjen time ne kete forum jam mundu te jap nje "drite-qyeterimi" mendimit sidomos politik tek ne shqiptaret, mjafton te shikosh postimet e mija qe kane te bejne me politken dhe vizionit apo ēasjes ndaj saj qe duhet pasur. Por me sa po me duket "ju" jeni ende teper larg "drites", jeni ende ne fillim te tunelit, dhe me sa po me duket ky tunel nuk eshte edhe aq i shkurter, e deri sa te mberrini tek drita ju, kam frike se do te jete e zymte! (Sepse nuk kemi kohe per te humbur)

Videot e mija dhe mendimet e mija politke i gjeni ne Youtube ne adresen :

http://www.youtube.com/user/franz100kafka


Mirembeteshit

Makresh
09-02-09, 16:06
Kėrkoj nga murgesha qe ta risjellin temėn te cilėn e ka shkruar z. Milo per Rugovėn !
Mue s'me intereson fort se qfar ndjenja ka ajo per te, nese s'ju pelqen mos u perzieni aty pari dhe mbyllni syt se tek e fundit kjo e vėrtet i takon te gjithe shqiptareve qofshin ata edhe ne jug te Shqiperis !
Paskal Milo ka shkruar libėr, dhe evėrteta siq e quan ai, do te del ne shesh oj amvise !

LOJETARI
09-02-09, 16:11
Kėrkoj nga murgesha qe ta risjellin temėn te cilėn e ka shkruar z. Milo per Rugovėn !
Mue s'me intereson fort se qfar ndjenja ka ajo per te, nese s'ju pelqen mos u perzieni aty pari dhe mbyllni syt se tek e fundit kjo e vėrtet i takon te gjithe shqiptareve qofshin ata edhe ne jug te Shqiperis !
Paskal Milo ka shkruar libėr, dhe evėrteta siq e quan ai, do te del ne shesh oj amvise !

Zotni , temen e mbylla une .Arsyeja ,fyerje banale ndaj forumisteve tjere .

Makresh
12-02-09, 23:05
Mora pėrgjigje :)

Flm pėr ndihmen Moderuese,


Mesazhet private nuk trajtohen ne publik.Bond

Peja-Boy
20-02-09, 19:55
Menjehere pas pavaresise, sģnese do te ishim vetem pak njerez te ndergjegjes, eshte dasht sikurse Vetvendosja por ne nje forme tjeter, ta kundershtojme menyren se si shkuan punet me ate 17 shkurt famekeq, p. sh. te mos e pranojme flamurin pa konkurs qe u zgjodh. POR Heshtje

Pastaj Kushtetuta ANTI-shqiptare qe u vendos, pa referendum e pa asgje - HESHTJE

Eshte dashte se paku nje grup prej 10 personave ta kundrshtoj kete gje. Kete gje nuk po mundem ta pranoj

E Ti ate gje paske hy me e kundershtu ne forum hahahahahah ....

Une kam nje Vrejtje se qetash ma shume Po Hapen Tema se sa po ka Porstime ... shume Tema qe munden te jen edhe nen Tema ose qe mund te marrin Pjes vetem ne nje Teme !!!

Dani11
22-02-09, 18:08
A pasket fillu me i heq temat pa kurfar arsye? Ku mbet tema: Genjeshtra nuk i bene nder kombit! ????

Mos keni fillu me u ba si kosova.de ?

Makresh
24-02-09, 08:45
A pasket fillu me i heq temat pa kurfar arsye? Ku mbet tema: Genjeshtra nuk i bene nder kombit! ????

Mos keni fillu me u ba si kosova.de ?

I ben, ore si jo ? Populli Shqiptar momentalisht eshte duke jetuar ne fantazia sepse ushqehet me Fantazia !

Dani11
24-02-09, 10:34
I ben, ore si jo ? Populli Shqiptar momentalisht eshte duke jetuar ne fantazia sepse ushqehet me Fantazia !


Po valla Makresh mire e ke fantazia tek ne e luan rolin kryesor si askund ne bote, edhe kur po e kuptoin nganjeher te verteten ata po thon ishalla jam anderr.

Me shum po me habit fakti qe Jadore e heq temen dhe nuk e shef te arsyeshme bile te pakten te thote per qka?Kjo eshte pa kultur pa edukat dhe aspak fer.

Guri i madh
27-02-09, 17:15
Zotni , temen e mbylla une .Arsyeja ,fyerje banale ndaj forumisteve tjere .
lojtar mos lsho pe nese frigohesh ke te drejt me kerkue truproj mbaje qendrimin tend

Kercovari
14-12-11, 10:58
Dreambox CArdserver

Tema ska te bejė me marrėsin Dreambox po me CArdservera tė cilit pėrmbushin ēdo kėrkesė edhe tė Reciver Box tė prodhime tjera,andaj bartja e temės tek Dreambox krijon hapsirė mosnjohje tė funkcione tė paisje..nė kėtė rast dreambox ėshtė marrė si shembul dhe asesi nuk i ngjajnė njeri tjterit pėrka funkcionet marrės dhe dhėnes.
CArdservera janė harduer softuer paisje nė kryerje tė detyrės shpėrndarje tė audio video sinjale si tė atyre Free To Air poashtu edhe tė sinjale tė drrynosura/Encrypted,prandaj tema kėrkon renditjen e lejuar bazuar nė baza tė njohurive dhe tė dhėnave tekniko teknollogjike, tė ndarra nga dhėnės nė marrės.
Pra,e kishte tema vendin e vet!

Kercovari
14-12-11, 11:05
K mundesi te me sqaroj dikush pse dhe kush e fshiu temen"hakmarrja"?
A keni kontroll ketu mbi moderatoret apo veprojen ne menyre te kerkesave paternaliste?
Kush e ka pergjegjsine te fshi nje teme e cila eshte lexuar brenda tre dite 300 here...
Deri kure do te tolerohen injorantet te bastardisin kete portal?

Kodra
14-12-11, 11:06
Dreambox CArdserver

Tema ska te bejė me marrėsin Dreambox po me CArdservera tė cilit pėrmbushin ēdo kėrkesė edhe tė Reciver Box tė prodhime tjera,andaj bartja e temės tek Dreambox krijon hapsirė mosnjohje tė funkcione tė paisje..nė kėtė rast dreambox ėshtė marrė si shembul dhe asesi nuk i ngjajnė njeri tjterit pėrka funkcionet marrės dhe dhėnes.
CArdservera janė harduer softuer paisje nė kryerje tė detyrės shpėrndarje tė audio video sinjale si tė atyre Free To Air poashtu edhe tė sinjale tė drrynosura/Encrypted,prandaj tema kėrkon renditjen e lejuar bazuar nė baza tė njohurive dhe tė dhėnave tekniko teknollogjike, tė ndarra nga dhėnės nė marrės.
Pra,e kishte tema vendin e vet!


**********
**********
**********


Pėrshėndetje i nderuari Kercovari,


kėrkesa juaj do tė merret nė shqyrtim dhe do tė marrėsh pėrgjigje mė sė voni mė 15.12.2011.


Pėr durim, tė falemnderonKodra

Kodra
14-12-11, 11:21
K mundesi te me sqaroj dikush pse dhe kush e fshiu temen"hakmarrja"?
A keni kontroll ketu mbi moderatoret apo veprojen ne menyre te kerkesave paternaliste?
Kush e ka pergjegjsine te fshi nje teme e cila eshte lexuar brenda tre dite 300 here...
Deri kure do te tolerohen injorantet te bastardisin kete portal?


**********
**********
**********


I nderuari Kercovari,


unė e kam fshirė temėn, shkaku ėshtė se nė atė temė shoh nxitje nė kuptimin e plotė tė fjalės " Hakmarrja" e qė mė sė paku kemi nevojė kėtu dhe nė kėtė kohė.

Sa i pėrket leximit ėshtė lexuar por anėtarėt i kanė ikur diskutimit nė atė temė, mendoj, pikėrisht sepse tema nė fjalė nuk shėrben pėr tė mirė tė diskutimit.

Nė atė temė kanė shkruar: Kercovari, Zanzi dhe Artisti, e kur shikojmė dhe lexojmė shkrimet e tė tre anėtarėve drejtuar njėri tjetrit, nuk janė edhe aq lėvduese.

Pra, pėr tė mos u keqėsuar marrėdhėniet edhe mė tutje ndėrmjet jush, kam marrė vendimin pėr ta mbyllur.


Kėrkoj falje pėr moslajmėrimin nė pv.


Duke shpresuar nė mirėkuptim, tė pėrshėndetKodra

Kercovari
14-12-11, 16:06
**********
**********
**********


I nderuari Kercovari,


unė e kam fshirė temėn, shkaku ėshtė se nė atė temė shoh nxitje nė kuptimin e plotė tė fjalės " Hakmarrja" e qė mė sė paku kemi nevojė kėtu dhe nė kėtė kohė.

Sa i pėrket leximit ėshtė lexuar por anėtarėt i kanė ikur diskutimit nė atė temė, mendoj, pikėrisht sepse tema nė fjalė nuk shėrben pėr tė mirė tė diskutimit.

Nė atė temė kanė shkruar: Kercovari, Zanzi dhe Artisti, e kur shikojmė dhe lexojmė shkrimet e tė tre anėtarėve drejtuar njėri tjetrit, nuk janė edhe aq lėvduese.

Pra, pėr tė mos u keqėsuar marrėdhėniet edhe mė tutje ndėrmjet jush, kam marrė vendimin pėr ta mbyllur.


Kėrkoj falje pėr moslajmėrimin nė pv.


Duke shpresuar nė mirėkuptim, tė pėrshėndetKodra

Nuk e shoh te arsyeshėm kėtė qėndrim qė pėr qef tė dikujt tė krijoni hapsira klanesh dhe despotizėm ne portal.
Kam respektin me tė thellė pėr ty i nderuar Kodra,pėr Lazdrani,Naki,Honeste,Turisti dhe dIsa nga antaret tė gjinise bukur si shembull se kur nuk kam hase nė konfrontime te hapura dhe nuk do tė ndodhė asnjehere,por me keto anatrė tė sodit tė cilėt dite e natė jan ketu vetėm pėr tė nxit urrejtje,mosdurim,banalizim tė cdo postimi,ska forma tjter po as rrugė pėr tė vepruar ndryshe pėrveē me kėto mėnyra.
Sidoqoft,nuk jam pėr tė sjellė asnjė mendim tjeter per kete ankes perveq tė pranoj vendimin tend edhe pse nuk ka pas asnje arsye mbase isha korekt dhe objektiv dhe forma te tilla shprehje jan tė lejuara.

Zanzi/M
14-12-11, 16:43
Nga: Zanzi/M

Date: 14.12.12

Tema: Ankese

- Eshte bere dukuri koheve te fundit qe persona te caktuar ( si ky me siper ) te ankohen kunder antarve te tjere vazhdimisht. Mire, le te ankohen eshte e drejt e tyre. Mirepo, a ndalet persona te till dhe te shiqojne shkrimet e tyre se pari! Une mendoj qe nuk ndalen te bejn nje shiqim te till, apo e bejn mire me sy mbyll. Sepse eshte jashte cdo logjike qe nje person te ankohet kunder dikujt dhe ai person vazhdimisht te bej perpjekje te ofendoj ne menyra te ndryshme te tjeret.

- Une kerkoj qe te shqyrtohet cdo kerkese, mirepo te shqytohet edhe vet ankuesi, sepse jo gjithehere ka te drejt.

Duke mos dyshuar ne aftesite e forumit, ju pershendes.

Me Respekt,
Zanzi/M


.

Kercovari
15-12-11, 08:07
« Marrėzia mė heret ka qenė diēka e rrallė te individi .Por me ardhje tė demokracisė ajo u rregullua nga grupet ,nga partitė ,iēik edhe nga e kaluara » Po,ti si shqiptarė je bė viktimė e njė mix egoizmi religjiozo-politik tė cilin e ke pėrforcuar vetėm nė identitetin tėnd pėrgjatė njė epokė qe ėshtė krijuar mu nga ata qė egoizmin e tyre e shprehin me rastin e rastėsisė sė gjetjes sė tyre nė vendin ku janė. E ky vendi i rastėsisė natyrisht nuk ėshtė asnjė hapsirė tjetėr perveē kėsaj kėtu,po as pesė shekujt e fundit tė cilėt flasin pė njė tė vertetė tjetėr qė ti s`do tė pranojsh nė realitet..mė lehtė e ke virtualitetin po si tė gjithė ato tė mendimit me ty.
Andaj...« Tė duash tė vėrtetėn,duhesh tė pranosh pafuqinė tėnde pėr t`a bėr atė »- thoshte Niēeja

Kodra
16-12-11, 08:20
**********
**********
**********


Pėrshėndetje i nderuari Kercovari,


kėrkesa juaj do tė merret nė shqyrtim dhe do tė marrėsh pėrgjigje mė sė voni mė 15.12.2011.


Pėr durim, tė falemnderonKodra**********
**********
**********I nderuari Kercovari,

tema juaj rreth "Resiverave" tė ndryshėm, ėshtė bashkuar nė njė temė me "Dreambox" sepse ekuacionet e punės sė tė gjithė "Resiverave" tė tillė janė ekuacione shumė tė ngjashme!

Pėr tė kursyer anėtarėt tė cilėt interesohen rreth kėtyre ēėshtjeve, tė mos klikojnė aty e kėtu por nė njė temė, ti kenė informacionet e duhura, tė cilat ke sjellur dhe vlerėsohen lart nga ne ėshtė marrė vendimi qė kėto dy tema tė njėsohen.

E gjitha, duke mos anashkaluar punėn, kohėn dhe mundin tėnd.
Vėrtetė qė mund tė bėhet njė temė e veēantė rreth Card Serverit, dhe gjithashtu ėshtė e vėrtetė qė ajo temė do tė duhej tė kishte edhe spjegime tė tjera si psh:

* Predispoziocionet pėr tė bėrė nje Cardserver, psh pėr linux:
1.Nje pc i lidhur me internet
2.Njėri nga linux OS verzionet i instaluar
3.Konfigurimi i telnetit pėr at OS
4.FTP konfigurimi pėr atė OS
5.Omnikey 3121 USB card lexuesi

** Instalimi i Card Serverit te Windowsi, predispozitat, softweri etj, ose:instalimi i Card serverit virtual...

* Pastaj, softweri (programet e nevojshme) si psh:
NewCS
CCcam
PCSCd
pcsc-tools
Omnikey Driver

* Gjithashtu edhe komandat e nevojshme pėr instalimin e Card Serverit, eventualisht tė pasuruara me fotografi, etj
*llojet e Cardservera: psh gemini
*Softweri pėr konfigurim dhe menagjim tė Cardserverit,

Dhe shumė e shumė tė tjera tė cilat gjithashtu kanė tė bėjnė me Dreamboxin, por pasi qė tė janė dhėnė informacione shtesė, do tė ishte e nevojshme tė qėndronte si temė nė vete.
Nese ky ishte qellimi yt atėherė edhe do ta lejojmė si temė nė vete.

Duke tė falemnderuar edhe njėherė pėr durimin dhe mundin, nė emėr tė Stafit, tė pėrshėndetKodra

Kercovari
16-12-11, 10:33
**********
**********
**********I nderuari Kercovari,

tema juaj rreth "Resiverave" tė ndryshėm, ėshtė bashkuar nė njė temė me "Dreambox" sepse ekuacionet e punės sė tė gjithė "Resiverave" tė tillė janė ekuacione shumė tė ngjashme!

Pėr tė kursyer anėtarėt tė cilėt interesohen rreth kėtyre ēėshtjeve, tė mos klikojnė aty e kėtu por nė njė temė, ti kenė informacionet e duhura, tė cilat ke sjellur dhe vlerėsohen lart nga ne ėshtė marrė vendimi qė kėto dy tema tė njėsohen.

E gjitha, duke mos anashkaluar punėn, kohėn dhe mundin tėnd.
Vėrtetė qė mund tė bėhet njė temė e veēantė rreth Card Serverit, dhe gjithashtu ėshtė e vėrtetė qė ajo temė do tė duhej tė kishte edhe spjegime tė tjera si psh:

* Predispoziocionet pėr tė bėrė nje Cardserver, psh pėr linux:
1.Nje pc i lidhur me internet
2.Njėri nga linux OS verzionet i instaluar
3.Konfigurimi i telnetit pėr at OS
4.FTP konfigurimi pėr atė OS
5.Omnikey 3121 USB card lexuesi

** Instalimi i Card Serverit te Windowsi, predispozitat, softweri etj, ose:instalimi i Card serverit virtual...

* Pastaj, softweri (programet e nevojshme) si psh:
NewCS
CCcam
PCSCd
pcsc-tools
Omnikey Driver

* Gjithashtu edhe komandat e nevojshme pėr instalimin e Card Serverit, eventualisht tė pasuruara me fotografi, etj
*llojet e Cardservera: psh gemini
*Softweri pėr konfigurim dhe menagjim tė Cardserverit,

Dhe shumė e shumė tė tjera tė cilat gjithashtu kanė tė bėjnė me Dreamboxin, por pasi qė tė janė dhėnė informacione shtesė, do tė ishte e nevojshme tė qėndronte si temė nė vete.
Nese ky ishte qellimi yt atėherė edhe do ta lejojmė si temė nė vete.

Duke tė falemnderuar edhe njėherė pėr durimin dhe mundin, nė emėr tė Stafit, tė pėrshėndetKodra
Ska te beje tema vetem me Dreambox po me te gjithe mundesite e shperndarje te tv sinjale,dhe per kete jan te ngritura struktura tekniko teknollogjike te hapsira te ndryshme.Nuk mund te jete marres dhe dhenes ose trasmetues nje me marres.
Smund te jete dreambox dhe internet tv online..live steam dhe IPTV,smund te jene nje paisje dhe infrastrukturat Up-down satelitore si nje marres Dreambox,as mund te jene te njeta hibrid shperndares te tv sinjale digit dhe Hd.
Mos u ben ti qesharak te qujsh lopen muzat
Karkoj te fshihet postimi im nga tema e hapur dreambox.Nuk do teleroje askush dhe askend qe te manipuloje me njohurite e mia.
Ndodhi qesharake kjo pune si njehere moti me Frekuencat.

tipi engjellor
17-12-11, 22:52
Te nderuar moderator

Temat e hapura nga une ne rubriken kafja e forumit te rishikohen dhe te pastrohen nga postimet e antares se pandegjegjdhme.....e uritura.....edhe te mate fjalorin fyes ndaj meje dhe ndaj temave te mija.....shpresoj te has ne mirkuptim...

Kercovari
18-12-11, 09:20
Tė drejtave tė users/pėrdorues

Gjithmonė duhet zbatuar kerkesa si e drejtė pėr pėrmbajtjen e dosjes nė tė cilėn tė drejtat janė tė rezervuara. Kur njė pėrdorues ka leje pėr tė shkruar njė tekst pėrmbajtje, atėherė ai mund tė ndryshojė pėrmbajtjen,dhe kur ai ka leje pėr tė ekzekutuar njė pėrmbjatje, ai mund tė sjellė atė si njė script ose file binar. Ai ka lexuar duke patur qasje nė dosjen, ai mund tė shohė pėrmbajtjen e tij. Por ēfarė tė drejtash ka nė modifikim? Pėrsėri, tė drejtat vlejnė pėr pėrmbajtjet. Fshirja e njė shkrimi ose kėrkesa pėr tė ndryshuar pėrmbajtjen ose fshi ato do tė thotė;kur jė i pėrfshirė nė leje pėr tė shkruar ėshtė e nevojshme tė tė lejohet edhe mundėsi pėr modifikuar,po edhe fshi pėrmbajten.

Pasi kėtu nuk ka tė drejtėn e modifikimit asnjė antarė,pėrket me shkelje flagrante tė user tė drejtės duke i lėnė shkrime tė tyre nė duar tė injoranteve tė cilėt me pa tė drejtė dhe pėlqim tė user,modifikon,i bart vend e pa vend,krijon hapsira ku shkrime serioze dhe me pėrmbajtje shkencore serioze, tė i fusė nė mes tė shkrime ku paraqiten mėnyra piraterie,warize ēelsa pėr ēdrynosje tė paramatra multimediale e drejtė kjo vetėm e korporatave pėr transmetime tė pėrmbajtje multimediale duke e paisur ēdo pėrdorues ma Sim Kart,njė leje kjoi e cila korespondon me tė drejtėn legjitime dhe tė kontraktuar"dhėnės-marrės"pėr shfrytzim tė pėrmbajte.

Andaj,kėrkoj nga stafi tema nė informatike e cila flet mbi karta shered servera tė vendoset ashtu si e kam paraparė unė si antarė dhe autorė i shkrimit,e jo sipas qefit te dikujt qe e futi nė mes tė temes tij e cila eshtė nė formė kerkese apo pyetje dhe nuk korespondon me punime shkencore tė njėjtės fushe.
Pėrpara se rasti tė u drejtohet institucioneve ligjvėnse pėrmes avokatit tim,dhe tė u shmangeni shpenzimeve,tė ruani imazhin tuaj dhe tė portalit nė tė mirėn tuaj,pres qė shkrimi im tė renditet ashtu si e kam paraparė une.

Me nderime tė larta
Kėrēovari

taraku-1
23-12-11, 22:40
A bon me dite qa u bo me nje teme time qe e hapa... ''qmenduria e civilizimit perendimore ne qfar shkalle ka arrit'' ne nenforumin per shoqri....

pse u largue, a pat sharje a qka pate qe e larguat, apo nuk eshte e vertet ajo qfar kam publikuar aty....


Pse veq i largoni, apo e keni vendos me naj rubrik tjeter..., mos i largoni temat veq hajt....

Une po e postoj prap

Kodra
23-12-11, 23:01
A bon me dite qa u bo me nje teme time qe e hapa... ''qmenduria e civilizimit perendimore ne qfar shkalle ka arrit'' ne nenforumin per shoqri....

pse u largue, a pat sharje a qka pate qe e larguat, apo nuk eshte e vertet ajo qfar kam publikuar aty....


Pse veq i largoni, apo e keni vendos me naj rubrik tjeter..., mos i largoni temat veq hajt....

Une po e postoj prap
**********
**********
**********


I nderuari taraku,

ajo temė nuk ėshtė temė shoqėrore dhe as qė ka tė bėjė diēka me njerėzimin!

Ajo temė ka tė bėjė diēka me "Kanibalizėm" edhe pse sot nė Gjermani kjo ka qenė njė ndėr temat kryesore nėpėr radiostacionet.

Kėta qė kanė bėrė kėtė, nuk ėshtė hera e parė qė bėjnė marrėzira, marrėzira e parė qė kanė bėrė, pas studjimit dhe marrjes nė pyetje, e kanė pranuar se ka qenė "Fake" e rrejshme.

Pra rrenat e tyre nuk na duhe nė Dardani.

Tė lutem mos e riposto temėn sepse fshihet prapė.


Tė falemnderoj pėr mirėkuptim


Kodra

taraku-1
23-12-11, 23:04
**********
**********
**********


I nderuari taraku,

ajo temė nuk ėshtė temė shoqėrore dhe as qė ka tė bėjė diēka me njerėzimin!

Ajo temė ka tė bėjė diēka me "Kanibalizėm" edhe pse sot nė Gjermani kjo ka qenė njė ndėr temat kryesore nėpėr radiostacionet.

Kėta qė kanė bėrė kėtė, nuk ėshtė hera e parė qė bėjnė marrėzira, marrėzira e parė qė kanė bėrė, pas studjimit dhe marrjes nė pyetje, e kanė pranuar se ka qenė "Fake" e rrejshme.

Pra rrenat e tyre nuk na duhe nė Dardani.

Tė lutem mos e riposto temėn sepse fshihet prapė.


Tė falemnderoj pėr mirėkuptim


Kodra

masi e sheh te arsyshme ne baz te fakteve ... mbylle

kalo mire

Zanzi/M
21-01-12, 17:10
Doja te replikoja dicka me Winonen te politika, mirepo e pash qe ishte bere ban dhe i eshte fshire postimi (te cilin e lexova me heret). A eshte shkaku shkrimi kunder Rugoves? Spo du me e besu sepse nuk kishte fyerje ne ate shkrim.

pershendetje

e-uritura
21-01-12, 18:14
Doja te replikoja dicka me Winonen te politika, mirepo e pash qe ishte bere ban dhe i eshte fshire postimi (te cilin e lexova me heret). A eshte shkaku shkrimi kunder Rugoves? Spo du me e besu sepse nuk kishte fyerje ne ate shkrim.

pershendetje


Ngushėllime Zanzi!

valiii
22-01-12, 01:42
Winona Rajder m'ka pas pelqy shume... Mos t'rrehet kush qe i kane nejt flokt "mushki" ma mire se asaj. E diqysh hatri winones orgindallit kisha nifar konsiderate edhe per kete winonen e forumin. Ama me simpatizu Thaēin ne shekullin 21, kjo eshte kulmi shikues te nderuar...

Zanzi/M
22-01-12, 10:30
Winona Rajder m'ka pas pelqy shume... Mos t'rrehet kush qe i kane nejt flokt "mushki" ma mire se asaj. E diqysh hatri winones orgindallit kisha nifar konsiderate edhe per kete winonen e forumin. Ama me simpatizu Thaēin ne shekullin 21, kjo eshte kulmi shikues te nderuar...

Po aaaa, a duhet te jet ky te menduarit e moderatoreve aa! Qe mi selektu njerzit n baza partiale!
.

e-uritura
22-01-12, 11:48
Po aaaa, a duhet te jet ky te menduarit e moderatoreve aa! Qe mi selektu njerzit n baza partiale!
.


Zanzi, si ka fytyrė ajo nė pėrvjetorin e tė ndjerit, nė temėn ku pėrkujtohet i ndjeri, tė vijė dhė tė tregon mendjen e vet tė cekėt?

Jo bann, por bann 6 muajsh meriton!

Zanzi/M
22-01-12, 12:07
Zanzi, si ka fytyrė ajo nė pėrvjetorin e tė ndjerit, nė temėn ku pėrkujtohet i ndjeri, tė vijė dhė tė tregon mendjen e vet tė cekėt?

Jo bann, por bann 6 muajsh meriton!

Pse, cka paska te keqe. Edhe sot qe po flitet per Rugoven, cka paska me mire per Rugoven se sa ka shkry winona.

emine
22-01-12, 13:55
po m"dhem midisi:tongue:

e-uritura
22-01-12, 14:50
Pse, cka paska te keqe. Edhe sot qe po flitet per Rugoven, cka paska me mire per Rugoven se sa ka shkry winona.


Sot u diskutua njerėzishėm, pa nėncmuar tė madhin Dr. Ibrahim Rugova, mendjen e tė cilit, fėmijėt si Winona, nuk kanė, nuk kishin, dhe nuk do tė kenė kurrė kapacitet t`a kuptojnė!

Fundja, nuk mė intereson o Zanzi, vetėm desha tė them, se e perkrahi atė bann! Bile sikur tė mė pyesnin mua, edhe shumė tjerė do vendoseshin nė bann tė pėrhershėm!Emine, dil ec nėpėr mal!

premium
22-01-12, 15:06
Sot u diskutua njerėzishėm, pa nėncmuar tė madhin Dr. Ibrahim Rugova, mendjen e tė cilit, fėmijėt si Winona, nuk kanė, nuk kishin, dhe nuk do tė kenė kurrė kapacitet t`a kuptojnė!

Fundja, nuk mė intereson o Zanzi, vetėm desha tė them, se e perkrahi atė bann! Bile sikur tė mė pyesnin mua, edhe shumė tjerė do vendoseshin nė bann tė pėrhershėm!Emine, dil ec nėpėr mal!
Fund fundi kėtu ėshtė forumi diskutime , diskuto siē tė thotė mendja .
Gjithė po shprehemi nė mėnyrat demokratike ( demokracinė kemi fitu mooti)
Andaj winona nuk ėshtė patjetėr tė pėrkrah politikėn e njė partie , e drejta e vet ėshtė tė kritikon , sikurse gjith ajo Amerika pėrballon krtitikave partiake , ndėrsa kėtu po dėnohesh nga staffi ( punė e madhe ).
Nėse sinqerisht shiqojmė kritikat pėr pėrjashtim nga forumi , ti do e ishe fluturu nė fillim nga kėtui , sepse je antare ma e fyese nga aspektet fetare e cila hedh fjalė ma tė rėnda pėr pejgamberin e gjithė njerzimit muslimane.

emine
22-01-12, 15:08
Sot u diskutua njerėzishėm, pa nėncmuar tė madhin Dr. Ibrahim Rugova, mendjen e tė cilit, fėmijėt si Winona, nuk kanė, nuk kishin, dhe nuk do tė kenė kurrė kapacitet t`a kuptojnė!

Fundja, nuk mė intereson o Zanzi, vetėm desha tė them, se e perkrahi atė bann! Bile sikur tė mė pyesnin mua, edhe shumė tjerė do vendoseshin nė bann tė pėrhershėm!Emine, dil ec nėpėr mal!
a po vjen se tutna vetun:tongue:

e-uritura
22-01-12, 15:15
Fund fundi kėtu ėshtė forumi diskutime , diskuto siē tė thotė mendja .
Gjithė po shprehemi nė mėnyrat demokratike ( demokracinė kemi fitu mooti)
Andaj winona nuk ėshtė patjetėr tė pėrkrah politikėn e njė partie , e drejta e vet ėshtė tė kritikon , sikurse gjith ajo Amerika pėrballon krtitikave partiake , ndėrsa kėtu po dėnohesh nga staffi ( punė e madhe ).
Nėse sinqerisht shiqojmė kritikat pėr pėrjashtim nga forumi , ti do e ishe fluturu nė fillim nga kėtui , sepse je antare ma e fyese nga aspektet fetare e cila hedh fjalė ma tė rėnda pėr pejgamberin e gjithė njerzimit muslimane.


Ti, je njeriu i fundit qė duhej tė fuste hundėt kėtu.

Shko, puno, mundohu, pėr njė harmomni familjare!

POR, meqenėse po insiston, e-uritura tė thotė ty dy-tri fjalė mixha Premium;

E-uritura nuk ka fyer asnjė figurė shtetėrore, apo kombėtare! Ka thėnė vetėm tė vėrteta. Megjithatė, jam pėrjashtuar shumė herė nga forumi, dhe nuk e kam bėrė tė madhe, sikur ju kėtė rastin e winononononės!


Emine; Me gjithė qejf do tė vija, por vetėm sa u ktheva nga skijimi, mė duhet tė pushoj pak, para se tė dal prapė! :)

premium
22-01-12, 15:31
Ti, je njeriu i fundit qė duhej tė fuste hundėt kėtu.

Shko, puno, mundohu, pėr njė harmomni familjare!

POR, meqenėse po insiston, e-uritura tė thotė ty dy-tri fjalė mixha Premium;

E-uritura nuk ka fyer asnjė figurė shtetėrore, apo kombėtare! Ka thėnė vetėm tė vėrteta. Megjithatė, jam pėrjashtuar shumė herė nga forumi, dhe nuk e kam bėrė tė madhe, sikur ju kėtė rastin e winononononės!


Emine; Me gjithė qejf do tė vija, por vetėm sa u ktheva nga skijimi, mė duhet tė pushoj pak, para se tė dal prapė! :)
Ngom mixhės kėtu ..
merre vehten me mirė , dhe fronoje ngapak mos fluturo pėr qielli , se nė jetėn reale alemi nuk ta vesin nga e ke dajtė bile .

- Franoje dhe mendo pak ku po gabon .
fjalė fyese ke bėrė sa njė rimorkio traktori .
Ato fjalė se e jep drejtėn vehtės , tjetėrkushi nuk tė toleron .
je e mbushur deri nė dhėmb me fjalė ofenduese ndaj kėtyre se e praktikojnė fejėn Islame.

e-uritura
22-01-12, 15:33
Ngom mixhės kėtu ..
merre vehten me mirė , dhe fronoje ngapak mos fluturo pėr qielli , se nė jetėn reale alemi nuk ta vesin nga e ke dajtė bile .

- Franoje dhe mendo pak ku po gabon .
fjalė fyese ke bėrė sa njė rimorkio traktori .
Ato fjalė se e jep drejtėn vehtės , tjetėrkushi nuk tė toleron .
je e mbushur deri nė dhėmb me fjalė ofenduese ndaj kėtyre se e praktikojnė fejėn Islame.


Gabim mixhė, jam kundėr ekstremistėve/talibanėve/wahabistėve, dhe nėse ti i thua vetit mysliman, edhe ti JE kundėr tyre!

Giovanni
22-01-12, 15:36
Nuk eshte zon diskutimi ketu eshte vetem per ankesa permbahuni ne teme.

premium
22-01-12, 15:44
Gabim mixhė, jam kundėr ekstremistėve/talibanėve/wahabistėve, dhe nėse ti i thua vetit mysliman, edhe ti JE kundėr tyre!
Ani mixhės ,, inshAllah njė ditė rritėsh , dhe e kupton tė dallon kush janė extremista\wehabista.\ shovenista\kanibalista.
Po tė kuptoj se ty gjithqka tė duket rrafsh ( ka hyrė e vetja nė qejf) per atė arsye antarėve e pėrgjigjesh me fjalėt banale

Pėr harmoni familjare mos u mėrzit ti .
Edhe koha jote dote vjen kur krijon njė familje ( atehere bisedojmė me mendimet e tuaja)

LOJETARI
22-01-12, 17:04
Amanet e kam prej Bondit ,ai shkrim qė fyen te ndjerin Ibrahim Rugova dhe Shtetet e Bashkuara te Amerikės tė dėrgohet atje ku e ka vendin .

Winonna gjithehere ka qene e sjellshme , dje e teproi ,reagova ,sot do ta kemi prapė kėtu .

e-uritura
22-01-12, 22:07
A jeni lodh?

Desha tė di vetėm njė gjė;


Te zėmė, se unė ia shava Gegės 1 nėntė mijė Nėna, sincerisht, cili do tė ishte reagimi juaj, tė nderuarė administratorė?

LOJETARI
22-01-12, 22:17
A jeni lodh?

Desha tė di vetėm njė gjė;


Te zėmė, se unė ia shava Gegės 1 nėntė mijė Nėna, sincerisht, cili do tė ishte reagimi juaj, tė nderuarė administratorė?

I njejte ....

LOJETARI
22-01-12, 22:20
Debati qe zhvilluat ju dy ,krejt ka munde te kryhet ne pm .Mirepo qe te dyte deshet te tregoni ate se ēka nuk jeni , postimet u fshine , me shprese se nuk do te perseriten me ,ne menyre qe antaret tjere te mos shqetsohen prej nje niveli te tille te diskutimit .
ju pershendes te dyve sepse e di qe mundeni ndryshe .

Makresh
23-01-12, 00:44
Amanet e kam prej Bondit ,ai shkrim qė fyen te ndjerin Ibrahim Rugova dhe Shtetet e Bashkuara te Amerikės tė dėrgohet atje ku e ka vendin .

Winonna gjithehere ka qene e sjellshme , dje e teproi ,reagova ,sot do ta kemi prapė kėtu .

LOJETAR,


Ky eshte forum !
Nuk sherben per amanete, por per debate, konfrontim idesh ! Fyersit te denohen, por jo edhe kundershtaret. Se ndryshe historia s'do kishte arsye te egzistonte.

4peace
23-01-12, 08:32
LOJETAR,


Ky eshte forum !
Nuk sherben per amanete, por per debate, konfrontim idesh ! Fyersit te denohen, por jo edhe kundershtaret. Se ndryshe historia s'do kishte arsye te egzistonte.

Bash per amanete osht ky.

Mbreme e provova:
Shkrimi im nuk mundi te jetoje as 15 minuta,

megjithese nuk e ka pasur as nje ofendim te vetem...

...pos asaj qe e quajta "teqe" (i tille dhe eshte) nenforumin per kete personalitet (mos t'ia shenoj emrin fare)


*

e-uritura
23-01-12, 08:49
Bash per amanete osht ky.

Mbreme e provova:
Shkrimi im nuk mundi te jetoje as 15 minuta,

megjithese nuk e ka pasur as nje ofendim te vetem...

...pos asaj qe e quajta "teqe" (i tille dhe eshte) nenforumin per kete personalitet (mos t'ia shenoj emrin fare)


*

Ha, hahahaaaaaa, shkruajte edhe "...me nder me thonė admina..."

4peace
23-01-12, 09:10
Ha, hahahaaaaaa, shkruajte edhe "...me nder me thonė admina..."

PO, ashtu eshte...
...ashtu e kam shkruajtur


...nga arsyeja me e thjeshte: admini, moderatori...duhet te jet i paanshem,

kurse, cdo njeri i njeanshem mund te quhet lirisht "mendermethane"


*

Qika^Me^Kule
23-01-12, 11:27
Amanet e kam prej Bondit ,ai shkrim qė fyen te ndjerin Ibrahim Rugova dhe Shtetet e Bashkuara te Amerikės tė dėrgohet atje ku e ka vendin .


Te lumte Lojtari mos e haro amanetin e ti vetem vazhdo , I Ndjeri Bondi ka dite se kend te vlerson njeriun me te mire qe kishte KOSOVA Te Ndjerin RUGOVA !!

P/s: Bash edhe me forte po me pelqen siellia yte me kete shkrim !

Ankesa s'kam pse , vetem vazhdoni e mos ju ndalni punes !

L/G: Qika^Me^Kule.

LOJETARI
23-01-12, 15:07
Fjala e pronarėve
Citim:
I nderuari Bond, tė nderuar anėtarė e vizitor tė faqes elektronike www.dardania.de (http://www.dardania.de/vb/upload/../../) jemi shum tė lumtur dhe ndihemi shum tė privilegjuar qė na u dha rasti tė ju prezentohemi si pronarė tė kėsaj faqe elektronike shqiptare duke ju percjellė pėrshėndetjet mė tė sinqerta nga zemra. Kemi qenė vizitor tė kėsaj faqe edhe mė parė dhe jemi shum tė impresionuar me gjallėrinė, frekuentimin, moton dhe afirmimin e kėsaj faqe kombėtare shqiptare e cila na ėshtė bėrė si njė kala e rrethuar me mure tė larta qė hyhet nė te e nuk dilet prej saj. Patjetėr kjo ėshtė merit e juaja si anėtarė dhe stafit drejtues tė cilėt i pėrgezojmė pėr punėn e tyre. Me ketė rast deshirojmė t’ju sigurojmė se nuk do tė ketė ndryshime nė staf, nuk do tė humbin shkrimet, ku kemi pas rast tė lexojmė pėr shqetsimin e ndonjenit prej anėtarėve, dhe nuk do tė keni asnjė penges nga ana jonė si pronarė.
Kjo pėrgjegjėsi bie mbi supet e z.Bond, barrė tė cilėn e ka bartė me vite tė tera.

Me shum respekt Gloss dhe FastLine

Ky ishte qėndrimi i pronarėve tė kaluar tė dardanisė ndaj punės sė palodhshme tė tė ndjerit Bond .Ai qė e ka njoftė Bondin e din shumė mirė qėndrimin e tij , e ai qė nuk e ka njoftė le t'i lexoj shkrimet e tij do tė gjej vendoshmėrinė e tij ndaj fyerjeve dhe tendencave te disave qe kete forum ta shfrytezojne si faqe per vjellė mllefin ndaj figurave kombetare .
Ky qendrim nuk ka ndyshuar as me ardhjen e pronarėve tė rinje tė cilet na e kane besuar plotėsishtė detyren qe jemi duke e kryer si staf . Ne jemi tė vendosur dhe do ta ruajmė vazhdimėsinė e kėsaj faqeje .Ēdo tentative qė bie ndesh me interesat e forumit do t'i kundėrvihemi .

LOJETARI
23-01-12, 22:38
Po marrim edhe njė shembull
Nėse tjetri nga administratorėt ua jep amanet mos tė fyhet Arabia dhe pejgamberi Muhammed .
ēfare bėhet ???

A' po
ngushtohen rubrikat e forumit ,
diskutojmė te faqet thash e thame , dhe te temat e dashurisė :))

premium ,
pėr gjėra hipotetike ,nuk kam qejf tė spekuloj .

Bondi ka qenė njė besimtar i devotshėm i fesė islame , kėtė e dinė tė gjithė .

4peace
23-01-12, 23:48
Bondi ka qenė njė besimtar i devotshėm i fesė islame , kėtė e dinė tė gjithė .

Jo, nuk e dine te gjithe...
...pos atyre qe e kane njohur me gjate.

Sepse, pikerisht i ndjeri "Dilaver Kosova" ka qene ai qe ka perjashtuar (me bann) me dhjeta e dhjeta "besimtare te devotshem...".
Ai ka filluar te interesohet per fe 3-5 viteve te fundit te jetes.

Gjithashtu e ka pase zanat me i mbajte me qinda nofka (kete e ka pranuar ai vet tek kosova.de/forum).

I devotshem ka qene si rugovist. Madje kjo e kishte shtyre te largohet nga thaēistat e kosova.de-se dhe te hape forum rugovist - me sukses.
Mirepo, si cdo njeri, edhe ai ka pasur ca parime. Pikerisht nje numer i atyre parimeve me ka shtyre ta pranoj ftesen e tij te vi ne kete forum...


...dhe kam qene prezent qe prej asaj kohe (viti 2001 a 2002)...


*

LOJETARI
26-01-12, 15:29
Postimi eshte bere nga Hajra te tema "Morali islam"
Edhe pėrkunder vėrejtjes se nuk do tė lejohen shkrime jasht temės ,autori qėndron kėmbngulės .


shume e vertet, ketu punohet kotrum duke u thirre ne "amanete" ndersa mungon vizioni dhe udheheqja e drejte. Nuk munde te flitet per moral kur te aftit dhe te moralshmit largohen nga ketu, ndersa perkrahen destruktivet dhe amoralet, siq eshte e uritura me co.
p.s. jeni ba si hashimi duke u thirre ne uck u myt tuj vjedh, edhe ju po thirrni dikund tjeter e po i mshoni qysh te ju vjen per shtati.

Hajra lexohemi neser ,me shpresė qė do tė kesh mė shumė respekt pėr tė tjerėt !

Kercovari
26-01-12, 15:40
Jo jo gabim je lojtari..ske as ti respekt per te tjeret kur nuk duron asnje kritike po as kur te sqarohet "amaneti" se ē`kuptim ka!
Apo e kerkon nga te tjeret se je admin..pune e madhe!

Respekt ndaj te tjereve shte te mos e fshish kete shkrim;

 
Raste qė i zmadhoni ju i diskutoni - por si?

Shihet qartė se e keni kuptuar formėn e diskutimit si njė formė e veēantė e bisedės. Kuptoni bukur mirė se debati ėshtė njė zonė e gjerė qė pėrfshin biseda tė pėrditshme tė raste tė veēanta dhe konflikte tė mėdha, pėr shembull,na sjellni leksione pėr tė ndjekur sipas logjikės tuaj dhe ashtu siē percepton doktrina juaj..versulu "Islamit edhe kur nuk ke fakte" ose thauje tė kundėrtėn pėr tė fitu bindje se vetėn ju e shikoni botėn nga kėndi i mbarė,qė do tė thotė,pėr tė diskutuar janė ata tema ku u shahet edhe nėnė e babė tė gjithė atyre qė kundėrshtojnė demagogjinė tuaj te hapur.
Shpesh haroni se shkoni aq largė sa qė banaliteti,shpifjet,urrejtja,njollosja, e gjithēkaje qė participon ne mendjen tuaj nė diskutime tė pėrcaktuara sipas ideologjisė tuaj kėmbėshtrembėr,janė format qė mbureni dhe mbani gjallė kėtė portal,ndryshe ēdo diskutim i mbarėvajtur nuk rrezikon vėtėm portalin po edhe amanetet qė keni trashėguar nga demogogėt perfekcionist qė e lanė Kosovėn nėn qiell tė hapur dhe mėshirė tė njė ekspansionizmi modern botrorė i cili diskriminon qenjen shqiptarte deri ne palcė.
Mbase nuk jeni ju ato,sepse logjika e juaj ėshtė aq e varfėr sa qė lirisht mbani nė shpinė turpet e kėsaj kohe moderne siē e quani shpesh, tė hauzuar nga palaqot e bulevardeve botrore ku nė vise tė tyre gati se u ka skaduar afati ,i pėrqafuat ato dhe i servilni si ushqim mė tė preferuar."Flisni pėr ndonjė debat tė gjallė shpesh tė njė teme tė veēantė, i cili pėrcakton diskutim tė gjveshur nė masė tė lartė tė diskutimit, diskutimi i teknikave dhe me pėrbėrjen e numrit tė pjesėmarrėsve."Kur nuk keni pas kurajo tė paktėn tė merreni me turpet,abuzimet dhe injorancėn,shprehi kėto tė cilat kan pėrshkallzuar situata nga mė tė tensionuara tej kufijve tė ēdo tolerance dhe limiti nė Internet.
Amanetet nuk jan kusht i ēmedurive edhe kur si tė tilla duhet amanetizuar kur ato nė tė kaluarėn kan qėnė sinonim i ēdo mostolerance dhe mendjemadhsie,dhe tė vazhdohet mė kėtė avaz amanetesh tė tregoni se vetėm ju jeni tė menqur,ėshtė qėndrim jashtė ēdo llogjike njerzore pėr tė mos u barazuar me "kafshet pa kapresh"-egėrsira.


Debate dhe diskutime nuk lejojnė mangėsi tė njohurive tė pėrfshihen nė informata shtesė tė amaneteve,por duke marrė mendime tė qarta, tė nxitura qė kėrkojnė shkėmbime njohurish dhe idesh dhe tė zhvillohen me shkembime aspektesh
ndėrdisiplinore,e jo ato qė nuk mendojnė si ju tė fyhen dhe tė sankcionohen,kundėrshtohen deri nė "banim"tė IP-Adresės,kurse ato qė mendojnė si ju tė lejohen kujt tė duan tė i pshurin nė magje.
Kurėn e kurės nuk do tė pėrfitoni dijeni pėrderisa ngushtoni ēdo hapsirė debati ose diskutimi,duke u mbeshtet nė ide se vetėm ju jeni tė ditur dhe se tė tjerėt duhet tė u nėshtrohen diktateve t`jauja.

Forumi i juaj ka ra nė mangėsi tė ngushtė njohurish,sepse,asnjė informacion shtesė nga tė tjerėt nuk gjen hapsirėn e duhur,mendime tė qarta qė kėrkojnė mirėkuptim nuk pėrfillen nėse nuk korpespondojnė me politikat tauaja tė amaneteve,dhe kėshtu,ēdo nxitje e pikpamjeve dhe shkėmbim infroamcioni dergohet nė njė tė vetme adesė"Varrezat",tė gatshėm po tė kishit mundėsi do tė dėrgonit ēdo anatrė qė nuk mendon si ju!

LOJETARI
26-01-12, 15:58
Jo jo gabim je lojtari..ske as ti respekt per te tjeret kur nuk duron asnje kritike po as kur te sqarohet "amaneti" se ē`kuptim ka!
Apo e kerkon nga te tjeret se je admin..pune e madhe!

Respekt ndaj te tjereve shte te mos e fshish kete shkrim;

 
Raste qė i zmadhoni ju i diskutoni - por si?

Shihet qartė se e keni kuptuar formėn e diskutimit si njė formė e veēantė e bisedės. Kuptoni bukur mirė se debati ėshtė njė zonė e gjerė qė pėrfshin biseda tė pėrditshme tė raste tė veēanta dhe konflikte tė mėdha, pėr shembull,na sjellni leksione pėr tė ndjekur sipas logjikės tuaj dhe ashtu siē percepton doktrina juaj..versulu "Islamit edhe kur nuk ke fakte" ose thauje tė kundėrtėn pėr tė fitu bindje se vetėn ju e shikoni botėn nga kėndi i mbarė,qė do tė thotė,pėr tė diskutuar janė ata tema ku u shahet edhe nėnė e babė tė gjithė atyre qė kundėrshtojnė demagogjinė tuaj te hapur.
Shpesh haroni se shkoni aq largė sa qė banaliteti,shpifjet,urrejtja,njollosja, e gjithēkaje qė participon ne mendjen tuaj nė diskutime tė pėrcaktuara sipas ideologjisė tuaj kėmbėshtrembėr,janė format qė mbureni dhe mbani gjallė kėtė portal,ndryshe ēdo diskutim i mbarėvajtur nuk rrezikon vėtėm portalin po edhe amanetet qė keni trashėguar nga demogogėt perfekcionist qė e lanė Kosovėn nėn qiell tė hapur dhe mėshirė tė njė ekspansionizmi modern botrorė i cili diskriminon qenjen shqiptarte deri ne palcė.
Mbase nuk jeni ju ato,sepse logjika e juaj ėshtė aq e varfėr sa qė lirisht mbani nė shpinė turpet e kėsaj kohe moderne siē e quani shpesh, tė hauzuar nga palaqot e bulevardeve botrore ku nė vise tė tyre gati se u ka skaduar afati ,i pėrqafuat ato dhe i servilni si ushqim mė tė preferuar."Flisni pėr ndonjė debat tė gjallė shpesh tė njė teme tė veēantė, i cili pėrcakton diskutim tė gjveshur nė masė tė lartė tė diskutimit, diskutimi i teknikave dhe me pėrbėrjen e numrit tė pjesėmarrėsve."Kur nuk keni pas kurajo tė paktėn tė merreni me turpet,abuzimet dhe injorancėn,shprehi kėto tė cilat kan pėrshkallzuar situata nga mė tė tensionuara tej kufijve tė ēdo tolerance dhe limiti nė Internet.
Amanetet nuk jan kusht i ēmedurive edhe kur si tė tilla duhet amanetizuar kur ato nė tė kaluarėn kan qėnė sinonim i ēdo mostolerance dhe mendjemadhsie,dhe tė vazhdohet mė kėtė avaz amanetesh tė tregoni se vetėm ju jeni tė menqur,ėshtė qėndrim jashtė ēdo llogjike njerzore pėr tė mos u barazuar me "kafshet pa kapresh"-egėrsira.


Debate dhe diskutime nuk lejojnė mangėsi tė njohurive tė pėrfshihen nė informata shtesė tė amaneteve,por duke marrė mendime tė qarta, tė nxitura qė kėrkojnė shkėmbime njohurish dhe idesh dhe tė zhvillohen me shkembime aspektesh
ndėrdisiplinore,e jo ato qė nuk mendojnė si ju tė fyhen dhe tė sankcionohen,kundėrshtohen deri nė "banim"tė IP-Adresės,kurse ato qė mendojnė si ju tė lejohen kujt tė duan tė i pshurin nė magje.
Kurėn e kurės nuk do tė pėrfitoni dijeni pėrderisa ngushtoni ēdo hapsirė debati ose diskutimi,duke u mbeshtet nė ide se vetėm ju jeni tė ditur dhe se tė tjerėt duhet tė u nėshtrohen diktateve t`jauja.

Forumi i juaj ka ra nė mangėsi tė ngushtė njohurish,sepse,asnjė informacion shtesė nga tė tjerėt nuk gjen hapsirėn e duhur,mendime tė qarta qė kėrkojnė mirėkuptim nuk pėrfillen nėse nuk korpespondojnė me politikat tauaja tė amaneteve,dhe kėshtu,ēdo nxitje e pikpamjeve dhe shkėmbim infroamcioni dergohet nė njė tė vetme adesė"Varrezat",tė gatshėm po tė kishit mundėsi do tė dėrgonit ēdo anatrė qė nuk mendon si ju!

kėrēovari ,
e kuptoj kėtė frustrim filozofik ,me gjithė tė metat pėrmbajtėsore tė tij tė cilat nuk reflektojnė gjė tjetėr veq njė humbje tė orientimit nė hapėsirėn e netit .
Kam konsideratė tė lartė pėr mundin qė e bėni nė tė gjitha temat dhe do tė vazhdoj ta kem edhe me tutje .
Megjithatė ne si staf kemi objektivat tona shume tė kthjellta nė mirėmbajtjen e forumit .

almalik
31-01-12, 11:27
:-))))))))))) hehehehheheh "me gjithe te metat permbajtesore" po de po faji eshte jetim .-)))
Edhe pse jam shume anetare i ri ne kete forum ,shume shpejt e kam verejtur qe i behen padrejtesi anetareve qe kane mendim apo besim tjeter,duke u perqeshur,ofenduar haptazi(besa) edhe nga ana e disa Moderatoreve ketu Direkt apo Indirekt-dmth duke toleruar te tjeret te shajne vetem per shkak se e ndanin te njejtin qendrim me sulmuesin(ofenduesin).
Mbi te gjitha duhet te dominoje drejtesia e fjales se lire(kuptohet-perderisa nuk shajme apo ofendojme dike )e sa i perket asaj qe nuk te pelqen apo je kunder psh politikes Amerikane apo te ndonje shteti tjeter,eshte e drejte e cdo kujt ta shpreh ate(madje edhe ne Amerike) ne menyre te civilizuar.Pra gjithmone duke e shfaqur mendimin e tij ne menyre te kulturuar.E duke ia bere keto ndalesa/anime te padrejta natyrisht qe pastaj pezmatohen njerezit nga nervoza edhe reagojne ne nje gjuhe qe nuk do duhej te perdorej ne forum. Do te ishte ne te kualitetit,jetegjatesise,imazhit te vet kesaj faqjeje.
P.S. cdo kritike e shendoshe eshte e mire per te u shqyrtuar
Ju pershendes

Murgesha
01-02-12, 16:05
:-))))))))))) hehehehheheh "me gjithe te metat permbajtesore" po de po faji eshte jetim .-)))
Edhe pse jam shume anetare i ri ne kete forum ,shume shpejt e kam verejtur qe i behen padrejtesi anetareve qe kane mendim apo besim tjeter,duke u perqeshur,ofenduar haptazi(besa) edhe nga ana e disa Moderatoreve ketu Direkt apo Indirekt-dmth duke toleruar te tjeret te shajne vetem per shkak se e ndanin te njejtin qendrim me sulmuesin(ofenduesin).
Mbi te gjitha duhet te dominoje drejtesia e fjales se lire(kuptohet-perderisa nuk shajme apo ofendojme dike )e sa i perket asaj qe nuk te pelqen apo je kunder psh politikes Amerikane apo te ndonje shteti tjeter,eshte e drejte e cdo kujt ta shpreh ate(madje edhe ne Amerike) ne menyre te civilizuar.Pra gjithmone duke e shfaqur mendimin e tij ne menyre te kulturuar.E duke ia bere keto ndalesa/anime te padrejta natyrisht qe pastaj pezmatohen njerezit nga nervoza edhe reagojne ne nje gjuhe qe nuk do duhej te perdorej ne forum. Do te ishte ne te kualitetit,jetegjatesise,imazhit te vet kesaj faqjeje.
P.S. cdo kritike e shendoshe eshte e mire per te u shqyrtuar
Ju pershendes

Pėrshėndetje!

Shumė shkrime fshihen edh pse nuk shahet apo ofendohet dikushi, sepse nuk lejojmė askė tė vijė e tė i bėjė lėmsh temat me diskutime boshe, aty ku flitet pėr fshisa duam tė flitet pėr fshisa e jo pėr lisa, dhe kėto fshirje i bėhen si anėtarėve tė rinj ashtu edhe atyre tė vjetėr.
Tė dėshiroj mirėseardhje nė forumin Dardan, nėse vetėm pėr kaq pak kohė paske vėrejt se kėtu ju bėhet padrejtėsi atyre qė kan mendim a besim tjetėr, t`u kisha lutur tė mos e marrėsh veten nė qafė e tė rrish nė forumin e padrejtėsive, shiko e kėrko ka plot forume tjera qė tė tolerojnė tė shkruash ku tė duash e si tė duash.

Me nderime!

almalik
01-02-12, 19:17
Keto fjale qe i ka thene lidhur me *padrejtesi* me jane vertetuar gjate bisedes me shume anetare te vjeter qe jane me vite ketu.Pra sendet shihen e nderuara administratore.Sa i perket sharjeve direkte ne Forumin publik te cilet krejt e shohin dhe ju kontrolloni,ka anetare ketu qe e shanin direkt profetin musliman pra thonin (ta q.... profetin,etj,etj) dhe ai i njejti person ende hyn e del prej ketij forumi si te mos kishte ndodhur asgje.Apo disa tjere ketu prej moderatoreve ishin ne rrjedhe te ndonje bisede rreth islamit dhe behej perqeshja ,besa edhe ofendimi i fese se pjesetareve te asaj feje dhe nuk behej asgje,kurse kur keta(muslimanet) kritikojme dicka ju menjehere reagoni,a eshte e drejte ajo???? kjo eshte ABSURD
Po shihet se jeni shume larg nga demokracia e vertete dhe liria e mirefillte e fjales.
Nuk mbahet Forumi me anime(sidomos kur keto ndodhin haptas) .-))) so was von Lächerlich

almalik
01-02-12, 19:20
edhe ju te stafit nese nuk mund te i duroni kritikat e shendosha dhe nuk i merrni parasysh atehere e keni gabuar Hobin/punen) zonjushe

LOJETARI
01-02-12, 19:49
edhe ju te stafit nese nuk mund te i duroni kritikat e shendosha dhe nuk i merrni parasysh atehere e keni gabuar Hobin/punen) zonjushe

pasi tė dhash mundesinė t'i kėrkosh stafit falje ,ndersa ti prap vazhdon me avazin tėndė , stafi tė dėshiron rrugė tė mbarė atje ku mund ta ushtosh hobin tėnd pa pengesa dhe me drejtėsi tė plotė .Po spo mmundem pa reaguar kur po bejne padrejtesi(ashiqare)e pastaj si kurvat behen kishe ne jemi neutral,juve po ju duket ashtu se nuk po bejme ne....blablabla pra ofrojne arsyetime tlodhta e pabaze saqe nje femije 10 njecar me i ofru argumente te tilla eshte marri.Po nejse,keshtu eshte kur lloj lloj cobanit i ofrohet mundesia e udheheqjes se nje Forumi :-)))) Me pat derguar dje nje verejtje i thash ,ndali ata zagart tu dhe at kudren e uritura" e pastaj ne nuk do te ofendojme :-)me ktheu nje pergjigje te ngjashme me ate te kercovarit "kishe ne po mundohemi me qene neutral" vetmevete thash Po shihet:-))

Hajra
01-02-12, 20:03
......Lojtar, ktynehere per ni fjal goje ti jepshin 15 vjet, a bane te dime sa e denut almalikun? ev ev bile me dite kur i ka vizitat http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Drejt me thane nuk e ka meritu veq hajt, ju e dini ma mire ku ja keni qit hesapin.

LOJETARI
01-02-12, 20:07
......Lojtar, ktynehere per ni fjal goje ti jepshin 15 vjet, a bane te dime sa e denut almalikun? ev ev bile me dite kur i ka vizitat http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Drejt me thane nuk e ka meritu veq hajt, ju e dini ma mire ku ja keni qit hesapin.

Pashė zotin mos menduat qė sa herė ti qohet qefi dikujt e tė fyj stafin me fjalė si kurvė apo tė ja shaj nanėn qė edhe shpėrblime do tė marr .

Murgesha
01-02-12, 20:19
...JO ketu me ty jam ai qe shane nuk e ka vendin ketu, veq me paska pshtu pa e pa qe e paska fy dikend, nejse

Pershendetje Hajro.

Titulli i kėsaj teme ėshtė Ankes, nuk je moderator e as staf nė kėtė forum, prandaj tė lutem mundėsisht shfrytėzo rubrikat tjera pėr tė shkru e kursena kohėn tonė qė e pėrdorim pėr tė hyrė e pėr tė lezuar ēfarė ankesė ka Hajra.


Me nderime.

Qika^Me^Kule
12-02-12, 14:35
Ndoshta po beje nje postim tek tema e gabuar por.. nuk e gjeta temen dretuar staffit...

P/s. Thjeshte dua te di pse u fshi postimi im i cili sa per mendimin tim nuk ishte offendues e aq me pake fyes..? une shpreha mendimin time.... !

Tek tema cka duan grate :

Dua ta di ka f/d-ja problem apo cka behet me te...?

Murgesha
12-02-12, 14:43
Ndoshta po beje nje postim tek tema e gabuar por.. nuk e gjeta temen dretuar staffit...

P/s. Thjeshte dua te di pse u fshi postimi im i cili sa per mendimin tim nuk ishte offendues e aq me pake fyes..? une shpreha mendimin time.... !

Tek tema cka duan grate :

Dua ta di ka f/d-ja problem apo cka behet me te...?

Ska kurfar problemi me FD-ne e nderuar.
Shkrimi yt drejtuar Tarakit u fshi ngase u fshi edhe shkrimi i Tarakut.

Falemnderit ne mirėkuptim.

Qika^Me^Kule
12-02-12, 15:02
Ska kurfar problemi me FD-ne e nderuar.
Shkrimi yt drejtuar Tarakit u fshi ngase u fshi edhe shkrimi i Tarakut.

Falemnderit ne mirėkuptim.

''Ndoshta '' por... vertete kam problem... me pranimin e nofket ketu.. per tu kycur... me duhet 4 apo 5 her ta provoi... , tjetra kur dua te shikoj dicka apo lexoj me duhet te dale nje here kret e perseri te hy se perndryshe me del qe nuk ban me hy prej nje teme tjeter e me u futte ne tjetren teme : Ps. te lexoi temen atje large dhe prej asaj te hy ne temen cfar mendoni per antarin siper jush.. me duhet me dale krejte prej forumit e perseri me hy...? keshtu asnjeher nuk me ka ndodhe , ndoshta vetem tek une eshte ky problem ?

E sa i perket postimi im dretuar tarakut... mendimi im ke i kunderte per te me duket.... perderisa e shpreha mendimin po te njejte si dallendyshje !!

Nejse !!

Murgesha
12-02-12, 15:14
''Ndoshta '' por... vertete kam problem... me pranimin e nofket ketu.. per tu kycur... me duhet 4 apo 5 her ta provoi... , tjetra kur dua te shikoj dicka apo lexoj me duhet te dale nje here kret e perseri te hy se perndryshe me del qe nuk ban me hy prej nje teme tjeter e me u futte ne tjetren teme : Ps. te lexoi temen atje large dhe prej asaj te hy ne temen cfar mendoni per antarin siper jush.. me duhet me dale krejte prej forumit e perseri me hy...? keshtu asnjeher nuk me ka ndodhe , ndoshta vetem tek une eshte ky problem ?

E sa i perket postimi im dretuar tarakut... mendimi im ke i kunderte per te me duket.... perderisa e shpreha mendimin po te njejte si dallendyshje !!

Nejse !!

Provo tė hyjsh nė dardani http://www.dardania.de/vb/upload/index.php e jo vetėm dardania.de pasi qė edhe vet kur kyqem kėshtu dardania.de mė duhet tė shkruaj nofkėn e passin dy herė se nuk ma pranon kyqjen me tė parėn. Me kalimin e Dardanisė nė baner tė ri shpresoj tė evitohen kėto probleme.
Ndėrsa pėr ēkyqjen e shpeshtė provo e shlyej cookies nė kompjuterin tėnd, pasi qė shpesh herė ndihmon.

Pash qė kishe shpreh mendimin edhe pėr shkrimin e Dalldyshes ama tre rreshtat e parė i drejtoheshin Tarakit, pasi shkrimi i tij u fshi shkrimi yt dukej si shkrim nė erė.
Nuk ėshtė vetėm shkrimi yt drejtuar Tarakit qė ėshtė fshirė
Pėrderisa Taraki shfrytėzon kėtė medium pėr tė sharė stafin do tė ishte e kshilluar pėr ju tjerėt qė tė mos citoni as mirreni me shkrimet e tija pėr tė mos ardhė nė situatė tė paknaqshme me fshirje shkrimi.

Hajra
14-02-12, 00:50
....e kam nje gjys lutje edhe nje gjys ankese, a ban ato shkrimet qe mi fshini me mi dergu ne pv, me bese qe nuk i postoj ma po veq ta di kush po me rrin ma gati me fshis ne dore.

dihet qe une ju falenderoi

Murgesha
14-02-12, 00:56
....e kam nje gjys lutje edhe nje gjys ankese, a ban ato shkrimet qe mi fshini me mi dergu ne pv, me bese qe nuk i postoj ma po veq ta di kush po me rrin ma gati me fshis ne dore.

dihet qe une ju falenderoi

Unė tė fshiva shkrimin te tema Lamtumilė Daldani.

Nuk kam kohė tė rri e tė shrkuaj sė paku 20 mesazhe private nė ditė me ty e me askė tjetėr.

lovely
27-02-12, 21:30
Mosdija, osht sen i keq.

Na nuk po e dijna qka po bohet me dardanine.

Probleme me kyqje, probleme me postime, probleme, probleme..

S paku kallxona, qka o kah bohet? A jeni tu e nreq? Kur ka me u nreq? Edhe qysh ka me kan koha neser? :biggrin:

Falemneres

u

Albonita
27-02-12, 22:00
Mosdija, osht sen i keq.

Na nuk po e dijna qka po bohet me dardanine.

Probleme me kyqje, probleme me postime, probleme, probleme..

S paku kallxona, qka o kah bohet? A jeni tu e nreq? Kur ka me u nreq? Edhe qysh ka me kan koha neser? :biggrin:

Falemneres

u


:mad:Lutem ta kem nje pergjigje:frown:

Dali!Keq!ch
28-02-12, 00:46
Ky gabim me hapet ne cdo postim.. por edhe kur shkoj ne fillim te forumit:

Fehler: Verbindung unterbrochen
Die Verbindung zum Server wurde zurückgesetzt, während die Seite geladen wurde.

Die Website könnte vorübergehend nicht erreichbar sein, versuchen Sie es bitte
später nochmals.
Wenn Sie auch keine andere Website aufrufen können, überprüfen Sie bitte die
Netzwerk-/Internetverbindung.
Wenn Ihr Computer oder Netzwerk von einer Firewall oder einem Proxy geschützt wird, stellen Sie bitte sicher, dass Firefox auf das Internet zugreifen darf.

Zero Cool
29-02-12, 16:12
Besoj qe tani me ky problem eshte i tejkaluar, ne te kunderten njoftimi juaj eshte i mireseardhur!?


Ky gabim me hapet ne cdo postim.. por edhe kur shkoj ne fillim te forumit:

Fehler: Verbindung unterbrochen
Die Verbindung zum Server wurde zurückgesetzt, während die Seite geladen wurde.

Die Website könnte vorübergehend nicht erreichbar sein, versuchen Sie es bitte
später nochmals.
Wenn Sie auch keine andere Website aufrufen können, überprüfen Sie bitte die
Netzwerk-/Internetverbindung.
Wenn Ihr Computer oder Netzwerk von einer Firewall oder einem Proxy geschützt wird, stellen Sie bitte sicher, dass Firefox auf das Internet zugreifen darf.

Makresh
01-03-12, 20:59
A ka mundėsi ta krijoni nje nen forum per dervishėt, sepse i keni perzi aty me muslimanėt sikur te ishim njesoj ne besim.

Murgesha
01-03-12, 21:11
A ka mundėsi ta krijoni nje nen forum per dervishėt, sepse i keni perzi aty me muslimanėt sikur te ishim njesoj ne besim.Po, ėshtė e mundshme njė gjė e tillė, por sa ka tė interesuar e dervish nė forumin tonė qė tė posedojnė njė nėnforum tė tillė??

Zero Cool
02-03-12, 19:40
A ka mundėsi ta krijoni nje nen forum per dervishėt, sepse i keni perzi aty me muslimanėt sikur te ishim njesoj ne besim.

Makresh e di per cilen teme aludove, po e zhvendosi te Kultura Shqiptare sepse ma shume aty e ka vendin, e di qe edhe aty te pengon por skam qka te bej tybe, me vjen keq.

konzuli
04-03-12, 10:48
sekte fetare nuk jan kultur shqiptare..

Makresh
05-03-12, 00:48
Makresh e di per cilen teme aludove, po e zhvendosi te Kultura Shqiptare sepse ma shume aty e ka vendin, e di qe edhe aty te pengon por skam qka te bej tybe, me vjen keq.

Aty s'me pengon,

Po masi po hap tema kaq shume per sufizmin/shiizmin e sheherler te ndryshem, thjesht hap nje rubrik per ta.

Dallandyshja_718
14-03-12, 20:07
"Your request timed out. Please retry the request. "

A e paski kufizua kohen a ē'asht kjo pune? M'a xuorr shpirtin ky mesazh a di kush me m'dhane xhevap a me m'psua ē'me ba? Jo xhan se dua me postua gja t'hajrit por dojhere doj kafe a sen...
Vet pra edhe n'Amerik e vet i madh e i forte, kam kujtuoj se ska kush ēka m'ban.:biggrin:

halla e madhe
14-03-12, 21:31
"Your request timed out. Please retry the request. "

A e paski kufizua kohen a ē'asht kjo pune? M'a xuorr shpirtin ky mesazh a di kush me m'dhane xhevap a me m'psua ē'me ba? Jo xhan se dua me postua gja t'hajrit por dojhere doj kafe a sen...
Vet pra edhe n'Amerik e vet i madh e i forte, kam kujtuoj se ska kush ēka m'ban.:biggrin:
... te njejtin problem e kam edhe une :(

Alima
14-03-12, 21:56
"Your request timed out. Please retry the request. "

A e paski kufizua kohen a ē'asht kjo pune? M'a xuorr shpirtin ky mesazh a di kush me m'dhane xhevap a me m'psua ē'me ba? Jo xhan se dua me postua gja t'hajrit por dojhere doj kafe a sen...
Vet pra edhe n'Amerik e vet i madh e i forte, kam kujtuoj se ska kush ēka m'ban.:biggrin:

...

hahaha... sa per qe je ne amerike nuk ti vesim letrat hiē http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif... une kame kete problem qe sa kohe ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

.

tipi engjellor
14-03-12, 23:09
"Your request timed out. Please retry the request. "

A e paski kufizua kohen a ē'asht kjo pune? M'a xuorr shpirtin ky mesazh a di kush me m'dhane xhevap a me m'psua ē'me ba? Jo xhan se dua me postua gja t'hajrit por dojhere doj kafe a sen...
Vet pra edhe n'Amerik e vet i madh e i forte, kam kujtuoj se ska kush ēka m'ban.:biggrin:

po te tregove qe kete problem kemi ama po e luti po e luti ma shume une e tani po e don hahahahhahahaha

Albonita
15-03-12, 12:05
Ak mundesi te ankohem une ketu ??

Ju lutem nje pergjigje te sincerte, se nuk bei per shaka.

2 her ce me ndodhe gjat postimve, kur dua te shenoi , FD. me nxer jash e duhet prap te hy???
Do ja ta dia ku eshte problemi.

Me plot sinceritet dhe Rrespekt ndai jush Albonita.

Faliminderit per mirekuptim.

lovely
15-03-12, 12:51
Ak mundesi te ankohem une ketu ??

Ju lutem nje pergjigje te sincerte, se nuk bei per shaka.

2 her ce me ndodhe gjat postimve, kur dua te shenoi , FD. me nxer jash e duhet prap te hy???
Do ja ta dia ku eshte problemi.

Me plot sinceritet dhe Rrespekt ndai jush Albonita.

Faliminderit per mirekuptim.


Nuk ka proble joe.
Problemi osht, se krejt e kem qat problem. Nuk osht rrezik, edhe ashtu nuk po thojme shume sene me vlera:biggrin:

Qe don mos me t shkue muni posht, kopjoje me maus shkrimin, para se me e postu, edhe nese te hup shkrimi, e ke ne maus, a po e din qa jom tu thanen? Haaaaaaaaaaaaaa:biggrin:

Zero Cool
15-03-12, 21:34
"Your request timed out. Please retry the request. "

A e paski kufizua kohen a ē'asht kjo pune? M'a xuorr shpirtin ky mesazh a di kush me m'dhane xhevap a me m'psua ē'me ba? Jo xhan se dua me postua gja t'hajrit por dojhere doj kafe a sen...
Vet pra edhe n'Amerik e vet i madh e i forte, kam kujtuoj se ska kush ēka m'ban.:biggrin:

... te njejtin problem e kam edhe une :(

...

hahaha... sa per qe je ne amerike nuk ti vesim letrat hiē http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif... une kame kete problem qe sa kohe ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

.

po te tregove qe kete problem kemi ama po e luti po e luti ma shume une e tani po e don hahahahhahahaha

Ak mundesi te ankohem une ketu ??

Ju lutem nje pergjigje te sincerte, se nuk bei per shaka.

2 her ce me ndodhe gjat postimve, kur dua te shenoi , FD. me nxer jash e duhet prap te hy???
Do ja ta dia ku eshte problemi.

Me plot sinceritet dhe Rrespekt ndai jush Albonita.

Faliminderit per mirekuptim.

Nuk ka proble joe.
Problemi osht, se krejt e kem qat problem. Nuk osht rrezik, edhe ashtu nuk po thojme shume sene me vlera:biggrin:

Qe don mos me t shkue muni posht, kopjoje me maus shkrimin, para se me e postu, edhe nese te hup shkrimi, e ke ne maus, a po e din qa jom tu thanen? Haaaaaaaaaaaaaa:biggrin:

Kete problem e kemi te gjithe.
Derisa stafi teknik ta rregulloj kete , mbetet te provojme te "zbusim" kete problem. Nje nga zgjidhjet eshte kjo qe ka shkru lovely, dhe tjetra zgjidhje eshte google chrome (https://www.google.com/chrome?hl=en) (me kete vetem e rikthen faqen , nese te lajmerohet time out, dhe e poston se dyti pa asnje problem).

Naki
20-03-12, 18:58
Kete problem e kemi te gjithe.
Derisa stafi teknik ta rregulloj kete , mbetet te provojme te "zbusim" kete problem. Nje nga zgjidhjet eshte kjo qe ka shkru lovely, dhe tjetra zgjidhje eshte google chrome (https://www.google.com/chrome?hl=en) (me kete vetem e rikthen faqen , nese te lajmerohet time out, dhe e poston se dyti pa asnje problem).

Ky problem teknik mė mllefosi 4 herė gjatė kėtyre 2 orėve ku postimet humbin,
Duke pėrcjellur rekomandimin e zero cool postimet mund te kthehen mbrapa dhe tė provohet tė bėjmė postimin.

halla e madhe
20-03-12, 19:00
Ky problem teknik mė mllefosi 4 herė gjatė kėtyre 2 orėve ku postimet humbin,
Duke pėrcjellur rekomandimin e zero cool postimet mund te kthehen mbrapa dhe tė provohet tė bėjmė postimin.


..Naki_provo tek postimi i shpejt,edhe aty ben:smile:

klm,nga halla

tipi engjellor
20-03-12, 19:31
..Naki_provo tek postimi i shpejt,edhe aty ben:smile:

klm,nga halla

ashtu halle se edhe une gjithe postoj nga postimi i shpejt aty se shume me lehte ben .....

lovely
25-04-12, 18:28
Poe vallahin Ankese.

te nderuare dhe shume te respektuare trupa tė kryesise te kesaj ode te madhe,


Munsisht, dometho munsisht, mrena munsive, me ma qkrue qitu ni arsie pse mu fshi intervista?

Vadhahin, qef kisha pas me e kthye qaty. E di qi qefi osht diqka e munsia diqka qeter.

Oni de oni, veq veta, qy.

Qishti, deri kah 11-shi i nats, nashta ma qkruni i gjevap

Fort falemineres

Na :P

turisti
28-04-12, 21:15
Pershendetje per Stafin.

Me intereson pse po me lajmerohet kjo faqe dhe nese keshytu duhet a ska kurrefare mundesie mu largue sepse nuk ka llogjike qe per cdo postim me e kalue kete procedure qe ne cdo rast eshte KONTROLLOM i TEPERT....

Faleminderit.

Cookies must be enabled to use this page.
One more step to access www.dardania.de


CAPTCHA:


http://www.google.com/recaptcha/api/image?c=03AHJ_Vutr_27eWpPIiATxfAkJO1qELCYEV9_HgX_n WmVKk-21FLnS9aiDlGft6zoIl-2WiGw-iT5h-6g2y5rMh7ya8tT5tXlucUtdMkuh2kCKviaghEEpCePh5yifGuD cquEr-STZiVKmJb6RecWZCLplORXKLy2l-A
Optional message for site owner (100 characters max):http://cdn-static.cloudflare.com/images/thumbs/458-www.dardania.de.png

View advanced details and evidence regarding your restriction


Your action has triggered the website's security system because of a phrase or content in your submission. Often automated bots will try to post spam campaigns (like ads for Rolex watches or medications) or injection attacks on websites. This website is taking precaution to stop these automated threats. If you are reading this, then you are likely a human trying to post a comment or log in to the website. Continue by entering the CAPTCHA.


What happened?

The security system for this website has been triggered because of a phrase or content in your submission. If you are reading this, you are most likely a human visitor trying to log in or post a comment that triggered the system.

When will this restriction go away?

This restriction will disappear when no more harmful behavior is detected. Completing the challenge above proves you are a human and gives you temporary access. You can ask the website owner to permanently whitelist you.
Note: your actions have been logged.

tipi engjellor
28-04-12, 23:18
This website is offline
No cached version is available
What's wrong?
The most likely causes:
The server is down for maintenance
There may be a network problem
The site may be experiencing excessive load
Retry for a live version of the site
What's CloudFlare?
This website uses CloudFlare in order to help keep it online when the server is down by serving cached copies of pages when they are unavailable. Unfortunately, a cached copy of the page you requested is not available, but you may be able to reach other cached pages on the site.

Kercovari
29-04-12, 06:44
Turist

Shpesh sistemi sigurisė portalit nė mėnyrė automatike merrė masa pėr tė parandaluar spam robot fushata kėrcnimesh ku nė rastin konkret ka mundėsi qė pėrmes template"Turisti" tė ketė pas ndonjė tentativė pėr njė aktivitet tė tillė nga spam robot,andaj ska vend pė panik dhe dyshim nė drejtim tjetėr.

Rasti i dytė,ka mundėsi qė mu nė atė moment admin ka qėnė duke vepruar nė user template hartuesin pėr tė pėrmirsuar diēka qė nuk ka ecur mirė.

Aktivizo Coocies pėr tė pėrdorur nė mėnyrė normale faqen gjithmon duke patur parasysh se mesazhe tė tilla ka mundėsi tė marish edhe me tej pėr aq kohė sa sitemi i sigurisė portalit tė ketė zhdukur spam robot i cili ėshtė nė tentative qė pėrmes Turisti Template tė ankerohet nė portal..

..ku tė gjeti ty allihille,,,hahahahah

lovely
06-05-12, 10:23
Kjo nuk eshte ankese, eshte KERKESE. :smile:

Kisha pas qef, me e liru Bajlozin e zi pej burgu.

Pse a?

1. Po m doket po e shoh, ia keni lidh dure e kame, plus edhe gojen me ksi izoliri te trashe, edhe e keni lidh per karrike. Ia keni marr t drejten e t shprehurit, ia keni ndalu mendimin e lire,..

2. Po i kqyri lajmet qituqene, qka po bojn shkinia me neve, e me Preshevalite, e me shqiptaret ne Maqedoni.. Po ua qes nermen, se jem SHQIPTARĖ. (gati ia nisa me kajt)

3: Nuk po muj me marr Bacin Bal ne interviste, se qashtu de me goje t lidht.. :(

4. Staffi, pak ma shume drejtesi, kur jane ne pytje te sharat, nuk osht i vetmi Bajlozi qe shan.

5. Baci Bal, edhe nihere shan, krejt pdhavushkat e Kalimerit, kom me ti marr e me ia kthy Kalimerit.

Eh qitash, mos u gutni me mu pergjegj qitu. Menoni pak, ngjihni dej n 10, menoni edhe pak, folni nermjeveti, hiqne ate bann, nuk po i rrin mire.


Duke iu deshiruar nje te diele fantastike, iu pershendes

Kalimero
06-05-12, 10:31
Kjo nuk eshte ankese, eshte KERKESE. :smile:

Kisha pas qef, me e liru Bajlozin e zi pej burgu.

Pse a?

1. Po m doket po e shoh, ia keni lidh dure e kame, plus edhe gojen me ksi izoliri te trashe, edhe e keni lidh per karrike. Ia keni marr t drejten e t shprehurit, ia keni ndalu mendimin e lire,..

2. Po i kqyri lajmet qituqene, qka po bojn shkinia me neve, e me Preshevalite, e me shqiptaret ne Maqedoni.. Po ua qes nermen, se jem SHQIPTARĖ. (gati ia nisa me kajt)

3: Nuk po muj me marr Bacin Bal ne interviste, se qashtu de me goje t lidht.. :(

4. Staffi, pak ma shume drejtesi, kur jane ne pytje te sharat, nuk osht i vetmi Bajlozi qe shan.

5. Baci Bal, edhe nihere shan, krejt pdhavushkat e Kalimerit, kom me ti marr e me ia kthy Kalimerit.

Eh qitash, mos u gutni me mu pergjegj qitu. Menoni pak, ngjihni dej n 10, menoni edhe pak, folni nermjeveti, hiqne ate bann, nuk po i rrin mire.


Duke iu deshiruar nje te diele fantastike, iu pershendes

pasha qikit kapuq, u kesh ka minoj me dalen un prutesta tibe pur qat far senin e zi qi doket si bajluz.

qa kina me bo me at dijuz, qashtut osht sirsem tibe sirsem o, ju ka ga dajve tibe :biggrin:

ere u i lipitna qisaj ankese e kurkese e qish doni ngjitjani emnin, viq shlone njerin se u pe mar purgjigjisn, ai ni her shan u kum me jakthi di her:biggrin: ere bohmi kfit


pur nrishe nese nuk e shqirtoni qikit kurkes, a niet a nguet, mus thuni se kina diten:frown:

shnetje be dijuza.

Alima
06-05-12, 11:48
...

Nuk e di , avetem mua , apo edhe tjereve po u lajemrohet nje kerkese per kod te imponuar nga faqja ???!!!


Ēka eshte ne pytje ?


.

jadore
06-05-12, 11:58
Kjo nuk eshte ankese, eshte KERKESE. :smile:

Kisha pas qef, me e liru Bajlozin e zi pej burgu.

Pse a?

1. Po m doket po e shoh, ia keni lidh dure e kame, plus edhe gojen me ksi izoliri te trashe, edhe e keni lidh per karrike. Ia keni marr t drejten e t shprehurit, ia keni ndalu mendimin e lire,..

2. Po i kqyri lajmet qituqene, qka po bojn shkinia me neve, e me Preshevalite, e me shqiptaret ne Maqedoni.. Po ua qes nermen, se jem SHQIPTARĖ. (gati ia nisa me kajt)

3: Nuk po muj me marr Bacin Bal ne interviste, se qashtu de me goje t lidht.. :(

4. Staffi, pak ma shume drejtesi, kur jane ne pytje te sharat, nuk osht i vetmi Bajlozi qe shan.

5. Baci Bal, edhe nihere shan, krejt pdhavushkat e Kalimerit, kom me ti marr e me ia kthy Kalimerit.

Eh qitash, mos u gutni me mu pergjegj qitu. Menoni pak, ngjihni dej n 10, menoni edhe pak, folni nermjeveti, hiqne ate bann, nuk po i rrin mire.


Duke iu deshiruar nje te diele fantastike, iu pershendes

pur hater te Dashes edhe te Klimeros edhe una po solidarizohem ,

veq Bajlozi mas pari duhet me u betu , qe t'hu per te tont ..s'ka mo me perdor fjal te ndyta edhe e dyta
sa here tjert mu me livdojne , ai mos me ju bo bajat e me nderhy ..as una nuk i nderhy mo te postimet e fanses se vet Emineja kurr mo jo , haha,ha

me qito kushte qe i pranon , ne qit dakike lirone ....

emine
06-05-12, 15:09
pur hater te Dashes edhe te Klimeros edhe una po solidarizohem ,

veq Bajlozi mas pari duhet me u betu , qe t'hu per te tont ..s'ka mo me perdor fjal te ndyta edhe e dyta
sa here tjert mu me livdojne , ai mos me ju bo bajat e me nderhy ..as una nuk i nderhy mo te postimet e fanses se vet Emineja kurr mo jo , haha,ha

me qito kushte qe i pranon , ne qit dakike lirone ....
shume tu ka ba kompleks eminia ty....pa (J) ,,oj Gergjulk°!

Del vrapo kur te fustrohesh,,mos e merr si sgjedhje forumin ,edhe omelsinat ,

Zero Cool
08-05-12, 21:53
...

Nuk e di , avetem mua , apo edhe tjereve po u lajemrohet nje kerkese per kod te imponuar nga faqja ???!!!


Ēka eshte ne pytje ?


.

Vetėm ty Alima, dhe mos e jep kodin se kjo ėshtė mėnyra e "Mentorave" me ta vjedhė fjalėkalimin.

Shih kėtė temė (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=2207021&postcount=21).

e-uritura
17-05-12, 23:30
Dikush po mė ndalon tė postoj aq sa dua.

Po mė kėrkon tė shkruaj njė kod!

Ndonjė shpjegim, iu lutem?

Makresh
24-05-12, 10:39
A e dezaktivut bomben e kerdisur tek tema e videove Islame ?

Alima
24-05-12, 11:00
A e dezaktivut bomben e kerdisur tek tema e videove Islame ?

...

Ēka me i ba youtubes se ... per ktu pune e madhe :D


.

Denim
24-05-12, 14:31
Pasi qe mora "keshille miqesore" nga Makresh qe shkrimet e mia rreth Sakramenteve te Kishes te cilat jane shkruar ne nenforumin perkates, te permbahem nga shkrimet fetare te krishtera te nenforumi Mesime nga Bibla apo eshte e lejuar ne kete forum.


Sakramentet e Kishės 24-05-12 14:51 Makresh Mbaj ne kishe ekskrementet e Kishes e mos na ndyt forumin ketu.Paraprakisht ju falenderoj.

Zero Cool
24-05-12, 17:47
A e dezaktivut bomben e kerdisur tek tema e videove Islame ?

...

Ēka me i ba youtubes se ... per ktu pune e madhe :D


.


Sabėr selamet.

Zero Cool
24-05-12, 17:51
Pasi qe mora "keshille miqesore" nga Makresh qe shkrimet e mia rreth Sakramenteve te Kishes te cilat jane shkruar ne nenforumin perkates, te permbahem nga shkrimet fetare te krishtera te nenforumi Mesime nga Bibla apo eshte e lejuar ne kete forum.


Sakramentet e Kishės 24-05-12 14:51 Makresh Mbaj ne kishe ekskrementet e Kishes e mos na ndyt forumin ketu.Paraprakisht ju falenderoj.


Mesazhet private si dhe reputacioni janė personale, qė dmth ke mundėsinė t`ja kthesh me tė njėjtėn masė.

Natyrisht Makresh-i nuk ėshtė pjesė i stafit dhe mundet tė shpreh vetem mendimin e vet personal.

Ti ke tė drejt tė shkruash sikur edhe tė tjerėt deri nė pikėn kurė ofendon dikend apo fenė tjetėr, me kėtė rast shkrimet fshihen dhe nė raste extreme edhe dėnohesh personalisht.

Shih rregulloren (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16595)e forumit me tė cilėn je pajtuar gjatė regjistrimit.

Bajlozi i Zi
25-05-12, 11:58
Sipas meje, formati aktual i ketij forumi nuk eshte i pershtatshem per permbajtje te shtrimit te tematikave ne menyre te mirefillte.
Nuk ka hapesire as sa per nje interviste te formatit mesatar nga shtypi ditor.
Bile as te nenforumi qe per absurd quhet "Shtypi dhe politika".

Mire,

propozoj qe (nese jo ne cdo nenforum), te pakten tek nenforumet "Politika dhe shtypi". "Hapesire filozofike..." dhe "Feja..." te behet e mundur qe ne opcionin "Hap nje teme te re" te kete kapacitet prej se paku 35000 shkronjash.
Ndersa ne opcionin "Pergjigju temes" (dmth pergjigje e komente) te kufizohet kapaciteti i shkronjave deri ne 10000.

Makresh
05-06-12, 10:48
Sabėr selamet.

Cka u bo puna e asaj teme ? A pshtoj ?! :rolleyes:

Artisti
07-06-12, 16:34
Ankohem pėr shkak se emri im nuk figuron askund te lista e Moderatorėve..

Makresh
07-06-12, 16:45
Pse u fshi lajmi i Top-Channelit tek lajmet nga bota Islame ?

Alima
16-06-12, 11:12
...

Apet kodi !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Sinqerisht u theme,
ma se pari para se dyti dhe mbas se fundi here... mos me malltretoni!
Nuk eshte mire te ushtrohet kesi lloj represioni!


.

Zero Cool
16-06-12, 17:47
...

Apet kodi !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Sinqerisht u theme,
ma se pari para se dyti dhe mbas se fundi here... mos me malltretoni!
Nuk eshte mire te ushtrohet kesi lloj represioni!


.

Alima, po e ripėrsėris pėr herėn e fundit pėr kėtė qėshtje: faji ėshtė te ti pėrkatėsish te browseri (shfletuesi) yt!
FD nuk ka vėnė asnjė kod tė posaqėm pėr anėtarėt.


Nofka dhe fjalėkalim, kėto janė tė dhėnat tė cilat FD-s i nevojiten pėr tu kyqur.

Tė lutem prap lexo postimin e mėhershėm nė kėtė temė, dhe pastroje shfletuesin tėnd.


Sukses .

lovely
15-07-12, 10:42
Ju tash po e dini qe une nuk ankohna. Veq kam qef me i dijte senet, pse, qysh , tek, etj.

Ni shkrim te "pamoralshem", e postova te tema, Pa moral.

Mu nuk po m doket qe kam bo diqka te paligjshme ose qe kam thy ndonje rregull.

A kish pas mundesi me e dijte pse mu largu ai shkrim?


Iu falem neres paraprakisht. :)

GURI SYLAJ
15-07-12, 15:23
Ju tash po e dini qe une nuk ankohna. Veq kam qef me i dijte senet, pse, qysh , tek, etj.

Ni shkrim te "pamoralshem", e postova te tema, Pa moral.

Mu nuk po m doket qe kam bo diqka te paligjshme ose qe kam thy ndonje rregull.

A kish pas mundesi me e dijte pse mu largu ai shkrim?


Iu falem neres paraprakisht. :)


Une e di qe ti nuk ankohesh prandaj edhe e hoqa pa u hamende se do te ankohesh !

Thjeshte ,e kalonte kufirin ne mes te "Pa moral" dhe "Pa cenzure" !! Nuk ishte sikur poezia !!?

lovely
16-07-12, 08:25
Une e di qe ti nuk ankohesh prandaj edhe e hoqa pa u hamende se do te ankohesh !

Thjeshte ,e kalonte kufirin ne mes te "Pa moral" dhe "Pa cenzure" !! Nuk ishte sikur poezia !!?

Ooo i kofsh fale qe te kam dashni, se me pa kane psh Lojetari, kish kris lufta. Jo per diqka, po une qka hjeka deri e vjedha, e cenzurova edhe e postova:wink:

Akej :smile:

jadore
16-07-12, 11:13
A Po na i ktheni postimet e mija e Te bajlozit,a Po e perserisim präp. konverzacionin.
P.s.
Ankese ke ,sepse te dyte ,plus tjeter qe na percjellin jemi shume te indinjuar.

Kodra
16-07-12, 11:24
A Po na i ktheni postimet e mija e Te bajlozit,a Po e perserisim präp. konverzacionin.
P.s.
Ankese ke ,sepse te dyte ,plus tjeter qe na percjellin jemi shume te indinjuar.


**********
**********
**********E nderuara jadore,


po tė ishin ankesa shkrimet nė fjalė, me siguri se nuk do tė fshiheshin.

Ato ishin shkrime pa ngjyra ankese, thjeshtė dialog mes jush.


Tė pėrshėndet

Kodra

Kalimero
11-08-12, 11:23
pse pu mi fshini temat e mia mareee?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sa jazik tema u kacavir qituqene ere i leni qati sikur mu konen glaca t pulav ere si prekni. a temen tem qe 8967565 her e kum pustu e ma kini fshijten. turp ere mare pur juve. qishtutne i largoni furumistat ma te denj qi ka pasen ki furum un tana kohnat . viq oni be oni, kini mum lip e s'kini mum gjeten. mu pum lusin naper qer furuma po s'di qiki um ka pilqi , viq qish pum doket sheri i qisaj alimas qi pi don bajluzin du me iken pi qitushit.

ik ik ik hup mus t'sho ti ksajde oj alime. :cool::cool:be ti kafsha e keqe t'hongt , qu baj bothen e ik pi qiti furumi :biggrin:

Codexx
13-08-12, 00:49
O staffi apo njeri nga antaret e staffit, po pse po ma bllokon-fshin nikun Codex, a patet arsye me fshi apo veq hajt mu tek kishe po kemi pune ? Nese tema ka qen jo e pershtatshme kunder rregullores keni mujt me fshi vetem temen e jo edhe nikun, e nese doni me marr vetem si preteks-arsye vazhdoni ... veq eshte ramazan dine !

LOJETARI
13-08-12, 12:22
O staffi apo njeri nga antaret e staffit, po pse po ma bllokon-fshin nikun Codex, a patet arsye me fshi apo veq hajt mu tek kishe po kemi pune ? Nese tema ka qen jo e pershtatshme kunder rregullores keni mujt me fshi vetem temen e jo edhe nikun, e nese doni me marr vetem si preteks-arsye vazhdoni ... veq eshte ramazan dine !

TARAK,
Ti i din qėndrimet e mija ndaj sjelljes tėnde nė forum ,i kemi pas shkėmbye njėherė .Prandaj kurrė mos u ēudit nėse tė fshihen edhe nikat tjerė .Hyn me sa nika te dush ,kush kurrė nuk do tė nguc deri sa ta marrim vesh qė je ti e nuk i ke kėrkue falje stafit pėr gjithė ato sharje qė ia ke ba .Ma thjesht s 'ka ku shkon .
p.s.
Ēdo shkrim i tjeterkujt nė lidhje me kėtė ankesė do tė fshihet ,prandaj mos i nxjerrni veti punė pa lidhje .

Codexx
13-08-12, 12:33
TARAK,
Ti i din qėndrimet e mija ndaj sjelljes tėnde nė forum ,i kemi pas shkėmbye njėherė .Prandaj kurrė mos u ēudit nėse tė fshihen edhe nikat tjerė .Hyn me sa nika te dush ,kush kurrė nuk do tė nguc deri sa ta marrim vesh qė je ti e nuk i ke kėrkue falje stafit pėr gjithė ato sharje qė ia ke ba .Ma thjesht s 'ka ku shkon .
p.s.
Ēdo shkrim i tjeterkujt nė lidhje me kėtė ankesė do tė fshihet ,prandaj mos i nxjerrni veti punė pa lidhje .

Si me keni prite .. kur jam rexhistrue ketu ne 2009 ? me ban ne real IP qe as me mujt me pa forumin ! se ky ka qen edhe ne df Kosova.de i pa pershtatshem krakter te poshter !

Tani ketu e keni pas ma leht ... per pak sen pse kam dhan mendim direkt, hyni me ban te perhershem edhe duke mos pas qasje real Ip hiq ne forumin dardan...

Boni qka doni...

Shkrimet mi ke largue heren e fundit vetem pse jam kan kunder politikes amerikane ne vendet islame...? a eshte kjo ... qe te ka pengue qe me ke thene ne MP. Kujdes prap po te them se ki me vdek e ki me dal para Allahu e jo para Bushit apo Clintonit..

LOJETARI
13-08-12, 12:43
Si me keni prite .. kur jam rexhistrue ketu ne 2009 ? me ban ne real IP qe as me mujt me pa forumin ! se ky ka qen edhe ne df Kosova.de i pa pershtatshem krakter te poshter !

Tani ketu e keni pas ma leht ... per pak sen pse kam dhan mendim direkt, hyni me ban te perhershem edhe duke mos pas qasje real Ip hiq ne forumin dardan...

Boni qka doni...

Shkrimet mi ke largue heren e fundit vetem pse jam kan kunder politikes amerikane ne vendet islame...? a eshte kjo ... qe te ka pengue qe me ke thene ne MP. Kujdes prap po te them se ki me vdek e ki me dal para Allahu e jo para Bushit apo Clintonit..

Apsolutisht jo , as nuk te kam njoftė ty ,po banu i bindun qe as Kosovėn de. nuk e njoh .Kam qenė une ai qė ta kam dhane edhe njė shancė me nofėn taraku-1 mė duket ,pėrkunder dėshirės sė kryesisė sė stafit ,apo nje pjese te saj .Prandaj do tė isha jofer ndaj asaj kolegeje nėse nuk ta jap edhe njė shancė .

Codexx
13-08-12, 13:28
O lojtar, bonu fer mas pari para Allahu xh.sh jo para meje se sjam kerkushi , kur kam marr MP qka me ke shkrue qfar me ke thene , kjo nuk eshte qe 6 vjet por para disa mujve, pikrishte ne temat kur kritkojsha Ameriken dhe luften e saj...

Per shnolla e kam qendrimin e njojt...snij per to hiq. mire kishe fol ne temen '' gjarijat i dajn vllaznit '' tjert ishin mundue mu bo kishe modelnoooo ...,qka e ki hak mendimin hak aty duhet me pranue...

Nese ti sme ke njoft ka pas tjere qe me kan njoft...

Artisti
13-08-12, 19:33
Ēfarė ankese more, ooooo hiq ankesė as n'to.


Ju lumtė, edhe pse pa mė pyet mua veq ju lumtė qė e paskeni hjek mundėsin e fshehjes.

Jeni njė dhe zotėroni njė magji tėrheqėse!!!!


Metamorfos hahahaha e lexova dikund prej zhurmaxhikes.

Jadore ju deshifron.


.

Codexx
13-08-12, 21:17
Qe, Ma boni hallall qe ju kom sha! Veq edhe mos me provokoni ma,se me keni provokue edhe per qefe personale sipas disponimit personal...

A je i knaqun ! Ama edhe ti bonu fer, trego qka me ke thene ne MP, '' ik nga ky forum njerzi qe jan kunder amerikes dhe rugoves nuk na duhen ne kete forum '' ne temat kur i kam postue per luften ne Afganistan ...

Codexx
17-08-12, 01:05
Heshtja flet !

emine
17-08-12, 09:45
kur pi njehni oret qe pi bajme qtu,e po marrim rroge,,,,se tybe ju gjobita

Denim
17-08-12, 16:46
Edhe unė dua meditjet pėr kohėn e shpenzuar kėtu :D

Zanzi/M
21-08-12, 21:30
Edhe une deshta me u anku, po deshta me e dite kush i shqyrton ankesat.

pike

valiii
21-08-12, 23:38
O stafi bekum perse e keni hequr mundesin e fshehjes se nofkes. Eshte e drejte e cdo anetari te vendose per opcionin qe i konvenon. A po doni me u ba ma te mencur se ata qe i disajnojne forumet apo e keni nga kompleksi qe ka ra interesimi si ne frekuentim poashtu edhe ne shkrime nga reduktimi i anetareve...

LOJETARI
22-08-12, 17:35
O stafi bekum perse e keni hequr mundesin e fshehjes se nofkes. Eshte e drejte e cdo anetari te vendose per opcionin qe i konvenon. A po doni me u ba ma te mencur se ata qe i disajnojne forumet apo e keni nga kompleksi qe ka ra interesimi si ne frekuentim poashtu edhe ne shkrime nga reduktimi i anetareve...

O Valiii!
Sepse konsiderojmė qė fshehja e dyfisht ėshtė krejtėsisht e panevojshme .Asnjė prej neve ketu nuk poston me emėr real ,prandaj skemi pse tė fshihemi edhe njėherė .Stafi edhe ashtu gjithėherė ka pasė mundėsi me pa kush ėshtė i kyqyr ,si nėn hije ashtu edhe mbi hije kėshtu qė kjo nuk eshte bere pėr neve .Prandaj s 'duhet asnjėrin ta shqetėsoj kjo punė ,pėrkundrazi duhet parė efektin pozitiv sepse secili ka mundesi me e pa tjetrin qė gjendet ne te njejten kohe nė forum .

Ēka po tė pengon ty ma sė shumti ?

Alima
23-08-12, 19:02
...

Kqyrni more ēka jeni kah em bani , syt duq dojn me me dal , shiiiih :One more step to access www.dardania.de


CAPTCHA:


http://www.google.com/recaptcha/api/image?c=03AHJ_Vus0i5u-vvGLK_noewXMiIp6kzlIuwtY1C4JnkSGS6PtprpYyNI9Rkpa04 qLcALUNEUlh9k8cCewqteXIIYPrzaV1LiEIO7xL0sGPwyPyUq5 drMB2EgyalF8kLBxmMqccytFU_wHtT0ASN4PxQ2OmxnvKGf5dA


..


http://www.google.com/recaptcha/api/image?c=03AHJ_VusRygtEK7g8UfvEUdbURvyKoaStNtX0hr4E iWkXe9Oxtp0j63fnmv-YCa_kyvoQdb5hH-PVaYq5-wIhIokI2Vd14IGZarxMxajzrkaiiq161wRxg4cQ6HhizXvZZZq ebb9wQZoMlIsJ18h7z58WpnjmTX5pQw.......hajt tani lexomni ju ēka po thot qaty , qe une mandej me e qit aty ku duhet , hajt !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif


.

Zero Cool
26-08-12, 12:39
kur pi njehni oret qe pi bajme qtu,e po marrim rroge,,,,se tybe ju gjobita

Edhe unė dua meditjet pėr kohėn e shpenzuar kėtu :D

Ju dy pritni rrogen e trembedhjete dikund ne nentor-dhjetor :tongue:

Edhe une deshta me u anku, po deshta me e dite kush i shqyrton ankesat.
pike

stafi :biggrin:

...

Kqyrni more ēka jeni kah em bani , syt duq dojn me me dal , shiiiih :One more step to access www.dardania.de


CAPTCHA:


http://www.google.com/recaptcha/api/image?c=03AHJ_Vus0i5u-vvGLK_noewXMiIp6kzlIuwtY1C4JnkSGS6PtprpYyNI9Rkpa04 qLcALUNEUlh9k8cCewqteXIIYPrzaV1LiEIO7xL0sGPwyPyUq5 drMB2EgyalF8kLBxmMqccytFU_wHtT0ASN4PxQ2OmxnvKGf5dA


..


http://www.google.com/recaptcha/api/image?c=03AHJ_VusRygtEK7g8UfvEUdbURvyKoaStNtX0hr4E iWkXe9Oxtp0j63fnmv-YCa_kyvoQdb5hH-PVaYq5-wIhIokI2Vd14IGZarxMxajzrkaiiq161wRxg4cQ6HhizXvZZZq ebb9wQZoMlIsJ18h7z58WpnjmTX5pQw.......hajt tani lexomni ju ēka po thot qaty , qe une mandej me e qit aty ku duhet , hajt !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif


.

Alima mos te kthehemi gjithmone ne te njejten pytje dhe te njejten pergjegje.
Thjesht mos jep fjalekalim te gabuar dhe nuk ka nevoje per verifikim (captcha).

Edhe nje here, besoj se fundit, faji eshte te shfletuesi yt e jo te forumi.

Alima
26-08-12, 13:37
stafi :biggrin:Alima mos te kthehemi gjithmone ne te njejten pytje dhe te njejten pergjegje.
Thjesht mos jep fjalekalim te gabuar dhe nuk ka nevoje per verifikim (captcha).

Edhe nje here, besoj se fundit, faji eshte te shfletuesi yt e jo te forumi.


...

Shume te faleminderit ZC qe qenke mbetur gjalle,pas te gjitha mendimeve nga me te errtat nga ana ime ne raport me ty pergjate kohes sa nuk ishe ketu ... te falmeinderit ZC per riperseritjen e pergjegjes ... pastaj te faleminderit shume Zc qe me quan budalla pasi une po gaboj fjaleklaimin tim te cilin e di edhe ne gjum ,nese nuk eme beson se e di fjalekalimin tim une ketu do deklarohem ne publike se e di dhe nese don une e dhe do e publikoj dijen time ,posaqerisht per fjalekalimin tim te cilin e dua shume dhe sikur qe thash edhe njehere e di duke flejtur... problemi im u shfaq pas ndermjetesimit te Mentorit ,para se ai te thente rregulloren e ketij forumi ,mua me denuat dhe me shkaterroni shiqimin ,ngase nervat i kame shumme te qendrushme !


Edhe njehere ,besoj se e fundit ,faji i gjore gjithmon ngelet jetim !

FLM ZC per rikthim dhe faleminderit ZC per mos dhenjen rast Alima te behet supermoderatore ,ndoshta ne pushimiet e vitit tjeter , ndoshta...


.

emine
27-08-12, 15:29
njera
Te na jepni mundsi te qendrrojme offlien si dikure

dyta

Me mujte me pa me shume se 4-5 reputacione


treta


t'fala

Hajra
28-08-12, 11:11
....erdha me u anku qe tek tema ankesat, po fshihen ankesat e njerezve qe po ankohen, keshtu qe nuk po e dime ku me u anku, veq ne ja msyfshim hages, :biggrin:

Murgesha
28-08-12, 17:14
njera
Te na jepni mundsi te qendrrojme offlien si dikure

dyta

Me mujte me pa me shume se 4-5 reputacione


treta


t'fala
E para:
Nėse ka edhe tė tjerė tė interesuar (dmth. shumica e anėtarėve) qė ta kthejmė kohėn e "artė" :biggrin: kurr rrinim offline patjetėr se do e kthejmė.

E dyta:

Mendoj se mirė ėshtė edhe me 5 reputacione, dhe nuk do tė doja ta ndryshojmė.

E treta:

Tė fala paq :smile:

Murgesha
28-08-12, 17:15
....erdha me u anku qe tek tema ankesat, po fshihen ankesat e njerezve qe po ankohen, keshtu qe nuk po e dime ku me u anku, veq ne ja msyfshim hages, :biggrin:

Pėrshėndetje.

Tė jesh mė se i sigurtė se nuk ishin ankesa shkrimet e fshira nė kėtė temė, kėshtu qė kurseje kėtė staf nga burokracia hagiste :biggrin:

Jana
28-08-12, 17:17
...mue pem pelqen qishtu me u pa krejt kush eshte ON ....

Qika^Me^Kule
28-08-12, 17:36
...mue pem pelqen qishtu me u pa krejt kush eshte ON ....


Edhe mua po shum po me pelqen se bash mir banen qe e thyen gardhin na lane cullak :tongue:

P/s. Vetem vazhdoni perpara super eshte .

Selam tonve !

Codexx
28-08-12, 18:03
Ata qe flejn ne forum, ankohen per mi mshef...,!

ej valla

Murgesha
28-08-12, 18:10
Ata qe flejn ne forum, ankohen per mi mshef...,!

ej valla

Jo, nuk eshte per ate shkak ha,hahahaahahahah.

Unė pėr vete rri nga 25 orė nė forum e kurr nuk ankohem.


p.s Ju lutem mos tė kaloj kjo temė nė chit chat!

emine
28-08-12, 18:12
E para:
Nėse ka edhe tė tjerė tė interesuar (dmth. shumica e anėtarėve) qė ta kthejmė kohėn e "artė" :biggrin: kurr rrinim offline patjetėr se do e kthejmė.

E dyta:

Mendoj se mirė ėshtė edhe me 5 reputacione, dhe nuk do tė doja ta ndryshojmė.

E treta:

Tė fala paq :smile:

ani bafsh hajr Murgeshe:biggrin:

Codexx
28-08-12, 18:30
Jo, nuk eshte per ate shkak ha,hahahaahahahah.

Unė pėr vete rri nga 25 orė nė forum e kurr nuk ankohem.


p.s Ju lutem mos tė kaloj kjo temė nė chit chat!

Ti je Sulltanesha ktu , po na si musafir po ngushtohmi me na pa kush ka rrim....e flejm ne forum.

turisti
28-08-12, 19:56
...

Shume te faleminderit ZC qe qenke mbetur gjalle,pas te gjitha mendimeve nga me te errtat nga ana ime ne raport me ty pergjate kohes sa nuk ishe ketu ... te falmeinderit ZC per riperseritjen e pergjegjes ... pastaj te faleminderit shume Zc qe me quan budalla pasi une po gaboj fjaleklaimin tim te cilin e di edhe ne gjum ,nese nuk eme beson se e di fjalekalimin tim une ketu do deklarohem ne publike se e di dhe nese don une e dhe do e publikoj dijen time ,posaqerisht per fjalekalimin tim te cilin e dua shume dhe sikur qe thash edhe njehere e di duke flejtur... problemi im u shfaq pas ndermjetesimit te Mentorit ,para se ai te thente rregulloren e ketij forumi ,mua me denuat dhe me shkaterroni shiqimin ,ngase nervat i kame shumme te qendrushme !


Edhe njehere ,besoj se e fundit ,faji i gjore gjithmon ngelet jetim !

FLM ZC per rikthim dhe faleminderit ZC per mos dhenjen rast Alima te behet supermoderatore ,ndoshta ne pushimiet e vitit tjeter , ndoshta...


.

Alime,me ty jam.Edhe une kurre nuk e gaboj fjalekalimin ( perndryshe s'un hy ne forum) e prap po me dalin hireoglifet...........Llogjikisht nese shumica ankohen faji nuk eshte tek antaret.......

tipi engjellor
28-08-12, 20:39
Alime,me ty jam.Edhe une kurre nuk e gaboj fjalekalimin ( perndryshe s'un hy ne forum) e prap po me dalin hireoglifet...........Llogjikisht nese shumica ankohen faji nuk eshte tek antaret.......

mua nuk po me ndodhe kjo turist.. se di......

a per on tybe as qe e kam shiku as qe me shkon mendja aty a shifen a jo....kur hyj hyj une shkruaj....

turisti
28-08-12, 20:44
mua nuk po me ndodhe kjo turist.. se di......

a per on tybe as qe e kam shiku as qe me shkon mendja aty a shifen a jo....kur hyj hyj une shkruaj....


Hala se ke kėrkate hajmaline e Faraonave.....:biggrin:,hahahahahahahaahahahahahaa hahahahaa.

tipi engjellor
28-08-12, 20:52
Hala se ke kėrkate hajmaline e Faraonave.....:biggrin:,hahahahahahahaahahahahahaa hahahahaa.

reagoj reagoj une......a kemi apo skemi te drejt.....

Alima
28-08-12, 21:30
Hala se ke kėrkate hajmaline e Faraonave.....:biggrin:,hahahahahahahaahahahahahaa hahahahaa....

Hahahaha..... ē'far emertimi hahahghagaga.... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
... ani m'tha fjalkalimin,ai masi hi e shkruj e shkruj e shkruj e shkruuuuj e shkruuuj ... e du me e postu qat'here m'del hajmalia hahahaha... ai thote e ke harru fjalkalimin :D

Ej,ne za kam qesh me kete shkres tenden LOL !

.

Dallandyshja_718
29-08-12, 02:17
M'duol forumi prej qejfit vetem sherri i atyne hieroglifave qe thot Alimja...nuk m'bohet me hy ketu...hajt se ka faj PC imi, po atje te puna qe eshte i siguruom edhe prej "mrraēket" :)) se lene tjeter edhe nuk po bon...
Diku tjeter eshte faji, por t'a lypim e t'a gjejme...Pershendetje per t'gjithe, (n'kaperceft kjo ankese)...:))

valiii
29-08-12, 05:38
po bre edhe mu pom dalin. ta merr mendja je tu hi n pentagon. 100 kerefeke...

Hajra
29-08-12, 08:54
.....ni gjyse ankese e kam, qe nuk po e shtoni kohen e permirsimit apo ndryshimit te shkrimeve pas postimit, jeni ba tamaqar po me duket,:biggrin:

Giovanni
29-08-12, 09:19
njera
Te na jepni mundsi te qendrrojme offlien si dikure

dyta

Me mujte me pa me shume se 4-5 reputacione


treta


t'falaNjejte ....:biggrin:

Alima
29-08-12, 09:30
...

Pasi nuk qenkam vetem , tani me nuk po frikohem ... zaten thone"trimi i mire me shoke shume" :D


.

tipi engjellor
29-08-12, 09:51
hej jeni bere ju qka jeni ne mergim te rrezikshem hahahahhahahahaha

jadore
29-08-12, 09:57
Vrejtje e hapur .

Une e di qe kjo vrejte do te pasoj me justifikimin e stafit dhe hudhjen e fajtit gjithesesi ne kurriz te te fajsuarve , antarve ne kete rast .
Ajo qe me brengos nuk eshte ndeshkimi ndaj antarve por liria dhe autoriteti absolut pa kontolle deri ne monopolizem te vendimeve te tyre individuale si antar stafi ,dhe puna e tyre pa asnje kriter kontrolli nga stafi si organ udheheqes i keti forumi .
...thene konkretishte , se ku erdhe pse degradoj deri afer shkatrrimit ky Forum eshte e kote me te diskutohet sepse paraprakishte dihet qe do ndeshet ne pergjigjet fodulle te tipit, nuk i kemi ftu ,vet kane ardhe ,pa ju interesuar kurr shkaqet pse antaret ikin ... , etc etc ..

thene direkt
( edhe pse kete vrejtje ju eshte dashur te ju adresoj Lovelia , sepse nje shkrim i nivelit te tille permbush apetitet e saj rreth lirise se te shprehurit pa cenzure )po e marr Une mundin te ju pyes ..


1. Pse shkrimi i Bajlozit te zi tek tema Reflektime u cenzorua , me gjeni nje element qe bie ndesh dhe thyen rregulloren qe nje postim i tille te fshihet ..!
2. Pse dhe si . nicku Bajlozi i Zi , morr bann ..!me shprese per nje pergjigje profesionale

Jadore
d.v.

Hajra
29-08-12, 10:23
Vrejtje e hapur .

Une e di qe kjo vrejte do te pasoj me justifikimin e stafit dhe hudhjen e fajtit gjithesesi ne kurriz te te fajsuarve , antarve ne kete rast .
Ajo qe me brengos nuk eshte ndeshkimi ndaj antarve por liria dhe autoriteti absolut pa kontolle deri ne monopolizem te vendimeve te tyre individuale si antar stafi ,dhe puna e tyre pa asnje kriter kontrolli nga stafi si organ udheheqes i keti forumi .
...thene konkretishte , se ku erdhe pse degradoj deri afer shkatrrimit ky Forum eshte e kote me te diskutohet sepse paraprakishte dihet qe do ndeshet ne pergjigjet fodulle te tipit, nuk i kemi ftu ,vet kane ardhe ,pa ju interesuar kurr shkaqet pse antaret ikin ... , etc etc ..

thene direkt
( edhe pse kete vrejtje ju eshte dashur te ju adresoj Lovelia , sepse nje shkrim i nivelit te tille permbush apetitet e saj rreth lirise se te shprehurit pa cenzure )po e marr Une mundin te ju pyes ..


1. Pse shkrimi i Bajlozit te zi tek tema Reflektime u cenzorua , me gjeni nje element qe bie ndesh dhe thyen rregulloren qe nje postim i tille te fshihet ..!
2. Pse dhe si . nicku Bajlozi i Zi , morr bann ..!me shprese per nje pergjigje profesionale

Jadore
d.v.

....prite tani Jadore pergjigjen, kjo do te jete fshirja e ketije postimi,:tongue:

Ndersa me fol drejt ai postim i Bajlozit alias panta e jades :biggrin: ishte shume i forte shume domethenes e ne te njeten kohe edhe shume fyres per persona te caktuar, jo per tjeter vetem se ishte teper i vertet,:wink:

Gega 1
29-08-12, 13:19
Vrejtje e hapur .

Une e di qe kjo vrejte do te pasoj me justifikimin e stafit dhe hudhjen e fajtit gjithesesi ne kurriz te te fajsuarve , antarve ne kete rast .
Ajo qe me brengos nuk eshte ndeshkimi ndaj antarve por liria dhe autoriteti absolut pa kontolle deri ne monopolizem te vendimeve te tyre individuale si antar stafi ,dhe puna e tyre pa asnje kriter kontrolli nga stafi si organ udheheqes i keti forumi .
...thene konkretishte , se ku erdhe pse degradoj deri afer shkatrrimit ky Forum eshte e kote me te diskutohet sepse paraprakishte dihet qe do ndeshet ne pergjigjet fodulle te tipit, nuk i kemi ftu ,vet kane ardhe ,pa ju interesuar kurr shkaqet pse antaret ikin ... , etc etc ..

thene direkt
( edhe pse kete vrejtje ju eshte dashur te ju adresoj Lovelia , sepse nje shkrim i nivelit te tille permbush apetitet e saj rreth lirise se te shprehurit pa cenzure )po e marr Une mundin te ju pyes ..


1. Pse shkrimi i Bajlozit te zi tek tema Reflektime u cenzorua , me gjeni nje element qe bie ndesh dhe thyen rregulloren qe nje postim i tille te fshihet ..!
2. Pse dhe si . nicku Bajlozi i Zi , morr bann ..!me shprese per nje pergjigje profesionale
Jadore
d.v.
Jadore,mo bre mos fole fjale koti!A di cka?,nuk po muj me besue qe je e trashe n`krye!
Po ti vetvehten po e qet ne pozite qe njerezit te mendojne se nuk po i kap gjanat si duhet!!
A e ke lexue ti shkrimin e mbremshem te Bajlozit?
Po get,e ke lexue.
Per cka behej fjale ne ate shkrim?
Nje shkrim i nivelit teper,teper te ulet njerezor!!
Shkrimi ne fjale iu drejtohej tre anetareve te forumit : Denimit,Zero Cool dhe Miqes.Emrat e dy te pareve ai i kishte shkrue saktesisht se prapethi(mbrapesht) dhe emrin,Miqe!
Kush eshte Miqja ?! Pyete Kalimerken te tregon.
Ne ate shkrim,Bajloz Zeza pershkruente akt seksual me Miqen!!!
Ky shkrim ne te vertete ishte revansh i Bajlozit ndaj fyerjeve dhe provokimeve qe me pare ia pat bere atij Denimi.
Reflektim i mut.avt ,a.

Shiqo,une e di qe eshte pune e veshtire te hysh ndermjet njerezve qe jane ne konflikt,sepse njeriu hyn me qellim te mire,per te qetesue gjakerat dhe vet mund te sharroje,se nuk i din te gjitha detajet qe kane te bejne me palet ne konflikt!
Bazuar ne shkrimet qe kam lexue dhe kane te bejne me anetaret ne fjale,une do te veproja si vijon.
Per Zero Cool s`mund te them gje te keqe.Perkundrazi,per te mund te flas vetem fjale te mira,sa e sa here na ka ndihmue shume anetareve,na ka ndihmue me deshire.
Ne kete pike, ka mundesi te del ndonjeri dhe te thote,Gega po ia mban anen Smodit me marre poena nga stafi!!Ti e din qe une e besoj Zotin.
Zoti i madh me vrafte ne ia mbajsha anen e tij se eshte smod,ose n`e paqa pase ndonjehere qellimin me marre pozite ne kete forum!!
Qetu ia kisha qite te metat edhe atij,me beso!
Jo po, m`kishin perjashtue.Ani cka?!Isha kthye prap.

Si kisha veprue,pra, ne rastin e mbremshem, po te isha ne vend te stafit ?

I kisha marre Denimin edhe Bajlozin.Edhe Kodren e kisha marre me veti.
-Koder,mbajma Bajlozin qaty.


-Eja Denim qetu.
Pse bre Denim po e fyen e provokon Bajlozin?!Pse po ia bon do fyemje fort
t`niveli te ulet?!
S`e di valla….-ka mujt me thane Denimi
Veq t`ia kisha krise boks n`mjekerr e nakaut e kisha qite!


(Denmi eshte njeri i arsimuem dhe ka tru!!Ky ne te vertete ka nje bote te pasur shpirterore!Pikerisht per kete arsye une nuk mund ta kuptoj dot,pse ky nganjehere del ne pozite aq te ulet me disa fyerje,sidomos ndaj Bajlozit?!)

- Koder,bjerma Bajlozin qetu.
-Bajloz,pse bre jaran pi shane gjinen qetu?!


-Reflektim o kane…artistiktivisht….mus um besofsh,vete llavicen…,
qiso qeshit pergjigje ka mujt me dhane Bajlozi.
Veq t`ia kisha krise aperkat e n`mendere e kisha qite!
Ni jave dite perjashtim!Shkruje,Koder

A Jadorren,llavicen edhe Kalimerken i kisha njeke rromete me therra murrizi,veq si t`ma kishin permen edhe i here, pse i rashe Bajlozit. :biggrin:

Zero Cool
29-08-12, 13:25
Vrejtje e hapur?

Emertim i ēuditshem por po i mbyllim syte kete here!

Stafi gjithmone ka monopol, ne raste te rralla per ndonje teme pyeten edhe anetaret, si psh qeshtja e mundesise per te qene i padukshem.

E nderuara jadore, pasiqe prap ke marre detyren e avokates se Bajlozit dhe lovely-s dhe po vajton me lote krokodili, urdhero e shikoje rregulloren ne fuqi para se te humbesh kohe ne keso shkresa.

Nje pjese e kesaj rregullore (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16595)thot:


- Nuk lejohet fyerja, ofendimi, sharja, nėnēmimi dhe tallja nė llogari tė diskutuesve tjerė dhe stafit drejtues, pėrdorimi i fjalėve fyese, ofenduese e banalizmave.

- Nuk lejohen fyerjet dhe ofendimet nė llogari tė liderėve dhe pėrfaqėsuesve tė institucioneve shtetėrore e fetare.

- Nuk lejohen shkrimet abuzuese, vulgare, tė neveritshme, urryese, kėrcėnuese, shpifėse etj.

- Rreptėsisht ndalohet lakimi i emrave (nofkave) tė diskutuesve apo IP adresave si p. sh. ky shkruan edhe me ketė nofkė, paraqitet nga kėtu, e ngjashėm.

1. Shkrimi i Bajlozit bie ndesh me te gjitha keto ma lart.
2. Pse? Per keto qe u ceken. Si? Thjesht, me nje klik te mausit. Sepse kjo nuk ishte hera e pare qe anetari theu rregulloren duke anashkalu verejtjet.

Ne raste te tilla dhe gjithmone autoritet eshte stafi i cili ndermerr keto masa:

- Administratoret e moderatorėt janė tė angazhuar fuqimisht nė kryerjen e detyrės se moderimit me korrektėsi, e nė raste tė mosrespektimit tė rregullores do tė lėvizin, modifikojnė, bėjnė bartjen e shkrimeve tė cilat dalin jashtė kornizave tė rregullores ne koshin e forumit pa paralajmėrim, si edhe nė raste ekstreme largimin nga forumi, gjithnjė duke qen neutral nė tė gjitha rastet ku mund tė sjellė pabarazi ndaj diskutuesve.


PS: Edhepse nuk eshte detyre e Hajres te pergjigjet ne ankesa ai me ose pa vetdije ta paska dhene nje pjese te pergjegjes me fjalet te shkruara me te trashe, (fjalen i forte nuk e kuptova dot, si guri, si graniti apo ēfare ka mendu ai nuk mund ta dije).


....prite tani Jadore pergjigjen, kjo do te jete fshirja e ketije postimi,:tongue:

Ndersa me fol drejt ai postim i Bajlozit alias panta e jades :biggrin: ishte shume i forte shume domethenes e ne te njeten kohe edhe shume fyres per persona te caktuar, jo per tjeter vetem se ishte teper i vertet,:wink:*** Forumi ka nenforumet e veta dhe temat e hapura nga anetaret dhe stafi, gjithsecili anetare mund te shkruaj aty ku e gjen vetveten ne momentin e caktuar. Ne rast se dikush nuk eshte ne disponim per tema serioze mund te futet te nenforumi i argetimit dhe te shkruaj pothuajse ēkado gjithmone duke pase parasysh rregulloren qe te mos bien ndesh me te.
Nese dikujt edhe kjo i duket pak dhe shkruan vetem shkrime ofenduese duke permend apo laku nofkat apo aluduar ne anetaret apo stafin pason ndeshkimi (edhe prindi e ben kete ndaj femiut te vet apo punedhenesi ndaj punemarresit).

Ēdo diskutim i metutjeshem lidhje me kete eshte i panevojshem dhe si i tille do te fshihet!

Argetim te kendshem ne vazhdim, zc

Alima
29-08-12, 17:45
...

Nuk me beri kush dert hallin tim,....Psh.te sjell ndoj flutur freskuese,te aktivizon airconditionin ... apo edhe te beje promaj ne kete mes !

A ka ndoj moderaror a administrator kesajde o hej hej hej ... pastaj sherrin ja sheh njeri dikuj dikuj... guri ne bunar ,fap krejt katuni me e nxjerr! Ec e dil toni me marr naj pike uje ,ec e dil...

Ev,ev!

.

Zero Cool
29-08-12, 19:15
Duke i mbetur besnik vetvetes dhe kushtetutes se forumit, pra rregullores, jo time por te forumit jadore, te gjitha shkrimet jasht teme dhe pas asaj qe e thashe e lidhje me pytje-verejtjet e jadores hudhen ne shporte!

Askush nuk eshte i detyruar te lexoje rregulloren por gjate regjistrimit keni kliku "Po i pranoj..." keshtuqe e lexuat , si lexuat, sju permbajtet, u ndeshkuat !

valiii
29-08-12, 19:30
Duke i mbetur besnik vetvetes dhe kushtetutes se forumit, pra rregullores, jo time por te forumit jadore, te gjitha shkrimet jasht teme dhe pas asaj qe e thashe e lidhje me pytje-verejtjet e jadores hudhen ne shporte!

Askush nuk eshte i detyruar te lexoje rregulloren por gjate regjistrimit keni kliku "Po i pranoj..." keshtuqe e lexuat , si lexuat, sju permbajtet, u ndeshkuat !

zero njeriu ketu ofendohet ne menyra me te uleta kurse ti mu ki kap per kete regullore si popi per kryq. A e ke lexu vet ti regulloren kur je regjistru, une sa te mbaje mend ske qene hiē i rehatshem bile edhe i ndjeri thoshte per ty qe je i papermirsueshem.
Ok spaksa pas te drejte. Ti je permiresu tash si smod a kishe mujte ne baze te ligjit qe thote ajo regullore te i peshoshe ofendimet e denimit te drejtuara jadores edhe behu fer e trego se sipas gjykim tend sa dite, muaj apo sekonda banned i meriton ai ?!

Zero Cool
29-08-12, 19:36
E shkuar e harruar valiii.

Mos u ngut se sapo dola nga paneli i kontrollit te moderatorit (besoj qe e kuptove).

Codexx
31-08-12, 22:24
Pershendetje o ju tmdhajt...

Ej lironi nga bani antaret cild do qofshin... veq arrest 24 48 ore bone ose max 72 ore edhe lironi perseri...

pune e juvja eshte veq mendim jem eshte ngucen kapak ama lironi...

hajt bofshi hajr...

emine
03-09-12, 20:04
Kush a shefi qetu,,,?


You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: 04-09-12, 20:00

LOJETARI
03-09-12, 21:16
Kush a shefi qetu,,,?


You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: 04-09-12, 20:00

Emine ,
UNė e pash qė kishe pas tentue me i dhėnė veti nje autogol ,edhe Gega e paska hetue .Unė veq tė ndihmova .
Tash rri urtė se pasha fėminė e kojshive pushkatohesh !

emine
03-09-12, 21:20
Ju kam drejtu gadi gjithe stafit nga askush nuk marr pergjigje ,arsyen qe me kan dhen Bann sot ketu,,,
une jam tall dhe kam ven poshte statusit Banned,nese a kjo arsyeja qe ky staf me ka bannirat atehere vertet a dobsi e madhe,,,gjersa te tjeret vejne emra administratoresh apo moderatoresh me vite dhe askush si Bannirat,nese eshte dikushe nga ky staf ,qe do ti bej qejf dikujt,le te lajmrohen sepse ik vet nga ketu,,,,,

Ndihem sinqerisht e fyer nga ky gjest,,,,

emine
03-09-12, 21:24
[QUOTE=LOJETARI;2238498]Emine ,
UNė e pash qė kishe pas tentue me i dhėnė veti nje autogol ,edhe Gega e paska hetue .Unė veq tė ndihmova .
Tash rri urtė se pasha fėminė e kojshive pushkatohesh ![/QUOTE
Po a ,mos mole,qyle kush na qenka shefi ktu,,,,mshoje te perhershem ,se moti mke ne sy ti mu ,,,mu atehere kure me pate shajte (magjupe)....

valiii
04-09-12, 00:15
ej stafi cka oshte more kjo k'shtu , qe 100 here po t'ja fus te postimet e reja po spo lun kurgjo... edhe qe ish bo me ma jap banned deri neser ka mbasditja mkishit pshtu me ftyre se cfar kryforti jom une mbes ton naten duke kliku "postime te reja" ... po cfare te reja more para 5 oreve postimi i fundit... nejse qysh ini bre ju se s'na ra hic mu vet :))

Makresh
04-09-12, 17:34
u blluku furumi, postimet e reja po datojn para 3 jave n'faqen e 2-yt !

Zanzi/M
04-09-12, 21:01
u blluku furumi, postimet e reja po datojn para 3 jave n'faqen e 2-yt !

Thirre Kercovarin se ai merret me rryme (strujagji) edhe e zhbllokon .

Makresh, edhe une deshta me e shpreh brengen e njejt, mirepo e pash qe skom shkru para tri jave..

Alima
05-09-12, 14:52
...

Dhe edhe nej deshmi mbi tolerancen dhe neutralitetin ... largohen komentet e Makreshit ,codexxit ... tolerohen te artistit?!

.

Zero Cool
05-09-12, 16:28
u blluku furumi, postimet e reja po datojn para 3 jave n'faqen e 2-yt !

Thirre Kercovarin se ai merret me rryme (strujagji) edhe e zhbllokon .

Makresh, edhe une deshta me e shpreh brengen e njejt, mirepo e pash qe skom shkru para tri jave..

...

Dhe edhe nej deshmi mbi tolerancen dhe neutralitetin ... largohen komentet e Makreshit ,codexxit ... tolerohen te artistit?!

.

Alime edhe shkrimi (ankesa) yte meriton te fshihet! Nuk je avokatja e askujt dhe ti nuk vendose cili do te fshihet e cili jo dhe te them te drejten jeni bere te merzitshem me kerkesa koti!

Pasi qe ke pyet a jam gjalle gjate pushimeve, po te pergjigjem(shaka).

Shkrimi i Artistit ka domethenje te madhe per ate qe kupton. Eshte pergjegje ne pytjen e Makreshit plotesisht, per kete edhe nuk eshte fshi.

Shkrimet e llojit chit-chat dhe nganjehere edhe kercnues natyrisht qe fshihen, se bashku me reagimin tend pas ketij shkrimi tim.


Hajt e mos i fshij keto postime (perveq nese jan te nenforumi argetues):


Makresh

Me ardhe aj, i jep spoj e djeg e ben shkrum fulumin !

Zanzi, mos t'jesi sen merak ! Zine qe ke shkrue :)

Codexx

hahaha jo jo se sbon... haku qe ka edhe te tjere te mire

Makresh


Elhamdulilah :)Hajra

...Makresh kallxoj bre edhe tarakut,

pershendetje i nderuar,

Dardanesha
05-09-12, 22:07
Pershendetje, po du me dite pse une sa jam e kyqur ne FD, nderkohe du me shkru diqka, kur me del kyqu se nuk je i kyqur, a eshte e mundur se dikush po kyqet nderkohe me emer timin, a po qka mund te jete ne pyetje,


nese ka mundesi me mu pergjegj, faleminderit e kaloni mire...

Makresh
06-09-12, 09:44
amani, aman... amaniiii mos u perlani more permue :)) Se jemi n'prag n'iqin vjetorit t'pamVarėsis :))

Codexx
07-09-12, 11:48
Lojtar, a po ja hjek 1 jave makit e une po hy en ban ,se po na vyn aty te veni... demk 2-ve ka 1 jav dosti per dost vllazria muslimane xhama islamia

Lsho edhe at, denimin se boll ka nejt ngujut

Codexx
08-09-12, 21:30
E martume eshte ajo .

Kurse ti, nese vazhdon prap me fjalorin e deritashem dhe te gjithe forumin ta besh arene fetare, mendo per nickun e ri!

Kuptoje kete si te duash.

Cooler, edhe nje MP e mora dje si paralajmrim, ok.. , po e pranoj se te shamet i kam jo dikuj personalisht nga forumi por ne tema e ceku ne pergjithsi ne shums..

Po feja bre burri i dheut qka po te pengon ty feja qa eshte kah te pengon, ne temen time qe e hapa per shnolla qysh veshen ne ambient familjar, a kxeve mejher te feja e lejon e qysh e lejon apo qysh praktikohet a ke teme fetare ajo apo ti i pari e fillove

Ti mue Ameriken smuj em shtin me dasht, nese te dhemb ty shpirti per Amerik, nese je kan ti ushtar jan kan edhe familja jeme edhe une jam po prej asaj familje , as sistemin kapitalist as jahudin smuj me shtin me dasht as une ty turqin as arabet apo fen muslimane, ty a po te munon pse po hapi tema me karakter fetar-islam a ?????

ntu past bo marak fute ban , qe te pengojn temat me karakter fetar....

Artisti
08-09-12, 21:56
Cooler, edhe nje MP e mora dje si paralajmrim, ok.. , po e pranoj se te shamet i kam jo dikuj personalisht nga forumi por ne tema e ceku ne pergjithsi ne shums..

Po feja bre burri i dheut qka po te pengon ty feja qa eshte kah te pengon, ne temen time qe e hapa per shnolla qysh veshen ne ambient familjar, a kxeve mejher te feja e lejon e qysh e lejon apo qysh praktikohet a ke teme fetare ajo apo ti i pari e fillove

Ti mue Ameriken smuj em shtin me dasht, nese te dhemb ty shpirti per Amerik, nese je kan ti ushtar jan kan edhe familja jeme edhe une jam po prej asaj familje , as sistemin kapitalist as jahudin smuj me shtin me dasht as une ty turqin as arabet apo fen muslimane, ty a po te munon pse po hapi tema me karakter fetar-islam a ?????

ntu past bo marak fute ban , qe te pengojn temat me karakter fetar....Ky Artisti qė i the para do dite qė asgjė tė mirė nuk po shkruan, pata me ta shkrue, unė pėrkundėr teje nuk shaj, po edhe njė po ta them:

- Nėse nuk e don komunizmin, nuk guxon me dashtė Fenė Islame!

Feja Islame sikur edhe fetė tjera, janė komunizėm i shpirtit.

Lėshoje Fenė Islame, automatikisht do ti lėshosh tė shamet!

Kqyre boksin tash


.

Codexx
08-09-12, 22:10
Allahu te udhzoft ty e mue bashk edhe coolerin

Gjumashja
08-09-12, 23:01
a jeni t'gjithe ne numer se spo me pershtatet bilanci diqka

valiii
08-09-12, 23:16
Ky Artisti qė i the para do dite qė asgjė tė mirė nuk po shkruan, pata me ta shkrue, unė pėrkundėr teje nuk shaj, po edhe njė po ta them:

- Nėse nuk e don komunizmin, nuk guxon me dashtė Fenė Islame!

Feja Islame sikur edhe fetė tjera, janė komunizėm i shpirtit.

Lėshoje Fenė Islame, automatikisht do ti lėshosh tė shamet!

Kqyre boksin tash


.

Ty ta merr mendja qe nuk shan po faktikishte ti shan me se shumti ne kete forum. Kurkush nuk te shan pa ra ne provokim tendin perndryshe sa per qe i tutna bannit ta kisha mberthy nja 15 here qetash po forja oshte qaty qe nuk po du me ra mas pari ne provokim e tani ne nivel tendin. Ri ti me ateizmin tend e mos u zhegit per ata qe besojne se nuk i dihet jetes tani boxin perveq RTL-t munesh me perjetu edhe LIVE sepse kurkush sta ka me borxh me ardhe ketu e mi ia shajte idealet. cuni !

Artisti
08-09-12, 23:28
Ty ta merr mendja qe nuk shan po faktikishte ti shan me se shumti ne kete forum. Kurkush nuk te shan pa ra ne provokim tendin perndryshe sa per qe i tutna bannit ta kisha mberthy nja 15 here qetash po forja oshte qaty qe nuk po du me ra mas pari ne provokim e tani ne nivel tendin. Ri ti me ateizmin tend e mos u zhegit per ata qe besojne se nuk i dihet jetes tani boxin perveq RTL-t munesh me perjetu edhe LIVE sepse kurkush sta ka me borxh me ardhe ketu e mi ia shajte idealet. cuni !


Pėr mendime tė lira ėshtė ky forum, pėr banalitet dhe komunizėm ėshtė mendja jote.

I gjori valiii, unė e di qė ti je i okupuar nga komunizmi shpirtėror, e di qė dėshiron tė tėrhiqesh nga ky komunizėm, mė vjen keq shumė qė dėshira jote ende nuk u realizua por, jam i bindur se njė ditė do ta kuptosh dhe do tė lirohesh nga ky ankth qė tė mban kundėr mendimit tė lirė.

Komunizmi qė tė ka okupuar, tė mėson edhe tė kėrcėnohesh dhe tė bėhesh agresiv, ashtu ėshtė kjo rrymė.

Niveli yt ėshtė i lartė, por komunizmi yt nuk po tė liron tė mė afrohesh.


.

valiii
08-09-12, 23:43
.

I gjori valiii, unė e di qė ti je i okupuar nga komunizmi shpirtėror, e di qė dėshiron tė tėrhiqesh nga ky komunizėm, mė vjen keq shumė qė dėshira jote ende nuk u realizua por, jam i bindur se njė ditė do ta kuptosh dhe do tė lirohesh nga ky ankth qė tė mban kundėr mendimit tė lirė.

Komunizmi qė tė ka okupuar, tė mėson edhe tė kėrcėnohesh dhe tė bėhesh agresiv, ashtu ėshtė kjo rrymė.

Niveli yt ėshtė i lartė, por komunizmi yt nuk po tė liron tė mė afrohesh.


.


Po shkojme me rend

Kjo me poshte eshte akuze e pabaze njekosishte edhe ofendim

I gjori valiii, unė e di qė ti je i okupuar nga komunizmi shpirtėror,

Tjetra... Kjo me poshte eshte Shpifje

I gjori valiii, unė e di qė ti je i okupuar nga komunizmi shpirtėror, e di qė dėshiron tė tėrhiqesh nga ky komunizėm, mė vjen keq shumė qė dėshira jote ende nuk u realizua por, jam i bindur se njė ditė do ta kuptosh dhe do tė lirohesh nga ky ankth qė tė mban kundėr mendimit tė lirė

Kjo tjetra me poshte; Tregon dinakerine tende ku nga agresori mundohersh te paraqitesh viktime, e njohur kjo metode tash me nen slloganin "percaje e sundo"

Komunizmi qė tė ka okupuar, tė mėson edhe tė kėrcėnohesh dhe tė bėhesh agresiv, ashtu ėshtė kjo rrymė

E kjo tash veq eshte cershija mbi torte

Niveli yt ėshtė i lartė, por komunizmi yt nuk po tė liron tė mė afrohesh.

SHpifje, akuza te pabaza rrena e cka tjeter te gjitha keto jane me te kqija se te sharat ...

Albonita
15-09-12, 11:23
A po mė duket mue , apo ti po na provokon me keto kėngė nė gjuhė srbe

Une ce nga dita ce jam regjistrua nuk kam provekua askon,
Mukziken e kam degjua me kohe te tere, kur ( ish ) edhe i zoti i dardanias , Adim asnje her nuk me heki verjtejn muzika e huaj nese lijohet TURKE ARABA::SKA CARE PA UH LEJUA EDHE CROATE.

Sincerisht nese ju ndihi te provokum lirisht ma jepni ban siq jeni ka jepni met liren disi:cool: masi keni detyre ather urdhroni.:cool:

LOJETARI
15-09-12, 11:46
A po mė duket mue , apo ti po na provokon me keto kėngė nė gjuhė srbe

Une ce nga dita ce jam regjistrua nuk kam provekua askon,
Mukziken e kam degjua me kohe te tere, kur ( ish ) edhe i zoti i dardanias , Adim asnje her nuk me heki verjtejn muzika e huaj nese lijohet TURKE ARABA::SKA CARE PA UH LEJUA EDHE CROATE.

Sincerisht nese ju ndihi te provokum lirisht ma jepni ban siq jeni ka jepni met liren disi:cool: masi keni detyre ather urdhroni.:cool:

Albonita ,
Unė t'u drejtova nė MP ,pėr mos me e bė tė madhe kėtė punė , por ti e sjelle kėtu sepse sigurisht qė po don me qenė trasparente .
Me tė thėnė tė drejtėn mua kurrė nuk mė ka ra nė sy qė dikush poston kėngė nė gjuhė serbe deri sa dikush javen e kaluar u ankua ,prandaj edhe mė ra sot nė sy ai postimi i yti .
Gjithashtu e pashė qė ti jeton diku nė Split ,tė pėlqen muzika e tyre ,kurrėfarė problemi nuk paraqet kjor as pėr mua por as pėr stafin nėse kjo ėshtė muzikė kroate . Prandaj nė mėnyrė qė nė tė ardhmen tė mos kemi mosmarrveshje kishe bėrė mirė qė tė na tregosh se ėshtė kėngė kroate .
Faleminderit nė mirėkuptim .

Albonita
15-09-12, 11:59
Albonita ,
Unė t'u drejtova nė MP ,pėr mos me e bė tė madhe kėtė punė , por ti e sjelle kėtu sepse sigurisht qė po don me qenė trasparente .
Me tė thėnė tė drejtėn mua kurrė nuk mė ka ra nė sy qė dikush poston kėngė nė gjuhė serbe deri sa dikush javen e kaluar u ankua ,prandaj edhe mė ra sot nė sy ai postimi i yti .
Gjithashtu e pashė qė ti jeton diku nė Split ,tė pėlqen muzika e tyre ,kurrėfarė problemi nuk paraqet kjor as pėr mua por as pėr stafin nėse kjo ėshtė muzikė kroate . Prandaj nė mėnyrė qė nė tė ardhmen tė mos kemi mosmarrveshje kishe bėrė mirė qė tė na tregosh se ėshtė kėngė kroate .
Faleminderit nė mirėkuptim .

I Nderuari Lojtari.

Mos me dyteroni te miremm me pun koti as Mp.
Pse.?? sepse ti ke regaua te muzika sipas fjale te tjerve ketu, ju po reagoni sipas deshires tuaj.. kenget ce ti i ke shklya janne gjuhen Croate.. Oki asht drejt e juja .apo e jotja.
me permend emrin at nate , me provekuat mua?? apo kishi deshire si te reagoj?? jo jo reagoj vec ather kur me drejtohesh mua.
Une nuk po ankohem far muzike degjoj ata se hyn me 100 nicka..mua nuk po me intreson te ankohem per te tejret ketu..
Pse ju ankesat pa te nevojshem edhe sipsas interesit ce keni me antare; I MERRIN PARA SYSH; E ANKESAT TJERA AC CE VREHEN; ESHTE E DREJT KJO??? mundoheni me ule dike...vec nje dine une hy ketu me ball cel sepse i kam cendrua besnike vetes time:

Une prap e tham edhe do them 1000 here kam drejt ta degjoj muziken e Hr.


Gjithashtu faliminderit per mirekuptim.

Artisti
15-09-12, 19:25
I Nderuari Lojtari.

Mos me dyteroni te miremm me pun koti as Mp.
Pse.?? sepse ti ke regaua te muzika sipas fjale te tjerve ketu, ju po reagoni sipas deshires tuaj.. kenget ce ti i ke shklya janne gjuhen Croate.. Oki asht drejt e juja .apo e jotja.
me permend emrin at nate , me provekuat mua?? apo kishi deshire si te reagoj?? jo jo reagoj vec ather kur me drejtohesh mua.
Une nuk po ankohem far muzike degjoj ata se hyn me 100 nicka..mua nuk po me intreson te ankohem per te tejret ketu..
Pse ju ankesat pa te nevojshem edhe sipsas interesit ce keni me antare; I MERRIN PARA SYSH; E ANKESAT TJERA AC CE VREHEN; ESHTE E DREJT KJO??? mundoheni me ule dike...vec nje dine une hy ketu me ball cel sepse i kam cendrua besnike vetes time:

Une prap e tham edhe do them 1000 here kam drejt ta degjoj muziken e Hr.


Gjithashtu faliminderit per mirekuptim.
Ēifti im, sė pari tė pėrqafoj, sė dyti tė shtrėngoj dhe sė treti tė respektoj:biggrin:


Stafi ėshtė pėr tė reaguar, jo vetėm vetvetiu kur shohin diēka tė pahijshme por edhe kur anėtarėt bėjnė me gisht!!

Nė rastin tėnd do tė ju a thej gishtin atyre anėtarėve hahahahha.

Sa e di unė dhe kam vėrejtur kėtu, secili tė respekton nė kėtė forum, e unė tė kam ēift qė prej kohėsh.

Pėr tė mos e zgjatur mė shumė, qėndro kėshtu si deri mė tash, mos i vė veshin gishtave tė huaj sepse fjalėt e hallkut dhe birat e gardhit nuk mund tė ndalohen kurrė.

Njė mė duhet ta pėrkrah Lojėtarin kur thotė se tregona qė ėshtė kėngė kroate, unė do tė thoja, shkruaj thjeshtė, kėngėtar i njohur kroat.Pikė

Stafi ka pastaj mundėsin e kėrkimit tė asaj kėnge apo asaj kėngėtareje, mos na sill kėngėtar kėtu hahahahahahahhaha.
.

Kalimero
15-09-12, 19:32
Aaaa dijuzaaaa
,qish be paski qu pluhen kaq shum,tullug be tullug e paskit bo :rolleyes:
A pum doket mu a shum holl be pu tjerrni?
Mus um nirvuzoni se tibe e bdhokoj furumin pur ni jov dit :tongue:
As mu anku be spu dini :biggrin: