PDA

View Full Version : fati apo merita


laliloli
20-09-05, 21:07
Qka mendoni kush eshte "fajtor "per sukseset dhe te arriturat ne jete ne pune,dashuri dhe ne te gjitha sferat tjera qe keni arritur ?
fati apo merita.

Rrespekt Lali

Artisti
20-09-05, 21:12
Qka mendoni kush eshte "fajtor "per sukseset dhe te arriturat ne jete ne pune,dashuri dhe ne te gjitha sferat tjera qe keni arritur ?
fati apo merita.

Rrespekt Lalilali per mu esht merita se e kam taku heret si beb kur jam kane e tani me meriten bashk jam rrit edhe kam ardh deri ktu me xhirue ( shaka pak )


Nime esht ni tem ku njeri duhet me ja nis me mendu prej fillimit ,prej kur e ka marr vesh jeten .

Sdi un se kisha qujt fati por per mue esht merita e cila mka pru deri ne ket minut


lali t pershendesArtisti

DEA
20-09-05, 21:41
Une mendoj" Fati", se njoh shume njerz me merita te veqanta qe nuk kane pasur fat.

laliloli
20-09-05, 21:48
merita[/b] se e kam taku heret si beb kur jam kane e tani me meriten bashk jam rrit edhe kam ardh deri ktu me xhirue ( shaka pak )


Nime esht ni tem ku njeri duhet me ja nis me mendu prej fillimit ,prej kur e ka marr vesh jeten .

Sdi un se kisha qujt fati por per mue esht merita e cila mka pru deri ne ket minut


lali t pershendes

Artisti te pershendes ,pasi meriten e paske nga femijeria ,te nevoitet tani edhe pak fati dhe te keshe suksese ne jet (shaka)


A mendoni qe po mos te ishte edhe fati do te kishit arritur ketu ku jeni sot ?Apo sa i besoni fatit ??

Me rrespekt Lali

Artisti

Naki
21-09-05, 15:10
Qka mendoni kush eshte "fajtor "per sukseset dhe te arriturat ne jete ne pune,dashuri dhe ne te gjitha sferat tjera qe keni arritur ?
fati apo merita.

Rrespekt Lali


Lefsh i keq e me nafak*Spjegim nuk ka Fėmijė qė lindin tė Kqi* ,sa herė e kamė ndėgjuar kėtė proverb Gojore dhe nga njė herė themė ka diqka tė vertetė nga kėndėveshtrimi Krahasues.
Suksesi i Njeriut Varet nga Puna,duke mos hyrė nė analiza Filozofike se punėt mund tė jenė tė karaktereve tė ndryshme pėr mendimin timė ēelsi i suksesit ėshtė Puna po kjo varet edhe nga Fati,pėrkrahja / Motivimi etj.
Gjatė kėtyre Viteve Puna dhe pėrkushtimi mė ka sjellė Fatė dhe rrugėt e suksesit kanė qenė Modeste.

Me nderime Naki

Artisti
21-09-05, 17:51
Artisti te pershendes ,pasi meriten e paske nga femijeria ,te nevoitet tani edhe pak fati dhe te keshe suksese ne jet (shaka)


A mendoni qe po mos te ishte edhe fati do te kishit arritur ketu ku jeni sot ?Apo sa i besoni fatit ??

Me rrespekt Lali
lali po more ki qef ti me ma que mue fatin,qa po m vyn fati ,esht i gjinis mashkullore,un pe du meriten hahahahahahahhaahha (shaka)


lali vallahin nashta munet njeri me than edhe fati esht fajtor po un nuk besoj shum ne fat se pernime kam punu per me jetu.

fati po mvyn per lotto valla po aty spo m percjell fati hiq,ani ni dit e takova ne Semafor hahahahahahaha,si me pa m pyeti:

A tu shku me lujt Lotto je a ?

E kuptova qe ska menje t mire ai per mu edhe iku si mos me pa pa hiq .Artisti me respekt per lalin

laliloli
21-09-05, 20:50
[quote=laliloli]


lali po more ki qef ti me ma que mue fatin,qa po m vyn fati ,esht i gjinis mashkullore,un pe du meriten hahahahahahahhaahha (shaka)


lali vallahin nashta munet njeri me than edhe fati esht fajtor po un nuk besoj shum ne fat se pernime kam punu per me jetu.

fati po mvyn per lotto valla po aty spo m percjell fati hiq,ani ni dit e takova ne Semafor hahahahahahaha,si me pa m pyeti:

A tu shku me lujt Lotto je a ?

E kuptova qe ska menje t mire ai per mu edhe iku si mos me pa pa hiq .Artisti me respekt per lalin


Pershendetje Artisti

Artisti pajtohem edhe une me mendimin e juaj ,sepse mendoj qe pa punuar pa u angazhuar pa i prire te mires ate nuk e sjell fati,por vetem puna dhe ate qe e keni arritur eshte merit e punes .
Por nganjehere disi edhe nese nuk te shoqeron fati perkunder angazhimit sakrifices suksesi mungon .Shembull i thjesht ,shpesh ndodh qe studenti qe ka mesu me pak e jep provimin e ai me shume nuk e jep ,Ose nje djal me pak i mire e mer nje nuse me te mire se nje djale i mire. :lol: :lol: Ky ishte vetem nje ilustrim

Me rrespekt lali

Gentiana
21-09-05, 21:02
Fati.

laliloli
21-09-05, 21:10
Fati.

Na e arsyeto pak Gentiana ,vetem pse eshte i gjinis se kundert a ? :lol: :lol: :lol:

turisti
22-09-05, 01:20
:P :P Fati. :P :P

halla e madhe
22-09-05, 06:36
Fati dhe merita jane dy zhitona qe i dhurohen njeriut menjihere pase lindjes.Fati asht zhitoni qe kurr nuk dihet,ndersa merita asht ai qe shifet .Nga kjo dukuri shofim shpesh qe kurr nuk na paraqiten paralel,fati dhe merita,por kohe pas kohe mvaret se si ne punojme dhe i hargjojme keta ZHITONA :wink:

Domira
22-09-05, 07:15
Lefsh i keq e me nafak*Spjegim nuk ka Fėmijė qė lindin tė Kqi* ,sa herė e kamė ndėgjuar kėtė proverb Gojore dhe nga njė herė themė ka diqka tė vertetė nga kėndėveshtrimi Krahasues.
Suksesi i Njeriut Varet nga Puna,duke mos hyrė nė analiza Filozofike se punėt mund tė jenė tė karaktereve tė ndryshme pėr mendimin timė ēelsi i suksesit ėshtė Puna po kjo varet edhe nga Fati,pėrkrahja / Motivimi etj.
Gjatė kėtyre Viteve Puna dhe pėrkushtimi mė ka sjellė Fatė dhe rrugėt e suksesit kanė qenė Modeste.

Me nderime Naki

Naki ne teresi ndaj kete mendim me ty.

Pershendetje
Domira

GURI SYLAJ
22-09-05, 08:10
" Te prifte e mbara"
"Te prift e mos i prifsh"

Por e keqja vjen kur e mbara te prine por ti nuk din me e ndjeke... Dhe kjo , diturija per te ndjeke te mbaren eshte MERITA.

Guri Sylaj

Gjumashja
22-09-05, 08:34
edhe une gjithashtu mendoj qe fati te percjell ter jeten

Diana007
22-09-05, 08:46
Fati

Artisti
22-09-05, 08:59
qysh e dojn qikat fatin hahahaha

valla ju lumt qyyyyyArtisti

Gentiana
22-09-05, 20:38
Fati.

Na e arsyeto pak Gentiana ,vetem pse eshte i gjinis se kundert a ? :lol: :lol: :lol:
Qka mendoni kush eshte "fajtor "per sukseset dhe te arriturat ne jete ne pune,dashuri dhe ne te gjitha sferat tjera qe keni arritur ?
fati apo merita.

Rrespekt Lali

Lali,si e kam kuptuar un ket Teme e thash dhe prap e them se gjat gjith Jetes sime ka qen fati i pranishem,ok ndoshta ndokund fatkeqesi,por kjo esht nje Teme tjeter
E per ta arsyetuar kte,me duhet shum koh,mua qe ta shkruj historin e Jetes sime,dhe ty qe ta lexojsh ate,vetem ateher do ta kuptojsh se qka kam dashur te them.
Por ne Detale nuk po hym ksaj radhe,vetem se jam e bindne se Fati me ka percjellur po thuajse gjat gjith Jetes sime

Me nderime

Genta


PS: Urime per Temen,se bash po me pelqejka. :wink:

laliloli
22-09-05, 21:38
Fati.

Na e arsyeto pak Gentiana ,vetem pse eshte i gjinis se kundert a ? :lol: :lol: :lol:
Qka mendoni kush eshte "fajtor "per sukseset dhe te arriturat ne jete ne pune,dashuri dhe ne te gjitha sferat tjera qe keni arritur ?
fati apo merita.

Rrespekt Lali

Lali,si e kam kuptuar un ket Teme e thash dhe prap e them se gjat gjith Jetes sime ka qen fati i pranishem,ok ndoshta ndokund fatkeqesi,por kjo esht nje Teme tjeter
E per ta arsyetuar kte,me duhet shum koh,mua qe ta shkruj historin e Jetes sime,dhe ty qe ta lexojsh ate,vetem ateher do ta kuptojsh se qka kam dashur te them.
Por ne Detale nuk po hym ksaj radhe,vetem se jam e bindne se Fati me ka percjellur po thuajse gjat gjith Jetes sime

Me nderime

Genta


PS: Urime per Temen,se bash po me pelqejka. :wink:

Te pershendes Genta une u mahita pak me ju ,e kam besimin per kete.
Me vie mire qe keni pasur fat gjat ter jetes dhe te deshiroj edhe ne te ardhmen ,por a thua plotesisht eshte fati ai qe ju keni arritur sukseset ne jete .A nuk do te thot se ju edhe i keni merituar keto te arritura ,duke u angazhuar dhe punuar.Sepse po te rrishe ter dite fat nuk ka ,pa vrapuar pas tij.

Me rrespekt lali

Vetima
23-09-05, 14:02
FATI APO MERITA?

EDHE FATI ASHT DHE NDIKON NE SUKSES MIRPO ME SHUM ASHT MERITA DHE KOT SHTOJNE "NJERI AQ SA MERITON NE FUND EDHE MERRE"
KESHTU QE UNE MENDOJ SE KREJT MERITA E LUANE ROLIN NE TE ARRITURAT E NJERIUT NE JETE.
MENDIM I IMI.

VETIMA.

Naki
23-09-05, 14:35
Lefsh i keq e me nafak*Spjegim nuk ka Fėmijė qė lindin tė Kqi* ,sa herė e kamė ndėgjuar kėtė proverb Gojore dhe nga njė herė themė ka diqka tė vertetė nga kėndėveshtrimi Krahasues.
Suksesi i Njeriut Varet nga Puna,duke mos hyrė nė analiza Filozofike se punėt mund tė jenė tė karaktereve tė ndryshme pėr mendimin timė ēelsi i suksesit ėshtė Puna po kjo varet edhe nga Fati,pėrkrahja / Motivimi etj.
Gjatė kėtyre Viteve Puna dhe pėrkushtimi mė ka sjellė Fatė dhe rrugėt e suksesit kanė qenė Modeste.

Me nderime Naki

Naki ne teresi ndaj kete mendim me ty.

Pershendetje
Domira

Znj Domira ,Vertetė Gjėrat i Fokusojė nė materje Reale pa Iluzione tė tepruara sepse ato janė tė qastit dhe jetė shkurtėr,Fati I ndėrlidhur Vetėm me njė proces tė punės Sjellė sukseset.
Ju faliminderit Pėr Adicion tė mendimeve.

Naki

laliloli
23-09-05, 20:51
Naki ,Vetima ,Gjumashja ,Dea ,Diana Artisti ,Genta ,etj ju falenderoj nga zemra per inkuadrimin tuaj ne kete teme ,me pelqyen mendimet e juaja

laliloli
23-09-05, 20:59
Fati dhe merita jane dy zhitona qe i dhurohen njeriut menjihere pase lindjes.Fati asht zhitoni qe kurr nuk dihet,ndersa merita asht ai qe shifet .Nga kjo dukuri shofim shpesh qe kurr nuk na paraqiten paralel,fati dhe merita,por kohe pas kohe mvaret se si ne punojme dhe i hargjojme keta ZHITONA :wink:

Halla pershendetje

A mund te ndodh qe zhitoni i fatit te mos duket deri ne fund dhe njeriu te jetoje e te arrije suksese vetem me ate te merites

Me rrespekt Lali

Kodra
23-09-05, 21:12
Qka mendoni kush eshte "fajtor "per sukseset dhe te arriturat ne jete ne pune,dashuri dhe ne te gjitha sferat tjera qe keni arritur ?
fati apo merita.

Rrespekt Lali


**********
**********
**********

lali, tė pėrshėndes i nderuar

Jeta nė vetvete ėshtė me batica dhe zbatica,njeriu lind qė ti prij fatit e nėse nuk ka shumė punė ai njeri i cili ashtu kėshtu i prin fatit atėherė ėshtė shumė mirė.

Por merita e ka vendin e vet nė jetėn e secilit,kėto dyja do tė kisha thėnė qė nuk mund edhe aq shumė tė ndahen sepse ėshtė njė martesė e fatit dhe meritės,pėr njeriun.

Unė mendoj, se janė tė rrallė ata qė fati ju prin ,para se ti prijn ata fatit,por nėse njeriu nuk din ta menagjoj (me punė) fatin ,atėherė fati do tė braktis aq shpejt sikur se ka ardhur.

Puna( merita) ėshtė gjėja kryesore nė jetėn e njeriut,pa u shkurorėzuar me fatin.

Pėr mua ishte fati i cili mė pėrcolli rrugės deri nė shtetin ku jetojė,por merita ėshtė ajo qė mė ka sjellur nė kėtė ditė qė jam.


Pėrshėndetje pėr lalin dhe pjesėmarrėsit tjerė tė kėsaj temeKodra

halla e madhe
23-09-05, 22:12
laliloli_ky ishte mendimi im,secili e interpreton ndryshe... te gjithat jen te mundshme :wink:

laliloli
24-09-05, 17:54
**********
**********
**********

lali, tė pėrshėndes i nderuar

Jeta nė vetvete ėshtė me batica dhe zbatica,njeriu lind qė ti prij fatit e nėse nuk ka shumė punė ai njeri i cili ashtu kėshtu i prin fatit atėherė ėshtė shumė mirė.

Por merita e ka vendin e vet nė jetėn e secilit,kėto dyja do tė kisha thėnė qė nuk mund edhe aq shumė tė ndahen sepse ėshtė njė martesė e fatit dhe meritės,pėr njeriun.

Unė mendoj, se janė tė rrallė ata qė fati ju prin ,para se ti prijn ata fatit,por nėse njeriu nuk din ta menagjoj (me punė) fatin ,atėherė fati do tė braktis aq shpejt sikur se ka ardhur.

Puna( merita) ėshtė gjėja kryesore nė jetėn e njeriut,pa u shkurorėzuar me fatin.

Pėr mua ishte fati i cili mė pėrcolli rrugės deri nė shtetin ku jetojė,por merita ėshtė ajo qė mė ka sjellur nė kėtė ditė qė jam.


Pėrshėndetje pėr lalin dhe pjesėmarrėsit tjerė tė kėsaj temeKodra

Kodra te pershendes dhe te falenderoj per kete shkrim ,me te vertet pajtohem plotesisht me mendimin tuaj dhe me pelqeu shume ky shkrim

Me rrespekt Lali

laliloli
24-09-05, 18:11
laliloli_ky ishte mendimi im,secili e interpreton ndryshe... te gjithat jen te mundshme :wink:

Halla rrespektoj plotesisht mendimin tend ,por une te parashtrova pyetje me qellim qe ta shtjellojme me shume kete teme dhe eshte vullneti i juaj qe vendos

Te perqafon Lali :lol:

uliksi31
24-09-05, 18:15
laliloli_ky ishte mendimi im,secili e interpreton ndryshe... te gjithat jen te mundshme :wink:

Halla rrespektoj plotesisht mendimin tend ,por une te parashtrova pyetje me qellim qe ta shtjellojme me shume kete teme dhe eshte vullneti i juaj qe vendos

Te perqafon Lali :lol:

Kqyre, ti Lali perqafoje hallen tonde,se jo temen. :lol: :lol:

laliloli
24-09-05, 18:26
laliloli_ky ishte mendimi im,secili e interpreton ndryshe... te gjithat jen te mundshme :wink:

Halla rrespektoj plotesisht mendimin tend ,por une te parashtrova pyetje me qellim qe ta shtjellojme me shume kete teme dhe eshte vullneti i juaj qe vendos

Te perqafon Lali :lol:

Kqyre, ti Lali perqafoje hallen tonde,se jo temen. :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Me fal Uliksi ,po nuk e shtrengoj shume :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
24-09-05, 20:51
Lali pėrshėndetje pėr temėn.

Thuhet qė fati t`i sjellė tė gjitha, por kjo nuk ėshtė edhe krejt e vėrtetė.
Pėr sa fat kam pasur unė, moti do i kisha thėnė lamtumirė kėsaj bote, por mė shumė mė ka ndihmuar Merita.
Me fatin nuk kam pasė kurrė raporte tė mira. :wink:

laliloli
28-09-05, 18:56
Lali pėrshėndetje pėr temėn.

Thuhet qė fati t`i sjellė tė gjitha, por kjo nuk ėshtė edhe krejt e vėrtetė.
Pėr sa fat kam pasur unė, moti do i kisha thėnė lamtumirė kėsaj bote, por mė shumė mė ka ndihmuar Merita.
Me fatin nuk kam pasė kurrė raporte tė mira. :wink:

Te uroj qe ti rregulloni raportet edhe me fatin ,sepse nganjehere edhe ai te ndohmon ne jete

Lali

doGzona
08-10-05, 23:44
Fati i njeriut nuk eshte vetem si nje lloje bingo ,
por per te pasur fat duhet njeriu te kontriboj dhe te analizoj mire ne kete drejtim.
Fat nuk eshte vetem dashuria , por fat eshte edhe jeta e pergjitheshme ne pune
shendet dhe ne shume hapsira te jetes.

Sy_kaltra
11-10-05, 17:46
Qka mendoni kush eshte "fajtor "per sukseset dhe te arriturat ne jete ne pune,dashuri dhe ne te gjitha sferat tjera qe keni arritur ?
fati apo merita.

Rrespekt Lali
Pa dyshim Fati..

laliloli
11-10-05, 18:26
Qka mendoni kush eshte "fajtor "per sukseset dhe te arriturat ne jete ne pune,dashuri dhe ne te gjitha sferat tjera qe keni arritur ?
fati apo merita.

Rrespekt Lali
Pa dyshim Fati..


Perse SY kalterta ?

jadore
15-12-08, 18:20
varshmeri reciproke ,

GURI SYLAJ
15-12-08, 20:07
Kur Fati martohet me Meriten atehere eshte nje qift ideal...!

emine
15-12-08, 20:21
*lindsh i keq me nafak*

Oqeani
15-12-08, 20:25
Fati vjen vetem nje here ne jete !

Merita eshte ēels i jetes.

DEA
15-12-08, 20:29
Ngenjeher ecen gjithqka pa u munduar edhe aq, e nganjeher duhet te mundohesh shume per te arrit pak, keshtu qe per mendimin tim jane keto dyja binjake as njera pa tjetren nuk ben.

Oqeani
15-12-08, 20:31
Jam i vetedishem per te, por ta leme jeten ne fat !! ??

Jana
16-12-08, 02:08
Dyjat bashk...per mua...

LuLjaa
16-12-08, 02:13
Cila merit eej :D

Jana
16-12-08, 02:17
Cila merit eej :D

Ajo qika mej...a spi nje aaa....?

LuLjaa
16-12-08, 02:22
Ajo qika mej...a spi nje aaa....?
Ahaa, ajo koka thash mos po folin per mu :D

Penelope
16-12-08, 11:09
te dyjat ngapak, pak fati por me shume merita, se me ndejte tone diten ulun, e me prite ne fat sbesoj se arrin diqka.

shfletuesi_
16-12-08, 11:13
Ti ke lind keshtu apo e ke fituar me kalimin e kohes.. ( kete, oratori,shkathtesi..etj.)
Une them fati njerezit qe kan fat pa mund arrijn shume gjera , ndersa ata qe skan fat dhe merit duhet te kalojn shume sakrifica.. pra FAti pastaj Merita.. te dyjat se bashku.

jadore
16-09-09, 23:13
te gjithe te interesuarit per rezultat te provimet te shtatorit nga lenda e drejta nderkombetare nga kadetra e jurispodences , per rezultat provimi te lajmerohen tek jadore.
fat apo merite..!!!
merite apo fat , e gjitha eshte qeshtje vullneti dhe korrektese ndaj pergjegjesise , ndryshe nuk di si te shpjegoj faktin qe profesori i kesaj katedre ne nje nga univerzitetet tona te gjithe punimet e provimeve te studenteve ne pa kujdesi e harron mbi auto ik dhe era te sjell ne prag te punes sime , pra momentalisht i posedoj une ..
fat apo merite , !!! kushedi sa e sa studenteve ju varet viti i ri akademik nga ky provim ,
eshte fat apo merite ne kete situat per ta , nuk e di si do te justifikon profesori nje pakujdesi te tille kur dihet qe mbrenda 1 jave duhet te jep nje rrezulltat publik , prandaj them qe ne kete kontest fati eshte mbi te gjitha ne kete situat sepse kam pershtypje qe nuk ka se si anulohet nje provim i tere , hahahhahaha veqse nese une e shpall te pavlefshem..
fat do ta quaja per studentet nese do te kontaktoja profesorin e katedres , fatkeqesi kur e di qe nuk do ta gjej ..
keshtu qe me kete jam e bindur qe fati udheheq , ne bote nuk e di e per Kosove po qe po ,
p.s.
qy kur te ( gjelozon , hahahaha )thote selvija ;ku po te bojne gjithmone ty vakit .. hahahhaa

Triangle
17-09-09, 03:20
Fatmires nuk di dihet por , frenoni ke Merita! Ehe..

teutaA
17-09-09, 03:30
te gjithe te interesuarit per rezultat te provimet te shtatorit nga lenda e drejta nderkombetare nga kadetra e jurispodences , per rezultat provimi te lajmerohen tek jadore.
fat apo merite..!!!
merite apo fat , e gjitha eshte qeshtje vullneti dhe korrektese ndaj pergjegjesise , ndryshe nuk di si te shpjegoj faktin qe profesori i kesaj katedre ne nje nga univerzitetet tona te gjithe punimet e provimeve te studenteve ne pa kujdesi e harron mbi auto ik dhe era te sjell ne prag te punes sime , pra momentalisht i posedoj une ..
fat apo merite , !!! kushedi sa e sa studenteve ju varet viti i ri akademik nga ky provim ,
eshte fat apo merite ne kete situat per ta , nuk e di si do te justifikon profesori nje pakujdesi te tille kur dihet qe mbrenda 1 jave duhet te jep nje rrezulltat publik , prandaj them qe ne kete kontest fati eshte mbi te gjitha ne kete situat sepse kam pershtypje qe nuk ka se si anulohet nje provim i tere , hahahhahaha veqse nese une e shpall te pavlefshem..
fat do ta quaja per studentet nese do te kontaktoja profesorin e katedres , fatkeqesi kur e di qe nuk do ta gjej ..
keshtu qe me kete jam e bindur qe fati udheheq , ne bote nuk e di e per Kosove po qe po ,
p.s.
qy kur te ( gjelozon , hahahaha )thote selvija ;ku po te bojne gjithmone ty vakit .. hahahhaa


hiq mos ta nin se jan msu prof. me i kalu e me i rrzu sipas deshires se tyre qe tybe ska me vrejt qe i ka hup rezultatet biles

emine
17-09-09, 07:07
ne jemi mjeshter te jetes sone,asgje nuke ndodhe pa arsye,gjanat qe ne i perjetojme ne jete (pa vedijen tone) jane pjes e asaj qka ne paraqesim me sjelljen edukaten apo veshjne tone,kshtuqe cdo rast ka qellimin e caktume dhe asgje nuke ndodhe pa qellim,fati dhe merita lidhen me ate se si ne jemi mjeshter te perditshmeris sone,dhe shume here marrim ate qka meritojme,me punen apo edhe ate qka kemi msuare apo aftsit qe kemi per ti drejtu qellimet e jetes ne nje drejtim te caktuar.

lovely
17-09-09, 09:13
ne jemi mjeshter te jetes sone,asgje nuke ndodhe pa arsye,gjanat qe ne i perjetojme ne jete (pa vedijen tone) jane pjes e asaj qka ne paraqesim me sjelljen edukaten apo veshjne tone,kshtuqe cdo rast ka qellimin e caktume dhe asgje nuke ndodhe pa qellim,fati dhe merita lidhen me ate se si ne jemi mjeshter te perditshmeris sone,dhe shume here marrim ate qka meritojme,me punen apo edhe ate qka kemi msuare apo aftsit qe kemi per ti drejtu qellimet e jetes ne nje drejtim te caktuar.


dmth "ne jemi rezultat i mendimeve tona"!

Minush ta ha zemren me sabah se psikolog t kem :biggrin:

roadrunner
17-09-09, 17:10
pse so tu thon a faten a meriten, durt nzjerm i kisha shti...shum kokna trullue ne pun hahaha

Peja-Boy
17-09-09, 19:28
Qka mendoni kush eshte "fajtor "per sukseset dhe te arriturat ne jete ne pune,dashuri dhe ne te gjitha sferat tjera qe keni arritur ?
fati apo merita.

Rrespekt Lali

Fati gjithmon ka qen per Fillim e ne Vazhdim Meritat !!

Urata
17-09-09, 19:32
pse so tu thon a faten a meriten, durt nzjerm i kisha shti...shum kokna trullue ne pun hahaha


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

ps: nuk thuhet : " Paq merite" po thuhet "Paq Fat"...!asnjehere skam degjue te urohet njeriu ne merita ...!

Amina
17-09-09, 20:07
Krejt fat qe e kemi meritu...

shfletuesi_
17-09-09, 20:19
Une do them shume pak fjale.

Te prift e mos i prifsh.
Nganjehere jan disa gjera te shkruara ne librin e fatit. Dikush duhet te kerkoj fatin pa marr parasysh per qfar fati, e dikujt i troket fati ne dere.

roadrunner
17-09-09, 20:22
Lumet na per Faten, se sa per Meriten ku me dit ku ishem sot hahaha


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

ps: nuk thuhet : " Paq merite" po thuhet "Paq Fat"...!asnjehere skam degjue te urohet njeriu ne merita ...!

emine
17-09-09, 20:25
dmth "ne jemi rezultat i mendimeve tona"!

Minush ta ha zemren me sabah se psikolog t kem :biggrin:

rrezulltat i asaj qka e marrim si shperblim per jeten,kishte qen nje njeri edhe gjeth thojke:zot kure po me ban milioner,pyetke zotin pa nderpre,nje dite zoti u lodhe edhe i thote,kure po e mbush ti qate leter e me dergu aty ku fitohet llotoja,,,,qeshtu diqka a puna e fatit e merites,,,edhe artes e leonites :biggrin:

Intuita
17-09-09, 21:15
ne jemi mjeshter te jetes sone,asgje nuke ndodhe pa arsye,gjanat qe ne i perjetojme ne jete (pa vedijen tone) jane pjes e asaj qka ne paraqesim me sjelljen edukaten apo veshjne tone,kshtuqe cdo rast ka qellimin e caktume dhe asgje nuke ndodhe pa qellim,fati dhe merita lidhen me ate se si ne jemi mjeshter te perditshmeris sone,dhe shume here marrim ate qka meritojme,me punen apo edhe ate qka kemi msuare apo aftsit qe kemi per ti drejtu qellimet e jetes ne nje drejtim te caktuar.

Ashtu eshte emine edhe per shtetin bile vlen e njejta.