PDA

View Full Version : Mu verbuan te dy syt, pa dije....


Medina
21-09-05, 09:48
mirdita,
shok dhe shoqe te dashur, ju lutem mos mendoni se jam tranu...qka do tju tregoj...por nzemer spo muj me mbajt...se dikujt tjeter nuk po guxoj me i tregu (po mendoj ata qe me njohin mu. Para dy muajsh e njofova nje djal....dhe hym ne muhabet...
Ai ma dha nr e tij dhe tha lajmrohu...ni koh te gjat nuk ju lajmrova, por dikur su drova...dhe i lajmrova...u takuam...filloj te me hy ne zemer....jo pak por shum....Po prap se prap diqka nuk me lente rehat...gjith mendojsha se e ka ni femer....mu duke qe nuk esht diqka ne rregull.... dhe me tvertet nuk ishte asgje ne rregull... Ne nje dit i thash se kam qef ta njoftoj naj shoqe apo shoqerin e tina...apo motren... ai gjithmon pergjigjej....“ka koh“. Mirpo nje dit isha me shoqen time...tu shetit...kur e pash te dashurin tim me nje femer.. ajo ishte ne vetur ul perpara me te.... Ai mua nuk me pa.... Nesermit...e pyta se ku ishte dje dhe me ken... Ai me genjej... donte te tregon se ishte ter kohen te shpia me nje shok se ish prish vetura dhe sak mujt me dal askund..... Mu duk se me zuri toka...se ather e dita se me tveret ai mban fshehtas diqka prej meje...
Un reagova normal, nuk deshta te me dikton se e kam par dje......
prej aditi u interesova...pyta disa njerz qe e njohin....kur nje dit erdh nje vajz dhe me tha: „nuk dua te lendoj, me dukesh vajz e mir, besoj se e don at djal, se ke durim shum me te....
Mirpo duhet te tregoj diqka... Ai esht qe ni vit i martum.....mfal shum...por me mir harroje...
Si ta harroj....???
A mi qerroj Zoti syt...pse nuk diktova ne fillim asgje...??? Pse?
Pse me ndodh kjo mua??? E dashurova te martumin???
Kur e pyta te dashurin tim... a esht e vertet??? ai e uli koken dhe me tha me fal, qe te kam genjy, por betohem se te martumen time nuk e dua....dhe nuk mund ta dua kurr...Ai bente be se do ta len te martumen e tij....se me don vetem mua...
un i thash mos te vepron ashtu..se un nuk e kam pas as nuk e kam me qellim ti ndaj ata dy....
Jam hup ne ket bot...eci e hutuar.. sdi qka te bej me...at ende e dua...por nuk dua te dahet ai pershkak meje..dhe i thash (e genjeva) edhe nese dahet und me nuk do te kthehem tek ai....
Qka mendoni ju??? A kam faj un?? Qe e dashurova te martumin???
Por pa dije.....

Psikologu
21-09-05, 10:03
mirdita,
shok dhe shoqe te dashur, ju lutem mos mendoni se jam tranu...qka do tju tregoj...por nzemer spo muj me mbajt...se dikujt tjeter nuk po guxoj me i tregu (po mendoj ata qe me njohin mu. Para dy muajsh e njofova nje djal....dhe hym ne muhabet...
Ai ma dha nr e tij dhe tha lajmrohu...ni koh te gjat nuk ju lajmrova, por dikur su drova...dhe i lajmrova...u takuam...filloj te me hy ne zemer....jo pak por shum....Po prap se prap diqka nuk me lente rehat...gjith mendojsha se e ka ni femer....mu duke qe nuk esht diqka ne rregull.... dhe me tvertet nuk ishte asgje ne rregull... Ne nje dit i thash se kam qef ta njoftoj naj shoqe apo shoqerin e tina...apo motren... ai gjithmon pergjigjej....“ka koh“. Mirpo nje dit isha me shoqen time...tu shetit...kur e pash te dashurin tim me nje femer.. ajo ishte ne vetur ul perpara me te.... Ai mua nuk me pa.... Nesermit...e pyta se ku ishte dje dhe me ken... Ai me genjej... donte te tregon se ishte ter kohen te shpia me nje shok se ish prish vetura dhe sak mujt me dal askund..... Mu duk se me zuri toka...se ather e dita se me tveret ai mban fshehtas diqka prej meje...
Un reagova normal, nuk deshta te me dikton se e kam par dje......
prej aditi u interesova...pyta disa njerz qe e njohin....kur nje dit erdh nje vajz dhe me tha: „nuk dua te lendoj, me dukesh vajz e mir, besoj se e don at djal, se ke durim shum me te....
Mirpo duhet te tregoj diqka... Ai esht qe ni vit i martum.....mfal shum...por me mir harroje...
Si ta harroj....???
A mi qerroj Zoti syt...pse nuk diktova ne fillim asgje...??? Pse?
Pse me ndodh kjo mua??? E dashurova te martumin???
Kur e pyta te dashurin tim... a esht e vertet??? ai e uli koken dhe me tha me fal, qe te kam genjy, por betohem se te martumen time nuk e dua....dhe nuk mund ta dua kurr...Ai bente be se do ta len te martumen e tij....se me don vetem mua...
un i thash mos te vepron ashtu..se un nuk e kam pas as nuk e kam me qellim ti ndaj ata dy....
Jam hup ne ket bot...eci e hutuar.. sdi qka te bej me...at ende e dua...por nuk dua te dahet ai pershkak meje..dhe i thash (e genjeva) edhe nese dahet und me nuk do te kthehem tek ai....
Qka mendoni ju??? A kam faj un?? Qe e dashurova te martumin???
Por pa dije.....

Pėrshendetje e nderuarė!

Sė pari deshiroj tė shkruaj se nė anen e juaj gjindet ardhmeria dhe se ajo nuk pėrfundon me kaq , sepse jeta sjellė suprizat e saj tė pa pritura .
Nė anen tjeter , nuk keni arsye aspak qė ta fajesoni veten nė keto raste , sepse do tė ndiheni keq nė brendesin e juaj shpirterore dhe se njė gjė e tillė ju dergon edhe nė deprsion dhe nė stres , pra siq thatė ju se ju duket vetja e humburė nė ketė botė.
Pėr momentin ju duket keshtu , por cdo dashuri e re ėshtė mė e mirė se e vjetra , sepse rrethanat , arsyet dhe mundesitė dalin tė njė menyre mė reale , bazuar nga ajo pėrvojė nga e kaluara.
Pėrvoja krijon njerez dhe dije , krijon edhe gatishmeri dhe kujdes pėr tė ardhmen.
Kur e kemi fjalen se ai "Ju don vetem ju dhe se e len gruan e vetė" kjo ėshtė pak e besuar, dhe se njė gjė e tillė nuk thirret si dashuri ose sakrificė pėr dashuri.
Ketu , pėrsoni nė fjalė kerkon vetem tė mbajė kontakt me ju dhe tė ju len me shpresė se do tė bejė cdo gjė pėr ju , por me ketė shpres dhe me pritjen e juaj kalon edhe koha dhe do tė lendohi edhe mė teper nė tė ardhmen.
Kur nė fillim nuk ėshtė njė realitet dhe njė besueshmeri qė nga fillimi , nė te ardhmen eshte veshtirė tė besohet , dhe se pabesin e juaj ndja tij do ta mbani ne vete dhe me vonė ju dergon edhe nė rrugen e gjelozisė , gjė pėr tė cilen edhe do tė akuzohi mė vonė.
Pra e nderuar ;
Keshilla e ime do tė ishte qė tė harroni ketė person dhe tė vazhdoni me tutje , e nese keni ndoj pyetje tjeter , mundeni tė vini edhe nė rubriken e Psikologjisė dhe tė me shtroni pyetje direkt pėr te ardhmen dhe tė miren e juaj
Me nderime pėr ju:
Psikologu

turisti
21-09-05, 10:49
mirdita,
shok dhe shoqe te dashur, ju lutem mos mendoni se jam tranu...qka do tju tregoj...por nzemer spo muj me mbajt...se dikujt tjeter nuk po guxoj me i tregu (po mendoj ata qe me njohin mu. Para dy muajsh e njofova nje djal....dhe hym ne muhabet...
Ai ma dha nr e tij dhe tha lajmrohu...ni koh te gjat nuk ju lajmrova, por dikur su drova...dhe i lajmrova...u takuam...filloj te me hy ne zemer....jo pak por shum....Po prap se prap diqka nuk me lente rehat...gjith mendojsha se e ka ni femer....mu duke qe nuk esht diqka ne rregull.... dhe me tvertet nuk ishte asgje ne rregull... Ne nje dit i thash se kam qef ta njoftoj naj shoqe apo shoqerin e tina...apo motren... ai gjithmon pergjigjej....“ka koh“. Mirpo nje dit isha me shoqen time...tu shetit...kur e pash te dashurin tim me nje femer.. ajo ishte ne vetur ul perpara me te.... Ai mua nuk me pa.... Nesermit...e pyta se ku ishte dje dhe me ken... Ai me genjej... donte te tregon se ishte ter kohen te shpia me nje shok se ish prish vetura dhe sak mujt me dal askund..... Mu duk se me zuri toka...se ather e dita se me tveret ai mban fshehtas diqka prej meje...
Un reagova normal, nuk deshta te me dikton se e kam par dje......
prej aditi u interesova...pyta disa njerz qe e njohin....kur nje dit erdh nje vajz dhe me tha: „nuk dua te lendoj, me dukesh vajz e mir, besoj se e don at djal, se ke durim shum me te....
Mirpo duhet te tregoj diqka... Ai esht qe ni vit i martum.....mfal shum...por me mir harroje...
Si ta harroj....???
A mi qerroj Zoti syt...pse nuk diktova ne fillim asgje...??? Pse?
Pse me ndodh kjo mua??? E dashurova te martumin???
Kur e pyta te dashurin tim... a esht e vertet??? ai e uli koken dhe me tha me fal, qe te kam genjy, por betohem se te martumen time nuk e dua....dhe nuk mund ta dua kurr...Ai bente be se do ta len te martumen e tij....se me don vetem mua...
un i thash mos te vepron ashtu..se un nuk e kam pas as nuk e kam me qellim ti ndaj ata dy....
Jam hup ne ket bot...eci e hutuar.. sdi qka te bej me...at ende e dua...por nuk dua te dahet ai pershkak meje..dhe i thash (e genjeva) edhe nese dahet und me nuk do te kthehem tek ai....
Qka mendoni ju??? A kam faj un?? Qe e dashurova te martumin???
Por pa dije.....

Shoqe e nderuar,

Plotesisht pajtohem me pergjegjjen e Psikologut te nderuar,vetem kisha me shtue si konkludim:Martesa eshte obligim me serioz se sa njerzit e kuptojne e assesi loje femijesh. Nese e ka tradhtuar gruan ne kete menyre,kush te garanton qe edhe ty nek thot ashtu neser?Ndoshta edhe grujes vet i ka thene se e don vetem ate.

Mos lejo kurre ne jete qe te jesh GRUAJA REZERVE.

Te pershendes,
TURISTI. :P

Lona
21-09-05, 12:32
Medina, njeherit shpreh keq ardhje per juve, por duhet te mendosh se nuk je e vetmja viktim ne keso rastesh sa e sa kam degjuar.Dhe ske nevoj me te vuajsh per ate njeri edhe pse thua se ende e don, por me kalimin e kohes dot te kalon kjo dhimbje dhe dot fillosh ta urresh ate njeri.
Dhe sa i perket asaj se ai te premton se ate se do mos beso se ato jane fjale te momentit, por edhe sikur te jet e vertet ajo, nuk duhet te pranosh se ateher dot behen dy viktima ne nje aksident.

Ju keni kohen perpara jush dhe mund te vazhdoni te jetoni dhe me siguri dot vjen nje dite qe dot jesh shume me e lumtur,ajo qe ndodhe le te mbetet veq nje e kalume e hidhur per juve.

Me fal nese diq kam gabu por veq kam shpreh mendimin tim.

Sinqerisht,
lona

Medina
21-09-05, 13:27
tung juve,

flm per fjalet e mira dhe kshillat...mir e keni...po qka te bej, zdi pse nuk mund ta urrej un at per momentin, nuk e di pse me mungon apo pse e dua...edhe pse ai esht nese guxoj te them „Idiot“. I kam urrejt gjithmon kta njerz qe i tradhtojn grat apo burrat...I kam urrejt edhe ata qe kan lidhje me grua apo burr te martum..
E shihni me zuri sherri mua...nuk kam dasht te marr pjes un tek kjo idiotsi...me dhimbet edhe ajo grau e tij...Kisha pas deshir ti tregoj se ai e ka tradhtu, por nuk dua te hy ne mes tyre, boll paskam hy pa dije tem....Por tash do te mundohem te eci rruges tem...ta harroj at, dhe qka ndodhi...
por leht nuk qenka...

nese kam be gabime ne shkrim apo tjera, mos e zini per te madhe, se nuk jam ka di qka bej, jam hutuar....

ju faleminderit edhe njeher...

MEDINA

Naki
23-09-05, 19:33
Pėrjetimet dhe Veprimet janė nė rastine tuajė njė vrragė njė pjesė e Jetės qė kėrkonė kohė pėr ti pėrballuarė nė aspektin positivė.
Mjerishtė ka ende Njerzė ēė kanė lakmi dy ftyrėshe amorale dhe viktmimat nė kėtė rastė janė ato(ata qė vuajnė.
Nga njė herė nė Situata tė Vėshtira Veprimet duhet tė jenė tė matura dhe kėrkojnė Mbėshtetje tė Miqėve tė ngushtė,Kjo qė thotė Zt.Psikologu e pėrkrahu nė tėrsi
Pėrshendetje e nderuarė!

Sė pari deshiroj tė shkruaj se nė anen e juaj gjindet ardhmeria dhe se ajo nuk pėrfundon me kaq , sepse jeta sjellė suprizat e saj tė pa pritura .
Nė anen tjeter , nuk keni arsye aspak qė ta fajesoni veten nė keto raste , sepse do tė ndiheni keq nė brendesin e juaj shpirterore dhe se njė gjė e tillė ju dergon edhe nė deprsion dhe nė stres , pra siq thatė ju se ju duket vetja e humburė nė ketė botė.
Pėr momentin ju duket keshtu , por cdo dashuri e re ėshtė mė e mirė se e vjetra , sepse rrethanat , arsyet dhe mundesitė dalin tė njė menyre mė reale , bazuar nga ajo pėrvojė nga e kaluara.
Pėrvoja krijon njerez dhe dije , krijon edhe gatishmeri dhe kujdes pėr tė ardhmen

Me nderime Naki

Urata
24-09-05, 05:40
E si te "arsyetohej" ndryshe...
perveq se NUK E DUA gruan!!!

Medina, ate qe mbjell, ate edhe e korr...! Te tillet, kerkojne mbeshtetje per muri...( dhe nja 12 fisheke n'lule t'ballit)

Urata
24-09-05, 05:44
E si te "arsyetohej" ndryshe...
perveq se NUK E DUA gruan!!!

Medina, ate qe mbjell, ate edhe e korr...! Te tillet, kerkojne mbeshtetje per muri...( dhe nja 12 fisheke n'lule t'ballit)

Nuk pata qellim kritike ndaj " dashurise" tuaj, pata qellim vrases ndaj atij t'pa ftyri!

E ti, perderisa e ke kuptuar REALITETIN dhe "gabimin" FALESH, me nje kusht, vetem ne rast se nuk e takon ate ftyre mė...

turisti
24-09-05, 12:55
E si te "arsyetohej" ndryshe...
perveq se NUK E DUA gruan!!!

Medina, ate qe mbjell, ate edhe e korr...! Te tillet, kerkojne mbeshtetje per muri...( dhe nja 12 fisheke n'lule t'ballit)

Me lehte eshte tja ktheje shpidnen dhe te largohet se sa me e perdore :"llamarinėn".

halla e madhe
24-09-05, 13:15
Medina_secila vajze ka te drejte ta zgjedhe fatin e vet,te paska ndodhe ajo afere e shemtuar nga ana e nji IDIOTI;ngrihe koken larte, nje fjale e populit thote:_"Me mire heret, se kur te behet vone"

Te deshiroj fat ne te ardhmen:halla e madhe

Artisti
24-09-05, 13:49
mirdita,
shok dhe shoqe te dashur, ju lutem mos mendoni se jam tranu...qka do tju tregoj...por nzemer spo muj me mbajt...se dikujt tjeter nuk po guxoj me i tregu (po mendoj ata qe me njohin mu. Para dy muajsh e njofova nje djal....dhe hym ne muhabet...
Ai ma dha nr e tij dhe tha lajmrohu...ni koh te gjat nuk ju lajmrova, por dikur su drova...dhe i lajmrova...u takuam...filloj te me hy ne zemer....jo pak por shum....Po prap se prap diqka nuk me lente rehat...gjith mendojsha se e ka ni femer....mu duke qe nuk esht diqka ne rregull.... dhe me tvertet nuk ishte asgje ne rregull... Ne nje dit i thash se kam qef ta njoftoj naj shoqe apo shoqerin e tina...apo motren... ai gjithmon pergjigjej....“ka koh“. Mirpo nje dit isha me shoqen time...tu shetit...kur e pash te dashurin tim me nje femer.. ajo ishte ne vetur ul perpara me te.... Ai mua nuk me pa.... Nesermit...e pyta se ku ishte dje dhe me ken... Ai me genjej... donte te tregon se ishte ter kohen te shpia me nje shok se ish prish vetura dhe sak mujt me dal askund..... Mu duk se me zuri toka...se ather e dita se me tveret ai mban fshehtas diqka prej meje...
Un reagova normal, nuk deshta te me dikton se e kam par dje......
prej aditi u interesova...pyta disa njerz qe e njohin....kur nje dit erdh nje vajz dhe me tha: „nuk dua te lendoj, me dukesh vajz e mir, besoj se e don at djal, se ke durim shum me te....
Mirpo duhet te tregoj diqka... Ai esht qe ni vit i martum.....mfal shum...por me mir harroje...
Si ta harroj....???
A mi qerroj Zoti syt...pse nuk diktova ne fillim asgje...??? Pse?
Pse me ndodh kjo mua??? E dashurova te martumin???
Kur e pyta te dashurin tim... a esht e vertet??? ai e uli koken dhe me tha me fal, qe te kam genjy, por betohem se te martumen time nuk e dua....dhe nuk mund ta dua kurr...Ai bente be se do ta len te martumen e tij....se me don vetem mua...
un i thash mos te vepron ashtu..se un nuk e kam pas as nuk e kam me qellim ti ndaj ata dy....
Jam hup ne ket bot...eci e hutuar.. sdi qka te bej me...at ende e dua...por nuk dua te dahet ai pershkak meje..dhe i thash (e genjeva) edhe nese dahet und me nuk do te kthehem tek ai....
Qka mendoni ju??? A kam faj un?? Qe e dashurova te martumin???
Por pa dije.....Medina m vjen keq per kete ngjarje qe t ka ndodh po diqysh qyky shkrim po m doket shum i ngjashem me nifar To.....

Ani krejt mnyra e shkrimit diqysh i njofshem :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:


Ik nga Ai
Artisti

Piskama
24-09-05, 14:52
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. :( :(

Oj Medina, ai te paska shkaterruarr ty jeten e une me kone e pafajshme siq ti po shkruan ketu, sme kish interesuar me per lumturine e tij po ja kisha shkaterru edhe atij jeten.

Moj a mos tu ka kru edhe ty fort e ske kqyre hiq se me kond po e qkrun :evil: :evil: :evil: :evil:

Ju tjeret mos mendoni se e paskan lone Piskamen me ka krejt por disi shum i pa realte po me duket ky shkrim.
Para dy muajsh u njoftova nje djale...
ma dha numrin e telefonit, sun ndejta pa e thirr, u dashurova ne te, ma shkatrroi jeten, si u dashurova ne njeriun e martuar?
Shum zbrazetina ne ket rrefim per tu dukur i realte. :twisted: :twisted: :twisted:

Sport_Billy
25-09-05, 21:23
Qysh osht e mundshme mu dashuru njeri me ni person qe nuk e njeh????

Pse gjith femnat ngulen ne qeso aferash??

Ti qika e mir, per heren tjeter msohu me ket gabim edhe kqyr ne kon dashurohesh! :lol: Nevojat e mashkullit jan aq t'mdhaja sa qe nuk ngihet kurr!

Me t'mira

Kaltrushi
26-09-05, 12:05
Pershendetje!?!?

Kjo gje sbesoj se te ndodh vetem ty, por ju ndodh shume vajzave tjera dhe ajo mund ti ndodh gjdo vajze….

Ti ske asnje lloj faji, por ai e ka fajin….ndoshta ai vertet nuk e de gruan e tij, por nje po ta them

Dashurija lidhet me Besim, por pasi ne lidhjen tende kjo ka qene pike e liget (pasi ai prej fillim te ka genjyer) te them se mendo per te ardhmen tende….se qfar besimi do kesh tani kure ai esht vehtun…Mendoje se at qfar ka be tasht me gruan qe ka mund te bej edhe me ty….. per keto gjera duhet menduar njehere dhe me vendosur qe at ta denosh njeher qe ti thuash gjitheqysh JO… Kurse ti mos e ndjej vehten fajtore, sepse keto gjera ndodhin ne jete.

MOS HARRO PRA:

BESNIKE BERU POR BESE MOS ZE (edhe pse per ty do ta leshonte ai gruan e tij)

Per dashuri nuk mund te flas shume sepse skam prevoj…..por te tregova at qe mendoj apo qe them ket do ta beje une ne vend tendin


Te uroj shume shume fat dhe koken ndelt

Me nderime

kaltrushi

MemphiSx
26-09-05, 13:01
Qysh osht e mundshme mu dashuru njeri me ni person qe nuk e njeh????

Pse gjith femnat ngulen ne qeso aferash??

Ti qika e mir, per heren tjeter msohu me ket gabim edhe kqyr ne kon dashurohesh! :lol: Nevojat e mashkullit jan aq t'mdhaja sa qe nuk ngihet kurr!

Me t'mira


I nderuar,nuk ka njeri t'mir qe mundet me dit se n'ke eshte dashuru.

Te gjith ne meshkujt deri sa e bajm nje femer per vete,jemi ne gjendje me bo gjithqka,e mandej mbas 1-2 muaj te trillojm ndonje marri,vetem per me ardhe deri te ndarja.
Eshte e vertet se femrat jan me te ndjeshme,dashurojn me shum se ne meshkujt,dhe kjo eshte nje arsye qe shum femra po deshtojn ne dashurin e par,fal shum meshkujve qe po e keqperdorin sinqeritetin e femres.

E nderuara Medina,shprehi keqardhje per ket ndodhi,dhe shpresoj qe ta mbyllesh ket kaptint'zez ne sirtaret e harreses ;)

Arb
26-09-05, 17:05
Oj cike...

Ty Dreqi te marrte! Po cka dreqin ke msy mas te martumit kur shumica e atyne qe te fishkellojne ne rruge jane Beqare... e te gjithe te gatshem qe te gjuajne grepin ne ty...

Edhe ni sen, qysh po flet per dashuri (qe gjoja ki ndaj tij), ndersa ne anen tjeter flet e ke pare vetem per disa muaj?

Mos e kane more fajin keto serialet Amerikano-Gabelo-Latine!

Murgesha
27-09-05, 01:22
Oj cike...

Ty Dreqi te marrte! Po cka dreqin ke msy mas te martumit kur shumica e atyne qe te fishkellojne ne rruge jane Beqare... e te gjithe te gatshem qe te gjuajne grepin ne ty...

Edhe ni sen, qysh po flet per dashuri (qe gjoja ki ndaj tij), ndersa ne anen tjeter flet e ke pare vetem per disa muaj?

Mos e kane more fajin keto serialet Amerikano-Gabelo-Latine!

Na morrėn nė qafė kėto seriale.

Mė parė nuk u dashurojshim more kaq shpejt. :roll: :roll: :roll:

Tomori
27-09-05, 01:33
mirdita,
shok dhe shoqe te dashur, ju lutem mos mendoni se jam tranu...qka do tju tregoj...por nzemer spo muj me mbajt...se dikujt tjeter nuk po guxoj me i tregu (po mendoj ata qe me njohin mu. Para dy muajsh e njofova nje djal....dhe hym ne muhabet...
Ai ma dha nr e tij dhe tha lajmrohu...ni koh te gjat nuk ju lajmrova, por dikur su drova...dhe i lajmrova...u takuam...filloj te me hy ne zemer....jo pak por shum....Po prap se prap diqka nuk me lente rehat...gjith mendojsha se e ka ni femer....mu duke qe nuk esht diqka ne rregull.... dhe me tvertet nuk ishte asgje ne rregull... Ne nje dit i thash se kam qef ta njoftoj naj shoqe apo shoqerin e tina...apo motren... ai gjithmon pergjigjej....“ka koh“. Mirpo nje dit isha me shoqen time...tu shetit...kur e pash te dashurin tim me nje femer.. ajo ishte ne vetur ul perpara me te.... Ai mua nuk me pa.... Nesermit...e pyta se ku ishte dje dhe me ken... Ai me genjej... donte te tregon se ishte ter kohen te shpia me nje shok se ish prish vetura dhe sak mujt me dal askund..... Mu duk se me zuri toka...se ather e dita se me tveret ai mban fshehtas diqka prej meje...
Un reagova normal, nuk deshta te me dikton se e kam par dje......
prej aditi u interesova...pyta disa njerz qe e njohin....kur nje dit erdh nje vajz dhe me tha: „nuk dua te lendoj, me dukesh vajz e mir, besoj se e don at djal, se ke durim shum me te....
Mirpo duhet te tregoj diqka... Ai esht qe ni vit i martum.....mfal shum...por me mir harroje...
Si ta harroj....???
A mi qerroj Zoti syt...pse nuk diktova ne fillim asgje...??? Pse?
Pse me ndodh kjo mua??? E dashurova te martumin???
Kur e pyta te dashurin tim... a esht e vertet??? ai e uli koken dhe me tha me fal, qe te kam genjy, por betohem se te martumen time nuk e dua....dhe nuk mund ta dua kurr...Ai bente be se do ta len te martumen e tij....se me don vetem mua...
un i thash mos te vepron ashtu..se un nuk e kam pas as nuk e kam me qellim ti ndaj ata dy....
Jam hup ne ket bot...eci e hutuar.. sdi qka te bej me...at ende e dua...por nuk dua te dahet ai pershkak meje..dhe i thash (e genjeva) edhe nese dahet und me nuk do te kthehem tek ai....
Qka mendoni ju??? A kam faj un?? Qe e dashurova te martumin???
Por pa dije.....

Faj ke biles shume....oj qiko qysh bre e jep menjeher si me e pas ne gju..
....ja tash pasojat ku i ke,,,,
Por ka rruge dalje,,,urgjentisht ngjitju naj djalit beqare dhe argetohu me kte djale,,,,,a kte te martuarin heke nga koka fillo ta urejshe perse te ka ngenjyer ne radhe te pare,,,harohe e kte do ta arishe vetem nese i futesh naj beqari e me kalimin e kohes dot regullohet vetvetiu problemi...

dr1ta
28-09-05, 00:47
mirdita,
shok dhe shoqe te dashur, ju lutem mos mendoni se jam tranu...qka do tju tregoj...por nzemer spo muj me mbajt...se dikujt tjeter nuk po guxoj me i tregu (po mendoj ata qe me njohin mu. Para dy muajsh e njofova nje djal....dhe hym ne muhabet...
Ai ma dha nr e tij dhe tha lajmrohu...ni koh te gjat nuk ju lajmrova, por dikur su drova...dhe i lajmrova...u takuam...filloj te me hy ne zemer....jo pak por shum....Po prap se prap diqka nuk me lente rehat...gjith mendojsha se e ka ni femer....mu duke qe nuk esht diqka ne rregull.... dhe me tvertet nuk ishte asgje ne rregull... Ne nje dit i thash se kam qef ta njoftoj naj shoqe apo shoqerin e tina...apo motren... ai gjithmon pergjigjej....“ka koh“. Mirpo nje dit isha me shoqen time...tu shetit...kur e pash te dashurin tim me nje femer.. ajo ishte ne vetur ul perpara me te.... Ai mua nuk me pa.... Nesermit...e pyta se ku ishte dje dhe me ken... Ai me genjej... donte te tregon se ishte ter kohen te shpia me nje shok se ish prish vetura dhe sak mujt me dal askund..... Mu duk se me zuri toka...se ather e dita se me tveret ai mban fshehtas diqka prej meje...
Un reagova normal, nuk deshta te me dikton se e kam par dje......
prej aditi u interesova...pyta disa njerz qe e njohin....kur nje dit erdh nje vajz dhe me tha: „nuk dua te lendoj, me dukesh vajz e mir, besoj se e don at djal, se ke durim shum me te....
Mirpo duhet te tregoj diqka... Ai esht qe ni vit i martum.....mfal shum...por me mir harroje...
Si ta harroj....???
A mi qerroj Zoti syt...pse nuk diktova ne fillim asgje...??? Pse?
Pse me ndodh kjo mua??? E dashurova te martumin???
Kur e pyta te dashurin tim... a esht e vertet??? ai e uli koken dhe me tha me fal, qe te kam genjy, por betohem se te martumen time nuk e dua....dhe nuk mund ta dua kurr...Ai bente be se do ta len te martumen e tij....se me don vetem mua...
un i thash mos te vepron ashtu..se un nuk e kam pas as nuk e kam me qellim ti ndaj ata dy....
Jam hup ne ket bot...eci e hutuar.. sdi qka te bej me...at ende e dua...por nuk dua te dahet ai pershkak meje..dhe i thash (e genjeva) edhe nese dahet und me nuk do te kthehem tek ai....
Qka mendoni ju??? A kam faj un?? Qe e dashurova te martumin???
Por pa dije.....

Faj ke biles shume....oj qiko qysh bre e jep menjeher si me e pas ne gju..
....ja tash pasojat ku i ke,,,,
Por ka rruge dalje,,,urgjentisht ngjitju naj djalit beqare dhe argetohu me kte djale,,,,,a kte te martuarin heke nga koka fillo ta urejshe perse te ka ngenjyer ne radhe te pare,,,harohe e kte do ta arishe vetem nese i futesh naj beqari e me kalimin e kohes dot regullohet vetvetiu problemi...


:shock: :shock: :shock:

Vetima
28-09-05, 22:15
Oj medina edhe ashtu spaske pas fort koh mu dashuru ne te se kohe e shpejt koka kane, por nese vertet je pendu ateher harroj se leht e ke se nuk quhet dashuri e madhe me aq pak kohe
e tjera here sill nurma ma pak kur ti japin :wink:

28-09-05, 23:22
E si te "arsyetohej" ndryshe...
perveq se NUK E DUA gruan!!!

Medina, ate qe mbjell, ate edhe e korr...! Te tillet, kerkojne mbeshtetje per muri...( dhe nja 12 fisheke n'lule t'ballit)

Nuk pata qellim kritike ndaj " dashurise" tuaj, pata qellim vrases ndaj atij t'pa ftyri!

E ti, perderisa e ke kuptuar REALITETIN dhe "gabimin" FALESH, me nje kusht, vetem ne rast se nuk e takon ate ftyre mė...

AVAVAVAVAVAV hala kemi na qesi si ti bre qika trimresha se djemt kan vdek ... Allahile pa i pas pelqy edhe kesaj ai edhe atij nuk kish mei pelqy kjo se sikur kjo te ishte Mbrojtur dhe te mos i kishte dhen rast te flas me te met vertet dota shante e jo te e mashtronte me ndonje fjal .
me nderime RENTISI

28-09-05, 23:23
Oj medina edhe ashtu spaske pas fort koh mu dashuru ne te se kohe e shpejt koka kane, por nese vertet je pendu ateher harroj se leht e ke se nuk quhet dashuri e madhe me aq pak kohe
e tjera here sill nurma ma pak kur ti japin :wink:

SHUM Bukur ke then te Lumt kjo eshte pergjigje e vertet per ate viktimen e ketij Rasti .
Ju pershendes : RENTISI

Medina
29-09-05, 07:06
tung te gjithve,

ata qe me kritikojn i kuptoj plotsisht.... nese nuk ju ka ndodh juve ksi rasti nuk mund ta kuptoni...
Edhe un thojsha perpara... nuk mund te jet e vertet nese kam ndegju ksi raste...por qe me erdh ta provoj vet...

prap se prap flm per shkrime..

tung gjive :-(

turisti
29-09-05, 08:22
tung te gjithve,

ata qe me kritikojn i kuptoj plotsisht.... nese nuk ju ka ndodh juve ksi rasti nuk mund ta kuptoni...
Edhe un thojsha perpara... nuk mund te jet e vertet nese kam ndegju ksi raste...por qe me erdh ta provoj vet...

prap se prap flm per shkrime..

tung gjive :-(

Shoqe e nderuar,

Po shof se nuk mundesh me gjejte asgje mire per ty ne shkrimet e tona,por mos u demoralizo,sepse nga ky shkrim i yti larte,une nuk shof qe do te korigjijsh naj send,andej ti kqyri punet e tua dhe ashtu siq te konvenon,por mos harro qe te rralle jane burrat ( rastet) kur vendoset mu prish martesa per shkakun e gruas tjeter(numerikisht po mendeoj) e cila vetem figuron sepse mashkullit i konvenon me pi ujė nga dy burime.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

Medina
29-09-05, 09:21
tung turisti,

mfal nese mendon se ju korigjoj un juve...dhe nuk jam tu ju be ju fajtor..un vetem thash se ata qe mendojn qe nuk esht e vertet qka them...nuk mund te me kuptojn, sepse nuk e kan provu vet....
por un nuk thash qe nuk me pelqejn shkrimet e juve...
me keqkutove shuuuuu...

te pershendes


MEDINA

turisti
29-09-05, 09:32
tung turisti,

mfal nese mendon se ju korigjoj un juve...dhe nuk jam tu ju be ju fajtor..un vetem thash se ata qe mendojn qe nuk esht e vertet qka them...nuk mund te me kuptojn, sepse nuk e kan provu vet....
por un nuk thash qe nuk me pelqejn shkrimet e juve...
me keqkutove shuuuuu...

te pershendes


MEDINA

Medinushe e nderuar,

Nuk te keqkuptova fare,sepse,ka raste ne jete kur personi eshte i vetdijshem per gabimet dhe pasojat e veta dhe kur ndjenjat jane me te forta se vetedija.
Nese dikush edhe e provon,mos harro qe secili e perjeton ne menyren e vet dhe intenzitetin e ndjenjave te veta.Nuk te akuzoj,e as qe te keshilloj (sepse e dij sa vlejne keshillat ne situata te tilla),por po diskutojme.

Te pershendes sinqerisht,
TURISTI. :P

Medina
29-09-05, 10:01
turist i nderuar,

te kuptoj plotsisht...dhe shum mir e ke.... :-)
flm

Pershendetje te sinqerta ke
nga

MEDINA

turisti
29-09-05, 10:03
turist i nderuar,

te kuptoj plotsisht...dhe shum mir e ke.... :-)
flm

Pershendetje te sinqerta ke
nga

MEDINA

Faleminderit te dyfishte,shoqe e nderuar.Ēofsh gjithmone e respektuar.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

tony_pejon
03-10-05, 08:56
mirdita,
shok dhe shoqe te dashur, ju lutem mos mendoni se jam tranu...qka do tju tregoj...por nzemer spo muj me mbajt...se dikujt tjeter nuk po guxoj me i tregu (po mendoj ata qe me njohin mu. Para dy muajsh e njofova nje djal....dhe hym ne muhabet...
Ai ma dha nr e tij dhe tha lajmrohu...ni koh te gjat nuk ju lajmrova, por dikur su drova...dhe i lajmrova...u takuam...filloj te me hy ne zemer....jo pak por shum....Po prap se prap diqka nuk me lente rehat...gjith mendojsha se e ka ni femer....mu duke qe nuk esht diqka ne rregull.... dhe me tvertet nuk ishte asgje ne rregull... Ne nje dit i thash se kam qef ta njoftoj naj shoqe apo shoqerin e tina...apo motren... ai gjithmon pergjigjej....“ka koh“. Mirpo nje dit isha me shoqen time...tu shetit...kur e pash te dashurin tim me nje femer.. ajo ishte ne vetur ul perpara me te.... Ai mua nuk me pa.... Nesermit...e pyta se ku ishte dje dhe me ken... Ai me genjej... donte te tregon se ishte ter kohen te shpia me nje shok se ish prish vetura dhe sak mujt me dal askund..... Mu duk se me zuri toka...se ather e dita se me tveret ai mban fshehtas diqka prej meje...
Un reagova normal, nuk deshta te me dikton se e kam par dje......
prej aditi u interesova...pyta disa njerz qe e njohin....kur nje dit erdh nje vajz dhe me tha: „nuk dua te lendoj, me dukesh vajz e mir, besoj se e don at djal, se ke durim shum me te....
Mirpo duhet te tregoj diqka... Ai esht qe ni vit i martum.....mfal shum...por me mir harroje...
Si ta harroj....???
A mi qerroj Zoti syt...pse nuk diktova ne fillim asgje...??? Pse?
Pse me ndodh kjo mua??? E dashurova te martumin???
Kur e pyta te dashurin tim... a esht e vertet??? ai e uli koken dhe me tha me fal, qe te kam genjy, por betohem se te martumen time nuk e dua....dhe nuk mund ta dua kurr...Ai bente be se do ta len te martumen e tij....se me don vetem mua...
un i thash mos te vepron ashtu..se un nuk e kam pas as nuk e kam me qellim ti ndaj ata dy....
Jam hup ne ket bot...eci e hutuar.. sdi qka te bej me...at ende e dua...por nuk dua te dahet ai pershkak meje..dhe i thash (e genjeva) edhe nese dahet und me nuk do te kthehem tek ai....
Qka mendoni ju??? A kam faj un?? Qe e dashurova te martumin???
Por pa dije.....

Pershendetje e zonjush e re ,
lexova shum shkrime ketu disa bejn hajgare disa shprehin mendimet e veta, Une mendoj kshtu zonjush e re, a ja bon pytjen vetit ti ndoj here apo keta ktu, a thua aji djali osht dashuru ne ty, edhe a thua ka ndjenja te forta per ty dhe nuk ka pas jet te lumtur me bashkshorten e vet dhe ka kerkuar nje lumturi tjeter me nje person qe dote ket jet, ju e dini se ne shumicen e rasteve prinderit hala fejojn apo martojn ata ose ato pa deshiren e vet apo pelqimin, Nuk mundeni ta shkruni vetem qe ta harron at djalin apo qka po di une,Ti zonjush e re nuk di sa e njef at djalin dhe sdi se sa aji djali ka ndjenja per ty dhe sa osht dashuri e vertet ne ket rast, vetem qe nuk esht tragjike dhe as pak nuk e fajsoj at djalin per ket rast se nuk dihet aty se sa te dashuron aji ty, Nese aji ty teka thon qe dote len grun per ty, besom qe sdote ben per ty atohen por dote ben qe nuk ka jet te lumtur me te, ndersa ti je ne ket rast edhe arsyja qe aji te ndahet me te mbasi qe ka ndjenja ndoshta per ty dhe ka gjet lumturin e vet, Ne jemi shqipetar dhe ne doket tragjike kjo, por me tregoni a nuk eshet e mundshme nje burr i martum qe te dashurohet ne dikond tjeter a?
Poshtersija e tina dhe roli tina vetem koka kon i keq qe nuk te ka tregu prej fillimit qe osht i martum dhe meta tregu realitetin dhe situaten e tina, ndoshta edhe kishti gjet ndoj zgjidhje pa mar parasysh qe osht i martum aji, kesi rasteve ka 1100 dhe kollaj esht per shumicen ktu te shkruj qe te harron qe kshtu qe ashtu, duhesh vetem te mendosh dhe ta dish veten te sigurt se sa dashni te madhe ka ne mes jush,dhe ndoshta ka zgjidhje edhe per ty dhe at djalin,
Shpresoj qe nuk me keq kuptoni, flm per mirkuptim
ty zonjush e re shpreoj qe gjen nje zgjidhje dhe te ndimon zoti me te gjitha te mirat e sidomos ne dashuri,
FAT NE JET

emine
13-01-12, 20:27
u qorr u bafsha,po qka duhet bre me pa,e qka duhet me ni,se budalle u bame tu pa e ni,,,

emine
13-01-12, 20:35
mirdita,
shok dhe shoqe te dashur, ju lutem mos mendoni se jam tranu...qka do tju tregoj...por nzemer spo muj me mbajt...se dikujt tjeter nuk po guxoj me i tregu (po mendoj ata qe me njohin mu. Para dy muajsh e njofova nje djal....dhe hym ne muhabet...
Ai ma dha nr e tij dhe tha lajmrohu...ni koh te gjat nuk ju lajmrova, por dikur su drova...dhe i lajmrova...u takuam...filloj te me hy ne zemer....jo pak por shum....Po prap se prap diqka nuk me lente rehat...gjith mendojsha se e ka ni femer....mu duke qe nuk esht diqka ne rregull.... dhe me tvertet nuk ishte asgje ne rregull... Ne nje dit i thash se kam qef ta njoftoj naj shoqe apo shoqerin e tina...apo motren... ai gjithmon pergjigjej....“ka koh“. Mirpo nje dit isha me shoqen time...tu shetit...kur e pash te dashurin tim me nje femer.. ajo ishte ne vetur ul perpara me te.... Ai mua nuk me pa.... Nesermit...e pyta se ku ishte dje dhe me ken... Ai me genjej... donte te tregon se ishte ter kohen te shpia me nje shok se ish prish vetura dhe sak mujt me dal askund..... Mu duk se me zuri toka...se ather e dita se me tveret ai mban fshehtas diqka prej meje...
Un reagova normal, nuk deshta te me dikton se e kam par dje......
prej aditi u interesova...pyta disa njerz qe e njohin....kur nje dit erdh nje vajz dhe me tha: „nuk dua te lendoj, me dukesh vajz e mir, besoj se e don at djal, se ke durim shum me te....
Mirpo duhet te tregoj diqka... Ai esht qe ni vit i martum.....mfal shum...por me mir harroje...
Si ta harroj....???
A mi qerroj Zoti syt...pse nuk diktova ne fillim asgje...??? Pse?
Pse me ndodh kjo mua??? E dashurova te martumin???
Kur e pyta te dashurin tim... a esht e vertet??? ai e uli koken dhe me tha me fal, qe te kam genjy, por betohem se te martumen time nuk e dua....dhe nuk mund ta dua kurr...Ai bente be se do ta len te martumen e tij....se me don vetem mua...
un i thash mos te vepron ashtu..se un nuk e kam pas as nuk e kam me qellim ti ndaj ata dy....
Jam hup ne ket bot...eci e hutuar.. sdi qka te bej me...at ende e dua...por nuk dua te dahet ai pershkak meje..dhe i thash (e genjeva) edhe nese dahet und me nuk do te kthehem tek ai....
Qka mendoni ju??? A kam faj un?? Qe e dashurova te martumin???
Por pa dije.....
Shpresoi mas kaq shume vitesh te kesh harru gjitha kto momente zhgenjimi te nje qasti qe ti e shef si verbim,ngase ke mendu at qun ndryshe ndihesh e zhgenjyer per ndryshe kto ndodhin gjithmone kure njeriu kerkone me cdo kush te jete i lumtur,dhe nuk je e vetmja ke shoqe mjafte,noshta ky rast te ka msu se kure nje dite burri yte del si shpesh vetem ta kesh parasyshe se diqka pi pshtillet naper lukth,kshtuqe asgje ske gabu,njerzit jane te tille te pangopure ,genjeshtar ,matrapaz,dhe mos ti neser eshte dikushe viktim e tij,su ba nami ,ishalla veq si ke marr veset e tija se per ndryshe kush ska dek prej ktij verbimi,