PDA

View Full Version : Ēfarė personaliteti keni???


MemphiSx
27-09-05, 12:59
Qfare Personaliteti keni???Une po e japi mendimin tim.

Deri me tani sinqeriteti me ka ba me arrit ktu ku jam sot,ne perditshmeri ;) (perveq forumit) ;)

Murgesha
27-09-05, 13:04
E butė, mu si dardhat kakiqke tė dugura nė dimėr. :lol:

MemphiSx
27-09-05, 13:12
E butė, mu si dardhat kakiqke tė dugura nė dimėr. :lol:


Hahhahaah Murgesh qka i ha kto dardha kur t'shkoj n'fshat :D :D ;)

Giovanni
27-09-05, 13:13
Jam i bute dhe shume i dashur por nganjehere shume agresiv.

Murgesha
27-09-05, 13:20
E butė, mu si dardhat kakiqke tė dugura nė dimėr. :lol:


Hahhahaah Murgesh qka i ha kto dardha kur t'shkoj n'fshat :D :D ;)

Shyqyr qė janė dardha e nuk janė si unė Murgeshė. :roll: :roll: :wink:

spirl_girls
27-09-05, 21:56
Ne te shumten e rasteve e sinqerte.

dr1ta
27-09-05, 23:56
krejt kapak :lol: :lol:

Diana007
28-09-05, 07:58
krejt kapak :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Siq tha Drita kret kapak ama me shum serioze :P

Gjumashja
28-09-05, 10:55
qysh te lyp veni ashtu edhe jom :wink:

turisti
28-09-05, 22:59
:P Argetues. :P

Krokodilli
29-09-05, 06:04
zemer keq :twisted:
katil :evil:

:lol: :lol: :P 8) :wink:

Kaltrushi
30-09-05, 08:57
pershendetje per temen e qelluar i nderuari MemphiSx,

ndoshta nuk esht fort e besueshme, por jam shume tip serioz edhe nese jam ne qejf apo ne mendime te mira shoiqoj kogja serioz......

por edhe disa nga ato te shkruarat lirisht mund te i bej mix dhe del nje personalitet kogja interesant...

Diana007
30-09-05, 08:59
pershendetje per temen e qelluar i nderuari MemphiSx,

ndoshta nuk esht fort e besueshme, por jam shume tip serioz edhe nese jam ne qejf apo ne mendime te mira shoiqoj kogja serioz......

por edhe disa nga ato te shkruarat lirisht mund te i bej mix dhe del nje personalitet kogja interesant...
A te kam thon bre se ashtu edhe dukesh :wink: :lol: :lol: :lol:

Krokodilli
30-09-05, 10:14
pershendetje per temen e qelluar i nderuari MemphiSx,

ndoshta nuk esht fort e besueshme, por jam shume tip serioz edhe nese jam ne qejf apo ne mendime te mira shoiqoj kogja serioz......

por edhe disa nga ato te shkruarat lirisht mund te i bej mix dhe del nje personalitet kogja interesant...

per mendimin tim ke personalitet shum te mir,, ,,e sinqert, serioze, argetuese...

Krokodilli
30-09-05, 10:19
jam serioz ne raste serioze,,
jam argetues kur eshte atmosfera argetuese (po edhe mos me qen ne te shumten e rasteve e shenderroj atmosferen ne argetuese)
nervoz nuk jam, e vetmja gje qe me nervozon jan thashethemet dhe genjeshtrat.....
shoqeria me njohin si teper zemer but (por jo gjynah :) )
...

Daja POLIC
23-10-05, 22:49
Argėtues nuk jam nervoz iq djal i shpis jam :lol: :lol:

Barbaroza
27-10-05, 18:25
E Sinqert
Nervoze.....me vend
E Butė
Serioze
Argėtuese
E Dashur

Flaka_1
16-11-05, 20:32
E sinqerte! :)
E dashur argetuese! :lol:
Shume e bute! :oops:
Nga nje here me vend edhe nervoze! :x

Honesty^uk.
16-11-05, 20:36
I sinqert
Serioz
Xeher ::kunder mashtrimeve dhe padrejtesise
Komik
i pa thyeshem

anna
28-11-05, 22:21
katile... :twisted:

Arb
29-11-05, 02:23
perbindesh...

Arb
29-11-05, 02:24
katile... :twisted:

sdokesh bre...

Barbaroza
29-11-05, 16:30
katile... :twisted:

sdokesh bre...

Ato qe s'doken,dreqka jane.Une po dukem dreq,po jam engjulleshe! :) :lol: :wink:

anna
30-11-05, 22:36
katile... :twisted:

sdokesh bre...

Ato qe s'doken,dreqka jane.Une po dukem dreq,po jam engjulleshe! :) :lol: :wink:

ohhh mos vete !!!krejt e kunderta eshte !!! :wink:

Arb
30-11-05, 22:43
katile... :twisted:

sdokesh bre...

Ato qe s'doken,dreqka jane.Une po dukem dreq,po jam engjulleshe! :) :lol: :wink:

ohhh mos vete !!!krejt e kunderta eshte !!! :wink:

Aq ne ekstrem ju ha dreqi juve a...

anna
30-11-05, 22:47
hehehe neve dreqkat sna gjan gjo!!po qka met bo ty se...po mu dhimbsesh!! :wink:

Arb
30-11-05, 22:49
hehehe neve dreqkat sna gjan gjo!!po qka met bo ty se...po mu dhimbsesh!! :wink:

Shume e dhimbshme bre... Nuk dokesh pra...

Cka kesh une edhe ni here?

anna
30-11-05, 22:51
hehehe neve dreqkat sna gjan gjo!!po qka met bo ty se...po mu dhimbsesh!! :wink:

Shume e dhimbshme bre... Nuk dokesh pra...

Cka kesh une edhe ni here?


Po me siguri je i sinqert tani zakonisht njerzit e sinqert i gjan diqka e keqe :twisted: tanii po tutna per ty ... :?

doGzona
30-11-05, 22:51
E sinqert
E dashure
Serioze

Dhe Xeher jam ama kur duhet dhe cdo her me vend.

Se keshtu engjell jam. :wink:

Arb
30-11-05, 23:01
Po me siguri je i sinqert tani zakonisht njerzit e sinqert i gjan diqka e keqe :twisted: tanii po tutna per ty ... :?

Tutu masi paske nge...

s'ka vend per te sincerte, jane ba shume...

Arb
30-11-05, 23:01
E sinqert
E dashure
Serioze

Dhe Xeher jam ama kur duhet dhe cdo her me vend.

Se keshtu engjell jam. :wink:

Rrotullo synin masi po mundesh...

Kur u bane engjellushe bre ti? Ktij i thojne zhvillim e jo mahi :wink:

anna
30-11-05, 23:12
Po me siguri je i sinqert tani zakonisht njerzit e sinqert i gjan diqka e keqe :twisted: tanii po tutna per ty ... :?

Tutu masi paske nge...

s'ka vend per te sincerte, jane ba shume...


ahahhaha kukuuu a edhe ti katil aaa ????:twisted: :twisted: :twisted:

doGzona
30-11-05, 23:14
Kam qen Arb dhe jam per ata qe me dojne dhe i dua dhe qe ma mendojen te miren.
E per ata qe ma dojne te keqen siq thash dhe me heret jam xeher/helem. :wink:

SheTa
30-11-05, 23:14
Natyral i sinqert nervash boll i kuptushim
i mir jam per te mirin i keq per te keqin :)

Edhe Ju kisha lut do presonave qitu mos te bohen shum artifical
te ta tregoin veten ashtu siq jan :)

SheTa
30-11-05, 23:15
Kam qen Arb dhe jam per ata qe me dojne dhe i dua dhe qe ma mendojen te miren.
E per ata qe ma dojne te keqen siq thash dhe me heret jam xeher/helem. :wink:


e rrezikshme je ti

anna
30-11-05, 23:16
Natyral i sinqert nervash boll i kuptushim
i mir jam per te mirin i keq per te keqin :)

Edhe Ju kisha lut do presonave qitu mos te bohen shum artifical
te ta tregoin veten ashtu siq jan :)

krejt te sinqert jemi!! :wink:

doGzona
30-11-05, 23:19
:wink:

Arb
30-11-05, 23:19
Natyral i sinqert nervash boll i kuptushim
i mir jam per te mirin i keq per te keqin :)

Edhe Ju kisha lut do presonave qitu mos te bohen shum artifical
te ta tregoin veten ashtu siq jan :)

krejt te sinqert jemi!! :wink:

Kokan shite biletat... :wink:

Arb
30-11-05, 23:19
Po me siguri je i sinqert tani zakonisht njerzit e sinqert i gjan diqka e keqe :twisted: tanii po tutna per ty ... :?

Tutu masi paske nge...

s'ka vend per te sincerte, jane ba shume...


ahahhaha kukuuu a edhe ti katil aaa ????:twisted: :twisted: :twisted:

Jo, jo, ma pak.... Perbindesh...

anna
30-11-05, 23:21
Po me siguri je i sinqert tani zakonisht njerzit e sinqert i gjan diqka e keqe :twisted: tanii po tutna per ty ... :?

Tutu masi paske nge...

s'ka vend per te sincerte, jane ba shume...


ahahhaha kukuuu a edhe ti katil aaa ????:twisted: :twisted: :twisted:

Jo, jo, ma pak.... Perbindesh...


hala ma keq aaa !!ska ma njerz te mire :cry: :cry:

Arb
30-11-05, 23:21
Kam qen Arb dhe jam per ata qe me dojne dhe i dua dhe qe ma mendojen te miren.
E per ata qe ma dojne te keqen siq thash dhe me heret jam xeher/helem. :wink:

Merr e jep e paske ti a...

Arb
30-11-05, 23:22
hala ma keq aaa !!ska ma njerz te mire :cry: :cry:

ka more... lypi dreqnit....

SheTa
30-11-05, 23:22
Natyral i sinqert nervash boll i kuptushim
i mir jam per te mirin i keq per te keqin :)

Edhe Ju kisha lut do presonave qitu mos te bohen shum artifical
te ta tregoin veten ashtu siq jan :)

krejt te sinqert jemi!! :wink:

Kokan shite biletat... :wink:

Po bre veq Autobusi erdhe pakes me vones :wink:

Barbaroza
01-12-05, 11:58
hala ma keq aaa !!ska ma njerz te mire :cry: :cry:

ka more... lypi dreqnit....

:lol: :lol: :lol:

M_u_k_i
31-12-05, 03:49
serioz jom

norda
02-01-06, 07:28
Une jam e Dashur ( 8% [ 2 ])

Shum pak njerez te dashur paska ketu!

Psikologu
02-01-06, 07:33
Une jam e Dashur ( 8% [ 2 ])

Shum pak njerez te dashur paska ketu!

Prti ori pak , se tash ti blejmė lulet dhe tė shprehin dashuri , e manjihere deshte a ?!

norda
02-01-06, 07:41
Une jam e Dashur ( 8% [ 2 ])

Shum pak njerez te dashur paska ketu!

Prti ori pak , se tash ti blejmė lulet dhe tė shprehin dashuri , e manjihere deshte a ?!

Spo te kuptoj per cfare e ke fjalen?

loni19
03-01-06, 14:06
E Sinqert
Nervoze.....me vend
E Butė
Serioze
Argėtuese
E Dashurha ha, une dhe Barbaroza qenkemi njejte....
e po moter be e kam....

FrEsKiA
03-01-06, 16:46
Zemer mire dhe e sinqerte!

GURI SYLAJ
04-01-06, 14:10
Fund e kry, veq dashuri!

Barbaroza
04-01-06, 21:15
Serioze po me del gjithmone!

Reana
04-01-06, 21:20
KATILE :twisted: :lol: :lol: :lol:

turisti
04-01-06, 21:25
:lol: TURISTIK :lol: .

FrEsKiA
04-01-06, 21:26
Romantike :wink:

Dilingjia
06-01-06, 13:24
Argetues :lol:

SheTa
08-01-06, 20:56
Katil

e_martumja
08-01-06, 21:20
Argetuese, e sinqerte dhe e buteeee dhe problematike eheheheh :wink:

M_u_k_i
09-01-06, 01:46
Argetuese, e sinqerte dhe e buteeee dhe problematike eheheheh :wink:ku ku bre tona i paske bash qysh kom qef un hahahahah :wink:

e_martumja
13-01-06, 22:47
Argetuese, e sinqerte dhe e buteeee dhe problematike eheheheh :wink:

Dhe Shejtone :lol: :lol: :lol:

Arb
13-01-06, 23:00
Argetuese, e sinqerte dhe e buteeee dhe problematike eheheheh :wink:

Dhe Shejtone :lol: :lol: :lol:

Skajshmerisht e skajshme a?

vjeshta
14-01-06, 01:26
Vjeshte e veshtire :P

Barbaroza
14-01-06, 16:35
Edhe...edhe shume e urte,por nese dikush me ngacmon,di te behem katile e gjysme,sidomos per ata qe kane shpirtin sikur te shkjaut!

doGzona
14-01-06, 16:50
E urte , e dashure, e sinqerte.Por ,po me nguce..... me preke ne tel, diten ja ua beje terr! :wink:

arben-ks
14-01-06, 17:29
Me thojn se jam shpirt mir, s di a esht ashtu; mundohna me dasht nje njeri dhe me ja dhuru at qe se kam un dhe ne qofse ma keqperdor imunitetitn me arroganc apo me shpivje kur te me vjen ndonje shans i ja them troq te mirat dhe te kqijat qoft ne pv qoft ne vend publik.
Palla nuk u me han sa e dua veten se dua asken vetem vertet ketu po shihkan se qfar njer sicili me at te mirat dhe te kqijat e veta.

Arb
21-01-06, 05:56
E urte , e dashure, e sinqerte.

Por ,po me nguce..... me preke ne tel, diten ja ua beje terr! :wink:

Edhe Diellin na e ndal a?

Zana_ch
05-02-06, 23:21
Zana = si zana e malit ...bana e zanova diken e ka marre malin :roll: :roll:

aferdita
06-02-06, 18:22
prej te gjitheve ngapak,se vetem nje me pas nuk eshte mire :wink:

Sy_kaltra
06-02-06, 19:14
ėshtė e lehtė ta vlersosh vehten ,,,,,ėshtė interesant te vlesojn tė tjeret,prandaj vlersimin tim ua lė tė tjėrve ! :)

e_martumja
06-02-06, 19:51
ėshtė e lehtė ta vlersosh vehten ,,,,,ėshtė interesant te vlesojn tė tjeret,prandaj vlersimin tim ua lė tė tjėrve ! :)


qe une po te vlersoj i qite djemt ne toke me ato syte e tu qe po merr msysh :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
12-02-06, 14:02
E matur,por e kisha patur gabim...!!

lazdrani
12-02-06, 15:06
I Lazdravuar por i Dashure :lol: :lol: :lol:

E|iza
12-06-06, 00:07
e sinqert,e urte,argetuese,zemer mir,mikpritese,etj.....

Toni3
29-06-06, 13:10
Paska plas sinqeriteti kendej, lol, sa mire te ishim te gjithe te sinqerte ashtu sic kemi qejfe te paraqitemi, por me e keqja qendron ne ate se jemi krejt maska! :(

LABI
18-07-06, 11:28
Tiparet e renditura ne sondazh jane karakteristike e te gjithe personave !!

Format dhe reagimet e individit , varen nga faktoret - dukurite , objektet , shkaqet , qe ngacmojne emocionet dhe sentimentet tona ...
Dhe varesisht nga intensiteti i reagimit , forma se si reagohet ndaj objektit qe shkakton ngritjen apo renjen reagimeve/afeksioneve qe burojne nga gjendja emocionale, qe lidhen me sentimentet per dukurin , fenomenin , motivin, qellimin per te cilen reagohet .. behet dhe klasifikimi i tipologjise se temperamentit te personalitetit ... ku psikologjia personalitetit i grupon ne 4 -tipe :

Tipi :
1. SANGUIN
2. KOLERIK
3. FLEGMATIK
4. MELANKOLIK

TIPI SANGUIN eshte :
entuziast , aktiv, i gjalle i hapur,
flet shume, jeton ne te tashmen,
miqesor, me i gatshem per tu pajtuar ,
i gatshem te perfshihet ne aktivitete te reja,
terheqes, fantil, kaotik, flet me ze te lart,
ka tendence te ekzagjeroj gjerat
flet me shpejt se sa mendon
i pelqen te jet ne qender te vemendjes
jo i qendrueshem, jo rezistent, nuk e mbaron punen
i padiciplinuar, shperqendrohet lehte

TIPI KOLERIK eshte :
udheheqes i lindur, i afte te kontrolloj te kontrolloj gjerat
i vetediciplinuar, i vetkontrolluar, organizues i mire,
kembngules ne arritjen e qellimeve praktike, i shpejt , trim
ka besim tek vetja , merr vendime leht , i pavarur , i pasjellshem
jo tolerant, bindes, ka vullnet te forte, i pelqen te rrezikoj
i pelqen te konkuroje

TIPI FLEGMATIK eshte :
i qete, i urte, i terhequr , i sjellshem, i pershtatshem, moskokcares
jo entuziast , i ngadalshem, i nenshtruar,pasiv, vezhgues, i pamotivuar
pertac, ka ide te mira, por heziton t’i ndaje, ka nje sens sakrastik, te humorit
i pelqen rehatia, por duron edhe rrethanat e veshtira,
i pelqen te jete kompetent ne nje fushe , degjues dhe keshilltar i mire
ka ide te mira ,por heziton t’i ndaj, nuk percakton qellime

TIPI MELANKOLIK eshte:
mendimtar, i thelle , veshtron brenda vetes , besnik, i kujdesshem,
analizues ( i vetes, te tjereve, situatave), punon me kujdes, preciz, i sakte
perfeksionist, i vemendshem, i dhembshur, i ndjeshem, i zymte, kritik
ankues, i paknaqur, mban inat te pashprehur, dyshues, lendohet, fyhet leht
shqetesohet, futet ne ankth lehte, preferon te qendroj ne rreshta mbrapa – mos te ekspozohet, shpeshhere mendon se eshte i semure

Per te percaktuar me sakte veten se ku renditeni, perdoreni metoden krahasuese ne krahasimin e tipareve te ketyre 4- temperamenteve … Aty ku plotesoni numrin me te madh te karakteristikave , ai eshte temperamenti juaj.
Natyrisht, mund te kete edhe kombinime ne raporte te ndryshme te dy ndoshta edhe tre temperamenteve .
Ne fakt cdo njeri eshte nje krijese e vecante, krejtesisht unike…Keto jane vetem kategori te pergjithshme te temperamentit ...:confused:

Pikat e forta te secilit temperament .
Tipi Sanguin – eshte i gjalle, i hareshem, i jep energji dhe gezim edhe njeriut me te depresionuar. Sanguinet e bejne kete bote nje vend me te pelqyeshem.
Koleriku- eshte i vendosur dhe kembngules ne synimet e tij. Per shkak te kesaj kembngulje ai ia del mbane atje ku shume te tjere kane deshtuar
Melankoliku-eshte shume i kujdeseshem dhe i sakte ne gjerat qe ben. Gjithashtu, ai eshte nje mik shume besnik.
Flegmatiku – eshte shpirti i humorit te shoqerise. Ai eshte ne gjendje t’i beje te tjeret te shtrihen se qeshuri , nderkohe qe ne fytyren e tij nuk duket as hija e nje buzqeshjeje. Ai nuk shqetesohet shume per gjerat dhe shijon jeten.

RiannA
17-05-07, 10:43
tanat ka pak...amo mas shumti jam nervoz

egi
21-05-07, 20:39
nevaret prej situate ..amo shumicen e kohes jam argetuese

Elina
23-05-07, 11:02
Jam e sinqerte...


edhe zemer keqe hahahha(shaka):biggrin:

Preshevar
23-05-07, 11:09
I butė :) ...bile edhe serioz kur t'um n'tekėt !

ssara
23-05-07, 11:14
mdoket per aq sa kohe jam ktu mkeni vlersu sa do pak ...nje e di se kam deshire me qen me krejt mire...

Preshevar
23-05-07, 11:38
mdoket per aq sa kohe jam ktu mkeni vlersu sa do pak ...nje e di se kam deshire me qen me krejt mire...

mė duket qe ke ndryshu pak... :smile: (prej mirė e n'mė mirė)

ssara
23-05-07, 11:41
mė duket qe ke ndryshu pak... :smile: (prej mirė e n'mė mirė)

e vertet se kam ndryshu kam nis me fol ma shume.........

turisti
26-05-07, 00:59
Personalitet,hmmm, rrugaq,rrugaq i rende dhe emotiv.....:biggrin:

Reana
26-05-07, 19:05
Personalitet,hmmm, rrugaq,rrugaq i rende dhe emotiv.....:biggrin:

spo te besoj:tongue: !

turisti
26-05-07, 21:37
spo te besoj:tongue: !

Edhe mos me beso,:biggrin: -pjesen e pare - :biggrin: ,e dyten = nuk ben pa besue,sepse ashtu eshte,seriozisht....:biggrin:

p.s. aha,qka jeti = talente e fshehur.........

~AmaZonA~
26-05-07, 21:44
E rrebeluar hahahahh

Reana
26-05-07, 21:47
Edhe mos me beso,:biggrin: -pjesen e pare - :biggrin: ,e dyten = nuk ben pa besue,sepse ashtu eshte,seriozisht....:biggrin:

p.s. aha,qka jeti = talente e fshehur.........

hahahahahah...:tongue:


te pershendes!

turisti
26-05-07, 22:42
hahahahahah...:tongue:


te pershendes!

Flm,gjithashtu.:smile:

BoNu$
01-08-07, 18:38
jam i bute-serioz :D

yllbardh
01-08-07, 20:21
unė aaa? Katil qė kukuuuu......

Rigoni
01-08-07, 23:45
Jam i dashur dhe i sinqerte per te gjithe ata qe jane te dashur dhe te sinqerte.

LuLjaa
02-08-07, 00:34
Boll mire, qeshtu edhe duhet mu kan..

A une jam gjynahe :S

Peja-Boy
02-08-07, 00:47
Te gjitha i ve ne perdorim ...varet nga personat se si e kerkojn !!!

Toni3
04-10-07, 14:48
Te gjitha i ve ne perdorim ...varet nga personat se si e kerkojn !!!

Shume mendim i mencur, edhe une te perkrah.

Nirvana Band
09-10-07, 10:59
Siq thash edhe me larte, une jam tip i sinqert, por edhe nervoz shume, mirepo jo pa vend!

emine
02-06-08, 09:57
nga jashte shum e Veshtir,po ne mbrendsi shume e bute:rolleyes:

Jana
02-06-08, 10:36
Jam shum e dashur......argetuese.............