PDA

View Full Version : me duhen kshilla per OS mikrotik edhe softweri a di kush!!!!


besiniku
28-09-05, 14:48
me duhet nje router me OS mikrotik me rregullue e nuk kam fare ide se ku me ja nis po edhe kisha me fillue me insatlue pre fillimit e kam kerkuar ne internet SOFT..po pa sukses (belesh me gjet)

zoti mu qaren ma baft po edhe ju muni me me ndihmue boni rahmet :cry: vllazni e zoti kabull jau bon!!!!

pershendetje :wink:

gui
01-10-05, 23:32
me duhet nje router me OS mikrotik me rregullue e nuk kam fare ide se ku me ja nis po edhe kisha me fillue me insatlue pre fillimit e kam kerkuar ne internet SOFT..po pa sukses (belesh me gjet)

zoti mu qaren ma baft po edhe ju muni me me ndihmue boni rahmet :cry: vllazni e zoti kabull jau bon!!!!

pershendetje :wink:
Edhe si i dipl ne IT nuk po kam ide se cka eshte "OS mikrotik". Ose ti e ke shkru gabim ose mua me paska kalu ajo lende per kete OS.

Prej kurit ka OS per nje Router?

besiniku
02-10-05, 20:43
GUI mire e kie se gabim e kam shkrue se me OS kam mendu per sistemin operativ se na ne kosove e perdorim qyshty e nuk e di se ku je ti e qysh i thoni ju atje.
per microtik eshte ja OS ja Software me te cilin nje PC te thjesht e shendrron ne router dhe krejt konfigurimi behet vetem me ane te Command-line -it.
nese kie naj informat ose menyre ma te mire per router me ane te PC per veq Microsoftit dergo ne [email protected]