PDA

View Full Version : Humbja e prinderve...........!


Anila
29-09-05, 10:29
tung gjithve, shpesh her me shkon mendja te prinderit... Ka momente ulem dhe i shiqoj...hupi ne mendimet e mia...dhe them nvehti...qfar do bej un nese njerin prej tyre e humbi p. sh. ndeshje, apo vdekje e papritur....
Frigohem shum kur te mendoj se nje dit me nuk do ti kem.... smund ta paramendoj...
Ka njeher kur nervozohem dhe them naj fjal palidhje prinderve tmi..pendohem shum pse fola...

Qfar mendoni ju per ata qe nuk kan respekt ndaj prinderve....

pershendetje
"Anila"

Diana007
29-09-05, 10:44
Perhajer per temen :wink:

Nuk e di si do ta peroj humbjen e prinderve :cry: , noshta me forcon Zoti ( shum shpesh e shoh Nėnė neder te vdekur ) edhe vetem nder edhe po thuj se cdo dit qaj kur ti kujtoj at ender e le me me qen e veret se di qak do te boj :cry:

turisti
29-09-05, 11:35
tung gjithve, shpesh her me shkon mendja te prinderit... Ka momente ulem dhe i shiqoj...hupi ne mendimet e mia...dhe them nvehti...qfar do bej un nese njerin prej tyre e humbi p. sh. ndeshje, apo vdekje e papritur....
Frigohem shum kur te mendoj se nje dit me nuk do ti kem.... smund ta paramendoj...
Ka njeher kur nervozohem dhe them naj fjal palidhje prinderve tmi..pendohem shum pse fola...

Qfar mendoni ju per ata qe nuk kan respekt ndaj prinderve....

pershendetje
"Anila"

Anila e nderuar,

Te kuptoj plotesisht edhe friken tende,sepse shumehere vet isha ne poziten tende dhe mendojsha si ti sot.Kjo tregon se ke ndjenja per prinderit dhe ajo eshte shume mire,por me duhet qe te them edhe nga provoja edhe ashtu sic jane rregullat e jetes:qe nje dite prinderit nuk dote jesin ne mesin tone.Zgjidhja me e mire eshte qe ēdo moment te lire qe ke mundesi te kalojsh me to,sepse edhe prinderit gezohen,sidomos ne pleqeri kur kan nevoje per ndihmen e femijve-ashtu siq kan pas femijet kur i kan ndihmuar prinderit e vet qe te rriten dhe behen njerzit te rritun dhe te shkojne rruges se vet.

Asnje fe e as religjion nuk thot se vdekja eshte fund.Shpirti e ka trupin e vet te cilin duhet ta braktise ashtu siq e kan braktisur te tjeret,por shpirti shkon ne nje dimenzion tjeter,ashtu qe nuk ke nevoje qe te brengosesh,sepse shpetim nga vdekja nuk ka.Jeta vazhdon,ashtu siq ka vazhduar per prinderit e tu,ashtu siq do te vazhdoje per te gjithe dhe gjithmone.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

Sy_kaltra
11-10-05, 17:57
tung gjithve, shpesh her me shkon mendja te prinderit... Ka momente ulem dhe i shiqoj...hupi ne mendimet e mia...dhe them nvehti...qfar do bej un nese njerin prej tyre e humbi p. sh. ndeshje, apo vdekje e papritur....
Frigohem shum kur te mendoj se nje dit me nuk do ti kem.... smund ta paramendoj...
Ka njeher kur nervozohem dhe them naj fjal palidhje prinderve tmi..pendohem shum pse fola...

Qfar mendoni ju per ata qe nuk kan respekt ndaj prinderve....

pershendetje
"Anila"
E nderuar Anlia Un tani sa po e pash kete tem e cilla me preku shum ne shpirt e zemer..
Un mendoj se te gjith Nuk e dijm vleren nje gjejeje para se ta humbim ate .
:cry: Un tani kur lexova ket tem Po me Pikojn Lotet Nga e kaluara e hidhur qe kam perjetuar ter jeten time :cry: :cry: sepse un e di qfar asht humbja e prinderve e aq me teper qysh nga femirija :(
Nėnėn e humba ne lindjen time :cry:
Kurse Babi im Aksidentalisht Humbi jeten 3 vite pas Nėnės Dmth qysh kur un isha 3 vjeq Un dhe e vetmja moter e imja mbetem pa prinder :cry: :cry: :cry:
Prandaj Ngushellimet e mia me te thella per te Gjith ata qe i kan humbur prinderit..Ndersa te gjith ata qe i Gezojn Prinderit det ken shummmm shummm respekt ndaj tyre Sepse Prindi asht Pasuria me e madhe qe kemi ne jet....Prandaj Prindi ka vleft qe nuk Peshohet me azgje ne Bot ,,Kur ke dashurin dhe Ngrohjen e Prinderve Ke me shum se Flori ,,, :cry: :cry: :cry:

Kerkoj ndjes nese e teprova Pak.

Anila te pershendes te pergezoj per temen dhe te Lutem sa me teper Respekt ndaj prinderve..

Sinqerisht Sy_Kalterta.

Murgesha
11-10-05, 18:24
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Oj Sy_kaltėr duke lexuar njė ditė disa shkrime tuajat, vetėm pėr njė qast mu duk se e pashė dhimbjen tėnde aty, por mė vonė e akuzova vetveten pėr mosnjohje shkrimi, se nuk je ti ajo qė jeta i ka ofruar njė dhimbje kaq tė urrejturr dhe kaq tė madhe tė cilės mjerisht edhe vetė ja kam pirė lotėt.
Loqkum jeta ėshtė e ashpėr nganjėherė, por ne robėrit e pa denjė pėr tė bėrė diēka nė tė mirėn tonė duhet tė ulim kokėn e ta pranojmė ashtu siē na dhurohet.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Sikur tė gjithė ta dinin se sa e rėndė dhe e madhe ėshtė fjala prind, edhe boshti i jetės do tė zhvillohej mė ndryshe.

laliloli
11-10-05, 18:25
Pershendetje

Eshte nje teme shume prekese ,por kush ka lindur edhe do te vdes ,dhe ky eshte ligji i natyres qe nuk mund ta ndale askush .
Keshilla ime eshte se nuk duhet te mendojme shume ne gjera te tilla sepse mund te na sjellin vetem ankth e deshperim.
Duhet te pajtohemi me vdekjen dhe te behemi te forte ,qofte ajo te na e marre edhe anetarin me te dashur .
Me te vertet kur lexova shkrimin e Sy_kaltres u preka shume shume ,dhe veshtir po gjej fjale te shpreh kete keqardhje ,vetem se i deshiroj qe ne jeten e saj te mos i ndodhe me kurre asnje fatkeqesi.

Me rrespekt Lali

Sy_kaltra
11-10-05, 20:56
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Oj Sy_kaltėr duke lexuar njė ditė disa shkrime tuajat, vetėm pėr njė qast mu duk se e pashė dhimbjen tėnde aty, por mė vonė e akuzova vetveten pėr mosnjohje shkrimi, se nuk je ti ajo qė jeta i ka ofruar njė dhimbje kaq tė urrejturr dhe kaq tė madhe tė cilės mjerisht edhe vetė ja kam pirė lotėt.
Loqkum jeta ėshtė e ashpėr nganjėherė, por ne robėrit e pa denjė pėr tė bėrė diēka nė tė mirėn tonė duhet tė ulim kokėn e ta pranojmė ashtu siē na dhurohet.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Sikur tė gjithė ta dinin se sa e rėndė dhe e madhe ėshtė fjala prind, edhe boshti i jetės do tė zhvillohej mė ndryshe.Murgesha Faleminderit per kohen kushtuar kesaj bisede se vertet asht nje tem qe ia vlen te bisedojm..Mirpo ashtu siē thua edhe ti jam pajtuar me fatin dhe jeta vzhdon skemi qfar bejm :( ...

Por mesazhi im ishte qe ti duan dhe te ken sa ma shum respekt rinia jon ndaj prinderve .. sepse me keta syt e mi sa shoh jo edhe pak ka humb respekti ndaj prinderve ,,,Nuk po them ne pergjithsi por nje numer i duhur asht un qka kam vertetu :?

Sy_kaltra
11-10-05, 21:01
Pershendetje

Eshte nje teme shume prekese ,por kush ka lindur edhe do te vdes ,dhe ky eshte ligji i natyres qe nuk mund ta ndale askush .
Keshilla ime eshte se nuk duhet te mendojme shume ne gjera te tilla sepse mund te na sjellin vetem ankth e deshperim.
Duhet te pajtohemi me vdekjen dhe te behemi te forte ,qofte ajo te na e marre edhe anetarin me te dashur .
Me te vertet kur lexova shkrimin e Sy_kaltres u preka shume shume ,dhe veshtir po gjej fjale te shpreh kete keqardhje ,vetem se i deshiroj qe ne jeten e saj te mos i ndodhe me kurre asnje fatkeqesi.

Me rrespekt Lali
lali shum pajtohna me ty llokum ,,Mirpo asht nje diēka ndoshta pak me ndryshe po mendoj tek rasti im :( P.sh siq thua ti duhet pajtuar me jeten nje her kemi lind nje her do vdesim ,,Mirpo tek rasti im P.sh mua i vetmi send qe me merzit asht se Kurr nuk e ndiva eren e nanes :cry: Apo kurr nuk pata perkujdesjen e babait :cry: Mirpo Fal rrethit dhe familjes ne u rritem u shkolluam dhe jeta vazhdoi dhe ende do te vazhdoj,,,Por i vetmi send qe me merzit asht se Me ka Munguar dashuria e tyre :cry: :cry:

Faleminderit per kohen qe kushtuat kesaj teme lali te adhuroj dhe shum te respektoj..

laliloli
11-10-05, 21:20
[
Me rrespekt Lali
lali shum pajtohna me ty llokum ,,Mirpo asht nje diēka ndoshta pak me ndryshe po mendoj tek rasti im :( P.sh siq thua ti duhet pajtuar me jeten nje her kemi lind nje her do vdesim ,,Mirpo tek rasti im P.sh mua i vetmi send qe me merzit asht se Kurr nuk e ndiva eren e nanes :cry: Apo kurr nuk pata perkujdesjen e babait :cry: Mirpo Fal rrethit dhe familjes ne u rritem u shkolluam dhe jeta vazhdoi dhe ende do te vazhdoj,,,Por i vetmi send qe me merzit asht se Me ka Munguar dashuria e tyre :cry: :cry:

Faleminderit per kohen qe kushtuat kesaj teme lali te adhuroj dhe shum te respektoj..[/quote]

Sykalterta rasti juaj eshte diqka tjeter dhe te kuptoj plotesisht dhe thelle ne shpirt po e ndjej ate dhembje edhe une me beso,sepse edhe une kam femij dhe edi se qka don te thoshte rritja pa prinder.
Kur thash se duhet te pajtohemi me jeten me kete edhe me vdekjen e pata me shume te parashtruesja e temes e cila qe tani ka filluar te frigohet se nje dite do te mbese pa prinder .Edhe mua me ka lene babai si femi .NOrmal qe na dhimbsen prinderit dhe nese mendojme shume per vdekjen kjo nuk eshte ne rregull ,bile ne mjekesi kjo konsiderohet si qrregullim ,dhe mund te biesh leht ne depresion .

Kerkoj ndjes

me rrespekt lali

Sy_kaltra
11-10-05, 21:25
lali te kuptoj plotsisht qfar po thua dhe Faleminderit shum nga ti dhe ske perse kerkon ndjes apsolutish per azgje hiq se te kam rrush ..Tu la vend te tjerve mos te teproj dhe nje her Faleminderit shum nja ju lalololi.

Diana007
12-10-05, 08:34
Sy_kaltra moter me vjen shuuuum keq :cry:

Domira
12-10-05, 09:05
Me vjen keq Sykaltra per humbjen e prindeve tu por besoj se ti je e forte ne rrugen jetsore.

Anila
12-10-05, 11:42
Sy-kaltra,

te shprehi ngushllime nga ana ime... me vjen shum keq..por qka te bejm...jeta esht keshtu....besoj se prinderit e tu re ruajn ne gjdo moment ku gjindesh ti...
Te deshiroj gjdo te mir dhe lumturi....

te ruajt zoti ty dhe motren tende....

pershendetje nga zemra

ANILA

turisti
14-10-05, 12:33
Sy_kaltra e nderuar,

:( Jeta eshte dhe nene dhe njerke,ne jemi edhe femije edhe pastorke te jetes. :( Jeta eshte me e forte dhe shumhere nuk perputhet llogjika normale me praktiken ne realitet,por nga ajo mjegulla jetesore dalim ne te denuarit qe ta vazhdojme rrugen kah fundi i perkohshem ku kan shkuar prinderit dhe ku do te takohemi nje dite,vetem qe kjo kohe pa u knaq me to na len zbrastira dhe na mundon...

Me vjen keq per te gjithe,ashtu edhe per vetveten....

Vetem ne syte e prindit,femiu mundet me e pa se sa eshte i vlefshem.

Nė jetė,mė bukura janė sytė e nėnės. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


TURISTI. :cry:

Flaka_1
14-10-05, 15:20
tung gjithve, shpesh her me shkon mendja te prinderit... Ka momente ulem dhe i shiqoj...hupi ne mendimet e mia...dhe them nvehti...qfar do bej un nese njerin prej tyre e humbi p. sh. ndeshje, apo vdekje e papritur....
Frigohem shum kur te mendoj se nje dit me nuk do ti kem.... smund ta paramendoj...
Ka njeher kur nervozohem dhe them naj fjal palidhje prinderve tmi..pendohem shum pse fola...

Qfar mendoni ju per ata qe nuk kan respekt ndaj prinderve....

pershendetje
"Anila"


Pershendetje Anila per temen eshte vertet teme me dhembje & me vend.

Eshte diqka jashtezakonisht e rende kur papritmas humb prinderit eshte nje dhembje e madhe qe te gris thelle ne shpirte, e ne te gjitha pjeset e trupit,por qte bejme duhet te pajtohemi prape me ate qe na sjelle jeta.
Une jam nder ato qe kam humbur prinderit edhe pse kam pasur raporte te mira, te ngushta me ta sot i kujtoj me malledhe shpesh me vjen te qaj, se vertet kam pas prinder te jashtezakonshem,
Kurre ne jete nuk i kam hidheruar,apo ngacmuar me fjale,
Kam rrespektuar fjalen e tyre me te madhe.
Por edhe ata nuk ma kane kufizuar jeten isha e lumtur me tani kujtoj me malle te kaluaren, kujtoj me malle fjalet e tyre.
Edhe pse ata nuk jane me ne kete bote une do ti zbatoj disa urdhera te tyre qe kur ishin ata gjalle mi paten dhene.
Besoj se eshte dhembja me e madhe kur me prinder ke pasur raporte te mira dhe shume te ngushta.
Eshte nje gje shume e mire kur ke raporte te mira, dhe te aferta me prinder, po aq me mire kur mund ta shprehesh mendimin dhe deshiren e lire me prinder, kjo e tera eshte gjeja me e qmueshme ne bote, kete gje une e kam perjetuar, me prinderit e mi.
I mbaj thelle ne shpirte fjalet e tyre qe gjithe here ishin vertet fjale me vend dhe fjale te arta.
Kam pasur respekt te veqante ndaj tyre gjithmone!
Kurre nuk i kam hidheruar e as ata mua!
Humjen e tyre rende e perjetova!
Dhemja ishte e dyfishuar!
Qdo dite i kujtoj me malle e me lote!
Ditet kalojne por kurre nuk i harroj ata jetojne thelle ne zemren time.!
''QMOJ PRINDERIT DHE FJALET E TYRE, SE ESHTE GJEJA ME E QMUAR NE JETE, ESHTE GJEJA ME E PASUR SE GJITHE QKA NE KETE JETE''

Me dashuri flaka

Naki
14-10-05, 18:51
Dashurija e dhuruar nga Prindėrit,Pėrkujdesi dhe rritja,edukimi,Afėrsija,ndihma janė shtyllat qė tė mbajnė tė ndihesh i lumturė dhe shpirtėrishtė i qetė.
Si Fėmijė shpesh kamė ndėgjuar proverben nė kėtė botė mundė tė blejshė
gjithėēka pėr veq Nanė e Babė.

Vertetė Vlera e Prindit eshtė e pa kompenzushėme dhe mjerė ai qė Prindėritė i rendonė me fjalė tė rėnda.
Personalishtė I ruajė Raportet me Prindė si Vlerė mė tė ēmuarė dhe kujdesem ēė ato tė jenė shumė tė ngrohta.
Si mėrgimtarė kamė njė humbje dhe kjo mė brengosė sepse ata nuk i kanė rritur fėmijėt pėr Mergimė.


Me nderime Naki

loni19
16-10-05, 20:04
tung gjithve, shpesh her me shkon mendja te prinderit... Ka momente ulem dhe i shiqoj...hupi ne mendimet e mia...dhe them nvehti...qfar do bej un nese njerin prej tyre e humbi p. sh. ndeshje, apo vdekje e papritur....
Frigohem shum kur te mendoj se nje dit me nuk do ti kem.... smund ta paramendoj...
Ka njeher kur nervozohem dhe them naj fjal palidhje prinderve tmi..pendohem shum pse fola...

Qfar mendoni ju per ata qe nuk kan respekt ndaj prinderve....

pershendetje
"Anila"

Tema eshte me te vertete nje teme e cila thell deperton ne emocionet tona dhe na prek ne zemer.
Ajo qe ne nje dite do te mbetemi pa prinderit eshte me te vertete nje fakt qe duhet ta pranojme sepse nje dite do te ndodhe por eshte shume rende kur do te ndodhe.
kjo do te thote humbja e dy dritave te njeriut por me te vertete kur edhe e shkon mendja ketu as gjumi nuk me zen.
Por duhet te bejme durim sepse jeta e ka ashtu.
Sy-Kaltra i ke ngushellimet e mia, por te lutem ben durim sepse jemi me ty, ne cdo cast dhe po ta shikojme cdokush ne nje aspekt eshte i djegur dhe shume i vuajtur.
ti do te na kesh ne ne shoqeri dhe gjitheve ketu e une lus Zotn e Madh qe prinderit e tu ti meshiron dhe ty te dhashte durim.
me respekt loni19.

Anila
17-10-05, 09:22
Me tvertet, ne qe i kemi prinderit nuk ja u dim vleren...mendojna se e dina..por jo nuk esht e vertet....
Ata qe nuk kan prinder e din se qka do te thon fjala nene dhe babe...
Ne familjen time kam dy raste ku femijet jan jetima....
Kur me vdiq hall i la 3 fmi pa nene...keq boll po baban e kishin...por per fatkeq vdiq edhe babi i tyre...shuuuuum merzitem per ta...dhe me dhimben ne zemer... se u rriten gati pa nen dhe babe....

Vajza e halles kurr ska fol...per nanen e saj(hallen time)...nje dit...u ul.. dhe mendojke.,..
Kur tha: Du mu tranu...me mungojn shumm prinderit..por nena edhe me shumm..dua ta shoh..tja shijoj aromen e saj...mua vaji me merthei...

E perket them...se ne qe nuk e dim humbjen e prinderve, ende nuk mund ta dim se qka do te thot fjala „nene dhe babe“...

Ju pershendes

ANILA

Jana
17-12-09, 12:33
Ndoshta nuk e di 100% sa duhet vleren e Prinderve por me ato forcat dhe dashurin qe posedoj mendoj qe e di...

Sa per Vdekje nuk e mendoj...sepse i kam prinderi e ri dhe s'kam deshir ta mendoj...nuk mundem me parashiku Jeten time pa Prinderti e mi...s\kam ide sha kisha bo...

p.s deri tash 5 her mu ka Operu Nena ...kan qen momentet me te veshtira n'Jet...por me Besim te Zoti i kam perballu...

jEtA_1
17-12-09, 12:50
Humbja e prinderve eshte dicka shume e madhe sidomos ne moshen e re une kete e kam perjetuar me humbjen e nenes tash gjasht vite

GURI SYLAJ
17-12-09, 13:55
Ne jete duhet te perballemi me shumecka!
Pavarsisht moshen prindi eshte prind dhe dhimbja eshte e madhe kur ndahemi prej njerit apo prej te dyve.
Por vdekjet qe i sjell mosha duhet te jene vdekje vetem me dhimbje por pa merzi !!

Estella
17-12-09, 23:47
Prinderit per mua jane gjeja me e shenjte ne jeten time! Pa prinder, jeta ime nuk do te kishte kuptim...!


Njeriu i rritur por edhe femij qe meson dhe ka mesuar te nderoj prindin e vet ai do te nderoj edhe prindet e te tjereve kudo qe i takon ata ne jeten e perditshme....Jan Prinderit Ata Qe Na Japin Force E Na Keshillojne Te Ecim Perpara...

Makresh
18-12-09, 08:48
Nga nje here them, inshallah vdes para te gjitheve !

emine
18-12-09, 08:55
humbja e prinderve dhe humbja e femijve ,jane dy dhimbjet me te mdhaja qe munde ti perjetoi njeriu,andaj te humbish prindin e dashur eshte sikure te hiqet nje copez nga zemra dhe askush nuke munde ta zevendsoi:mad:
nga ai moment qe me ka vedkur babi kam ndryshu shum,e shofe jeten krejt ndryshe,dhe asnjeher nuke munde te them se dhimbja kalon apo zbehet kujtimi per te,,,ndoshta kure prindi vdes ne moshe te vjeter femijet e permabllojne me lehte por kure vdes i ri eshte dhembja me e madhe:(
prinderit jane engjujte tan qe na mbrojne e percjellin gjate jetes,pra si mund te ndihesh kure nje engjulle seshte me anen tende,shume te dobet te zbrazun ...qofte beku fjala Prind!

GURI SYLAJ
18-12-09, 09:41
humbja e prinderve dhe humbja e femijve ,jane dy dhimbjet me te mdhaja qe munde ti perjetoi njeriu,andaj te humbish prindin e dashur eshte sikure te hiqet nje copez nga zemra dhe askush nuke munde ta zevendsoi:mad:
nga ai moment qe me ka vedkur babi kam ndryshu shum,e shofe jeten krejt ndryshe,dhe asnjeher nuke munde te them se dhimbja kalon apo zbehet kujtimi per te,,,ndoshta kure prindi vdes ne moshe te vjeter femijet e permabllojne me lehte por kure vdes i ri eshte dhembja me e madhe:(
prinderit jane engjujte tan qe na mbrojne e percjellin gjate jetes,pra si mund te ndihesh kure nje engjulle seshte me anen tende,shume te dobet te zbrazun ...qofte beku fjala Prind!


Por engjujte nuk vdesin kurr!!
Prandaj, detyre e jona mbetet qe edhe neve te behemi engjuj per femijt tane!!

roadrunner
18-12-09, 10:21
Kam friken te paramendoj humbjen e prinderve.

Penelope
18-12-09, 11:33
Nuk guxoj a paramendoj nje gje te tille, nuk e di si do te isha gjind ne ate rast. Prindet na pergatisin per qdo gje ne jete, perveq dhimjes kur i humbim ata.

Idila
18-12-09, 12:09
Nga nje here them, inshallah vdes para te gjitheve !
Kėtė kam menduar edhe unė! Sa lehtė ėshtė pėr ta thėnė, por paramendoje sa e vėshtirė do tė jetė pėr fėmijėn humbja e ....
Unė kam prind dikė, dikush mė ka mua.... Varg-varg shkon kjo jetė. Lutemi dhe shpresojmė qė vargu tė shkėputet sipas radhės/moshės...... e askujt keq sytė mos i pafshin!

LaCoStA
18-12-09, 23:39
Ne fakt une nuk e di qysh eshte me humb prindin, sepse fale Zotit deri me tani qe te dy i kam gjalle, por e mendoj se duhet te jete diqka e veshtire, ndoshta edhe e papranushme.

Vdekja eshte proces natyror, dhe kur e mendojme qe secili njeri qe ka lind, patjeter qe nje dite edhe do te vdes, besoj se per njeriun duhet te jete e pranushme.

Sipas mendimit tim, me e lehte eshte qe femija ta humb prindin, sepse po t'jet e kunderta, besoj qe dhembja do t'jet shume me e madhe.

premium
19-12-09, 11:29
Ne fakt une nuk e di qysh eshte me humb prindin, sepse fale Zotit deri me tani qe te dy i kam gjalle, por e mendoj se duhet te jete diqka e veshtire, ndoshta edhe e papranushme.

Vdekja eshte proces natyror, dhe kur e mendojme qe secili njeri qe ka lind, patjeter qe nje dite edhe do te vdes, besoj se per njeriun duhet te jete e pranushme.

Sipas mendimit tim, me e lehte eshte qe femija ta humb prindin, sepse po t'jet e kunderta, besoj qe dhembja do t'jet shume me e madhe.
.. mendimi shumė i qėlluar ..
nė realitet kėshtu njeriu duhet tė pajtohet me vdekjen, sepse ma afėr nga vdekja asgjė nuk ėshtė ..
vdekja mundet tė na gjen nė ēdo hap tė jetės ,, ėshtė njė proces se nuk han ryshfetin e intervenimin .

keshtuqe , jeta prap vazhdon , dhe njeriu duhet tė qendron ma fort se guri.

Murgesha
19-12-09, 14:58
Dhimbje e madhe, mungese e perhershme....

Mos na rafte me i harru!!!