PDA

View Full Version : Dy gra nen qati...


Brilliant
30-09-05, 11:45
Te nderuar forumist,jam anetar i ri,kete teme po e hapi per te mare opinion nga ju, e sidomos nga gjinia femerore,si do te kalonit ju me vjehrrat tuaja.Eshte fenomen mjaft i perfolur neper trevat tona,do te isha kurioz te degjoje zerin tuaj ne lidhje me nuset dhe vjehrrat.Le tu ik mendja tek poema e ALI ASLLANIT,HANKO HALLA DHE NUSJA.
Nje shoqe me pate thene se : sa do e mire nene e burrit ajo me pengon,juve a do ju pengonte nena e burrit tuaj gjegjesisht vjehrra juaj???

me respekt

Brilliant

halla e madhe
14-12-05, 06:40
Brillant_te paska fshi kurreshtje e madhe per te marre vesh se si kalojme neve grate me vjehrrat. :?

Nese ke nuse ose moter pyti qka mendojne ato se pari per keto raporte nuse _vjeherr, ose me mire drejtoju ndonji nene plake, ato te tregojne me se miri per kete brenge qe po te mundojka :wink: 8)

Nuset dhe vjehrrat moderne sote nuk lejojne ne asnje menyre te jetojne nen nje Cati,dy gjenerata te jetojne bashk, kuptohet qe lindin mosemarreveshje...pra te jetojme jeten ashtu siq duhet secili cift te jeton nene catine e tyre pa kurrfare probleme...vjehrra le te mbetet vjeherr ashtu edhe nusja ta gezon jeten si NUSE :wink: :lol: :lol:

Murgesha
15-12-05, 11:37
Nuset dhe vjehrrat moderne sote nuk lejojne ne asnje menyre te jetojne nen nje Cati,dy gjenerata te jetojne bashk, kuptohet qe lindin mosemarreveshje...pra te jetojme jeten ashtu siq duhet secili cift te jeton nene catine e tyre pa kurrfare probleme...vjehrra le te mbetet vjeherr ashtu edhe nusja ta gezon jeten si NUSE :wink: :lol: :lol:

Sa mirė ke fol moj Hallė.
Pasi qė gadi mė ka ardhė koha tė bahem vjehėrr :wink: do ti kem parasysh fjalėt tuaja.
Djali tė jetoj me nusen nėn ēatinė e vet, e mua me plakun mos tė na prishet rahatllėku. :lol: :lol:

Mendoj se edhe tek ne shqiptarėt veē mė ka ardhur koha qė secila familje tė jetoj pėr vete.
Dy gra nėn njė ēati, ēatia ndoshta zdrit, po temelet e dinė ēka hjekin me e mbajtė njė ēati tė tillė. :lol: :lol:

Diana007
15-12-05, 11:40
Sa mir me gjet nje vjeherr si Halla e madhe dhe Murgesha :D :wink:

Murgesha
15-12-05, 11:43
Sa mir me gjet nje vjeherr si Halla e madhe dhe Murgesha :D :wink:

Ha, hahahahahaaaaaaaaaaa.

E kam moj djalin ende tė ri se po me tė marr unė ty pėr re, mbasi qė po m`i pėrkrah mendimet. :lol: :lol: :lol:

Diana007
15-12-05, 11:48
Ahahahhaahhhahhaha

Uh qysh nuk kesh edhe pak me e re bre :roll: :oops: :D

Asht mendim i mir edhe po e perkrahi :oops: :wink: edhe pse nuk do te me pengonte vjerra hiq :wink:

Barb|Ka
15-12-05, 12:35
nese ish sill mire me mu..sem kish pengu sen pse jo..kisha pas interes prej saj mi kish kqyr fmit kur kisha dal..ma kish hek dreken derisa isha kon ne pun..mi kish bo punt e shpis..e un ja kisha bo sherbimin :cry:

Diana007
17-12-05, 13:32
Me Vjeren do te jetoj nuk do te me pengonet asgje , por me rejen time jo :roll: :wink:

Brilliant
18-12-05, 01:05
Para se gjithash ju flm qe sepaku keni dhene mendimet tuaja ne lidhje me temen.Sigurisht se dikush do mesoje nga pergjegjet tuaja te cilet per mua ishin korrekte.

Ju preforoj ti doni vjehrat sepse mund te fitoni ndoshta :lol:

PO ua tregoje nje rrefim qe ka ndodh ne qytetin ku une jetoje.per 8 mars jan mbledh grat me nej restoran dhe kah fundi ka pas nje shperblim ...shperblimi ka qen me shkue 10 dit ne MONAKO me burrin ::pyetja ka qen: KUSH E KA FOTOGRAFIN E VJEHRRES NE QANT AJO DO TE FITOJE DHE DO SHKOJ NE MONACO ...fatkeqesisht ansjera nga grat prezente se kishte pas fotografin e vjehres ..e shihni se qka mund te ju sjell vjehrra :)
Pra per vjehrren mendoni se dhe per dike nena juaj eshte vjeher per dike

respekt

Brillanti

emine
08-04-09, 20:07
mendova dy gra nen qati,mos a kunde me shku vet e dyta te burri,se vjerra so problem nuke rrnone gate ,:P

~AnnA~
08-10-09, 20:41
Mendoj qe, asnje vjehrre nuk eshte e keqe, sepse asnje nuk deshiron qe te vuaj nusja e djalit(duke bere perjashtime te vogla, se m'u kujtua tani nje vjehrre shtrige :smile: )
thjeshte, duhet te gjendet nje gjuhe e perbashsket mes gjenerates me te re dhe asaj me te vjeter...
Une e dua dhe e respktoj timen...nuk them se e dua sa nenen time, por e respektoj ndoshta me shume se ajo (ka ngjasa, se jemi larg e shihemi dy here ne vit e kemi mall per njera tjeteren :P )

Murgesha
08-10-09, 20:45
Mendoj qe, asnje vjehrre nuk eshte e keqe, sepse asnje nuk deshiron qe te vuaj nusja e djalit(duke bere perjashtime te vogla, se m'u kujtua tani nje vjehrre shtrige :smile: )
thjeshte, duhet te gjendet nje gjuhe e perbashsket mes gjenerates me te re dhe asaj me te vjeter...
Une e dua dhe e respktoj timen...nuk them se e dua sa nenen time, por e respektoj ndoshta me shume se ajo (ka ngjasa, se jemi larg e shihemi dy here ne vit e kemi mall per njera tjeteren :P )

Interesante Anna, gjithmonė e njėjta fjali ndėgjohet si nga rejat si nga vjehrrat qė jan larg njėra tjetrės.

Renė time tė ardhshme besoj se kam me e dashtė po aq sa e dua vajzėn time, a nėn njė kulm me te tek un nuk ka shancė.

ShEjToNkA
08-10-09, 20:53
Interesante Anna, gjithmonė e njėjta fjali ndėgjohet si nga rejat si nga vjehrrat qė jan larg njėra tjetrės.

Renė time tė ardhshme besoj se kam me e dashtė po aq sa e dua vajzėn time, a nėn njė kulm me te tek un nuk ka shancė.

Ku se pata nafakė me tė pas vjeherrė:biggrin: ... Kurrė s'kish pas shancė me qenė nė dy ēatia.

Murgesha
08-10-09, 20:55
Ku se pata nafakė me tė pas vjeherrė:biggrin: ... Kurrė s'kish pas shancė me qenė nė dy ēatia.


Vallahi boll tė dua e tė rrespektoj por qysh kur kam qenė nuse vet jam betu qė reja ime nuk do tė bashkjetoj me mua.

Qysh se pata bre djalin pak mė tė vjetėr e me u ba reja jem, qatėherė e kishe dit se ēka o dynjallaku :biggrin:

ShEjToNkA
08-10-09, 20:57
Vallahi boll tė dua e tė rrespektoj por qysh kur kam qenė nuse vet jam betu qė reja ime nuk do tė bashkjetoj me mua.

Qysh se pata bre djalin pak mė tė vjetėr e me u ba reja jem, qatėherė e kishe dit se ēka o dynjallaku :biggrin:

Mė mirė qė s'ėshtė, konflikti i parė vec filloi, unė po dua njė ēati e ti dy...( E shef gjithmonė reja nisė belan.:redface: :biggrin: )

Paradox_13
08-10-09, 21:02
Vallahi boll tė dua e tė rrespektoj por qysh kur kam qenė nuse vet jam betu qė reja ime nuk do tė bashkjetoj me mua.

Qysh se pata bre djalin pak mė tė vjetėr e me u ba reja jem, qatėherė e kishe dit se ēka o dynjallaku :biggrin:


...po thojne ska pune per kulmagjinje,...:smile:

Murgesha
08-10-09, 21:03
Mė mirė qė s'ėshtė, konflikti i parė vec filloi, unė po dua njė ēati e ti dy...( E shef gjithmonė reja nisė belan.:redface: :biggrin: )

Ky nuk ėshtė konflikt pasi qė vetkuptohet qė s`ki shancė me mu ba re e fjalė goje mujm me thonė sa tė dojmė.

Shko loqkė te ofiqari e shkruaju ma e re ha,hahaahahahahahahaahahah! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha
08-10-09, 21:04
...po thojne ska pune per kulmagjinje,...:smile:


Valla lum kush din me i ba tė hishėm kulmet, se bashkėjetesės re e vjehėrr i ka dalė moda edhe atje http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Paradox_13
08-10-09, 21:07
Valla lum kush din me i ba tė hishėm kulmet, se bashkėjetesės re e vjehėrr i ka dalė moda edhe atje http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

..jan kan ne mode shpite me ka dy kulme po su tregun efikase,shpesh se nalen piken....

Murgesha
08-10-09, 21:25
..jan kan ne mode shpite me ka dy kulme po su tregun efikase,shpesh se nalen piken....

More pėr pikė shnosh tengjeret, po ēka me i ba murmurimave se??? :wink:

emine
08-10-09, 21:41
jo tybeh kam pas gjeth qejf si fmije me jetu vetem,kshtuqe as ne qati me tjeter gru as mashkull,vet a ma s'rahati:biggrin:

Paradox_13
08-10-09, 21:45
jo tybeh kam pas gjeth qejf si fmije me jetu vetem,kshtuqe as ne qati me tjeter gru as mashkull,vet a ma s'rahati:biggrin:

..daha ma mire per kulmagjit...

shfletuesi_
08-10-09, 21:50
Kush jan qato 2 gra bre

emine
08-10-09, 21:54
Kush jan qato 2 gra bre

nana e gruja:tongue:

shfletuesi_
08-10-09, 21:56
nana e gruja:tongue:


keto sjan 2 gra po 2 armike apo kundershtare...ne m

DEA
13-10-09, 17:02
Problemet lindin, nga mosmarrevshjet, keqkuptimet, moskomunikimi,kokefortesia.
Besoj se sikur te flasin hapur. Reja-Vjehrra, Vjehrra-Reja, e Djali/Burri te rrije anash mos ta mbaj perkrahjen e asnjeres, mendoj se eshte e mundur dy gra nen nje qati...

emine
17-10-09, 11:23
keto sjan 2 gra po 2 armike apo kundershtare...ne m


na sakatove e hajt,armik nena atij qe do:(

lovely
08-10-12, 23:44
Dikush o dal un gyrbet, socialli ia pagun ni banese qaty, dhe thote; Nuset dhe vjehrrat moderne nuk lejojne te jetojne nen nje cati.

Nuk ka asgje t beje me nuset as me vjehrrat moderne.

Ka t`beje se "magjupi" kur i ka bo dy dinare, nuk e ka ngjofte as baben e vet. Qishtu i thojne ksaj pune.

Nuk e di pse jane met qito fjale qishtu me magjupe, se vallahin me ka ra rasti me i njofte do familje qasishne, qe jane shume ma shqiptare se do do.


O shqiptare, rrini shqiptare, se tjerat adete nuk po iu shkojne per surrati!


Perndryshe, nese nusja nuk don me nejt nen ni cati me nane tem, de t`shkon de t`rrin nen ni cati me nane t`vet. Tum falni, veq pergjithmane osht fjala.

Ju qe nuk jau marrin djemt un dore, mos hajdeni qitu me m shit men, kishe mile una moderne. Hajde, pe dini ju...

Murgesha
15-10-12, 22:29
Dikush o dal un gyrbet, socialli ia pagun ni banese qaty, dhe thote; Nuset dhe vjehrrat moderne nuk lejojne te jetojne nen nje cati.

Nuk ka asgje t beje me nuset as me vjehrrat moderne.

Ka t`beje se "magjupi" kur i ka bo dy dinare, nuk e ka ngjofte as baben e vet. Qishtu i thojne ksaj pune.

Nuk e di pse jane met qito fjale qishtu me magjupe, se vallahin me ka ra rasti me i njofte do familje qasishne, qe jane shume ma shqiptare se do do.


O shqiptare, rrini shqiptare, se tjerat adete nuk po iu shkojne per surrati!


Perndryshe, nese nusja nuk don me nejt nen ni cati me nane tem, de t`shkon de t`rrin nen ni cati me nane t`vet. Tum falni, veq pergjithmane osht fjala.

Ju qe nuk jau marrin djemt un dore, mos hajdeni qitu me m shit men, kishe mile una moderne. Hajde, pe dini ju...

Llakum nuk ėshtė nė pyetje se vjehrra a nusja kanė mbėrri kulminacionin e modernizmit qė nuk duan tė jetojnė bashkė.

Mė parė ishte vetė dinamika e jetės qė e impononte bashkėjetesėn e brezave, sidomos tek ne shqiptarėt ndėrsa sot kan ndėrru kohėrat.

Jam vjehėrr e kam shum raport tė mirė si me djalin ashtu edhe me renė por nuk dua tė jetoj nėn njė kulm me ta. Edhe po ti them arėsyet nuk do tė jesh nė gjendje ti kuptojsh tani pėr tani, por jam shumė e bindur qė edhe ty kur tė tė vijė rradha tė bėhesh vjehėrr do tė zgjedhėsh mos jetesėn me djalin e renė tėnde.