PDA

View Full Version : Ē'mendoni pėr filmin "1 MILION EURO"


rilinda
02-10-05, 09:59
Kėto ditė nėpėr kinematė e qyteteve tė ndryshme u shfaq filmi "1 milion euro". Nėse e keni pa, ēka mendoni? Cili ėshtė niveli i aktorėve dhe i filmit nė pėrgjithėsi?

andromeda_rock
30-11-05, 10:08
fil i mir ashr Rilinda por i ka edhe to sene qe nuk e bajn edhe aq te mir
http://www.kontra.org.yu/miliondolara1.gif

rilinda
30-11-05, 19:39
Ne rregull andromeda_rock! E kuptimin e qesaj fotos qe e ke qit a ban me ma tregu???

andromeda_rock
01-12-05, 18:18
Ne rregull andromeda_rock! E kuptimin e qesaj fotos qe e ke qit a ban me ma tregu???


Rilinda foton e kom qit vetem sa per kuriozitet ! te pershendes byaLbanihttp://pic.piczo.com/img/i99000307_55235.jpg[/url]

rilinda
02-12-05, 13:48
ahaaaaa tash e kuptova :wink:

ifrex
04-03-06, 13:27
Kėto ditė nėpėr kinematė e qyteteve tė ndryshme u shfaq filmi "1 milion euro". Nėse e keni pa, ēka mendoni? Cili ėshtė niveli i aktorėve dhe i filmit nė pėrgjithėsi?
Filmi NJe Milion Euro, me ka pelqyer per shume gjera, ka nje teme interesante dhe eshte shume i shikueshem une e kam pare ne kinema ne Prishtine por e kam edhe ne DVD. Pastaj dy aktoret kryesore jane perfekt ne film, aktori Ilir Rexhepi eshte i shkelqyer ne film, deri me tani nuk kam pa ndonje aktor tone te ri te luaj aq mrekullueshem, aktori Enver Petrovci eshte i shkelqyer, aq bukur e luan rolin sa ska me!!! Regjia e filmit duhet te ishte me ne nivel e dhe loja e aktoreve tjere, edhe pse Diellza Bunjaku dukej bukur ne Film por i mungonte puna ne rol. Per mua eshte nje film i lezetshem dhe i veqoj aktoret Enver Petrovcin dhe Ilir Rexhepin.

dr1ta
15-04-06, 10:42
Niveli i aktorve 0 :mad: katastrof

djsalih
01-10-06, 00:30
Film ma pa lidhje n'jete nuk kam pare. Krejtesisht i dobet si ne regji, aktrim, seknografi, etj, d.m.th film per berlog

ZeShKaNee
01-10-06, 00:33
nuk e kam shikuar filmin 1 Milion Euro

Beneti26
20-11-06, 04:01
Perveē Enver Petrovcit tegjith aktoret tjer e kan tregu vehten si shum amatera, ama bash tegjith ne perjashtim te Enver Petrovcit i cili ne ket film e ka lujt rolin e vet ne menyr teper profesionale edhe sa here qe shfaqet filmi ne tv nuk e shikoj fort pos kur ne sken esht Enver Petrovci sinqerisht knaqem kur e shikoj, ky njeri vertet esht legjend e filmit Kosovar dhe Shqiptar ne pergjithsi, dhe kam nje keshill per te te vazhdoj te marre pjes ne projektet e reja se vertet vlerat me te mdhaja filmat e fundit po i marrin nga Enver Petrovci, per ket u binda edhe me filmin "Krim pa Krisma" ne te cilin ka luajtur rolin kryesor. Per Ilirin kisha than te mesoje ende shum dhe te jet me origjinal ne sken, mos te ket ne te falco asgje, kurse per Halil Budakoven i them te vazhdoj te bej filma te ktill si djelmoshat e rrezikshem 1 miljon euro etj, sepse vertet keto jan filmat me te mir Shqiptar qe kan egzistu ndonjeher, e kam fjalen per nga performanca kurse pernga aktrimi esht filmat jan 0, keshtu qe ne nje projekt te ardhshem shpresoj se do ti tuboj tegjith aktoret si Enveri dhe ta bej nje film qe do te mbahet mend me shekuj te tere.

Un do te ju sjelli linqet e filmave 1 Miljon euro dhe Krim pa Krisma ju mund ti shikoni drejtperdrejt:

Filmi 1 Miljon Euro - Shikoje Drejtperdrejte (http://www.argetohu.com/menu/filma/1miljon.htm)

Filmi Krim Pa Krisma - Shikoje Drejtperdrejte (http://www.argetohu.com/menu/filma/krim_pa_krisma.htm)