PDA

View Full Version : Per staffin: Ndryshoni dicka


Toni3
16-10-05, 16:50
Pershendetje staffi

Ju uroj per kete pune qe beni dhe keni bere.
Forumi dardania de eshte i mire, por ka nevoje per FRESH things.

Se pari sistemi phpBB qe perdorni eshte teper i vjeter dhe klasik per nje forum si ky me shume antare dhe postime

Se dyti, mendoni te beni upload vBulletin sepse do ishte teper i mire dhe teper me i lehte si per ju si per antaret si per vizitoret e thjeshte

Se treti, nese vazhdoni me kete phpBB te mundsoni opcionin qe postimet e reja te paraqiten ne fillim te temes perkatese jo ne fund, sepse nje teme qe ka 6000 poste eshte teper e veshtire te gjeeshe postimin e fundit.

Se katerti, shkruaj me vone.

Artisti
16-10-05, 17:25
Valla qe un po shkruj ma s pari


Une si njoh kompjuterat e programet hiq bile spo di as vet qysh pe dhezi ket kompjuter qe e kam :wink:

po edhe ne shkolle kur kemi lexue e shkrue ja kemi nis ne flete me lexue edhe me shkrue prej s nalti.

pra ketu eshte shkrimi me i vjeter ne krye siq kemi msue ne shkoll e tash

A ka dale naj shkolle e re a ?Artisti

Urata
16-10-05, 18:01
Pershendetje staffi

Ju uroj per kete pune qe beni dhe keni bere.
Forumi dardania de eshte i mire, por ka nevoje per FRESH things.

Se pari sistemi phpBB qe perdorni eshte teper i vjeter dhe klasik per nje forum si ky me shume antare dhe postime

Se dyti, mendoni te beni upload vBulletin sepse do ishte teper i mire dhe teper me i lehte si per ju si per antaret si per vizitoret e thjeshte

Se treti, nese vazhdoni me kete phpBB te mundsoni opcionin qe postimet e reja te paraqiten ne fillim te temes perkatese jo ne fund, sepse nje teme qe ka 6000 poste eshte teper e veshtire te gjeeshe postimin e fundit.

Se katerti, shkruaj me vone.

MIRESERDHE freski forumi...!

Urata
16-10-05, 18:06
ps: Mireserdhe Freski dhe QUALITET forumi...

Me shprese te mirren keto "keshilla" ne konsiderate!

Jam pėr...!

Bond
16-10-05, 18:15
I nderuari Toni3, tė gjitha sugjerimet e kritikat me vend i mirėpresim dhe i shqyrtojmė.

Sistemi phpBB ėshtė e vertetė se ėshtė i vjetėr, ka sisteme mė tė reja dhe nė kemi nė plan tė bėjmė ndryshime nė kėtė drejtim.

Ndėrsa sa i perket opcionit qė postimet e reja tė paraqiten nė fillim atė nuk e kemi menduar ndonjeherė, edhe pse nuk e mohoj se ndoshta pėr dikend do tė ishte opcion mė i pėrshtatshėm.

Kemi menduar qė temat dhe postimet (10 apo 20) e fundit tė shifen nė faqen startuese dhe prej aty secili diskutues tė kenė mundesinė qė tė kycen drejt e nė temen perkatese.

E sa per Upload Bulletin edhe ate do tė diskutojmė.


Nga stafi.

Barbaroza
21-10-05, 11:35
Pershendetje stafit te forumit dardania.de
Edhe pse ndoshta s'me takon te propozoj ndonje rubrike te re si anetare qe jam,po provoj :)
Kisha pas deshire qe ne forum te shtohet edhe rubrika Modė & Estetikė,kuptohet brenda mundesive te forumit.
Mendoj se nje rubrike e tille,do te haste ne interesimin dhe frekuentimin e vajzave dhe djemave ne ate rubrike,e njera nder ta,jam edhe une!

dr1ta
21-10-05, 22:50
Shume ide e mire ce ka propozu Barbaroza.

Dhe ne ate Rubrike kisha propozu ce Urata te behet moderatore , sepse vertet esht e aft per mode dhe estetike :)


Sinqerisht
Drita

Barbaroza
22-10-05, 13:56
Tani Dr1ta ka dhene nje ide akoma me te bukur se une!!
Edhe une pajtoj qe Urata te jete moderuese ne ate rubrike! :)

Andon
23-10-05, 19:39
Tani Dr1ta ka dhene nje ide akoma me te bukur se une!!
Edhe une pajtoj qe Urata te jete moderuese ne ate rubrike! :)

Barbaroza. Ke mbėshtetje edhe nga unė. Mendoj se ja ke qėlluar. Ndėrsa Uratės suksese.

Honesty^uk.
23-10-05, 19:47
Tani Dr1ta ka dhene nje ide akoma me te bukur se une!!
Edhe une pajtoj qe Urata te jete moderuese ne ate rubrike! :)

Barbaroza. Ke mbėshtetje edhe nga unė. Mendoj se ja ke qėlluar. Ndėrsa Uratės suksese.

Allahile a mujte :wink:

Urata
23-10-05, 20:34
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa...
Mos, ngarkoni deshiren ...

Daja POLIC
23-10-05, 21:52
Pershendetje staffi

Ju uroj per kete pune qe beni dhe keni bere.
Forumi dardania de eshte i mire, por ka nevoje per FRESH things.

Se pari sistemi phpBB qe perdorni eshte teper i vjeter dhe klasik per nje forum si ky me shume antare dhe postime

Se dyti, mendoni te beni upload vBulletin sepse do ishte teper i mire dhe teper me i lehte si per ju si per antaret si per vizitoret e thjeshte

Se treti, nese vazhdoni me kete phpBB te mundsoni opcionin qe postimet e reja te paraqiten ne fillim te temes perkatese jo ne fund, sepse nje teme qe ka 6000 poste eshte teper e veshtire te gjeeshe postimin e fundit.

Se katerti, shkruaj me vone.

ka ardhur koha me ndryshu pak ne dardani per te mir

Urata
24-10-05, 06:52
Vete fakti se ketu jemi nje numer i femrave te martuara/nena pse nuk hapni Forumin e Gruas...?!!

Tomori
02-11-05, 20:26
Vete fakti se ketu jemi nje numer i femrave te martuara/nena pse nuk hapni Forumin e Gruas...?!!

kuku medet...!!!! :shock:

Fortuna
08-11-05, 03:37
Ju kisha lutur ne emer te shum lexuesve te ketij forumi, mos lejoni qe Dardania te bahet kopje e forumeve tjera.
Ruajeni origjinalitetitin e shkrimeve, se as nuk e paramendoni dot se sa i lexuar dhe i perfolur eshte ky forum.
Mban emrin e veqante Dardania, dhe le te mbetet i veqante.
Shpresoj se stafi i ketij forumi eshte i vetedijshem se qka po dua te them me ket shkrimin tim.
Ju pershendes te gjitheve.

Barbaroza
08-11-05, 11:38
Vete fakti se ketu jemi nje numer i femrave te martuara/nena pse nuk hapni Forumin e Gruas...?!!

Kjo eshte ide shume e mire pasi ka shume gra ketu,por desha te shtoj se eshte mire ta hapet edhe nje rubrike Lojera& Kuiz ne menyre qe temat qe jane hapur vend e pavend e qe kane te bejne me kuize,te barten ne nje rubrike te veqante!

Artisti
08-11-05, 11:42
Vete fakti se ketu jemi nje numer i femrave te martuara/nena pse nuk hapni Forumin e Gruas...?!!

Kjo eshte ide shume e mire pasi ka shume gra ketu,por desha te shtoj se eshte mire ta hapet edhe nje rubrike Lojera& Kuiz ne menyre qe temat qe jane hapur vend e pavend e qe kane te bejne me kuize,te barten ne nje rubrike te veqante!


Jam per


.

Fshatari
06-04-06, 18:51
A kishit mund, pėr hir tė kryetarit tė ndjerė, i cili gjithė jetėn ia kushtoi Dardanisė, tė zėvendėsoni flamurin tradicional shqiptar me atė tė propozuar nga vetė kryetari dhe miratuar nga pjesa e madhe e kėtij forumi.
Besoj qė emri Dardania nuk pėrkon me flamurin qė ndodhet mbi :"Kėtu bisedohet shqip".
Ky ndryshim i vogėl, pandeh, do u bėnte qejfin shumė forumistve.
Faleminderit pėr mirėkuptim!

Murgesha
06-04-06, 22:29
A kishit mund, pėr hir tė kryetarit tė ndjerė, i cili gjithė jetėn ia kushtoi Dardanisė, tė zėvendėsoni flamurin tradicional shqiptar me atė tė propozuar nga vetė kryetari dhe miratuar nga pjesa e madhe e kėtij forumi.
Besoj qė emri Dardania nuk pėrkon me flamurin qė ndodhet mbi :"Kėtu bisedohet shqip".
Ky ndryshim i vogėl, pandeh, do u bėnte qejfin shumė forumistve.
Faleminderit pėr mirėkuptim!

I nderuar Fshatari.
Mendoj se tė bahet njė shkrim i tillė prej njė shqiptari ėshtė turp i madh.
Sa i pėrket emrit Dardania, nėse tė pengoka ty aq shumė atėherė quaje veten me njė prejardhje prej sllavi se ndoshta ndihesh mė mirė e mė i sigurtė nė qenien tėnde.
Unė nuk do tė mbaj kėtu ligjėrata pėr Dardaninė antike, po ty tė mjafton tė shkruajsh nė google Dardania dhe do tė kesh rastin tė mėsosh pak mė shumė pėr Dardanasit.
Me shpresė se nuk ndjehesh i prekur nga ky shkrim tė pėrshėndes.

Ps. Kam lexuar edhe njė shkrim tjetėr qė e kishe shkruar mė herėt, andaj shumė mirė po e di se ku po rreh.

Fshatari
07-04-06, 08:23
I nderuar Fshatari.
Mendoj se tė bahet njė shkrim i tillė prej njė shqiptari ėshtė turp i madh.
Sa i pėrket emrit Dardania, nėse tė pengoka ty aq shumė atėherė quaje veten me njė prejardhje prej sllavi se ndoshta ndihesh mė mirė e mė i sigurtė nė qenien tėnde.
Unė nuk do tė mbaj kėtu ligjėrata pėr Dardaninė antike, po ty tė mjafton tė shkruajsh nė google Dardania dhe do tė kesh rastin tė mėsosh pak mė shumė pėr Dardanasit.
Me shpresė se nuk ndjehesh i prekur nga ky shkrim tė pėrshėndes.

Ps. Kam lexuar edhe njė shkrim tjetėr qė e kishe shkruar mė herėt, andaj shumė mirė po e di se ku po rreh.

Mos ėshtė fjala pėr kėtė postim privat autori i tė cilit jeni ju ose ndonjėri nga sinonimet tuaja :
"...niveli/koeficienti i inteligjences sate(bėhet fjalė pėr fshatarin)!!!...".
per nje te kategorise sate, ku gjithe shoqeria perbehet nga njerez qe mendojne njejte, natyrisht se cdo person tjeter, me ide te ndryshme, do te duhej minimizuar prej numrit te realte te tyre, ne nje krijese mosntruoze te vetme!!!".
Pse na qenka turp i madh vallė ?! Ti as vetė se pranuake flamurin e Dardanisė ?
Unė nuk u preka hiē. Pse gjindosesh aq shum nga njė sugjerim imi ?!
Askush nuk ėshtė fajtor as pėrgjegjės pėr prejardhjes sė vetė : askush nuk zgjedh mėmė e atė e vendlindje...!
Prandaj nėse "nuk mendoj njėjtė si... ēdo person tjetėr, ... kam ide tė ndryshme..." nuk ėshtė mirė tė mė "minimizosh" dhe tė mė kthesh nė njė "krijesė monstruoze".

Edhe unė tė pėrshendes dhe shpresoj shumė se pėrgjigjia ime nuk tė ka prekur shumė.
Sugjerimi im lidhej me "parimet jetėsore" tė ekspozuara nė kėtė forum : parimi ose ėshtė parim ose nuk ėshtė : kuazi-parim, ēfarė do thot kjo ...? Mos ėshtė pikėrisht kakofonia e konstatuar : Dardania pa flamurin dardan !
E di qė jam "injorant", siē kishit konstatuar edhe ju nė "njė shkrim tjetėr" por jam shumė koherent dhe logjik me vetėvetėn!

Reana
07-04-06, 14:05
Mos ėshtė fjala pėr kėtė postim privat autori i tė cilit jeni ju ose ndonjėri nga sinonimet tuaja :
"...niveli/koeficienti i inteligjences sate(bėhet fjalė pėr fshatarin)!!!...".
per nje te kategorise sate, ku gjithe shoqeria perbehet nga njerez qe mendojne njejte, natyrisht se cdo person tjeter, me ide te ndryshme, do te duhej minimizuar prej numrit te realte te tyre, ne nje krijese mosntruoze te vetme!!!".


Baco, kjo me lart vlen edhe me tutje per ty sepse si duket edhe me tutje vazhdon te mendosh se te gjithe ata qe nuk mendojne sikur ti, duhet te jene i vetmi person, me aftesi supernatyrale:cool: !!!

Perndryshe sa i perket flamurit dhe ceshtjes se Dardanise, apo Ilirise antike, konsultohu me me materiale te Historise, dhe te kuptosh se nga erdhi toponimi "Kosove" dhe e cfare simbolesh shfrytezonin te paret tane ne te kaluaren!!!
Te kam shkruar edhe me pare, se historia (shqiptare/ilire) nuk fillon ATY ku ke deshire ti!!!

Edhe me tutje vlen sygjerimi im qe te vizitoheni tek ndonje terapeut, qe do t'iu lehtesonte nga barra e rende paranojes qe ju mundon!!!

arben-ks
07-04-06, 14:53
Baco, kjo me lart vlen edhe me tutje per ty sepse si duket edhe me tutje vazhdon te mendosh se te gjithe ata qe nuk mendojne sikur ti, duhet te jene i vetmi person, me aftesi supernatyrale:cool: !!!

Perndryshe sa i perket flamurit dhe ceshtjes se Dardanise, apo Ilirise antike, konsultohu me me materiale te Historise, dhe te kuptosh se nga erdhi toponimi "Kosove" dhe e cfare simbolesh shfrytezonin te paret tane ne te kaluaren!!!
Te kam shkruar edhe me pare, se historia (shqiptare/ilire) nuk fillon ATY ku ke deshire ti!!!

Edhe me tutje vlen sygjerimi im qe te vizitoheni tek ndonje terapeut, qe do t'iu lehtesonte nga barra e rende paranojes qe ju mundon!!!


Qyre qka mendojnnjerzit kurr s po e shkrujkan ketu bash po quditna.

Shpati urren flamurin e ish presidentit t rugoves e tash tho ta vejm ne ket forum si simbol komtar kjo esht perqarje nder etnike nder shqiptare marre t koft shpat:rolleyes:

Sa i per ket asaj qka ka shkru murgesha dhe reana se sht per tu qudit deri dje na than qka mas pse po bani flamura tjer kunder ati Rugovian/ komtar e ato tash nuk jan dakord me ndrru flamurinKomtar ne vend te atij presidencial te kosoves e me vur ate qe e kishin idol dhe benin zhurm dhe naj kritikonim flamurin qe beri pokeri me dizajnin tim
S ruhet atheu, s mbrohet flamuri me ksi njerz si ti shpat murgesha dhe reana, jeni njerz t luhatshem per ket skeni as t drejt ta gjykoni askend se ne fund vet po deshmoni se sjeni per at qe se don populli por vetem fjal dhe intriga kopalla po folni.:wink:

Murgesha
07-04-06, 14:59
Mos ėshtė fjala pėr kėtė postim privat autori i tė cilit jeni ju ose ndonjėri nga sinonimet tuaja :
"...niveli/koeficienti i inteligjences sate(bėhet fjalė pėr fshatarin)!!!...".
per nje te kategorise sate, ku gjithe shoqeria perbehet nga njerez qe mendojne njejte, natyrisht se cdo person tjeter, me ide te ndryshme, do te duhej minimizuar prej numrit te realte te tyre, ne nje krijese mosntruoze te vetme!!!".
Pse na qenka turp i madh vallė ?! Ti as vetė se pranuake flamurin e Dardanisė ?
Unė nuk u preka hiē. Pse gjindosesh aq shum nga njė sugjerim imi ?!
Askush nuk ėshtė fajtor as pėrgjegjės pėr prejardhjes sė vetė : askush nuk zgjedh mėmė e atė e vendlindje...!
Prandaj nėse "nuk mendoj njėjtė si... ēdo person tjetėr, ... kam ide tė ndryshme..." nuk ėshtė mirė tė mė "minimizosh" dhe tė mė kthesh nė njė "krijesė monstruoze".

Edhe unė tė pėrshendes dhe shpresoj shumė se pėrgjigjia ime nuk tė ka prekur shumė.
Sugjerimi im lidhej me "parimet jetėsore" tė ekspozuara nė kėtė forum : parimi ose ėshtė parim ose nuk ėshtė : kuazi-parim, ēfarė do thot kjo ...? Mos ėshtė pikėrisht kakofonia e konstatuar : Dardania pa flamurin dardan !
E di qė jam "injorant", siē kishit konstatuar edhe ju nė "njė shkrim tjetėr" por jam shumė koherent dhe logjik me vetėvetėn!


Me sa e di unė, ne asnjėherė s`jemi kontaktuar nė privat e besa nuk di qė kemi bėrė polemika tė hapura nė forum pėr tema tė ndryshme. Andaj se kush ēfarė tė ka shkruar apo ti mė shef mua nė persona tjerė ajo le tė mbetet si mendim i yti.
Unė u bazova nė shkrimin tuaj kėtu dhe nė atė tjetrin (tė fshirė nga moderatori) ku ti pikėrisht mė ke pėrmendur edhe mua pa tė dhėnė kurrfarė shkaku.
Pėr mua mjafton qė Kosova mė nė fund tė jetė e pavarur, se ēfarė flamuri apo emri i vėhet ėshtė gjėja mė e vogėl qė do tė mė humbaste gėzimin e asaj dite tė madhe.
Kam pėrkrahur dhe e pėrkrahi mendimin e shumicės qė Kosova tė quhet Dardani dhe mendoj se kjo ėshtė e drejtė e imja e ti nuk mundesh as tė ma ndalosh e as tė mė shtyshė tė ndėrroj mendje. Se si do tė emėrtohet Kosova nuk mvaret prej dėshirės time apo tėndes personale, se ka tjerė njerėz qė mirren me kėto punė e qė smė pyesin as ty e as mua.
Nuk di qė kemi pas polemikė tė hapur unė dhe ti dikund nė kėtė forum, dhe nuk po kuptoj pse ma mvesh se unė tė paskam quajtur ty injorant??
Tė kisha kėshilluar qė tė qetėsohesh e ta marrėsh veten me tė mirė.
Unė jam Murgesha e jo ndonjė person tjetėr i krijuar nga paragjykimet tuaja.

Reana
07-04-06, 15:01
Me sa e di unė, ne asnjėherė s`jemi kontaktuar nė privat e besa nuk di qė kemi bėrė polemika tė hapura nė forum pėr tema tė ndryshme. Andaj se kush ēfarė tė ka shkruar apo ti mė shef mua nė persona tjerė ajo le tė mbetet si mendim i yti.
Unė u bazova nė shkrimin tuaj kėtu dhe nė atė tjetrin (tė fshirė nga moderatori) ku ti pikėrisht mė ke pėrmendur edhe mua pa tė dhėnė kurrfarė shkaku.
Pėr mua mjafton qė Kosova mė nė fund tė jetė e pavarur, se ēfarė flamuri apo emri i vėhet ėshtė gjėja mė e vogėl qė do tė mė humbaste gėzimin e asaj dite tė madhe.
Kam pėrkrahur dhe e pėrkrahi mendimin e shumicės qė Kosova tė quhet Dardani dhe mendoj se kjo ėshtė e drejtė e imja e ti nuk mundesh as tė ma ndalosh e as tė mė shtyshė tė ndėrroj mendje. Se si do tė emėrtohet Kosova nuk mvaret prej dėshirės time apo tėndes personale, se ka tjerė njerėz qė mirren me kėto punė e qė smė pyesin as ty e as mua.
Nuk di qė kemi pas polemikė tė hapur unė dhe ti dikund nė kėtė forum, dhe nuk po kuptoj pse ma mvesh se unė tė paskam quajtur ty injorant??
Tė kisha kėshilluar qė tė qetėsohesh e ta marrėsh veten me tė mirė.
Unė jam Murgesha e jo ndonjė person tjetėr i krijuar nga paragjykimet tuaja.

Ju kane ngaterruar kabllot(e internetit:wink: )!!!

Reana
07-04-06, 15:05
Qyre qka mendojnnjerzit kurr s po e shkrujkan ketu bash po quditna.

Shpati urren flamurin e ish presidentit t rugoves e tash tho ta vejm ne ket forum si simbol komtar kjo esht perqarje nder etnike nder shqiptare marre t koft shpat:rolleyes:

Sa i per ket asaj qka ka shkru murgesha dhe reana se sht per tu qudit deri dje na than qka mas pse po bani flamura tjer kunder ati Rugovian/ komtar e ato tash nuk jan dakord me ndrru flamurinKomtar ne vend te atij presidencial te kosoves e me vur ate qe e kishin idol dhe benin zhurm dhe naj kritikonim flamurin qe beri pokeri me dizajnin tim
S ruhet atheu, s mbrohet flamuri me ksi njerz si ti shpat murgesha dhe reana, jeni njerz t luhatshem per ket skeni as t drejt ta gjykoni askend se ne fund vet po deshmoni se sjeni per at qe se don populli por vetem fjal dhe intriga kopalla po folni.:wink:

hahhahhahha....E cili Shpat tani???:rolleyes:

Murgesha
07-04-06, 15:17
Qyre qka mendojnnjerzit kurr s po e shkrujkan ketu bash po quditna.

Shpati urren flamurin e ish presidentit t rugoves e tash tho ta vejm ne ket forum si simbol komtar kjo esht perqarje nder etnike nder shqiptare marre t koft shpat:rolleyes:

Sa i per ket asaj qka ka shkru murgesha dhe reana se sht per tu qudit deri dje na than qka mas pse po bani flamura tjer kunder ati Rugovian/ komtar e ato tash nuk jan dakord me ndrru flamurinKomtar ne vend te atij presidencial te kosoves e me vur ate qe e kishin idol dhe benin zhurm dhe naj kritikonim flamurin qe beri pokeri me dizajnin tim
S ruhet atheu, s mbrohet flamuri me ksi njerz si ti shpat murgesha dhe reana, jeni njerz t luhatshem per ket skeni as t drejt ta gjykoni askend se ne fund vet po deshmoni se sjeni per at qe se don populli por vetem fjal dhe intriga kopalla po folni.:wink:Mos rrej se ėshtė marre, nuk kam as edhe njė shkronjė ku figuron niku Murgesha te tema e Pokerit pėr Flamur.

Si duket ty dhe do tjerėve nė kėtė forum niku Murgesha u ėshtė bėrė ankthi i pėrditshėm i juaji.

arben-ks
07-04-06, 15:20
Fshatari more dreqie hangt ahhaaaaaaaa.....muka ngatrru emri se keta shkrun si njejt pergjegjsisht

Pse sju pergjegje qasaj qe shkrujta rean a qka je ti veq korrupcion je hahahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Fshatari
07-04-06, 16:15
Fshatari more dreqie hangt ahhaaaaaaaa.....muka ngatrru emri se keta shkrun si njejt pergjegjsisht

Pse sju pergjegje qasaj qe shkrujta rean a qka je ti veq korrupcion je hahahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Unė jam mėsimdhėnės nė njė universitet francez.
Pas 6 javė grevash, ministria na ka detyruar tė dyfishojmė orarin e punės.
Problem tjetėr ėshtė edhe "paranoja" nga e cila duhet tė lirohem para fundit tė qershorit : me kėshillat e Reanės do t'ia dal nė krye.
Kėto pra janė misionet e mia urgjente.

PS. Kam kėrkuar nga stafi i kėtij qė mundėsisht dhe sa mė parė tė jetė e mundur tė suprimojė definitivisht tė gjithė postimet e mi dhe tė dhėnat personale nė mėnyrė qė mos "kontaminojė" gjithė forumin me traumat dhe paranojen time.

NB. Nuk besoj tė jem shumė i korruptuar. Jam aq sa janė pjesa mė e madhe e njerzve.

Tė pėrshendet, Fshatari

prishtinasi
07-04-06, 16:30
Unė jam mėsimdhėnės nė njė universitet francez.
Pas 6 javė grevash, ministria na ka detyruar tė dyfishojmė orarin e punės.
Problem tjetėr ėshtė edhe "paranoja" nga e cila duhet tė lirohem para fundit tė qershorit : me kėshillat e Reanės do t'ia dal nė krye.
Kėto pra janė misionet e mia urgjente.

PS. Kam kėrkuar nga stafi i kėtij qė mundėsisht dhe sa mė parė tė jetė e mundur tė suprimojė definitivisht tė gjithė postimet e mi dhe tė dhėnat personale nė mėnyrė qė mos "kontaminojė" gjithė forumin me traumat dhe paranojen time.

NB. Nuk besoj tė jem shumė i korruptuar. Jam aq sa janė pjesa mė e madhe e njerzve.

Tė pėrshendet, Fshatari

Mos Paysan, mos shko...se ende nuk eshte lajmruar la blonde avec une fort poitr....":)
Rrime burre...

arben-ks
10-04-06, 11:50
Mos rrej se ėshtė marre, nuk kam as edhe njė shkronjė ku figuron niku Murgesha te tema e Pokerit pėr Flamur.

Si duket ty dhe do tjerėve nė kėtė forum niku Murgesha u ėshtė bėrė ankthi i pėrditshėm i juaji.

Mjaftojn Ato shkrime vrastare qe i ke tek feja dhe politika, se mos me ta pak ty bajat krejt dynjan kerrsh e ban, shiqyr qe ske fuqi ma shum keq me ba perveq asaj qe ban,
Ma mir esht t jeshnje rrenc se sa nje shpifje-ket ti e ke profesion apo detyr shtepije.


E kuptoj mungesen e deshirave tua por ato jan edhe deshira dhe perjetime te t' gjithve ket ti smundesh me ja imponu askujt as me dashje as pa dashje,te gjith e kemi jeten private perpos argetimit e ato te cilav ju fryn ti atojan gjera te skrubulla(trubulla).

arben-ks
10-04-06, 12:03
Unė jam mėsimdhėnės nė njė universitet francez.
Pas 6 javė grevash, ministria na ka detyruar tė dyfishojmė orarin e punės.
Problem tjetėr ėshtė edhe "paranoja" nga e cila duhet tė lirohem para fundit tė qershorit : me kėshillat e Reanės do t'ia dal nė krye.
Kėto pra janė misionet e mia urgjente.

PS. Kam kėrkuar nga stafi i kėtij qė mundėsisht dhe sa mė parė tė jetė e mundur tė suprimojė definitivisht tė gjithė postimet e mi dhe tė dhėnat personale nė mėnyrė qė mos "kontaminojė" gjithė forumin me traumat dhe paranojen time.

NB. Nuk besoj tė jem shumė i korruptuar. Jam aq sa janė pjesa mė e madhe e njerzve.

Tė pėrshendet, Fshatari

Te kerkoj falje fshatari, por mendimet e tua private s mund te jen te pelqyra ne vullnetitn e shumices komsi Shqiptar?
Gjod njeri te perkrah nese thua diqka me objektive larg pamse por ato qe ti i ke duhesh mir me i kuptua ti s pari seriozisht e pastaj me i propozu.

Mue aspak nuk me pelqen shkolla frankofole se esht thjesht nej morfologji ateiste , staliniste siq esht e dhe ajo e shirakit edhe e Ministrit Carkuzi
Un i perkrahi studentan ne franc por edhe ne gjith boten studentat jan e ardhmja me e mir dhe me e fort e nje popullii, kere cakuzin se ai esht RUS.
Kalofsh mir andej.

Murgesha
10-04-06, 12:35
Mjaftojn Ato shkrime vrastare qe i ke tek feja dhe politika, se mos me ta pak ty bajat krejt dynjan kerrsh e ban, shiqyr qe ske fuqi ma shum keq me ba perveq asaj qe ban,
Ma mir esht t jeshnje rrenc se sa nje shpifje*-ket ti e ke profesion apo detyr shtepije.


E kuptoj mungesen e deshirave tua por ato jan edhe deshira dhe perjetime te t' gjithve ket ti smundesh me ja imponu askujt as me dashje as pa dashje,te gjith e kemi jeten private perpos argetimit e ato te cilav ju fryn ti atojan gjera te skrubulla(trubulla).

Hmmm sa mirė qė t`i i paske dhėnė vetes detyrėn pėr tė ma bėrė "bajat" mua.
Besoj se pėr njė njeri si ti nuk ėstė edhe e vėshtirė tė mbajė njė detyrė kaq tė "lehtė"
Po e keqja ėshtė se unė nuk kam rrejtė as shpifė pėr ty siē e bėre ti disa shkrime mė lartė nė kėtė temė.
E nėse shkrimet e mia pėr ty qenkan vrastare, shko nė profilin tėnd, gjeje listėn e injorimit, mė fut nė atė listė dhe mbaroi puna nuk i shef mė shkrimet e mia askund dhe shpėton. Kam frigė mos po dalin ndonjė germat qė i shkruaj nga kompjuteri e po tė zėnė frymėn.
*Kur njė njeri ėshtė rrenc sikur ti qė rrejte para mijėra anėtarėve kėtu se ka pėr gjė edhe tė shpif dhe tė bėjė edhe tjera faqe tė zeza.

Hajt me tė mira e ishalla po shpėton pa tu qorruarr sytė prej shkrimeve tė mia.

Pa fare rrespekt pėr ty.

Murgesha!

arben-ks
10-04-06, 16:40
Hmmm sa mirė qė t`i i paske dhėnė vetes detyrėn pėr tė ma bėrė "bajat" mua.
Besoj se pėr njė njeri si ti nuk ėstė edhe e vėshtirė tė mbajė njė detyrė kaq tė "lehtė"
Po e keqja ėshtė se unė nuk kam rrejtė as shpifė pėr ty siē e bėre ti disa shkrime mė lartė nė kėtė temė.
E nėse shkrimet e mia pėr ty qenkan vrastare, shko nė profilin tėnd, gjeje listėn e injorimit, mė fut nė atė listė dhe mbaroi puna nuk i shef mė shkrimet e mia askund dhe shpėton. Kam frigė mos po dalin ndonjė germat qė i shkruaj nga kompjuteri e po tė zėnė frymėn.
*Kur njė njeri ėshtė rrenc sikur ti qė rrejte para mijėra anėtarėve kėtu se ka pėr gjė edhe tė shpif dhe tė bėjė edhe tjera faqe tė zeza.

Hajt me tė mira e ishalla po shpėton pa tu qorruarr sytė prej shkrimeve tė mia.

Pa fare rrespekt pėr ty.

Murgesha!


*Kur njė njeri ėshtė rrencE, sikur ti qė rren para mijėra anėtarėve kėtu se ka pėr gjė edhe tė shpif dhe tė bėjė edhe tjera faqe tė zeza.

Kjo qe mir e the vertet e ke vulos karieren tande,keshtu qe une skam me komet me ti shtu asaj qe ti e ke than per mua sa ajo ty te ngjan plotsisht?

Ps, une i kam mendimet dhe qendrimet e mija ; bej qfar du dhe pelqej- qfar du une e jo (ti)
Sa per shkrimet e tua jan aq te neveritshme sa qe skam mall per msimin e injorancav:frown:
Ato po ti la ty dhe atyre si ti qe dim vetem per perbuz gjdo gje hyjnore shqiptare.

RRenat e mija shihen me sy mshel se jam plot dashni,Spekulimet e tua jan plot urrejtje marrzi qe e sht turp ti gjesh tek ndonje njeri qe se sht shqiptar e jo tek ti.

Po mos u merzit shum se na vjen dita e dhe neve-po thot sinan vllasalihu, do ta shohesh qfar ke mjell-dhe ku ke korr-ne popull tan apo ne popull t huj !!

Fshatari
10-04-06, 18:08
prishtinasi a écrit :"Mos Paysan, mos shko...se ende nuk eshte lajmruar la blonde avec une fort poitr....":)
Rrime burre...".
Aprčs avoir lu ta pričre, et aprčs mūre reflexion, je me suis dit : aprčs tout, on n'y est pas si mal que ēa...! Ca rāle, ēa crie mais c'est supportable!
Dons je me suis décide de revenir au forum! d'autant plus que "l'équipe dirigeante" ne m'a pas fermé définitivement la porte ą condition que je me tiennes aux carreaux (que je sois trčs gentil, quoi...). Qu'ą cela ne tienne...!
Et toi, oł en es-tu dans ta chasse aux trésors ?
J'attends de tes nouvelles ...!
Le paysan !

prishtinasi
10-04-06, 20:00
prishtinasi a écrit :"Mos Paysan, mos shko...se ende nuk eshte lajmruar la blonde avec une fort poitr....":)
Rrime burre...".
Aprčs avoir lu ta pričre, et aprčs mūre reflexion, je me suis dit : aprčs tout, on n'y est pas si mal que ēa...! Ca rāle, ēa crie mais c'est supportable!
Dons je me suis décide de revenir au forum! d'autant plus que "l'équipe dirigeante" ne m'a pas fermé définitivement la porte ą condition que je me tiennes aux carreaux (que je sois trčs gentil, quoi...). Qu'ą cela ne tienne...!
Et toi, oł en es-tu dans ta chasse aux trésors ?
J'attends de tes nouvelles ...!
Le paysan !

Salut Fshatari,
Sage decision, au moins si on nous aimez pas dans cete forum, on est la pour faire chier a certain femme, que elle sont encore vierge, est que elle sont pas encore goute au plesaire de la vie. Bref, mon recherche avance, je trouve trois femme, blonde, avec une tres fort poitrine, mais la mauvaise nouvelle et que elle sont a Prishtina, mais je le mets au frais (au frigo), dans le cas ou tu passe par la! Ca sera le cadeau de bienvenue au pays:biggrin: !
a+

arben-ks
12-04-06, 12:05
Fshatari salut vuzet vu un profesor de Enver hogja:redface: savapa mon a mi:confused:

Fshatari
12-04-06, 12:37
Fshatari salut vuzet vu un profesor de Enver hogja:redface: savapa mon a mi:confused:
Je ne comprends pas ton message : qu'est-ce qui te fait penser que je suis un prof... de je ne sais quoi! J'espčre que tu plaisantes, sinon je constate que tu lis peut-źtre mal mes messages!
Trčs sincčrement, fshatari.

arben-ks
12-04-06, 12:48
Okej nese nuk din mir frangjisht folni shqip dhe ketu asht forum shqiptar ,dhe nuk esht tema per gjuh franceze, ather diskutujm shqip -shqip.
Kjo tem qe ke hap esht vetem per shpifje dhe vllavrasje kaq, nese te vjen keq qe s pelqejm ket mision tandin ndegjo nje her t tjeret e pastaj vendos si don ti per vet'e e jo per te gjith se te gjith vendosin per te gjith e jo nje per te gjith, kjo sikonvenon askujt ndoshta a s tye haj tung se skam koh une per me u qatis me kerkan.

Fshatari
12-04-06, 13:46
Okej nese nuk din mir frangjisht folni shqip dhe ketu asht forum shqiptar ,dhe nuk esht tema per gjuh franceze, ather diskutujm shqip -shqip.
Kjo tem qe ke hap esht vetem per shpifje dhe vllavrasje kaq, nese te vjen keq qe s pelqejm ket mision tandin ndegjo nje her t tjeret e pastaj vendos si don ti per vet'e e jo per te gjith se te gjith vendosin per te gjith e jo nje per te gjith, kjo sikonvenon askujt ndoshta a s tye haj tung se skam koh une per me u qatis me kerkan.

Plotėsisht dakord me ty.
Kam konsideratė pėr bashkfolsit e mi : ti ke shkruar nė frėngjisht; unė u pėrgjigja nė kėtė gjuhė.
Pra shqip-shqip !
Tung se te dytė qenkemi tė zėnė me punė dhe nuk paskemi kohė "me u qatis..."!