PDA

View Full Version : Te ndihmojm njeri-tjetrin...!


Urata
20-10-05, 02:50
Pc personale imja ka Xp windows! Nuk kam mundesi fare te beje editimin/korigjimin e fjaleve te shkruar...

Si kam mundesi qe t'beje shtesen/paraqitjen e spelling check ne toolbars?
Pastaj, gjithemon kur bej typing eshte rich document, pse nuk eshte e njejte sikur me windows 1995/200?

Keni mundesi t'me ndihmoni?

Ju falenderoj ne advance!

Fshatari
22-10-05, 13:52
Sėpari tė uroj "pseudon" aq tė bukur qė paske zgjedh!
Mė vjen keq tė tė them por pyetja jote mė ėshtė e paqartė!
Formulo edhe njėherė problemin tėnd nė mėnyrė qė ndonjėri kėtu nė forum t'i pėrgjigjet.
Nuk ka problem pa zgjidhje!

Tung,
i juaji , fshatari!

sifi
22-10-05, 14:47
une mendoj se ju nuk e ken te instaluar offisin dhe ketu e keni problemin pra kjo eshte kjo a e din pse ????????VEQ

Urata
22-10-05, 22:59
une mendoj se ju nuk e ken te instaluar offisin dhe ketu e keni problemin pra kjo eshte kjo a e din pse ????????VEQ

Fshatar, te flm!
Problemi eshte ketu une e di se mund te bej shtese/largim te buttons nga toolbars duke zgjedhur ne komanden Customize nga lista e toolbars. E di qe toolbars mund te gjinden ne View menu.

Po veproj keshtu mirepo asesi te gjej menyren se si ti kape Standard Toolbare, Formating toolbare dhe Horizontal Scrollbar !!!

Menu bar eshte ne rregull, pastaj ne Standard Toolbars mungojn ca buttons e poashtu edhe Formating toolbars. Pra cka eshte me e rendesishma per mue eshte se po me mungon Checking the document for spelling and/or errors button.

Dmth ne Tools fare nuk figuron Spelling and Gramar...

Flm paraprakisht!

Dilingjia
23-10-05, 13:20
ihaaaaaaa a per qikaq sen je koqit a? :lol: leht bre bal o veq qisi hovi po pritoj me shkrue :lol:

Urata
23-10-05, 13:42
ihaaaaaaa a per qikaq sen je koqit a? :lol: leht bre bal o veq qisi hovi po pritoj me shkrue :lol:

Jam gjysemanalfabete ne shume gjera akoma...! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaa...

Urata
24-10-05, 05:28
E dini ku ishte halli...?
Une perdori WordPad ...
ne vend se t'perdore WordPerfect10...!

XP shume e sofistikuar...
ku kam kohe vlla me u marre une me computerizem...
dy vocerrak presin t'hane nga une, qy...!

dr1ta
24-10-05, 08:44
PSe word perfekt ?

Oficin ne xp duhet perdorur mendoj, dhe aty ne ofice i ke disa ne view mendoj i nenvizion disa katrore ose prefrences dhe duhet te jet ne rregull nese dissa toolbar i ke horizontalisht preki dhe baji nalt fizikisht me mousine :P nese asgje nuk ndihmon uninstall/install office edhe nje her .

Good luck .

Urata
24-10-05, 16:43
PSe word perfekt ?

Oficin ne xp duhet perdorur mendoj, dhe aty ne ofice i ke disa ne view mendoj i nenvizion disa katrore ose prefrences dhe duhet te jet ne rregull nese dissa toolbar i ke horizontalisht preki dhe baji nalt fizikisht me mousine :P nese asgje nuk ndihmon uninstall/install office edhe nje her .

Good luck .

Mire e ke dr1ta...
m'duket se duhet riinstaluar...!

Many kind thanks to all of you!

Dilingjia
25-10-05, 22:16
ihaaaaaaa a per qikaq sen je koqit a? :lol: leht bre bal o veq qisi hovi po pritoj me shkrue :lol:

Jam gjysemanalfabete ne shume gjera akoma...! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaa...

prej gjynahit! :lol:

Urata
26-10-05, 03:39
Dilingji, mos i gjynahato muskujt e ligshte te "arritjes" sime ...!

Spo di ma shume, ēka te beje tani...?!!!

Me ndihmoni, pra!

Jelira
28-10-05, 19:11
Edhe une kisha dashur nje ndihme te vogel nga ju pasi s'kam shume pervoje nga informatika.
Me intereson nga dikush ketu,e besoj se ka shume qe e dijne,si mund te zvogelohet fotoja per avatar nese ka shume px?

Artisti
28-10-05, 21:10
Edhe une kisha dashur nje ndihme te vogel nga ju pasi s'kam shume pervoje nga informatika.
Me intereson nga dikush ketu,e besoj se ka shume qe e dijne,si mund te zvogelohet fotoja per avatar nese ka shume px?


Jelira,un sdi hiq me kta far komputera,po kam nie qe me ni fare programi munesh me perpunue Foton ose Avatarin me be ma te vogel

Nqofse ski progarm te fort,eshte te qdo XP programi

Paint


Me kete program mundesh me perpunue,mi ja zvoglu ose me ja rrit Pixel

Valla po di hahahahahahhahha


Artisti

arix
01-11-05, 11:03
Edhe une kisha dashur nje ndihme te vogel nga ju pasi s'kam shume pervoje nga informatika.
Me intereson nga dikush ketu,e besoj se ka shume qe e dijne,si mund te zvogelohet fotoja per avatar nese ka shume px?
Me kėtė Program....The Gimp
http://de.geocities.com/avtir2001/gimp1.png

SKKL___VIP
07-11-05, 20:10
Jam i kyqur ne imternet permes IPKO a mundem ne dy konekcione te parapaguara ti perdor tri edhe si.
Faleminderir

dani2
12-02-06, 22:29
Kam nji problem me kompjuterin tim: Shpesh here gjate punes me internet me nderprehet e si ma shpesh kur lidhem me mesengjer.
Tung me te mira.

Dilingjia
16-02-06, 09:54
Kam nji problem me kompjuterin tim: Shpesh here gjate punes me internet me nderprehet e si ma shpesh kur lidhem me mesengjer.
Tung me te mira.
qfare sistemi operativ ke te instaluar ne PC-n tuaj?