PDA

View Full Version : Filmi i Fundit qe keni par...


Faqet : [1] 2 3

Gentiana
20-10-05, 18:35
Le te shkruajm ketu ndonje film qe keni par se fundit her, qoft ne kino apo ne TV, dhe koment si psh qka ju ka pelqyer ne at film dhe a do ta shikonit perseri.
************************************************** *********

Filmi i fundit qe kam par un ne kino: Goal.
http://www.ksymena.pl/Plakaty2/Goal%202.jpg

Vertet ishte film i mire, ku ky film tregon se ēdo Enderr do te plotesohet nese per te lufton.

Ju ftoj ne kte Tem


Me nderime

Genta

rilinda
29-10-05, 10:38
Filmi i fundit qe e kam pare ne kinema ishte "1 milion euro". Me pelqej domethenia po aktoret nuk e kan lujt rolin me zemer.

anna
30-10-05, 21:11
http://images-eu.amazon.com/images/P/B0002NUNK2.03.LZZZZZZZ.jpg


Ky eshte filmi i fundit qe kam pare.....ndonjehere edhe perrallat mund te behen realitet.... :wink:

dr1ta
14-11-05, 00:47
It`s all gone pete tong - shume dokumentar/film i mire .

E|iza
11-06-06, 01:13
filmi i fundit qe e kam pa ne kino eshte "Flug 93"

Amina
16-10-06, 15:13
Tung, i pershendes te gjith anetaret e Dardania. Jam anetare e re, dhe pas regjitrimit ku te shkoje: BINGO, ne rubriken me te preferuar, per kinematografin.
Filmi i fundit ka qen: The Devil Wears Prada, the e rekomandoj per ata, qe e pelqejn boten e modes, dhe jo vetem ata. Filmi tregon edhe per menyren se si ne bejme zgjidhjet ne jeten tone, ku lakmija tenton te jet shume joshese dhe deshira per te pasur sukes ne jet na ben te harrojm se kush jemi ne te vertet.

oki, kaq per ata qe e shikojn, have funn

RiannA
09-03-07, 09:27
Eine unbequeme Wahrheit-Al Gore...

Zero Cool
09-03-07, 10:23
Blood Diamond

DEA
09-03-07, 16:48
"HAUS AM SEE" geil:biggrin:

King_Gentius
15-03-07, 03:49
Un kam pa filmin "300"

http://video.google.com/videoplay?docid=1942062055073286303

prishtinasi
16-03-07, 00:11
"E di se kam pasur nje titull me te mire, por e kam harruar"
Film kosovar....shume i mire!

King_Gentius
16-03-07, 06:03
Filmi artistik shqiptaro-grek "Peng"

http://video.google.com/videoplay?docid=7887416749243547820&q=filmi+artistik+peng

Reana
17-03-07, 00:16
Filmi i fundit qe kam pare ne kinema, eshte filmi qe titullohet "300", te cilin ua kisha rekomanduar te gjithe atyre qe kane pasion temat historike.
Ky film artisitik, shtjellon ngjarjen e betejes se Termopilit (Thermopylae) ne vitin 480 P.E.R. dhe qendresen heroike tre diteshe te 300 Spartaneve kunder invazionit Persian te udhehequr nga perandori Persian Xerxes I, i vetequjtur perendi.


http://www.youtube.com/watch?v=wDiUG52ZyHQ

http://www.youtube.com/watch?v=uhi5x7V3WXE&mode=related&search=

http://300themovie.warnerbros.com/

Reana
17-03-07, 06:09
Un kam pa filmin "300"

http://video.google.com/videoplay?docid=1942062055073286303


:tongue: :biggrin: :cool:
Nuk e paskam verejtur kete postim me pare!!!
na trego se a te pelqeu filmi?

Zero Cool
17-03-07, 14:55
hannibal Rising

King_Gentius
17-03-07, 15:56
:tongue: :biggrin: :cool:
Nuk e paskam verejtur kete postim me pare!!!
na trego se a te pelqeu filmi?
Ato monstrat alla-holliwood ja kishin fut kot po cdo gje tjeter ishte krejt superbe, si nga rrjedhja e ngjarjeve qe te mbante cdo moment te interesuar te filmi, ashtu edhe skenat e betejave. :biggrin:

Reana
18-03-07, 17:21
Ato monstrat alla-holliwood ja kishin fut kot po cdo gje tjeter ishte krejt superbe, si nga rrjedhja e ngjarjeve qe te mbante cdo moment te interesuar te filmi, ashtu edhe skenat e betejave. :biggrin:

Monstrumet e inspiruara si duket nga shkrimet e Homerit, dhe nga legjendat ne "1001 nete":biggrin: . Por nuk besoj qe i humbin vleren gje filmit, por megjithate historikisht, kjo eshte nder betejat me te rendesishme per civilizimin Evropian.

Giovanni
19-03-07, 18:50
L' ultimo bacio

http://www.akuma.de/cover/180x180/4029758631027.jpg

eurostar
21-03-07, 17:19
http://www.screenshot-online.com/uploads/pics/lord-of-war-plakat-300.jpgKy eshte filmi qe e kam shikuar njekohesisht edhe e preferoj qe ta shikoni.
Ciao;eurostar

DEA
21-03-07, 17:43
http://herevelazim.wordpress.com/files/2006/09/rocky6_filmes_2006_img_poster.jpg

Giovanni
21-03-07, 23:26
http://images.amazon.com/images/P/B000GG4XJC.01.LZZZZZZZ.jpg


Film shume i bukur.

eurostar
22-03-07, 01:34
http://static.twoday.net/livingintersex/images/saw1.jpg

Pjesa e Pare

eurostar
22-03-07, 01:37
http://ec1.images-amazon.com/images/P/B000GB725Y.01._AA240_SCLZZZZZZZ_.jpg

dr1ta
24-03-07, 01:17
http://www.filmweb.no/bilder/multimedia/archive/00110/Plakat_-_Blodsb_nd_110479c.jpgFilm shqip-norvegjsisht

LABI
24-03-07, 13:15
Filmin e fundit qe kam pare eshte nje komedi.


LITTLE MAN

vjeshta
29-03-07, 13:38
Kodi i Da Vinqit.

vjeshta
29-03-07, 22:38
Sonte ........La Mummia ....

eurostar
31-03-07, 02:28
http://islammedia.free.fr/image/affiche_film.jpg

Elina
01-04-07, 17:08
Filmin e fundit qe e kam pa ishte Wrong turn,me Eliza dushkun.

Per bese ethet ne bark me kan hi. Zakonisht nuk shikoj kesi filma se jam frigacake e madhe,po dikur me ardhe inat me e lan ne gjysme.

Linka_pz
03-04-07, 10:29
Filmi i fundit qe kam pare eshte

King Kong Verzioni i ri

LABI
03-04-07, 17:29
Filmin e fundit qe e kam pa ishte Wrong turn,me Eliza dushkun.

Per bese ethet ne bark me kan hi. Zakonisht nuk shikoj kesi filma se jam frigacake e madhe,po dikur me ardhe inat me e lan ne gjysme.

Keni kujdes , kur dilni ne sheti ne pyell... mos u largoni nga shoqeruesitt fortt hahah :biggrin:

Horror i mire !!

King_Gentius
04-04-07, 06:41
King Kongu ishte film shum spektakular

Ja nje klip fantastik: http://www.youtube.com/watch?v=ftktyBWKazM

Zero Cool
06-04-07, 17:41
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/1175780884_apocalypto_onesheet.jpg

King_Gentius
09-04-07, 04:29
Si tu duk ky filmi Apokalypto? Besoj nuk flasin hic anglisht ne film apo?

Albanian
09-04-07, 12:22
http://daily.greencine.com/archives/the-passion-of-christ.jpg

Edhe pse jam mysliman kete film e shikova me plot kurreshtje para 2 apo 3 neteve ne nje televizion gjerman, pasi qe jezusi eshte edhe pjese e historise se fese islame me plot emocion perjetova vuajtjet e tij qe i ka pesuar nga njerezit e humbur te asaj kohe, per disa momente edhe me rreshqiten lotet sepse vertet torturat ndaj jezusit ishin te teperta, kush e ka pare kete film e din me mire se qka ka ne te.

Me Rrespekt
Albanian

Toni_i_omel
15-04-07, 00:38
http://www.samchainsaw.de/poster/300movieposter01.jpg


JU KISHA SYGJERUE TE GJITHEVE QE DONI TA SHIFNI KETE FILM MOS E SHIKONI NE SHPI.
NUK KENI IDEN QFARE NDENJE ESHTE NESE E SHIKONI NE KINEMA..

JU PERSHENDES

Amina
15-04-07, 11:23
Filmi i funfit ka qen Troja, me Brad Pitt. Qudi ky film nuk me merzitet kurr.

Elina
17-04-07, 23:12
Para nja 7 ore peraferisht e kam pa filmin me Tom Hanks "Green Mile"

Film shum i mire, tematike interesante.


PS:jam kput tuj qajte:rolleyes:

hasanmehmeti
18-04-07, 22:39
http://www.samchainsaw.de/poster/300movieposter01.jpg


JU KISHA SYGJERUE TE GJITHEVE QE DONI TA SHIFNI KETE FILM MOS E SHIKONI NE SHPI.
NUK KENI IDEN QFARE NDENJE ESHTE NESE E SHIKONI NE KINEMA..

JU PERSHENDEShahaha ndjenje e mire shume ishte , e pash mbreme ne kino.

Amina
13-05-07, 19:49
White Chicks, ne qofte se deshironi ushtrime te muskujve te barkut hahahahahahahahahahahhahahahahahaah

Zero Cool
13-05-07, 21:54
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/1178397676_resize_sublime_unrated.jpg

Reana
13-05-07, 22:12
"The Last King of Scotland"


Film mbi jeten e diktatorit Ugandez, Idi Amin
http://www.foxsearchlight.com/lastkingofscotland/

Zero Cool
15-05-07, 18:46
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/1178394099_newsp3poster2.jpg

RiannA
15-05-07, 18:50
Pretty Woman

Reana
16-05-07, 04:18
Pretty Woman


paske mbetur vone:biggrin: !

arber145
16-05-07, 17:26
Spiderman 3
Shume i mire

Zero Cool
19-05-07, 16:24
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/1179266775_luckyyouposter.jpg

Zero Cool
25-05-07, 19:39
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/1179951445_premonition.jpg

Zero Cool
27-05-07, 15:59
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/film/1180226733_lord_of_sex.jpg

Zero Cool
03-06-07, 16:08
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Avatars/rugll.jpg

jadore
03-06-07, 16:14
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Avatars/rugll.jpg

hahahah , Zero ..ma dergo dvd , te shof magjine e mrekullive ...(film se jo mahi )

Sy_kaltra
03-06-07, 16:50
PIRATES OF THE CARIBBEAN

Cast : Johnny Depp, Orlando Bloom,Keira Knightley,Geoffrey Rush,Chow Yun-Fat,Bill Nighy

2 uur 48 minuten.

genre: Actie, Komedie..

Super Film

http://www.kinepolis.com/sharedMedia/media/_onesheets/100x150/poc3_100x150.jpg

luckyman
03-06-07, 19:53
Der PATE (Godfather).

1000 me e shiqu nuk me gerditet.

aLbaChiCk
05-06-07, 01:11
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Avatars/rugll.jpg
Zero Cool si perher na befason me gjithqka shumm cool :smile:

Amina
11-10-07, 16:49
Dr Zhivago, Pasternak

SANTANA-29
11-10-07, 17:53
http://www.impawards.com/2007/posters/shooter_ver3.jpg

mentori_fr
29-10-07, 18:46
Spiderman 3
Shume i mire flm shume shumeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeé

Gjumashja
25-11-07, 19:13
the hills have eyes . .

Gjumashja
25-11-07, 19:13
the hills have eyes .

Gjumashja
25-11-07, 19:13
the hills have eyes . . .

No MeRcY.
26-11-07, 18:15
the hills have eyes . . .

op qito e kom para 1-2 jave

PArt 1. edhe part 2


Filmin e fundit qe e kom qe sum bohet bajat kurr :
ScarFace

DEA
27-11-07, 08:14
" Stirb Langsam4" geil:biggrin:

gjurma
27-11-07, 10:32
american gangster.........me denzel washington, rusell crow, T.I. etj
film fantastik

Gjumashja
28-11-07, 00:01
terminator :biggrin:

Ma-Origano
13-12-07, 18:39
filmi i fundit eshte filmi i eminemit!

Amina
03-02-08, 21:54
Filmi i fundit, ce kam pare ehste ky:

teutaA
04-02-08, 09:18
comedia qe "Nuked Up"

LaCoStA
05-02-08, 04:47
Nja me arusha .........!!!!

Rianne
16-02-08, 18:59
300-thiiiisss iiiisss SPARTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

mentor*
17-02-08, 00:52
Die Fremde in dir (Thriller)

mit Jodie Foster

Skyfter
08-03-08, 22:51
Apocalypto nga Mel Gibson

egi
09-03-08, 13:47
Memories of a Geisha

http://www.mimovrste.com/images/image.php?item_id=1020845626&size=1&main=1

natyra
26-03-08, 18:04
"Ja ketu nje Film shqip,nga ishe Aktor i njohur Kosovar(shqiptar) Faruk Begolli.

"Dashuria e bjeshkeve te nemura"!

http://www.videoqendra.com/en-145.Dashuria-e-bjeshkeve-te-nemura.shiqo


....per shijen e gjithe anetarve te Forumit Dardan..... e veqenarishte, Rugovasve te mij,
Ps..(per disa, kam mesuar qe jen nen ket forum)lol!

Jupershendes
Rugovasja:rolleyes:

Domira
15-04-08, 23:51
Film qe me la shume mbresa dhe iu rekomandoj ta shikoni:
filmi-CLICK-me Adam Sandler ne rolin kryesor.

Xhino
02-05-08, 23:28
Filmi i fundit, ce kam pare ehste ky:

fillimi me pelqen, mbarimi aspak. perndryshe 'Kajol' eshte fantastike si gjithmon.

Filmat e fundit qe kam par jan:

http://a69.g.akamai.net/n/69/10688/v1/img5.allocine.fr/acmedia/rsz/60/x/x/x/medias/nmedia/18/64/04/72/18869054.jpg (http://www.allocine.fr/film/fichefilm_gen_cfilm=115682.html)Benjamin Gates et le Livre des Secrets

(National Treasure 2: the Book of Secrets)


http://a69.g.akamai.net/n/69/10688/v1/img5.allocine.fr/acmedia/rsz/60/x/x/x/medias/nmedia/18/64/50/01/18900176.jpg (http://www.allocine.fr/film/fichefilm_gen_cfilm=109040.html)10 000 (10.000 B.C.)

PipeX
07-05-08, 11:11
Mu me ka pelqy me se shumti filmi "Man on the fire" shume filem i mire dhe i pa harrushem.

valiii
07-05-08, 11:14
http://images.hollywoodgrind.com:9000/images/2007/11/the-warlords.jpg

PipeX
07-05-08, 11:58
valii paske dasht me than dicka por asgje nuk paske than hahaha :P provo perseri.

Dardan Kastrati
07-05-08, 14:04
E dua Eren .

valiii
07-05-08, 14:17
valii paske dasht me than dicka por asgje nuk paske than hahaha :P provo perseri.

Nuk ėshtė e thėnė qė gjithėkush tė e kuptoj atė se ēka kam dashtė me thėnė, edhe pse ishte fare e lehtė pėr t'u kuptuar - Warlords ėshtė filmi i fundit qė kam shikuar .Gjithė tė mirat !!!

DEA
07-05-08, 14:21
Ka kohe, qe skam shikue....................cka po me preferoni?

PipeX
08-05-08, 21:32
DEA shikoje filmin "Man on the fire" besoj se ka me te pelqy te aktorit Dansel Washingtonit

Skyfter
08-05-08, 22:54
Ka kohe, qe skam shikue....................cka po me preferoni?

Nese ke zemren e forte ateher te preferoj Apocalypto nga Mel Gibson paksa "film i vjeter"
mirpo ......
Komplet ne Maya-Sprache!

Eine grosse Zivilisation kann erst von aussen erobert werden,
wenn sie sich von innen bereits selbst zerstort hat!
Durant


:smile:

Jana
08-05-08, 23:24
Pram e kam shiku Filmin e Halil Budakoves Nentoka..............

PipeX
09-05-08, 10:14
Jana qysh u ndave me ate filem a te pelqej hiq a jo?

Jana
09-05-08, 20:51
Jana qysh u ndave me ate filem a te pelqej hiq a jo?

Me ka pelqy filmi deri diku...jo edhe qaq shum veq ajo qe em pelqej ke se zeri ka qen mir se zakonisht ne filmat shqpi ma shum ndihet muzika se zeri......

PipeX
10-05-08, 10:58
Sado pak bile me te pelqy pak diqka nga ajo qe shef mos te ndahesh kot me nje kohe te tere me humb dhe ne fund asgje te mos pelqej, por te pakten diqka nga ajo te ka pelqy, ajo eshte me rendesi.

Jana
11-05-08, 01:57
Sado pak bile me te pelqy pak diqka nga ajo qe shef mos te ndahesh kot me nje kohe te tere me humb dhe ne fund asgje te mos pelqej, por te pakten diqka nga ajo te ka pelqy, ajo eshte me rendesi.

Mir e ki ......Kryesorja diqka Shqpi ke edhe me ni kuptim en fund.....

P.sh......

Sonte e shikova.....TXAI 4 .....per te treten her......me pelqen ky filem sepse eshte edhe komik....

PipeX
17-05-08, 21:43
Sigurisht kur te pelqen dicka e shikon me knaqesi

luckyman
17-05-08, 21:59
*American Gangster* i mire ish!

selvija
17-05-08, 22:18
Tyben po ja leshoj syt nganjher nje filmit tash ne RTK--koka ibret mos vet hiq...

PipeX
19-05-08, 12:49
selvija cilit film moj po ja leshon syt a ish nom hiq, te ja leshoj edhe une bile

DEA
19-05-08, 14:29
Ein mutiger weg-Angelina Jolie

selvija
19-05-08, 15:09
selvija cilit film moj po ja leshon syt a ish nom hiq, te ja leshoj edhe une bileJa ma mir qe hiq se paske pa..se endje ne koke po me rri....mundes ta gjesh ne RTLlive.com....

PipeX
20-05-08, 22:27
Selvije nese eshte i mire po hy po e shikoj, po nese eshte i keq spo hy hiq tregom bile a me hy a mos me hy hiq :P

mentor*
13-08-08, 23:09
Mumie III

LABI
13-08-08, 23:46
Kill Bill 1 & 2 ... (nje nder 10 filma me hakmarres te shpallur nga industria e filmit ne Hollywood)

egi
14-08-08, 21:09
Devdas....nje perfundim i trishtueshem.....

aLbaChiCk
14-08-08, 21:32
Mama Mia

Amina
17-08-08, 21:54
The Mummy,pjesa 3 ,mbreme , me ka shti me kesh hahahahah

Etnical
21-08-08, 23:47
The Bank Job

Amina
23-08-08, 21:49
Shinobi- film japonez

Luciano
29-08-08, 16:16
Bota e (peshkut) Nemo-s, (film jo-vizatimor) :biggrin:

jadore
29-08-08, 20:21
kish qene ne gjuhen turke nga kanali turk po vetem ne disa seuenca sekondash, pasi qe ishim kone tu vjedhe boll prej kanaleve te vendit ame e na filluan sanksionet kane mbet ne tv-ne Kosovare sikur ne vitete e 90-ta kur i paten nderprere tv-tone , paramendo mbet Kosova vetem ne kanalet turke ,boshnjake , dhe serite meksikane ..
p.s.
baksuz jam valla ani mbasi ja shtyva vtit lejeqendrimin ne afat te pacaktuar bash muajin e kaluar e parapagova kabllokiun ( qishtu po i thojshin ketu) per nje vjet, e cfare marangoza jane paret e dij qe nuk mi kthejne edhe nese e prishi kontraten , po deritin e kam sa me ju besu se tash edhe digi-albit me cartele te parapaguar..
ska me besnikrine valla , a po e shifni deshta e nuk deshta po i kthehem satelitit dhe programeve te Frances dhe Gjermanise ..

Zero Cool
30-08-08, 07:59
Qeto e kqyra prap se moti se kam pa :biggrin:http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Avatars/rugll.jpg

Skyfter
01-09-08, 15:21
I Am Legend


story palidhje, zombie palidhje, thjesht film komercial!

vjeshta
01-09-08, 22:34
Sa perfundoi Kodi i Da Vinqit .

vjeshta
04-09-08, 01:06
Sa perfundoi Kodi i Da Vinqit .


Edhe La Mummia.

Etnical
10-09-08, 01:40
Cassandra's Dream,shum film i mir

emine
10-09-08, 15:04
http://www.unikosmos.de/bilder/top/4015ps_ich_liebe_dich.jpg

Angel_
10-09-08, 15:06
A walk to remember.

Peja-Boy
11-09-08, 12:43
Roush Hour 3

Etnical
11-09-08, 14:21
Drillbit Taylorhttp://www.the-frat-pack.com/reviews/images/drillbit/drillbit-ad.jpg

Luciano
11-09-08, 15:46
Koha e Kometės,

Njė film i cili tregon inferioritetin e shqiptarėve duke filluar nga titulli ne gjuhėn angleze. Pėrndryshe kush ndihėt vetėm pakės shqiptar, mos ta shiqoje sepse eshte destinuar me shum per te huajt me qėllim qe te fitoj ndonje ēmim, perndryshe edhe historin e deformon keshtu qe eshte film FANTAZMASH,

teutaA
12-09-08, 16:28
27 dresses http://joox.net/

Etnical
13-09-08, 17:45
Koha e Kometės,

Njė film i cili tregon inferioritetin e shqiptarėve duke filluar nga titulli ne gjuhėn angleze. Pėrndryshe kush ndihėt vetėm pakės shqiptar, mos ta shiqoje sepse eshte destinuar me shum per te huajt me qėllim qe te fitoj ndonje ēmim, perndryshe edhe historin e deformon keshtu qe eshte film FANTAZMASH,


Nuk pajtona aspak me menimin qe ti e ki per ket film.Koha e kometes esht filmi i par shqiptar(nbashkpunim me gjerman)qe esht realizu me aq profesionalizem dhe perkushtim,esht film qe duhet mu mburr qe pas shum vitesh esht ba ni fil qe i ka tgjitha premisat per mu qujt taman film me tgjitha standartet bashkohore kinematografike.E sa i perket temes tfilmit un menoj se esht mjaft e shtjellune mir ku regjisori i ka nderthur gati tgjitha zhanret nket film.E sa per fantazmat e tua Luciano un nket film nuk i kam pa.

Amina
13-09-08, 22:27
http://www.silvio-patzer.com/medien/filme/Romeo%20must%20die.jpg

aLbaChiCk
13-09-08, 22:29
http://www.silvio-patzer.com/medien/filme/Romeo%20must%20die.jpg

edhe un e pash mbreme harrova a ishte ne rtl2 apo ne pro7 ...film i mir shum

Emma-
14-09-08, 01:16
Le Silence de Lorna (http://www.google.be/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&url=http%3A%2F%2Fwww.allocine.fr%2Ffilm%2Ffichefil m_gen_cfilm%3D130080.html&ei=sVfMSLbdL5LO0gXghey6BA&usg=AFQjCNF-8h_-x7-WiOaJSgUACrxLmwnHAA&sig2=DY7ZHnammicuElEkubVTxA)

Etnical
15-09-08, 18:19
Awake...

deti_om :-)
16-09-08, 18:17
Ifundit ka qene rush hour 3


http://www.dailymotion.com/video/x4lwxb_rush-hour-3-part-1-vf_shortfilms

Amina
17-09-08, 11:52
http://www.crazyman.ws/images/movies_large/10_things_i_hate_about_you.jpg

Per te gjithe ata qe e pelqejne humorin e Shakespear.
Delicious.:smile:

Gjumashja
17-09-08, 12:32
Die Hard III

Etnical
22-09-08, 18:43
http://covers.music.stream24.ru/covers/200/15178.jpg....

Xhino
28-09-08, 04:09
Mirrors (http://www.allocine.fr/film/fichefilm_gen_cfilm=111192.html)

http://a69.g.akamai.net/n/69/10688/v1/img5.allocine.fr/acmedia/medias/nmedia/18/66/52/10/18970166.jpg

Shum film i mir.

Etnical
30-09-08, 12:34
http://filmmusic.ru/images/Perfect_Stranger.JPGshum triller i mir...

Skyfter
30-09-08, 13:43
"1408"

Jana
01-10-08, 13:16
Kill Bill......

Etnical
05-10-08, 01:34
http://www.lovefilm.com/lovefilm/images/products/3/71013-large.jpg

Etnical
05-10-08, 13:48
http://pixhost.eu/avaxhome/avaxhome/2008-06-07/happening.jpg

Skyfter
07-10-08, 14:46
Rendition

Etnical
09-10-08, 22:53
http://www.jannonmovies.com/movie-images/eastern_promises-med.jpg

mentor*
14-10-08, 20:19
http://www.monstersandcritics.de/image.php?file=/downloads/downloads/articles2/103865/article_images/image2_1222458674.jpg

Liebe um jeden Preis....total lustig

mentor*
14-10-08, 20:24
My Blueberry Nights

Etnical
31-10-08, 15:06
http://content9.flixster.com/question/31/94/85/3194851_std.jpg

LABI
31-10-08, 17:02
"Comrade Stalin" dhe

"Gerry" (nga Matt Damon & Casey Affleck )

http://filmjournal.net/clydefro/files/2006/12/gerry-poster.jpg

Amina
14-12-08, 21:44
http://pierre.aubry.free.fr/affiches/grandes/the_man_who_cried.jpg

Jana
15-12-08, 16:39
Sot e kam shiku nje filem te Jet Li po tybe s'ja di emrin Filmit...

Linka_pz
09-01-09, 14:36
Sapo shikova ...

Koha e Kometės

shfletuesi_
09-01-09, 14:43
Felon..The Day the Earth Stood Still, Behind enemy lines columbia , Religulous keta jan qe i kam par kete jave..

Urata
10-01-09, 08:14
TAKEN - vajza shiqone se ia vlen! ...keqardhje, t'shohesh shqiptaret t'involvuar ne te tilla "biznise"...!

shfletuesi_
10-01-09, 08:27
Felon..The Day the Earth Stood Still, Behind enemy lines columbia , Religulous keta jan qe i kam par kete jave..


SHEQER Jeeeep ngjarja zhvillohet ne france.... filem i fort mbrem shikova nje tjeter..

Qfar ndodhi ne las vegas.

Jana
11-01-09, 14:16
Koha e Kometes....

Em la pershtypje shum...inqizimi i filmit...

Oqeani
11-01-09, 17:41
Pacienti anglez - mbreme, - nje ngjarje qe kishte ndodhur gjat luftes se dyte Boterore- ngjarja kishte ndodhur ne Egjypt- kurse personi tregonte jeten e personale......

SheTa
13-01-09, 00:34
TAKEN Film i mir :)

http://fusedfilm.com/wp-content/uploads/2008/08/taken-poster.jpg

Penelope
06-02-09, 10:53
Mbrame osht hape festivali i filmit ne Berlin "berlinale",si premiere e pashe filmin "human zoo"nga nje regjisore daneze. Filmi ka per tematike luften ne kosove, dhe zhvillohet kryesisht ne kosove,serbi dhe france. Film i jashtezakonshem, dhe me pelqej qe salla ke plot e perplot,dhe vertet e kishte paraqite shume realisht krejt ngjarjen..Filmi tregon per nje vajze kosovare si e mbijeton luften arrin me dale ne france etj...ka pase edhe skena dhunimi qe veshtire mi shiku,por film shume interesant . Shpresoj qe ta fitoj ndonje qmim. Interesante qe edhe prezantimi qe regjisoja i beri filmit dhe pershtypjet e saj nga Kosova. Ju preferoj ta shikoni ,ja vlen..

Fokus
06-02-09, 14:13
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51zuz9pjm4L._SS400_.jpg

>>{SpOnGeBoB}<<
06-02-09, 18:39
O u kane ni film e shkojshin nja 4 vehte shoq me llovaqka ne krah e kishin hypen permi kuaj tana diqysh me do kaubojka e do kanopa e masnej tu hecen qaty perskej ni prronit qita vetum kur ti kan priten shoq do me manzerre prej qatje nelte ne koder baam edhe vdekun ne toke e zhdrypi njonin prej shale. Amo qysh e pat emnin filmi nuk um kujtohet bash mire se kercitke pushka deri sa u sos filmi.

jadore
06-02-09, 18:44
O u kane ni film e shkojshin nja 4 vehte shoq me llovaqka ne krah e kishin hypen permi kuaj tana diqysh me do kaubojka e do kanopa e masnej tu hecen qaty perskej ni prronit qita vetum kur ti kan priten shoq do me manzerre prej qatje nelte ne koder baam edhe vdekun ne toke e zhdrypi njonin prej shale. Amo qysh e pat emnin filmi nuk um kujtohet bash mire se kercitke pushka deri sa u sos filmi.
hahahahahaha, ha..
jo televizioni jem nuk qet kesi filma,(e qato kaubojkat me pasken mbet merak se a di sa mire rrine me farmekra)
une prom e pash , lypke artisja artistin deri sa e gjeti e mandej te dy bashke , e lypin nje fare kupe , hallakat e hallakt deri sa maroj filmi , krejte pune indentiteti demek me e gjete veteveten ish kone , sa qe mendova qe gjinja cka bojne e sa paret i japin me ju qite tjereve telashe me te kalumen ..na as me te ardhme sun po i bime ne fije se le te mbarumen..
codi i da Vincit.

Artisti
06-02-09, 21:05
Eeee more Zot ēfare filmash po shikojshi ju, do me manxerra, do me Mumia, do me Kometa joooooooo pa e paaaa filmin Madagascar 2 se..

Oqeani
06-02-09, 21:10
The Patriot - para disa ditesh, kurse mbreme - Basic Instict - /e sonte te shoh se ēka !!

selvija
06-02-09, 21:30
Kohen e fundit aq Filma jam duke shikuar sa qe as vet s'muj numroj ,,pa marr parasysh eshte serial apo artistik

jam ne kerkim te FILMIT te ri.. Ne dhe Lenini”

nese ka dikush ju kisha lut ta gjuni linkun kendej

Jana
06-02-09, 22:50
Sa e pash kete....
Laresi i Hesapeve.... te Vin Diesel

shfletuesi_
07-02-09, 23:55
b2k-b2k- you got served.


dhe jam duke e shikuar...

Etnical
08-02-09, 01:39
Changeling-shum film i mir

shfletuesi_
08-02-09, 01:42
The Christmas..

natyra
15-02-09, 20:33
Filmin shqiptar-SKENDERBEU

http://www.youtube.com/watch?v=65TQotAQiA0

Natyra

Guri i madh
15-02-09, 20:40
Kohen e fundit aq Filma jam duke shikuar sa qe as vet s'muj numroj ,,pa marr parasysh eshte serial apo artistik

jam ne kerkim te FILMIT te ri.. Ne dhe Lenini”

nese ka dikush ju kisha lut ta gjuni linkun kendej

ket film kerkoje te ADEM DEMAQI hhhhaaaaaa

Peja-Boy
18-02-09, 20:09
In Guten Wie in Schweren Tagen :P Indisch

Etnical
19-02-09, 01:04
http://cinefagos.files.wordpress.com/2008/05/the-curious-case-of-benjamin-button-movie-poster-11.jpgfilm i mir...

Peja-Boy
19-02-09, 15:22
http://elseptimoarte.files.wordpress.com/2007/04/bourne-ultimatum-the.jpg

Jana
19-02-09, 15:30
Sharra-5....

SANTANA-29
19-02-09, 15:36
Sharra-5....

sharra 5---- qfar filmi ashte ky pe prehe dru,a,,,,hahahahahahahha me sharre ,,:tongue:

Jana
19-02-09, 15:39
sharra 5---- qfar filmi ashte ky pe prehe dru,a,,,,hahahahahahahha me sharre ,,:tongue:


SAW ose Sharra....jo me pre dru po njerz...

SANTANA-29
19-02-09, 15:44
SAW ose Sharra....jo me pre dru po njerz...

hahahahahahahahahahhah,,SAW,,,sharre qenka,,,jo jo,,,:tongue: pse shiqon film horror ,,e tan naten ste merr gjumi,,,:biggrin:

Jana
19-02-09, 15:46
hahahahahahahahahahhah,,SAW,,,sharre qenka,,,jo jo,,,:tongue: pse shiqon film horror ,,e tan naten ste merr gjumi,,,:biggrin:

Hhahaah ishim shum duke e shiku edhe morra zemer hahahha une vetem pjesen e fundit e kam pa...por besom se eshte filmi ma i trishtushem qe e kam pa deri tani....

Etnical
20-02-09, 00:49
http://www.moviezeal.com/wp-content/uploads/appaloosa.jpg

Peja-Boy
20-02-09, 18:57
Hostel

Peja-Boy
23-02-09, 16:21
Veer und Zaara – Die Legende einer Liebe


Der Film erzählt die Geschichte von Veer Pratap Singh (gespielt von Shahrukh Kahn), Geschwaderführer der Indischen Luftwaffe (Lebensrettung), und der Pakistani Zaara Hayaat Khan (gespielt von Preity Zinta).

Jana
23-02-09, 16:30
Pjesen 1-2...
http://www.charliesangels.com/images6/fullthrottle.jpg

DEA
24-02-09, 17:17
Anatema, me pelqeu edhe pse disi ngjarjet perfundonin shume shpejt dhe paksa siperfaqesisht , por mund te them se kisha rrenqethje , tmerrim, trishtim, dhimbje, mu duk se dje u kry lufta...

pirro
24-02-09, 21:23
pak me heret e kqyra ni film shume te mire ama titujt bre spo me kujtohen valla, horror u kane.

Shqiptare_ne_Turqi
24-02-09, 21:45
pak me heret e kqyra ni film shume te mire ama titujt bre spo me kujtohen valla, horror u kane.


nga frika i ke harru pirro :biggrin:

Shqiptare_ne_Turqi
24-02-09, 21:49
Uné mbrém shkova né kino, ta shiqoj njé film tash qé ka dal,comedi Turke

Recep Ivedik-2

kem qesh bajagi shum :biggrin:

http://www.izlesene.com/video/sinema-recep-ivedik-2-fragman/684874&ref=siteRelatedNamei

pirro
24-02-09, 22:12
Aiiii Shqiptare ma mire osht me e kqyr ni film horror e me u tut se sa me e kqyr ni komedi e me kesh, tuj marr parasysh se ne shqiptarve na ka hije veq me kane te mrrolt se jemi SHQIPTAR.

Shqiptare_ne_Turqi
24-02-09, 23:41
Aiiii Shqiptare ma mire osht me e kqyr ni film horror e me u tut se sa me e kqyr ni komedi e me kesh, tuj marr parasysh se ne shqiptarve na ka hije veq me kane te mrrolt se jemi SHQIPTAR.


sepasna dite qito hahahhahahaa:biggrin:

lovely
25-02-09, 00:52
Uné mbrém shkova né kino, ta shiqoj njé film tash qé ka dal,comedi Turke

Recep Ivedik-2

kem qesh bajagi shum :biggrin:

http://www.izlesene.com/video/sinema-recep-ivedik-2-fragman/684874&ref=siteRelatedNameime kon ke moj ti n kino? :mad: :biggrin:

Shqiptare_ne_Turqi
25-02-09, 22:55
me kon ke moj ti n kino? :mad: :biggrin:


valla nane me sherrin !! kishe t'ka kallxu tybeh :biggrin: :biggrin: hahahahhahahhah

Gjumashja
25-02-09, 22:59
http://licensetowedthemovie.warnerbros.com/media/downloads/wallpapers/wallpaper_1/paper_1024x768.jpg

Amina
26-02-09, 18:03
http://www.villageroadshowpictures.com/images/upload/movies/movie74.jpg


:biggrin: :biggrin: :biggrin:

Amina
26-02-09, 18:09
:frown: Uuups foto shume e madhe, sorry.....

Makresh
26-02-09, 18:11
Kush do t'bohet milioner ilegalisht

Peja-Boy
04-03-09, 21:57
Ocean 13

Virti
04-03-09, 23:34
Gunfight at the O.K. Corral :cool:

Jana
05-03-09, 00:01
Anatema....

LABI
05-03-09, 14:54
The Perfect Storm

Peja-Boy
07-03-09, 15:53
Gone in Sixty Seconds
http://img467.imageshack.us/img467/6769/gonein60second1el4.jpg

Antika
07-03-09, 15:56
Changeling

Giovanni
14-03-09, 00:56
Shikoj shuem filma andaj nuk po ju tregoj....

pirro
14-03-09, 18:04
"vrasje e drejt" Robert De Niro dhe Al Pacino

Albetnik
20-03-09, 09:17
http://www.moviezeal.com/wp-content/uploads/defiance.jpg

shume ju propozoj kete film !!

"Defiance" eshte film per vllezrit Bielski, hebrenj qe gjate luftes se dyte botnore vendosin ti kthejn pushken nazisteve dhe gjithe bashkpuntove te tyne, pasi ata i vrane familjen.

Eshte ngjarje e vertete.

Etnical
20-03-09, 16:59
http://www.australia.to/images/stories/new/two_lovers_2.jpg

Guri i madh
20-03-09, 17:24
une u knaqa me do seriala nė RTK ky far artisti QAKA NISI po i lun do filma shum tė mir

Amina
12-05-09, 22:36
:wink:

http://www.cinemagic.ch/Eintrag/db_gfx/_slumdog_millionaire.jpg

e_martumja
12-05-09, 23:03
:wink:

http://www.cinemagic.ch/Eintrag/db_gfx/_slumdog_millionaire.jpgNuk eshte i fundit por e pata shiku kinema, qesaj shumes i thojn millioner e jo 50 mij si ne kuiz te RTK ahaahha, eshte ineresant se nje voglush RUBINA u bo e njofshme me kete filem dhe babai i saj ka provu me shit per lek, fukaraja kur ben pare pak njef mo kufrin....

aLbaChiCk
13-05-09, 21:28
Njeri nder filmat e fundit qe kam pa e me ka pelqyer shume eshte Twilight


http://images.paraorkut.com/img/pics/images/t/twilight-7177.jpg

DEA
13-05-09, 22:03
Kaufhaus Detektiv( detektivi i shtepis se mallrave) me shume humor edhe me nje mesazhe te qarte..
http://www.cineclub.de/images/2009/03/der-kaufhaus-cop-p.jpg

Prishtinasja_
14-05-09, 14:21
Kaufhaus Detektiv( detektivi i shtepis se mallrave) me shume humor edhe me nje mesazhe te qarte..
http://www.cineclub.de/images/2009/03/der-kaufhaus-cop-p.jpg

Edhe per mua ky ishte filmi i fundit qe e kam pa ne Kinema (Mall Cop), sepse shume shume rralle i shikoj filmat ! :rolleyes:

Por ia ka vle qe ta shikoj kete film sepse ishte shumee qesharak ! :biggrin:

Oqeani
14-05-09, 15:44
... Tolerimet e nje mashkulli

Idila
18-05-09, 20:34
Jam duke e shikuar "Dirty Dancing", ėshtė film fantastik i vitit `63. Mė knaq shpirtin! :)

aLbaChiCk
18-05-09, 20:42
Jam duke e shikuar "Dirty Dancing", ėshtė film fantastik i vitit `63. Mė knaq shpirtin! :)

Edhe un at jam duke shiku saher e kam shiku edhe prap ich hab immer noch nocht genug :smile:

Peja-Boy
18-05-09, 21:46
http://www.shah-rukh-khan.info/veer-zaara/shahrukh_khan_veer_zaara_wallpaper_16.jpg

YanYan
21-05-09, 21:41
Nje film te vjeter indian, 'hundi', me titull "Raja".:smile:

http://imovies4you.com/wp-content/uploads/2008/05/raja-hindi-movie.jpg

Oqeani
21-05-09, 21:48
Kohen e fundit me ka munguar koha per film !

Idila
21-05-09, 21:52
Pak mė parė e shikova njė film ku rolin kryesor e luante Mr. Been, por besa hic nuk mė kujtohet si quhej filmi! :D

Oqeani
21-05-09, 21:54
Pak mė parė e shikova njė film ku rolin kryesor e luante Mr. Been, por besa hic nuk mė kujtohet si quhej filmi! :D

Mr . Been http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif (humbet koha edhe per kete )

Idila
21-05-09, 22:03
Mr . Been http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif (humbet koha edhe per kete )
Nganjėherė kemi nevojė tė qeshemi e knaqemi (familjarishtė)! :smile:

Oqeani
21-05-09, 22:11
Nganjėherė kemi nevojė tė qeshemi e knaqemi (familjarishtė)! :smile:

Eh, edhe pse kuptova qe ne fillim, u bera i marre !

legjionari
26-05-09, 19:58
Filmi i Fundit qe e kam pare eshte Engjuj dhe Djaj, me te vertet Dan Brown ka ber nje kthese jashtzakonisht te madhe ne boten e Librit me librat Kodi i Davincit dhe me Engjuj dhe Djaj e pastaj kjo ka ndiku ne boten e kinematografise. Filma qe ja vlen te shiqohen por me shum ja vlen te lexohen librat.

desert
26-05-09, 21:00
Pak me heret e rishikova Kodin e DaVincit.

legjionari
27-05-09, 15:50
Pak me heret e rishikova Kodin e DaVincit.


eshte shum film i mire, ama libri e tejkalon filmin shum herė.

Elina
25-06-09, 19:49
Mrame vone e kam pa Gon with the wind...drame romantike,,,ku ne rolet kryesore luajten Clark Gable dhe Vivien Leich.

Amina
25-06-09, 21:17
Mrame vone e kam pa Gon with the wind...drame romantike,,,ku ne rolet kryesore luajten Clark Gable dhe Vivien Leich.

Film shume i mire Elina, me pelqen edhe mua shume:smile:

shfletuesi_
25-06-09, 22:11
Tom&Jarry....

teutaA
26-06-09, 00:51
"taken" me duket ky ka qen i fundit :smile:

Jana
26-06-09, 13:31
Milionerin......

bert
26-06-09, 14:55
Milionerin......
cfare fimi asht ky?

Jana
26-06-09, 15:30
cfare fimi asht ky?

Slam dog milioner

Amina
27-06-09, 20:21
http://imgcache.allposters.com/images/DMS/841210.jpg

:biggrin:

emine
27-06-09, 20:31
ket....
http://www.kinopolis.de/filminfo/e/img/esbegannimseptemberplakat.jpg
http://www.kinoweb.de/film2000/AutumnInNewYork/pix/any6.jpg

Peja-Boy
01-07-09, 17:16
Gestrandet Im Paradis :mad:

Erotikthriller

http://www.monstersandcritics.de/downloads/downloads/articles/8732/article_images/image5_1181224059.jpg

Maribella
01-07-09, 17:30
Sa filloi nje filem,me ndal rryma...!!

Skyfter
27-07-09, 14:40
2012


http://www.youtube.com/watch?v=j3Wucar1vxQ

:confused:

shfletuesi_
27-07-09, 15:00
Behajnd Anemy :)

YanYan
28-07-09, 06:45
Oceans Twelve

deti_om :-)
28-07-09, 23:39
Constantine (horror)


http://www.dailymotion.com/video/x1uqwf_constantine_part1_shortfilms

gjakovari3333
15-08-09, 23:54
filmi i fundit ILIrjana shum i mire

http://www.ernestmeholli.com/pagina14.html

Oqeani
21-08-09, 22:47
Para pak minutash

De l'amour ą la folie

Amina
22-08-09, 20:42
Per fansat e filmave horror, a must seeee

http://www.caratulasdecine.com/Caratulas2/The_descent.jpg

Amina
23-08-09, 21:51
http://picturez.files.wordpress.com/2007/04/apocalypto2_large.gif

Oqeani
10-09-09, 21:40
Po sa perfundova se shiquari

Word Trade Center

shfletuesi_
10-09-09, 21:43
......Hell

Peja-Boy
13-10-09, 15:02
http://www.digitalvd.de/entertainment/wp-content/uploads/2009/10/von-ganzem-herzen.jpg

DEA
13-10-09, 15:43
Die Frau des Zeitreisenden

bert
13-10-09, 22:02
pash filmin qendresa 2, dhe 3. ide e mire por aktoret jo ne nivelin e duhur. pershembull qendreses ju vra i dashuri dhe ajo nuk e derdhi nji pik lot. kjo e perdhos filmin

teutaA
13-10-09, 22:04
sdi qysh e pat emrin veq e di qe ke komedi me zombi:smile:

shfletuesi_
13-10-09, 22:35
Ficht...

SANTANA-29
13-10-09, 22:54
Darf ich bitten?,,,,,,(Richard Gere) :wink:

shfletuesi_
13-10-09, 23:12
Fireless..

Peja-Boy
20-10-09, 18:25
http://media.buch.de/img-adb/15713219-01-00/the_fan.jpg

shfletuesi_
20-10-09, 19:19
Love is All

Qika^Me^Kule
20-10-09, 21:20
Shum rall shikoj film-a...!!!

Elina
22-10-09, 23:02
Filmi i fundit qe kam pa ka qene sot,bile para nja dy ore...ishte nje film i zhanrit horrorr :tongue:
Filmi quhej 9.1/2 Weeks...ku ne rrolet kryesore ishin Mickey Rourke dhe e bukura Kim Besinger.

emine
23-10-09, 07:56
http://www.swr3.de/-/id=248032/property=zoom/width=494/height=700/pubVersion=3/1y4bisx/index.jpg

flutra
23-10-09, 08:08
Casino Royale ( per here te dyte)

YanYan
24-10-09, 02:47
Yes Man

S'me pelqeu. Pritsha nojgja me te bukur.

Agolli
25-10-09, 19:36
Blood and Bone.

http://www.youtube.com/watch?v=nfVra8yKL7s

shfletuesi_
25-10-09, 19:56
Blade Trinity

desert
26-10-09, 10:54
http://img10.imageshack.us/img10/7803/539wj.jpg (http://www.imagehosting.com/)

amelia

Amina
29-10-09, 18:58
http://www.screen-cinema.com/admin/logo/orphan_l200903241633.jpg