PDA

View Full Version : Banorėt e cilit qytet janė mė mikpritės?


Barbaroza
23-10-05, 11:29
Te nderuar diskutues,desha ta hapja kete teme per te votuar sipas asaj se kush mendoni se jane me mikeprites,banoret e kujt qytet?

Prishtina
Ferizaj
Gjilani
Mitrovica
Gjakova
Peja
Prizreni
Tetova
Shkupi
Tirana
Presheva
Te tjere....

Barbaroza
23-10-05, 11:41
Megjithse qyteti im njihet per mikepritje(Ferizaj),mua s'me takon te votoj per te,jane ata qe kane shijuar mikepritjen tone.
Une e dhashe voten per TETOVĖN,vendin dhe banoret e saj qe diten dhe munden te presin gjithe ata refugjate lufte nga Kosova ne ditet me te veshtira.

turisti
23-10-05, 12:40
Pershendetje per temen,Barbaroza e nderuar.Per njerez kalimtare mjafton pak per te qene te lumtur.Mendoj se secili qytet e ka mikepritjen e vet,por une votova per MITROVICEN,sepse ende jeton ne kujtimet e mija mikepritja para shume vitesh e familjes Riza Hotit..... :wink:

rilinda
23-10-05, 13:32
Hajdeni ne Prizren edhe mėsone se ēka eshte mikepritja :lol:

Daja POLIC
23-10-05, 22:44
Hajdeni ne Prizren edhe mėsone se ēka eshte mikepritja :lol:

:lol: :lol: :lol: e pra prizreni eshte multietnik :lol:

rilinda
24-10-05, 10:27
e de :lol: Pa Prizren Kosova nuk munet mi plotsu standardet...

oh lum kush jeton ne Prizren :lol: :wink:

Krokodilli
24-10-05, 12:11
Shqiptaret ne Pergjithsi jem mikeprites ,, ku do qe te shkosh,, si ne qytete si ne fshatra mikepritja gjithmon eshte e pranishme tek shqiptari,,,,
Si ne , Lezhe, Gostivar,Prishtine,Tetove, Shkoder, Gjilan, ..

rilinda
24-10-05, 14:25
Shqiptaret ne Pergjithsi jem mikeprites ,, ku do qe te shkosh,, si ne qytete si ne fshatra mikepritja gjithmon eshte e pranishme tek shqiptari,,,,
Si ne , Lezhe, Gostivar,Prishtine,Tetove, Shkoder, Gjilan, ..

p.s. PRIZREN

MemphiSx
24-10-05, 15:16
Hajdeni ne Prizren edhe mėsone se ēka eshte mikepritja :lol:

Kur po na thirr moj rilinda t'gatshem jemi :D :D ;)


Meqe Kavaja nuk qenka ne listen e qyteteve te ndryshme Vota ime shkon per Mitrovicen :)

rilinda
24-10-05, 15:25
hajdeni pa ju thirr se me ju thirr ajo patjeter i bjen met prit mir se e din qe po vjen. e me ardh befasi i bjen ma mir, qateher kuptohet qka eshte mikpritja :lol:

PRIZRENIIIII :wink:

Kaltrushi
25-10-05, 13:28
te gjithe e dijm se shqipetaret jane nje popull shume mikepritsa (kush se di une po ja jepi vulen se ashtu esht :lol: ), hmm por disa qe bijn me shume ne sy po mungojn...

Pas peje natyrisht..hehe... mungon Drenica..une them se ne drenic jane e krejt kosova te mire se ardhur...natyrisht edhe ne peje.....por ata dijn te presin shume shume mire... Tek ta esht Mysafiri edhe Mbret....

rilinda
25-10-05, 17:10
te gjithe e dijm se shqipetaret jane nje popull shume mikepritsa (kush se di une po ja jepi vulen se ashtu esht :lol: ), hmm por disa qe bijn me shume ne sy po mungojn...

Pas peje natyrisht..hehe... mungon Drenica..une them se ne drenic jane e krejt kosova te mire se ardhur...natyrisht edhe ne peje.....por ata dijn te presin shume shume mire... Tek ta esht Mysafiri edhe Mbret....

wowwww valla na ne Prizren mbret kerkon se bojm. Ku keni pa mu bo mbret ne vend te huj???Mikpritsa jemi boll mundeni me vertetu more qy :lol:

Krokodilli
26-10-05, 10:40
te gjithe e dijm se shqipetaret jane nje popull shume mikepritsa (kush se di une po ja jepi vulen se ashtu esht :lol: ), hmm por disa qe bijn me shume ne sy po mungojn...

Pas peje natyrisht..hehe... mungon Drenica..une them se ne drenic jane e krejt kosova te mire se ardhur...natyrisht edhe ne peje.....por ata dijn te presin shume shume mire... Tek ta esht Mysafiri edhe Mbret....

wowwww valla na ne Prizren mbret kerkon se bojm. Ku keni pa mu bo mbret ne vend te huj???Mikpritsa jemi boll mundeni me vertetu more qy :lol:

shkoni ne Prishtine,, kaq mikepritsa jemi,, sa qe e kemi pranu krejt kosoven mu ba Prishtinali......30% e pupullates se Prishtines jan nga vende tjera......... :lol:

ne Prishtine kaq mikepritsa jemi qe jo mbret po shqiptari po bahet kryetar qyteti e pi bon ligjet e veta midis Prishtine vetem me 4 vjet qendim ne Prishtine :lol: :lol:

Barbaroza
26-10-05, 18:34
Mos u grindni hej,flisni me rend,a keshtu tregoni mikepritjen tuaj ,a? :lol: :lol:

halla e madhe
26-10-05, 19:29
Votova per qytetin tim GJAKOVEN :wink:

Gentiani
26-10-05, 20:04
Shqiptaret ne Pergjithsi jem mikeprites ,, ku do qe te shkosh,, si ne qytete si ne fshatra mikepritja gjithmon eshte e pranishme tek shqiptari,,,,
Si ne , Lezhe, Gostivar,Prishtine,Tetove, Shkoder, Gjilan, ..


pajtohem me mendimin e Krokodilli. Shqiptarėt janė nė pėrgjithėsi mikėpritėsa dhe kjo Traditė ėshtė e shenjtė pėr ta kudo qė ketė rastin njeriu tė jetė nė konakun e familjeve shqiptare. Personalisht kam pasur rastin nė shumė vende e treva shqiptare tė takoj mikėpritjen shqiptare dhe nuk do ti hyja nė hak, sikur tė favorizoja ndonjėrėn nga kėto treva.


Abstenoj kėsaj radhe!

Arianiti
26-10-05, 20:34
Un votova Tiranen sepse atje kam hasur ne mikpritje.
pastaj Ferizaji, Kercova, Kumanova, dhe Prizreni.
ne pergjithesi shqiptaret jane mikprites.
ne keto qytete jam vertetuar.

rilinda
26-10-05, 23:26
Une nuk pajtohem me mendimin e Krokit se Prishtinalit jan mikpritsa me zor e jo me qef. A pe shihni qysh jan prishtina knej ka te sillen thojn katunar e tash jo valla mikpritsa jemi na :roll:

Krokodilli
27-10-05, 05:45
Une nuk pajtohem me mendimin e Krokit se Prishtinalit jan mikpritsa me zor e jo me qef. A pe shihni qysh jan prishtina knej ka te sillen thojn katunar e tash jo valla mikpritsa jemi na :roll:

a nuk pajtohesh me mendimin tim a? mire pra Prishtina nuk qenkemi mikepritsa, nese ti ashtu mendon pra ashtu ta lem, krejt kosova dhe shqiptart mikepritsa vetem Prishtina jo simbas teje........

Doni88
27-10-05, 06:01
Ashtu eshte, shqiptaret ne pergjithesi jan mikpritsa po une e kam nje vote, dhe votove per Presheven sepse mundem te flas nga pervoja (posacerisht nga koha luftes). Gjithashtu edhe qytetet ne Maqedoni dhe veriu ne Shqiperi.

Kaltrushi
27-10-05, 12:22
Mos u grindni hej,flisni me rend,a keshtu tregoni mikepritjen tuaj ,a? :lol: :lol:


te lumt oj barbaroza..por te koft e ditme se secili vendin e veht e levdo dhe veshtir prano qe tjetri mund te jet me i mire......pas kti shkrimit do te me del pune me krokin dhe rilinden..hehehe :D

Krokodilli
27-10-05, 12:36
Mos u grindni hej,flisni me rend,a keshtu tregoni mikepritjen tuaj ,a? :lol: :lol:


te lumt oj barbaroza..por te koft e ditme se secili vendin e veht e levdo dhe veshtir prano qe tjetri mund te jet me i mire......pas kti shkrimit do te me del pune me krokin dhe rilinden..hehehe :D

jo moj Kaltrushi e nderuar,, nuk te del pun me Krokin,, per mikepritje kam then se krejt Kosova apo Krej shqiptaret jem njesoj

Shqiptaret ne Pergjithsi jem mikeprites ,, ku do qe te shkosh,, si ne qytete si ne fshatra mikepritja gjithmon eshte e pranishme tek shqiptari,,,,
Si ne , Lezhe, Gostivar,Prishtine,Tetove, Shkoder, Gjilan, ...

Barbaroza
27-10-05, 13:29
Mos u grindni hej,flisni me rend,a keshtu tregoni mikepritjen tuaj ,a? :lol: :lol:


te lumt oj barbaroza..por te koft e ditme se secili vendin e veht e levdo dhe veshtir prano qe tjetri mund te jet me i mire......pas kti shkrimit do te me del pune me krokin dhe rilinden..hehehe :D

Oj Kaltrushe,une jam e vetmja qe se lavderova shume vendin tim :lol: :lol: ,e voten ia dhashe Tetoves.

Kalo bukur te gjithe! :)

rilinda
27-10-05, 19:05
Mos u grindni hej,flisni me rend,a keshtu tregoni mikepritjen tuaj ,a? :lol: :lol:


te lumt oj barbaroza..por te koft e ditme se secili vendin e veht e levdo dhe veshtir prano qe tjetri mund te jet me i mire......pas kti shkrimit do te me del pune me krokin dhe rilinden..hehehe :D

hahahahahah...e pse moj me te dal pun me Rilinden???Mendimi yt eshte edhe gjithqka OK eshte. Une po komentoj me Krokin ma shum edhe pe kundershtoj ma shum se mos me qen Kroki qetu te Votimet edhe Sondazhet- kjo tem mbyllet se nuk kisha pas as une me kon me komentu se ju forumistat tjer rrall po hini ne ket rajon. :lol: :wink:

Barbaroza
28-10-05, 11:59
Ashtu eshte Rilinda.Po te mos ishit ju te dy,kjo rubrike s'kish pas lezet. :lol: :lol: :wink:

Kaltrushi
28-10-05, 12:30
Mos u grindni hej,flisni me rend,a keshtu tregoni mikepritjen tuaj ,a? :lol: :lol:


te lumt oj barbaroza..por te koft e ditme se secili vendin e veht e levdo dhe veshtir prano qe tjetri mund te jet me i mire......pas kti shkrimit do te me del pune me krokin dhe rilinden..hehehe :D

hahahahahah...e pse moj me te dal pun me Rilinden???Mendimi yt eshte edhe gjithqka OK eshte. Une po komentoj me Krokin ma shum edhe pe kundershtoj ma shum se mos me qen Kroki qetu te Votimet edhe Sondazhet- kjo tem mbyllet se nuk kisha pas as une me kon me komentu se ju forumistat tjer rrall po hini ne ket rajon. :lol: :wink:

ket e di……….dhe po te kishte Shperblim ju do ta fitoni….po mos e merr afer zemre …se pa qellim te keq e thashe oj motrush….me shum per shaka……..ter pershendessssss dhe te jap nje mpuqq per te hjekur keqkuptimin…

rilinda
28-10-05, 13:20
kur te vjen ne Prizren tregom edhe ta jap edhe une ty ni mpuq live :wink:

rafet llapjani
28-10-05, 15:43
Te pershendes Barbaroz aveq kaq qytet kan trojet shqiptare a :!: ,te gjith Shqiptart jane mikpritsa dhe bujar.

rilinda
28-10-05, 15:52
po qy niher nc nc nc, qaty jan emrat e disa qyteteve edhe nuk pe sho une qe po shkrun "krejt shqiptaret"

rafet llapjani
28-10-05, 22:52
Mir e ke motrushe rilinda na nuk shkojm tu i rrit trojet po sa ma pak ma mire aa se kem boll :!: :!:

rilinda
29-10-05, 09:33
hajt Rafet tash jepe mendimin tan lidhur me pytjen :roll: veq t'lutna mos shkreto najsen me than Prishtina :P :lol: :lol:

rafet llapjani
30-10-05, 02:18
Me fal motrushe rilinda smundem qe te dha mendim se ktu ne tefter nuk te koka :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Krokodilli
30-10-05, 03:40
hajt Rafet tash jepe mendimin tan lidhur me pytjen :roll: veq t'lutna mos shkreto najsen me than Prishtina :P :lol: :lol:

avavavava everyone all eyez on Rilinda :lol:

ani tha mos shkreto e me than Prishtna :lol: :lol: ,,,,,, ke fillu edhe mi ndalu forumistat te shprehin mendime te lira a?

haha e bash Prishtina mos te ardht merzi

rilinda
30-10-05, 11:29
hahahahhaha yeah it's true...everyone here are in my eye.

P R I S H T I N A (pasi qe "te gjithe" shqiptaret jan shperngul ne Prishtine :P veq une jo :lol: )

Krokodilli
30-10-05, 12:23
hahahahhaha yeah it's true...everyone here are in my eye.

P R I S H T I N A (pasi qe "te gjithe" shqiptaret jan shperngul ne Prishtine :P veq une jo :lol: )

8) jo jo nuk jan shperngul te gjith shqiptaret ne PRISHTINE ende,, shumica po enderrojn mu shperngul :lol:
vetem Kroki do te shperngulet ne Prizren prej Australis :wink:

rilinda
30-10-05, 12:55
Ti me kalu Prishtinen e me ardh mu shperngul ne Prizren a :shock: :shock: ? A mun me ndodh edhe kjo a?? :roll:

Krokodilli
31-10-05, 09:49
Ti me kalu Prishtinen e me ardh mu shperngul ne Prizren a :shock: :shock: ? A mun me ndodh edhe kjo a?? :roll:

e moj Rilinda,, gjithqka mund te ndodh ne kete bote, sidomos ajo e papritura dhe e pabesueshmja :)

rilinda
31-10-05, 10:45
ishalla ishalla :lol:

Kaltrushi
31-10-05, 14:22
kur te vjen ne Prizren tregom edhe ta jap edhe une ty ni mpuq live :wink:

per bese skam me lene pa e be ket pune...hehehehe e tanido ma tregosh edhe prizerinin qosh em qosh...... :wink:

Krokodilli
01-11-05, 07:52
kur te vjen ne Prizren tregom edhe ta jap edhe une ty ni mpuq live :wink:

per bese skam me lene pa e be ket pune...hehehehe e tanido ma tregosh edhe prizerinin qosh em qosh...... :wink:

rilinda vi bashk me Kaltrushin ne Prizren ,, e na tregon Prizrenin mu dhe kaltrushit,, aa?
jo more a thu ma mire me ardh vet :) :wink:

Domira
01-11-05, 07:56
Po mungojka ne liste qyteti me mikrpites :lol:

rilinda
01-11-05, 14:06
jo moj Domira Prizreni eshte ne list :lol:

rilinda
01-11-05, 14:07
kur te vjen ne Prizren tregom edhe ta jap edhe une ty ni mpuq live :wink:

per bese skam me lene pa e be ket pune...hehehehe e tanido ma tregosh edhe prizerinin qosh em qosh...... :wink:

rilinda vi bashk me Kaltrushin ne Prizren ,, e na tregon Prizrenin mu dhe kaltrushit,, aa?
jo more a thu ma mire me ardh vet :) :wink:

hajdeni ndashi vet e ndashi bashk ose niher e bashk e masanej vet qysh te keni qef bre :lol:

rafet llapjani
02-11-05, 08:54
[b]Domira shkrujti:
Po mungojka ne liste qyteti me mikrpites
Edhe une jam i pajtimit me mendim tandin Domira :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
02-11-05, 13:35
Te pershendes Barbaroz aveq kaq qytet kan trojet shqiptare a :!: ,te gjith Shqiptart jane mikpritsa dhe bujar.

E di Rafet qe trojeve shqiptare nuk u kufizohet mikepritja veq ne qytete,por,vura vetem nga disa qytetet nga vijne edhe forumistet sepse po te venja me shume,do zgjatej lista teper.
Per mendimin tim,fshataret jane me mikeprites sesa qytetaret,kjo eshte shume e vertete,e tash po te venja edhe emra fshatrash,kjo pune lere qe do zgjaste shume,por edhe grindje do t'kish me shume... :lol: :lol: :wink:

rilinda
02-11-05, 19:11
jo moj skish pas nevoj per grindje se sikur tash qe u pajtut me Prizrenin ishit pajtu edhe ateher :lol: :P

Barbaroza
02-11-05, 19:30
jo moj skish pas nevoj per grindje se sikur tash qe u pajtut me Prizrenin ishit pajtu edhe ateher :lol: :P

Kush moj u pajtua me Prizrenin dhe per cka ishte fjala? :roll: :roll: :roll:

rilinda
02-11-05, 19:36
aha Barbaroz koha e ftoft u kan sot e ishalla neser mer ma nxet :P

Barbaroza
02-11-05, 20:42
aha Barbaroz koha e ftoft u kan sot e ishalla neser mer ma nxet :P

Tek ju ftohte a? :(
Tek ne shume mire ka qene sot. :P :P :lol: :lol:

rilinda
03-11-05, 12:12
o te ju nxet se edhe njerzit jeni qashtu :lol: :lol:

Barbaroza
03-11-05, 15:08
o te ju nxet se edhe njerzit jeni qashtu :lol: :lol:

:roll: :roll: :arrow: :!:

rilinda
03-11-05, 15:17
qka u bo oj Barbaroza? a nuk osht qashtu a?

Barbaroza
03-11-05, 16:15
qka u bo oj Barbaroza? a nuk osht qashtu a?

U befasova pak me"mikepritjen"e prizrenasve,nese jeni edhe ju prizrenase,me rrenje veq, a? :lol: :lol: :lol:

uliksi31
03-11-05, 17:23
Njeriu e nderon vendin, jo vendi njeriun.

Barbaroza
03-11-05, 17:33
Njeriu e nderon vendin, jo vendi njeriun.

Take njoooooooo o xhaxhi se kurre me mire s'ke fol... :) :wink:

uliksi31
03-11-05, 17:48
Njeriu e nderon vendin, jo vendi njeriun.

Take njoooooooo o xhaxhi se kurre me mire s'ke fol... :) :wink:

Ahahahaha Ani valla mbesa eme, take nje; hi five. :lol:

rilinda
03-11-05, 18:16
qka u bo oj Barbaroza? a nuk osht qashtu a?

U befasova pak me"mikepritjen"e prizrenasve,nese jeni edhe ju prizrenase,me rrenje veq, a? :lol: :lol: :lol:

pse me "mikpritjen"? (dmth. pse ne thojnjeza e ke shkru?)

Kalt
03-11-05, 19:12
qka u bo oj Barbaroza? a nuk osht qashtu a?

U befasova pak me"mikepritjen"e prizrenasve,nese jeni edhe ju prizrenase,me rrenje veq, a? :lol: :lol: :lol:

pse me "mikpritjen"? (dmth. pse ne thojnjeza e ke shkru?)

Rilinda ti duhet me te drejte me qene krenare per qytetin e Prizrenit.
Kushe e shan e ka prej inatit!
Deri sot nuk ka asnje qytet, qe te kete vlerat e mikpritjes dhe qytetarise prizerenjane!

rilinda
03-11-05, 20:02
garant ti duhesh me kan prizrenali (dmth qeknej ka rrethi i Prizrenit ose ose nese je i martum e paske nusen e Prizrenit :P :lol: :lol:-hajgare)

kerkush more k'tu nuk eshte tu e sha Prizrenin se s'jau ban karakteri edhe s'kan fakte per me sha per najsen Prizrenin.E per mikpritsa jemi (si krejt Kosova). Veq me erdh qudi qe tha Barbaroza "mikpritsa" :roll: :roll:

p.s. edhe jam shum shum krenare qe jam prizrenase :lol:

Barbaroza
04-11-05, 18:08
Rilinda,dil andej nga faqja e kaluar dhe shihe cfare ke dashur te thuash"qashtu jeni ju"duke aluduar ne ferizajasit dhe normal se kjo len pershtypje sikur don te fyesh dikend...
Une cdohere mendoj si tha xhaxhi Uliksi:Njeriu e nderon vendin, jo vendi njeriun.

Kalt
04-11-05, 19:19
Merrini te gjitha qytetet e Kosoves me rradhe e gjeni po mundet nje qytet me te mire se Prizreni!
Kot nuk ka qene kryeqyteti i Kosoves deri ne vitet pas Luftes se II Boterore.
Prizreni eshte sinonim i Kosoves!
Aty kane jetuar pervec shqiptareve dhe te huaj, perfshire ketu dhe izraelitet.
Mendoni ne nje kohe kur qytetet tjera shqiptare ishin fshatra te medha, Prizreni kishte konsullata.
Kush ka mund tjeter pervec Prizrenit ti kete keto cilesi?

Barbaroza
04-11-05, 20:12
Kalt,jemi te njohur per keto cilesi qe ka Prizreni,por tema eshte per banoret dhe jo per qytetet!

Sy_kaltra
04-11-05, 20:51
Pasha zotin un mendoj se Peja jemi shum mikpritsa edhe pse sjom kon shum e ftume neper qytete tjera perveq ne Prishtin Ferizaj edhe Mirtovic dmth e ftume special edhe atje me kan prit mir pos ne prishtin ,,edhe prishtinen nuk po e shaj ,,ama vallahe bre Peja mu ka doktun ma e mira ...Po mendoj jemi Mikpritsa .

Barbaroza
04-11-05, 21:01
Valla pasi ia nisen te gjithe me i lavderu vendet e veta,pse une s'e lavderoj vendlindjen time. :idea: :wink:
O kot e keni te gjithe se me mikepritesa se ferizajasit s'mund gjesh ne Planetin Toke. :) :) :wink:

Pra:Ferizaji

rilinda
04-11-05, 21:56
Rilinda,dil andej nga faqja e kaluar dhe shihe cfare ke dashur te thuash"qashtu jeni ju"duke aluduar ne ferizajasit dhe normal se kjo len pershtypje sikur don te fyesh dikend...
Une cdohere mendoj si tha xhaxhi Uliksi:Njeriu e nderon vendin, jo vendi njeriun.

Barbaroza e lexova edhe une nuk e kuptova qysh e ke kuptu ti qe kom desht me fy une me ata qe kom than. Fjala ishte per kohen qe the e nxet ne Ferizaj e une thash edhe ju njerzit jeni te nxeht (dmth. per mir e kom than kta, e jo qysh e ke kuptu ti kishe kom desht met fy, perkundrazi e kom than me qellim te mir).Me pas than jeni te ftoft k'ta e kisha mar si fymje une prej dikujt e jo per qe kom than jeni te nxet. Po nejse (fjala ka shum kuptime), megjithate m'fal nese te kom fy padashje. :?

Barbaroza
04-11-05, 22:03
Une ashtu e kam marre,por per te mos marre tema kahje tjeter,po vazhdojme me temen dhe s'po zihemi me. :lol: :wink:

Ferizaji dhe pike. :lol: :lol:

Krokodilli
05-11-05, 12:19
o nuk ka ma mikepritsa se Prishtina

prej krejt fshatrave te Kosoves keni ardh ne Prishtine,

Gjilan, Prizren, Mitrovic, Ferizaj, Gjakove, Peje,,,, :lol: :lol: :lol: :lol:


ju kemi hap dyrt,,,,, u dyfishu popullata prej vitit 1999

pra Prishtina qyteti me Mikeprites :wink:

rilinda
05-11-05, 12:42
ooooooooooooooof medet breeeeeee
po qfar fshatra jan Gjilani, Prizreni,Mitrovica,Ferizaji, Gjakova edhe Peja moreeeeeeeee???????

Prishtina mikpritsa me zor edhe mos um shtin me ti gjet shkrimet ku ke than qe krejt Kosova jeni ardh ne Prishtin, pse spo rrini ne vende te juja,u mush Prishtina katunar e qeshtu diqka ngjajshem.

Krokodilli
05-11-05, 13:01
ooooooooooooooof medet breeeeeee
po qfar fshatra jan Gjilani, Prizreni,Mitrovica,Ferizaji, Gjakova edhe Peja moreeeeeeeee???????

Prishtina mikpritsa me zor edhe mos um shtin me ti gjet shkrimet ku ke than qe krejt Kosova jeni ardh ne Prishtin, pse spo rrini ne vende te juja,u mush Prishtina katunar e qeshtu diqka ngjajshem.

qkado qe kam then eshte e vertet


te gjith e perqeshni Prishtinen (Kutli thot se Prishtina eshte qytet Jugosllav :shock: ),,,,, a ne tjetren an te gjith mundohen te Dalin ne Prishtine........
e kam then edhe me par,, e them prap,,
Prishtina ne Kosove eshte si NEW YORKU per SHBA

mos um shtin me ti gjet shkrimet ku ke than qe krejt Kosova jeni ardh ne Prishtin, pse spo rrini ne vende te juja,u mush Prishtina katunar e qeshtu diqka ngjajshem

realitet ,,,, aj qe kundershton , kundershton veten,,,, qka ka te bej ky shkrim me mikepritje?...........

mos ke frig se ne Prizren nuk vjen askush,,,,,,,
Prishtina ndash me zor ndash me qef u dasht mi hapt dyrt por qdo qytetar Kosovar :arrow: ,
PER QFAR ARSYE VALL KAN DAL NE PRISHTINE?...

SEPSE ESHTE QYTETI ME I BUKUR NE KOSOVE, ME TEGJITHA PERPARSIT

rilinda
05-11-05, 13:11
edhe une jam kunder asaj qe ka then Kalti se Prishtina eshte qytet Jugosllav.
edhe pergjigjjen se pse kan ardh qereku i kosovarėve ne Prishtine ta kam thene e po e them perseri:
Rinia vijne ne Prishtine per shkollim; Ka familje qe jane te punėsuar ne Prishtine e si te udhetojne ēdo dite?!...

e sa i perket qe kishe than "mos ke frig se ne Prizren nuk vjen askush" nuk eshte e vertet, se Adem Demaēi prishtinali ka qen e tash ka ardh me jetu ne Prizren, e disa te tjere...ti gjithashtu ke thene ( me shaka) se do me u shperngul ne Prizren.

Krokodilli
05-11-05, 13:49
edhe une jam kunder asaj qe ka then Kalti se Prishtina eshte qytet Jugosllav.
edhe pergjigjjen se pse kan ardh qereku i kosovarėve ne Prishtine ta kam thene e po e them perseri:
Rinia vijne ne Prishtine per shkollim; Ka familje qe jane te punėsuar ne Prishtine e si te udhetojne ēdo dite?!...

e sa i perket qe kishe than "mos ke frig se ne Prizren nuk vjen askush" nuk eshte e vertet, se Adem Demaēi prishtinali ka qen e tash ka ardh me jetu ne Prizren, e disa te tjere...ti gjithashtu ke thene ( me shaka) se do me u shperngul ne Prizren.

ok rilinda,, kerkoj falje nese patem ndonje keqkuptim...... ishin fjalet e Kaltit qe me ben te ndjehem i fyer ketu,,,, jo vetem mu po eshte desht qe qdo Kosovar te ndjehej i ofenduar me ato fjal,,,,,
ta bej Prishtitnen qytet Jugosllav eshte marri. (jugosllavia as nuk ekziston, edhe sidomos ne kosove,,nuk nuk ka ekzistu per ne Kosovaret kurr)

Barbaroza
05-11-05, 16:08
Degjoni bre ju Rilinda dhe Kroki :wink: po te ma shtroje rrafsh dikush Prishtinen e Prizrenin me lira,nuk jam dakord te largohem nga Ferizaji im i dashur sepse kam rrenje me shume se 1 shekull dhe e ndjej si vendlindjen time te pare dhe te fundit.E vetma gje qe kisha dashur te jem ne Prishtine,jane kushtet e shkollimit,perndryshe ne Prishtine s'ka mbetur te jetohet,shkaqet i dini edhe ju. :(
Ndersa ne Prizren,kisha dashur te bej vizita turistike,per te jetuar,aty s'ka atmosfere :lol:
Ferizaji,po behet njera nder qendrat me te rendesishme tregtare dhe qytet me plot dinamike,megjithese edhe ketu,sidomos pas luftes se fundit,eshte perzier pak struktura e njerezve,mirepo ne askujt s'mund t'ia ndalojme me asnje ligj te botes vendin ku don te jetoje!
Gjakova,eshte shenderruar ne nje vend qe veq fryma i ka mbetur. :(
Mitrovica,gjithashtu sikur Gjakova,me plot probleme.
Peja,disi"shmangshem" ka qelluar. :lol:
Ne Gjilan s'me pelqen :(

Pra,per mua,i pari dhe i fundit,Ferizaji. :lol: :wink:

vushtrria
05-11-05, 16:44
une pajtohem se te gjithe shqiptaret jan mikpritesa,por pasi qe jemi tek sondazhet atehere voten ia dhashe ferizajit,dhe per ket kam arsye te shumta,jo vetem qe jan mikepritesa por ka edhe trima ne ferizaj une mendoi dhe jam provuar shum me ta 8)

Murgesha
05-11-05, 16:49
Po ēfarė Ferizajas e Prishtinas janė mikpritės bre? :roll: :roll:
Pajtohem se Prizrenasit janė mikpritės, dhe jo vetėm atje por gjithkund ku ka gra tė marrurra prej Prizrenit.

Prishtinasit e ndjejnė veten inferior kur ju shkojnė musafir nga qytetet tjera edhe nėse ju shku pėr qejf ju duket sikur ke shku prej zorit tek ata dhe ke kthyer rrugėn. :lol: :lol:

Ferizajasit kanė qef me tė ardhur dhe me i prit, por kur tju shkojsh rrijne me sy nė orė se kur po qohesh me shku nė shpi. :lol: :lol:

Gjilanasit ta lėshojnė TV dhe shiqo deri sa tė dhambin sytė, nuk tė lusin merr apo le, tė qesin nė sofėr ēka tju qėlloj. Bane shkove tek ata tė Shtunėn (ditė tregu) duket se edhe nėpėr rrugė kah tė ecėsh vie era pasul pasi qė shumica duke e ditur se pėr ditė tregu vijnė edhe shumė veta nga fshatrat pėr rreth, atė ditė bajnė pasul pėr drekė.

Deri mė tani nga gjithė shoqėria qė kam, kam vėrejtur se Ferizajasit janė mė dorėshtrėnguarit kur kanė musafir.

Barbaroza
05-11-05, 17:20
Murgesha,pasi ke qelluar me e madhe nga une,edhe s'ta kam kthyer fjalen kurre,por tash valla s'kam qare,me plot gojen po te them www.m'shurdhofsh.com :lol: :lol: :lol:
Po me duket se akoma s'paske takuar ferizajas te vertete,siq jam une dhe plot te tjere.Kur te takosh,atehere eja dhe bisedojme 8) :wink:
Desha te shtoja diqka per prizrenasit.Nuk eshte e vertete se jane mikeprites me zemer,ata veq llafe kane,te duket se zemer me te mire dhe me bujar se ata s'gjenden ne bote,e realiteti eshte ndryshe sepse jam provuar edhe me ata. :wink:
Prishtinasit,edhe keta s'kane aspak mikepritje.Edhe me keta jam provuar. :wink:
Gjakovaret,edhe keta me fjale si prizrenasit. :wink: :lol:
Mitrovica qendron me mire ne kete aspekt.
Edhe Gjilani pak a shume po!
Me Pejen s'jam provuar hiq,e kur po e mendoj ate fjalen"Largom Zot prej teje" :lol: po them ishalla s'provohem me ta! :lol: :lol:

Murgesha
05-11-05, 17:31
Murgesha,pasi ke qelluar me e madhe nga une,edhe s'ta kam kthyer fjalen kurre,por tash valla s'kam qare,me plot gojen po te them www.m'shurdhofsh.com :lol: :lol: :lol:
Po me duket se akoma s'paske takuar ferizajas te vertete,siq jam une dhe plot te tjere.Kur te takosh,atehere eja dhe bisedojme 8) :wink:
Desha te shtoja diqka per prizrenasit.Nuk eshte e vertete se jane mikeprites me zemer,ata veq llafe kane,te duket se zemer me te mire dhe me bujar se ata s'gjenden ne bote,e realiteti eshte ndryshe sepse jam provuar edhe me ata. :wink:
Prishtinasit,edhe keta s'kane aspak mikepritje.Edhe me keta jam provuar. :wink:
Gjakovaret,edhe keta me fjale si prizrenasit. :wink: :lol:
Mitrovica qendron me mire ne kete aspekt.
Edhe Gjilani pak a shume po!
Me Pejen s'jam provuar hiq,e kur po e mendoj ate fjalen"Largom Zot prej teje" :lol: po them ishalla s'provohem me ta! :lol: :lol:

Ha, hahahahahaahahaaaaaaaaaaa!
Ani pse ma ktheve fjalėn por duhet pranuar realiteti.
Nuk kam folur pėr ty por nė pėrgjithėsi, dhe pasi qė pėrditshmėria ime ka tė bajė shumė me Ferizajas unė kam bindje tė tillė pėr ta.
Sa i pėrket mikprites mendoj se bahet me fjalė, se nėse nuk ėshtė fjala ajo qė tė pret, as Dashi i pjekur nė hell nuk ka vleftė.
I ceka Ferizajasit, Prizrenasit dhe Prishtinasit pasi qė edhe mė tepėr kam pasur kontakt me ta.

Barbaroza
05-11-05, 18:56
Murgeshe,ta flasim pak me realisht tash.Kurre rastet s'ben ti marrim si te pergjithesuara.Pse ke patur kontakt me nje familje,nuk do te thote se i tere qyteti indentiikohet ne nje familje.Kur te hysh ne cdo konak te Ferizajt,atehere mund te krijosh nje pershtypje. :wink: :lol:
Une jam edukuar ne nje rreth familjar ku mikepritjen e kemi shume te theksuar,por nuk them se edhe fqinjte e mi apo rrethi me i gjere mund te jene te tille sepse tek shume s'kam patur kontakt.

E kam ditur bre se kjo teme sjell veq grindje :lol: :lol: ,per ate qellim edhe isha ne medyshje derisa e hapa,por dikur thashe"le te behet nami,kjo s'eshte grindja e pare mes shqiptareve,ne cdo teme kemi grindje". :lol:

Krokodilli
06-11-05, 03:01
hahaha Murgesha te keshilloj edhe une te vizitosh kete adres te internetit
www.mosumshurdho.com.au dhe
www.TeGjithEnderroniTeJeniPrishtinali.com.kosove

p.s
dil dil najhere edhe ne Prishtine se me te vertet ja kalon mire.......


Barbarozi the se ne Prishtine nuk ka mbet te jetohet sepse i dini shkaqet edhe vet!!! na trego shkaqet pse nuk ka mbet ne Prishtine te jetohet????

rilinda
06-11-05, 11:16
Po ēfarė Ferizajas e Prishtinas janė mikpritės bre? :roll: :roll:
Pajtohem se Prizrenasit janė mikpritės, dhe jo vetėm atje por gjithkund ku ka gra tė marrurra prej Prizrenit.

Prishtinasit e ndjejnė veten inferior kur ju shkojnė musafir nga qytetet tjera edhe nėse ju shku pėr qejf ju duket sikur ke shku prej zorit tek ata dhe ke kthyer rrugėn. :lol: :lol:

Ferizajasit kanė qef me tė ardhur dhe me i prit, por kur tju shkojsh rrijne me sy nė orė se kur po qohesh me shku nė shpi. :lol: :lol:

Gjilanasit ta lėshojnė TV dhe shiqo deri sa tė dhambin sytė, nuk tė lusin merr apo le, tė qesin nė sofėr ēka tju qėlloj. Bane shkove tek ata tė Shtunėn (ditė tregu) duket se edhe nėpėr rrugė kah tė ecėsh vie era pasul pasi qė shumica duke e ditur se pėr ditė tregu vijnė edhe shumė veta nga fshatrat pėr rreth, atė ditė bajnė pasul pėr drekė.

Deri mė tani nga gjithė shoqėria qė kam, kam vėrejtur se Ferizajasit janė mė dorėshtrėnguarit kur kanė musafir.

:wink: nese doni mu bind hajdeni edhe vertetoni se qysh po ju pres une :wink:

rilinda
06-11-05, 12:09
Murgeshe,ta flasim pak me realisht tash.Kurre rastet s'ben ti marrim si te pergjithesuara.Pse ke patur kontakt me nje familje,nuk do te thote se i tere qyteti indentiikohet ne nje familje.Kur te hysh ne cdo konak te Ferizajt,atehere mund te krijosh nje pershtypje. :wink: :lol:
Une jam edukuar ne nje rreth familjar ku mikepritjen e kemi shume te theksuar,por nuk them se edhe fqinjte e mi apo rrethi me i gjere mund te jene te tille sepse tek shume s'kam patur kontakt.

E kam ditur bre se kjo teme sjell veq grindje :lol: :lol: ,per ate qellim edhe isha ne medyshje derisa e hapa,por dikur thashe"le te behet nami,kjo s'eshte grindja e pare mes shqiptareve,ne cdo teme kemi grindje". :lol:

Barbaroza edhe ti paske pas kontakt vetem me nje, dy apo tri familje prizrenase. E siē the edhe ti "kurr rastet nuk ben ti marrim te pergjithesuara".Siē te ka ka pritur ajo familje nuk do te thot se ashtu te presin i gjithe Prizreni ( apo edhe qytet tjera)
"Kur te hysh ne cdo konak te Ferizajt,atehere mund te krijosh nje pershtypje."- edhe keto jane fjalet e tua. E a ke hyre ne ēdo konak te Prizrenit ti qe e ke marr ket pershtypje te mos mikpritjes prizrenase????!!!

Sy_kaltra
06-11-05, 12:32
:shock: Po qfar Prishtine bre e vetmja asht prishtina qe sum pelqen hiq ndaqit me dit ,,jan te demokratuzum para kohe dhe pa pik konsiderata shkurt jan rracista nuk i dojn te quyteteve tjera ..Mendojn se ata jan Nr.1 gje qe veq mendojn ashtu se ne realitet ke shum vende te kosoves qe jan mikpritsa shum te mdhenj spo ceku me emra veq Prishtinen pe anoj me ka krejt pasi qe Kroki paska than se pej gjakov mitrovic prizeren e tjer qenkan fshatra gje qe asht diqka :shock: mej than dikujna qe keto qytete jan fshatra :roll:

Murgesha
06-11-05, 12:40
hahaha Murgesha te keshilloj edhe une te vizitosh kete adres te internetit
www.mosumshurdho.com.au dhe
www.TeGjithEnderroniTeJeniPrishtinali.com.kosove

p.s
dil dil najhere edhe ne Prishtine se me te vertet ja kalon mire.......

Kam qenė shumė herė nė Prishtinė, por qė tė jetoj nė Prishtinė pasha mamin mė mirė shkoj e jetoj nė Marevc nė ja paqe ndi zanin se nė Prishtinė. :lol: :lol: :lol:

Sy_kaltra
06-11-05, 12:41
Kam qenė shumė herė nė Prishtinė, por qė tė jetoj nė Prishtinė pasha mamin mė mirė shkoj e jetoj nė Marevc nė ja paqe ndi zanin se nė Prishtinė. :lol: :lol: :lol: :) :) :) :wink:

Murgesha
06-11-05, 12:46
Murgeshe,ta flasim pak me realisht tash.Kurre rastet s'ben ti marrim si te pergjithesuara.Pse ke patur kontakt me nje familje,nuk do te thote se i tere qyteti indentiikohet ne nje familje.Kur te hysh ne cdo konak te Ferizajt,atehere mund te krijosh nje pershtypje. :wink: :lol:
Une jam edukuar ne nje rreth familjar ku mikepritjen e kemi shume te theksuar,por nuk them se edhe fqinjte e mi apo rrethi me i gjere mund te jene te tille sepse tek shume s'kam patur kontakt.

E kam ditur bre se kjo teme sjell veq grindje :lol: :lol: ,per ate qellim edhe isha ne medyshje derisa e hapa,por dikur thashe"le te behet nami,kjo s'eshte grindja e pare mes shqiptareve,ne cdo teme kemi grindje". :lol:

Pikėrisht realitetin po e flas Barbaroza.
Zoti mos thashtė me i pėrgjithėsu tė gjithė Ferizajasit.
Unė fola pėr shoqėrinė time, ku nė daq beso e nė daq mos, nė pėrditshmėrinė time kam tė bėj mė shumė me Ferizajas se me tė tjerė nga Kosova.
Nėse unė njoh 20 familje nga Ferizaji (janė mė tepėr) dhe nuk jam e kėnaqur deri mė tani si mund tė them se Ferizajasit qenkan mė mikpritėsit nė Kosovė?

Ps. Lexo pak ēka shkrova edhe pėr gjilanasit dhe e shef se nuk kam kurrfarė pretendimi. :lol: :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
06-11-05, 15:45
Murgeshe,ta flasim pak me realisht tash.Kurre rastet s'ben ti marrim si te pergjithesuara.Pse ke patur kontakt me nje familje,nuk do te thote se i tere qyteti indentiikohet ne nje familje.Kur te hysh ne cdo konak te Ferizajt,atehere mund te krijosh nje pershtypje. :wink: :lol:
Une jam edukuar ne nje rreth familjar ku mikepritjen e kemi shume te theksuar,por nuk them se edhe fqinjte e mi apo rrethi me i gjere mund te jene te tille sepse tek shume s'kam patur kontakt.

E kam ditur bre se kjo teme sjell veq grindje :lol: :lol: ,per ate qellim edhe isha ne medyshje derisa e hapa,por dikur thashe"le te behet nami,kjo s'eshte grindja e pare mes shqiptareve,ne cdo teme kemi grindje". :lol:

Barbaroza edhe ti paske pas kontakt vetem me nje, dy apo tri familje prizrenase. E siē the edhe ti "kurr rastet nuk ben ti marrim te pergjithesuara".Siē te ka ka pritur ajo familje nuk do te thot se ashtu te presin i gjithe Prizreni ( apo edhe qytet tjera)
"Kur te hysh ne cdo konak te Ferizajt,atehere mund te krijosh nje pershtypje."- edhe keto jane fjalet e tua. E a ke hyre ne ēdo konak te Prizrenit ti qe e ke marr ket pershtypje te mos mikpritjes prizrenase????!!!
Oj Rilinda,jo me 2-3 familje prizrenase,por me shume familje sepse me lidh me ta miqesia e martesave,shoqeria dhe lidhje tjera shoqerore dhe kam verejte se nuk e kane te zhvilluar shume mikepritjen.A e din pse?Sepse gjithmone tek dikush qe e mban veten lart,sheh nje degradim njerezor.Por,perseri nuk them se mund te jene ashtu 100% e prizrenasve!

Barbaroza
06-11-05, 15:48
Murgeshe,ta flasim pak me realisht tash.Kurre rastet s'ben ti marrim si te pergjithesuara.Pse ke patur kontakt me nje familje,nuk do te thote se i tere qyteti indentiikohet ne nje familje.Kur te hysh ne cdo konak te Ferizajt,atehere mund te krijosh nje pershtypje. :wink: :lol:
Une jam edukuar ne nje rreth familjar ku mikepritjen e kemi shume te theksuar,por nuk them se edhe fqinjte e mi apo rrethi me i gjere mund te jene te tille sepse tek shume s'kam patur kontakt.

E kam ditur bre se kjo teme sjell veq grindje :lol: :lol: ,per ate qellim edhe isha ne medyshje derisa e hapa,por dikur thashe"le te behet nami,kjo s'eshte grindja e pare mes shqiptareve,ne cdo teme kemi grindje". :lol:

Pikėrisht realitetin po e flas Barbaroza.
Zoti mos thashtė me i pėrgjithėsu tė gjithė Ferizajasit.
Unė fola pėr shoqėrinė time, ku nė daq beso e nė daq mos, nė pėrditshmėrinė time kam tė bėj mė shumė me Ferizajas se me tė tjerė nga Kosova.
Nėse unė njoh 20 familje nga Ferizaji (janė mė tepėr) dhe nuk jam e kėnaqur deri mė tani si mund tė them se Ferizajasit qenkan mė mikpritėsit nė Kosovė?

Ps. Lexo pak ēka shkrova edhe pėr gjilanasit dhe e shef se nuk kam kurrfarė pretendimi. :lol: :lol: :lol: :wink:

Murgesha,ato 20 familje qe paske kontakt me ta,sigurisht kurbeti i ka bere te tille.Eja dhe me fol per familjet ne Ferizaj.Ata ne kurbet,s'mund ta identifikojne qytetin tone mikeprites duke marre parasysh rrethanat e ndryshme ne te cilat jetojne dhe punojne ata! :wink:

rilinda
06-11-05, 16:18
Barbaroza kjo qka i ke thene Murgeshes lidhur me ato familjes ferizajase, vlen edhe per familjet prizrenase.

Murgesha
06-11-05, 16:39
Murgesha,ato 20 familje qe paske kontakt me ta,sigurisht kurbeti i ka bere te tille.Eja dhe me fol per familjet ne Ferizaj.Ata ne kurbet,s'mund ta identifikojne qytetin tone mikeprites duke marre parasysh rrethanat e ndryshme ne te cilat jetojne dhe punojne ata! :wink:

Hmmm!
A je e sigurtė pra se tė gjithė Ferizajasit janė mikpritės??

loni19
06-11-05, 16:44
ska gjasa qe te gjithe njerezit e nje vendi te jene ose mikprites ose jo mikprites.
ka dallime.
ne e marrim si qendron puna ne pergjithesi.
Un mendoj se Ferizajlit jane mikprites.

Barbaroza
06-11-05, 17:28
ska gjasa qe te gjithe njerezit e nje vendi te jene ose mikprites ose jo mikprites.
ka dallime.
ne e marrim si qendron puna ne pergjithesi.
Un mendoj se Ferizajlit jane mikprites.

O Loni,tregoju pashe mamin ketyre dyjave se shume po www.m'shurdhojne.com :lol: :lol: :lol:

Murgesha
06-11-05, 17:30
ska gjasa qe te gjithe njerezit e nje vendi te jene ose mikprites ose jo mikprites.
ka dallime.
ne e marrim si qendron puna ne pergjithesi.
Un mendoj se Ferizajlit jane mikprites.

O Loni,tregoju pashe mamin ketyre dyjave se shume po www.m'shurdhojne.com :lol: :lol: :lol:

Edhe vetėm me njė vizitor nuk mund tė thuet se ata janė mė mikpritės. :wink:

Barbaroza
06-11-05, 17:56
Po ky Loni e paska shijuar mikepritjen tone moj dhe po shprehet ashtu siq eshte,qy. :wink:

rilinda
06-11-05, 18:52
Po ky Loni e paska shijuar mikepritjen tone moj dhe po shprehet ashtu siq eshte,qy. :wink:

e asnjeri nuk e pasket shiju mikpritjen prizrenase.

Murgesha
06-11-05, 19:18
Po ky Loni e paska shijuar mikepritjen tone moj dhe po shprehet ashtu siq eshte,qy. :wink:

Po edhe unė e kam shijuar atė mikpritjen Ferizajase de, dhe u shpreha ashtu siē e kam pėrjetuar.

Murgesha
06-11-05, 19:19
Po ky Loni e paska shijuar mikepritjen tone moj dhe po shprehet ashtu siq eshte,qy. :wink:

e asnjeri nuk e pasket shiju mikpritjen prizrenase.

Unė pėr vete po, dhe pėr atė jam e bindur se jeni mikpritės. :P

Sy_kaltra
06-11-05, 20:11
copa rat :P :lol: :lol:

Murgesha
06-11-05, 20:19
copa rat :P :lol: :lol:

Njėmend po tė qytetit tuaj a janė mikpritės hiq? :wink:

Honesty^uk.
06-11-05, 20:20
Mikepritesit skan kohe per fushat

uliksi31
06-11-05, 20:24
Se di cka me komentua ne kete teme vec se; Rilindjen e kisha shpalle si personin qe e don qytetin e vet ma se shumti nga krejt. :)

Barbaroza
06-11-05, 20:41
Se di cka me komentua ne kete teme vec se; Rilindjen e kisha shpalle si personin qe e don qytetin e vet ma se shumti nga krejt. :)

Une jo xhaxhi a :?: :cry: :cry:
Une dashurine per vendin tim,me shume e mbaj ne zemer! :wink:

uliksi31
06-11-05, 21:05
Se di cka me komentua ne kete teme vec se; Rilindjen e kisha shpalle si personin qe e don qytetin e vet ma se shumti nga krejt. :)

Une jo xhaxhi a :?: :cry: :cry:
Une dashurine per vendin tim,me shume e mbaj ne zemer! :wink:

Ty te kame mbese. Nuk me takon me luvdua familjen time. Ti je cika e xhaxhit. :lol: Ti e din se shpia jon ma shume eshte me musafir se gjysa e Ferizajit.Ahahahahahaha

Sy_kaltra
06-11-05, 21:07
copa rat :P :lol: :lol:

Njėmend po tė qytetit tuaj a janė mikpritės hiq? :wink:A se din a :shock: Po sa te ke jet lyp n'pej me jetu moj :)

rilinda
06-11-05, 21:18
Se di cka me komentua ne kete teme vec se; Rilindjen e kisha shpalle si personin qe e don qytetin e vet ma se shumti nga krejt. :)

:lol: :lol: :lol: :wink: Guri i rand peshon ne vend te vet.

Barbaroza
06-11-05, 21:18
Se di cka me komentua ne kete teme vec se; Rilindjen e kisha shpalle si personin qe e don qytetin e vet ma se shumti nga krejt. :)

Une jo xhaxhi a :?: :cry: :cry:
Une dashurine per vendin tim,me shume e mbaj ne zemer! :wink:

Ty te kame mbese. Nuk me takon me luvdua familjen time. Ti je cika e xhaxhit. :lol: Ti e din se shpia jon ma shume eshte me musafir se gjysa e Ferizajit.Ahahahahahaha

Inshallah e lexon Rilinda kete 8) 8) :lol: :lol: :lol:

rilinda
06-11-05, 21:33
Barabaroza e lexova edhe une kurr nuk kam dyshu ne mikpritjen ferizajase (gjysmen e pushimit veror ne Ferizaj e kaloj). Po ty nuk te paska ra rasti me qellu me naj familje mikpritse prizrenase kshtu qe te kisha ftu me ardh te une. :lol:

Barbaroza
06-11-05, 21:35
Barabaroza e lexova edhe une kurr nuk kam dyshu ne mikpritjen ferizajase (gjysmen e pushimit veror ne Ferizaj e kaloj). Po ty nuk te paska ra rasti me qellu me naj familje mikpritse prizrenase kshtu qe te kisha ftu me ardh te une. :lol:

Oj Rilinda moj,une te thashe se kam shume lidhje me Prizrenin,por s'po dua te hyj ne detale se mos po hyj ne gjynah edhe pse kam te drejte. :lol: :wink:
Por,kur te vij tek ty,mos u shtir se je mikepritese se une i lexoj njerezit ne sy e fytyre.Me mire ashtu siq je se te diktoj une :lol: :lol:

rilinda
06-11-05, 22:31
nuk kam nevoj me aktru moj siē i pres te tjeret ashtu edhe ty e kėdo qoft.

Krokodilli
07-11-05, 08:22
:shock: Po qfar Prishtine bre e vetmja asht prishtina qe sum pelqen hiq ndaqit me dit ,,jan te demokratuzum para kohe dhe pa pik konsiderata shkurt jan rracista nuk i dojn te quyteteve tjera ..Mendojn se ata jan Nr.1 gje qe veq mendojn ashtu se ne realitet ke shum vende te kosoves qe jan mikpritsa shum te mdhenj spo ceku me emra veq Prishtinen pe anoj me ka krejt pasi qe Kroki paska than se pej gjakov mitrovic prizeren e tjer qenkan fshatra gje qe asht diqka :shock: mej than dikujna qe keto qytete jan fshatra :roll:

hahahaha rracista


ku mos me qen rracista,, e keni shenderru nje qytet modern,, ne qytet INDIAN..

te kuptoj plotesisht sy_kaltra pse e urren Prishtinen

hahahahaha

Krokodilli
07-11-05, 08:25
hahaha Murgesha te keshilloj edhe une te vizitosh kete adres te internetit
www.mosumshurdho.com.au dhe
www.TeGjithEnderroniTeJeniPrishtinali.com.kosove

p.s
dil dil najhere edhe ne Prishtine se me te vertet ja kalon mire.......

Kam qenė shumė herė nė Prishtinė, por qė tė jetoj nė Prishtinė pasha mamin mė mirė shkoj e jetoj nė Marevc nė ja paqe ndi zanin se nė Prishtinė. :lol: :lol: :lol:

normal Murgesha,, vendlindja me e mire se kudo

je mesu ne Marevc me te njoft qdokush,, me te rrespektu, me te foll rruges ka te shkojsh,, ne Prishtine mos e prit te njejten gje,,,
me nis mi fol gjys milioni popullat ka te sillesh,, te shkon dita tu ju fol rruges ka te sillesh..

keshtu qe te besoj se Marevci (vendlindja) eshte me e mire se kudo..
me e mire balta e vendlindjes se mjalti i huaj

Krokodilli
07-11-05, 08:40
Mund te flasim dhe te diskutojm pa ndal,, ne te njejten kohe mikepritjet nuk kan te ndalur


kam pas rastin te shijoj Mikepritjen Kosovare,,,,

me fol te drejten ne fshatra kam gjet ngrohtesi dhe mikepritje pa mas, kudo qe kam shku....

:arrow: Ferizaj me ka pelqy deri diku,, jan mikepritsa per nje dit, po pate rastin me nejt ma gjat, diten e dyt ti qesin kepucet ne oborr, dhe te pershendesin :lol: :lol:

:arrow: Gjakoves duhet tja jepim doren, shum e shum here kam pas rastin te shijoj mikepritjen e Gjakovarve, dhe me te vertet kan tradita te medha, tradita dhe mikepritje tamon shqiptare....

:arrow: Prizreni po ashtu kam pas vetem nje rast te jem mysafir ne nje familje, dhe mikepritja me ka len pershtypje pa mas, mu ashtu si Ferizaji, nje dit mikepritje pa mas, diten e dyt kepucet ne obor dhe mirupafshim :lol: :lol:

:arrow: ne Prishtine kudo qe kam shku kam has ne mikepritje, por kam has ne mikepritje mu tek ata qe i kam prit mire :lol:..

nje qytet shqiptar qe nuk kam hasur ne mikepritje, dhe nuk me ka pelqy aspak eshte SHKUPI

:arrow: Gjilani Paris i vogel :lol: , nuk e din se qka eshte mikepritja, shkon tek miku familjar me vizitu, nuk te len as te dera te qendrosh, i kap kepucet ne dor dhe behet kishe eshte vonu per pun ne ora 8 mbremje..... gjithmon kinse te zen me pun, nuk din qka eshte mikepritja (se paku keshtu e kam kuptu une)

rilinda
07-11-05, 16:01
:roll: Asnjera nuk mu duk e asryeshme. Para ca kohe ke then se nuk e ke askend ne Prizren :? e tash nga i nxore kto konkludime qe ne Prizren diten e dyt po ti hedhkan kepucet ne oborr edhe mire u pafshim????
Nuk besoj qe nje familje shqiptare pa marr parasysh se nga cili vend eshte mundet e bėn at gjest.
Apo po na e pershkruan nga nje familje te imagjinuar nga secili qytet o Kroki?

Sy_kaltra
07-11-05, 16:26
:shock: Po qfar Prishtine bre e vetmja asht prishtina qe sum pelqen hiq ndaqit me dit ,,jan te demokratuzum para kohe dhe pa pik konsiderata shkurt jan rracista nuk i dojn te quyteteve tjera ..Mendojn se ata jan Nr.1 gje qe veq mendojn ashtu se ne realitet ke shum vende te kosoves qe jan mikpritsa shum te mdhenj spo ceku me emra veq Prishtinen pe anoj me ka krejt pasi qe Kroki paska than se pej gjakov mitrovic prizeren e tjer qenkan fshatra gje qe asht diqka :shock: mej than dikujna qe keto qytete jan fshatra :roll:

hahahaha rracista


ku mos me qen rracista,, e keni shenderru nje qytet modern,, ne qytet INDIAN..

te kuptoj plotesisht sy_kaltra pse e urren Prishtinen

hahahahaharracista jan edhe pik :D

Murgesha
07-11-05, 17:54
normal Murgesha,, vendlindja me e mire se kudo

je mesu ne Marevc me te njoft qdokush,, me te rrespektu, me te foll rruges ka te shkojsh,, ne Prishtine mos e prit te njejten gje,,,
me nis mi fol gjys milioni popullat ka te sillesh,, te shkon dita tu ju fol rruges ka te sillesh..

keshtu qe te besoj se Marevci (vendlindja) eshte me e mire se kudo..
me e mire balta e vendlindjes se mjalti i huaj

Ha, hahahahahahahahhaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Eh more Kroki aq shumė je zhytyr nė lavdėrime sa qė nuk ke kohė as tė shiqojsh realitetin.
Unė nuk kam lindur nė Marevc, por e kam vizituar njėherė kalanė e Artanės (Novobėrdės) dhe qė nga aty e shef si nė pėllėmbė tė dorės Marevcin, fshatin me territorrin mė tė madh nė Kosovė.
Fshat me njė bukuri tė rrallė dhe me njė territorr shumė tė ashpėr malor.
Dhe mė vjen keq qė nuk i njof dhe nuk mė njohin ata banor tė atij vendit se sigurisht janė mikpritės.

Sa i pėrket Gjilanasve mvaret se ku ke qenė pėr vizitė, dhe ēfarė njeriu je ti qė tė presin me kėpucė nė dorė me arėsyetim se po i pret puna nė ora 20:00 tė mbrėmjes.
Se ende kurr s`kam ndėgjuar se Gjilanasit janė tė tillė qė ikin prej shtėpie pėr tė mos pritė musafirėt.
E nėse musafiri ėshtė njeri monoton sa qė tė shkretėt mė me dėshirė do tė gjinden jashta shtėpisė nė atė kohė qoftė dimėr apo verė kjo ėshtė diēka tjetėr.

Prishtina deshte apo s`deshte ti ėshtė qytet i ri, dhe thuaja shumica e banorėve janė tė ardhur. Kur pėrmendėn qytetet tjera siq ėshtė Gjilani, Peja, Prizreni, Gjakova; Prishtina nė atė kohė pėrmendet vetėm si njė katund edhe atė pa kurrfarrė zhvillimi qytetar apo zejtar.

Pėrshėndetje Kroki. :lol:

Murgesha
07-11-05, 17:57
:arrow: ne Prishtine kudo qe kam shku kam has ne mikepritje, por kam has ne mikepritje mu tek ata qe i kam prit mire :lol:..

..................


Hm e kuptova.
S`ke ēka flet mė tepėr.

Interesi!

Arb
07-11-05, 18:19
Qytete te tjera qenkan permendur per "mikpritjen," e ne baze te votimeve Peja qenka me e votuara...

Barbaroza
07-11-05, 18:37
Per Ferizajn paskan votuar ata qe e kane provuar mikepritjen tone! :P

Sy_kaltra
07-11-05, 19:01
Qytete te tjera qenkan permendur per "mikpritjen," e ne baze te votimeve Peja qenka me e votuara...Tregon vota bre Arb apo ?.. :lol:

Krokodilli
08-11-05, 07:33
normal Murgesha,, vendlindja me e mire se kudo

je mesu ne Marevc me te njoft qdokush,, me te rrespektu, me te foll rruges ka te shkojsh,, ne Prishtine mos e prit te njejten gje,,,
me nis mi fol gjys milioni popullat ka te sillesh,, te shkon dita tu ju fol rruges ka te sillesh..

keshtu qe te besoj se Marevci (vendlindja) eshte me e mire se kudo..
me e mire balta e vendlindjes se mjalti i huaj

Ha, hahahahahahahahhaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Eh more Kroki aq shumė je zhytyr nė lavdėrime sa qė nuk ke kohė as tė shiqojsh realitetin.
Unė nuk kam lindur nė Marevc, por e kam vizituar njėherė kalanė e Artanės (Novobėrdės) dhe qė nga aty e shef si nė pėllėmbė tė dorės Marevcin, fshatin me territorrin mė tė madh nė Kosovė.
Fshat me njė bukuri tė rrallė dhe me njė territorr shumė tė ashpėr malor.
Dhe mė vjen keq qė nuk i njof dhe nuk mė njohin ata banor tė atij vendit se sigurisht janė mikpritės.

Sa i pėrket Gjilanasve mvaret se ku ke qenė pėr vizitė, dhe ēfarė njeriu je ti qė tė presin me kėpucė nė dorė me arėsyetim se po i pret puna nė ora 20:00 tė mbrėmjes.
Se ende kurr s`kam ndėgjuar se Gjilanasit janė tė tillė qė ikin prej shtėpie pėr tė mos pritė musafirėt.
E nėse musafiri ėshtė njeri monoton sa qė tė shkretėt mė me dėshirė do tė gjinden jashta shtėpisė nė atė kohė qoftė dimėr apo verė kjo ėshtė diēka tjetėr.

Prishtina deshte apo s`deshte ti ėshtė qytet i ri, dhe thuaja shumica e banorėve janė tė ardhur. Kur pėrmendėn qytetet tjera siq ėshtė Gjilani, Peja, Prizreni, Gjakova; Prishtina nė atė kohė pėrmendet vetėm si njė katund edhe atė pa kurrfarrė zhvillimi qytetar apo zejtar.

Pėrshėndetje Kroki. :lol:

bera pak shaka sa i perket Marevcit Murgesha,, je apo nuk je nga aj fshat nuk ka rendesi.....

Per gjilanin ashtu ma merr mendja,,,,,,, nuk do te thot se une ashtu mendoj per mikepritjen e ketyre vendeve,, ashtu edhe te jet,, duhet te mblidhen 10000 vota qe te caktohet realiteti..

sa per Prishtinen, te gjith qenkemi te ardhur, haha ky ishte shkrim interesant.... GJilani vendas a Prishtina kemi ardh nga Himalajet e jem shperngul ne Prishtine,,
''thoshte njani, kur me qojke bac ktyneherei ne Prishtine si me shku ne Amerike mu doke,, se nuk disha ma mir'' :lol: :lol:
pershendetje pa hidherime dhe vazhdime ne diskutime :wink:

E nėse musafiri ėshtė njeri monoton sa qė tė shkretėt mė me dėshirė do tė gjinden jashta shtėpisė nė atė kohė qoftė dimėr apo verė kjo ėshtė diēka tjetėr.

besa nuk e di qfar thu,, por une e kam vizitu shokun me te afert qe kam pas ne Gilan,, nuk e kam pa mbas 7 vitesh, shoku me ka prit mir, po nena dhe babai i shokut (te zot e shpis) le qe nuk me than mire se erdhe po than hajt dilni ne oborr se jena nxan..Une prej Australis as 1 jav si kisha ne Kosove shkova me vizitu prej Prishtine ne Gilan, Prinderit ja ishin kan tu luftu ne shpi,, ja ishin mesu mi prit musafirin ne ate menyr :wink:

Krokodilli
08-11-05, 07:44
:roll: Asnjera nuk mu duk e asryeshme. Para ca kohe ke then se nuk e ke askend ne Prizren :? e tash nga i nxore kto konkludime qe ne Prizren diten e dyt po ti hedhkan kepucet ne oborr edhe mire u pafshim????
Nuk besoj qe nje familje shqiptare pa marr parasysh se nga cili vend eshte mundet e bėn at gjest.
Apo po na e pershkruan nga nje familje te imagjinuar nga secili qytet o Kroki?

haha sa e mire je moj rilinda, jam nga nje familje aq e madhe ne Kosove, sa qe ska qytet apo fshat te Kosoves qe nuk njoh dike me beso,
sa per Prizren mu duk qesharak qe the se kam then se nuk kam skend ne Prizren, jo ne Prizren po qdo kund, bile bile ne Prizren kaloja edhe jave te tera neper disa vikendica afer kufirit me Shqiperin,,,,kur isha ne Kosove per Pushime, rrija nga 6 muaj, ne Prizren skam len pa shku se paku 5,6 here,,,, bile bile e mbaj mend mire nje treg te Prizrenit qe shkojsha me shoke , ishin shqiptar te shqperis qe bishin gjera ne ate treg, me shum shkoja me ble gjerat te maruara me dor (porcelan) , ishte interesant per mu te bleja gjera nga shqiperia, ose shqiponje te maruara me dor apo qkado me simbol shqiptar, .. keshtu qe Prizrenin e kam shetit shum e shum here..
me ka ra rasti edhe mikepritjen e Prizrenasve ta shijoj....... jan mikeprites pa mas , sa per diten e dyt normal se veq vllau , motra, nena te presin mire edhe diten e dyt,,,, qka osht teper osht teper . hahaha

pershendetje

Krokodilli
08-11-05, 07:56
Barabaroza e lexova edhe une kurr nuk kam dyshu ne mikpritjen ferizajase (gjysmen e pushimit veror ne Ferizaj e kaloj). Po ty nuk te paska ra rasti me qellu me naj familje mikpritse prizrenase kshtu qe te kisha ftu me ardh te une. :lol:

Oj Rilinda moj,une te thashe se kam shume lidhje me Prizrenin,por s'po dua te hyj ne detale se mos po hyj ne gjynah edhe pse kam te drejte. :lol: :wink:
Por,kur te vij tek ty,mos u shtir se je mikepritese se une i lexoj njerezit ne sy e fytyre.Me mire ashtu siq je se te diktoj une :lol: :lol:

Por,kur te vij tek ty,mos u shtir se je mikepritese se une i lexoj njerezit ne sy e fytyre.Me mire ashtu siq je se te diktoj une :lol: :lol:

hahahaha kur te fton dikush si mysafir, e te mikepret, athere aty nuk mund te jap voten dhe te them se qenkan mikeprites

kur te shkoj tek dikush mysafir, e ai/ajo nuk e ka diq qe shkoj ate dit, por prap me pret mire dhe me uron mireseardhje,, ai per mu eshte mikeprites..

rilinda
08-11-05, 20:38
:roll: Asnjera nuk mu duk e asryeshme. Para ca kohe ke then se nuk e ke askend ne Prizren :? e tash nga i nxore kto konkludime qe ne Prizren diten e dyt po ti hedhkan kepucet ne oborr edhe mire u pafshim????
Nuk besoj qe nje familje shqiptare pa marr parasysh se nga cili vend eshte mundet e bėn at gjest.
Apo po na e pershkruan nga nje familje te imagjinuar nga secili qytet o Kroki?

haha sa e mire je moj rilinda, jam nga nje familje aq e madhe ne Kosove, sa qe ska qytet apo fshat te Kosoves qe nuk njoh dike me beso,
sa per Prizren mu duk qesharak qe the se kam then se nuk kam skend ne Prizren, jo ne Prizren po qdo kund, bile bile ne Prizren kaloja edhe jave te tera neper disa vikendica afer kufirit me Shqiperin,,,,kur isha ne Kosove per Pushime, rrija nga 6 muaj, ne Prizren skam len pa shku se paku 5,6 here,,,, bile bile e mbaj mend mire nje treg te Prizrenit qe shkojsha me shoke , ishin shqiptar te shqperis qe bishin gjera ne ate treg, me shum shkoja me ble gjerat te maruara me dor (porcelan) , ishte interesant per mu te bleja gjera nga shqiperia, ose shqiponje te maruara me dor apo qkado me simbol shqiptar, .. keshtu qe Prizrenin e kam shetit shum e shum here..
me ka ra rasti edhe mikepritjen e Prizrenasve ta shijoj....... jan mikeprites pa mas , sa per diten e dyt normal se veq vllau , motra, nena te presin mire edhe diten e dyt,,,, qka osht teper osht teper . hahaha

pershendetje

mos me pas qen mikpritsa nuk kishe ardh nga 5 ose 6 here. Po ta ka lan amel Prizreni perqata ke ardh :lol: Se kur te shkoj une me ni ven edhe sum presin per her te par mir ma nuk shkoj hiq, e kur te ma len omel valla shkoj :lol:
Mikpritja nuk varet prej vendit po prej njeriut- prej edukimit.

Kroki edhe ju te tjeter MIRĖ SE VINI ne Prizren :lol:

rilinda
08-11-05, 20:45
Barabaroza e lexova edhe une kurr nuk kam dyshu ne mikpritjen ferizajase (gjysmen e pushimit veror ne Ferizaj e kaloj). Po ty nuk te paska ra rasti me qellu me naj familje mikpritse prizrenase kshtu qe te kisha ftu me ardh te une. :lol:

Oj Rilinda moj,une te thashe se kam shume lidhje me Prizrenin,por s'po dua te hyj ne detale se mos po hyj ne gjynah edhe pse kam te drejte. :lol: :wink:
Por,kur te vij tek ty,mos u shtir se je mikepritese se une i lexoj njerezit ne sy e fytyre.Me mire ashtu siq je se te diktoj une :lol: :lol:

Por,kur te vij tek ty,mos u shtir se je mikepritese se une i lexoj njerezit ne sy e fytyre.Me mire ashtu siq je se te diktoj une :lol: :lol:hahahaha kur te fton dikush si mysafir, e te mikepret, athere aty nuk mund te jap voten dhe te them se qenkan mikeprites

kur te shkoj tek dikush mysafir, e ai/ajo nuk e ka diq qe shkoj ate dit, por prap me pret mire dhe me uron mireseardhje,, ai per mu eshte mikeprites..

ani hajdeni more pa lajmru veq kur te vini ne Prizren qateher lajmromni diqysh edhe e shihni qysh ju pres qyy :lol:

Barbaroza
08-11-05, 20:52
Me vjen keq Rilinda,por nese vij une,nuk te lajmeroj fare.Kam deshire ashtu pa prite e pa kujtuar te me shohesh,atehere e di se sa jane prizrenasit mikepritesa! :lol: :lol:

Barbaroza
08-11-05, 20:55
Heyyy Kroki,kur po shkojme ne Prizren? :lol: :lol: :lol:

rilinda
08-11-05, 21:06
mos tregoni k'tu po shkruni edhe merrnu vesh me mesazhe private, e hajdeni ne befasi :lol:
une ju thash kur te mrrini ne Pz lajmronum najqysh qe me dal me ju prit moj :lol:

Barbaroza
08-11-05, 21:09
mos tregoni k'tu po shkruni edhe merrnu vesh me mesazhe private, e hajdeni ne befasi :lol:
une ju thash kur te mrrini ne Pz lajmronum najqysh qe me dal me ju prit moj :lol:

Prit moj se desha ta di mendimin e Krokit ne publik a po vije a jo,pastaj per daten dhe oren,merremi vesh permes m/p. :lol: :lol:

rilinda
08-11-05, 21:15
aha ok pra :wink:

Krokodilli
09-11-05, 08:29
mos tregoni k'tu po shkruni edhe merrnu vesh me mesazhe private, e hajdeni ne befasi :lol:
une ju thash kur te mrrini ne Pz lajmronum najqysh qe me dal me ju prit moj :lol:

Prit moj se desha ta di mendimin e Krokit ne publik a po vije a jo,pastaj per daten dhe oren,merremi vesh permes m/p. :lol: :lol:

Barbaroza shkojm te Rilinda ne Prizren kur te dush,, vetem merrja adresen, po mos i trego kur shkojm,, :lol: :lol: ,, veq duhet mu ru mire, se po na sheh te dera e na rre thollus prej befasie qysh u kan tu gatu petlla... :lol: :lol:
bani ma hini nihere rilinda, e tani munohet mu nxjerr se e kena frigu,, dihet se qfar mikepritsa jon,,,,

Barbaroza ty ta la rilinden me shiku dhe me lexu ne sy , se a osht gezu qe na ka pa apo veq bahet kishe mikepritse,,, se ti po dishe mi lexu ne sy :wink:

Krokodilli
09-11-05, 09:43
Keshtu me Pret Rilinda mi shku ne shpi,,,,, as deren nuk ma hap

http://img392.imageshack.us/img392/4246/krokijam0hs.jpg

Diana007
09-11-05, 09:46
Keshtu me Pret Rilinda mi shku ne shpi,,,,, as deren nuk ma hap

http://img392.imageshack.us/img392/4246/krokijam0hs.jpg


Plaq sot se kop tuj kesh me ty :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

rilinda
09-11-05, 13:43
Keshtu me Pret Rilinda mi shku ne shpi,,,,, as deren nuk ma hap

http://img392.imageshack.us/img392/4246/krokijam0hs.jpg

kukuuuu a qesi je aaaa???? une keshe njeri je e veq emrin e ktyne krokodilave e ke. Mosi koke qesi mos hajde valla se tutna :P

e ti Barbaroza hajde :lol: no problem :lol: edhe adresen ju jap edhe e keni shum te leht mem gjet mu ne pz :wink:

Barbaroza
10-11-05, 11:24
Barbaroza shkojm te Rilinda ne Prizren kur te dush,, vetem merrja adresen, po mos i trego kur shkojm,, :lol: :lol: ,, veq duhet mu ru mire, se po na sheh te dera e na rre thollus prej befasie qysh u kan tu gatu petlla... :lol: :lol:
bani ma hini nihere rilinda, e tani munohet mu nxjerr se e kena frigu,, dihet se qfar mikepritsa jon,,,,

Barbaroza ty ta la rilinden me shiku dhe me lexu ne sy , se a osht gezu qe na ka pa apo veq bahet kishe mikepritse,,, se ti po dishe mi lexu ne sy :wink:

Mire Kroki,adresen po ia marr une,por kam nje lutje per ty.Mos i dil ashtu,rri e fshehu,une trokas e para se kur t'na sheh ndodhe me u alivanos prej s'keqti se lere me te pa edhe ty ashtu,kam frike se na mbet ne dore. :lol: :lol:

Krokodilli
10-11-05, 16:01
Barbaroza shkojm te Rilinda ne Prizren kur te dush,, vetem merrja adresen, po mos i trego kur shkojm,, :lol: :lol: ,, veq duhet mu ru mire, se po na sheh te dera e na rre thollus prej befasie qysh u kan tu gatu petlla... :lol: :lol:
bani ma hini nihere rilinda, e tani munohet mu nxjerr se e kena frigu,, dihet se qfar mikepritsa jon,,,,

Barbaroza ty ta la rilinden me shiku dhe me lexu ne sy , se a osht gezu qe na ka pa apo veq bahet kishe mikepritse,,, se ti po dishe mi lexu ne sy :wink:

Mire Kroki,adresen po ia marr une,por kam nje lutje per ty.Mos i dil ashtu,rri e fshehu,une trokas e para se kur t'na sheh ndodhe me u alivanos prej s'keqti se lere me te pa edhe ty ashtu,kam frike se na mbet ne dore. :lol: :lol:

hahaha kam ba hajgare se nuk i dal rilindes te dera si krokodill, e nderroj pamjen fizike kur ti shkoj mysafir....... rilinda vajza me e mire e forumit........ keshtu i shkoj te dera :arrow:

http://www.bridenbloom.com/images/man_flowers.jpg

Vetima
10-11-05, 16:10
Voten ja dhash Mitrovices se edhe ashtu e meriton se asht vend bujar dhe mikprites.

Ndersa per keto qytet qe kaki lodhe tuj fol nuk e di se ku prishtina asht cilesu per mikpritje kur dihet fakti ( per ata qe jane tamam prishtinali) skan fije mikpritje ne personalitetin e tyre.

Per mikpritje mund te folesh per drenic (skenderaj ) rrafsh i dugagjinit (peja) shala (mitrovica ) dhe rrafshi i kosoves (vushtria) ne keto qytet verte jane mirkprites njerzia ndersa per tjerat mund te flitet me pak e aq me pak bile per prishtinen.

Krokodilli
10-11-05, 16:16
Voten ja dhash Mitrovices se edhe ashtu e meriton se asht vend bujar dhe mikprites.

Ndersa per keto qytet qe kaki lodhe tuj fol nuk e di se ku prishtina asht cilesu per mikpritje kur dihet fakti ( per ata qe jane tamam prishtinali) skan fije mikpritje ne personalitetin e tyre.

Per mikpritje mund te folesh per drenic (skenderaj ) rrafsh i dugagjinit (peja) shala (mitrovica ) dhe rrafshi i kosoves (vushtria) ne keto qytet verte jane mirkprites njerzia ndersa per tjerat mund te flitet me pak e aq me pak bile per prishtinen.

Vetima edhe ti si 99% te forumit,,,, fol per Prishtinen,, a me te pas qu baci ne Prishtine te Marteve ne treg te pulave ishe knaq,,,, :lol: ..

hajt moj se edhe njani ktu thojke se Prishtina nuk ka ekzistu para 80 viteve,,,,, po ULPIANA qe gjendet ne qender te Prishtines, qe para 15 vitesh jan ber zbulime arkeologjike,, jan gjet fakte se kan jetu Iliret ne ate vend (Ulpian)

Nuk e njeh askend nga Prishtina mos fol per Prishtinen,,,, gjithmon keni qesh Prishtinen,, si ju erdh rasti,, te gjith ne Prishtine.. :wink: , mos i shih vetem gjerat negative,, shiko edhe nga ana pozitive

Vetima
10-11-05, 16:22
Voten ja dhash Mitrovices se edhe ashtu e meriton se asht vend bujar dhe mikprites.

Ndersa per keto qytet qe kaki lodhe tuj fol nuk e di se ku prishtina asht cilesu per mikpritje kur dihet fakti ( per ata qe jane tamam prishtinali) skan fije mikpritje ne personalitetin e tyre.

Per mikpritje mund te folesh per drenic (skenderaj ) rrafsh i dugagjinit (peja) shala (mitrovica ) dhe rrafshi i kosoves (vushtria) ne keto qytet verte jane mirkprites njerzia ndersa per tjerat mund te flitet me pak e aq me pak bile per prishtinen.

Vetima edhe ti si 99% te forumit,,,, fol per Prishtinen,, a me te pas qu baci ne Prishtine te Marteve ne treg te pulave ishe knaq,,,, :lol: ..

hajt moj se edhe njani ktu thojke se Prishtina nuk ka ekzistu para 80 viteve,,,,, po ULPIANA qe gjendet ne qender te Prishtines, qe para 15 vitesh jan ber zbulime arkeologjike,, jan gjet fakte se kan jetu Iliret ne ate vend (Ulpian)

Nuk e njeh askend nga Prishtina mos fol per Prishtinen,,,, gjithmon keni qesh Prishtinen,, si ju erdh rasti,, te gjith ne Prishtine.. :wink: , mos i shih vetem gjerat negative,, shiko edhe nga ana pozitive

Krokodilli po me vjne shum keq por pishtinen e pasqyrojn dhe pasurojne vete fakti qe asht kryqeytet dhe qytet asrimoro kulutror ,pra me teper ata te cilet vijn dhe jane nga qytete te tjer ndersa per Prishtinali ,tamam a, mos u lodh mem tregu se i njof si FAREN E KUQE.

Ajt Krokodilli vetknaqu me lavdata dhe pohime qe nuk qendrojn asgje kundi. :wink:

Krokodilli
10-11-05, 16:25
Vetima,, vet the qe je ende e vogel

keshtu qe shkrimet tua nuk i marr si serioze,,,,,,,


p.s Kjo Parja E Kuqe - qka do te thot se nuk te kuptova :lol: :lol:

rilinda
10-11-05, 18:35
dmth qe i njeh Prishtinalit sikur veten :lol: (dmth shum mir)

e Kroki te une mundesh me ardh edhe pa luleee :lol:
a me ta tregu adresen ty ne pm apo Barbarozes :lol:

Barbaroza
10-11-05, 19:04
dmth qe i njeh Prishtinalit sikur veten :lol: (dmth shum mir)

e Kroki te une mundesh me ardh edhe pa luleee :lol:
a me ta tregu adresen ty ne pm apo Barbarozes :lol:

Jo tregoja me mire Krokit se paska nje surprize per ty! :lol: :lol:

Krokodilli
11-11-05, 06:09
dmth qe i njeh Prishtinalit sikur veten :lol: (dmth shum mir)

e Kroki te une mundesh me ardh edhe pa luleee :lol:
a me ta tregu adresen ty ne pm apo Barbarozes :lol:

Jo tregoja me mire Krokit se paska nje surprize per ty! :lol: :lol:

Barbaroza :) :) , spo shkon kroki me taku rilinden pa planifiku se per qfar pe takon..... hehe
ajo surpriz vlen edhe per ju Barbaroza, edhe me ju kur te takohem heren e par,, te nderoj me nje mpuq ne faqe dhe me Lule :wink:

hajt pra rilinda,, ma dergo adresen ,, mos humb kohe .. kur te vim na vim pa te lajmeru.... (ndash me mbajt mend kroki mikepritjen tende,, e maron nje fli,,, se u lodh kroki me ushqime jo shqiptare)

Arb
11-11-05, 10:17
Ani, po thuhet se Peja a...

Krokodilli
11-11-05, 10:29
Ani, po thuhet se Peja a...

kush tha a?
jo more tu ka dok :lol: :lol:

Arb
11-11-05, 10:30
Ani, po thuhet se Peja a...

kush tha a?
jo more tu ka dok :lol: :lol:

More dikush e nshoj ni za...

rilinda
11-11-05, 15:15
Kroki po thu fli met qit a? :roll: more kur te vi une te ti qitum fli e kur te vjen ti te une te qes une qka te du vet :P po nejse se edhe fli te qes, no problem :lol: :wink:

qe edhe adresen po ta kshuj ne m/p :wink:

Sy_kaltra
17-11-05, 20:37
Banoret e pejes :wink:

Murgesha
19-11-05, 14:29
Kroki po thu fli met qit a? :roll: more kur te vi une te ti qitum fli e kur te vjen ti te une te qes une qka te du vet :P po nejse se edhe fli te qes, no problem :lol: :wink:

qe edhe adresen po ta kshuj ne m/p :wink:


Ha,hahahahahahahaahaaaaaaaaaaaaaaaaaa oj Rilindė.

Mirė qė i tregove se zot nė shtėpi tė Prizrenasve nuk mund tė bahet. :wink: :wink:

rilinda
19-11-05, 18:34
hahahahhahahahha :lol:

e de, nashta une du mi qit najsen ma mir e ky ma kufizon mu veq me fli :P :lol: :lol: :lol:

M_u_k_i
19-11-05, 18:56
E kush munet me kan ma mikpritsa se M ĻÆ|Æ®Õ\\v// ļ ©Å Lī JÅ

rilinda
19-11-05, 19:39
Prizrenasjaaaa osht more :lol:

edhe nreqe aty emrin mitrovicali sa te dush se na pa e nreq pa e lulu hiq jemi mikpritsa e qka te dush tjeter :P :lol:

M_u_k_i
19-11-05, 19:51
:lol: :lol: :lol: :lol: qysh i vjeninati ksaj hahaha

rilinda
19-11-05, 20:05
:lol: :lol: :lol: :lol: qysh i vjeninati ksaj hahaha

so tum ardh inati more po qashtu edhe osht :lol: :lol:

M_u_k_i
20-11-05, 18:05
:wink:

Krokodilli
21-11-05, 09:13
hahahahhahahahha :lol:

e de, nashta une du mi qit najsen ma mir e ky ma kufizon mu veq me fli :P :lol: :lol: :lol:

e per najsen tjeter ma mire mos me qit kurgjo,,,,, te vetmin specialitet shqiptar e kem flin,, per ate po vi ne Prizren , me te pa ty, Prizrenin, po edhe me hanger fli,, se per pica, e pasta, e gjella Indiane qe te djeg edhe thembren e kembes jam lodh...
:lol: 8)
fli edhe speca turrshi te kuq ohohooooooo ku mi marr se kumedit sa kisha pagu veq mi pas qato dyja qetu afer......

pra rilinda kur te vi ne Kosove ne January,edhe ne Prizren me ki,, ndash me ta mbajt ne mend e din me qka mem prit :wink:

rilinda
21-11-05, 19:50
ok do ta kem parasysh :wink:

M_u_k_i
21-11-05, 21:52
vallahin kroki bashk kena me shku se kjo ma mik pritse ska hahah

anna
28-11-05, 22:10
te gjitha qytetet jan mikepritese...smundem me vequ asnjerin! :wink:

M_u_k_i
31-12-05, 03:58
popo ana ama po kom qef me ngux rilinden hahaha se po kcen hhaha po kom qef me shti me shenu hahha

rilinda
31-12-05, 12:45
Pėrnime e ki o Muki? Ani tha Rilinda po kcen a?
Normal qe jemi mikpritsa edhe a ju kom than hajdeni edhe e vertetoni more qy :lol:

Luani_fr
27-03-06, 10:48
Mir, ketu po votohet secili per qytetin e vet, pash edhe si shembull muaren kohen e luftes ne Kosove, per kete nuk mund te dalloj vend sepse sejcili qytet ka dhen maksimumin etije per refugjat.
Po si qytet me mikprits une me heret kam then dhe kam deshir me kan ashtu pra Gjilani esht vertet mikprites, por edhe tiranasit mekan habitun me mikpritje.

Prishtinasja_
07-07-06, 22:19
Kemi te afert ne plot qytete te ndryshe me Kosoves (Prishtina, Peja, Mitrovica, etj.) dhe mendoj se gjithe Shqiptaret jane mikėprites dhe te presin bujarisht !!!!:smile:

Por mua personlisht me se shumti me kan lon mikepritja e Llapjanve pershtypje !!! :smile: :smile:

GjIlAnAsI_cSi
07-07-06, 23:04
Kur ke pare te presin te gjith mire..

Por ne pergjithesi tani ka ndryshu koha e me hershme kur shkojshe diku e rrishe ka 2 jav , tani 1 or te kshyr si thi.. kur po qohesh..

Ah vakt he vakt..

Zero Cool
08-07-06, 01:34
Votova per Tironen, jo per tjeter por mikepritjen qe i kan bere Shqiperia Shqiptareve te Kosoves nuk e di se a mund te gjendet e shkruar dikund ne histori, dhe prap them flm per te gjitha nėna Shqipėri.

rilinda
08-07-06, 18:48
Kur ke pare te presin te gjith mire..

Por ne pergjithesi tani ka ndryshu koha e me hershme kur shkojshe diku e rrishe ka 2 jav , tani 1 or te kshyr si thi.. kur po qohesh..

Ah vakt he vakt..


Nuk ėshtė valla qeshtu qysh po thu ti. Ndoshta te njė pjesė e vogėl, por jo te shumica.

Guri i madh
08-07-06, 19:31
Votova per Tironen, jo per tjeter por mikepritjen qe i kan bere Shqiperia Shqiptareve te Kosoves nuk e di se a mund te gjendet e shkruar dikund ne histori, dhe prap them flm per te gjitha nėna Shqipėri.


ne rastet e tilla vllu per vlla e kena borq kso mik pritje ishalla nuk na ndodh kurr ne histori

Diana007
18-04-07, 18:14
Valla per tjeret qytet spo di qka em thon vetm se Prizreni hiq nuk ish mikeprites .... e kam veretu vet kete .

luckyman
18-04-07, 21:33
Rrafshit Dugagjinit................meze deri ngu.

Agolli
18-04-07, 21:47
Votova per Pejen........por te Gjakoves jan me mikeprites!...me kujtohet kure isha ne pushim dhe takova do akraba aty, biseduam dhe me thirren me ndejtun pakes mbas darke http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rilinda
18-04-07, 22:46
Valla per tjeret qytet spo di qka em thon vetm se Prizreni hiq nuk ish mikeprites .... e kam veretu vet kete .

Nimeee? A thu pse mori???? :biggrin:

SoKoLi-i-Maleve
19-04-07, 16:10
Pa nenqmim per te gjitha qyetet apo fshatrat shqiptare ,qe dihet dhe pranohet nga te gjith ata qe kan kalue apo pershkue ballkanin se shqiptaret ne pergjithsi jan mike prites dhe besnik,por mbrenda Shqiptarve SHKODRA zen vendit e par ne mikepritje dhe ne fjalet e ambela ,dhe ket askush smund te ja mohoj.

SHKODRA

Diana007
21-04-07, 14:56
Nimeee? A thu pse mori???? :biggrin:

Qe valla se di , je e Prizrenit nashti e din me mir <<TI>>

~AmaZonA~
21-04-07, 15:04
T'Mitrovices...

Prishtinasja_
21-04-07, 15:07
Mua personalisht me se shumti pershtypje me kan lene "LLAPJANET "....:smile:

Guri i madh
22-04-07, 11:05
une mendoj se GJakova esht qyteti ma mikprites

instruktori
22-04-07, 11:56
Te gjithe shqipetaret jan mikpritesa te medhoj.
Une mendoj se Dukagjinasisit jan ma mikepritsat qe mund te dallohen nga shqipetaret e pjesve tjera.
nese duhet me veque edhe qytete atehere dihet:
Peja & Gjakova


Respekt per te gjithe

prishtinasi
22-04-07, 12:03
Kah po shkoj, po shoh mikpritje....miresjellje...

rilinda
22-04-07, 12:38
Kah po shkoj, po shoh mikpritje....miresjellje...


ma s'shumti prej meje a? hala asni shpull s'ta kom dhan ty :biggrin: :wink:

prishtinasi
22-04-07, 12:40
ma s'shumti prej meje a? hala asni shpull s'ta kom dhan ty :biggrin: :wink:

hahahahahahahaha:tongue:

M_u_k_i
24-04-07, 00:34
Mitrovica pra

rilinda
24-04-07, 00:40
Mitrovica pra

phyyy qysh jo, meniher pas Prizrenit :biggrin:

M_u_k_i
24-04-07, 00:48
JO valla na me LLOKUMA ne dor i presum qy

rilinda
24-04-07, 00:51
JO valla na me LLOKUMA ne dor i presum qy


aiiii 1 euro kushtojn llokumat :biggrin: e na prizrenalit jemi mikpritsa me zemer. BUK E KRYP E ZEMER :biggrin:

M_u_k_i
24-04-07, 00:57
Po de se skini ma shum ju e na jena Buk e Dukat e ZEMER hahahahaah

rilinda
24-04-07, 01:06
Po de se skini ma shum ju e na jena Buk e Dukat e ZEMER hahahahaah

nuk ėshtė me rendsi mikut me ja mush grykėn, po me knaq me muhabet e me zemer t'ēelt...

M_u_k_i
24-04-07, 01:09
Po na edhe Muhabetin edhe gryken qa po don ma mir ti edhe Buk edhe Dukat edhe Zemer edhe tona qy Plus po ju lutum me u ba Banor muni me ardh se ju pranojna qy

rilinda
24-04-07, 01:17
ncuk, spo vishum se ma e ėmbėl balta n'vend tandin sesa mjalta n'vend t'hujin. :D

M_u_k_i
24-04-07, 01:18
Po veq Juve ju Myti tuju hanger BLETA po handeni hani MJALT ma mir e kini hhahahahahahaah

Arb
24-04-07, 02:50
Edhe sondazhi po thote: PEJA...

Arkza
24-04-07, 12:58
Mitrovica valla :smile:

instruktori
25-04-07, 14:53
Pezulltati po thote se te paret pra jane:PEJA

Preshevar
25-04-07, 17:11
Votova pėr Mitrovicėn :biggrin: :biggrin:

Arkza
25-04-07, 17:19
Votova pėr Mitrovicėn :biggrin: :biggrin: Hhahahahahhahahahahahahahahaha vallahin jemi pak pa Drejt gjithe kush po ka qef me Votu per veti por ne Realitet eshte Drenica , Ne Fakte keshtu eshte ma Mik pritese se Drenica ska ne Kosove , keshtu thojne te gjithe :biggrin:

Preshevar
25-04-07, 17:23
Hhahahahahhahahahahahahahahaha vallahin jemi pak pa Drejt gjithe kush po ka qef me Votu per veti por ne Realitet eshte Drenica , Ne Fakte keshtu eshte ma Mik pritese se Drenica ska ne Kosove , keshtu thojne te gjithe :biggrin:

hahahahaa ndoshta be.. se die,.. shkoj verės edhe e kshyri se a eshte e vėrtet.
Po nje here per nje here,. mos um shtin n'qat gjithsi se Votėn se ndryshoj :biggrin:

BaNu Ne JeT I sInQeRt
25-04-07, 19:40
hey po keni harru bre do qytete hahaha

rilinda
25-04-07, 19:48
hey po keni harru bre do qytete hahaha

Jo disa, por shumė qytete nuk janė tė cekura nė sondazh. Kjo ka ndodhur pėr arsye se numri i sondazheve ėshtė i limituar.
Kėrkoj mirėkuptim prej tė gjithė atyre anėtarėve, qytetet e tė cilėve mungojnė nė sondazh...


Sinqerisht!
Rilinda

Albanian eX|PerT
25-04-07, 19:51
PRIZREN-it

gazi-de
25-04-07, 19:51
Besianeeeeeeeeeeeeeeee............................ .......

Berkan
13-05-07, 01:46
Rahoveci shquhet per njerez te mire dhe mikprites

RiannA
17-05-07, 10:30
PEJA yyyeeeeeeaaaaaaahhhhhhhhh