PDA

View Full Version : Heshtja ...


Faqet : [1] 2 3 4 5 6

Urata
23-10-05, 13:51
heshtja nuk merr pjesė nė pėrleshje fjalėsh ...
( signature ne msn-in tim) ...
edhe e-mail adress e kam heshtja @ ...
E dini se diqysh e kuptoj dhe perkas heshtjes...
... tri pike vazhdimsia eshte e lidhur me heshtje...

Si e kuptoni heshtjen ?
Fusni duart ne mendjen tuaj dhe nxirrni ate qe mendoni ju mbi kete "fenomen" ...

Honesty^uk.
23-10-05, 14:01
http://www.dardania.de/v2/board/viewtopic.php?t=4164

halla e madhe
23-10-05, 14:01
Urata_ teme e qelluar heshtja...URIME!

Me kohen mesova qe heshtja eshte nji arme e forte ne shumicen e rasteve qe parashtron jeta.
Kur heshti e shof qe punet shkojne si me se miri me familjen time :wink:

GURI SYLAJ
23-10-05, 14:05
HESHTJA. Vullkan qe me mire eshte, nganjehere , te mos shperthej.
HESHTJA. Gjendje pajtushmerie e plote.
HESHTJA. Shenje injorimi................

LABI
23-10-05, 14:27
Edhe heshtja eshte nje lloj pergjegje ... :roll:

Gentiana
23-10-05, 14:33
Pajtohem me Labin, edhe heshtja esht nje lloj pergjigjje.

Ben qe heshtja flet me shum se 100fjal.

detektivi
23-10-05, 15:50
heshtni sa te duni ne fund gjithcka tregoni

Domira
23-10-05, 16:13
Ka njerez te cilet me heshtjen e tyre dehsirojne te tregojne dicka sikurse tha dikush 100fjal e sdi cka.
Ka njerez qe me heshtje injorojne tjetrin.
Une hesht kur jam shume e lodhur ...sidomos kur me lodhin njerezit qe i dua...atehere hesht sepse nuk deshiroj te them dicka per cfare mund te pendohem...Me pare bie ne gjendje shume te veshtire shpirterore ...ndoshta demtoj vehten por e zgjedh heshtjen sepse as miqesia e as dashuria e lenduar apo e thyer nuk behen te tera nese me fjale te mija i prish ato...
Me njerez te cilet nuk jam e lidhur mund te hesht sepse nuk ia vlen te flas ...sidomos kur qellimi i tyre eshte qe te me provokojne dmth nuk kane qellimin e mire...atehere hesht se nuk ia vlen.
Mirpo kursesi nuk hesht para te keqes e cila eshte e keqe e pergjithshme e cila na demton te gjithe...nuk bej kompromis me te keqen dhe nuk e hesht te keqen ne kso raste.

Urata
23-10-05, 17:58
OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 30.06.2003 13:23
--------------------------------------------------------------------------------
Pėrshėndetje heshtore(zė shpirti) juve tė gjithėve e nė veqanti nikoqirit tė temės.


Njė sy nė dizajnimin e heshtjes: ... pranim i dhimbjes, fshehje e sė vėrtetės,hymni i diktatures pasiviteti - heshtja. Kjo ėshtė ajo qė posa dėgjoj apo edhe shof fjalėn heshtje mė vie nė mendje...nga pėrditshmėria mėsova se heshtja mbledh dhimbjen ,vuajtjen, shqetėsimet, heshtja vret,heshtja hape varre tė panevojshme...
Heshtja, shenjė e sė keqes, hije e mizories..
Heshtja dhemb...kjo ėshtė heshtje e dhėnė nga dhuna,keqpėrdorimi, heshtje kjo qė nuk ka imunitet ndaj "kriticizmit", frikohet nga "sfidat"e sė vėrtetės.
Duhet thyer heshtja e tillė...nė mėnyr qė tė luftohet e keqja.

Heshtja flet...

Urata
23-10-05, 18:01
OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 03.07.2003 13:54
--------------------------------------------------------------------------------

Fajtore heshtja...
Je i vetmi Ti qe me jete te ruaj...
mos u cudit....
kujto heshtjen time dhe me beso...

Ėshtė vetėm njė e vėrtet....
TĖ DUA...


Drejtuar Viganit dikur...

Urata
23-10-05, 18:03
OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 04.07.2003 12:46
--------------------------------------------------------------------------------

si te besoj...
u bera te shkruaj...
me beso shume...dhe hesht
dallge dashurie...
lekundje,ēlirim shpirti...
nxora zemren jashte...
ta dhashe ne duar...
mbaje dhe i heshtur lexo...

mesazh:
i vetmi per te cilin i nxjerr botes syrin...
meso gjuhen time...

heshtjen...

VIGAN.

Urata
23-10-05, 18:07
OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 04.07.2003 23:36
--------------------------------------------------------------------------------
Debat...


...
kotesi...
...
dashuria mashtrim...
...
dreqi te marrte...
...
largo imazhe te "vdekura"...
...
shfaros "heshtjen"...
...
djeg kujtimet ...
...
nuk ishin te drejta...
...
gdhend zemren...
...
nuk ke leje...
...
nuk guxon...
...
robin e dhimbjes...
...
e kaluar...
...
turbullim mendje...
...
kthjellu...
...
tratheti mendje...
...
tratheti zemre...
...
tratheti fjalesh...
...
padrejtesi...
...

mos beso heshtjen e...
...
mos lejo pertrirje dhimbjesh...
...
mos krijo shtegun mallkimit...
...
hesht dhe vazhdo jeten e nisur...
...
duke'besuar' heshtjen e tjetrit...
...
do harrosh veten...
...
dhimbje te reja do hapen...
...
hesht dhe kurorizou me fatin...
...

debatova ne heshtje...
sepse respektoj sinqeritetin tende...


Me fal!

Vajzes e cila ishte dashuruar ne njerin MODERUES te atij forumi, ishin takuar dhe kishin "luajt lojen " ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa t'vetmen e Sy_mavihtes dhe ishin ndare- dy botera te kunderta, dy mosha te ndryshme...
Ajo e fejua dhe u martua pandalur dashjen e Moderuesit...

Sy_kaltra
23-10-05, 18:09
a spom sheh qe kom hesht moj une a :roll: qa pom perzin muuuu qy :P

Urata
23-10-05, 18:10
OFELIA afishoj me 2003-07-05 15:56 :
Galaksi heshtjesh...
"zbulova":
gjuhen e dashurive...
gjuhen e dhimbjeve...
gjuhen e deshirave...
gjuhen e mallit...
gjuhen e zotesis dhe veteqenjes...

heshtje e vertet...OFELIA afishoj me 2003-07-05 21:40 :
ikja me lendoka...
kisha te drejte qe heshtja...
nuk ke nevoj te ikesh...
po nuk fole nuk do te flase...
ashtu edhe filluam...
shpresen e kam pas te leshuar...
doja kur me trokisje...
nuk ke nevoj te ikesh...
"tani" jam me pervoje...
nuk ke nevoj te ikesh...

mesova edhe nje gjuhe tjeter....
zoteruese e shume e gjuheve...

Urata
23-10-05, 18:10
OFELIA afishoj me 2003-07-05 15:56 :
Galaksi heshtjesh...
"zbulova":
gjuhen e dashurive...
gjuhen e dhimbjeve...
gjuhen e deshirave...
gjuhen e mallit...
gjuhen e zotesis dhe veteqenjes...

heshtje e vertet...OFELIA afishoj me 2003-07-05 21:40 :
ikja me lendoka...
kisha te drejte qe heshtja...
nuk ke nevoj te ikesh...
po nuk fole nuk do te flase...
ashtu edhe filluam...
shpresen e kam pas te leshuar...
doja kur me trokisje...
nuk ke nevoj te ikesh...
"tani" jam me pervoje...
nuk ke nevoj te ikesh...

mesova edhe nje gjuhe tjeter....
zoteruese e shume e gjuheve...

Urata
23-10-05, 18:13
OFELIA afishoj me 2003-07-05 22:05 :
lakuriqesi e ngaterrimit...
hahaha.....ne heshtje

sot,nje dite e marre...
harrova te verteten...
me iku klasa piano...
"fitova" theva heshtjen...
per ti bere te tjeret te ikin...

kurrsesi *******...

mpucc edhe ty....
e "mos me nervozo" me ngaterrime se erdha e ti putha ata syt e "rrezikshem"...

Urata
23-10-05, 18:13
OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 06.07.2003 17:06
--------------------------------------------------------------------------------
heshtja- vetedije,realitet, oqean, dashuri, urrejtje, vazhdimesi, satisfakcion, infinity, veteqenje...
Zė qe na flet vetem neve... na detyron te mendojm, te mendojm thelle..ze ky qe na flet brenda dhe na kujton se kush jemi.., fuqi kontrolluese e mendjes...nese lavrojm me thelle intensiteti i saj rritet, mund te ndjejm dhe shofim me zemer e mendje...

heshtja e vertet ka boten e saj...hap portat e mbyllura te zemres dhe mendjes qe moti...
nuk ka fjale por ka domethenje e arritjes...
kolektore e cdo gjeje...
realiteti i ndjenjave apo me mire te themi ndjenjat e Realitetit...

heshtja e vertet une, ti, ai ,ajo....

Urata
23-10-05, 18:15
OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 07.07.2003 00:46
--------------------------------------------------------------------------------
pritje qe si dhurat fitova ankthin, kurthen e dhimbjes e munda ika dhe u e shtrina nen rrezet e diellit te heshtur dhe meditoja...
kuptimin e ekzistences, shkelqimin e ndjenjave, te drejten e dashurise...m'kapen te rrahura hutueshmerie qe tingellonin si bresherit e plumbave, valle ishte pasiguria apo humnera e frikes...
Ndalova dhe i fola vetes: po ti ēke moj, asnjeher su brengose per te tjeret e tani ē'po ngjet me tya...po iu pergjigja vetes sepse kurre nuk kam qene e gatshme per gabime., e vrazhde kam qene ndaj padrejtesis gjithemon balloja dhe konfrontoja te tjeret kryelarte...andaj!

Tingellim ne heshtje po po sepse veten une e degjoja...
frike nga ...rreze e diellit depertoi dhe shkriu ne djerse ate qe desha ta pranoj...
Ti dhe Une vertet te ēuditshem!

Urata
23-10-05, 18:15
OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 08.07.2003 06:42
--------------------------------------------------------------------------------
dyshim ne mos kocentrim...
anestezim oreksi...
faj heshtja...
e teleisur me skuqje...
u bera gur dhe heshtje...

deshiroj te ec, nuk dua te arrij mbarim...

Urata
23-10-05, 18:16
OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 08.07.2003 18:51
--------------------------------------------------------------------------------
e sotmja ledhatuese per mua...
nga largesit e pafundme...
bardhesia e qiellit zbriti te une...
nuk e hetova...
ma thane te tjeret...

qe tu besoj gojeve ...
dua te degjoj fjalen tende...
siq ate nate qe kuptova se ekziston...

fol...pse hesht?

Urata
23-10-05, 18:17
OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 10.07.2003 00:01
--------------------------------------------------------------------------------
Kur t'kam pare dhe degjuar fjalen per te paren here mu ba se u hap qielli ...

heshtesisht heshta...


Edhe sot e kesaj dite te kujtohet...

Urata
23-10-05, 18:18
OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 10.07.2003 04:21
--------------------------------------------------------------------------------
He who has ears to hear let him hear what silence is saying...
So what is it you want to hear?
or leading on a "fight" dance...
We cannot direct the wind, but we can adjust our sails...
****** ask your friend he would definitely agree...

.....friend of my friend!


Where are you...?
A civil question deserves a civil answer...
I do kindly please you do not respond with :

...fight silence with silence.

Searcher Ofelia!

Urata
23-10-05, 18:19
OFELIA


Anėtar qė nga: 29.06.2003
Afishime: 1013
Vendbanimi: aty afer Ujevares
Afishuar me: 27.07.2003 23:10
--------------------------------------------------------------------------------
heshtja dhe muzika ...
muzika dhe heshtja...

ne veprat e medha muzikore performuesit para se te nisin heshtin...
mirepo edhe ne ndermjeteza te vepres...
heshtin...
jo jo nuk eshte "break" apo edhe pauze e prepergaditjes...
komfort intensev...
konfrontim ndaj degjuesit...
ekzistim dhe njohje e te qenurit vetevetja...
thellesi...

heshtja flet...
heshtja virtue...
mos mi prekni kodin...

Urata
23-10-05, 20:04
Mos mi prekni kodin ...
sa dmth...

Vetima
23-10-05, 21:38
Heshtja -vyrtyt flori.
Lume ai /ajo qe hesht e nuk shperthen vend e pa vend.

Daja POLIC
23-10-05, 22:08
po heshti ma mir :lol: :lol: :lol:

Domira
23-10-05, 23:14
Derisa nuk ke per qellim ta shkaterrosh dike e ta lendosh krejt ne rregull eshte Daja Polic.

Tanushi
24-10-05, 09:50
Heshtja nuk eshte zgjidhje, por tejkalim i problemeve pa zgjidhje! Varet nga rrethanat qe do te pasojne se a do te jete e mire apo e keqe!
Heshtja tregone pamundesine...

Murgesha
25-10-05, 22:20
Thonė se Heshtja nganjėherė flet shumė.

Unė them se nuk ban gjithnjė me heshtė.
Nė ditėt e sotme sa mė shumė tė heshtėsh aq mė shumė tė hypė njerėzia nė qafė.

DEA
25-10-05, 22:35
Heshtja-Pohim

vjeshta
25-10-05, 23:26
Heshtja-Pohim
Per dikend torturim :lol:

Dreni30
25-10-05, 23:45
kurgja nuk po diii ......... ncuk.

DEA
25-10-05, 23:53
kurgja nuk po diii ......... ncuk.
Ski faj, se kogja peshtjellt

Dreni30
25-10-05, 23:55
kurgja nuk po diii ......... ncuk.
Ski faj, se kogja peshtjellt

Po valla mire ke fol tash. :lol: :lol:

Urata
26-10-05, 03:09
OFELIA afishoj me 2003-07-28 06:38 :
...fjalet qe pertypen me detyrojn te jem slave e ndjenjave te zemres sime... jam ulur ne heshtje...
po ne rast se nuk flasim vetem pertypim fjalet...mos valle realiteti do jet me pak realitet...mos valle zemra do ndien me pak...

Me TY...
ne heshtjen e zemres sime...OFELIA afishoj me 2003-07-28 17:45 :
Episode heshtje...


Heshtja...
rete e dendura...
shkaperderdh ne qiell te kalter qetesues...
Heshtja...
kohe mendimi dhe kujtimi...
Heshtja...
kopsht paqesor...
Heshtja...
me ndihmon te ndihem fresh ne mendje...
Heshtja...
vend ku takoj veten thellesisht...
Heshtja...
vend ku mesoj te degjoj...
Heshtja...
vend ku luhet simfoni shpirti...
Heshtja...
vend ku pihet nga fontane e realitetit...
Heshtja...
vend ku UNE e TI jemi nje...

Dilingjia
26-10-05, 05:25
heshtja?
nganjehere budallaki...me mire me shperthye :lol:

turisti
26-10-05, 23:07
Heshtja ėshtė gjuha e tė vdekurve.

thjesht dhe sinqert,
TURISTI. :P

Urata
26-10-05, 23:08
Heshtja ėshtė gjuha e tė vdekurve.

thjesht dhe sinqert,
TURISTI. :P

shok, thjeshte dhe sinqerte GABIM je...!

turisti
26-10-05, 23:12
Heshtja ėshtė gjuha e tė vdekurve.

thjesht dhe sinqert,
TURISTI. :P

shok, thjeshte dhe sinqerte GABIM je...!

PO,nese ma argumenton ne cilen gjuhe po bisedojne pra te vdekurit.

Prap,thjesht dhe sinqert,
TURISTI. :P

Urata
27-10-05, 00:05
OFELIA afishoj me 2003-07-29 06:10 :
kuptimi i gjuhes se heshtjes...
mikeshe e afert me bamiresin...
fllad...
buzeqeshje...

...

keshillim...
hap...
syt e hapur...!
ha ha ha...OFELIA afishoj me 2003-07-29 12:57 :
me heshtjen flas cdo dite...

male duke puth qiejt...
male duke u ankuar ne qiej...
vale duke rraf njera tjtren...
vale duke puth njera tjetren...
heshtja...
...

Zeri i heshjtes...
therret "thunder" nga mali...
zeri i heshtjes...
rigon zjarr...
zeri i heshtjes...
sjell qiellin poshte ne toke...

me heshtjen flase cdo dite...

heshtja dhe kapitujt e saj...

...

turisti
27-10-05, 00:06
Te vdekurit nuk shkruajne,oj URATE.

Urata
27-10-05, 00:08
URATA eshte e gjalle...!

Gjalleroj edhe te vdekurit...

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... :wink: :wink: :wink:

turisti
27-10-05, 00:11
Kjo nuk eshte pergjegjje shoqe.

Urata
27-10-05, 00:14
Flas g'juhen e heshtjes...
heshtja nuk merr pjese ne perleshje fjalesh...

:wink:

turisti
27-10-05, 00:16
---------------------------------------------------------------------------

Urata
27-10-05, 00:25
heshtja ...
rifitim i qetesis se humbur...

heshtja ...
gardh mbrojtje ...

heshtja ...
livrim mendje ...

heshtja ...
ultimatum...

heshtja ...
fitim...

heshtja ...
humbje...

mvaret se kur dhe si dizajnohet ...

o ju ndjesit e shpirtbardhesis ...
bota juaj eshte imja ...
jap buzeqeshje te te kujtoj ...
heshtjen ...
te te rrethoj ...

turisti
27-10-05, 00:29
Heshtja eshte pushim.

thjesht & sinqert,
TURISTI. :P

zana e maleve
27-10-05, 00:47
heshtja ne shumicen e rasteve flet

turisti
27-10-05, 00:50
heshtja ne shumicen e rasteve flet

Ashtu eshte shoqe.

thjesht & sinqerisht,
TURISTI. :P

Arb
27-10-05, 01:00
Heshtja eshte jo rralle pajtim me ate qe sillet rreth nesh...

Doni88
27-10-05, 04:25
Heshtja ne kohen e sakt eshte shprehja me komanduese!

Urata
27-10-05, 13:17
OFELIA afishoj me 2003-08-04 17:44 :
e hapa heshtja ...
dhe ..
u perplasen rrezet e diellit ne mua ...
mbi sfinkset e heshtjes ...
dita fliste me nje...
"kalimtar" ...
mbeshtjell mbi carcafe te saj ...
butesin, ngrohtesin, thellesin ...

gjithecka rreth meje ...


e hapa heshtja ...
dhe ...OFELIA afishoj me 2003-08-06 03:32 :
rrokullime mendimesh ...
heshtja ...
sonte sikur te jete e qelqit ...
nje cope "pluhuri" munde te shkaktoj ...
plasaritje ...

me mire te heshti ...
me duket se "kerkesa" e vazhdueshme ...
po lendon pergjigjen ...

dyshim ...
heshtje ...OFELIA afishoj me 2003-08-09 05:19 :

sonte ...
rrembime nate ...

sonte ...
oqeanet shterrova ...

sonte ...
qiellin afrova ...

kalimin kerkova ...

sonte ...
heshtja me rrethon ...


finale ekzistimi ...


OFELIA afishoj me 2003-08-16 08:37 :
trafik...
heshtjesh ...
aksident ...
kafshim mendimesh ...

hapme deren ...
se m'ngriu era ...OFELIA afishoj me 2003-08-20 15:56 :
Brodha mendjen dhe ...
nje deshire e ēuditshme me mba peng ketu ...
mbas teje ...
iken ēdo gje ...
heshtja po zhvarritet ...
udhe e pafundme ...OFELIA afishoj me 2003-08-26 06:38 :
rastesisht ...
ererat rrahen bregun e kujtimeve te mia ...
hapa heshtja ...


OFELIA afishoj me 2003-08-30 04:45 :
gėzim...
apo...
dhimbje ...
nuk kam sjell...
scenar ...
modern vetem...
e di jam e sigurte ...
heshtja ...
me "detyroi" te shkruaj ...
lexo e mos flit ...


OFELIA afishoj me 2003-09-04 21:07 :
zemra e kthjellet ...
ndjen dhe pranon ...
jo vetem te puthuren e buzes...
por edhe ...
forcen e fjales ...

disfate heshtjeje ...


OFELIA afishoj me 2003-09-04 21:17 :
art...

qe t'len gjurme ...
ne shpirt ...
zgjon ...
kersherin ...

heshtja...
sherben ...
pikturimin ...
e ...
dashurise...
apo ...
urrejtjes ...heshtja e qellimte ...
dyfishim i nenqeshjes ...

Kaltrushi
27-10-05, 15:04
[b]Pershendetje urata,

ja edhe mendimi im..

Ne nje Bised te qelluar ne nje vend apo moment te duhur pritet qe te heshtesh... Por kure te gjithe heshtin ndoshta ndonjeher esht me mire te flasesh...por ndonjeher esht ndoshta edhe me mire te ndalesh flaken me heshtje...

Heshtja ka shume kuptime... mendoj se m“varet se per qfar esht fjala

Njeriu hesht:

>Kure tjetri flet...
>kure ndin vehten fajtor...(dhe i bije veshtire te pranoj)
>kure nuk ka guxim te kundershton...
>kure don qe te mos ndodh nje konflikt...
>kure esht fell ne mendime apo ne te kaluaren...
>ndonjeher mendon se mbas nje tragjedije hesht edhe zemra...
>kure i mungojn edhe fjalet...

Heshtja mund te jet nje Fitim por edhe nje Humbje ne jete.....


Me nderime kaltrushi[b]

uliksi31
28-10-05, 01:04
Ndegjo dhe gjyko.

spirl_girls
28-10-05, 07:47
Mos hesht kur eshte nevoja :!:

rafet llapjani
28-10-05, 09:08
Heshtja eshte arma ma e fort qe posedon njeriu.

loni19
28-10-05, 10:00
Ne raste te shumta heshtja e ka vleren shume shume me te madhe se sa fjala.
Te ndegjosh e te heshtesh eshte urtesi.

zana e maleve
28-10-05, 11:55
heshtja ndonjehere mund te te hakmirret............. :cry:

turisti
28-10-05, 12:56
Heshtja me se miri reflektohet ne gjithsi. :wink:

Urata
30-10-05, 03:41
pushtim ...
torture e mungeses se fjaleve...

:arrow:

Urata
31-10-05, 17:48
heshtja nuk ka formė ...

heshtje kur nuk dine...
heshtje kur s'pajton...

heshtja dhe shume ngjyrat e saj...

Kupid
31-10-05, 19:07
une tutna pa zhurme. :shock:

Domira
31-10-05, 19:39
Ka heshtje shkronjash, ka heshtje fjalesh, ka heshtje e detit, ka heshtje natyre por heshtje shpirti nuk ka...

Tomori
31-10-05, 19:47
Ka heshtje shkronjash, ka heshtje fjalesh, ka heshtje e detit, ka heshtje natyre por heshtje shpirti nuk ka...
:?: :!: :!: :!:

Urata
02-11-05, 01:20
heshtja dhe merthimet e saj...

turisti
02-11-05, 01:22
Ka heshtje shkronjash, ka heshtje fjalesh, ka heshtje e detit, ka heshtje natyre por heshtje shpirti nuk ka...

Une mendoj qe heshtja e shpirtit ėshtė VUAJTJA.

Urata
02-11-05, 21:38
tallaz heshtjesh...

Urata
03-11-05, 14:04
heshtja dhe...
rezidence e saj flaka e qirinjeve botror...

doGzona
03-11-05, 14:42
Nganjehere heshtja eshte pajtim me cdo gje , eshte edhe vuajtje dhe padrejtesi .
Te heshtesh eshte mire , por jo cdo here , sepse gjate heshtjes krijohet bindja negative tek dikush pamvarsisht se cka ,vjen deri tek nje vlersim i pa vertete ose i pa sakte.

Urata
04-11-05, 14:45
Heshtja nuk ka formė...
heshtja ka bosht...

...

gėrqe heshtjesh...

turisti
04-11-05, 20:03
Heshtja nuk ka formė...
heshtja ka bosht...

...

gėrqe heshtjesh...

Heshtja e ka formen e heshtjes.

laliloli
04-11-05, 20:12
Hesht kur duhet heshtur
Fol kur duhet folur

Sy_kaltra
04-11-05, 20:42
Nje Njeri me Vlera shum te medha thoshte nej thenje shum te menqur :arrow:


Hesht kur duhet heshtur
Fol kur duhet folur

laliloli
04-11-05, 20:53
Nje Njeri me Vlera shum te medha thoshte nej thenje shum te menqur :arrow:


Hesht kur duhet heshtur
Fol kur duhet folur

Sykalterta te falenderoj per fjalet tuaja dhe per rrespektin qe me ben :o

Rrespekt per ju
Sinqerisht dhe shoqerisht Lali

Sy_kaltra
04-11-05, 20:55
n/p lali meritat jan tuajat i Nderuar :wink:

Urata
06-11-05, 15:07
heshtje nder hijen e qellimit...

uliksi31
06-11-05, 21:00
Mos thuaj c'mendon, por mendo se c'thua.

spirl_girls
06-11-05, 23:58
Mos thuaj c'mendon, por mendo se c'thua.

Sa mire e thuaa :wink:

Urata
07-11-05, 07:39
Mos thuaj c'mendon, por mendo se c'thua.

zotues i mendimit ...
kuptues i harkut t'heshtjes ...
:wink:
...

:arrow:

Sy_kaltra
07-11-05, 17:42
Heshtja Flet me shum se 1.000 Fjal.!

GURI SYLAJ
07-11-05, 17:54
Por nganjehere heshtja te imponohet se nuk din me ken dhe ku me ia nise.........

turisti
08-11-05, 01:12
Heshtje,per fat te keq,me se miri e kuptojne te shurdherit. :( :(

Urata
08-11-05, 04:30
heshtja bashkon...
heshtja ndan...

heshtja vije ndarese ...

...

:arrow:

Urata
13-11-05, 05:49
From : ***** ******* <**********@hotmail.com>
Sent : October 30, 2005 10:48:16 AM
To : [email protected]
Subject : sikure ta dija, se kush je Ti....

| | | Inbox


ėsht veshtirė njė pershkrim qe ta pershkruash ku njeriu q`do dit perjeton diqka te re por e kalumja ėshtė vetem nje sinjal e te ardhmės,.Unė jam vetem njė piktor,njė piktor qe ngjyrosi vetem Artė transparentė.nuk dua te jem Psykolog a po filosof,artist,o diq tjeter.por jam vetem nje Kopshtar ku e adhuroj vetem njė Lule(Rose Blu).ėshtė pakez qesharak pershkrimi Imi pėr Ty,mase nuk di se kush je Ti.pėrse e-meil Yti me ėshtė shfaqu ne monitorin Tim as vetė nuk e di.
pastaj Heshtja ėshtė gjėja me e vlershme nė jet,vetem 5 minuta heshtje mundė te ndryshohet jeta krejtesisht,
heshtja ėsht njė inteligjenc njė pushim pėr insperacionin,shpirtin,paciencen,durimin etje etje. mė pelqen shumė kjo Proverbė qe e ke shenuar.nuk e di se kush je, por njė e di pėr Ty se Ti je njė njeri i vlershem pėr Mua kur heshtjen e respekton.
dhe do te mburrem shumė nese nje dit;Heshtjen Tėnde te explodojsh dhe Unė te te kemė shänsen-
te degjoj Heshtjen Tėnde mė zėėė,.
Pėrshendeteje nga Unė **** ******* pėr Ty(Heshtja).

Nuk e di se cili "kopshtar" eshte ky njeri, vetem se besomeni knaq tu u qeshe jam ...

Psikologu
13-11-05, 13:10
Nganjehere heshtja eshte pajtim me cdo gje , eshte edhe vuajtje dhe padrejtesi .
Te heshtesh eshte mire , por jo cdo here , sepse gjate heshtjes krijohet bindja negative tek dikush pamvarsisht se cka ,vjen deri tek nje vlersim i pa vertete ose i pa sakte.

Po ti , a do tė heshtesh a do tė flasesh, se me te vertet e verej se keni dicka pėr tė thenė.
Kur do tė heshtesh ose tė flasesh , ose na trego se si duhet vepruar, ja qe spo e dinim, se kur dhe si?!

doGzona
13-11-05, 15:12
Nganjehere heshtja eshte pajtim me cdo gje , eshte edhe vuajtje dhe padrejtesi .
Te heshtesh eshte mire , por jo cdo here , sepse gjate heshtjes krijohet bindja negative tek dikush pamvarsisht se cka ,vjen deri tek nje vlersim i pa vertete ose i pa sakte.

Po ti , a do tė heshtesh a do tė flasesh, se me te vertet e verej se keni dicka pėr tė thenė.
Kur do tė heshtesh ose tė flasesh , ose na trego se si duhet vepruar, ja qe spo e dinim, se kur dhe si?!

A paska mbetur te tregoj edhe ty se si duhet a?
Me mire te diskutosh me qete, cka versulesh keshtu , se kur flas e heshti e dij une , simbas vendit , kohes dhe momentit.
Mos te duket dicka e quditeshme apo?

Psikologu
13-11-05, 15:15
Oj dogzona:
Qudi me duket , kam te drejt te shprehi mendimin , po ja qe qenkam mesuar me heshtjen tende deri me tash , e spo dij se kur po flet , po mirė mirė , ke filluar te flasesh te pakten.

Murgesha
13-11-05, 15:20
A paska mbetur te tregoj edhe ty se si duhet a?
Me mire te diskutosh me qete, cka versulesh keshtu , se kur flas e heshti e dij une , simbas vendit , kohes dhe momentit.
Mos te duket dicka e quditeshme apo?

Valla Dogzona po mė habit me agresivitetin tėnd kohėve tė fundit.
Ėshtė dashur tė flasėsh qė nga fillimi pėr mos me e leju shpirtin tė tė mbushet. :wink:

doGzona
13-11-05, 15:21
Oj dogzona:
Qudi me duket , kam te drejt te shprehi mendimin , po ja qe qenkam mesuar me heshtjen tende deri me tash , e spo dij se kur po flet , po mirė mirė , ke filluar te flasesh te pakten.

Ai qe flet heret cdo here gabon , mendoj se nje gje te tille e dini edhe ju , ndoshta nga pervoja , te flasesh me kohen eshte dituri e para kohes se dij si ju e quani.
Kush ik mos e ndejk –thote nje fjale e vjeter.
Ne fakt , nuk po flas , por po debatoj a thua nuk paskam te drejte kete?

Psikologu
13-11-05, 15:25
Oj dogzona:
Qudi me duket , kam te drejt te shprehi mendimin , po ja qe qenkam mesuar me heshtjen tende deri me tash , e spo dij se kur po flet , po mirė mirė , ke filluar te flasesh te pakten.

Ai qe flet heret cdo here gabon , mendoj se nje gje te tille e dini edhe ju , ndoshta nga pervoja , te flasesh me kohen eshte dituri e para kohes se dij si ju e quani.
Kush ik mos e ndejk –thote nje fjale e vjeter.
Ne fakt , nuk po flas , por po debatoj a thua nuk paskam te drejte kete?


Si nuk ke te drejt , nuk e mohoj diturin e juaj , por une se dij qe kam pervoj te flas heret , pasi zgjihem nga gjumi pak flas, se pij kafe.

doGzona
13-11-05, 15:30
A paska mbetur te tregoj edhe ty se si duhet a?
Me mire te diskutosh me qete, cka versulesh keshtu , se kur flas e heshti e dij une , simbas vendit , kohes dhe momentit.
Mos te duket dicka e quditeshme apo?

Valla Dogzona po mė habit me agresivitetin tėnd kohėve tė fundit.
Ėshtė dashur tė flasėsh qė nga fillimi pėr mos me e leju shpirtin tė tė mbushet. :wink:

Aspak agresivitet e nderuara Murgesha , vetem e flas ate qe mendoj , por edhe heshtja u be e tepert se mori permasa te gabuara.
Me duket se agresiviteti gjindet me shume te Psikologu , jo te une.
Me heret doja te pres qe me kohen te aktivizohem , sa per shpirt se kam te mbushur aspak ,nuk e dij se pse do ta kisha.

Psikologu
13-11-05, 15:34
A paska mbetur te tregoj edhe ty se si duhet a?
Me mire te diskutosh me qete, cka versulesh keshtu , se kur flas e heshti e dij une , simbas vendit , kohes dhe momentit.
Mos te duket dicka e quditeshme apo?

Valla Dogzona po mė habit me agresivitetin tėnd kohėve tė fundit.
Ėshtė dashur tė flasėsh qė nga fillimi pėr mos me e leju shpirtin tė tė mbushet. :wink:

Jo ore veq po shkruan , ishalla nuk perdor agresivitet , se eshte femer e gjynah.

doGzona
13-11-05, 15:34
Si nuk ke te drejt , nuk e mohoj diturin e juaj , por une se dij qe kam pervoj te flas heret , pasi zgjihem nga gjumi pak flas, se pij kafe.[/quote]

Nuk po bejm shaka me temen , por te permbahemi ne teme, se kur pini ju kafe eshte pune per ju , e a ka mundesi te na tregosh se kur ti duhet te heshtish , ose kur do te heshtish ose te flasesh.

Murgesha
13-11-05, 15:35
Aspak agresivitet e nderuara Murgesha , vetem e flas ate qe mendoj , por edhe heshtja u be e tepert se mori permasa te gabuara.
Me duket se agresiviteti gjindet me shume te Psikologu , jo te une.
Me heret doja te pres qe me kohen te aktivizohem , sa per shpirt se kam te mbushur aspak ,nuk e dij se pse do ta kisha.

Megjithatė nuk dua tė hyjė tė analizoj heshtjen tėnde dhe pse qenka tepruar kur e di se kėtu ėshtė forum, dhe fjalėt mirren ashtu si shkruhen pasi qė nuk kemi mundėsi tė shofim grimasat e ftyrės. Njė kėshillė, gjuha diplomatike flet mė shumė dhe mė mirė se heshtja apo agresiviteti.
Nuk di se ēka kuptoni ju me agresivitet, por po e shof njė gjuhė tjetėr nga ajo qė keni patur mė herėt e nė sytė e mij po del si agresivitet e jo vetėm shprehje e mendimeve.

Pa keqkuptim e pa pretendim.

doGzona
13-11-05, 15:35
Pse a jeni mesuar qe femra te hesht i nderuar Psikologu apo si e trajtoni kete.

doGzona
13-11-05, 15:44
Aspak agresivitet e nderuara Murgesha , vetem e flas ate qe mendoj , por edhe heshtja u be e tepert se mori permasa te gabuara.
Me duket se agresiviteti gjindet me shume te Psikologu , jo te une.
Me heret doja te pres qe me kohen te aktivizohem , sa per shpirt se kam te mbushur aspak ,nuk e dij se pse do ta kisha.

Megjithatė nuk dua tė hyjė tė analizoj heshtjen tėnde dhe pse qenka tepruar kur e di se kėtu ėshtė forum, dhe fjalėt mirren ashtu si shkruhen pasi qė nuk kemi mundėsi tė shofim grimasat e ftyrės. Njė kėshillė, gjuha diplomatike flet mė shumė dhe mė mirė se heshtja apo agresiviteti.
Nuk di se ēka kuptoni ju me agresivitet, por po e shof njė gjuhė tjetėr nga ajo qė keni patur mė herėt e nė sytė e mij po del si agresivitet e jo vetėm shprehje e mendimeve.

Pa keqkuptim e pa pretendim.

Mendoj qe gjuha e ime ska aspak te beje me agresivitet , por keni te drejte kur thuani se jeni mesuar me heshtjen time , e mendoj qe edhe heshtja nuk eshte diplomaci.
Gjuha diplomatike nuk eshte ketu ne munges vetem se shprehem simbas reagimit te dikuj tjeter, ose me mire qe shprehem simbas arsyes dhe logjikes.

Psikologu
13-11-05, 15:47
Dogzona ;
Bash une jam kunder heshtjes dhe dryjimit ose cungimit te femres , lirisht mund te flisni .
Veq mire e keni cekur edhe me heret se heshtja nganjehere eshte e tpert , a thua per kete e keni cekur.

Murgesha
13-11-05, 15:48
Mendoj qe gjuha e ime ska aspak te beje me agresivitet , por keni te drejte kur thuani se jeni mesuar me heshtjen time , e mendoj qe edhe heshtja nuk eshte diplomaci.
Gjuha diplomatike nuk eshte ketu ne munges vetem se shprehem simbas reagimit te dikuj tjeter, ose me mire qe shprehem simbas arsyes dhe logjikes.

Oj Dogzona nuk po e kuptoj se ēka po don me thonė me kėtė kam heshtur e tani dua tė flas.
A mos vallė tė ka ndejt kush mbi kokė dhe stė ka lėnė tė flasėsh?? :roll: :roll: :roll:

doGzona
13-11-05, 15:52
Dogzona ;
Bash une jam kunder heshtjes dhe dryjimit ose cungimit te femres , lirisht mund te flisni .
Veq mire e keni cekur edhe me heret se heshtja nganjehere eshte e tpert , a thua per kete e keni cekur.

Nuk nisem nga shembujt e mij personal , por mendoj se edhe te folurit edhe te heshturit e kan kufirin dhe kohen e vete , mos te marrim shembuj nga vetvetja ,jemi ne teme , por ndoshta siq tha edhe Murgesha eshte dashur qe me heret te flas , por ja qe koha vjen cdo here , pse mos u duket e tepert fjala ime apo cka , apo mos jeni ndoj send i befasur me shkrimet e mia.

Gentiani
13-11-05, 15:58
... heshta duke lexuar dhe... mendova...

doGzona
13-11-05, 15:58
Mendoj qe gjuha e ime ska aspak te beje me agresivitet , por keni te drejte kur thuani se jeni mesuar me heshtjen time , e mendoj qe edhe heshtja nuk eshte diplomaci.
Gjuha diplomatike nuk eshte ketu ne munges vetem se shprehem simbas reagimit te dikuj tjeter, ose me mire qe shprehem simbas arsyes dhe logjikes.

Oj Dogzona nuk po e kuptoj se ēka po don me thonė me kėtė kam heshtur e tani dua tė flas.
A mos vallė tė ka ndejt kush mbi kokė dhe stė ka lėnė tė flasėsh?? :roll: :roll: :roll:
Asgje nuk dua te theme , vetem te pyes se cka i pengon dikuj nese une tash jam me aktive dhe shprehi mendimin tim , apo me pasken vlersuar se nuk di te debatoj , apo nuk paskam te drejte te debatoj , me duket dicka absurde.

Psikologu
13-11-05, 16:01
Dogzona:
Perkundrazi , nuk kam asgjė ndaj shkrimeve tė juaja aspak dhe nė asnjė mėnyrė , por do tė doja qe talentet si ju dhe ndoshta edhe disa te tjerė tė jene aktiv mė shumė , te shprehin mendimin e tyre pa rezerv, dhe mua me vjen mirė qe jeni e akrtivizuar ne debate dhe kėtė e quaj si inteligjenc tė juajen edhe pse une nuk kam te drejte te gjykoj se kur dhe si ju shkruani ose pse nuk keni shkruar.
Pa keqkuptime ju lutem.

Murgesha
13-11-05, 16:06
Asgje nuk dua te theme , vetem te pyes se cka i pengon dikuj nese une tash jam me aktive dhe shprehi mendimin tim , apo me pasken vlersuar se nuk di te debatoj , apo nuk paskam te drejte te debatoj , me duket dicka absurde.

Atėherė unė po e marr kėtė si:
Me diskutimet tuaja, ju doni ta bindni vetveten nė aftėsitė tuaja, se deri mė tani askund nuk kam hasė shkrime tė drejtuara ndaj teje pėr mosdije nė diskutime. Pėrkundrazi gjithmonė ke qenė e rrespektuar nga shumica e anėtarėve nė kėtė forum, e poashtu edhe nga Psikologu i cili ishte shumė i butė nė shkrimin e parė qė tė drejtoi kėtu, por ti, ju pėrgjigje me agresivitet gjė qė unė nuk ju kuptova.
Pėr tė mos e bėrė lomė drithi kėtė temė unė tėrhjekem me kėto fjalė.

Hesht kur duhet, fol kur duhet. Nė asnjėrin rast nuk do tė jemi humbės.

doGzona
13-11-05, 16:07
Dogzona:
Perkundrazi , nuk kam asgjė ndaj shkrimeve tė juaja aspak dhe nė asnjė mėnyrė , por do tė doja qe talentet si ju dhe ndoshta edhe disa te tjerė tė jene aktiv mė shumė , te shprehin mendimin e tyre pa rezerv, dhe mua me vjen mirė qe jeni e akrtivizuar ne debate dhe kėtė e quaj si inteligjenc tė juajen edhe pse une nuk kam te drejte te gjykoj se kur dhe si ju shkruani ose pse nuk keni shkruar.
Pa keqkuptime ju lutem.

As une debatet me ju dhe me askend nuk i trajtoj si ofendime e hiq me pak si nencmime , thjesht jemi ne forum per shkembimin e mendimeve te lira, dhe ashtu edhe do te mbesin.

doGzona
13-11-05, 16:13
Asgje nuk dua te theme , vetem te pyes se cka i pengon dikuj nese une tash jam me aktive dhe shprehi mendimin tim , apo me pasken vlersuar se nuk di te debatoj , apo nuk paskam te drejte te debatoj , me duket dicka absurde.

Atėherė unė po e marr kėtė si:
Me diskutimet tuaja, ju doni ta bindni vetveten nė aftėsitė tuaja, se deri mė tani askund nuk kam hasė shkrime tė drejtuara ndaj teje pėr mosdije nė diskutime. Pėrkundrazi gjithmonė ke qenė e rrespektuar nga shumica e anėtarėve nė kėtė forum, e poashtu edhe nga Psikologu i cili ishte shumė i butė nė shkrimin e parė qė tė drejtoi kėtu, por ti, ju pėrgjigje me agresivitet gjė qė unė nuk ju kuptova.
Pėr tė mos e bėrė lomė drithi kėtė temė unė tėrhjekem me kėto fjalė.

Hesht kur duhet, fol kur duhet. Nė asnjėrin rast nuk do tė jemi humbės.

Jo mos e merrni ashtu , por ju falenderoj per shkrimin e juaj , se une nuk e testoj veten ne diturit ose paditurit e mija , dhe e dij qe askund nuk kam pasur kundershtime ose ofendime nga dikush dhe se besoj qe do te kem , as nga ana e Psikologut nuk e marre kete si ndonje ofendim , dhe ne asnje menyre sdo ta quaja keshtu , por as ju mos e merrni nga une kete shkrim si ndonje agresivitet ,thjesht debat si gjithe te tjeret , mendoj une, dhe se ne thenjen e juaj se hesht kur duhet e fol kur duhet , me duket se une jam duke veperuar keshtu , pra simbas iniciatives sime personale.

spirl_girls
13-11-05, 21:05
Nganjehere heshtja eshte pajtim me cdo gje , eshte edhe vuajtje dhe padrejtesi .
Te heshtesh eshte mire , por jo cdo here , sepse gjate heshtjes krijohet bindja negative tek dikush pamvarsisht se cka ,vjen deri tek nje vlersim i pa vertete ose i pa sakte.

Po ti , a do tė heshtesh a do tė flasesh, se me te vertet e verej se keni dicka pėr tė thenė.
Kur do tė heshtesh ose tė flasesh , ose na trego se si duhet vepruar, ja qe spo e dinim, se kur dhe si?!

Shume pajtohem me postimin e doGzones...sipas teje Psilogu njeriu spaska guxim as mendiimin e vet te thotee....se a do te hesht kjo e a do te thote po u dashka ti gjithsesi ta dish apoo....spo e kuptoj hiq vallaa pse nderhyn ne postim pa arsye...apo behet me qellim....

Psikologu
13-11-05, 21:21
Ka si nuk ka guxim , perkundrazi edhe ne shprehje tė lirė , por ndoshta edhe jam mėsuar qė sa kohė tė mos e verej Dogzonen ne debate qe sa kohė jam ketu si anėtarė i kėtij forumi, dhe tash mė duket dicka e mirė dhe e shkrova edhe me heret, por jo qė kam qellim asgjė personal ndaj saj , apo ndaj dikuj tjeter , ky ėshtė vetem debat dhe forum.

doGzona
13-11-05, 21:27
Me te vertet me qudit ky shkrimi i juaj Psikologu. Prape e pyes veten se cka eshte kjo qe paska te beje se kur une debatoj ose nuk debatoj , ai eshte vetem mendim dhe deshire e imja dhe vullnet im.Pse a paska ketu kohe te caktuar se kur dhe si duhet te debatohet apo?

spirl_girls
13-11-05, 21:32
Ka si nuk ka guxim , perkundrazi edhe ne shprehje tė lirė , por ndoshta edhe jam mėsuar qė sa kohė tė mos e verej Dogzonen ne debate qe sa kohė jam ketu si anėtarė i kėtij forumi, dhe tash mė duket dicka e mirė dhe e shkrova edhe me heret, por jo qė kam qellim asgjė personal ndaj saj , apo ndaj dikuj tjeter , ky ėshtė vetem debat dhe forum.

Aha ok atehere doGzona eshet e mrekushullshme edhe postimet i ka si eshte vet edhe une jam antare qush motii po disi sdi sja ka vle shume te shkruaj ne kete forum..sepse shume jane vetem atrificjal,,,nuk hym ketu tja gjejm njeri tjetrit gabimet apo te kem xhelozi...po secili ne fuqi te vet diskuton....ehh natyrisht qe eshte forum :lol:

Psikologu
13-11-05, 21:49
spirl_girls shruajti:

Aha ok atehere doGzona eshet e mrekushullshme edhe postimet i ka si eshte vet edhe une jam antare qush motii po disi sdi sja ka vle shume te shkruaj ne kete forum..sepse shume jane vetem atrificjal,,,nuk hym ketu tja gjejm njeri tjetrit gabimet apo te kem xhelozi...po secili ne fuqi te vet diskuton....ehh natyrisht qe eshte forum

Nuk kam asgjė kunder Dogzones , me te vertet ėshtė e mrekullueshme tash me shkrimet e saj , dhe se nė fillim e ceka se asgjė ska tė bejė me xhelozi aspak , tė pakten jo nga ana ime, vetem qė kam deshirė qė cdo kush qė mundet dhe ka aftesi tė behet aktiv/e dhe tė shpreh talentin e vetė, pra te flas dhe tė shkruaj .

spirl_girls
13-11-05, 21:55
spirl_girls shruajti:

Aha ok atehere doGzona eshet e mrekushullshme edhe postimet i ka si eshte vet edhe une jam antare qush motii po disi sdi sja ka vle shume te shkruaj ne kete forum..sepse shume jane vetem atrificjal,,,nuk hym ketu tja gjejm njeri tjetrit gabimet apo te kem xhelozi...po secili ne fuqi te vet diskuton....ehh natyrisht qe eshte forum

Nuk kam asgjė kunder Dogzones , me te vertet ėshtė e mrekullueshme tash me shkrimet e saj , dhe se nė fillim e ceka se asgjė ska tė bejė me xhelozi aspak , tė pakten jo nga ana ime, vetem qė kam deshirė qė cdo kush qė mundet dhe ka aftesi tė behet aktiv/e dhe tė shpreh talentin e vetė, pra te flas dhe tė shkruaj .

As une nuk te ceka ty se ke xhelozi po ka shume qe i kam pare qe e kundershtojn ne postime....po doGzona eshte edhe me e aft se sa ti e dikush tjeter mendon.....po ishalla po shpetoni ju vet se parii....

Murgesha
13-11-05, 21:58
Tė nderuar ju lutem mos ja hupni plotėsisht kuptimin kėsaj teme pėr heshtje qė ka hapur e nderuara Uratė.

Murgesha!

spirl_girls
13-11-05, 22:03
Murgesha ke te drejt kerkoj falje...po nuk mundem te mbaj ate qe e shoh vetem realitetin...

Edhe nje pyetje per ty masi veq ma terhiqe verejtjen...a eshte e drejt te fshihet nje shkrim i imi nese nuk kam ofendu fare...as nuk isha jasht teme...po vetem pse nuk i pelqen moder..te largohet postimi im...te flm per mirekuptim!!!

doGzona
13-11-05, 22:13
Tema si me lart ishte heshtja dhe se ne kete edhe debatuam deri me tash , pra nuk ishte e nevojshe dhe e arsyeshme heshtja ne kete teme.

Spirl_girls te falenderoj per fjalet e mira dhe te embla te tuat , e besoj se do te vazhdojme ne te ardhmen , pra pa heshtje , i pelqej apo si pelqej dikuj. :wink:

Honesty^uk.
13-11-05, 22:18
O Psikolugu, po eja ore burre ne oden e heshtjeve te heqim pak keq :wink:

Psikologu
13-11-05, 22:20
O Psikolugu, po eja ore burre ne oden e heshtjeve te heqim pak keq :wink:

Prijum se erdha pa problem. :lol: :lol:

Honesty^uk.
13-11-05, 22:22
O Psikolugu, po eja ore burre ne oden e heshtjeve te heqim pak keq :wink:

Prijum se erdha pa problem. :lol: :lol:

Eja nga dera e pasme se radhe e madhe ne deren kryesore dhe te zen SABAHI tuj u mundu me depertuar :lol: :lol: :lol:

Sy_kaltra
13-11-05, 22:24
Tė nderuar ju lutem mos ja hupni plotėsisht kuptimin kėsaj teme pėr heshtje qė ka hapur e nderuara Uratė.

Murgesha!a ka shkru diqka qekja qetu a pom bajn syt :twisted: :twisted: :P :P :P :P :P :P

Honesty^uk.
13-11-05, 22:25
Tė nderuar ju lutem mos ja hupni plotėsisht kuptimin kėsaj teme pėr heshtje qė ka hapur e nderuara Uratė.

Murgesha!a ka shkru diqka qekja qetu a pom bajn syt :twisted: :twisted: :P :P :P :P :P :P

valla mue po me doket se sivjet ska dimer dhe sdon me na u shit leshi :lol: :lol: :lol:

Psikologu
13-11-05, 22:27
Honesty;

Mire e ki se besa , po a duhet veq te heshtim aty apo????

Honesty^uk.
13-11-05, 22:29
Honesty;

Mire e ki se besa , po a duhet veq te heshtim aty apo????


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ku ka heshtje tek une more amani te qoft, ti e din se tek une pistonat rrijn te kuqur flake :lol: :lol: :lol:

Psikologu
13-11-05, 22:31
Honesty;

Mire e ki se besa , po a duhet veq te heshtim aty apo????


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ku ka heshtje tek une more amani te qoft, ti e din se tek une pistonat rrijn te kuqur flake :lol: :lol: :lol:

As qė duhet te heshtet , se pastaj behet tub -tub e sdihet se ku perfundon heshtja.

Honesty^uk.
13-11-05, 22:35
As qė duhet te heshtet , se pastaj behet tub -tub e sdihet se ku perfundon heshtja.

Pajtohem plotesisht me Ty,
te heshtesh do te thote te pranosh nje faj qe se meriton
dhe se fatkeqesisht nga te tjeret perdoresh si depozitues i fajeve

Urata
14-11-05, 02:36
pėrdhunim qėllimi...

Fortuna
14-11-05, 03:19
pėrdhunim qėllimi...

Me mire do te ishte te heshtje se po i fyen rende debatuesit e heshtjes.

Arb
14-11-05, 03:43
heshtja - sen i mire...

Psikologu
14-11-05, 08:23
pėrdhunim qėllimi...

Me mire do te ishte te heshtje se po i fyen rende debatuesit e heshtjes.
Cfarė kėshille e mirė , tė pakten heshtja si e juaja tregon "inteligjenc"

turisti
14-11-05, 11:30
Heshtja,hmmmmm- relaksimi i mendimesh....

Urata
14-11-05, 17:32
pėrdhunim qėllimi...

Me mire do te ishte te heshtje se po i fyen rende debatuesit e heshtjes.

"debatuesit" perdhunuan Heshtja...

t'pershendes Fortuna...

Kush mbjell EREN e korr FORTUNEN! Nuk thuhet kot a...!?!

Psikologu
14-11-05, 17:54
Era dhe Fortuna nuk bejnė asgjė mė shumė vetem e dergojnė ujin nė mulli , e mullini nuk ėshtė pėr muhabet as ska qenė kurrė.
Mendet si era ma ...thuhej dikur!!!

spirl_girls
14-11-05, 19:14
Era dhe Fortuna nuk bejnė asgjė mė shumė vetem e dergojnė ujin nė mulli , e mullini nuk ėshtė pėr muhabet as ska qenė kurrė.
Mendet si era ma ...thuhej dikur!!!

Ndoshta po mendon si era qe pritet sonte te jete te arushat :?: :roll:

GURI SYLAJ
14-11-05, 20:25
Mullini nuk eshte per muhabet ama ren ka pasha mu .

Psikologu
14-11-05, 20:55
Era dhe Fortuna nuk bejnė asgjė mė shumė vetem e dergojnė ujin nė mulli , e mullini nuk ėshtė pėr muhabet as ska qenė kurrė.
Mendet si era ma ...thuhej dikur!!!

Ndoshta po mendon si era qe pritet sonte te jete te arushat :?: :roll:

Po ,veq ajo vjen pa mend ,te arushat :lol: :lol:

spirl_girls
14-11-05, 21:01
Shume me mend e me vend vije sepse i kemi meterologet e fortee edhe ne dakik sja huqin :lol: :lol: :lol: ruju se po te kap kun pc pahiri per te miren tende e kam :lol: :lol:

Urata
14-11-05, 22:13
perplasje budallakish...!!!


heshtja dhe fuqi e saj...

turisti
15-11-05, 01:06
perplasje budallakish...!!!


heshtja dhe fuqi e saj...

:roll: :roll:

Dilaver
15-11-05, 22:41
From : ***** ******* <**********@hotmail.com>
Sent : October 30, 2005 10:48:16 AM
To : [email protected]
Subject : sikure ta dija, se kush je Ti....

| | | Inbox


ėsht veshtirė njė pershkrim qe ta pershkruash ku njeriu q`do dit perjeton diqka te re por e kalumja ėshtė vetem nje sinjal e te ardhmės,.Unė jam vetem njė piktor,njė piktor qe ngjyrosi vetem Artė transparentė.nuk dua te jem Psykolog a po filosof,artist,o diq tjeter.por jam vetem nje Kopshtar ku e adhuroj vetem njė Lule(Rose Blu).ėshtė pakez qesharak pershkrimi Imi pėr Ty,mase nuk di se kush je Ti.pėrse e-meil Yti me ėshtė shfaqu ne monitorin Tim as vetė nuk e di.
pastaj Heshtja ėshtė gjėja me e vlershme nė jet,vetem 5 minuta heshtje mundė te ndryshohet jeta krejtesisht,
heshtja ėsht njė inteligjenc njė pushim pėr insperacionin,shpirtin,paciencen,durimin etje etje. mė pelqen shumė kjo Proverbė qe e ke shenuar.nuk e di se kush je, por njė e di pėr Ty se Ti je njė njeri i vlershem pėr Mua kur heshtjen e respekton.
dhe do te mburrem shumė nese nje dit;Heshtjen Tėnde te explodojsh dhe Unė te te kemė shänsen- te degjoj Heshtjen Tėnde mė zėėė,.
Pėrshendeteje nga Unė **** ******* pėr Ty(Heshtja).

Nuk e di se cili "kopshtar" eshte ky njeri, vetem se besomeni knaq tu u qeshe jam ...


"do te mburrem shumė nese nje dit;Heshtjen Tėnde te explodojsh dhe Unė te te kemė shänsen- te degjoj Heshtjen Tėnde mė zėėė",.


I nderuari Kopshtari, kam frikė sė nėse njė ditė ju jepet rasti tė ndegjoni atė heshtje me zėėė, do tė thua; a mė mirė sikur mos tė kisha ndėgjuar fare atė Heshtje.

Urata
16-11-05, 01:06
Dilaveri, ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. ..
ke shije te hollė a...!

Inde heshtjesh...

turisti
16-11-05, 02:10
Ne heshtje eshte siguria..... :wink:

Fortuna
16-11-05, 04:18
pėrdhunim qėllimi...

Me mire do te ishte te heshtje se po i fyen rende debatuesit e heshtjes.

"debatuesit" perdhunuan Heshtja...

t'pershendes Fortuna...

Kush mbjell EREN e korr FORTUNEN! Nuk thuhet kot a...!?!

Urate une jam Fortuna, skam asgje me Eren, po mendoj nese keni ndonje anetare Era ne forum.
Sa per temen ke dashte te ngritesh epope per heshtjen e si duket ta kan rroke para vetes shamatagjinjte.
Por pasi tema eshte per heshtje me mire Hesht.

Arb
16-11-05, 04:24
heshtja...?

Boll sen i mire...

Barbaroza
17-11-05, 14:48
heshtja...?

Boll sen i mire...

Sen i mire a? :lol: :lol:

GURI SYLAJ
17-11-05, 16:39
Sen i mire por jo n'mes miqeve.........

Urata
17-11-05, 18:30
Portret heshtjesh ...

Honesty^uk.
17-11-05, 18:56
Heshtni ne dere, piskatni per dritarje :wink:

loni19
18-11-05, 11:04
"Heshtja ėshtė komunikator i fuqishėm"

doGzona
20-11-05, 19:19
Heshtja pa arsye eshte veper e budalles, dhe veper e ligesis , qofte ajo fizike ose e cilit do lloji te jete.

Vigani
18-12-05, 05:40
heshtja kėrcėnon...!

schütze
18-12-05, 16:24
ne shumten e rasteve heshtja asht pergjigjja me e mir

Domira
19-12-05, 16:14
Sille ka ta sillish, heshtja te gjith e dim se eshte dobesia ma e madhe...mirpo kur e ka njeri jeten ne pytje ndoshta sherbehet me thenien "goja kapak trupi rahat"-por kjo nuk vlen gjithmon se ashtu ishim met rob pergjithmon :)

Murgesha
19-12-05, 17:21
Heshtja portret ligėsie..........!

Vigani
22-12-05, 21:36
heshtja dhe dizajnimi i saj...!
heshtja urtesi/zotesi ...

Vigani
22-12-05, 21:37
Heshtja -vyrtyt flori.
Lume ai /ajo qe hesht e nuk shperthen vend e pa vend.

edhe une keshtu mendoj...

Kontesha
22-12-05, 23:28
Heshtja-varr i ndergjegjes!

Lonora
24-12-05, 04:39
Heshtja eshte pushim I shpirtit.

Tanushi
24-12-05, 10:24
Heshtja eshte pushim I shpirtit.


Jo, shpirti kurre mos te hesht ishalla!

Vigani
29-12-05, 17:12
nje Gram I Heshtjes Vlen Me Shume Se Nje Kilogram i fjales se rend!?.

Sa mire e ke thėnė ...!

Njeriu me mikun mirret vesh edhe pa fol.
Me armikun eshte me mire te flasesh kur ndegjojne te gjithe.

Dmth ndaj mikut hesht...

ne te shumten e rasteve Heshta flet..kshtu qe ma mire me hesht :lol:

E vulosur shumehere...

Heshtja eshte e hidhur, por frutin e ka te embel.Heshtja eshte Flori
Por me se miri hesht kur kerkohet, fol kur kerkohet!

Kji shume i shkon edhe te thenes se Domires ...

Nganjiher "Heshtja " tregon dashurin pozitive ..!

Une ashtu e kuptoj heshtjen ne te shumten e rasteve ...
kuptohet me miqet ...

Te nderuar kuotova keto te thena t'uajat nga teme tjeter, duke e pare dhe pelqye kuptohet se flisni mbi heshtjen...

Diēka nga une tani...
Heshtjen e shohim/ndjejme ashtu siq jemi/ndjehemi vete ...
Ne qoftese ne brendesin tone te thelle gurgullon poziviteti, pozitive portretizojme HESHTJEN...
E neqoftese ne brendesin tone te thelle gurgullon negativiteti, pa medyshje se HESHTJA vret/varrose me nje fjale shihet e erret sepse erret shohim ...

Pra, siq e kam thene me heret : Heshtja dhe dizajnimi i saj...!!!!

Vigani
29-12-05, 17:14
Qendroj prane asaj se HESHTJA eshte urtėsi/zotėsi...

Viganica ...

Luana
29-12-05, 17:22
A ta merr mendja se heshtja eshte duke qėndruar ne mes te shoqėris dhe miqėsis ...?

Vigani
29-12-05, 17:30
A ta merr mendja se heshtja eshte duke qėndruar ne mes te shoqėris dhe miqėsis ...?

Tani, mvaret se cilet dhe sa i konsiderojme shoqeri/miqesi ...!
Une po HESHT, ndaj dy miqeve virtual ...

Luana
29-12-05, 17:34
A ta merr mendja se heshtja eshte duke qėndruar ne mes te shoqėris dhe miqėsis ...?

Tani, mvaret se cilet dhe sa i konsiderojme shoqeri/miqesi ...!
Une po HESHT, ndaj dy miqeve virtual ...

E pa besueshme ...!

S'kam koment me shkronja , dua te shoh live dhe me trego heshtjen tende ......

turisti
30-12-05, 01:58
HESHTJA - ndoshta :arrow: hidherim i qete??? :lol:

turisti
08-01-06, 22:15
heshtja nuk merr pjesė nė pėrleshje fjalėsh ...
( signature ne msn-in tim) ...
edhe e-mail adress e kam heshtja @ ...
E dini se diqysh e kuptoj dhe perkas heshtjes...
... tri pike vazhdimsia eshte e lidhur me heshtje...

Si e kuptoni heshtjen ?
Fusni duart ne mendjen tuaj dhe nxirrni ate qe mendoni ju mbi kete "fenomen" ...

Heshtja e ka tingellimen e vet,dhe ai i cili meson si ta ndegjoje dhe si ta kuptoje HESHTJEN, ai do ta kuptoje dhe pergjegjjen se ēka eshte heshtja..... :lol:

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

dr1ta
09-01-06, 00:22
shhhh

turisti
09-01-06, 01:17
shhhh

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm....... si qetesia afer kaminit...... :lol:

BeeP
11-01-06, 04:53
Heshtja eshte pjes e Jetes :wink:

altin mehmeti
04-02-06, 16:05
nganjehere heshtja zbulon te verteten

krijuesiii
04-02-06, 16:25
...per heshtjen po shkoqis ca fjale nga Odat tona name-madhe, apo mesonjetoret e te se kaluares tone:
aty thuhet: Ai qe hesht e qe dine e prishe muhabetin, ndersa ai qe sdin e nuk hesht edhe ai e prish Muhabetin, veq se keti te fundit duhet me ja qite nje cigare me sinjalizue se duhet te hesht pra me mshel gojen me duhane...


...Heshtja me siguri eshte dicka e mire ne raste te veqanta, Heshtja eshte flori ndersa te folurit eshte argjend keshtu me pate thene njehr nje plake...

... duke i pershendetur te gjithe ata qe paskan folur ne menyren shume interesante per heshtjen, Une mendoj se Heshtja eshte edhe pike pushimi e koncentrimi...


tungiii

Urata
04-02-06, 18:04
...
Heshtja...
kopsht paqesor...
Heshtja...
vend ku takoj veten thellesisht...
Heshtja...
vend ku mesoj te degjoj...
Heshtja...
vend ku luhet simfoni shpirti...
Heshtja...
vend ku pihet nga fontane e realitetit...

zemermiri
06-02-06, 12:31
Sa filozofike kjo Urata !ha,hahahhaaaaaaaaaaaaaaaaa....

turisti
06-02-06, 12:51
...
Heshtja...
kopsht paqesor...
Heshtja...
vend ku takoj veten thellesisht...
Heshtja...
vend ku mesoj te degjoj...
Heshtja...
vend ku luhet simfoni shpirti...
Heshtja...
vend ku pihet nga fontane e realitetit...

Ashtu eshte.

Heshtja eshte fusha e kontrollimit dhe te analizimit te te gjithave ne jete...... :lol:

zemermiri
06-02-06, 13:43
Po mire o Turist ,analizo dhe kontrollo pak se na mbyte me shkrimet tua.

GURI SYLAJ
06-02-06, 16:44
per cilen heshtje eshte fjala?
per heshtjen e zbrazet apo per heshtjen plot loje..........?

Artisti
07-02-06, 15:49
Heshtja----> mashtrim i vetvehtes

.

Urata
07-02-06, 18:59
"Madhėshtia njerėzore - fuqia e heshtjes ..."

SHREK
07-02-06, 19:10
*******************

Ndryshuar

nga


Murgesha

Urata
07-02-06, 19:15
A me fal a...! Aty sun heshti...
Po heshta, m'deno zoti...
Po i ngarkoni me krim 2 milion njerez...

Ketu s'ka vend heshtja...
ketu fjala zen vend...

SHREK
07-02-06, 19:20
***************************

Lutesh tė mirresh me temėn e jo me diskutuesit.

Murgesha!

Barbaroza
07-02-06, 19:51
"Madhėshtia njerėzore - fuqia e heshtjes ..."

altin mehmeti
07-02-06, 19:52
hej ku jeni popull ku jeni
qpo vendosni emna knej e andej.
heshtje e ka 1 emer po kqyrni e vendosni emna atyne qe skan :)

Sy_kaltra
11-02-06, 22:40
Tė flasėsh sėrrėm,tė Heshtėsh dukat....

GURI SYLAJ
11-02-06, 23:06
Edhe njemije fjale, nganjehere, munden nga heshtja................

turisti
11-02-06, 23:15
Heshtja eshte: fjalia pa fjale . :(

DEA
13-02-06, 22:20
Ndonjeher heshtja eshte zgjidhja me e mire, por jo gjithmon, ndodhe ndonjeher qe nga heshtja gjerat te marrin kahje te kundert ateher,hesht kur duhet te heshtesh, por mos harro te flasesh kur vertet duhet te flasesh.

turisti
14-02-06, 10:06
Heshtja eshte garazha e zhurmes. :lol: :lol:

laliloli
14-02-06, 15:35
Postimet jasht teme jane bartur ne arkive.

Me rrespekt Laliloli

Murgesha
22-03-06, 13:27
Heshtja nganjėherė tė therr shpirtin.

Domira
22-03-06, 22:13
Heshtja nganjehere e sheron shpirtin.

GURI SYLAJ
22-03-06, 22:31
Heshtja -rrenjet i ka ne shpirt...........

turisti
24-03-06, 09:47
Heshtja,pushimi mendimesh...............................

Luana
28-09-06, 14:24
Heshtja eshte stolia dhe mburaja e jetes , kush hesht nuk pendohet kurr, shpesh pendohet ai qe flet .....

Paradox_13
28-09-06, 14:42
Heshtja eshte stolia dhe mburaja e jetes , kush hesht nuk pendohet kurr, shpesh pendohet ai qe flet .....

Fjalen perderisa e mban ne goje eshte rob i yti,e ne momentin qe te del nga goja do te jesh rob i saj..

Paradox_13
28-09-06, 22:23
Zhurma nuk prodhon asgjė. Shpesh njė pulė qė ka bėrė vetėm njė vezė, kokorit sikur ka bėrė njė asteroid.

Guri i madh
28-09-06, 23:25
heshtja esht pajtim me at qe po ndodh si per te mir si per te kaq ndaj te keqes nese hesht e keqja shtrin rrenjet e dikur esht von ma lir kushton preventiva se sherimi

zana e maleve
28-09-06, 23:58
hashtja pasurija me e madhe qe e posedon njeriu

Berisha-boy
29-09-06, 00:07
heshtja esht pajtim me at qe po ndodh si per te mir si per te kaq ndaj te keqes nese hesht e keqja shtrin rrenjet e dikur esht von ma lir kushton preventiva se sherimi

Heshta ndonjeher eshte arma me mir.

SoKoLi-i-Maleve
29-09-06, 03:40
Heshta ndonjeher eshte arma me mir.


Nese i miri hesht,i keqi fiton

gjimnazistja
29-09-06, 13:04
Ne jeten tone personale shpesh here ndodh qe ne te shumten e rasteve heshtim per shum gjera qe nuk duam ti tregojm ose qe ti pranojm,por heshtja ka edhe shum kuptime te tjera ku ne anen tjeter eshte edhe mir qe te mos heshtes sepse po heshte faji te mbet ty edhe nese nuk e ke,pra ne kete aspekt duhet te flashesh e jo te heshtesh,por kjo nuk eshte kuptimi i vetem i heshtjes ben mir qe ndonjeher te mos flasesh por te heshtesh sepse ka raste qe po fole mundet qe ta lendosh ndonje person dhe ta gjykosh krejtesisht ndryshe nga ajo se si eshte ai person por duhet njeher qe te mendosh se qka te thuash pastaj te flasesh.heshtja nuk mbaron me kaq ajo ka edhe sinonimin e saj te shumt.tung ju pershendes shum

Paradox_13
18-10-06, 16:18
I menēuri ka njė prirje tė fortė pėr tė qenė i heshtur, dhe aftėsinė pėr tė ruajtur njė inventar tė tėrė sekretesh. Zotėsia dhe karakteri i tyre janė pėr t'u respektuar.

Daja POLIC
18-10-06, 23:34
ka ardhur koha qe kursesi nuk bon me hesht , po me pissskat se po heshte te hangri qeni

lonaaa
26-10-06, 02:24
Nėse dinė tė heshtėsh dinė edhe tė qeversi.
Nėse dinė tė heshtėsh do dinė edhe tė mbash.
Nėse dinė tė heshtėsh do dinė edhe tė arrish.
Nėse dinė tė heshtėsh do tė thotė se do dinė gjithcka.

Mendoj se vetia mė e mirė tek njė njeri ėshtė heshtja, tė flasėsh ėshtė lehtė por tė heshtėsh ėsht vėshtir.

Luana
02-11-06, 15:11
Eshte menquri te heshtesh kur s'ke asgje per te thene ....

Guri i madh
02-11-06, 18:48
Heshta ndonjeher eshte arma me mir.por ne raste te shumta heshtja esht pajtim ne shum raste nese nuk reagon me koh ma von te kushton shum nji fjal popullore ma e lir kushton preventiva se sherimi

Dea_A
02-11-06, 23:10
jemi be te gjithe sot Ganimete Terbeshi ...e asnje fjale si shpejtoj o prej dores :tongue:

Virti
02-11-06, 23:40
heshtja numeron tik-taket e zemres... :wink:

uliksi31
03-11-06, 00:19
Heshtjen e vazhdueshme, duhet sheruar me kohe, per te mos shperthyer si i thati.

Sy_kaltra
04-11-06, 11:23
Te Flasesh eshte are, te heshtesh eshte flori !!!

vendasi
04-11-06, 12:04
Po te kisha heshtur dje ,do ti kisha $235.00 ende ne gjepin tim...:frown:

selvija
04-11-06, 15:39
Po te kisha heshtur dje ,do ti kisha $235.00 ende ne gjepin tim...:frown:E Vendas mend per tjeter her aaa , po me vjen gjynahe....:biggrin:

halla e madhe
05-11-06, 00:59
heshtja,lufte nervash:confused:

Agolli
05-11-06, 01:03
Heshtja ėshtė iluzion torturues, midis te vertetes dhe genjeshtres.

laliloli
09-11-06, 18:51
Heshtja para nje te padrejte qe i behet dikujt = solidarizim me ate te padrejte

Paradox_13
15-11-06, 21:30
"Heshtja ėshtė flori"......(por jo gjithmonė)

Virti
16-11-06, 22:04
heshtja je ti! :biggrin:

Guri i madh
16-11-06, 23:45
Heshtja ėshtė iluzion torturues, midis te vertetes dhe genjeshtres.
Agoll ju pershendes e paskni gjet nji thenje adekuate per heshtjen ja nji shembull


te vjetrit at,her thojshin as nuk esht hajri i turkut as sherri i shkavt do me than si ujt qe nuk hec

Sy_kaltra
22-11-06, 16:54
Heshtje nuk do te thote te jeshe i qete dhe te mos thuash asgje, por do te thote degjim aktiv.

Heshtja eshte pauze per te menduar dhe jo pauze e te menduarit
Kush nuk mund te heshte ne momentet e duahura bene gabim te madh gjuhesore

Heshtja eshte ar
Te flasesh eshte argjend
Fjalen e duhur ta thuash ne kohen e duhur eshte diamant i mbeshtjellur ma platine

Ai qe ka heshte dhe ka degjuar me vemendje do te jete folesi me i mire.

Paradox_13
29-03-07, 16:14
Heshtja ndonjėr flet mė shumė se fjalėt...

"Ndonjėher tė dish dhe tė heshtėsh ėshtė nė rregull ,
mirėpo tė mos dish dhe tė flasėsh ke bėr gabim
shum tė madh.."

Arkza
29-03-07, 16:43
Heshtja ..... e tregon Karaketerin e njeriu si ne te miren e si ne te keq :rolleyes:

Arkza
29-03-07, 16:46
Heshtja... e Tregon karaketrin e njeriut si ne te miren dhe si ne dobsin e saj:rolleyes:

rilinda
29-03-07, 17:29
Heshtja ėshtė burim i forcės sė madhe.

Heshtja ėshtė shoku mė i mirė qė kurrė nuk tė tradhton.

Agolli
29-03-07, 17:34
Heshtja te bene tip melankolik......... te ngadalson ne c'do sfere te jetes, ta humbe karrakterrin, dhe te len pa buke..............heshte kure te je i uritur, '''''stomaku te flet....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rilinda
29-03-07, 18:09
Shumė pėrpjekje tė komunikimit janė zhvlerėsuar nga tė folurit e tepėrt.

SoKoLi-i-Maleve
29-03-07, 18:21
Per te fitue e keqja / i keqi , i miri /e mira hesht.

rilinda
29-03-07, 19:31
Gėnjeshtra rritet nga fjalėt dhe nga heshtja.

ARI_03
29-03-07, 19:35
Heshtja ėshtė ari i vetėm qė kan femrat- VOLTERI

Albanian eX|PerT
29-03-07, 19:37
Nese te folurit eshte xhevahir, heshtja eshte flori!

rilinda
29-03-07, 19:41
Jeta jonė fillon tė mbarojė nė ditėn kur ne heshtim pėr gjėrat qė kanė rėndėsi!

Preshevar
29-03-07, 20:15
Vlera e heshtjės eshte nje nocion shum i vėshtir per ta shprehur. Eshte pak sikur ajri, duhet me mungue ndonjehere per me mir me ja dit vleren.

rilinda
29-03-07, 20:31
Heshtja ėshtė fuqia mė e frikshme.

Virti
29-03-07, 22:28
heshtja eshte bukuroshe! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

vjeshta
29-03-07, 22:52
Kur nuk ta vnon veshin kush ,hesht!

Agolli
29-03-07, 23:04
Hesht edhe nese s'ke diqka per te folur......

vjeshta
29-03-07, 23:06
Hesht edhe nese ke diqka per te folur ....hahhaaaaaaaaaa

Agolli
29-03-07, 23:08
Hesht edhe nese goja te flet.....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rilinda
30-03-07, 16:31
Heshtja ėshtė mė melodike se ēdo kėngė.

Preshevar
30-03-07, 20:20
Para se me fol diqka, siguroju qe mos eshte heshtja pėrgjigje me e rendsishme.

rilinda
31-03-07, 00:23
Me heshtje njeriu mund ta ruaj integritetin e tij.

Murgesha
31-03-07, 00:26
Mos heshtni pėr kohė tė gjatė se ėshtė rrezik tė baheni memec.

rilinda
31-03-07, 00:31
Ėshtė mirė qė fuqia e heshtjes tė jetė e barazuar me atė tė fjalėve.

Arkza
31-03-07, 12:05
Nese ke per per te than diqka fol qysh tash,,,, e nese jo me mir Hesht per gjithmone :rolleyes:

Paradox_13
31-03-07, 13:48
Mjeket sipas nevojes qepin edhe gojen,hapin te reja e mtrashin pervojen..........

rilinda
31-03-07, 13:49
Njeriu i heshtur vuan gjithmonė gabimisht.

Paradox_13
31-03-07, 13:53
Po morri krihet fjala do te shkel mbi ere ,si ergjele qe din te ndalet vetem ne humner.....

lonaaa
31-03-07, 14:04
Ma mirė tė behesh pishman pse HESHTA se tė bėhesh pishman pse FOLA!

Virti
31-03-07, 14:09
heshtja eshte qetesi para furtunes! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lonaaa
31-03-07, 14:11
heshtja eshte qetesi para furtunes! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

.. si dhe pas furtunės! :tongue:

Paradox_13
31-03-07, 14:12
Ma mirė tė behesh pishman pse HESHTA se tė bėhesh pishman pse FOLA!

...e si te behet fjala e gjora,as dele e as dre,apo ndoshta atkine perrallash me flatra e me fre....!!

lonaaa
31-03-07, 14:14
...e si te behet fjala e gjora,as dele e as dre,apo ndoshta atkine perrallash me flatra e me fre....!!


Fjalės si behet vone KURRE e heshtjes PO!

Virti
31-03-07, 14:17
.. si dhe pas furtunės! :tongue:
nese shpeton e gjalle... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
31-03-07, 14:23
Silent me perkthy ne shqip i bjen Hesht......http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif