PDA

View Full Version : Muzika Turke


Diana007
24-10-05, 10:52
A ndgjegjoni dhe a ju peleqn Muzika Turke? :roll: :wink:


Diana :)

Barbaroza
24-10-05, 18:15
Diana,muzika turke gjithmone me ka pelqyer dhe me pelqen.
Degjoj me endje Ibrahim Tatlises,Sibel Can,Mahsun Kirmizigyl etj,etj qe s'po i permend tash me emra!

Gentiani
24-10-05, 22:02
A ndgjegjoni dhe a ju peleqn Muzika Turke? :roll: :wink:


Diana :)


shumė a :wink:

nuk mė merr malli kurrė mos me dėgjuar muzikė e as kėngė turke...

zana e maleve
24-10-05, 23:20
A ndgjegjoni dhe a ju peleqn Muzika Turke? :roll: :wink:


Diana :)


shumė a :wink:

nuk mė merr malli kurrė mos me dėgjuar muzikė e as kėngė turke...
nuk eurrej gjuhen turke por as muziken turke por pse te ndegjojme muzike turke kur ne ne shuhen shqipe kemi shume e shume kenge qe ta knaqin veshin kur te i ndegjojsh.kam ndegjuar qe shume e shume njerez e ndegjonje muziken turke edhe pse noshta nuk e kuptojne fare.........................

Diana007
25-10-05, 11:20
Diana,muzika turke gjithmone me ka pelqyer dhe me pelqen.
Degjoj me endje Ibrahim Tatlises,Sibel Can,Mahsun Kirmizigyl etj,etj qe s'po i permend tash me emra!

Edhe mu me pelqejn shum , por me ndegju shum nuk po ndegjoj se nuk koh :roll: :cry:

Diana007
25-10-05, 11:23
shumė a :wink:

nuk mė merr malli kurrė mos me dėgjuar muzikė e as kėngė turke...
nuk eurrej gjuhen turke por as muziken turke por pse te ndegjojme muzike turke kur ne ne shuhen shqipe kemi shume e shume kenge qe ta knaqin veshin kur te i ndegjojsh.kam ndegjuar qe shume e shume njerez e ndegjonje muziken turke edhe pse noshta nuk e kuptojne fare.........................[/quote]

Valla esht e veret qe nuk i kuptoj se qak thojn ama disi muziken e kan te mir bre :P ta kanq veshin me ndegju :wink:
PS: besa edhe shum shqipta po ja marrin muziken e tyre se :lol: :lol: :wink:

laliloli
25-10-05, 17:12
Me mire e degjoj muziken turqe origjinale ,se sa ate te perkthyer ne gjuhen shqipe ,duke bastarduar keshtu muziken tone te mirefillt.

Barbaroza
26-10-05, 17:35
Une nuk them se te degjosh muzike turke eshte mekat,tadheti apo ironi.Arti eshte art dhe ketu nuk shoh gje te keqe.Po te shihnim sundimet qe kane bere popuj te ndryshem ne njeri-tjetrin,atehere ne do te mbetnim duke degjuar veq muziken vendase.
Por,edhe une jam e pajtimit qe me mire te degjohet muzika turke origjinale,sesa ajo e perkthyer :roll:

Gentiani
26-10-05, 19:49
A ndgjegjoni dhe a ju peleqn Muzika Turke? :roll: :wink:


Diana :)


shumė a :wink:

nuk mė merr malli kurrė mos me dėgjuar muzikė e as kėngė turke...
nuk eurrej gjuhen turke por as muziken turke por pse te ndegjojme muzike turke kur ne ne shuhen shqipe kemi shume e shume kenge qe ta knaqin veshin kur te i ndegjojsh.kam ndegjuar qe shume e shume njerez e ndegjonje muziken turke edhe pse noshta nuk e kuptojne fare.........................


unė nuk shkruajta askund qė e urrej, por nuk mundem ta dėgjoj si tė tillė, qoftė edhe nėse e kuptoj se pėr ēka e kanė fjalėn. Besa edhe ato kėngė nė shqipe (tė kopjuara, riprodhuara, pėrkthyera e ēfarėdo qofshin) e qė pėrmbajnė ritėm e melodi tė njėjtė, nuk i konsumoj aspak.

Diana007
27-10-05, 08:39
Une nuk them se te degjosh muzike turke eshte mekat,tadheti apo ironi.Arti eshte art dhe ketu nuk shoh gje te keqe.Po te shihnim sundimet qe kane bere popuj te ndryshem ne njeri-tjetrin,atehere ne do te mbetnim duke degjuar veq muziken vendase.
Por,edhe une jam e pajtimit qe me mire te degjohet muzika turke origjinale,sesa ajo e perkthyer :roll:

Nje mendje me ty jam :wink:

Arb
28-10-05, 19:32
Heeeu zonin mos ja njefsha ksaj muzike...

Sy_kaltra
05-11-05, 23:19
E dua muziken turke edhe m'pelqen shum shum dhe kam mbi 100 Kang turke si nga Nga Ibrahim tatlises,,Sibel Can, Emrah,Ebru Gundes,Mahsun Kirmizgul.Mustafa Sandal etj etj ..ama ket e kam perqef Menxi jam ty e prit Albumin e ri te Tina mbas ketij qe ishte Aramam :arrow:

http://nl.israel-music.com/b/44441253.jpg

vendasi
06-11-05, 17:23
haha,edhe un e kom ndegju Ibrahim Tatlisin para ca vjeteve,
Me pelqen kenga e tije dhe filmi Mavi<Mavi ne qoftese te kujtohet.....

Daja POLIC
01-01-06, 16:47
e pa mundur te jesh prizrenas e te mos ndegjojsh muzik türke
kam ndegjuar me heret pot tash jo nuk me pelqen dicka

raptile
03-01-06, 11:37
vallahin muzika turke hiq amo bash hiq amo hiq hiq hiq sum pelqen

rilinda
20-01-06, 17:26
e pa mundur te jesh prizrenas e te mos ndegjojsh muzik türke
kam ndegjuar me heret pot tash jo nuk me pelqen dicka

Valla Daja POLIC prizrenase jam, ama muzik turke nuk dėgjoj :?

raptile
20-01-06, 21:13
e pa mundur te jesh prizrenas e te mos ndegjojsh muzik türke
kam ndegjuar me heret pot tash jo nuk me pelqen dicka

Valla Daja POLIC prizrenase jam, ama muzik turke nuk dėgjoj :?
ka edhe turq qe nuk e ndegjojn muziken turke e le ma na qe jemi te kosoves e ju te prizrenit

rilinda
21-01-06, 14:07
raptile edhe Prizreni i bjen n'Kosovė (ndoshta e din)...kshtu qė mos thuj "na qe jemi te kosoves e ju te prizrenit", por pėrgjithėsoje thuj "NA KOSOVARĖT"

raptile
22-01-06, 20:21
thash ju te prizrinit se une nuk jam i prizrenit no keqkuptejshen edhe pse jom i presheves une e di se prizreni asht ne kosov

fuli_88
09-04-06, 21:51
o njerz te forumit muzika turke me pelqen e ndegjoj nganjehere amo tu e pas muziken me qiftelija me ngu qato turke hiq mire jo hehehhehehehhehe

TONINO
11-04-06, 11:22
une nuk e ndegjoj muziken turke por e shiqoj, edhe ata veq kur jan Turket se ata arkadashat hiq

PROBLEMI
19-04-06, 00:39
[quote=Sy_kaltra]E dua muziken turke edhe m'pelqen shum shum dhe kam mbi 100 Kang turke si nga Nga Ibrahim tatlises,,Sibel Can, Emrah,Ebru Gundes,Mahsun Kirmizgul.Mustafa Sandal etj etj ..ama ket e kam perqef Menxi jam ty e prit Albumin e ri te Tina mbas ketij qe ishte Aramam :arrow: ]

boll mir mos me kan femrat shqiptare kush muziken turqve sja kish ngu po mendoj gjuhen e kan katastrofale kur folin si ato shpezt qurat kur piskasin qashtu e kan muziken si kur gurgullon uj kur vlon kur e qet me vlu ujn ashtu tingellon gjuha e tyne po sy_kaltra sigurisht e ka naj schatzy turk e ka pas kohra te bukra me to dhe keto muzika jan pjes e kujtimeve

Arb
19-04-06, 01:00
A s'po ju mbush synin muzika Shqipe a?

Grant
11-03-12, 19:37
Muazzez Ersoy eshte nje nder kengetaret turke qe me pelqen me shume.

Ka mundesi qe familja e saj te jete me origjine shqiptare.

ON9v1QEy_XE&feature=endscreen&NR=1

Grant
11-03-12, 19:39
Ne duet me Ibrahim Tatlises

PI75tqEtwMU

Grant
11-03-12, 19:49
EjCJp4uOvls&feature=related

Grant
11-03-12, 20:00
sAG-atmHWJw&feature=fvwrel

Grant
05-05-12, 18:24
Nje kengetare e re shume e talentuar.

Berna Karagozoglu

ujbDt8kxaSs&list=HL1336238550&feature=mh_lolz

Grant
05-05-12, 18:25
MHsJCfZx5tU&feature=related

Grant
05-05-12, 18:29
p1rP-dDvnSc