PDA

View Full Version : Shoqėria Dardane.


Murgesha
25-10-05, 16:05
Tė flasim pėr shoqėrinė tonė tė nxėnė nė Dardani.
Tė mirat dhe tė kėqiat e kėsaj shoqėrie, pa hezitime dhe pa teprime por vetėm pėrshtypjen tonė qė kemi krijuar kėto dy vitet e fundit nė Dardani.

Urata
25-10-05, 16:46
Te jem e sinqerte, shoqerin e kam zene ne forumin tjeter, e pastaj u jam bashkangjite edhe ketu...
Kjo do te thote se jeni bere pjese e imja...
Advantazhet e shoqerimit tim me kete shoqeri jane me t'mdha se sa disadvantazhet ...!
Si fillim permes kesaj shoqerie kam mesuar plot gjera, pastaj jam lehtesuar shpirterisht shume here duke ndare te mirat dhe kqijat qe m'rrethojne...

Me nje fjale, komuniteti virtual m'ka krijue mundesin t'i shof ca gjera me drejte dhe thelle ...
Kam zbuluar veteveten(anen qe nuk njihja..) ...
Jam bindur me veteveten dhe zgjedhjet/vendimet e mia ...

Kjo shoqeri m'ushqen shpirtin, shkurt-shqip...!

Permes jush shoh...
Permes jush degjoj ...
Permes jush qesh...
Permes jush qaj...
Permes jush kendoj...
Permes jush vallezoj ...
Permes jush jam n'krahet e atjehit...!

Barbaroza
26-10-05, 17:46
Murgesha,kjo teme eshte aktuale shume sa me perket mua dhe teme qe meriton t'i jepet nje vemendje e posaqme!!
Edhe une,sikur ti dhe Urata,ka pothuaj 3 vite qe jemi bashke ne shoqerine virtuale.Patjeter se ka momente te bukura qe s'mund te harrohen lehte,por edhe te atilla qe lere qe s'harrohen,por te bejne te mendohesh se si njerezit e gjejne rastin te te lendojne duke perdhos nderin dhe moralin tend per te arritur nje qellim te tijin.Jam e bindur se kjo u ka ndodhe shume femrave....
Jam e bindur se keshtu mendojne ata/ato,se kjo rruge(rruga virtuale)eshte me e lehte per te hedh gurin,e fsheh doren....
Nje kohe ketu filluan te formohen edhe grupe dhe secili grup kishte pas vetes 2,3,10 apo me shume anetare dhe tani s'te ngelej tjeter veq te degjoje cfare tha ai e kjo,cfare u lansua per ty si mode me e re e thashethemave dhe shume gjera tjera te pahijshme...
Une kisha apeluar tek te gjithe ketu,qe te heshtin kur s'kane fakte,te mos perdorin shpifje e intriga kunder dikujt sepse kush e kerkon thiken-do ta kete!!!
Kam shume material....!

halla e madhe
26-10-05, 19:01
Ndjehem e lumtur qe nga momenti kur u regjistrova ne FD.Ne kete Ode Dardane zura nji shoqeri ane e mbane botes te cilen nuk e kisha paramendu para dy vitesh.Tash kur gjendem ne kete ode me duket si nje sofer e pazevendesuar ne mesin e vellezerve dhe motrave Dardane.
Kemi tejkalu ura te llojllojshme te krizave qe ndoshta ne realitet nuk mirren me mende,fale shoqerise se shendosh me nji intelekt te larte e bene kete Forum si nje KALA graniti.

Per mua eshte dhe mbetet nje OAZE RELAKSIMI VIRTUAL

Mbese me deshire te komunikojme si vellezer dhe motra ashtu siq i ka hije nje SOFRE DARDANE :!:

Ju done dhe rrespekton Juve te gjitheve:halla e madhe :P

Arianiti
26-10-05, 20:09
Shpresoj se ktu kam me gjet shoqerine.
a me premtoni per kete.
se un sju njoh.

Diana007
27-10-05, 08:15
Te jem e sinqerte, shoqerin e kam zene ne forumin tjeter, e pastaj u jam bashkangjite edhe ketu...
Kjo do te thote se jeni bere pjese e imja...
Advantazhet e shoqerimit tim me kete shoqeri jane me t'mdha se sa disadvantazhet ...!
Si fillim permes kesaj shoqerie kam mesuar plot gjera, pastaj jam lehtesuar shpirterisht shume here duke ndare te mirat dhe kqijat qe m'rrethojne...

Me nje fjale, komuniteti virtual m'ka krijue mundesin t'i shof ca gjera me drejte dhe thelle ...
Kam zbuluar veteveten(anen qe nuk njihja..) ...
Jam bindur me veteveten dhe zgjedhjet/vendimet e mia ...

Kjo shoqeri m'ushqen shpirtin, shkurt-shqip...!

Permes jush shoh...
Permes jush degjoj ...
Permes jush qesh...
Permes jush qaj...
Permes jush kendoj...
Permes jush vallezoj ...
Permes jush jam n'krahet e atjehit...!

Te shtoj dic vetem qka e prishi :wink:

Pershendeje per ju :D

Murgesha
04-11-05, 12:33
E kam pranuar nė zemėr dhe shpirt kėtė shoqėri qė mė ėshtė dhėnė rasti ta takoj nė Dardani.

Kam njohur njerėz tė ndryshėm, ku shpalimi i ndėrsjellė i vetvetes mė ka ofruar kėnaqėsi tė jashtėzakonshme.

E ndjej veten tė pasur, tmerrėsisht tė pasur qė kam arritė tė njoh kaq shumė njerėz me tė cilėt ishte kėnaqėsi tė ndaj qaste tė mira e tė kėqia.

Jeta nė miniaturė nga kjo shoqėri, ėshtė shfaqė dhe shfaqet ēdo ditė para syve tė mi.
Uroj qė kjo shoqėrei tė kurorėzohet edhe me njohje personale me takime tė ndryshme ku paramendoj qė gazi dhe hareja tė rrjedh si lumi.

Naki
07-11-05, 21:27
Shoqėria Dardane Virtuale mė ka sjellė Miqėsi Reale,Shpirtėrore.
Mė ka ofruar Nė shumė raste Urėn lidhėse me Vendlindjen,Netė pa gjumė
duke shkrirė Boten shpirtėrore nė Shoqėrim me shumė Sinqeritet.
Vertetė Dardania ėshtė pėr mua Njė medium I artė Zingjirorė qė zėnė pjesė nė kalendarin timė ditorė.
Pa Dardanin do tė isha shumė mė i varfur,Nuk do tė kisha Miqė Nga tė gjitha anėt e botės.Naki

GURI SYLAJ
07-11-05, 21:38
Rastesisht hyra ketu e tash as rastesisht e as me qellim nuk po mun dal. Sa do te zgjate nuk e dij por nje jam i sigurt. Gjat po.

I juaji Guri Sylaj

Murgesha
07-11-05, 21:40
Rstesisht hra ketu e tash as rastesisht e as me qellim nuk po mun dal. Sa do te zgjate nuk e dij por nje jam i sigurt. Gjat po.

I juaji Guri Sylaj

I nderuar pajtohem me fajlėt tuaja.

Dardaninė me njė fjalė mund ta quaj si rastėsia mė e kėndshme qė mė ka ndodhė nė botėn e netit.

Honesty^uk.
07-11-05, 21:51
Per kycjen time ne shoqerine DARDANE, meriten dhe falenderimet e mia
i takojn te nderuarit DILAVER, dhe me te vertet ketu kam krijuar nje shoqeri vllazerore te sinqert.

Artisti
07-11-05, 22:09
me 16 maj tu kerku diqka per Dardanin ne Google,me doli kjo faqe,po ate dite vendosa mu regjistru,e tash spo di mu qregjistru hahahahahahhahha.

E dua DardaninnnnnnnnnnnnnnnnArtisti

Sy_kaltra
09-11-05, 17:37
Edhe sikur me shekuj t'kisha kerku keso shoqeri nuk besoj qe do kisha gjetun..Po fal Fatit qe rastesisht ndodhi e hyra DHE me pranuan kja shoqeri Dardane e zemer gjer..


Nuk mundem me pa kete shoqeri qe kam krijuar ketu .!

Barbaroza
09-11-05, 17:51
Ne Dardani,ka vite qe jam!E pata gjetur vete,rastesisht fare dhe kam mbetur ketu.Kushedi edhe sa ka thene Zoti! :)

Lona
10-11-05, 14:41
Edhe pse spo mundem te kontriboje aq sa duhet per Forumin me te famshem Dardan, perarsye se koha eshte ne pyetje por gjithmon me shpirt jam ketu...

Mbeteni te pershendetur,
Lona

turisti
10-11-05, 14:48
Edhe pse spo mundem te kontriboje aq sa duhet per Forumin me te famshem Dardan, perarsye se koha eshte ne pyetje por gjithmon me shpirt jam ketu...

Mbeteni te pershendetur,
Lona

Faleminderit shoqe.Mjafton edhe kaq . :P Gjithashtu te pershendes ne emer te

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

Murgesha
11-11-05, 14:58
Mė kėnaqet shpirti kur po lexoj se shumica janė tė kėnaqur nga shoqėria e fituar nė kėtė forum.
Kam njė pyetje apo sygjerim pėr tė gjithė.
Sa duhet tė jemi tė lidhur mes vete, ne si shoqėri, dhe a ėshtė e udhės qė pėr hirė tė shoqėrisė qė kemi mes vete ti mbyllim sytė, nėse ndonjėri nga shoqėria jonė kritikohet me vend ose pa vend?

Diana007
11-11-05, 15:05
Mė kėnaqet shpirti kur po lexoj se shumica janė tė kėnaqur nga shoqėria e fituar nė kėtė forum.
Kam njė pyetje apo sygjerim pėr tė gjithė.
Sa duhet tė jemi tė lidhur mes vete, ne si shoqėri, dhe a ėshtė e udhės qė pėr hirė tė shoqėrisė qė kemi mes vete ti mbyllim sytė, nėse ndonjėri nga shoqėria jonė kritikohet me vend ose pa vend?

Mendoj se po , edhe pse asht pak e veshtir , por per hir te shoqeris duket te sakifikojsh pak :wink:

Flaka_1
11-11-05, 15:09
Mė kėnaqet shpirti kur po lexoj se shumica janė tė kėnaqur nga shoqėria e fituar nė kėtė forum.
Kam njė pyetje apo sygjerim pėr tė gjithė.
Sa duhet tė jemi tė lidhur mes vete, ne si shoqėri, dhe a ėshtė e udhės qė pėr hirė tė shoqėrisė qė kemi mes vete ti mbyllim sytė, nėse ndonjėri nga shoqėria jonė kritikohet me vend ose pa vend?

Duhet te jemi te lidhur ngushte njeri me tjetrin,te kemi respect,dahuri,miqesi, te paster e jo me urejtje!
Nuk eshte e udhes qe per hire te shoqeris ti mbyllim syte, por ti hapim ti bejme kater por me kujdes,Kritikat jane te mire se ardhura, qofte ajo kritike e rende apo e lehte!
Sipas mendimit tim kur dikush te kritikon atehere duhet ta marresh parasysh me kujdes , dhe te permirsosh ate pike te dobet qe ke!
Jo te keqkuptoosh!
Jo te ofendosh!
Mos te ndodh qe fjalet fyese, Grindjet,Kokeqarjet,Fjalet fyese ti hedhim ne ajer!
Sado ku do te jemi te urte dhe te kemi respect ndaj njeri tjetrit aq me shune shkojme per para she behemi vertet nje shoqeri ashtu siq i ka hije dhe ashtu siq e lyp,rendi!


Te jemi te lidhur mes vete do te thot nje hap para!


Me dashuri si per hera Flaka

Lady Godiva
11-11-05, 15:15
Mė kėnaqet shpirti kur po lexoj se shumica janė tė kėnaqur nga shoqėria e fituar nė kėtė forum.
Kam njė pyetje apo sygjerim pėr tė gjithė.
Sa duhet tė jemi tė lidhur mes vete, ne si shoqėri, dhe a ėshtė e udhės qė pėr hirė tė shoqėrisė qė kemi mes vete ti mbyllim sytė, nėse ndonjėri nga shoqėria jonė kritikohet me vend ose pa vend?

Murgesha, a po aludon qe te behet ndarja ne grupe a? Segregacion? grupi jone dhe grupi qe duhet sulmuar vend e pa vend apo?

Mendoj qe e ke shume gabim. Fundja ne forum njeriu hyn per ta kaluar kohen dhe per te shprehur e degjuar mendime, ndonjehre meson edhe ndonje gje te mire.

Ndoshta je shume e vetmuar atje dhe me cdo kusht kerkon ketu t'a besh nje rreth tendin ku do te mbrojne me cdo kusht apo?

Murgesha
11-11-05, 15:41
Murgesha, a po aludon qe te behet ndarja ne grupe a? Segregacion? grupi jone dhe grupi qe duhet sulmuar vend e pa vend apo?

Mendoj qe e ke shume gabim. Fundja ne forum njeriu hyn per ta kaluar kohen dhe per te shprehur e degjuar mendime, ndonjehre meson edhe ndonje gje te mire.

Ndoshta je shume e vetmuar atje dhe me cdo kusht kerkon ketu t'a besh nje rreth tendin ku do te mbrojne me cdo kusht apo?

Huh Lady!

Unė pikėrisht kam shprehur qėndrimin tim qė mos tė ndahemi nė grupe por tė jemi mė kritik edhe pse jemi shoqėri.
Sa duhet ti mbyllim sytė pėr hirė tė shoqėrisė, kur ndonjėri prej nesh kritikohet me vend ose pa vend?
A nė ndarje po tė qon kjo fjali e imja a??

Lady Godiva
11-11-05, 15:50
Murgesha, paj une nuk shoh qe jemi te sulmuar nga ndokush tjeter. A nuk jemi te gjithe ketu shqiptare? S"po kuptoj prej kujt po thua duhet te mbrohemi? Nga njeri tjetri ? pse shprehim mendimet dhe bindjet tona???

Murgesha
11-11-05, 15:59
Murgesha, paj une nuk shoh qe jemi te sulmuar nga ndokush tjeter. A nuk jemi te gjithe ketu shqiptare? S"po kuptoj prej kujt po thua duhet te mbrohemi? Nga njeri tjetri ? pse shprehim mendimet dhe bindjet tona???

Lady, jo nga njėri tjetri, por nėse tė kritikohet nga dikush me tė drejtė shoku/shoqja, jote a ėshtė e udhės qė ti ti mbyllesh sytė ndaj asaj kritike apo duhet tė ja thuash shokut/shoqes se me tė drejtė ėshtė kritikuar?
Kjo ėshtė ajo qė kam paraqitur nė shkrimin tim tė mėsipėrm tė cilit fatkeqėsisht po mundohesh me i dhėnė kahje tjetėr.

Ps. Tė rrespektoj dhe tė nderoj pėr guximin me tė cilin ju qasesh diskutimeve.

Mė fal qė mė lart harrova me tė shkruar se nuk ndjehem aspak e vetmuar, falė zotit kam njė familje si dhe shoqėri tė mjaftueshme. Asnjėherė nuk kam kėrkuar mbrojtjen e askujt, e nėse dikush e ndjen se duhet me mė mbrojtur unė nuk e mbaj atė pėrgjegjėsi.

sexybrikenda
12-11-05, 01:16
Eshte shume e mrekullushme,kety mesova gjuhen amtare,kety njofa shume koka intelegjente,kety njofa Dashurin time dhe kety do te me keni :wink:

vushtrria
12-11-05, 17:19
SHOQERIA DARDANENdegjoni shok e vllazni
kur kam ardhe ne ket shoqeri
ndjeva vehten si ne shtepi
gjeta pleq e gjeta te ri
gjeta shok e miqasi

ketu ka intelektual ka ahmaka dhe budalle
ka njerez te mire dhe fetar
ketu ka vajza shum te mira
ka vejushka sikur ylla

me besoni ju o shok
dardania eshte nje loqke
dardania eshte nje shtepi
eshte per pleeq e eshte per te ri

tani une nuk mundem te rri
per pa ardhe ne ket shoqeri
bajna llafe e hajgare
te gjithe flasim ashiqare

sa per funde me ju tregue
kurre vushtrriu nuk eshte idhnue
me te gjithe jam kuptue
por kam mbetur pa u martue

pra dardania eshte nje shtepi
te len pa grue e te len pa femi
jet sokaqev si haramgji
tann dynjaja qeshin me ty

ndoshta bana pak hajgare
por kerkoi fajle ashiqare
sepse keshtu e ka dardania
TE FALA KENI NGA VUSHTRRIA

Murgesha
12-11-05, 18:27
Hymni i Shoqėrisė Dardane.

Sa e bukur nė Dardani shoqėria,
Thėrret e qirret Vushtrria,
Po vajzat kush i ka mė tė mira,
Prezreni na kėrcnohet Rilinda,
Vjen Krokodili prej Australie,
Qahet me lot si tė krokodilit, :wink:
Pėr katundarėt qė kan ndyer Prishtinalit.
Po kush ka djemtė mė serioza?
Ferizaji lavdėrohet Barbaroza.
Gantiana, vjen duke vallėzuar,
Veq Gjakovėn me e lavdėruar.
Tha Sykaltra shko e eja,
Po mė e bukur ėshtė Peja.
Murgesha pėr me i dalė zot vatanit,
Ban be e rrėfe se mė i bukur ėshtė Gjilani,
Dreni30 kur ka ndėgjuar, po buzėqesh
Ska kund mė bukur thotė, se nė Preshevė,
Vjen Rafeti, fill nga stani,
Hej kush don tė matet me Llapjanin?
Kush ėshtė ky djalė prej Dukagjini?
Ska me neve na thotė Vigani,
Arb po ja ban me sy,
Dakord jam me ty
Fill pas tyre vjen lumėbardha Uratė
Me fjalė e shprehje tė arta.
Ka shokun mė tė mirė njė Ferizajli,
Qė tė gjithė e duam e i thojmė Gjebrail.
Po te feja kush po na bombardonė
Kumanovarėt me Republikė Islamike,
Ju del pėrballė Psikologu prej Kline.
Edhe Dea e asaj ane,
Klinasit thotė janė bujarė.
Ėshtė Uliksi prej amerike,
Qė nė zemėr ka Malėsinė,
Kemi dhe drenicak,
Sa pėr mos me ju hy nė hak.
Jemi shoqėri se jo mahi,
Bisedojmė e argėtohemi nė Dardani.

:lol: :lol: :lol: :lol:

laliloli
12-11-05, 18:50
:lol: :lol: :lol: :lol: Vushtrria dhe Murgesha ,ju lumte per keto vargje qe keni thurur ,eh sa me kane shtuar disponimin :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


SInqerisht Lali

Barbaroza
12-11-05, 19:46
Vargje perplot ngrohtesi.Ju lumte Vushtrria dhe Murgesha!

Flaka_1
13-11-05, 02:32
Vushtrria
&
Murgesha

:arrow:

Ju lumte!

BEKIi
13-11-05, 03:27
SHOQERIA DARDANENdegjoni shok e vllazni
kur kam ardhe ne ket shoqeri
ndjeva vehten si ne shtepi
gjeta pleq e gjeta te ri
gjeta shok e miqasi

ketu ka intelektual ka ahmaka dhe budalle
ka njerez te mire dhe fetar
ketu ka vajza shum te mira
ka vejushka sikur ylla

me besoni ju o shok
dardania eshte nje loqke
dardania eshte nje shtepi
eshte per pleeq e eshte per te ri

tani une nuk mundem te rri
per pa ardhe ne ket shoqeri
bajna llafe e hajgare
te gjithe flasim ashiqare

sa per funde me ju tregue
kurre vushtrriu nuk eshte idhnue
me te gjithe jam kuptue
por kam mbetur pa u martue

pra dardania eshte nje shtepi
te len pa grue e te len pa femi
jet sokaqev si haramgji
tann dynjaja qeshin me ty

ndoshta bana pak hajgare
por kerkoi fajle ashiqare
sepse keshtu e ka dardania
TE FALA KENI NGA VUSHTRRIA

Te Lumt .

Kjo eshte shum me vend e qelluar i nderuar VUSHTRRIA

Gentiani
13-11-05, 16:28
Edhe pse nuk i njoh tė gjithė, e edhe e pamundur ėshtė tė njoh njeriu tė gjithė, por me njė pjesė absolute tė diskutuesve kėtu dhe shkrimeve tė tyre, mė bėn tė identifikohem me pasqyrimet qė kanė nė pėrgjithėsi rreth gjėrave dhe dukurive.

Sė paku thuhet se shoqėrisė duhet ti pėrshtaten njerėzit :wink:

BEKIi
13-11-05, 16:43
Afishimet tė cilat ishin jasht teme u transferuan ne Arkiv.


Luteni qė t'i permbaheni temės.


Citimet e perseritura mbi dy herė do tė fshihen.


Me nderime Bond

Llokumi_NY
17-11-05, 14:51
Pershendetje te gjithve 8)

turisti
17-11-05, 15:07
Pershendetje te gjithve 8)

Flm,dhe mire se erdhe. :wink:

Urata
17-11-05, 18:08
Pershendetje te gjithve 8)


Thirrje per te verteten, tamam...!

Qofsh faqebardhe Llokumi!

Murgesha
20-11-05, 19:59
Lamtumirė shok.
Qė sonte nuk mė ke shoqe,
Nuk tė kam mė shok,
edhe pse mire kemi kaluar tok.

Nuk mė duhet njė shok me dyshime,
Qė nė fortunė, shef ftyrėn time.

Barbaroza
20-11-05, 21:06
Lamtumirė shok.
Qė sonte nuk mė ke shoqe,
Nuk tė kam mė shok,
edhe pse mire kemi kaluar tok.

Nuk mė duhet njė shok me dyshime,
Qė nė fortunė, shef ftyrėn time.

:roll: :arrow: :?:

Murgesha
20-11-05, 21:22
Lamtumirė shok.
Qė sonte nuk mė ke shoqe,
Nuk tė kam mė shok,
edhe pse mire kemi kaluar tok.

Nuk mė duhet njė shok me dyshime,
Qė nė fortunė, shef ftyrėn time.

:roll: :arrow: :?:

E din ai vetė Barbaroza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Por mos i kushto kaq shumė vėmendje e aq mė pak tė tė luajnė sytė.

Barbaroza
20-11-05, 21:24
Ok,ok,por nuk desha qe per nje Fortune,kushdoqofte ai/ajo te shkaterrohet nje shoqeri qe eshte kultivuar me vite...!

Honesty^uk.
20-11-05, 21:33
Ok,ok,por nuk desha qe per nje Fortune,kushdoqofte ai/ajo te shkaterrohet nje shoqeri qe eshte kultivuar me vite...!

Po ti a do rrish me ne kete shoqerin e vjeter Dardane :?: se shoqerin e mirfillte dhe te shendosh DARDANE, jo nje Fortune por askush smundet qe ta shkaterroj

GURI SYLAJ
20-11-05, 21:46
Me ka shku menja edhe mu
nja dy rreshta per me i shkru.
Po u baj be n'faqe t'Kanunit
se une jam djal pej katundit.
por masi ra muhabeti
nusen e kam pej qyteti.
S'pari here une ketu kur hina
menja m'shkoj drejt te Prishtina.
Se ma te mirat atje rrine
e hjeshojn edhe Dardanine.
Kur u ula ne kete sofer
bana be gjithecka nuk foli
kapak gojes thash me i vu
po as mu ashtu s'me doli.
Edhe une po e teproj
tuj menu se mire po di
po ne dite me tha Rafeti
ja rri mire ia t'qoj me dhi.
Ki me i ru tha dhi e edha
se keshtu po e don puna,
ma mire ne bjeshke me qobanesha
se ketu me te fshi furtuna.
Tybe mu thash nuk ma nien
as per veri e as per ere
kam me ndejt me Dardanine
ho ke dimer ho ke vere.
Se te gjithe ju jeni te mire
dhe po dini me e mbajt rendin
s'ka mahalle e as katund
pa nje qe e prish kuvendin.

vazhojeni......................

Lady Godiva
21-11-05, 12:49
Murgesha, paj une nuk shoh qe jemi te sulmuar nga ndokush tjeter. A nuk jemi te gjithe ketu shqiptare? S"po kuptoj prej kujt po thua duhet te mbrohemi? Nga njeri tjetri ? pse shprehim mendimet dhe bindjet tona???

Lady, jo nga njėri tjetri, por nėse tė kritikohet nga dikush me tė drejtė shoku/shoqja, jote a ėshtė e udhės qė ti ti mbyllesh sytė ndaj asaj kritike apo duhet tė ja thuash shokut/shoqes se me tė drejtė ėshtė kritikuar?
Kjo ėshtė ajo qė kam paraqitur nė shkrimin tim tė mėsipėrm tė cilit fatkeqėsisht po mundohesh me i dhėnė kahje tjetėr.

Ps. Tė rrespektoj dhe tė nderoj pėr guximin me tė cilin ju qasesh diskutimeve.

Mė fal qė mė lart harrova me tė shkruar se nuk ndjehem aspak e vetmuar, falė zotit kam njė familje si dhe shoqėri tė mjaftueshme. Asnjėherė nuk kam kėrkuar mbrojtjen e askujt, e nėse dikush e ndjen se duhet me mė mbrojtur unė nuk e mbaj atė pėrgjegjėsi.

aha, paj nese psh " shoqja" apo "shoku" yt ketu flet dika pa vend, apo psh shfaq nje mendim te gabuar, apo ofendon e flet palidhje, natyrisht qe do te kritikohet nga ata te cilet do t'a shohin te udhes per t'a kritikuar.Pse nese " shoqja" yte ketu ofendon dikend apo flet palidhje, Ti me cdo kusht do t'a mbrosh?!!!
Mua me duket pa vend. Fundja ketu askush nuk ka nevoje per mbrojtje se nuk presim koka neve ketu, por thjesht diskutojme e shfaqim mendime.

Fortuna
22-11-05, 02:40
Shoqeri per rrespekt po duket. :?

Tomori
22-11-05, 11:56
Shoqeri per rrespekt po duket. :?

Hiq mos vet, jan ngatru punet lesh arapi ma,
smiret vesh kush han e kush pin sallamadi,,,kuku medet..!
Mos ma zii..?!!!!

Lady Godiva
22-11-05, 12:19
Tomorr & Fortuna, mos e merrni aq zi, shoqeri ka por ama duhet me pas respekt ndaj diskutuesit tjeter. Duhet me qene i paanshem, keshtu fer.

~AnnA~
04-10-11, 16:30
Nuk mohoj faktin , qe ne kete forum nuk hasa ne njerez qe meritojne respekt.
Bera nje shoqeri JO te gjere ne Dardani, mirepo ato qe i konsiderova si miq te vertete ju fala respekt maksimal...
Takova mikesha me te cilat flisja pa rezerva edhe per jeten time private, por cdohere duke pasur kujdes se kujt po i rrefehem dhe ne c'mase....
Rastisa edhe ne persona te atille, qe dukeshin engjuj ne komunikimin te pare, por me kohen duke hequr masken e duke treguar veten djall....Ka pasur momente qe jam zhgenjyer nga individ te caktuar por duke pasur parasysh perzgjedhjen e bashke-biseduesit kam krijuar edhe miqe te mire me te cilet komunikimi i jone vazhdon te preke privatsine personale gjithemone ne kuptimin pozitiv.

Personalisht, u mundova te respektoj cdo bashkbisedues edhe atehere kur nuk pajtohesha me mendimet e tyre....u mundova te jem sa me e qete edhe atehere kur temat ishin te nxehta, u mundova te mos i kthej ofendimet me ofendime, por cdohere t'ju ik zenkave, u mundova te mos flas asnje fjale te vrazhde, mirepo ne kete forum takova edhe te atille, qe pos gjithe aftesise qe posedoj si njeri i durueshem dhe i qete, qe te te nxjerrin jasht kufijeve me menyren e debatit te ulet qe kishin dhe me armen e vetme qe posedojne(si te dobet qe jane)- sharjen....

Pra, flm dardani qe me dhe rastin te njoh shume kultura, shume karaktere, shume fytyra dhe qe me dhurove shume miq te sinqerte...