PDA

View Full Version : Kėrkesa,Lutje Rrethė Poezis


Naki
29-10-05, 15:41
PRESHEVAREAnėtarėsuar: 18 Oct 2005
Mesazhe: 18
Vendodhja: Stuttgart
Postuar: Sat Oct 29, 2005 7:32 am Titulli i mesazhit: shote galica

--------------------------------------------------------------------------------

te nderuar shoke dhe shoqe te poezis,

ish e vogel kur ekam ndegju nje poezi per shote galicen,
nuk di se kush e ka shkrua, a mundet te ma gjej ndikush, apo te me tregoj emrine shkrimtarit?

ju flm, adheruesa shotes
_________________
tri i mesova
dy i kuptova
njo se harrova--me ket shpejtise u rrita
e dote plakna

GURI SYLAJ
29-10-05, 21:04
Nese me tregon dicka , nje varg apo dy , ndoshta e dijme apo edhe e gjejme.

Me nderime Guri Sylaj

doGzona
30-10-05, 19:45
Pershendetje PRESHEVARE!

Lexova kerkesen e tuaj ne lidhje per poezit e kushtuara trimereshes se maleve Shote Galica , por vetem deshirova te dij se cilen nga poezit jeni duke e kerkuar se kam lexuar shume rrethe kesaj.

laliloli
08-11-06, 17:07
Ju pershendes poet te forumit ,ju lumte per poezite e shkruara .
Kam nje kerkese, nese dikush mundet te ma gjeje nje poezi te bukur per festen e flamurit -28 nentorin .
Sipas mundesise te ma dergoj permes MP-se,sepse mund te ndodh qe mos ta verej me kohe .

Paraprakisht ju pershendes :Lali