PDA

View Full Version : Moto e jetės tuaj?


laliloli
31-10-05, 10:45
Cila eshte moto e jetes suaj?

E imja :

Jeto sa me mire --vetem nje jete eshte


Paraprakisht ju pershendes
Lali

GURI SYLAJ
31-10-05, 11:36
AI QE NUK DIN DHE NUK KA GUXIM ME E VLERSU DREJT TE SOTMEN, E NESERMJA NUK I DUHE!

loni19
31-10-05, 11:53
njera nga motot e mia:

E kaluara eshte e kaluar, ajo nuk kthehet.
E nesermja shpresojme se do te vije, por ēka do te sjelle nuk e dime!! Nuk e dime se ku do te jemi e si do te jemi!!!
Pra ta kapim te tashmen dhe te punojme per te, me shprese se e ardhmja do te jete me e mire....

turisti
31-10-05, 12:53
:P :P Vdekja. :P :P

Ēdo gje eshte e kalueshme,a me i kalueshmi eshte njeri. :wink:

Kaltrushi
31-10-05, 13:38
hmm kjo teme me doket si e njofshme....(gjindet ne faqet tjera...esht pak ma e vjeter) ...por do ta shenoj prap Moton e jetes time....

JETO JETEN TENDE SE NUK DO TE DALESH GJALLE NGA AJO

me nderime...

kaltrushi

Kupid
31-10-05, 20:48
veni, vidi, vici. :lol:

Naki
01-11-05, 21:37
Dhuroje Jetes Vite,e jo Vitet jeten :!:

doGzona
01-11-05, 23:42
Jeta ka shume moto te saj , dhe me kohen te gjitha motot e jetes na japin force qe te ia arrisim qellimit tone jetesore.
Motot jane te ndryshme dhe te motivuara nga rasti ne rast dhe dita ne dite.

Honesty^uk.
01-11-05, 23:48
Puno per te jetuar, mos Jeto per te punuar :!:

Barbaroza
02-11-05, 13:26
Dija hallin dikujt para se te te godas ty ai hall!

Margaritari
16-12-05, 06:59
Moto e jetes sime?

Zgjohem ne mengjes, duke mos qar koken se cfare ndodhi dje,JETOJĖ TE SOTMEN, duke mos qarė koken cfare do te behet neser!

Asnjeher nuk duhet te ndihemi te lumtur sot, per lumturin qe ndodhi ne te kaluaren, por assesi te paragjykojme te nesermen (te ardhmen)...

Te hargjosh kohen me paragjykime kote,eshte dėm i madhė,,,,mė mire eshte te besh dicka SOT , sesa te hargjosh energji se si ishte, si do te jete etj...

MOto imja pra: JETO SOT! NESER DO TE JET VONĖ....

Me respekt Unė!

laliloli
16-12-05, 14:34
Moto e jetes sime?

Zgjohem ne mengjes, duke mos qar koken se cfare ndodhi dje,JETOJĖ TE SOTMEN, duke mos qarė koken cfare do te behet neser!

Asnjeher nuk duhet te ndihemi te lumtur sot, per lumturin qe ndodhi ne te kaluaren, por assesi te paragjykojme te nesermen (te ardhmen)...

Te hargjosh kohen me paragjykime kote,eshte dėm i madhė,,,,mė mire eshte te besh dicka SOT , sesa te hargjosh energji se si ishte, si do te jete etj...

MOto imja pra: JETO SOT! NESER DO TE JET VONĖ....

Me respekt Unė!

Margaritar me pelqeu moto e jetes suaj.

FrEsKiA
16-12-05, 20:37
Motoja e Jetes Sime eshte:


Jeto secilen dite sikur te jete dita e fundit dhe meso sikur do te jetosh pergjithmone!


FrEsKiA

arben-ks
20-12-05, 22:24
jeto fukara diq i paster

netgear
20-12-05, 22:43
mos e ėndėrro jetėn tėnde po jetoj ėndėrrat e tua

Barbaroza
21-12-05, 10:30
jeto fukara diq i paster

Moto e bukur!

Kontesha
21-12-05, 18:44
Jeto jeten tende!

vendasi
22-12-05, 02:01
Motoja e ime eshte:te jetoje i lumtur,te keme morale te forte,ti realizoje endrrate e mija..........

Espresso
22-12-05, 10:58
Motoja e jetes sime eshte te perjetoje per se gjalli bashkimin e Dardanise me Shqiperine dhe te perfundoje punen qe kame nisur sa me shpejt. 8)

Objektiviteti
22-12-05, 11:07
jetoj ne te tashmen, jo ne te kaluaren as ne te ardhmen, ate qe duhet ta beje e bej tani, cdo dite eshet e re dhe e mrekullueshme...

Kodra
05-03-06, 15:58
**********
**********
**********

1. Besoj nė vetėveten aq shumė, saqė kjo mė jep fuqinė e tė menduarit,e tė pėrballuarit tė situatave tė ndryshme dhe e tė jetuarit nė gėzime.

Po mos tė keshė besim nė vetėvete,do tė humbasish shpejt.


2. Respekto tė tjerėt duke i dėgjuar me vėmendje,ndihmo aty ku ke mundėsi,pranoj kėshillat nga tė tjerėt por nė fund vendos me mendjen tėnde.


3. Butėsia e karakterit duhet tė jetė nė masė tė caktuar,pėrndryshe do tė keqinterpretohet,keqpėrdoret karakteri yt.Kodra

Naki
06-03-06, 22:40
Knaqu sa je i ri se kur tė plakesh tė ka marrė pusi,kamė ndėgjuar nga pleqėt,kjo moto e jetės udhėrrefyese po shkrihet nė dėshirore .

Naki

Xuki
08-03-06, 18:49
"Ka edhe mė keq"

Murgesha
08-03-06, 18:55
Mė shumė se ja bėn vetes me sjelljet tuaja, sja bėn askujt!

BlertaB
08-03-06, 19:52
Moto e jetes time!?.

1:Merr keshilla nga te gjith por ne fund vendos ashtu si te thot mendja jote...

2:Te kesh besim gjithnje ne veten tende...

3:Jeto sot por mendo dhe ne te nesermen...

4:Ti jesh gjithnje besnike " ZEMRES " tende...

5:Te ndihesh Krenar Qe je,"KOSOVAR/E "

6:Te ndihesh gjithnje krenar me nje pun qe ti e ben,dhe asnje her te mos turperohesh,nese nuk shkon ashtu siq ke deshiruar " TI "...

7:Tja thuash gjithmon te verteten,ati qe e don.Se vetem ashtu e din se e ke arritur qellimin...

8:Te ndjehesh gjithnje krenar me punen qe ke ber,dhe te mos turperohesh asnjeher,nese ndonjeher nuk ka shkur ashtu siq ke deshiruar " TI " ...

9:Ti falenderohesh " ALLAHUT " per te gjitha te mirat qe ti,ka dhuruar...

10:Te jesh gjithnje mirenjohes ndaj " PRINDERVE " Tu, dhe asnjeher te mos jau thuash ndonje fjal qe ata nuk, kan deshir ta ndegjojn nga " TI "...

turisti
08-03-06, 21:42
Dashuria.:smile: :smile: :smile: :smile:

Kercovari
08-03-06, 22:12
Dashuria e sinqert dhe humanizmi njerzor,urrej mendjemadhesin po nuk reagoje e leje budallan te mundohet te vdesi i menqur..te pakten!

vjeshta
08-03-06, 22:23
Mendo per veti ,qe te mos qaje stambolli.

Kaltrushi
09-03-06, 10:15
If life is hard, make a point, just relax, smoke a joint.


ky esht nje motiv i jetes, por jo i imi........ :-)

Kaltrushi
09-03-06, 10:16
Motoja e Jetes sime:

“No risk no fun“ , por dije kure dhe me kend….

blusky
09-03-06, 15:57
Walk away ,and move on.

Leora
09-03-06, 18:51
Live and let live

Prespa
10-03-06, 12:28
Don't worry, Be happy!

Kalt
12-03-06, 20:33
Paraja e ben njeriun te pasur, ndersa edukata e ben ate zoteri!

fuli_88
09-04-06, 20:57
ke frige ALL-LLAHUN sepse tek ai do te kthehesh njera nga motot e jetes sime

Dea_A
02-11-06, 11:30
Respekto tjetrin qe te jesh e respektuar .........

Drinni
02-11-06, 17:18
Tė varfėrin ku ta zė nata, aty ėshtė pallati i tij. Punoj pėr tė zgjedhur ku do ta kem pallatin!

jadore
02-11-06, 19:07
.....qdo gje eshte e kapercyeshme ...!!

turisti
02-11-06, 20:28
Vdekja ėshtė e vetmja dėshmi qė jeta ėshtė e dėmshme.

uliksi31
03-11-06, 00:35
Perdorimin e dhunes, vertet ta imponojn rastet, por madheshtia e mosperdorimit eshte rruga e Zotit.

Manqa
04-11-06, 21:47
Jetoj sod , mendoj per te nesermen....................
Te jetoj mir , tmos mendoj vetem per veteveten...............

Me nderimet e mija
Manqa

Zana_ch
05-11-06, 11:49
Krahasoje veten me kan personi tjeter vet ti ....si te duket ty pastaj vepro ate qe ke deshir me ja ber atie apo asaj

Giovanni
05-11-06, 12:11
Flija dhe enderroja qe jeta eshte gezim.....
U zgjova e pashe qe jeta eshte sherbim.......
Fillova te sherbej dhe pashe se sherbimi eshte gezime....

vjeshta
13-11-06, 21:28
Jeto ,dhe leri te jetojn.

vjeshta
13-11-06, 21:48
Jeto ,dhe leri te jetojn.

E lus Stafin te shlyhet ky postim .:confused:

Paradox_13
13-11-06, 22:02
Sakrifiko diq nga vetvetja,per te mrojtur nje mik.........

instruktori
13-12-06, 21:51
Nje here lind.
Nje jete eshte.
Jetoje sa ma mire se neser eshte vone.

Vin-Diesel
14-12-06, 15:56
Lebe..Und Denke Nichts Am Morgen !!!

Naki
14-12-06, 17:54
Dhurojė jetes vite!

Reana
16-12-06, 05:05
Jeto per vete, jo per hallk!

Reana
16-12-06, 05:07
Sakrifiko diq nga vetvetja,per te mrojtur nje mik.........

:tongue: :wink: :tongue:
Shpresoj se nuk e ke te vetmen moto, se po frigohem mos po sakrifikohesh teper:tongue: .

Artisti
16-12-06, 13:35
Pini cigare deri t'ju del timi per hunde


Hahahahahhahahahahhahahahahaaha
hahahhahhahhahahhahahhaa


.

pirro
16-12-06, 16:27
Mos jepni pare borxh.

hahahha

Vajz_Kosove
16-12-06, 16:54
Jeta esht Luft.... Lufto per Drejtat e Tua deri ne Vdekje dhe Kurr mos u Dorezo!!

ARI_03
17-12-06, 09:05
Jeta eshte e shkurt,shftyrzoje ate ne te mire,gjer ne max....:wink:

Vajz_Kosove
13-03-07, 18:15
Shiko ne te Ardhmen duke mos e harruar te Kaluaren!

Prishtinasja_
13-03-07, 18:17
Mos e enderro jeten tende por jetoje endrren tende !!!:smile: :smile:

vjeshta
13-03-07, 23:29
O zot ,bane mire me parė per mua e pastaj per tjeret ....:biggrin: :tongue:

Agolli
13-03-07, 23:34
Ha cka te ka,''''aty ku nuk ka...........:biggrin:

vjeshta
13-03-07, 23:44
Knaqu sa je i ri ,se kur te plakesh te ka marr pusi ........:tongue:

Agolli
13-03-07, 23:51
U plakem e kurre su'''''gezum.......:biggrin:

vjeshta
13-03-07, 23:53
Qyli send i mire ..........:biggrin: :tongue:

Agolli
13-03-07, 23:57
Nese e han me buke........:biggrin:

vjeshta
14-03-07, 00:02
Dhe e percjell me nje grusht .....:biggrin:

Agolli
14-03-07, 00:08
Motoja me e '''''''sinqerte .......por une jam kunderr dhunes.......:biggrin:

Buqja_ch
20-03-07, 18:28
Se pari Duje veten...tani te tjeret

RiannA
24-03-07, 20:47
Good morning world-eat my shorts!

luckyman
24-03-07, 21:07
Rri shtremt e fol drejt.

turisti
15-05-07, 14:14
Dashuria......

ssara
15-05-07, 15:58
Jeta eshte e bukur jetoje
dhimbja eshte e trishtuar haroje..

kreshnikhoxha
15-05-07, 23:21
jeto jeten ,,nese nuk din hajde te un hahhaha

bledi_22
28-06-07, 18:03
Puno sikur nuk do te vdesesh kurre dhe jeto sikur do te vdesesh neser.

valiii
28-06-07, 18:49
Jeto pėr tė punuar , e mos puno Per te jetuar .!

Paradox_13
28-06-07, 19:38
Triumfi mbi te keqen........

Adrenalina
03-07-07, 15:15
Shijo per te jetuar.......!

Arkza
03-07-07, 15:22
Pajtohu Me Realitetin ...............dhe gezoju asaj qe te takon , e mos Lakmo ajo qe ste takon ty ..............:rolleyes:

Shqiptare
03-07-07, 15:23
Ne kete bote ha pi, puno, vepro, e shperblimin ne boten tjeter merito!

gjini
03-07-07, 22:17
Ne kete bote ha pi, puno, vepro, e shperblimin ne boten tjeter merito!


Shqipe, Nuk pajtohem me ate qe thua se shperblimin e merr ne ate bote.

ne nuk besoj ne nje jete te dyte dhe lutem qe kete jete ta jetoj si njeri e ate pas vdekjes nuk me duhet fare.

lyra2
03-07-07, 23:13
Mendo si njė person qė vepron vepro si njė person qė mendon.

RiannA
04-07-07, 12:53
Per momentin: Drugs, Sex and Rock n Roll

Preshevar
04-07-07, 13:44
Punoni pėr Botėn, sikurse te jetoni 1'000 vjetė !

...dhe pėr Tjetrėn, sikurse tė vdisni Nesra !

aroza
04-07-07, 22:57
Me ja ditė hallin vetit.

yllush_qiki
13-07-07, 15:04
jeto dhe ler te jetojn:smile: ose me perkthy kosovarqe jetoni edhe leni me jetu:biggrin:

uck_aksh
13-07-07, 15:12
Moto e jetės tuaj? (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1070410#post1070410)


Me prit vdekjen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anna
16-07-07, 19:09
nuk jom superman!!!:P

buli_008
28-07-07, 09:05
JeTo peR Te ....VDEKUR.....!

prishtinasi
29-07-07, 00:03
Rryme=po, uje=po, mundesisht mos ma shurdhoni!

aLbaChiCk
29-07-07, 01:21
Life Is Game Play It Good

ARI_03
29-07-07, 09:07
Me pėrkushtim tė arrijm gjer nė cak.....

Rigoni
01-08-07, 00:58
Jeta na jepet veē njė herė dhe pėr kėtė duhet tė tregojmė kurajo tė madhe, nganjėherė tė jashtėzakonshme, pėr ta pėrballuar jetėn, pra pėr tė jetuar!

vendasi
01-08-07, 03:40
Stick to the Plan..Deliver what you promise.....

egi
03-08-07, 15:45
Mos ja bere dikujt ate qe ti nuk ki qef dikush me ta be ty!

SANTANA-29
03-08-07, 16:03
Nobody is perfect, ich bin eine Ausnahme"Mos e enderro Jeten, por jetoj Jeten

emine
18-05-08, 09:10
ben qka deshiron te tjeret te bejn per ty!!!

Agolli
18-05-08, 12:58
Mos u bon monotonė,,kuptoje librin qe e lexon..m'syja deri ne librari /bibloteke/per ta kuptuar se kush apo cili je TI!!

Honesty^uk.
18-05-08, 13:09
Mos ja deshiro kurr askujt,
ate qe sja deshiron vetes

Wolf
20-05-08, 12:22
Motoja e Jetes Time Eshte ::

Rrespekt, Paqe , Lumturi , Dashuri

emine
20-05-08, 12:50
Mos te ja lejoj vetes kurre ,qe tia fal urrejtjes zemren time;)

Preshevar
20-05-08, 12:55
Lexo, mėso dhe puno nė emėr tė Zotit tėnd !

SheTa
20-05-08, 13:02
Jan dy :)

Njera Eshte LOVE OF MY LIFE

tejtren smundem ta them se kam veq per nje person t'veqant

Naki
20-05-08, 13:07
Vepro gjithmonė nga zemra e gėzuar!

Toleranca,Dashuria,Humanizmi,Puna.

ssara
20-05-08, 13:11
Gjithmon thuaje te verteten edhe nese nuk i pelqen dikujt....

Jana
29-05-08, 23:59
Mos ja bere dikujt ate qe ti nuk ki qef dikush me ta be ty!

Edhe une keshtu mendoj..........

Urata
30-05-08, 00:31
Njih veten!

lirik
31-05-08, 07:40
Gjithmon thuaje te verteten edhe nese nuk i pelqen dikujt....PO PO SARA E NDERUAR ASHTU THUA TI NE FAKT MIRė DO Tė ISHTE KJO POR MUA KJO Mė KUSHTOI SHUM Nė JETė E VėRTETA SA E VėSHTIRė PėR TU THė DHE PER TU AKCEPTUAR NGA Tė TJERėT KUR JA THASH TE VERTETEN I DJEGU

lirik
31-05-08, 07:42
Njih veten!

PO PO NJIHE VETEN POR KJO ėSHT SHUM E VėSHTIRė Nė RADHė Tė PARė POR NESE NJEH VETEN QKA PASTAJ A MJAFTON VETEM KJO

thellenza
07-06-08, 15:41
Nje jete e kemi, eshte dhurat qe te falet vetem 1 here.. te mundohemi te jetojme me shume siq deshirojme vet, e me pak siq deshirojne te tjeret.

Alkimisti_ch
08-06-08, 21:42
Te ecim ne hap me kohen jo per ta sfiduar ate por per te mos stagnuar ne.

lirik
10-06-08, 07:16
moto e jetes time ėsht mirsia

Alkimisti_ch
19-06-08, 02:16
moto e jetes time ėsht mirsia

ēka e ke Nene Terezen ti? Me fal qe po te pyes po bash po me intereson.

Preshevar
19-06-08, 08:20
ēka e ke Nene Terezen ti? Me fal qe po te pyes po bash po me intereson.

:confused: ... si duket nuk po e njeh ? Pra s'ka shanc te jet vellau yt dhe njekohsisht biri i Terezės :D

Nashta, po tham nashta helbete naj kusheri i laaaAAaargėt i joti :tongue:

>>{SpOnGeBoB}<<
19-06-08, 08:22
ma kane vjedhen hajnat, qetash bukur mire duhet me mendu qysh me ba moton, e edhe ata me ba publike pa ardhe me maren dikush nuk e len.

lovely
19-06-08, 22:57
Mos lendo............

jadore
21-06-08, 08:25
Por shpirtin e vogel tė madh se bėn dot
se shpirtin e madh e falė perendija
prandaj mė ndihmo o madhi zot
mos mė le nė kthetra, ku sundon vogėlsija
---
mė ndihmo o zot me shpirtmdhej tė jem
kudo nė kėt botė e at botė
o shekuj me shpirtvegjėl pėrse n'njė glob tė jem
ku penda mė qanė me lot

Nga autori xhelal ferizi LIRIKUkjo do ishte nje nder motot ne te jetuare me te bukura qe kam degjuar deri me sot ..

p.s.
interesant tek ky autore i mergimit me pelqen tjetersimi i tij ne te krijuar , me duket qe vetem mes vargjeve eshte vetevetja e tij.

Rozafa
18-10-09, 21:25
Jeta ėshtė e shkurtėr,shfrytėzoje gjer ne max !!

Zana_ch
18-10-09, 21:28
Jeta eshte nje liber i madh qe ne te ka shum flete te shkruar , nuk ka goma qe munden mi fshi ato flet shum shpjet !

DEA
18-10-09, 21:31
Punoni sa me shume me gjeneratat e reja ( femijet), ata jane ardhmerija .

Amina
18-10-09, 21:33
Ec, mos shiko mbrapa.

Idila
19-10-09, 12:32
Gjithėēka mundet, asgjė s`ėshtė patjetėr.

roadrunner
19-10-09, 13:08
Meso nga e keqja se qfare nuk duhet bere.

Skyfter
19-10-09, 13:11
Change it, love it or leave it .........

roadrunner
19-10-09, 13:20
Never with a woman hahahaha


Change it, love it or leave it .........

Domira
25-10-09, 16:23
Kurre erresira nuk ngadhnjen mbi driten, ne asnje rast e ne asnje lemi te jetes...

pirro
25-10-09, 17:02
ka me u bo mire

shfletuesi_
25-10-09, 18:43
A e pat p una jone.

emine
25-10-09, 19:41
,,,,,asgje nuke duhet kthy mbrapa.....jeta vazhdone vetem duke shiku ne te ardhmen!

shfletuesi_
25-10-09, 19:46
Puno qe te hash, Ha qe te Jetosh.

pranveruesi
25-10-09, 20:47
...kjo eshte Motoja e jetes time

...Modestia i sjell njeriut vetem dinjitet dhe fisnikeri, andaj behuni modeste, qe t“ju lartesoje All-llahu...tungiii

Idila
25-10-09, 20:51
Gjithėēka mundet, asgjė s`ėshtė patjetėr.

Duhet tė shfrytėzohet mirė koha, sepse jeta nga koha pėrbėhet.

Rozafa
06-02-10, 09:57
Asgjė s'ėshtė e pamundur !

Oltiana1
06-02-10, 14:46
Jeto ēdo ditė , sikur tė ėshtė dita e fundit !!!

Domira
08-02-10, 00:15
Nese nuk mund ti ndyshosh gjerat, mos humb kohe. Ne vend te ksaj ndrysho vehten qe te shpetosh ate qe mund te shpetohet!

~AnnA~
08-02-10, 00:42
"Nese lotet jane burim i gezimit, mos vajto "

Oqeani
08-02-10, 01:21
Shpresa ėshė e vetmja gėnjeshtėr tė ciles i besohet !

lirik
08-02-10, 07:22
moto e jetes time jan idealet

elsaaa08
09-02-10, 15:14
Moto e jetes sime?

Zgjohem ne mengjes, duke mos qar koken se cfare ndodhi dje,JETOJĖ TE SOTMEN, duke mos qarė koken cfare do te behet neser!

Asnjeher nuk duhet te ndihemi te lumtur sot, per lumturin qe ndodhi ne te kaluaren, por assesi te paragjykojme te nesermen (te ardhmen)...

Te hargjosh kohen me paragjykime kote,eshte dėm i madhė,,,,mė mire eshte te besh dicka SOT , sesa te hargjosh energji se si ishte, si do te jete etj...

MOto imja pra: JETO SOT! NESER DO TE JET VONĖ....

Me respekt Unė!
hemmm me pelqeu kjo moto e [para

roadrunner
09-02-10, 15:35
Live your life to the fullest.

LABI
09-02-10, 16:16
Fjales me fjale ; Zjarrit me zjarree.. (kungfuuu , Konfuqii) :biggrin: :biggrin:

lirik
09-02-10, 20:15
idealet e larta

~Aurora~
09-02-10, 22:32
jetoj Per Nje Qast........

Rozafa
12-02-10, 12:04
E dua veten time !

thellenza
12-02-10, 15:22
Shiko vetem perpara..!

shfletuesi_
12-02-10, 16:12
Pune pune nate e dite...

emine
14-02-10, 13:48
s'ju kallxoi:tongue:

LABI
14-02-10, 13:52
Kush lahet dhe pastrohet prej shendetit shpesh gezohet !
(eshte originalle, me licenceee autoriale)
:biggrin: :biggrin:

turisti
14-02-10, 19:33
E dua veten time !

:biggrin: egoiste :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah a.

turisti
14-02-10, 19:34
s'ju kallxoi:tongue:

Mos kallxo,qe sa e :biggrin: tregove :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah.

speci
15-02-10, 08:30
Heshtja ime nuk eshte heshtja e armeve,por vetem moment i caktuar ne dialog te caktuar!

Rozafa
15-02-10, 13:04
:biggrin: egoiste :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah a.

...une jam une..... hahahaaaaaaaaaa :tongue:

era-5
15-02-10, 21:09
LUFTO per lumturi deri vdekje

nga era-5

Dushku
15-02-10, 21:44
Ngadalė por sigurt!

YanYan
15-02-10, 23:34
Ngadalė por sigurt!

Nxito..por ec ngadale.

:smile:

Oltiana1
16-02-10, 10:58
Mos u dorėzo kurrė , edhe nėse ke pėr tė kaluar shumė veshtėrsi ...

elvio
27-06-10, 23:14
jeto me Nder

Afrimi_17
28-06-10, 12:24
Kushtoj rendesi qdo sekondi te jetes sepse momenti i tanishem lidhet direkt me te ardhemn.

gazi-de
28-06-10, 19:00
Te jetoj si jom me qendrim e moral e sakrific per familje

rastesishT
27-02-11, 11:13
Nese ndjehesh i varfur nga pasuria, shiko tė semurėt.

Hajra
28-02-11, 12:18
.....Dashuro

Jana
28-02-11, 12:24
...jetoje qdo dite sikur te ishte dita e funit e jetes tuaj ...

Murgesha
28-02-11, 22:21
Koheve te fundit kogja si shpesh po e them:

Jetoje jeten tende ashtu si te pelqen ty!

emine
28-02-11, 23:22
A shum vshtir mu ba budall,se konkurenca o shume e madhe:tongue:

vjeshta
28-02-11, 23:32
Fito dhe humbė mė dinjitet!:smile:

Daglasi
28-02-11, 23:51
Me shkue ne Zeland te re....

rastesishT
01-03-11, 10:24
Dashuroni me zemėr, nese do qe tė kėni njė zemėr tė shendosh.

Jana
01-03-11, 15:45
Be happy ....

Shpati
01-03-11, 16:22
Me rrenue mir edhe me shijue qdo dit Jeten.

vushtrria
01-03-11, 17:18
Buk e krip e zemer ne vatren tuaj

~AnnA~
01-03-11, 19:06
Nuk eshte e verteta qe i drejton njerzit, por eshte ajo, qe ata mendojne qe eshte e verteta....

Amina
01-03-11, 19:39
Mos u dorezo.

Domira
01-03-11, 19:49
E verteta eshte nje!

tipi engjellor
01-03-11, 23:11
E verteta eshte nje!
pajtohem ketu ska tjeter

emine
01-03-11, 23:24
Nuk do kem frig kurre nga e nesermja,sepse dikure kisha frig nga sotmja,dhe sot jam ketu,:smile:

Dushku
02-03-11, 08:46
"Ai qe nuk eshte i pasur e ka veq Shpresen, kurse i pasuri ka Shpresen,Jeten,Teuten,Leonoren,Adelinen dhe shume e shume te tjera":biggrin:

Urata
02-03-11, 09:45
Njih veten...!

rafet llapjani
02-03-11, 16:44
Allahu te jet i knaqur me mua !


amin balit se kull i perenis je ti ...........

Hajra
03-03-11, 13:47
....kalle kalle hahahah....

~AnnA~
03-03-11, 17:37
Me mire vrapo kot, se te rrish kot...

turisti
03-03-11, 18:01
A shum vshtir mu ba budall,se konkurenca o shume e madhe:tongue:


Varet se nga cili kend e shqyrton kete pune sepse: :biggrin: budalle ka,por shume pak ka >> budalle pa kufij << :biggrin:- jane egzemplari i rralle........,hahahahahahahahahahahahahahaha.

rastesishT
03-03-11, 22:32
Kur te fillon Paqja pėrgatituni pėr luftė.

adi_pe
03-03-11, 23:30
Jeto jeten tende e mos lejo jeta te te jetoj

Oltiana1
04-03-11, 13:51
Kurrė mos u dorėzo , bėje atė qė me tė vėrtetė dėshiron ta bėsh ......

pasioni_
04-03-11, 16:29
...shkel e shko!

rastesishT
04-03-11, 20:47
Bėj ēka ty tė pelqen.

AliSia
04-03-11, 23:32
Motoja ime ne jete eshte..............Ate qe i dua vetvetes tia dua edhe tjetrit..!

Oqeani
04-03-11, 23:35
Per sonte ishte - T'a fitoj Euromilionin :( ( 60 mil euro ) - E pastaj, moto e moto ....

rastesishT
05-03-11, 11:34
Mos kėrko shumė se nuk do tė dish ēka do tė bėsh pastaj.....

AliSia
05-03-11, 23:41
"Te falesh eshte njerezore,te tolerosh eshte hyjnore"

emine
26-02-12, 17:01
Mi rujte krejt traditat qe i ke msu si femije,me jetu kudo neper bote po me qen qaj kry madh e kry trash si me kan midis kosove:biggrin:

Hajra
26-02-12, 17:06
.....shkelja deri ne fund,

lovely
26-02-12, 17:11
.....shkelja deri ne fund,


A je mire ti? Po e shkel udhes nejkon hahahahaha

Moto jeme;

O Zot nimom me i pranu gjanat qe nuk muj me i ndryshu, nimom me i ndryshu gjanat qe muj me i ndryshu, po mas shumti nimom me e bo dallimin. :)

Hajra
26-02-12, 21:14
A je mire ti? Po e shkel udhes nejkon hahahahaha

Moto jeme;

O Zot nimom me i pranu gjanat qe nuk muj me i ndryshu, nimom me i ndryshu gjanat qe muj me i ndryshu, po mas shumti nimom me e bo dallimin. :)


.....e di qe krejt per fusnot e ke pas,hahaha...

http://www.youtube.com/watch?v=mZ32fLkdeEM

Amina
26-02-12, 21:45
"Willing is not enough, we must do".....

halla e madhe
26-02-12, 22:20
..cdo gjeje i vie fundi !:smile:

Oqeani
26-02-12, 22:28
Puno Oqean puno :(

Domira
26-02-12, 22:32
Qysh e lyp njeriu, e gjen!

Jana
07-03-12, 20:52
....mos dil pi vetit,,,,

emine
07-03-12, 21:02
Mos me lan shpyrtin tand kurr me te nem,,,,sevap me ba perdit me veten,qaty nje lemosh qatje nje lemosh,e qeshtu sevapllakun me ba perdit:tongue:

rastesishT
17-05-12, 23:19
Mos lakmo ēka bėjn tė tjeret, bėj qė tė tjeret tė tė ken lakmi ty.

tipi engjellor
17-05-12, 23:21
veq perpara ban edhe mbrapa nganjehere me kthy koken tinza hahahahahahahah

emine
21-05-12, 22:03
Kur jam ne nxitim,te ec ngadale!

Jana
21-05-12, 23:02
...drejtesia gjithmon fiton ...

Denim
21-05-12, 23:05
Guri i qitur jashtė pėrdorimit, u bė gur i kėndit, i themelit.

Jana
21-05-12, 23:14
Guri i qitur jashtė pėrdorimit, u bė gur i kėndit, i themelit.


...a po ma perkthen qita...se se kuptova ...

...pa keqkuptime ...veq pem intereson shum se pem doket inetersant....

Denim
21-05-12, 23:27
...a po ma perkthen qita...se se kuptova ...

...pa keqkuptime ...veq pem intereson shum se pem doket inetersant....


Po patjetėr. Uroj qė tė mos largohet shkrimi im.Psalmi 118

Guri i qitur jashtė pėrdorimit, u bė gur i kėndit

Lavdėrojeni Zotin, sepse ėshtė i mirė,
sepse e pėrjetshme ėshtė dashuria e tij!
Mė mirė ėshtė tė strehohesh te Zoti
se tė kesh besim nė njerėz.
Mė mirė ėshtė tė strehohesh te Zoti
se tė kesh besim nė princa.

Do tė tė falėnderoj, sepse mė ke vėshtruar,
dhe u bėre Shpėtimtari im.
Guri, qė e qitėn jashtė pėrdorimit
ndėrtuesit, erdhi e u bė guri kėndit;
Zoti e bėri kėtė gjė:
sa mrekulli pėr sytė tanė!

Bekuar qoftė ai qė vjen nė emėr tė Zotit!
Po ju bekojmė nga shtėpia e Zotit.
Ti je Hyji im, ty tė falėnderoj;
Ti je Hyji im, unė tė madhėroj!
Lavdėrojeni Zotin, sepse ėshtė i mirė,
sepse e pėrjetshme ėshtė dashuria e tij

Jana
21-05-12, 23:29
..ahaaaaa paska lidhje me fe....nejse flm shum ...mendova ndryshe ,,,

Te pershendes...

Zero Cool
30-11-12, 15:40
Gjyshi im mė ka thėnė ka dy lloje njerėzish; ata tė cilėt e bėjnė punėn dhe ata tė cilėt i marrin meritat. Ai mė ka thėnė tė tentoj tė jem nė grupin e parė; aty ka shumė mė pak konkurrencė.

Lona
05-12-12, 14:37
Te nderojsh edhe kur nuk te nderojne!

Zero Cool
06-12-12, 16:22
Tė presėsh nga njėrėzit tė sillen mirė me ty, sepse ti sillesh mirė me ta, ėshtė njėsoj sikur tė presėsh nga njė luan mos tė tė hajė, sepse ti nuk e ha atė.

Dardanesha
06-01-13, 22:21
Tė presėsh nga njėrėzit tė sillen mirė me ty, sepse ti sillesh mirė me ta, ėshtė njėsoj sikur tė presėsh nga njė luan mos tė tė hajė, sepse ti nuk e ha atė.

ha ha ha

Shume thenje e bukur, edhe e vertete :wink:


po qe per momentin me bani me qesh :biggrin: me za bile..

turisti
06-01-13, 22:33
:biggrin: Po pritoj :biggrin:........

Hajra
06-01-13, 23:11
......no rules,

Gjumashja
13-01-13, 00:24
e shkuar e harruar, vazhdo tutje