PDA

View Full Version : do dite te jetes tende ta jetosh sikur te ish e fundit!


Domira
31-10-05, 20:15
Te nderuar diskutues thenien "do dite te jetes tende ta jetosh sikur te ish e fundit!" e ndegjojme shpeshehere ne shume raste poashtu edhe ketu ne FD.
A mundeni te jepni detaje se si e realizoni kete ne jeten e perditshme. Do te ishte shume interesant te ndigjojme se si e realizoni lumturine e juaj!

Diskutim te kendshem ju deshiroj!

Domira
01-11-05, 07:52
Hala askush nuk po ban za rreth kesaj teme :roll: :roll: :lol:

GURI SYLAJ
01-11-05, 08:15
Keni te drejt.
Ate qe mundesh me e ba sot , mos e le per neser.Ama me mendu per te nesermen duhet.

Domira
01-11-05, 09:13
Faleminderit GURI SYLAJ per pergjigjen tuaj. Me keni ndihmuar dhe do ta kem parasysh spjegimin tuaj qe do t'me sherbeje si sugjerim i muar.

Me respekt
Domira

GURI SYLAJ
01-11-05, 09:16
Mire mengjesi- per sot.
E per neser nuk dij ndoshta takohemi mbas dite.......................

uliksi31
01-11-05, 10:50
E nderuar Domira te pershendes per kete teme. Une e kisha cek nje hadith te Muhamedit a.s qe ka thene: Edhe nese je i sigurt se neser do te behet kijamet, por sot e ke pas nijet me mbjell nje peme. Mbjelle at peme sot. :arrow:

Domira
01-11-05, 14:56
Faleminderit i nderuar Uliksi per mendimin tend ne kete teme te cilin e moj ashtu si dhe shkrimet tua tjera ne forum.

Me respekt
Domira

loni19
01-11-05, 15:15
E nderuar Domira te pershendes per kete teme. Une e kisha cek nje hadith te Muhamedit a.s qe ka thene: Edhe nese je i sigurt se neser do te behet kijamet, por sot e ke pas nijet me mbjell nje peme. Mbjelle at peme sot. :arrow:te lumte Uliksi, je i nderuar.

Barbaroza
01-11-05, 20:54
Une cdo dite e jetoj sikur te ishte e fundit per mua.

zana e maleve
01-11-05, 21:00
iu bashlkangjitem mendimit te shoqes sime

Tomori
01-11-05, 21:09
iu bashlkangjitem mendimit te shoqes sime

-Po ashtu i bashkangjitem 'Zanes..... :wink:

Murgesha
01-11-05, 22:33
Jetoj pr sot, e nesrmja duhet t jetohet ashtu si na e ka caktuar fati, dhe nse kjo do t jet dita ime e fundit nuk dua ta prmbyll pa e jetuar.

laliloli
02-11-05, 20:41
Puno sikur te mos vdessh kurr,mendo se do te vdessh nesr .

Kalt
03-11-05, 20:25
Shprehja e mesiperme vlen per punen, pra vleresoje cdo dite te punes sikur te ishte ajo puna e fundit e jetes tende.
Ndersa ai qe shikon cdo dite si diten e fundit te jetes, nuk eshte gje tjeter vecse nje aventurier e fatalist!

doGzona
03-11-05, 23:20
Nuk mundemi te mendojm se cdo dite e jetes do te ishte dita e fundit ne jeten tone se pastaj planet tona dhe enderrat dhe qellimet do te perfundonin cdo dite dhe do te na humbnin planifikimin per te ardhmen, por mendoj se cdo dite i sjelle suprizat e veta te reja dhe qellimet jetesore me te planifikuara per te arritur deri te pika se ku jemi te orjentuar ne jete.

Arb
03-11-05, 23:23
"do dite te jetes tende ta jetosh sikur te ish e fundit!"

Tek nenforumi i Poezive tingellon mire fort. Ama ne realitet gjithe ai angazhim, stres, e pune do te ishte e tepert. Kjo do te ishte e vlefshme vec per robotet...

Domira
04-11-05, 12:36
"do dite te jetes tende ta jetosh sikur te ish e fundit!"

Tek nenforumi i Poezive tingellon mire fort. Ama ne realitet gjithe ai angazhim, stres, e pune do te ishte e tepert. Kjo do te ishte e vlefshme vec per robotet...

Arb pajtohem plotesisht me mendimin tend.