PDA

View Full Version : KUZHINA SHQIPTARE JASHTA TROJEVE TONA


doGzona
06-11-05, 02:59
Pershendetje te gjithe.

Kuzhina e jone popullore shqiptare i ka specialitetet e veta te cilat ne i preferojme dhe i pelqejm.
Me inetereson te dij , se perse disa nga specialitetet tona nuk gjinden neper restorante te ndryshme perpos restoranteve tona.
A kemi ne ndonje specialitet te njohur qe mundemi ta preferojm neper restorantet e huaja.

Mire se vini

LOJETARI
10-11-05, 19:19
Megjithese kuzhina jone nuk ka nje kufi te prere qe ndane nga kuzhinat fqinje dhe ajo mediterane eshte veshtire te depertohet me ndonje specialitet neper menyt e restoranteve jashte vendit . mirpo cka eshte edhe me shqetesuese ,se vet tek ne ,pikerisht ne Kosove gatuhet shume pak "a la shqiptarqe " neper restorane.Une mendoj se nje faj te madh barte ministria e turizmit dhe kultures ndersa nje pjese te fajit e kemi vet qe nuk inicojme asgje ne kete drejtim.

Gentiani
04-01-06, 14:40
Ku mbeten more magjetoret e forumit, qė nuk e shkruajnė nga njė recetė ushqimi tek ky forum i Magjes kėtu ?