PDA

View Full Version : Poezi nga Diellza


Diellza
11-11-05, 09:40
Kush Ishte ai Shpirt i keq,
Kush ishte ajo Dore e rende, qe
Te thyen Zemeren dhe
Dashurine tone Godet???
Pse... pse zemer lejon?
Pse degjon Te tjeret?
Dashurine Te te udheheqin?
Dhe zemeren te ta Lendojne?
Nuk e sheh Para syve
far ke dhe po Humbet?
Nuk I beso Syte e E zemeres
Qe te sheh dhe te do fort?
Qe te ndien dhe Te dashuro....
Perse...perse i dashur mendon
dhe renkon zemrat tona,
dit E nate i le qe te Vajtojn....???
KTHEHU SA SESHT VON..........!!!!!!!!!