PDA

View Full Version : Nje Thenje Pozitive


Arb
15-11-05, 00:35
Keni ndonje Thenje Pozitive? Mos nguroni ta postoni ketu...

Artisti
15-11-05, 00:36
Keni ndonje Thenje Pozitive? Mos nguroni ta postoni ketu...

t pershendes o Arb

Une kam po ti a ke o Arbi hahahahahha se se ke shkrue hiq-------Qdo gje do te behet mire ----
Artisti

Arb
15-11-05, 00:38
Lajmi i mire sjell rrezulltat te mire. Transmetoje ate. Transmetoje lajmin e mire qe te ndihesh me mire. Transmetimi i lajmit te mire e ben edhe te tjeret te ndihen mire.

Arb
15-11-05, 00:39
"Beju nje fitues, e jo nje vajtues."

Arb
15-11-05, 00:40
Keni ndonje Thenje Pozitive? Mos nguroni ta postoni ketu...

t pershendes o Arb

Une kam po ti a ke o Arbi hahahahahha se se ke shkrue hiq-------Qdo gje do te behet mire ----
Artisti

Gjeta menzi nje. Rrnofte kopjimi! :wink:

Fortuna
15-11-05, 02:01
Keni ndonje Thenje Pozitive? Mos nguroni ta postoni ketu...

Me thuaj qka kupton me Thenie Pozitive, dhe nese une ndalem e them vetem Pozitiv a i pergjigjet temes?

Arb
15-11-05, 05:46
Keni ndonje Thenje Pozitive? Mos nguroni ta postoni ketu...

Me thuaj qka kupton me Thenie Pozitive, dhe nese une ndalem e them vetem Pozitiv a i pergjigjet temes?

Per imtesina te atilla ke shpjegime ne mijera enciklopedi anembane ne Internet.

Lexoi edhe disa thenje qe do te postohen, ashtu edhe do ta kuptosh se cka dreqin eshte "thenje pozitive?"

Arb
15-11-05, 05:49
"Gezoju jetes, cdo dite mbi toke, eshte nje dite e mire."

Domira
15-11-05, 08:45
Te pergezoj per temen o Arb. Te falemnderit qe na bere te shkruajme thenie pozitivie te cilat i harrojme kohe mbas kohe...por te cilat do te ishte mire ti perkujtojme here pas here :)

Falenderoju Zotit kur zgjohesh cdo mengjes, per punet qe duhesh ti bejsh gjate dites, pa marre parasysh se a i ben me deshiren apo pa deshiren tende!

Sy_kaltra
15-11-05, 10:57
I lumtur qofte ai qe nuk pret asgje sepse nuk do te zhgenjehet asnjehere.

vjeshta
15-11-05, 12:51
Kush gjen nje mik ,gjen nje thesar

Psikologu
15-11-05, 12:58
Pershendetje pėr temen i nderuari Arb!
Ndoshta e zgjasė pak , por ju kerkoj falje.
Sikur njeriu tė ishte mė shumė pozitv nė jeten e vetė , tė ishte i pa kapluar me stres , atehere cdo gjė do tė shkonte mbarė, por stresi dhe vetbesimi i ulet nuk ėshtė gjė qė duhet tė jetė percjelles nė jeten e njeriut , e kam fjalen nė anen negative , sepse nganjehere edhe kemi nevojė pėr tė.
Nganjehre njerezit e cenojn veten e tyre , por cenohen edhe nga tė tjeret dhe harrojnė se kan vlerė tė madhe dhe mund tė bejnė mė shumė edhe per veten e vetė , por edhe pėr rrethin dhe tė afermit e tyre.
Pra cdo kush vlenė mė shumė se tjetri.
Do tė cekja vetem kėtė thenje ketu:

E dua veten time , ashtu siq jamė, dhe duke e dashur veten time , kam forcė tė i dua edhe tė tjeret.

Me nderime:


Psikologu

Arb
15-11-05, 14:06
Menyra e vetme per te arritur tek nje argument me i mire, eshte shmangia nga ai.

Arb
15-11-05, 14:07
Nese ekziston vullneti, ekziston edhe menyra.

Psikologu
15-11-05, 14:50
I lumtur ėshtė ai qė e ka durimin , por me kohen dhe vendin.

Domira
15-11-05, 17:53
Ekzistojne dy menyra per te jetuar.
Njera qe nenkupton se asgje ne bote nuk eshte mrekulli dhe tjetra se cdo gje ne bote eshte mrekulli.

GURI SYLAJ
15-11-05, 18:29
I lumtur eshte ai qe pret dhe pritja realizohet ne te mire.

Artisti
15-11-05, 22:00
Mullini i Sabitit po blujke mire :lol:


.

laliloli
15-11-05, 22:18
Ju dua te gjitheve pa dallim

Domira
16-11-05, 07:56
Qe nje thenie te bukur :D

Lumturia eshte dicka e mbrendshme. Nese kete lumturi e krijojme mbrenda nesh, asgje nuk mund ta nxjerre me ate nga mbrendia jone.

Domira
16-11-05, 10:00
Beju i bute, i durueshem, modest dhe i sjellshem ndaj te gjtheve, sidomos beju i bute dhe i durueshem ndaj vehtes.
Shumica e brengave tua jane per shkak te ankthit te tepruar, mosdurimit per mangesite e tua; dhe kur ky shqetesim pushton ndjenjat e tua atehere krijon te meta te vogla e te padurueshme te cilat te shqetesojne…Beju i sinqerte ne kerkimin dhe permiresimin e vehtes por njekohesisht beju i durueshem me koshiencen, per dobesite e tua.

Artisti
16-11-05, 15:34
Supozimet jane Paragjykime,Nqofse doni te kuptoheni mire dhe drejt ,kur te flitni ju lutem Mos Supozoni por Pyetni


Artisti

Arb
16-11-05, 20:50
Si nje ilac ndaj shqetesimit, puna eshte me e mire se sa viski.

Honesty^uk.
16-11-05, 20:52
Mullini i Sabitit po blujke mire :lol:


.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

doGzona
16-11-05, 22:02
E ardhmja mvaret nga ne , jo nga koha qe e sjelle ate.

vjeshta
16-11-05, 23:05
Hajt se bahet mire :lol:

doGzona
17-11-05, 22:06
Nje fjale e embel nderton kala, nje e hidhur shemb nje dynja.

Sy_kaltra
17-11-05, 22:09
Ju Mund Te Jepni Pa Dashuri Por Ju Nuk Mund Te Dashuroni Pa Dhene.

doGzona
17-11-05, 22:26
Dashuria pa simpati dhe pa ndjenja quhet dhunim i fsheht.

Fortuna
18-11-05, 01:09
Mendoni pozitivisht qe te jeni pozitiv.

Arb
18-11-05, 01:41
Nuk ka asgje qe te frikesoj, nese refuzon te frikesohesh. - Ghandi

doGzona
18-11-05, 02:03
Duke e sulmuar zemrimin me zemrim , shkaktojme nje zemerim akoma me te madhe. Plutark

Lona
18-11-05, 13:32
Nuk je ai cfare mendone se je, por je pikerisht ai cfare te ka bere mendimi yt.

Barbaroza
18-11-05, 21:30
Mendo vetem pozitivisht qe te vete pozitivisht shumica e gjerave.Pesimizmit shpalli lufte!

zana e maleve
18-11-05, 21:32
lufto me vetveten nese don te arrish diqka qfare ke synim

Sy_kaltra
19-11-05, 11:31
Mėsimi mė i madh nė kėtė botė ėshtė vėshtėrsia : s’ka sukses ai qė nuk has nė vėshtėrsi.

Artisti
19-11-05, 12:24
Mbyllni temat e Patema :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:.

Sy_kaltra
20-11-05, 11:40
Shpirtgjeresia eshte lulishte e jetes njerezore.

Zana_ch
20-11-05, 11:50
Duaje veten tende pastej dine se qfar eshte te duash diken tjeter.....!!!!

Sy_kaltra
20-11-05, 12:03
Ėshtė zotėsi e madhe tė dish si duhet trajtuar tė mundurit.

Honesty^uk.
20-11-05, 13:04
Nje ngjarje e pafajshme e ciltersise,
ra pre e majme e hipokrizise.
E gatuar me lotet e dashurise,
u servir ne pjaten e cmendurise.

Me brohoritje e duartrokitje gostise,
I japin nje imazh qartesise.
Simpatizante, amatoret e rastesise,
Urojne jetegjatesine e poshtersise.

Honesty^uk.
20-11-05, 18:43
Neqoftese Ti do te jetosh 100 vjet une dua te jetoj nje dite me pak....keshtu nuk do te jetoj kurre pa ty!

Arb
28-11-05, 21:29
No matter who says what, you should accept it with a smile and do
your own work.

-- Mother Teresa (1910-1997) Albanian Missionary

Artisti
28-11-05, 22:04
Kane thene ktyne here :


---- Hyqmeti ,edhe tu befte Gomar,mos i hyp se here do kurdo kur te hyp tani permbi s mundesh me bajt --------


.

Luana
02-12-05, 23:41
rastesia, ndonjehere eshte edhe mbret i botes...!

rastesishT
03-12-05, 10:08
+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + ++ + + + ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++ ja pozitiva nese te duhen prap te jap,

+(plus) gjitnje eshte pozitiv.

Arb
03-12-05, 10:15
[quote="rastesishTja pozitiva nese te duhen prap te jap,

+(plus) gjitnje eshte pozitiv.[/quote]

rastesisht koke ksajde a?

Mire se te ka pru Zoti...

Barbaroza
03-12-05, 20:36
Ti vete je miku me i mire i vetes!

Sy_kaltra
03-12-05, 21:03
Kėmbėngulja e qėndrimi tė pamundshmen bėn tė mundshme.

rastesishT
03-12-05, 22:23
[quote="rastesishTja pozitiva nese te duhen prap te jap,

+(plus) gjitnje eshte pozitiv.

rastesisht koke ksajde a?

Mire se te ka pru Zoti...[/quote]

Mire se te gjeta

doGzona
04-12-05, 19:31
Miqesia e vertet eshte nje nga ato dukuri , per te cilat, njelloj si per gjarperinje gjigante detar, nuk dihet nese jan perftyrim apo egzistojne realishte.
Shopenhauer

Honesty^uk.
05-12-05, 21:52
E zbulova te verteten
Tani qe me erdhen mente,
Sa me shume qe i njoh njerzit,
Aq me shume i dua qente.

DEA
05-12-05, 22:48
Mos ofendo askend ne jete
Se gjuha esht nje thike e mprehte
E plaga e saj nuk eshte e lehte.
Aske mos e poshtero, dhe per aske mos fol keq (Fetare)

--------------------------------------------------------------------------------
Ha kur ke uri, martohu ne te ri - (Popullore)

--------------------------------------------------------------------------------

Te njohesh te tjeret eshte mencuri. Te njohesh veten eshte urtesia me e madhe. Ti imponohesh vullnetit te te tjereve eshte force. Ti imponohesh vetes eshte forca me e madhe - (Lao Ce)

Ditirambe
06-12-05, 05:41
Ujku qimen e nderron po Kesylkuqen s'e harron!!!

Sy_Kalterta
07-12-05, 12:25
Pėr tė njohur mirė njė tjetėr, duhet tė njohėsh mė parė vehten

vjeshta
07-12-05, 22:19
Qudia me e madhe zgjat 3 dite

Reana
07-12-05, 22:29
Qudia me e madhe zgjat 3 dite

Moj Vjeshta ndoshta nuk te vjen merzi qe po ta komentoj kete thenie, po une i njoh disa cudi qe zgjasin me shume :lol:

vjeshta
07-12-05, 22:32
Qudia me e madhe zgjat 3 dite

Moj Vjeshta ndoshta nuk te vjen merzi qe po ta komentoj kete thenie, po une i njoh disa cudi qe zgjasin me shume :lol:
Oj Reana hiq nuk me vjen merzi , :lol: ashtu thuhet ,po zgjat ma shum por jo sikur 3 dite e para :lol:

Kodra
17-03-06, 13:31
**********
**********
**********

Mendo nė mėnyrė pozitive !
Kodra

BlertaB
17-03-06, 13:38
Zoti e bekoft nejriun e mire qe eshte pozitiv.
Zoti e mallkoft njeriun e lige qe nuk don me ja pa askutj te miren.
Duhet te mendojm gjithne positivisht se vetm ather mundemi me arrit qellimin ne jete.....

Dea IS
18-03-06, 18:53
Nese deshironi te ju buzeqeshe jeta, depononi ne te disponimin tuaj te mire.

Spinoza

Dardanasi01
19-03-06, 01:04
Humbja, edhe nėse ndodhė

prap do tė jetė resultat i suksesit.

Dea IS
19-03-06, 18:55
E ardhmja i takon vetem atij qe harron urrejtjen dhe mbjell dashurine

Gete

Reana
05-04-06, 03:15
Do te dua gjithmone (n'dash me hater n'dash me zorr, qy:tongue: )!!!!

LABI
13-08-06, 23:50
Nje thenie ,qe me ka percjell gjate femijerise se hershme :

Kush lahet dhe pastrohet, prej shendetit shpesh gezohet :tongue:

turisti
01-09-06, 22:03
Fantazia ėshtė ma me rėndėsi se njohje.

seriozja_19
04-09-06, 21:53
1. Mendo gjithmone pozitivisht, edhe ne kohe te veshtire!
2. Nje buzeqeshje nuk i gezon vetem te tjeret kur te shohin por edhe ty personalisht :smile:

GURI SYLAJ
05-09-06, 07:51
Kush zgjohet heret i zen dy nafake,e kush zgjohet vone e presin tri ....te dera!

Vin-Diesel
06-09-06, 10:02
Bohet Mirė...!

seriozja_19
06-09-06, 17:24
Kush zgjohet heret i zen dy nafake,e kush zgjohet vone e presin tri ....te dera!

...kete me 3 nafaka para deres nuk po e kuptoj...a ka mundesi per spjegim? :biggrin:

Kaltrushi
07-09-06, 08:15
-------

Koha sheron Plag

-------

lyra2
02-08-08, 22:24
Kush duron fiton..

sakra
02-08-08, 22:47
Nė botė mund tė ketė tepėr urrejtje, tepėr vuajtje, tepėr mjerim, por kurrė nuk do tė ketė tepėr dashuri.


Dashuria dhe urrejtja nuk mund tė jetojnė nė tė njėjtėn zemėr..., zemra ėshtė e vogėl, nuk i nxė tė dyja.

Skyfter
02-08-08, 22:56
Think Pink!

Agolli
02-08-08, 23:03
''Te fitosh nohuri, eshte pune e dobishme per mendjen e njeriut, sepse vetvetiu largohen gjerat e padobishme dhe mbeten te mirat. Dihet se asgje nuk mund ta dashurojme ose ta urrejme, po nuk e ditem me pare se ē’eshte.''

L. Da Vinēi

GURI SYLAJ
03-08-08, 11:31
Fol e mushma menen!

vjeshta
08-08-08, 01:41
Mbas shiut rrezon dielli .

sakra
10-08-08, 12:19
Mos e lejo veten tė shndėrrohesh nė besimtar lypės, por shndėrrohu nė besimtar MIRĖNJOHĖS.

thellenza
10-08-08, 12:43
edhe dhembja eshte e tejkalushme.

Preshevar
12-08-08, 09:42
Te jeni te lumtur per te qen te mir ! Mirsia pa lumturi eshte si dielli ne dimer.

Embla
12-08-08, 17:15
"If you cannot do great things, do small things in a great way."

Rizuana
26-10-08, 11:33
...do t'bohet mire...