PDA

View Full Version : Xhelozia & Bukuria...!


Flaka_1
25-11-05, 06:25
Me endje & me respekt ju ftoj te diskutojme per kete teme!
A eshte e vertet se shoqeria xhelozon nese ti je i/e bukur?
Ju ka ndodh apo keni degjuar per kete rast?

Mendimet e juaja jane te mire se ardhura!

Vigani
25-11-05, 06:43
Me ka ndodh shpesh.Ani me ba e me kan edhe i pashem e edhe i mire ose i bukur mos t'vete hiē. Pashmeria&bukuria e njerit gjithemon "rrezikon" statusin e tjetrit ne rreth, keshtu e kam kuptue une.
Te pershendes Flaka, he dynja shkrete ne forumin tjeter e kam pase kete nik.

turisti
25-11-05, 11:49
Me endje & me respekt ju ftoj te diskutojme per kete teme!
A eshte e vertet se shoqeria xhelozon nese ti je i/e bukur?
Ju ka ndodh apo keni degjuar per kete rast?

Mendimet e juaja jane te mire se ardhura!

Pershendetje Flaka_1 per temen e hapu, ty dhe diskutuesit.

Personalisht, shume pak here ne jete kam pas rast qe dikush te habitet me - bukurine - time,por edhe jo qe njerzit nuk kan gjelozue. Pikerisht kjo eshte interesante, sepse ndoshta nuk jeni te bukur se sa duket ne momentin e pare, por garderoba e ban te veten ( fakt qe zbukuron,por karakterin nuk e mbulon - e meta kryesore :wink: ) dhe ndoshta len efekt aq te kundert sa qe t'pranishmit fillojne me gjelozue. Gjithmone kur ta shof naj person qe meriton te jet i i skenuar me syte, une i pushoj syte ne ate pershtatshmeri te atij personit me rrethinen, duke e eliminuar gjelozine ,sepse kure nuk e kam kuptuar pse dikush gjelozon ndaj dikujt ne raste te tilla...... :(

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

Naki
25-11-05, 19:10
Me endje & me respekt ju ftoj te diskutojme per kete teme!
A eshte e vertet se shoqeria xhelozon nese ti je i/e bukur?
Ju ka ndodh apo keni degjuar per kete rast?

Mendimet e juaja jane te mire se ardhura!


Nė kohen e adoleshences si gjimnazist Pashmėria luante njė xhelozi nė rrethin e moshatarėve tė mi,ah atė kohė lakmia pėr tė pėrfituar shoqėrim me njė vajzė tė bukur ishte sinonim i tė gjithėve.

Tani nė moshė tė pjekur si duket bukuria,pashmėria ka humbė efektin e xhelozisė dhe njė gjė tė tillė nuk kamė pėrceptuar.
Harrova Plaka ime po xhelozonė kohėve tė fundit kur po vishem mirė haaaaaaaaaaa.

Me nderime Naki

Barbaroza
25-11-05, 20:46
Mendoj se ekziston kjo mundesi,mundesia e te xhelozuarit nese ti je me e/i bukur se shoku/shoqja,por kjo u ndodhe moshave me te reja.Kur filllon te piqesh,kjo nuk luan ndonje rol!


P.S.o Naki,mos u vesh mire ore se paske per ta plake plaken tende para kohe,hahahahahaahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Vigani
25-11-05, 21:04
Flaka_1 ...
Edhe ne "pleqeri" po ndodhte, degjom ...!

tung!

Barbaroza
26-11-05, 15:36
Flaka_1 ...
Edhe ne "pleqeri" po ndodhte, degjom ...!

tung!

Po de po!

halla e madhe
04-12-05, 18:46
Flaka_1 ...
Edhe ne "pleqeri" po ndodhte, degjom ...!

tung!

Nuk besoj qe ne pleqeri gjalozohet bukuria,me teper mencuria :wink: :lol:

Barbaroza
04-12-05, 18:53
Flaka_1 ...
Edhe ne "pleqeri" po ndodhte, degjom ...!

tung!

Nuk besoj qe ne pleqeri gjalozohet bukuria,me teper mencuria :wink: :lol:

Po Viganica nuk eshte plake nga mosha,por ashtu po thote,nuk e di pse!? :evil:

halla e madhe
04-12-05, 18:57
Hajt moj se te dyte jane penzionera :wink: :lol: :lol:

Barbaroza
04-12-05, 19:06
Jo moj jo,derisa po merren dyte me shkrime dashnie akoma! :lol:

Vigani
06-12-05, 00:29
Oj Hallooooooooo,o pasha ty e pasha buken e kallamoqit sipas teje ndoshta jam pensioner veq tybe hala koret i ha.
hahahahahaahahhah.
Oj halle,asgje me mire ne kete jete se me u dashurue njeriu ne pleqeri spaska,e nese s'me beson pyete URATEN kur ta shohesh ndojhere se edhe ajo besoj qe ka me i vulose keto fjale te mijat.
Oj Halle,ishalla do kesh rastin e ta shohesh URATEN "Pensioneren" live ndojhere se tybe asnjeres 20 vjeqe udhen s'ja leshon,nejse de qysh e kan Gjermanet ate thenjen lange rede kurze sine,cdo qe te flase per te eshte e tepert se Barbaroza e njef besoj e ka pa njehere.
Halle,dreqnit kam degjuar se kurre s'po u plakshin,e edhe ne te dy tybe moti ja kemi dhene shkelmin pleqerise e bile bile pleqerise sone i kishte humbur adresa jone krejt.
Hajt me t'mira oj Halle e nderuar e jara bi u gzofsh ku do qofsh,e nje pershnetje speciale edhe nga kjo "Pensionerja"jeme hahahahahah.

Luana
06-12-05, 00:36
Oj Hallooooooooo,o pasha ty e pasha buken e kallamoqit sipas teje ndoshta jam pensioner veq tybe hala koret i ha.
hahahahahaahahhah.
Oj halle,asgje me mire ne kete jete se me u dashurue njeriu ne pleqeri spaska,e nese s'me beson pyete URATEN kur ta shohesh ndojhere se edhe ajo besoj qe ka me i vulose keto fjale te mijat.
Oj Halle,ishalla do kesh rastin e ta shohesh URATEN "Pensioneren" live ndojhere se tybe asnjeres 20 vjeqe udhen s'ja leshon,nejse de qysh e kan Gjermanet ate thenjen lange rede kurze sine,cdo qe te flase per te eshte e tepert se Barbaroza e njef besoj e ka pa njehere.
Halle,dreqnit kam degjuar se kurre s'po u plakshin,e edhe ne te dy tybe moti ja kemi dhene shkelmin pleqerise e bile bile pleqerise sone i kishte humbur adresa jone krejt.
Hajt me t'mira oj Halle e nderuar e jara bi u gzofsh ku do qofsh,e nje pershnetje speciale edhe nga kjo "Pensionerja"jeme hahahahahah.

Vigan , a paske harru huh , edhe une e kam pa live Viganin e Viganicen , :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nime kurr nuk keni me u plak ju dy pasha nanen , zaher pleqeria kishte harru adresen edhe te une , apo ndoshta nuk din me ardhe deri ne Canada , qka po thue ?

halla e madhe
06-12-05, 06:09
Oj Hallooooooooo,o pasha ty e pasha buken e kallamoqit sipas teje ndoshta jam pensioner veq tybe hala koret i ha.
hahahahahaahahhah.
Oj halle,asgje me mire ne kete jete se me u dashurue njeriu ne pleqeri spaska,e nese s'me beson pyete URATEN kur ta shohesh ndojhere se edhe ajo besoj qe ka me i vulose keto fjale te mijat.
Oj Halle,ishalla do kesh rastin e ta shohesh URATEN "Pensioneren" live ndojhere se tybe asnjeres 20 vjeqe udhen s'ja leshon,nejse de qysh e kan Gjermanet ate thenjen lange rede kurze sine,cdo qe te flase per te eshte e tepert se Barbaroza e njef besoj e ka pa njehere.
Halle,dreqnit kam degjuar se kurre s'po u plakshin,e edhe ne te dy tybe moti ja kemi dhene shkelmin pleqerise e bile bile pleqerise sone i kishte humbur adresa jone krejt.
Hajt me t'mira oj Halle e nderuar e jara bi u gzofsh ku do qofsh,e nje pershnetje speciale edhe nga kjo "Pensionerja"jeme hahahahahah.
Shyqyr zotit qe po e shifke ti me syte e tu.... :lol: :lol: Zoti ju zgjate dashnin,e mos u plakshit kurr more dreqen :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
06-12-05, 08:33
Halle. Kush jan more qata qe nuk po dikan me u plake t'i pys per recept!

Barbaroza
06-12-05, 09:56
Halle. Kush jan more qata qe nuk po dikan me u plake t'i pys per recept!
O Guri!
Keta jane dy dashnoret e gjalle te Venedikut, pra Vigani dhe Urata.
Ndersa per recete mendoj se ajo eshte dashuria qe kane per njeri-tjetrin dhe nuk i lejon te plaken!

GURI SYLAJ
06-12-05, 10:30
Faleminderit dhe atyre dashnoreve te Venedikut jete te gjate e te lumtur e me nje kallaballak ne familje. Ishalla tere jeten vec gaz e gezim kane.

doGzona
06-12-05, 20:58
Njeriu lind me bukurine e vete dhe me te rritet.
Ka njerez te cilet xhelozojne dike per shkak te bukurise, diturise dhe aftesive ose me nje fjale te prirjeve qe zoteron.
Bukuria eshte dhurate e natyres, ndersa mencuria dhe dituria jane me te rendesishmet dhe qe duhen fituar me pune dhe me mund.
Shpesh meshkujt dhe femrat, per shkak te bukurise, kane patur pasoja ne martese ose ne dashuri. Nga keto shkaqe kane lindur xhelozite nga frika se mos ai ose ajo do ta braktise.
Mendoj se raste te tilla ka mjaft, por kur njehere xhelozia mberrin kulmin, atehere ajo veshtire qe sherohet ose harrohet.

Murgesha
06-12-05, 21:17
Ishalla s'po mė plaket zemra deri nė momentin e fundit, se ka fytyra kogja si shumė jam plakur.
Ēka me ba? Vitėt s'po pyetnin as pėr dashuri e as pėr xhelozi. :lol: :lol:
Ka ndodhė qė shoqja ose shoku mė kane thėnė me xhelozi se jam e bukur, por janė gjėra qė s`ju kam kushtuar kurre rėndėsi. :wink:

Barb|Ka
06-12-05, 22:36
Ndodh valla!
Edhe pse p.sh. shoqja e ngushte nuk mundet me te thene, por te veshtron ashtu tinez..Cdokush ka qejf me qene i/e bukur..Por duhet te jesh e kenaqur me ate bukuri qe ta ka fal Zoti...
Ndodh bile shume!

Flaka_1
07-12-05, 14:36
Flaka_1 ...
Edhe ne "pleqeri" po ndodhte, degjome ...!

Tung!

Nuk e kam vecuar ne baze te moshes, pa e marre parasysh ate, njerezit e bukur e te mencur edhe ne pleqeri jane te tille ! :wink:

Flaka_1
09-12-05, 03:17
Mendoj se ekziston kjo mundesi, pra e te xhelozuarit nese ti je me e/i bukur se shoku/shoqja, por kjo u ndodhe moshave me te reja. Kur filllon te piqesh kjo nuk luan ndonje rol!


P.S.o Naki mos u vesh mire ore se paske per ta plake plaken tende para kohe,hahahahahaahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Vendase eshte e vertete se nuk ndodh ne pleqeri??
Per cilen moshe e ke fjalen ??

Flaka_1
09-12-05, 03:19
Me endje & me respekt ju ftoj te diskutojme per kete teme!
A eshte e vertet se shoqeria xhelozon nese ti je i/e bukur?
Ju ka ndodh apo keni degjuar per kete rast?

Mendimet e juaja jane te mire se ardhura!


Nė kohen e adoleshences si gjimnazist Pashmėria luante njė xhelozi nė rrethin e moshatarėve tė mi,ah atė kohė lakmia pėr tė pėrfituar shoqėrim me njė vajzė tė bukur ishte sinonim i tė gjithėve.

Tani nė moshė tė pjekur si duket bukuria,pashmėria ka humbė efektin e xhelozisė dhe njė gjė tė tillė nuk kamė pėrceptuar.
Harrova Plaka ime po xhelozonė kohėve tė fundit kur po vishem mirė haaaaaaaaaaa.

Me nderime Naki

Hahahah Naki Plak e ka me vend se Shpirti nuk plaket kurre !

Flaka_1
09-12-05, 03:22
Me endje & me respekt ju ftoj te diskutojme per kete teme!
A eshte e vertet se shoqeria xhelozon nese ti je i/e bukur?
Ju ka ndodh apo keni degjuar per kete rast?

Mendimet e juaja jane te mire se ardhura!
Pershendetje Flaka_1 per temen e hapu, ty dhe diskutuesit.

Personalisht, shume pak here ne jete kam pas rast qe dikush te habitet me - bukurine - time,por edhe jo qe njerzit nuk kan gjelozue. Pikerisht kjo eshte interesante, sepse ndoshta nuk jeni te bukur se sa duket ne momentin e pare, por garderoba e ban te veten ( fakt qe zbukuron,por karakterin nuk e mbulon - e meta kryesore :wink: ) dhe ndoshta len efekt aq te kundert sa qe t'pranishmit fillojne me gjelozue. Gjithmone kur ta shof naj person qe meriton te jet i i skenuar me syte, une i pushoj syte ne ate pershtatshmeri te atij personit me rrethinen, duke e eliminuar gjelozine ,sepse kure nuk e kam kuptuar pse dikush gjelozon ndaj dikujt ne raste te tilla...... :(

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P
TURISTI, as une nuk e kam kuptuar pse dikush xhelozon per dicka te tille :roll:

Psikologu
09-12-05, 13:24
Tė bukurit dhe tė bukurat janė cdo here tė vetmuar/a, sepse askush nuk ju pėrshtatet.
Xhelozia nė bukuri ėshtė budallalleku mė i madh qė mund te zoteroje nje njeri.
Dikush vuan te quhet / i e bukur, nė vend se te quhet i/e menqur, i/e aftė ose i/e kuptuar dhe perparimtar.

baxha
10-12-05, 06:09
Mendoj se ekziston kjo mundesi,mundesia e te xhelozuarit nese ti je me e/i bukur se shoku/shoqja,por kjo u ndodhe moshave me te reja.Kur filllon te piqesh,kjo nuk luan ndonje rol!


P.S.o Naki,mos u vesh mire ore se paske per ta plake plaken tende para kohe,hahahahahaahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Qy sa mirė!
Ty moj Barbaroza qė moti te kam percjellur nė shkrime, vec kam verejtur se je xheloze e madhe dhe dėshiron perhere tė jesh nder mė tė parat.
A thua i takon moshes se rritur apo cka?!
A je pjekė akoma a jo?!

Tung....

baxha
10-12-05, 06:14
Njeriu lind me bukurin e vete dhe edhe me te rritet .Ka njerez te cilet xhelozojne dikend per shkak te bukuris , dituris dhe aftesis ose me nje fjale prirjes qe posedon.Bukuria eshte pjese e jetes nga natyra , ndersa menquria dhe dituria jane rendesia me e madhe qe duhet te llogaritet shume.Shpesh ose meshkujt ose femrat per shkak te bukuris kan pasur pasoja ne martesen ose ne kalesen e tyre duke krijuar xhelozi edhe nga friga se mos ai/ajo do ta braktisin.Mendoj se raste te tilla ka mjafte , por kur njehere xhelozia fiton kulminacionin e vete te madhe , atehere ajo veshtire qe sherohet ose harrohet.

Po ti a ju qendron ketyre fjaleve apo jo?
Me duket se ti anon kah bukuria dhe aventura!
Edhe ty shpesh te kam lexuar tek kafja, sepse ishe komunikuese me shumė kėnd.
A thua ashtu edhe jashte forumit apo?

jadore
26-03-06, 01:58
..citat .....

...-Cdo virtyt eshte xheloze per tjetrin e xhelozija eshte dicka pjellore.
....Edhe virtytet mund te vdesin per shkak te xhelozise...

Laureta
26-03-06, 02:30
Hyra ketu per ta lexuar mendimin e jador dhe rastesisht pashe dhe shkrimet
e ketije BAXHA, qe me beri te cuditem pak me sjelljet e tij te adresuara ndaj Barbarozes dhe Dogzones.

Qy sa mirė , ty moj Barbaroza qė moti te kam percjellur nė shkrime , veq kam verejtur se je xheloze e madhe dhe dhėshiron cdo here tė jesh njė nderė mė tė parat , a thua i takon moshes se rritur apo cka ?!
A je pjekė akoma a jo?!

tung....

Pyetjen qe i ke bere Barbarozes une do ta kisha bere ty se...

A je pjeke akoma apo jo?


Kurse me shkrimin qe ju ke adresuar Dogzones.


PO ti ,a ju qendron ketyre fjaleve apo jo ?
Me duket se ti anon kah bukuria dhe avantura.
Edhe ty shpesh te kam lexuar vetem tek kafja , ishe komunikuese me shumė kėnd.
A thua ashtu edhe jashta forumit apo?

Pyetja ime do te ishte keshtu per ty.

Keni shume fytyra jashte forumit, ashtu sikur qe keni shume nofka ketu ne forum?
Silleni kaq dobet me te tjeret jashte forumit, sic silleni ketu?
I nenvleresoni, ofendoni dhe i nencmoni femrat dhe jashte forumit si ketu?
Apo nuk eshte faji yt, sepse jeni i edukur ne kete menyre?

Domira
26-03-06, 11:24
Xhelozia eshte veti te ciles sa me pak ti japesh rendesi aq me mire kalon. Bukuria mund te jete virtyt nese eshte bukuri shpirterore kurse nese eshte fizike atehere bukuria eshte nje veti fizike e lindur. E tash ciles i jep rendesi njeriu ose se si i kombinon ato, ajo eshte ceshtje e nevojave te brendshme te njeriut.

Dea IS
29-03-06, 18:33
Per fat te keq nese dikush eshte i dalluar ne shoqeri, qofte me bukuri, mencuri ose ndonje cilesi tjeter te mire, te tjeret do ta xhelozojne, dikush me shume e dikush me pak ( jo te gjithe por nje pjese po ).

Reana
29-03-06, 20:34
Po ti ,a ju qendron ketyre fjaleve apo jo ?
Me duket se ti anon kah bukuria dhe aventura!
Edhe ty shpesh te kam lexuar tek kafja, sepse ishe komunikuese me shumė kėnd.
A thua ashtu edhe jashte forumit apo?
Ty Baxha mos te kemi nga Policia Moraliste e qeverise se Talibanit???
Sic duket e paske veten ne qejf fort!
Po se kush ku rri e si rri e me kend rri, nuk e besoj te jete pune e askujt, pervec te involvuarve...keshtu qe nuk e di si te del rendi ty me i fut hundet tek punet e te tjereve!!!
Shikoje veten tende e punet e tua, se eshte me mire....:cool:

Artisti
30-03-06, 07:40
A e keni degjuar ate kengen?

"Xheloziaaaaaa, xheloziaaaaa..."

Valla e mire eshte kenga, por xhelozia hic. Une nuk jam xheloz, por e kisha keshillu gjithekend mos me qene shume xheloz, por vec pak :redface: .

Xhelozia shpreh dashurine,
xhelozia shpreh deshiren per te arritur dicka,
xhelozia shkaterron njerin.
Qyyyyy!

"Bukuriaaaaa, bukuriaaaaa!"

I njoh dy vajza me emrin Bukuri. Valla te bukura jane!
Hahaha!
Po e kane nje te mete...syrin qorr bre!
Hahahahahaha!

Bukuria nuk eshte asgje, nese nuk je i sinqerte dhe dinjitoz, nese perdore bukurine per qellime te ligshta, e hengre.

E keshtu me radhe!

Kaltrushi
21-04-06, 07:20
Ja dhe mendimi im.

Xhelozi ka gjithnje ne jete!
Xhelozia ekziston ne dashuri, pse jo edhe ne shoqeri, sic tha dhe Barbaroza. Xhelozia per shkak se shoku apo shoqja jane me te bukur, ndoshta eshte pak me e skajshme ne rini.

Me respekt

Kaltrushi

TONINO
21-04-06, 07:57
Pershendetje. besoj se te gjith keni pritur te pergjigjem edhe une APO, nuk ed ikush ka then ma perpara se xhelozija ndodh ma shum tek gjeneratat e reja, por ndodh edhe ma von te ket xhekozi, por tek shqiptaret ma shum koheve te fundit ka xhelozi, se filoni bonni pare e qoj shpijen ne 4 kat, une mendoj ashtu.

DMTH mu qe pom xhelozojkan qenkem i mir !!! apo e_martumja se sa per nga pasuria jam fikan...

Kaltrushi
21-04-06, 08:30
Pershendetje. besoj se te gjith keni pritur te pergjigjem edhe une APO, nuk ed ikush ka then ma perpara se xhelozija ndodh ma shum tek gjeneratat e reja, por ndodh edhe ma von te ket xhekozi, por tek shqiptaret ma shum koheve te fundit ka xhelozi, se filoni bonni pare e qoj shpijen ne 4 kat, une mendoj ashtu.

DMTH mu qe pom xhelozojkan qenkem i mir !!! apo e_martumja se sa per nga pasuria jam fikan...

i nderuar,

ma vure gazin

esht fjala tek Xhelozija ne shoqeri
sepse siq thua ti shqipetaret xhelozojn njeri ne tjetrin per shtepija e kudi une per gjera matriale.... aty me shume luan Rol Burresija, Krenarija ne Pasuri (une kam me shume e ti jo) keto jane ligesi te njeriut sipas mendimit time...
por mos ta tejkaloj temen....
nese ti xhelozon dike qe ai ka diqka e ti jo qfar do thot kjo: puno edhe ti per te arritur at nese don
mos te dal krejt nga shina ..... te kthena tek tema....
une pervehti nuk xhelozoj se ndonje shoqe apo shok esht e/i bukur apo me e bukur ..... vlersoj gjera tjera tek Shoqerija...

shpresoj se pak a shum e kuptove ket shkrim timin