PDA

View Full Version : Top Ten Posters


stubllani
01-12-05, 22:17
Top Ten Posters 10 postuesit mė tė mirė nė forum


Emri---------------Mesazhe


Murgesha----------20091

turisti---------------16933

Diana007-----------16588

Gentiana-----------11706

ShEjToNkA---------11566

Gjumashja---------11394

Barbaroza----------11132

Kercovari-----------11024

Dreni30-------------10119

Honesty^uk----------9409


Thu Dec 01, 2005 10:13 pm

Ju lumt vetem vazhdoni kėshtu :wink:

Fortuna
02-12-05, 03:25
Pergezime edhe nga une per arritjen e kaq shum shkrimeve nga anetaret e Top Ten Posters.

Por a jane gjithashtu edhe me te miret apo kan vetem numer me te madh te postimeve?

First
02-12-05, 03:32
Por a jane gjithashtu edhe me te miret apo kan vetem numer me te madh te postimeve?

Shum pyetje me vend . edhe une ket e kisha be si pyetje ?

Reana
02-12-05, 04:05
FirstAnėtarėsuar: 01 Dec 2005
Mesazhe: 2

Postuar: 01.12.2005 22:32 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Fortuna shkruajti:
Por a jane gjithashtu edhe me te miret apo kan vetem numer me te madh te postimeve?


Shum pyetje me vend . edhe une ket e kisha be si pyetje ?

Mbrapsht nė krye

per dikend qe eshte anetaresuar me 1 Dhjetor 2005, po me duket pyetje qesharake kjo!!! :? :lol: :lol:

turisti
02-12-05, 13:15
Pergezime edhe nga une per arritjen e kaq shum shkrimeve nga anetaret e Top Ten Posters.

Por a jane gjithashtu edhe me te miret apo kan vetem numer me te madh te postimeve?

Faleminderit shume Fortuna per pergezimet e tua.

Une mendoj ( po pergjigjna vetem per shkrimet e mia),qe numri i shkrimeve pasqyron sasien e kontakteve ne forum mes meje dhe forumistave. :P Se sa jane postimet e mira,ajo mvaret se kujt ēka po i pelqen dhe ēka gjejn ne ato postime....

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

Barbaroza
02-12-05, 16:59
Se pari falenderoj Stubllani per fjalet e adresuara ndaj neve ne top 10!
Ndersa rreth pyetjes qe ka bere Fortuna,mund te them per veten time se mundohem te jem e mire me te gjithe,pavaresisht se dikush mendon apo vepron ndryshe nga une dhe ndaj meje!
Ka qene nje kohe,kur kemi"luftuar"per numer postimesh,por kjo ka qene vetem gare humori mes neve dhe jo te gjithe jemi perfshire ne kete gare,por vetem anetaret qe shkruanim cdo dite.Ndersa tash,as qe shikoj sa postime kam bere,bile u befasova kur pashe kete liste sepse kam menduar se ka anetare qe kane shume me teper postime nga une dhe jam jashte"loje" :lol:
Pergjithesisht mundohem te shkruaj se pari per qejfin tim,pastaj edhe per te miren e forumit,kuptohet!

Kercovari
02-12-05, 18:35
Flm.Stublani

Jam numer nje i budallaqeve. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: Mos haroj Turistin se vetem aty nuk kemi konkurent as mentore,kritike,kardinale,popa e priftrinje,hoxhallare,dr.shkencash,politikan,debit ante e debitant,hidherime sepse te gjithe jan te thumbosur. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

ARVANITI
02-12-05, 21:29
Murgesha----------20091

+

turisti---------------16933

+

Diana007-----------16588

+

Gentiana-----------11706

+

ShEjToNkA---------11566

+

Gjumashja---------11394

+

Barbaroza----------11132

+
Kercovari-----------11024

+

Dreni30-------------10119

+

Honesty^uk----------9409


= 129962Gjithe Forumi ------370 030 postime---100%
Top Ten-------------130 000 postime---35,1%:shock:

Kercovari
02-12-05, 21:32
Me numratore i mblodhe o arvanit, :lol: :lol: :lol: :wink:

Barb|Ka
02-12-05, 21:35
Top Ten Posters 10 postuesit mė tė mirė nė forum


Emri---------------Mesazhe


Murgesha----------20091

turisti---------------16933

Diana007-----------16588

Gentiana-----------11706

ShEjToNkA---------11566

Gjumashja---------11394

Barbaroza----------11132

Kercovari-----------11024

Dreni30-------------10119

Honesty^uk----------9409


Thu Dec 01, 2005 10:13 pm

Ju lumt vetem vazhdoni kėshtu :wink:


Zoti ju lasht shnosh.. a thu kur e mrrij un qit shume se hahah

ARVANITI
02-12-05, 21:39
Me numratore i mblodhe o arvanit, :lol: :lol: :lol: :wink:

Hehhee,

mu lodhen pak gishtat, po nejse... :oops:

turisti
02-12-05, 22:23
Top Ten Posters 10 postuesit mė tė mirė nė forum


Emri---------------Mesazhe


Murgesha----------20091

turisti---------------16933

Diana007-----------16588

Gentiana-----------11706

ShEjToNkA---------11566

Gjumashja---------11394

Barbaroza----------11132

Kercovari-----------11024

Dreni30-------------10119

Honesty^uk----------9409


Thu Dec 01, 2005 10:13 pm

Ju lumt vetem vazhdoni kėshtu :wink:


Zoti ju lasht shnosh.. a thu kur e mrrij un qit shume se hahah

Mos u ban merak,por vetem posto. Vetem ashtu me komunikim te plote do t'i mrrijsh knaqesit e komunikimit dhe shumen.....

Te pershendes dhe mos u ndal. :P

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

Barb|Ka
03-12-05, 11:21
Mos u ban merak,por vetem posto. Vetem ashtu me komunikim te plote do t'i mrrijsh knaqesit e komunikimit dhe shumen.....

Te pershendes dhe mos u ndal. :P

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

flm shume mendoj tja filloj vetem me postime te jem edhe un ne qit Top :wink:

Diana007
03-12-05, 11:24
Top Ten Posters 10 postuesit mė tė mirė nė forum


Emri---------------Mesazhe


Murgesha----------20091

turisti---------------16933

Diana007-----------16588

Gentiana-----------11706

ShEjToNkA---------11566

Gjumashja---------11394

Barbaroza----------11132

Kercovari-----------11024

Dreni30-------------10119

Honesty^uk----------9409


Thu Dec 01, 2005 10:13 pm

Ju lumt vetem vazhdoni kėshtu :wink:

A ne treshen e pare qenkem aaaa :roll: :oops: :D

turisti
03-12-05, 13:42
Mos u ban merak,por vetem posto. Vetem ashtu me komunikim te plote do t'i mrrijsh knaqesit e komunikimit dhe shumen.....

Te pershendes dhe mos u ndal. :P

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

flm shume mendoj tja filloj vetem me postime te jem edhe un ne qit Top :wink:

Edhe une kam qene si ti,sot jam ketu,neser ndoshta prap i fundit.......

Te pershendes. :P

stubllani
03-12-05, 13:50
Te nderuar

Se pari me vjene mire qe teme po ju pelqen dhe besoj qe eshte nje teme qe i duhet ketij forumi ne veqanti staffit. Kjo teme nuk do te thot se te bejm gara me postime siq ceken edhe disa antar tjer.
Por kisha bere nje lutje stafitt qe njeri nga moderatoret ose administratoret ta mirmbaj kete teme duke e rifreskuar per nje kohe psh mbreda 2 muajve. Keshtu kishte me qene edhe nje ndere per top ten postersat qe po na zbukurojne forumin e dardanise.

me nderime stubllani :wink:

Barb|Ka
03-12-05, 14:09
stubllani tja loojm kohes krejt besom qe do tia dalim :wink: :P

Gentiana
03-12-05, 17:55
Te nderuar

Se pari me vjene mire qe teme po ju pelqen dhe besoj qe eshte nje teme qe i duhet ketij forumi ne veqanti staffit. Kjo teme nuk do te thot se te bejm gara me postime siq ceken edhe disa antar tjer.
Por kisha bere nje lutje stafitt qe njeri nga moderatoret ose administratoret ta mirmbaj kete teme duke e rifreskuar per nje kohe psh mbreda 2 muajve. Keshtu kishte me qene edhe nje ndere per top ten postersat qe po na zbukurojne forumin e dardanise.

me nderime stubllani :wink:

Stubllani nese nuk gabohem, nje teme te njejt e kemi tek diskutimet shoqerore ku autorja eshte Murgesha. :roll:

stubllani
03-12-05, 18:46
OK mund te ju kerkoj fale per kete por temat qe i duhen dardanis dhe staffit te saj duhet postuar ketu e jo tek tema shoqerore :wink:

tung tung

Honesty^uk.
03-12-05, 19:42
OK mund te ju kerkoj fale per kete por temat qe i duhen dardanis dhe staffit te saj duhet postuar ketu e jo tek tema shoqerore :wink:

tung tung

Paraqitje dhe reagime te tilla gjithmon duhen vlereuar dhe mesuar nga to

Te pershednes per temen, mendimet dhe sygjerimin tuaj

Honesty

Zabeli i bacės Brahim
02-01-06, 12:48
Te bėjmė pak analizė sa pėr informim: :)

Sipas listave tė prezentuara mė 01.12.2005 janė regjistruar :

370030 postime

minus

me 02.01.2006 janė postuar
397107 tekste/postim

= 27077 postim pėr 31 ditė!!!!ose 873 postim nė 24 orė!!!

Nėse vazhdojmė me ketė tempo pėr 14 muaj >27077*12= 379078 tekste do tė postohen!!!!

Qe do te thotė se pėr njė 14 muaj do ti kalojmė postimet qe i ka aritė forumi dardanai.de prej ditės tė parė deri me sot, edhe atė me supozim me ketė numėr tė anėtareve!!! :!: :!: :!:

Hmm, faktet e prezantuara flasin se numri i postimeve nuk ėshtė real, janė te zmadhuara...sidomos ai i top 10, (moredatore, administrator) qė gati se mbulon 50% e postimeve, nėse analizojmė dinamiken e 'postimeve' te top 10 ( sidomos moderat/amin) del se pėr 14 muaj ata do tė mbulojnė 70% e postimeve!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aty qėndron mashtrimi ! :wink: :lol: :lol: :lol:

Oseeee, numėratori i forumit ėshtė kurdisur me matematikė tė ēuditshme!!! :D , ani de ...veē vazhdoni :lol: :lol: :lol: :lol:

Bond
02-01-06, 22:19
I nderuari Zabeli i bacės Brahim, paske zbuluar njė ”mashtrim”!!

Nėse jeni aq i interesuar tė vertetoni kėte qė po ju mundon, sa pėr t’ua lehtėsuar mundin dhe kureshtjen po ju njoftoj pak si mund tė vertetoheni ne ketė zbulim ”mashtrimi” qė ia paske ngarkuar veti.

Pėr secilin anėtar qė shkruan nė forum mund tė gjeni afishimet e tyre nėse shkon nė profilin perkates dhe klikon nė butonin ”Gjej gjith mesazhet nga xxxxx”.

Nėse keni bėrė ketė kėrkes dhe keni has nė mosparaqitjen e afishimeve tė Top 12, po e perseris 12 diskutuesve tė parė, pra nuk mund t’i shofish tė gjitha postimet vetem 25 postimet e fundit pėr keta 12 tė parėt.

Tė shkojmė mė tutje, shtrohet pyetja pse nuk mund te shifen tė gjitha postimet e ketyre 12 tė parėve?

Secili diskutues qė i ka mbush 300 faqe me nga 25 afishime (qe do tė thot 7500 afishime) atij nuk i gjinden tė gjitha afishimet vetem 25 tė fundit, apo kerkuesi nuk i tregon tė gjitha afishimet vetėm 25 tė fundit apo faqja nr 1, e afishimet nė faqet tjera nuk i tregon me kėrkues, por shkrimet janė nė forum, pra me kerkues nė mėnyrė tė shpejtė nuk gjinden por jan ne forum dhe gjinden nese i kerkon duke shfletuar prej teme nė temė e faqe me radhė.

Taksirati i zi, tani me hy keta 12 tė parėt e me i kerku nji nga nji afishimet e veta a mos ju mungon ndonjė.

Nėse deshironi innformata edhe mė tė hollesishme mund t’ju drejtoj nė adres tė saktė ku qėndron problemi, pėrndryshe kush i ka ndėr 7500 postime nė forum mund tė hyjsh dhe ti numerosh nji nga nji pėr secilin diskutues, e pastaj na njofto pėr secilin sa afishime i mungojnė.

Meqense ėshte njė problem nė phpbb http://www.phpbb.com/bugs/viewreport.php?b=797 mund tė lexoni pak mė gjersisht pėr kete problem.

Pasi qe teksti ėshte nė gjuhen angleze nėse dikush e njef gjuhen e nuk priton mund tė perkthej qė tė ken tė njohur edhe Top 12, sepse mund tė ju lind dyshimi mos i kemi shitur afishimet e tyre kujt.


Me nderime Bond

Murgesha
02-01-06, 22:25
:lol: :lol: :lol: :lol:

Valla lum kush i shet postimet e mia, se mė mungojnė dikund 12500 copa.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Tomori
02-01-06, 23:22
Ju Uroje edhe ne te ardhmen sa me shum postime..!
Pershendes te gjithe antaret dhe moderatoret e Dardanis.de Ju Uroje fat e lumturi ne jet !

Njekohesishte shfrytezoje rastin tjy Uroje Vitin e Ri 2006 Gezuar :wink:

Zabeli i bacės Brahim
03-01-06, 23:47
I nderuari Zabeli i bacės Brahim, paske zbuluar njė ”mashtrim”!!

Nėse jeni aq i interesuar tė vertetoni kėte qė po ju mundon, sa pėr t’ua lehtėsuar mundin dhe kureshtjen po ju njoftoj pak si mund tė vertetoheni ne ketė zbulim ”mashtrimi” qė ia paske ngarkuar veti.

Pėr secilin anėtar qė shkruan nė forum mund tė gjeni afishimet e tyre nėse shkon nė profilin perkates dhe klikon nė butonin ”Gjej gjith mesazhet nga xxxxx”.

Nėse keni bėrė ketė kėrkes dhe keni has nė mosparaqitjen e afishimeve tė Top 12, po e perseris 12 diskutuesve tė parė, pra nuk mund t’i shofish tė gjitha postimet vetem 25 postimet e fundit pėr keta 12 tė parėt.

Tė shkojmė mė tutje, shtrohet pyetja pse nuk mund te shifen tė gjitha postimet e ketyre 12 tė parėve?

Secili diskutues qė i ka mbush 300 faqe me nga 25 afishime (qe do tė thot 7500 afishime) atij nuk i gjinden tė gjitha afishimet vetem 25 tė fundit, apo kerkuesi nuk i tregon tė gjitha afishimet vetėm 25 tė fundit apo faqja nr 1, e afishimet nė faqet tjera nuk i tregon me kėrkues, por shkrimet janė nė forum, pra me kerkues nė mėnyrė tė shpejtė nuk gjinden por jan ne forum dhe gjinden nese i kerkon duke shfletuar prej teme nė temė e faqe me radhė.

Taksirati i zi, tani me hy keta 12 tė parėt e me i kerku nji nga nji afishimet e veta a mos ju mungon ndonjė.

Nėse deshironi innformata edhe mė tė hollesishme mund t’ju drejtoj nė adres tė saktė ku qėndron problemi, pėrndryshe kush i ka ndėr 7500 postime nė forum mund tė hyjsh dhe ti numerosh nji nga nji pėr secilin diskutues, e pastaj na njofto pėr secilin sa afishime i mungojnė.

Meqense ėshte njė problem nė phpbb http://www.phpbb.com/bugs/viewreport.php?b=797 mund tė lexoni pak mė gjersisht pėr kete problem.

Pasi qe teksti ėshte nė gjuhen angleze nėse dikush e njef gjuhen e nuk priton mund tė perkthej qė tė ken tė njohur edhe Top 12, sepse mund tė ju lind dyshimi mos i kemi shitur afishimet e tyre kujt.


Me nderime Bond

Pa nervozė, :D
Thash vazhdoni me pune dhe sukses...edhe pse kam njohuri se si bėhet 'numrimi' nė php.apo asp e tjerė.Ok. nė rregull ėshtė! :D

POR, do tė ishte mė qėllimore t'ė shkruani mbi matematikėn qė e prezentova,numrat, ahh, numrat flasin dicka tjetėr.....sė fundi forumi dardania.de ėshtė interes i gjithė anėtarėve!

Suksese nė punė,

cdo tė mirė

krijuesiii
04-01-06, 00:47
...mendoj se keta top ten jane badihavgjite me te medhenje e shih per kete do te duhej ndoshta nje titull keshte: Top ten me te zellshem virtual e badihavgjite real, nejse mos e merrni fort afer zemres bere pak hajgare, me rendesi eshte Qualiteti i shkrimeve sesa Quantiteti...

tungiii

Murgesha
04-01-06, 00:57
...mendoj se keta top ten jane badihavgjite me te medhenje e shih per kete do te duhej ndoshta nje titull keshte: Top ten me te zellshem virtual e badihavgjite real, nejse mos e merrni fort afer zemres bere pak hajgare, me rendesi eshte Qualiteti i shkrimeve sesa Quantiteti...

tungiii

Ke tė drejtė Krijuesi.
Edhe ju keni shumė shkrime kualitative. :lol:

Bond
04-01-06, 01:00
I ndėruari Zabel i bacės Brahim, thua sė e paske ditur pėr problemin e php-sė, atėherė nuk po di se si paske arrijtur tė zbulosh ”mashtrime” qfar ”fenomeni” qenke!
Tani mė duhet tė ju sqaroj nė menyrė shum tė thjeshtė si mund tė llogaritėsh me atė matematiken tėnde

Ata klikerashat qė e kan pėrpiluar forumin, kan pėrpiluar edhe statistikat nė menyrė aq tė thjeshtė sa qė jan tė kapshme pėr gjdo pėrson qė din vetem shkrim lexim.

Mos tė zgjatim shum.

Filloja keshtu; pasi tė kyce nė forumin dardania.de, klikon nė butonin diskutime, tani e shef indexin e forumit, apo tė gjitha nėnforumet.

Po e marrim shembull nėnforumin e parė;
Diskutime Shoqerore --- temat e hapura = 361, mesazhe = 22765
e kėshtu me radh tatpjetė tė gjitha nenforumet.

Pėr tė gjetur ”mashtrimin” klikon nė butonin Diskutime shoqėrore, ke rastin tė shofish 50 temat e fundit nė kėtė nėnforum, aty shkruan p. sh. nė ketė moment qė po shkruaj tema e parė ėshte Sytė e tu, sytė e tu, pergjigje 1440 (apo 58 faqe me nga 25 mesazhe, por tė sqaroj edhe kete sė faqja e 58 e fundit mund tė ket prej 1-25 mesazhe, ishalla e kupton kete nese jo kliko nė te) e ju mund tė numeroni tė gjitha ato pergjigje a jan 1440 apo ėshtė mashtrim. (njė faqe i ka 25 mesazhe po tė ndihmoj qė ta lehtėsoj pak mundin 25)

Tema tjetėr me radh ”Kam mesuar”, pėrgjigje 721 e keshtu me radh.

Pra 361 tema nė kėtė nenforum (diskutime shoqerore) ku tė gjitha keto tema sė bashku kan 22765 mesazhe nė ketė moment qė po shkruaj.

Urdheroni i nderuari Zabeli i bacės Brahim, numėroni tem pėr tem te gjitha nenforumet me radh a jan aq mesazhe sa shkruan aty, kėshtu e ke mundėsinė tė kontrollosh terė forumin e nėse e gjen diku njė mesazh mė pak shkruaje publikisht, ja ku i zbulova mashtruesit, kėtu qenka njė mesazh mė pak nėse gjen diku.

Argetim tė mirė me matematiken tėnde i nderuar Zabeli i bacės Brahim.

krijuesiii
04-01-06, 01:08
...mendoj se keta top ten jane badihavgjite me te medhenje e shih per kete do te duhej ndoshta nje titull keshte: Top ten me te zellshem virtual e badihavgjite real, nejse mos e merrni fort afer zemres bere pak hajgare, me rendesi eshte Qualiteti i shkrimeve sesa Quantiteti...

tungiii

Ke tė drejtė Krijuesi.
Edhe ju keni shumė shkrime kualitative. :lol:


...shume falm Murgesh per konsideraten natyrishte e me kete edhe shtimin e top tenes-sate je shum e zgjuar ke respektin time bene nje udhe e dy pune e me kete shume Zonja te kane lakmi...


tungiii

Zabeli i bacės Brahim
04-01-06, 20:38
I ndėruari Zabel i bacės Brahim, thua sė e paske ditur pėr problemin e php-sė, atėherė nuk po di se si paske arrijtur tė zbulosh ”mashtrime” qfar ”fenomeni” qenke!
Tani mė duhet tė ju sqaroj nė menyrė shum tė thjeshtė si mund tė llogaritėsh me atė matematiken tėnde

Ata klikerashat qė e kan pėrpiluar forumin, kan pėrpiluar edhe statistikat nė menyrė aq tė thjeshtė sa qė jan tė kapshme pėr gjdo pėrson qė din vetem shkrim lexim.

Mos tė zgjatim shum.

Filloja keshtu; pasi tė kyce nė forumin dardania.de, klikon nė butonin diskutime, tani e shef indexin e forumit, apo tė gjitha nėnforumet.

Po e marrim shembull nėnforumin e parė;
Diskutime Shoqerore --- temat e hapura = 361, mesazhe = 22765
e kėshtu me radh tatpjetė tė gjitha nenforumet.

Pėr tė gjetur ”mashtrimin” klikon nė butonin Diskutime shoqėrore, ke rastin tė shofish 50 temat e fundit nė kėtė nėnforum, aty shkruan p. sh. nė ketė moment qė po shkruaj tema e parė ėshte Sytė e tu, sytė e tu, pergjigje 1440 (apo 58 faqe me nga 25 mesazhe, por tė sqaroj edhe kete sė faqja e 58 e fundit mund tė ket prej 1-25 mesazhe, ishalla e kupton kete nese jo kliko nė te) e ju mund tė numeroni tė gjitha ato pergjigje a jan 1440 apo ėshtė mashtrim. (njė faqe i ka 25 mesazhe po tė ndihmoj qė ta lehtėsoj pak mundin 25)

Tema tjetėr me radh ”Kam mesuar”, pėrgjigje 721 e keshtu me radh.

Pra 361 tema nė kėtė nenforum (diskutime shoqerore) ku tė gjitha keto tema sė bashku kan 22765 mesazhe nė ketė moment qė po shkruaj.

Urdheroni i nderuari Zabeli i bacės Brahim, numėroni tem pėr tem te gjitha nenforumet me radh a jan aq mesazhe sa shkruan aty, kėshtu e ke mundėsinė tė kontrollosh terė forumin e nėse e gjen diku njė mesazh mė pak shkruaje publikisht, ja ku i zbulova mashtruesit, kėtu qenka njė mesazh mė pak nėse gjen diku.

Argetim tė mirė me matematiken tėnde i nderuar Zabeli i bacės Brahim.

...po de... aha...duket se je i "zgjuar" , 'fenomen'...andaj na trego o sa ka qenė numri i postimeve gjate muajit tetor2005, perfundimisht me 31 tetor2005?

Bond
04-01-06, 21:07
I nderuar Zabeli i bacės Brahim, numroj njiherė mesazhet si ju sugjerova nė shkrimin e parė a po dalin tė gjitha, mė atė metoden e thjeshtė pasi qe ne statistika po dyshon, e pastaj qė tė kesh mė pak punė nisu nga regjistrimi i fundit qė i ke bėrė numrit tė postimeve nė forumin dardania.de

me 02.01.2006 janė postuar
397107 tekste/postim


vazhdo me llogaritje e matematik si po tė dalin e mos na nxjerr pun pėr imtesi.


Me nderime Bond

turisti
05-01-06, 21:52
Ndoshta ne zabelin e bacės Brahim ka :lol: numėrtore bashkohore e shkolles fillore..... :lol: :lol:

spirl_girls
05-01-06, 22:49
Ndoshta ne zabelin e bacės Brahim ka :lol: numėrtore bashkohore e shkolles fillore..... :lol: :lol:

Shumė ėshtė e mundur...