PDA

View Full Version : Njerezit qė janė gjithnjė me humor,ju pengojnė?


Barbaroza
02-12-05, 20:49
Te nderuar diskutues,na ndodhe shpesh qe ne mesin tone,qofte ne familje apo ne shoqeri,te ndeshemi me njerez qe nuk jane aspak serioze dhe cdo te paren apo te dyten fjale,e flasim ne humor sepse ate e kane shprehi ndoshta.Dhe pasi qe shume njerez ndodhe te jene me serioze,edhe nuk i durojne personat e tille shume!
Desha te dija nga ju nese ju pengojne personat e tille apo kenaqeni cdo here ne shoqerine e tyre?

Diskutime te kendshme!

laliloli
02-12-05, 20:55
Te nderuar diskutues,na ndodhe shpesh qe ne mesin tone,qofte ne familje apo ne shoqeri,te ndeshemi me njerez qe nuk jane aspak serioze dhe cdo te paren apo te dyten fjale,e flasim ne humor sepse ate e kane shprehi ndoshta.Dhe pasi qe shume njerez ndodhe te jene me serioze,edhe nuk i durojne personat e tille shume!
Desha te dija nga ju nese ju pengojne personat e tille apo kenaqeni cdo here ne shoqerine e tyre?

Diskutime te kendshme!

Pershendetje Barbaroza per temen .

Sa i perket pyetjes suaj ,une mendoj qe njeriu duhet te beje humor ,kur e kerkon vendi dhe momenti .Nuk mund te flasim me humor per qeshtje serioze dhe anasjelltas.

Lali

Artisti
02-12-05, 21:00
Te nderuar diskutues,na ndodhe shpesh qe ne mesin tone,qofte ne familje apo ne shoqeri,te ndeshemi me njerez qe nuk jane aspak serioze dhe cdo te paren apo te dyten fjale,e flasim ne humor sepse ate e kane shprehi ndoshta.Dhe pasi qe shume njerez ndodhe te jene me serioze,edhe nuk i durojne personat e tille shume!
Desha te dija nga ju nese ju pengojne personat e tille apo kenaqeni cdo here ne shoqerine e tyre?

Diskutime te kendshme!


Fortuna me ka mesue :

Ata qe hapin tema e nuk prononcohen vete, mi kritikue


Edhe ti ojjjj Barbaroza,pse nuk prononcohesh moj se pari e mandej mi lexue mendimet e tjereve :lol: :lol: :lol: :wink:


Prononcim te kendshem Barbaroza :lol: :lol:


.

Barbaroza
02-12-05, 21:05
Mire bre Artisti,po prononcohem edhe une qe te ta le rradhen ty me pastaj. :lol:
C'eshte e verteta,une i adhuroj personat qe bejne humor sepse jam tip qe u takoj me shume njerezve qe jane serioze jo veq ne pamje,por edhe ne brendi dhe kam nevoje te me beje dikush te qesh.Por,kam hasur ne jete edhe persona qe jane teper komik dhe te tillet me pengojne.Kam nje te aferm qe eshte i tille.Ai kurre ne jeten e tij nuk din ta flase nje fjale serioze. :lol: Por,gruas se tij i pengon shume dhe une e kuptoj ate grua sepse edhe une parapelqej tipat qe dijne kur duhet bere humor e kur jo!

Artisti
02-12-05, 21:15
Mire bre Artisti,po prononcohem edhe une qe te ta le rradhen ty me pastaj. :lol:
C'eshte e verteta,une i adhuroj personat qe bejne humor sepse jam tip qe u takoj me shume njerezve qe jane serioze jo veq ne pamje,por edhe ne brendi dhe kam nevoje te me beje dikush te qesh.Por,kam hasur ne jete edhe persona qe jane teper komik dhe te tillet me pengojne.Kam nje te aferm qe eshte i tille.Ai kurre ne jeten e tij nuk din ta flase nje fjale serioze. :lol: Por,gruas se tij i pengon shume dhe une e kuptoj ate grua sepse edhe une parapelqej tipat qe dijne kur duhet bere humor e kur jo!


Barbaroza ,tash ke hap nje teme te mire :lol: :lol: :lol: :lol: ,nuk po bej hajgare po ashtu eshte e nderuar.

Tash prite prononcimin tim :

Njerezit qe bejne humor,jane ne nje nivel me te larte se ata qe nuk bejne.
Nese qeshesh gjate tere kohes,normal jo tere diten pa nderpre hahahaha,do te shtohet jeta per 20 %.

Ata te cilet bejne humor,mua nuk me pengojn aspak,nqofse edhe une flas seriozisht e ata me humor e marrin ,por e kryejn ate pune qe eshte per tu kryer.

Ka te tille ,une e dua shume humorin e edhe une ndoshta nganjeher humorizoj pak shume,por punen e kryej :lol: :wink: .

Ate neveritje qe merr personi serioz gjate fjalimit serioz nga humoristi,kur te kryhet puna ,nuk i bjne mend me qe ka pase neveritje.

Valla po di

A po doni Patate me hanger se i kam shti do ne furre e u pjeken hahahahahah oh sa te shijshemmmmmmmmmArtisti

Barbaroza
02-12-05, 21:41
Artisti,te falenderoj edhe ty per prononcimin :lol:
Eshte e ditur se njerezit qe qeshen shume,edhe jeten e kane me me pak strese pasi qe.... :? jo tybe se di pse se nuk jam qe merrem me keto probleme,veq e di qe eshte mire te qeshesh!
:lol:
Hajt mi sjell ato patate sa jane te nxehta se nuk i ha te ftohura! :lol: :lol:

turisti
02-12-05, 21:44
Te nderuar diskutues,na ndodhe shpesh qe ne mesin tone,qofte ne familje apo ne shoqeri,te ndeshemi me njerez qe nuk jane aspak serioze dhe cdo te paren apo te dyten fjale,e flasim ne humor sepse ate e kane shprehi ndoshta.Dhe pasi qe shume njerez ndodhe te jene me serioze,edhe nuk i durojne personat e tille shume!
Desha te dija nga ju nese ju pengojne personat e tille apo kenaqeni cdo here ne shoqerine e tyre?

Diskutime te kendshme!

Pershendetje Barbaroza per ty,temen dhe diskutuesit.

Tema interesante,kur dihet se nga kendet e ndyshme -ndyshe dhe kuptohet. Joserioziteti nuk eshte me i keq se -serioziteti- qe genjen.
I kisha veque fjalet e Artistit te nderuar :
___________________________________________
"Ata te cilet bejne humor,mua nuk me pengojn aspak,nqofse edhe une flas seriozisht e ata me humor e marrin ,por e kryejn ate pune qe eshte per tu kryer. " -
______________________

fjalet qe nuk dojne koment sepse jane te mbushura me realitet. Nuk i takoj ketij grupit

pėr pak,sepse di edhe kur duhet me bisedue seriozisht a edhe kur eshte vendi per hajgare,megjithe qe gjithmone seriozitetin e shiqoj nga kendi i -humorit- ( ndoshta qe dua t'i analizoj problemet edhe nga kendi tjeter) sepse kam bindje qe serioziteti i tepert ja humb domethenjen realitetit.

:P SINQERITETI NUK ĖSHTĖ NĖ SERIOZITET,POR NĖ REALITET. :P

thjeshte & sinqertye,
TURISTI. :P

rastesishT
03-12-05, 10:04
Te nderuar diskutues,na ndodhe shpesh qe ne mesin tone,qofte ne familje apo ne shoqeri,te ndeshemi me njerez qe nuk jane aspak serioze dhe cdo te paren apo te dyten fjale,e flasim ne humor sepse ate e kane shprehi ndoshta.Dhe pasi qe shume njerez ndodhe te jene me serioze,edhe nuk i durojne personat e tille shume!
Desha te dija nga ju nese ju pengojne personat e tille apo kenaqeni cdo here ne shoqerine e tyre?

Diskutime te kendshme!

Nese vazhdimisht vepron me te njejtin gjest me shkon teper nerva, dhe pse nje here eshte per te qeshur , por nga perseritja e tepert me shkon nerva.

Humori duhet te perdoret ne vendin aty ku eshte per tu ber humor.

Diana007
03-12-05, 10:11
Urieme per tem Barbaroza

Nuk me pengoj aspak bash knaqem me asi njerz :D :wink: ta boj diten 1 or.

Arb
03-12-05, 10:19
N'hall me ju femnat...

Po t'jemi serioz, ankoheni se po ju shtime te mendoni shume...

Po t'jemi me humor, ankoheni se jeni lodhur nga qeshja e tepruar...

Hec e bjeri ne fije femnes...

Barbaroza
03-12-05, 11:59
N'hall me ju femnat...

Po t'jemi serioz, ankoheni se po ju shtime te mendoni shume...

Po t'jemi me humor, ankoheni se jeni lodhur nga qeshja e tepruar...

Hec e bjeri ne fije femnes...

Po duhet me dijte bre kur duhet me qesh e kur me qajte,qy!Nese veproni keshtu,fija gjendet saora! :wink: :lol:
Por vertete ka njerez qe e teprojne!

rastesishT
03-12-05, 12:03
N'hall me ju femnat...

Po t'jemi serioz, ankoheni se po ju shtime te mendoni shume...

Po t'jemi me humor, ankoheni se jeni lodhur nga qeshja e tepruar...

Hec e bjeri ne fije femnes...

Po duhet me dijte bre kur duhet me qesh e kur me qajte,qy!Nese veproni keshtu,fija gjendet saora! :wink: :lol:
Por vertete ka njerez qe e teprojne!

Barbaroza po ti ketu ne forum a te ka ra ne sy ndonje qe vertet te shkon nerva

Barb|Ka
03-12-05, 12:05
hm jo bre se ta ndreqin diten...amon me bo bajat shume nerva me shkojn qdo send ka kufi :lol:

laliloli
03-12-05, 12:12
Urieme per tem Barbaroza

Nuk me pengoj aspak bash knaqem me asi njerz :D :wink: ta boj diten 1 or.

Po mire moj Diana ,kur ti flet diqka serioze ,a nuk te neverit qeshja e tepruar??

MemphiSx
03-12-05, 12:13
hm jo bre se ta ndreqin diten...amon me bo bajat shume nerva me shkojn qdo send ka kufi :lol:


O ti bre naten dit ta bon :P

Diana007
03-12-05, 12:18
Urieme per tem Barbaroza

Nuk me pengoj aspak bash knaqem me asi njerz :D :wink: ta boj diten 1 or.

Po mire moj Diana ,kur ti flet diqka serioze ,a nuk te neverit qeshja e tepruar??

Kupohet Lali aty kur asht se diqka serioze :wink:

Barb|Ka
03-12-05, 14:00
Memphis X pse ke nejt me mu qe me dit a ta boj a jo a :wink: :P

Barbaroza
03-12-05, 15:14
N'hall me ju femnat...

Po t'jemi serioz, ankoheni se po ju shtime te mendoni shume...

Po t'jemi me humor, ankoheni se jeni lodhur nga qeshja e tepruar...

Hec e bjeri ne fije femnes...

Po duhet me dijte bre kur duhet me qesh e kur me qajte,qy!Nese veproni keshtu,fija gjendet saora! :wink: :lol:
Por vertete ka njerez qe e teprojne!

Barbaroza po ti ketu ne forum a te ka ra ne sy ndonje qe vertet te shkon nerva

Jo, rastesishT!Ketu po lexoj vetem hahahahahahaaaaa ,e qe nuk po ua degjoj zerat askujt se ndoshta me kishin penguar. :lol:
Por,nese dikush pas shkrimit tim serioz fillon me ikona: :lol: :lol: ,atehere ndoshta me iriton pak,por ketu eshte virtualitet dhe pak me lehte! :)

Gentiana
03-12-05, 18:24
Me shume me pelqejn personat qe kur duhet te jen serioz te behen edhe ashtu (dmth siq esht vendi te behet kuvendi) sepse ēdo gje si edhe humori e ka vendin dhe kufirin e vet, apo jo?!

Barbaroza
03-12-05, 18:40
Eshte edhe ajo e kunderta e kesaj,njerez serioze qe asnjehere apo fare rralle qeshin edhe kur duhet qeshur.Edhe keta,e teprojne! :lol: :wink:

GURI SYLAJ
03-12-05, 18:59
Kur te gjithe qeshin , qesh edhe ti por kurr mos harro se vetem i marri qeshe gjithmone.

halla e madhe
03-12-05, 19:10
Personi qe ka humor te shendosh eshte i mireseardhur,humori i tepruar te shpien ne cmendje :wink: :lol:

aferdita
03-12-05, 19:57
Te nderuar diskutues,na ndodhe shpesh qe ne mesin tone,qofte ne familje apo ne shoqeri,te ndeshemi me njerez qe nuk jane aspak serioze dhe cdo te paren apo te dyten fjale,e flasim ne humor sepse ate e kane shprehi ndoshta.Dhe pasi qe shume njerez ndodhe te jene me serioze,edhe nuk i durojne personat e tille shume!
Desha te dija nga ju nese ju pengojne personat e tille apo kenaqeni cdo here ne shoqerine e tyre?

Diskutime te kendshme!

Pershendetjte Barabaroza dhe me te vertet eshte teme interesante
un per veti nuk mundem me bisedu me njerz qe veten humor bejne dhe ka shume njerz(qe i njoh un) edhe nese ka qene tema serioze,kane filluar humor edhe pse nuk ka qene..
si tha edhe me lart lali,humori perdoret veten kur te eshte vendi dhe nevoja....

kalofshi mire
Aferdita

Reana
03-12-05, 20:33
Mjeket konsiderojne se te arrish te shohesh aspketin pozitiv, qofte edhe humorin, ne cilendo situate, eshte shume me e shendetshme, per shak te hormoneve te cilat lirohen kur njerezit jane me emocione pozitive.
Kjo nuk eshte patjeter qasje jo-serioze, shkurt eshte me e shendetshme sesa stresi, qe shkaktojne emocionet negative, te brengosjes, hidherimit, apo edhe ngrirja e teresishme e ndjenjave!

Sa i perket shembullit te shoqes, dy bashkeshorte, kane kontrate mes tyre, qe te jene prane njeri-tjeterit edhe ne te mire edhe ne te keqe; Nese ky bashkeshorti eshte dikush qe injoron ne teresi komentet/kerkesat e bashkshortes duke i trajtuar si teme humori, atehere ajo duhet ta ri-analizoje kontraten qe ka me bashkeshortin e saj; por nese bashkeshorti eshte dikush qe gjate shqyrtimit te kerkesave te bashkeshortes gjerat mundohet ti shohe me gazmend, atehere ajo ka nevoje te lirohet prej stresit dhe shtrengimeve emocionale-ka shume persona te cilet te rritur ne mjedis shume serioz, vazhdojne te jetojne me ndjenja te shtanguara, dhe kjo aspak nuk eshte e shendetshme!

Naki
03-12-05, 22:06
Relaksimi i bisedave me njė dozė tė humorit nė Shoqėri ėshtė njė parameter qė krijonė njė atmosferė tė ngrohtė dhe rritė interesimin e integrimit nė bisedė.
Tani mu kujtua njė profesor i imi nė shkollen e mesme ēė Ligjeronte Lėnden e Fizikės duke pėrdorur Humorin e dozuar gjatė ligjerimit arrinte tėrė nxėnsit ti mobilizojė tė jenė aktivė dhe tė gjithė kur arrinte pėrfundimi i orės sė mėsimit na dukej se kishte kaluar shumė shpejtė.

Vertetė humori i dozuar nė vende dhe situata tė pėrshtatėshme ėshtė i dobishėm pėr derisa nuk pėrdoret pėr ta injoruar ,pėrqeshur ose ushtruar Mobing nė shoqėri.

Me nderime Naki

Arb
04-12-05, 02:13
Po duhet me dijte bre kur duhet me qesh e kur me qajte,qy!Nese veproni keshtu,fija gjendet saora! :wink: :lol:
Por vertete ka njerez qe e teprojne!

Po po, nashta edhe e dijme, po nuk dojme se...

Barbaroza
04-12-05, 18:50
Atehere edhe ne nuk dojme me ju lene rehat,desha te them qe te na kuptoni,se shume po qaheni se s'mund t'i kuptoni grate! :lol: :wink:

jadore
19-01-06, 23:01
-jo--por shume here ka raste (kur vete nuk jam ne humor te mire )dhe pyes veten ??--ku gjejne kaq energji, keta persona qe qdo gje e shofin ne jete nga kendveshtimi i humorit!!!!-!

turisti
19-01-06, 23:08
-jo--por shume here ka raste (kur vete nuk jam ne humor te mire )dhe pyes veten ??--ku gjejne kaq energji, keta persona qe qdo gje e shofin ne jete nga kendveshtimi i humorit!!!!-!

Ndoshta nga sistemi :lol: bubrreci i saritė...... :lol:

jadore
19-01-06, 23:09
Ndoshta nga sistemi :lol: bubrreci i saritė...... :lol:
--ndoshta !!-por une kurr nuk kam ndegjuar per kete sistem??

turisti
19-01-06, 23:11
--ndoshta !!-por une kurr nuk kam ndegjuar per kete sistem??

Eshte sistemi im personal dhe e perdori ne -turizem- dhe ne jete...... :lol:

jadore
19-01-06, 23:12
Eshte sistemi im personal dhe e perdori ne -turizem- dhe ne jete...... :lol:
-hahahahahaa ani me sguri sjell sukses apo ??-

turisti
19-01-06, 23:14
-hahahahahaa ani me sguri sjell sukses apo ??-

:P :P 100% deri tash. :P :P

jadore
19-01-06, 23:15
:P :P 100% deri tash. :P :P
--vazhdoje pra (mos gabo te ndrrosh)sistemin !!

turisti
19-01-06, 23:16
--vazhdoje pra (mos gabo te ndrrosh)sistemin !!

Faleminderit.Ashtu do te jet me siguri deri ne funde te jetes..... :P :P

Estella
30-01-09, 23:02
Te nderuar diskutues,na ndodhe shpesh qe ne mesin tone,qofte ne familje apo ne shoqeri,te ndeshemi me njerez qe nuk jane aspak serioze dhe cdo te paren apo te dyten fjale,e flasim ne humor sepse ate e kane shprehi ndoshta.Dhe pasi qe shume njerez ndodhe te jene me serioze,edhe nuk i durojne personat e tille shume!
Desha te dija nga ju nese ju pengojne personat e tille apo kenaqeni cdo here ne shoqerine e tyre?

Diskutime te kendshme!

Edhe humori i tepert apo me mire me thene ne kohen jo te duhur me pengon shume....

shfletuesi_
30-01-09, 23:05
Kujt i shkon pershatje pse jo... humori i mire eshte qdohere i mireseardhur...

emine
30-01-09, 23:14
merzi i kam disa persona qe jan ka flasin per ngjarje te dhimbshme e knej kan buzen en gaze,e perzijne te keshmen me ke kajtne,mes ka shikoi seri,,,edhe pse jam tip qe bej humor dhe jan bind shumica qe 24 ore rri kshtu,,,me pelqen shume te rri e terhkun ne shum raste dhe me te vertet cdo gje e ka vendin e vete dhe masen e vet,,,,,,

LuLjaa
31-01-09, 01:07
Jo valla mu sum pengon sen, bilee bash ne qef e kam humorin :)

romansa
31-01-09, 13:40
..edhe une i adhuroj ata njerez qe kane sens humori,

Arkza
31-01-09, 14:01
Une per Veti Ushqehem me Humorin , si duket per mua njefare Forme eshte Ilaq i shpritit tim , Por muj te them se nese eshte diqka Serioze Siduata me pengon shume shume Humori i dikuj i cili e bon ne kohen jo e duhur !

P/S Kam pas shume Raste dhe kam pa se P/SH Ne Darsum vjen dikush qe qe i ka vdek dikush e vjen ne darsum i/e Deshpruar !!!
Ndresa Ata qe jan ne Gezuar shkojne ne te pame thu ti kan shku ne Darsmum !!!
Ata te Mequm, kan than edhe ti paq shume merzi nese shkon ne darsum shko si darsum e jo si ne te pame !!! dhe edhe ti paq shume Gezime ne te pame shko ne te pame e jo si ne Darsum !!

Gjumashja
01-02-09, 08:30
Perderisa nuk teprohet nuk me pengojn aspak... edhe ashtu jeta eshte e shkurter...!

shfletuesi_
01-02-09, 21:54
Perderisa nuk teprohet nuk me pengojn aspak... edhe ashtu jeta eshte e shkurter...!

ti se tepron kurr... me pelqejn shakat tua..

Prishtinasja_
01-02-09, 21:55
Jo, perkundrazi ndjehem mire ne mesin e tyre ! :biggrin:

shfletuesi_
01-02-09, 22:01
Jo, perkundrazi ndjehem mire ne mesin e tyre ! :biggrin:

Atehere lumja ti nje fshatar i modernizuar din te bej edhe shaka...

jadore
01-02-09, 22:38
jo aspak , nese vertet ata dine ta kuptojne qe jane ne humore ,

e pa durushme eshte kur qeshet pa arsy , e jo rralle has ne tipa te tille ..

Guri i madh
01-02-09, 22:41
mjeku ka than qeshja esht shendet

Jana
02-02-09, 10:18
Jo perkundrazi em pelqejn.....

desert
02-02-09, 14:01
Po zakonisht mė pėlqejn perderisa nuk perdorin persona tjerė si objekt humori.

E embla
02-02-09, 20:34
Mua personalisht jo nuk me pengojne...secili ka jeten dhe menyren e vet e te shprehurit......Mund ta quaj veten nje njeri me humor sepse te shumten e kohes bej dhe jam shakaxhesh por e di dhe limit dmth kur duhet te jem edhe kur jo..

Ka dite qe ndjehem shume shume e merzitur por jeta eshte e atill na gezon na hidheron na merzit etj etj...

Diana007
03-12-09, 13:39
Jo , aspak!

Oltiana1
06-12-09, 13:35
Nuk mė pengojnė por nganjėherė edhe humori ka njė kufi mendoj :)

emine
06-12-09, 16:26
me pengojne ata me qere bajat se me humor kurr jo,,,

murrizi
06-12-09, 16:34
me pengojne ata me qere bajat se me humor kurr jo,,,
Edhe unė jam i pajtimit deridiku me Eminen, qė bajatat, s'hahen me kurgjo....
Ndėrsa sa i pėrket titullit tė temes, edhe pėr ata "humor(zinjė)" qė su dihet kur e kan mahi, e kur njėmendt, m'shkojn n'nerva boll a.

thellenza
07-12-09, 19:34
Jo nuk me pengojn aspak, i pelqej shume njerzit qe kan humor te mire.. por cdo gje duhet te kete kufi, e edhe humori.

halla e madhe
08-12-09, 09:54
....humori eshte per mua sikurse krypa n'gjelle....njerzit pa humor me dhimben shume,kalojne kete jete qorraz!:tongue:

GURI SYLAJ
08-12-09, 10:05
Humori me pelqen por kur eshte me ngapak marre!!

shfletuesi_
08-12-09, 10:16
Edhe hajgarja nganjehere eshte e tepert... :) E kam nje koleg ne pune qe ai nuk e tepron kurr edhe pse qdohere me ben te qeshem nga natyra eshte ashtu :)