PDA

View Full Version : Burri sot..?


Faqet : [1] 2

Kavaleri
10-12-05, 08:15
Nuk di n`doshta esht e tepert kjo tem,apo esht n`doshta edhe e njejte diku ketu..
Mire por shpresoj qe jo.

Temen qe e hapa me intereson mendimi i c`do Zotrij ketu,a ka me burra sikur tyrnihere..?
Mire por nuk e kam ate mendim burr ta quash me rrahun gruan,apo dhe femijen,se ajo eshte marri,apo per ti nejtun gadito para syve,por kshtu taman burr menedoj.
E di se do ta quani edhe n`doshta antik,mir por ai esht mendimi juaj.

Do i lixoj me vemendje..

Ju falemnderit.

Labi_nEgA
10-12-05, 09:03
pershendetje njeri .

po more ka hala burra qysh ska un qashtu menjo.
ka edhe asi qe veq kut kullen nje her sduhet mo hahhahpershendetje i nderuar nga un LaBi_nEgA

dr1ta
10-12-05, 10:03
Antik ska , vetem veterana :lol: :lol: :lol:

Artisti
10-12-05, 10:07
Nuk di n`doshta esht e tepert kjo tem,apo esht n`doshta edhe e njejte diku ketu..
Mire por shpresoj qe jo.

Temen qe e hapa me intereson mendimi i c`do Zotrij ketu,a ka me burra sikur tyrnihere..?Mire por nuk e kam ate mendim burr ta quash me rrahun gruan,apo dhe femijen,se ajo eshte marri,apo per ti nejtun gadito para syve,por kshtu taman burr menedoj.
E di se do ta quani edhe n`doshta antik,mir por ai esht mendimi juaj.

Do i lixoj me vemendje..

Ju falemnderit.


Kavaleri,ti hape temen por mendimin tend nuk e shkruajte.

E ti zoteri Kavaleri,a mendon se ka burra sot ?

Pas prononcimit tend do te prononcohen shume tjere !!!!


Artisti

halla e madhe
10-12-05, 14:11
pershendetje njeri .

po more ka hala burra qysh ska un qashtu menjo.
ka edhe asi qe veq kut kullen nje her sduhet mo hahhahpershendetje i nderuar nga un LaBi_nEgA

Labi_ti flet nga pervoja a :wink: :lol: :lol:

Vigani
10-12-05, 14:30
Burra ka veq femije me shume.

Barbaroza
10-12-05, 17:36
Burra ka veq femije me shume.

Edhe ate femije qe veshtire se rriten ndonjehere!

e_martumja
10-12-05, 17:46
Burrat kan mbet neper oda kurse tash ka vetem burreca :wink:

Kalt
10-12-05, 17:53
Burrat ne oda me kater qyshe jane burrecat e _martumja.
Paske probleme me duket mua. :wink:

e_martumja
10-12-05, 17:55
Burrat ne oda me kater qyshe jane burrecat e _martumja.
Paske probleme me duket mua. :wink:


me duket edhe ti te kokshe burrec allaile a i ke vesh kulat? :lol: :lol: :lol: :lol:

Kalt
10-12-05, 17:59
Burrat ne oda me kater qyshe jane burrecat e _martumja.
Paske probleme me duket mua. :wink:


me duket edhe ti te kokshe burrec allaile a i ke vesh kulat? :lol: :lol: :lol: :lol:

E tregove menjehere ate vesin e keq qe ke e qe e permende te shkrimet e tua. Mos u ngut te te fole goja para mendjes.
Qysh i dallon ti burrat e burrecat? Cfare pervoje ke ne kete drejtim? :roll:

Murgesha
10-12-05, 18:06
A paska burra ende a?? :roll: :roll: :roll:

e_martumja
10-12-05, 18:06
Mire e ke se puna me gutje nuk eshte mire dhe u guta por ja futa pa lidhje more ku mundem te vlersoj se si je merre me mend se ma mire me qen burrec se kafsh.
Allile a e ndive vehten burrec? shpresoj qe nuk e ke ndi se si thojn me nje fjal popullore budalla e tregon vehten.

Cila ke pyetje ne cilen drejtim :lol: :lol: :lol:

e_martumja
10-12-05, 18:07
A paska burra ende a?? :roll: :roll: :roll:


Po Murgesha se me erdhi ky qyqani jem asi ky burri im :lol: :lol: :lol:

Murgesha
10-12-05, 18:09
Po Murgesha se me erdhi ky qyqani jem asi ky burri im :lol: :lol: :lol:

Qata thash edhe unė moj. :lol: :lol: :lol:
Shumica e grave thojme, pusi jem, qyqyni jem, gjytyrimi jem, pėr burrat tanė e kėndej po lavdėrohen se janė burra. :lol: :lol: :lol:

sherri
10-12-05, 18:12
BURR i forte a,a e pate aty pytjen?
qe kush esht burr:
Burrit te fort! duhet me i erdht era duhan edhe nersjetllave!
Burri kure te fryn e shym llamen vjerrun ne mure,prej kater metrave!?
e ai qe esht me te vertet Burr i fort,me i fry dashit permas spo muj me than ne b.... ja ndrejton brinat! hahahaahahhaah po ska asi Burra sot,per ata kan qu kok grat :wink:

vushtrria
10-12-05, 18:13
Mos folnu ju vetmeveti,por thuani para syshe burrit qe eshte qyqan,se vallahin bilahin ne bafshin me ju ndi qka po folni ju ma as per burra tjer nuk keni me mbet ahhahahahahahahahahahaha

Murgesha
10-12-05, 18:17
BURR i forte a,a e pate aty pytjen?
qe kush esht burr:
Burrit te fort! duhet me i erdht era duhan edhe nersjetllave!
Burri kure te fryn e shym llamen vjerrun ne mure,prej kater metrave!?
e ai qe esht me te vertet Burr i fort,me i fry dashit permas spo muj me than ne b.... ja ndrejton brinat! hahahaahahhaah po ska asi Burra sot,per ata kan qu kok grat :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:Eh mė tregojke rahmetlija gjyshi im, ktyne herė thojke kur u kollsha nė oborr gjyshes shurra pik pik nė shtėpi mbrenda i shkojke prej frigės. E tash burrat edhe kur kanė grip kollen nė mindil mos me ba shum zhurmė me na e prishė qetėsinė. :lol: :lol:

Murgesha
10-12-05, 18:19
Mos folnu ju vetmeveti,por thuani para syshe burrit qe eshte qyqan,se vallahin bilahin ne bafshin me ju ndi qka po folni ju ma as per burra tjer nuk keni me mbet ahhahahahahahahahahahaha


:lol: :lol: :lol: :lol:

Hajt more se kur tė thotė gruaja tarzan kuptoje tė kundėrtėn. :wink:

Reana
10-12-05, 18:20
BURR i forte a,a e pate aty pytjen?
qe kush esht burr:
Burrit te fort! duhet me i erdht era duhan edhe nersjetllave!
Burri kure te fryn e shym llamen vjerrun ne mure,prej kater metrave!?
e ai qe esht me te vertet Burr i fort,me i fry dashit permas spo muj me than ne b.... ja ndrejton brinat! hahahaahahhaah po ska asi Burra sot,per ata kan qu kok grat :wink:

hemmm :roll: ...a je i sigurte se e ke pershkruar "burrin" ketu??? :lol: :lol: :lol: :lol: :arrow: :lol: :lol: :lol: ..
me shume po me duket se ke pershkruar fare krijese te shpellave :lol: :!:

Barbaroza
10-12-05, 18:27
Mos folnu ju vetmeveti,por thuani para syshe burrit qe eshte qyqan,se vallahin bilahin ne bafshin me ju ndi qka po folni ju ma as per burra tjer nuk keni me mbet ahhahahahahahahahahahaha


:lol: :lol: :lol: :lol:

Hajt more se kur tė thotė gruaja tarzan kuptoje tė kundėrtėn. :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol:

sherri
10-12-05, 18:36
BURR i forte a,a e pate aty pytjen?
qe kush esht burr:
Burrit te fort! duhet me i erdht era duhan edhe nersjetllave!
Burri kure te fryn e shym llamen vjerrun ne mure,prej kater metrave!?
e ai qe esht me te vertet Burr i fort,me i fry dashit permas spo muj me than ne b.... ja ndrejton brinat! hahahaahahhaah po ska asi Burra sot,per ata kan qu kok grat :wink:

hemmm :roll: ...a je i sigurte se e ke pershkruar "burrin" ketu??? :lol: :lol: :lol: :lol: :arrow: :lol: :lol: :lol: ..
me shume po me duket se ke pershkruar fare krijese te shpellave :lol: :!:
hahahahaha mose keni frik ju granimi se kto jane krahasime (metafora)qe i kame ndigju qe i perdorin Burrat e shtir,edhe nje e kam ndigju po mu duk pak banale,nje plak tregojke se kure ka qen i ri,e dimrit tha kure psh...... afer orteku nje gjysem metre ne rreth e shkrijsha boren,hahahahaahh
mose keni frik de se ska si burra sot qy.

Murgesha
10-12-05, 18:49
hemmm :roll: ...a je i sigurte se e ke pershkruar "burrin" ketu??? :lol: :lol: :lol: :lol: :arrow: :lol: :lol: :lol: ..
me shume po me duket se ke pershkruar fare krijese te shpellave :lol: :!:
hahahahaha mose keni frik ju granimi se kto jane krahasime (metafora)qe i kame ndigju qe i perdorin Burrat e shtir,edhe nje e kam ndigju po mu duk pak banale,nje plak tregojke se kure ka qen i ri,e dimrit tha kure psh...... afer orteku nje gjysem metre ne rreth e shkrijsha boren,hahahahaahh
mose keni frik de se ska si burra sot qy.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

O Sherr bre, po ėshtė tepėr banale se tė kisha tregu si ja bajnė sot. :lol: :lol:

sherri
10-12-05, 18:55
hahahaahahah mose shkreto najsen,se jam i marrshem,po muj me marr me mend ca kishe me than!??

Murgesha
10-12-05, 18:57
hahahaahahah mose shkreto najsen,se jam i marrshem,po muj me marr me mend ca kishe me than!??

E pra masi e paske marrė me mend spo shkretoj as unė, veq mė thuaj a ėshtė e vėrtetė se?? :lol: :lol: :lol:

halla e madhe
10-12-05, 18:59
Burri sot :?: :!: :shock:

Ai i djeshit eshte edhe sot :wink: :lol: :lol:

Murgesha
10-12-05, 19:01
Burri sot :?: :!: :shock:

Ai i djeshit eshte edhe sot :wink: :lol: :lol:

Mirė se erdhe nė kėtė temė Hallė e nderuar.

Do tė japim kontributin maksimal tuj tregu se si janė burrat sot. :lol: :lol: :lol:

sherri
10-12-05, 19:02
hahahaahahah mose shkreto najsen,se jam i marrshem,po muj me marr me mend ca kishe me than!??

E pra masi e paske marrė me mend spo shkretoj as unė, veq mė thuaj a ėshtė e vėrtetė se?? :lol: :lol: :lol:
me siguri ce po.
hahaahahah se harova ca i thash ati plakut,ce e shkrijke ortekun kure ka qen i ri,une i thash axhe mose vet perneve tashe,ne po psh...... ulur si grat,ahhhhhh zoti ju marroft tha plaku hahahahaahahahaha

Murgesha
10-12-05, 19:07
me siguri ce po.
hahaahahah se harova ca i thash ati plakut,ce e shkrijke ortekun kure ka qen i ri,une i thash axhe mose vet perneve tashe,ne po psh...... ulur si grat,ahhhhhh zoti ju marroft tha plaku hahahahaahahahaha

A po e shef o Sherr se me tė drejtė pyeta se a ka burra sot??

Ani ulur si gratė, isalla nuk kan gazep me u ulė me u pshurrė nė asfalt. :lol: :lol: :lol:

sherri
10-12-05, 19:11
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: o ishalla sju lshon zoti me na shti edhe me qu njanen kam se,per qe na shtit me pshurr ulur hallall :( :(

halla e madhe
10-12-05, 19:15
Burri sot :?: :!: :shock:

Ai i djeshit eshte edhe sot :wink: :lol: :lol:

Mirė se erdhe nė kėtė temė Hallė e nderuar.

Do tė japim kontributin maksimal tuj tregu se si janė burrat sot. :lol: :lol: :lol:

Flm, motrushe..mir se ju gjeta ne kete teme delikate :lol: :lol:

Do te mundohemi ketyre te rijve te ju tregojme se si duket burri sotit:Burri eshte burr, ka burra te mire pra ka edhe me te mire, per te kqijte nuk po flasim se nuk egzistojne :wink: 8) :lol: :lol: :lol:

Vigani
10-12-05, 19:41
Burrat e sodit veq kjofshin...!
Interneti i ka perpi te gjithe ...

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaa...

Viganica

Murgesha
10-12-05, 20:00
Flm, motrushe..mir se ju gjeta ne kete teme delikate :lol: :lol:

Do te mundohemi ketyre te rijve te ju tregojme se si duket burri sotit:Burri eshte burr, ka burra te mire pra ka edhe me te mire, per te kqijte nuk po flasim se nuk egzistojne :wink: 8) :lol: :lol: :lol:

Sa mirė e paske vėrejtė Hallė e nderuar, ka pas burra tė fortė, tė menqur, azgona, po burra tė lėqinj nuk pėrmenden kurrė nė histori.

A thu pse kėshtu se?? :lol: :lol:

Sy_kaltra
10-12-05, 20:01
Burri sodit :roll:

Po ku ka Burra n'dit sodit allahile :P :lol:

Kavaleri
10-12-05, 22:07
pershendetje njeri .

po more ka hala burra qysh ska un qashtu menjo.
ka edhe asi qe veq kut kullen nje her sduhet mo hahhahpershendetje i nderuar nga un LaBi_nEgA

Ju pershendes dhe un i nderuar.
Falemnderoj per mendimin e dhen.

Kavaleri
10-12-05, 22:08
Antik ska , vetem veterana :lol: :lol: :lol:

8) Faleminderit per komentin e dhen. :!:

Kavaleri
10-12-05, 22:10
Nuk di n`doshta esht e tepert kjo tem,apo esht n`doshta edhe e njejte diku ketu..
Mire por shpresoj qe jo.

Temen qe e hapa me intereson mendimi i c`do Zotrij ketu,a ka me burra sikur tyrnihere..?Mire por nuk e kam ate mendim burr ta quash me rrahun gruan,apo dhe femijen,se ajo eshte marri,apo per ti nejtun gadito para syve,por kshtu taman burr menedoj.
E di se do ta quani edhe n`doshta antik,mir por ai esht mendimi juaj.

Do i lixoj me vemendje..

Ju falemnderit.
Ka po si nuk ka,si shembull ju :wink:
Falimderoj per kritiken e dhen.

Kavaleri,ti hape temen por mendimin tend nuk e shkruajte.

E ti zoteri Kavaleri,a mendon se ka burra sot ?

Pas prononcimit tend do te prononcohen shume tjere !!!!


Artisti

e_martumja
10-12-05, 22:11
Mos folnu ju vetmeveti,por thuani para syshe burrit qe eshte qyqan,se vallahin bilahin ne bafshin me ju ndi qka po folni ju ma as per burra tjer nuk keni me mbet ahhahahahahahahahahahaha


Merre me mend se isha ulur ne prehin te burrit time kur kam shkrrujt qyqani im dhe nuk reagoj se u mesu me shakat e mija :wink:

Kavaleri
10-12-05, 22:12
Nuk di n`doshta esht e tepert kjo tem,apo esht n`doshta edhe e njejte diku ketu..
Mire por shpresoj qe jo.

Temen qe e hapa me intereson mendimi i c`do Zotrij ketu,a ka me burra sikur tyrnihere..?Mire por nuk e kam ate mendim burr ta quash me rrahun gruan,apo dhe femijen,se ajo eshte marri,apo per ti nejtun gadito para syve,por kshtu taman burr menedoj.
E di se do ta quani edhe n`doshta antik,mir por ai esht mendimi juaj.

Do i lixoj me vemendje..

Ju falemnderit.


Kavaleri,ti hape temen por mendimin tend nuk e shkruajte.

E ti zoteri Kavaleri,a mendon se ka burra sot ?

Pas prononcimit tend do te prononcohen shume tjere !!!!


Artisti

Ka-ka..? po si jo :lol:
Falemnderit.

Kavaleri
10-12-05, 22:14
A paska burra ende a?? :roll: :roll: :roll:

haaaa-p`shuuuuuuuu :x

Honesty^uk.
10-12-05, 22:17
Meshkuj ka PLOT se po u bashkangjiten edhe femrat, kurse Burrave cdo dite e me shume po u humbet RASATI :wink:

Kavaleri
10-12-05, 22:20
Tani Falemnderoj te gjithve per Komentet e dhena,jeni dhe do jeni ata qe keni qen me shekuj..
Per ket dhe kam se qka te mburrem.

Tung nderime gjithve granimit edhe burrnimit.

halla e madhe
10-12-05, 23:19
Flm, motrushe..mir se ju gjeta ne kete teme delikate :lol: :lol:

Do te mundohemi ketyre te rijve te ju tregojme se si duket burri sotit:Burri eshte burr, ka burra te mire pra ka edhe me te mire, per te kqijte nuk po flasim se nuk egzistojne :wink: 8) :lol: :lol: :lol:

Sa mirė e paske vėrejtė Hallė e nderuar, ka pas burra tė fortė, tė menqur, azgona, po burra tė lėqinj nuk pėrmenden kurrė nė histori.

A thu pse kėshtu se?? :lol: :lol:


Ai qe ka shkruar historine ka qene me siguri burr i mencur :wink: :lol:

dr1ta
11-12-05, 14:10
Mashkulli sot esht me romantik :D

e_martumja
11-12-05, 14:23
A paska burra ende a?? :roll: :roll: :roll:

haaaa-p`shuuuuuuuu :x


shnetttttt :lol: :lol: :lol:

Vigani
11-12-05, 16:31
Burri sot...?

Mvaret se ku dhe me kend jeton...

Kavaleri
11-12-05, 18:33
shnetttttt :lol: :lol: :lol:

qyre kjo qysh ja din renin burrit bile dhe kur teshet mendon se jam kull hahah..

pak shaka dhe shendet paqsh..

Kavaleri
11-12-05, 18:40
Mashkulli sot esht me romantik :D

t`haaaaaaaa haa (kollitje)

ashtu esht zonje e nderuar,se sot burrri esht me burr se dikur,ka romancen,edukaten e shume gjera te mira se dikur.

GURI SYLAJ
11-12-05, 20:08
Ne fillim kisha dasht qe dikush te me tregoj cka eshte burri.
A kur e ka kemben e madhe, a kur pin duhan me llulle , a kur e mban ,gjithe, kapaklin ne shoke, a kur s'din me fole kadal, a kur nuk e ngon gruan , apo kur punet e veta nuk lejon me ia pleqnu katuni?
Cili te ju pelqen merrene.

Kavaleri
11-12-05, 23:05
Ne fillim kisha dasht qe dikush te me tregoj cka eshte burri.
A kur e ka kemben e madhe, a kur pin duhan me llulle , a kur e mban ,gjithe, kapaklin ne shoke, a kur s'din me fole kadal, a kur nuk e ngon gruan , apo kur punet e veta nuk lejon me ia pleqnu katuni?
Cili te ju pelqen merrene.

Burr esht ai qe din te gjalleroj;pleqeroj,dashuroj,rrepektoj..
Burr esht ky pra per mendimin tim.

Kavaleri
12-12-05, 18:57
Ndryshuar nga Laliloli

vjeshta
13-12-05, 20:23
Burri sot.

Po moresi nuk ka burra sot ,po grat nga e kan marr ate burrni ,veq prej burrave :lol:

laliloli
13-12-05, 20:37
Burrė sot eshte ai qe edukon familjen e tij ne frymen kombetare,tolerante,te rrespektit ,te mirekuptimit,civilizimit ........,
qė te drejtat qe i perkasin atij jane pjes e pandare edhe e te drejtave te anetareve tjere te familjes .

Murgesha
13-12-05, 21:12
Burrė sot eshte ai qe edukon familjen e tij ne frymen kombetare,tolerante,te rrespektit ,te mirekuptimit,civilizimit ........,
qė te drejtat qe i perkasin atij jane pjes e pandare edhe e te drejtave te anetareve tjere te familjes .

Lali pajtohem me kėto qė thua, por mė duhet tė shtoj edhe disa gjėra tjera qė i duhen burrit sot pėr me qenė taman burrė. :lol:
Burri sot duhet me ditė me la enė, me ba bukėn, me ja hjek fėmiut pampersin, kur tė kthehet gruaja nė shtėpi duhet ta presė me buzėqeshje dhe me tavolinė tė shtruar.
Pastaj burri duhet me i ditė tė gjitha operacionet e lamjes nė Lavatriqe, duhet me ditė tė hekuros, duhet me qenė dizajner i mirė pėr mirėmbajtjen e shtėpisė, mos tė pritoj me i fshi dhomat dhe plus disa gjėra tė vogla qė ne gratė jemi mėrzitur duke i ditur.
Nėse i din tė gjitha kėto atėherė me plotė kuptimin e fjalės ėshtė burrė. :lol: :lol:

GURI SYLAJ
13-12-05, 21:14
Murgesha , shkurt , burri eshte koka e gruaja eshte qafa.

Reana
13-12-05, 21:14
Burre i DIJSHEM bile :P :lol: :wink:

Arb
13-12-05, 21:15
Burri sot.

Po moresi nuk ka burra sot ,po grat nga e kan marr ate burrni ,veq prej burrave :lol:

kush po te thote bre ty?

Murgesha
13-12-05, 21:18
Murgesha , shkurt , burri eshte koka e gruaja eshte qafa.

Po ama unė tregova ēka duhet tė baj "Koka" pėr me qenė e knaqne "Qafa" :lol: :lol: :lol:

vjeshta
13-12-05, 21:18
kush po te thote bre ty?
Vjeshta

Arb
13-12-05, 21:19
Vjeshta

tash kur te hyn Dimni te kallxon ty?

vjeshta
13-12-05, 21:21
tash kur te hyn Dimni te kallxon ty?

E kallxon burrnin :lol: :lol:

Arb
13-12-05, 21:23
E kallxon burrnin :lol: :lol:

po de...

Cka ke burrnia prej kondit tond?

vjeshta
13-12-05, 21:26
po de...

Cka ke burrnia prej kondit tond?
I bashkangjitem kendit te Murgeshes :lol: :lol:

Murgesha
13-12-05, 21:31
I bashkangjitem kendit te Murgeshes :lol: :lol:

E po edhe ti grua je. :lol: :lol: :lol:

Arb
13-12-05, 21:32
po de...

Cka ke burrnia prej kondit tond?
I bashkangjitem kendit te Murgeshes :lol: :lol:

Jo more, nuk han prej duarve te saj ti jo...

Po cka na paska thone Murgesha?

vjeshta
13-12-05, 21:35
I bashkangjitem kendit te Murgeshes :lol: :lol:

E po edhe ti grua je. :lol: :lol: :lol:
Nuk po mundem pa tu bashkangjit ,se kur po fol goja mjalt po te qet :lol:

GURI SYLAJ
13-12-05, 21:40
Hiq gajle mos ki se qafa e qon koken kah te don , bile edhe e rrutllon per 360 shkalle.

vjeshta
13-12-05, 21:42
Mas me kan qafa ,ku e kish ba vendin koka :lol: :lol:

GURI SYLAJ
13-12-05, 21:46
Mos me kan qafa? Mos n'a lasht Zoti pa qafe!

Arb
13-12-05, 21:46
Mas me kan qafa ,ku e kish ba vendin koka :lol: :lol:

Duhet me ua ba qefin dyqysh...

vjeshta
13-12-05, 21:47
Duhet me ua ba qefin dyqysh...
Ki fol si burrat :lol:

Arb
13-12-05, 21:49
Duhet me ua ba qefin dyqysh...
Ki fol si burrat :lol:

edhe qafen e dirigjon koka...

vjeshta
13-12-05, 21:51
Koka i ka rrenjet ne qaf :lol:

Arb
13-12-05, 21:52
Koka i ka rrenjet ne qaf :lol:

vec ne paqi ndermend me i kput krejt...

GURI SYLAJ
13-12-05, 21:55
Ani me ba e me u koqite qafa, koka veq drejt as ne te majt e as ne te djathte,veqse per me u ngjite pak ma nalt edhe qafes i duhet me e pyet koken.

Kavaleri
13-12-05, 22:50
Ndryshuar nga Laliloli

Lali hmmm Falemnderit he burrrrrrr i dheut pune te madhe paske ber ore ... :D
Nuk ka qen e nevojshme ndryshimi-ne fakt nuk esht ndryshim por esht zhdukje e shkrimit.
ndryshim do te thot te mbulon nje fjali te marrushme si shembull niku yt Lali**LI ket deshta te them se dhe gje per te ndryshuar apo shlyer nuk ka qen nevoja.
Nderime shoku nga nje Antar qe ke pas rrespektintek tij :wink:

sherri
13-12-05, 23:26
Lali pajtohem me kėto qė thua, por mė duhet tė shtoj edhe disa gjėra tjera qė i duhen burrit sot pėr me qenė taman burrė. :lol:
Burri sot duhet me ditė me la enė, me ba bukėn, me ja hjek fėmiut pampersin, kur tė kthehet gruaja nė shtėpi duhet ta presė me buzėqeshje dhe me tavolinė tė shtruar.
Pastaj burri duhet me i ditė tė gjitha operacionet e lamjes nė Lavatriqe, duhet me ditė tė hekuros, duhet me qenė dizajner i mirė pėr mirėmbajtjen e shtėpisė, mos tė pritoj me i fshi dhomat dhe plus disa gjėra tė vogla qė ne gratė jemi mėrzitur duke i ditur.
Nėse i din tė gjitha kėto atėherė me plotė kuptimin e fjalės ėshtė burrė. :lol: :lol:


Qyshe paskeni than ju Murgesha;me let qenka vetem emrat me i ndrru,ju qe i beni keto pun me u quajt Burra e ne gra!
sipas kesaj me qen une grua kogja nifar burri paskam pas me dal :lol: :lol: :lol:

DEA
13-12-05, 23:31
Burre hesapi :lol:

Murgesha
14-12-05, 01:03
Qyshe paskeni than ju Murgesha;me let qenka vetem emrat me i ndrru,ju qe i beni keto pun me u quajt Burra e ne gra!
sipas kesaj me qen une grua kogja nifar burri paskam pas me dal :lol: :lol: :lol:

Jo sherroooooo jo mos tė keqkuptohemi. :lol: :lol: :lol:

Sot duhet me qenė tė barabartė nė punėt e shtėpisė.

Gruaja me dijtė me i ba punėt e burrit, e burri punėt e gruas.
A po e merr vesh a jo se e pshtjella?? :lol: :lol: :lol:

sherri
14-12-05, 09:30
Eleqmyrilah! bashe kisha desht me provu niher,a po bajka me qen plotsisht te barabart!?
Edhe bretkoca si e kishte pa kalin,te mbathtari qe po vnone ata hekurat ne thundra(se di shqip qysh ju thojn)kishte shku edhe ajo po kure filloj me ja ngul thumbat.... hehehehehe "apo merr vesh a po ngon knena" :wink:

franko
14-12-05, 12:05
burra si ka qen koha e perparme nuk ka ma merr mendja se tash grat i kan msu senet veq me rreh burri i thirr policin fill e tash tuten mir rrreh grat hahhahahaha drejtat e barabarta duhen me kon ne mendimin tem

turisti
14-12-05, 13:33
Burri sodit me mire mos koft..... :lol:

Kavaleri
14-12-05, 16:39
Puna e m`bare he Mic Sokola..ju pershendes te gjith.

halla e madhe
14-12-05, 18:55
Burri sodit me mire mos koft..... :lol:

Pse more thua ashtu :?: :( Kush te zemroj athua?!! :lol: :lol:

laliloli
14-12-05, 20:05
Burrė sot eshte ai qe edukon familjen e tij ne frymen kombetare,tolerante,te rrespektit ,te mirekuptimit,civilizimit ........,
qė te drejtat qe i perkasin atij jane pjes e pandare edhe e te drejtave te anetareve tjere te familjes .

Lali pajtohem me kėto qė thua, por mė duhet tė shtoj edhe disa gjėra tjera qė i duhen burrit sot pėr me qenė taman burrė. :lol:
Burri sot duhet me ditė me la enė, me ba bukėn, me ja hjek fėmiut pampersin, kur tė kthehet gruaja nė shtėpi duhet ta presė me buzėqeshje dhe me tavolinė tė shtruar.
Pastaj burri duhet me i ditė tė gjitha operacionet e lamjes nė Lavatriqe, duhet me ditė tė hekuros, duhet me qenė dizajner i mirė pėr mirėmbajtjen e shtėpisė, mos tė pritoj me i fshi dhomat dhe plus disa gjėra tė vogla qė ne gratė jemi mėrzitur duke i ditur.
Nėse i din tė gjitha kėto atėherė me plotė kuptimin e fjalės ėshtė burrė. :lol: :lol:

Mire de ,une me nje fjale i perfshira keto( te drejtat e barabarta).
Mos harro se edhe gruaja duhet me e dhez traktorin me shku ne mal per dru,me e marr kosen e me kosit livadhin,me e mar lopen e me e qit ne treg me e shite ...... :lol: :lol: :lol:

Kavaleri
22-12-05, 23:56
A qikaq e pat puna e burrit te sotem a?
Ku jan Mic Sokolat?

Murgesha
23-12-05, 00:34
A qikaq e pat puna e burrit te sotem a?
Ku jan Mic Sokolat?


Janė hjedhė mbi topa, se spo munden me i ba punėt e grave. :lol: :lol: :lol:

Sport_Billy
23-12-05, 00:53
Burrė sot eshte ai qe edukon familjen e tij ne frymen kombetare,tolerante,te rrespektit ,te mirekuptimit,civilizimit ........,
qė te drejtat qe i perkasin atij jane pjes e pandare edhe e te drejtave te anetareve tjere te familjes .

Lali pajtohem me kėto qė thua, por mė duhet tė shtoj edhe disa gjėra tjera qė i duhen burrit sot pėr me qenė taman burrė. :lol:
Burri sot duhet me ditė me la enė, me ba bukėn, me ja hjek fėmiut pampersin, kur tė kthehet gruaja nė shtėpi duhet ta presė me buzėqeshje dhe me tavolinė tė shtruar.
Pastaj burri duhet me i ditė tė gjitha operacionet e lamjes nė Lavatriqe, duhet me ditė tė hekuros, duhet me qenė dizajner i mirė pėr mirėmbajtjen e shtėpisė, mos tė pritoj me i fshi dhomat dhe plus disa gjėra tė vogla qė ne gratė jemi mėrzitur duke i ditur.
Nėse i din tė gjitha kėto atėherė me plotė kuptimin e fjalės ėshtė burrė. :lol: :lol:

Qeti burri qfare pe imagjinon ti Murgesha duhet me ja ndu ni Kicele ku shkrun HouseWomen :lol: t'pakt jon kta a!!

Po apet nuk jom kundraj teje nese e kishe thon pak ma ndryshe! Burri sot duhet mu investu ne pune shtepiake kur e lyp nevoja! Psh; nese gruja punon e burri jo?! Nese ka ksi burri qysh pe mendon ti garant qe nuk osht perfekt ne sene tjera qe i lyp nje femer!! Besoj qe e din edhe ti qe njeri perfekt nuk ka!

Burri sot duhet me kon Maniak ne futboll, me pi birr, mos me lon qat shpi e familje pa pare edhe kryorja mos me lon grun e vet me mendu qe nashti kojshija osht ma i fort se burri ne krevet :lol:

Murgesha
23-12-05, 00:59
Qeti burri qfare pe imagjinon ti Murgesha duhet me ja ndu ni Kicele ku shkrun HouseWomen :lol: t'pakt jon kta a!!

Po apet nuk jom kundraj teje nese e kishe thon pak ma ndryshe! Burri sot duhet mu investu ne pune shtepiake kur e lyp nevoja! Psh; nese gruja punon e burri jo?! Nese ka ksi burri qysh pe mendon ti garant qe nuk osht perfekt ne sene tjera qe i lyp nje femer!! Besoj qe e din edhe ti qe njeri perfekt nuk ka!

Burri sot duhet me kon Maniak ne futboll, me pi birr, mos me lon qat shpi e familje pa pare edhe kryorja mos me lon grun e vet me mendu qe nashti kojshija osht ma i fort se burri ne krevet :lol:

E me ba me qillu kojshia kuzhinier i fortė?? :lol:

Sport_Billy
23-12-05, 01:01
Qeti burri qfare pe imagjinon ti Murgesha duhet me ja ndu ni Kicele ku shkrun HouseWomen :lol: t'pakt jon kta a!!

Po apet nuk jom kundraj teje nese e kishe thon pak ma ndryshe! Burri sot duhet mu investu ne pune shtepiake kur e lyp nevoja! Psh; nese gruja punon e burri jo?! Nese ka ksi burri qysh pe mendon ti garant qe nuk osht perfekt ne sene tjera qe i lyp nje femer!! Besoj qe e din edhe ti qe njeri perfekt nuk ka!

Burri sot duhet me kon Maniak ne futboll, me pi birr, mos me lon qat shpi e familje pa pare edhe kryorja mos me lon grun e vet me mendu qe nashti kojshija osht ma i fort se burri ne krevet :lol:

E me ba me qillu kojshia kuzhinier i fortė?? :lol:

Osht per gru t'vet po mos e dallashit temen se meniher vijon tema tejter per femren e sodit qe zduhet mu bo marak ne kuzhinen e kojshis :lol:

Murgesha
23-12-05, 01:04
Osht per gru t'vet po mos e dallashit temen se meniher vijon tema tejter per femren e sodit qe zduhet mu bo marak ne kuzhinen e kojshis :lol:


Po edhe nėse mendon femra pėr kojshinė se ėshtė mė i fortė nė krevet, ai ėshtė pėr grua tė vet e jo pėr te. :lol: :lol:

dr1ta
23-12-05, 01:06
Burri sot duhet te jet nje burr modern, sportin, politiken me i lon anash, sepaku 4 ore ne dite duhet ti kushton gurejs/familjes(pervec punes), burri sot duhet te jet tolernat, qesharak,pedant,i mencur...etj etj. :D

Murgesha
23-12-05, 01:11
Burri sot duhet te jet nje burr modern, sportin, politiken me i lon anash, sepaku 4 ore ne dite duhet ti kushton gurejs/familjes(pervec punes), burri sot duhet te jet tolernat, qesharak,pedant,i mencur...etj etj. :D


Llokum tė falėnderoj nė pėrkrahje. :lol: :lol:

Sport_Billy
23-12-05, 01:16
Burri sot duhet te jet nje burr modern, sportin, politiken me i lon anash, sepaku 4 ore ne dite duhet ti kushton gurejs/familjes(pervec punes), burri sot duhet te jet tolernat, qesharak,pedant,i mencur...etj etj. :D

Drita, kur t'shkoj para ni butiki kape ni kukull mashkull se nuk guxon me tu ndi :lol: edhe boll eleganta jon a :lol:

4 ore pak jon me ja kushtu grus Drita :lol: 8ore gjum bashk me to + nja 2-3 ore aktivitete + 2-3 darkt e para TV po i bjen ma se paki 12-14 ore me ja kushtu grus!! Shum a :lol:

Sport_Billy
23-12-05, 01:19
Osht per gru t'vet po mos e dallashit temen se meniher vijon tema tejter per femren e sodit qe zduhet mu bo marak ne kuzhinen e kojshis :lol:


Po edhe nėse mendon femra pėr kojshinė se ėshtė mė i fortė nė krevet, ai ėshtė pėr grua tė vet e jo pėr te. :lol: :lol:

Po duhet Grun mos me lon mi shku mendja Murgesha :lol: spo muj e detajoj tash a :lol:

dr1ta
23-12-05, 01:24
Burri sot duhet te jet nje burr modern, sportin, politiken me i lon anash, sepaku 4 ore ne dite duhet ti kushton gurejs/familjes(pervec punes), burri sot duhet te jet tolernat, qesharak,pedant,i mencur...etj etj. :D

Drita, kur t'shkoj para ni butiki kape ni kukull mashkull se nuk guxon me tu ndi :lol: edhe boll eleganta jon a :lol:

4 ore pak jon me ja kushtu grus Drita :lol: 8ore gjum bashk me to + nja 2-3 ore aktivitete + 2-3 darkt e para TV po i bjen ma se paki 12-14 ore me ja kushtu grus!! Shum a :lol:


8 ore gjum bashk :shock: a flen ti me sy cel a?

:lol:

Murgesha
23-12-05, 01:24
Po duhet Grun mos me lon mi shku mendja Murgesha :lol: spo muj e detajoj tash a :lol:

Pėr ate e kam fjalėn dhe unė.
Nėse kojshia ėshtė dhe kuzhinier i mirė, duhet qė edhe ti tė bahesh patjetėr kuzhinier, qė gruas sate mos ti rrijė mendja se ēfarė ka pėrgaditur kojshiu pėr darkė.

Sport_Billy
23-12-05, 01:27
Po duhet Grun mos me lon mi shku mendja Murgesha :lol: spo muj e detajoj tash a :lol:

Pėr ate e kam fjalėn dhe unė.
Nėse kojshia ėshtė dhe kuzhinier i mirė, duhet qė edhe ti tė bahesh patjetėr kuzhinier, qė gruas sate mos ti rrijė mendja se ēfarė ka pėrgaditur kojshiu pėr darkė.

More qe menon qe kojshija osht ma i mir ne kuzhin spo ma ndin shum :lol: po ne kervet kurqysh zbon me lon un me mendu qe kojshija ma i fort :lol:

Murgesha
23-12-05, 01:32
More qe menon qe kojshija osht ma i mir ne kuzhin spo ma ndin shum :lol: po ne kervet kurqysh zbon me lon un me mendu qe kojshija ma i fort :lol:

Gratė nuk mendojnė ashtu, por janė "burrat" qė e kanė smundje tė mendojnė se mos gruas po i pėlqen mė tepėr kojshiu.
Egoizėm mashkullor ėshtė kjo. :lol: :lol: :lol:

Sport_Billy
23-12-05, 01:33
8 ore gjum bashk :shock: a flen ti me sy cel a?

Me 1 sy mshel e me tjetrin qel :lol: me kqyr a mos po shplohet gruja naten e me mlu :lol: boni ftofet ska mengjes t'mir qysh ja ka zanat me ndreq :lol:

Sport_Billy
23-12-05, 01:34
More qe menon qe kojshija osht ma i mir ne kuzhin spo ma ndin shum :lol: po ne kervet kurqysh zbon me lon un me mendu qe kojshija ma i fort :lol:

Gratė nuk mendojnė ashtu, por janė "burrat" qė e kanė smundje tė mendojnė se mos gruas po i pėlqen mė tepėr kojshiu.
Egoizėm mashkullor ėshtė kjo. :lol: :lol: :lol:

Ndoshta,

Po qe thojn mashkujt :lol: ishalla me gjon qka mendon gruja e jo qka mendon Nena :lol: CIli egoizem ma i fort Murgesha :lol:

Murgesha
23-12-05, 01:36
Ndoshta,

Po qe thojn mashkujt :lol: ishalla me gjon qka mendon gruja e jo qka mendon Nena :lol: CIli egoizem ma i fort Murgesha :lol:

Po!

Mashkujt e kanė zbuluar kėtė formulė magjike. :lol:

Sport_Billy
23-12-05, 01:41
Ndoshta,

Po qe thojn mashkujt :lol: ishalla me gjon qka mendon gruja e jo qka mendon Nena :lol: CIli egoizem ma i fort Murgesha :lol:

Po!

Mashkujt e kanė zbuluar kėtė formulė magjike. :lol:

Normal, per qeta mashkujt kan vendos mi ngrit femnat e tash femrat e kan mar doren, kan ardh deri te krahu e po dojn edhe ne kry me ju hyp Mashkujve :lol:

Murgesha
23-12-05, 01:43
Normal, per qeta mashkujt kan vendos mi ngrit femnat e tash femrat e kan mar doren, kan ardh deri te krahu e po dojn edhe ne kry me ju hyp Mashkujve :lol:

E kur s`ju kanė hypė se?? :lol: :lol:

Sport_Billy
23-12-05, 01:51
Normal, per qeta mashkujt kan vendos mi ngrit femnat e tash femrat e kan mar doren, kan ardh deri te krahu e po dojn edhe ne kry me ju hyp Mashkujve :lol:

E kur s`ju kanė hypė se?? :lol: :lol:

N'shumicen e rasteve jeni nder neve :lol: po tu nau faleminderu neve tash edhe po hypni kaniher :lol:

Murgesha
23-12-05, 01:54
N'shumicen e rasteve jeni nder neve :lol: po tu nau faleminderu neve tash edhe po hypni kaniher :lol:

Hmmmmmm duhet me ju nejtė mbi 20 shekujt e ardhshėm pėr me u sjell nė mend. :lol: :lol:

Sport_Billy
23-12-05, 01:56
N'shumicen e rasteve jeni nder neve :lol: po tu nau faleminderu neve tash edhe po hypni kaniher :lol:

Hmmmmmm duhet me ju nejtė mbi 20 shekujt e ardhshėm pėr me u sjell nė mend. :lol: :lol:

E vertet, jo me na sjell mend po me naj pastru mend prej merzise stresit e bregave :lol: kur jeni mbi neve :lol: amo shyqyr nuk zgjat shum :lol:

Murgesha
23-12-05, 01:58
E vertet, jo me na sjell mend po me naj pastru mend prej merzise stresit e bregave :lol: kur jeni mbi neve :lol: amo shyqyr nuk zgjat shum :lol:

Jo de, se duhet tė lani enėt pastaj. :lol: :lol:

Sport_Billy
23-12-05, 02:02
E vertet, jo me na sjell mend po me naj pastru mend prej merzise stresit e bregave :lol: kur jeni mbi neve :lol: amo shyqyr nuk zgjat shum :lol:

Jo de, se duhet tė lani enėt pastaj. :lol: :lol:

Un i thej amo po me doket un per fshisha e ti per lisa :lol:

Murgesha
23-12-05, 02:05
Un i thej amo po me doket un per fshisha e ti per lisa :lol:

I thėnė njė herė e dy, e pastaj mėsohesh, se tė thehet dhe kuleta. :lol:

E po ka ardhė kohė tjetėr tash. :wink:
Burrat po rroken pėr fshisė e gratė nė mal tuj pre dru.

Sport_Billy
23-12-05, 02:12
Un i thej amo po me doket un per fshisha e ti per lisa :lol:

I thėnė njė herė e dy, e pastaj mėsohesh, se tė thehet dhe kuleta. :lol:

E po ka ardhė kohė tjetėr tash. :wink:
Burrat po rroken pėr fshisė e gratė nė mal tuj pre dru.

:wink: Un jom per me i ndihmu grus teme, per me ja bo bashkjetesen me te leht edhe asaj per dashni qe kam per te etj... Po kur dikush thot ( gjinija femrore) jo un ja kom pru punen per mi bo krejt punt e grave e me perhap autoritet te burri Qajo me Killav krejt :lol:

Per veti shum sene boj po enet i kom merzi teper ( e di qe osht leht po m'shkojn ne nerva :lol:)

Murgesha
23-12-05, 02:20
:wink: Un jom per me i ndihmu grus teme, per me ja bo bashkjetesen me te leht edhe asaj per dashni qe kam per te etj... Po kur dikush thot ( gjinija femrore) jo un ja kom pru punen per mi bo krejt punt e grave e me perhap autoritet te burri Qajo me Killav krejt :lol:

Per veti shum sene boj po enet i kom merzi teper ( e di qe osht leht po m'shkojn ne nerva :lol:)

Edhe unė jam pėr me i ndihmuar burrit, bile ne gratė gjithmonė i kemi ndihmuar, por kėtu po bėjmė shaka. :lol: :lol:

Tė falėnderoj nė bisedėn e frytshme qė zhvilluam.

Sport_Billy
23-12-05, 02:25
:wink: Un jom per me i ndihmu grus teme, per me ja bo bashkjetesen me te leht edhe asaj per dashni qe kam per te etj... Po kur dikush thot ( gjinija femrore) jo un ja kom pru punen per mi bo krejt punt e grave e me perhap autoritet te burri Qajo me Killav krejt :lol:

Per veti shum sene boj po enet i kom merzi teper ( e di qe osht leht po m'shkojn ne nerva :lol:)

Edhe unė jam pėr me i ndihmuar burrit, bile ne gratė gjithmonė i kemi ndihmuar, por kėtu po bėjmė shaka. :lol: :lol:

Tė falėnderoj nė bisedėn e frytshme qė zhvilluam.

E di qe shaka jon kto Dont vory :wink:

Long live Burrat po edhe grat :lol:

Murgesha
23-12-05, 02:28
E di qe shaka jon kto Dont vory :wink:

Long live Burrat po edhe grat :lol:

Shėndosh shamiat, se pėr kapuqa ka boll. :lol: :lol: :lol:

Sport_Billy
23-12-05, 02:32
E di qe shaka jon kto Dont vory :wink:

Long live Burrat po edhe grat :lol:

Shėndosh shamiat, se pėr kapuqa ka boll. :lol: :lol: :lol:

Time Out e kom niher Murgesha, m'duhet me bo sene t'burrave tash :lol:

Lona
23-12-05, 14:24
Po po tani moda eshte ashtu burrat kane rolin e gruas dhe anasjelltas.

Kavaleri
23-12-05, 14:26
Po po tani moda eshte ashtu burrat kane rolin e gruas dhe anasjelltas.

Qfar Mode bre shoqe osht kjo?
Zoti na ruajt Burri osht e mbetet Burr,Gruaja esht dhe mbetet Gru.
Sado me i pas te drejtat e njeta Burri esht Burr.

halla e madhe
23-12-05, 18:34
Po po tani moda eshte ashtu burrat kane rolin e gruas dhe anasjelltas.

Qfar Mode bre shoqe osht kjo?
Zoti na ruajt Burri osht e mbetet Burr,Gruaja esht dhe mbetet Gru.
Sado me i pas te drejtat e njeta Burri esht Burr.

Te rrnofshin fjalet :wink:

aferdita
23-12-05, 20:23
pershendetje se pari

po kthehem te tema,burra sot me nuk ka,kan qene perpara,kurse sot veq ka met me i thene burre

Reana
23-12-05, 20:36
:twisted: :arrow: :lol: :lol: :lol:

krijuesiii
23-12-05, 21:49
... per te diture thellesin e rendesin e bisedes duhet kuptuar secili se pari definicion Burre, Burre dmth. njeri i krijuar dhe formuar me karakter te mire qe gezon e mbron dinjitetin e vete e me kete edhe te tjerev, qe eshte nje shtyll kryesore ne familje qe eshte ne gjendje per te sakrifikuar me ane te krahute menquris dhe punes qe familje te hecen ne nje rrugetim te shendosh te jete nje shoke partner dhe kuptues i femres (gruas) ta trajtoj ate me butesi, tia plotesoj deshirat e mundshme dhe reale...

...Fjala e Burrit rrenon gurin...


tungiii

krijuesiii
23-12-05, 21:51
...Burra sot ka shume bile, po mjerishte edhe numri i "labinoteve" gjysme grua/gjysme burre ka filluar te rritet me rritjen e degjenerimit ne Ks...


tungiii

Kavaleri
23-12-05, 23:21
Edhe ti na Rrnofsh sa malet oj Halle e Madhe. :wink:
Nderime

Kodra
27-12-05, 19:04
**********
**********
**********


Burri i sotit ėshtė BURRĖ me plotkuptimin e fjalės,sepse e ka kuptuar qė pa mirėkuptim me gruan,nuk ka jetė tė lumtur se edhe gruaja ėshtė njeri dhe pjesė e shoqėrisė sė mirėfillt.

Ata burra qė sot ende thonė***hajt grue mbi shporet se ti veq pėr ato punė je *** pėr mua personalisht nuk janė burra por diktator i qenies njerėzore !!!!.Kodra

Kavaleri
27-12-05, 22:06
Burra e sodit..!!
Me prek doren ne Zemer dhe me then te drejten, sot granimi po i m`ban burrat.
Ka burr qe me te vertet esht burr,por asi burri esht veshtir me gjet se kur po te takon rasti me disa burra qe as nuk din te nderojn e te rrepektojn.
Shumica e Rinis shahen (shoqerisht) ne Nana,Motra etj..
Nena esht ajo qe e ka ber djalin qe djali te behet Burr.
Nuk di ndoshta pak e teprova por ky ishte vetem nje shembull se sot 99% jan te dalun jasht kollusekut ..!! Burrat e Sodit..

Lona
28-12-05, 11:28
Burra e sodit..!!
Me prek doren ne Zemer dhe me then te drejten, sot granimi po i m`ban burrat.
Ka burr qe me te vertet esht burr,por asi burri esht veshtir me gjet se kur po te takon rasti me disa burra qe as nuk din te nderojn e te rrepektojn.
Shumica e Rinis shahen (shoqerisht) ne Nana,Motra etj..
Nena esht ajo qe e ka ber djalin qe djali te behet Burr.
Nuk di ndoshta pak e teprova por ky ishte vetem nje shembull se sot 99% jan te dalun jasht kollusekut ..!! Burrat e Sodit..

Tani keni komentu shume bukur, se dmth egzistojne Burra ne kuptimin e plote te fjales dhe burra ne gjysem fjale ose hiq.

turisti
28-12-05, 13:55
Burra e sodit..!!
Me prek doren ne Zemer dhe me then te drejten, sot granimi po i m`ban burrat.
Ka burr qe me te vertet esht burr,por asi burri esht veshtir me gjet se kur po te takon rasti me disa burra qe as nuk din te nderojn e te rrepektojn.
Shumica e Rinis shahen (shoqerisht) ne Nana,Motra etj..
Nena esht ajo qe e ka ber djalin qe djali te behet Burr.
Nuk di ndoshta pak e teprova por ky ishte vetem nje shembull se sot 99% jan te dalun jasht kollusekut ..!! Burrat e Sodit..

Tani keni komentu shume bukur, se dmth egzistojne Burra ne kuptimin e plote te fjales dhe burra ne gjysem fjale ose hiq.

:P Burrat :P e sodit me se shumti i perngjajne :lol: urrave :lol: .

Kavaleri
10-01-06, 08:13
Burra e sodit..!!
Me prek doren ne Zemer dhe me then te drejten, sot granimi po i m`ban burrat.
Ka burr qe me te vertet esht burr,por asi burri esht veshtir me gjet se kur po te takon rasti me disa burra qe as nuk din te nderojn e te rrepektojn.
Shumica e Rinis shahen (shoqerisht) ne Nana,Motra etj..
Nena esht ajo qe e ka ber djalin qe djali te behet Burr.
Nuk di ndoshta pak e teprova por ky ishte vetem nje shembull se sot 99% jan te dalun jasht kollusekut ..!! Burrat e Sodit..

Tani keni komentu shume bukur, se dmth egzistojne Burra ne kuptimin e plote te fjales dhe burra ne gjysem fjale ose hiq.

Hahah..Flm per Kometperkrahjen tuaj..
Qofsh grua me fytyr te paster e marrsh ni burr kavaler hahah

sherri
11-01-06, 00:14
Burri sot, mose koft! :(
oooooo ska faj burri,grueja e ka shti dreqin ne shishe,edhe kure te don e nzjerr prej shishe,edhe prap e shtin.
Grueja e ka kqyr dreqin ne sy,edhe e ka pshty
e Burri :( vec me knue veten n'sharki :lol: :lol: :lol:
edhe prap na e lan fajin,a qa ishin grat,he ne bisht te kuajve ju pafsha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

BeeP
11-01-06, 04:51
S'ka Burra ne Dite te Sotit Burran i kan Vra ne Lufte :P

Kavaleri
12-01-06, 00:09
S'ka Burra ne Dite te Sotit Burran i kan Vra ne Lufte :P
A te Lumt

spirl_girls
12-01-06, 00:12
S'ka Burra ne Dite te Sotit Burran i kan Vra ne Lufte :P
A te Lumt

As para lufte ska pas...Po nime qe ti BeeP je bure taman... :wink:

Kavaleri
12-01-06, 00:24
ka pas moj para se me hy bugari qashtu thojn qka po di-..?

Barbaroza
14-01-06, 20:21
Burri sot, mose koft! :(
oooooo ska faj burri,grueja e ka shti dreqin ne shishe,edhe kure te don e nzjerr prej shishe,edhe prap e shtin.
Grueja e ka kqyr dreqin ne sy,edhe e ka pshty
e Burri :( vec me knue veten n'sharki :lol: :lol: :lol:
edhe prap na e lan fajin,a qa ishin grat,he ne bisht te kuajve ju pafsha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ashtu bre Sherr,plotesisht ke te drejte!A e din cfare thone nuset qe i frikesojne se burrin do ta kene te ashper? :
"Hajt se kur t'i kendon bilbili n'vesh,zbutet" :lol: :lol: :lol:

sherri
15-01-06, 00:24
Barbaroza,mire ke than, vetem krahasimin me bilbilin mose ka qen me mire me ba me Laraske,a Papagall a,hahahah se me shum ju shkon per ftyre granimit :roll:

Bonny
15-01-06, 05:51
Ashtu bre Sherr,plotesisht ke te drejte!A e din cfare thone nuset qe i frikesojne se burrin do ta kene te ashper? :
"Hajt se kur t'i kendon bilbili n'vesh,zbutet" :lol: :lol: :lol:

Ti a po i kendon me bilbil burrit ne vesh?


Ska sot burra, ktyne her burrat su pajtojshin as me p!dh e sot me nje bilbil i ban budalle. :lol: :lol: :lol:

geisha
15-01-06, 05:54
burrat ... burrat... :lol:

shume te mire valla jane :lol:

Bonny
15-01-06, 06:06
burrat ... burrat... :lol:

shume te mire valla jane :lol:

Per keta burrat e sodit qe mashtrohen me bilbila apo per ata te moqmit qe kurgjo si pajtojke e ke moj ti fjalen?

Lonora
15-01-06, 06:11
E ti moj bonny ne anen tjeter i perqesh grat e martuara kinse po lypin
tjere e ne anen tjeter ti e martuar kerkone te martohesh ketu.

Mu duk qe e ceke dikund qe kekove te martohesh ketu :lol:

Bonny
15-01-06, 06:15
E ti moj bonny ne anen tjeter i perqesh grat e martuara kinse po lypin
tjere e ne anen tjeter ti e martuar kerkone te martohesh ketu.

Mu duk qe e ceke dikund qe kekove te martohesh ketu :lol:

Po atje ishte tema hajde te martohemi moj, e ketu te tema e burrave nuk lypa martese, po me beri pershtypje qe burrat ketu po mashtrojkan edhe me bilbila e bash po kam qef me e dite cfare bilbila jan ata qe i mashtrojne kaq leht burrat. :lol: :lol: :lol: :lol:

Lonora
15-01-06, 06:20
Jo moj se nuk mashtrohen, i dine ata punte e veta, se burri lehte
nuk mashtrohet. :lol:

GURI SYLAJ
15-01-06, 08:42
A ka burra a nuk ka ,nuk e dij , veq ate dite qe te martoheni nja e keni ne shtepi.I mire a i keq, nuk e dij, por mbajeni bashk me garderoben.............. ia pafshi hajrin!

Murgesha
15-01-06, 17:36
A ka burra a nuk ka ,nuk e dij , veq ate dite qe te martoheni nja e keni ne shtepi.I mire a i keq, nuk e dij, por mbajeni bashk me garderoben.............. ia pafshi hajrin!

Aiiiiiii Guri, si t`a mbajnė gratė, burrin sikur garderobėn e paske hangėr dreqi me ka krejt botėn mashkullore. Si ti vjetėrohet gruas garderoba o e hudh posht o ja falė dikujt, mos vet me ja ba edhe burrave ashtu. :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
15-01-06, 17:45
Ti a po i kendon me bilbil burrit ne vesh?


Ska sot burra, ktyne her burrat su pajtojshin as me p!dh e sot me nje bilbil i ban budalle. :lol: :lol: :lol:

E ti moj Zymbylice,me cka po e mashtron burrin tend moj?
Po me duket se punen e bilbilit e ke marre gabim shume.Ajo ne rastin qe kam pershkuar,paraqet gruan!

Bonny
15-01-06, 22:42
E ti moj Zymbylice,me cka po e mashtron burrin tend moj?
Po me duket se punen e bilbilit e ke marre gabim shume.Ajo ne rastin qe kam pershkuar,paraqet gruan!

Jo ti sje munduar me pershkruar, po veq sja ke permendur emrin se bilbili qe i kendon burrit eshte ajo qe e mban mes kembeve.
Mesohu pak edhe prej Zymbilices por spo e di pse e ke nderru tash bilbilin me zymbyl.

Barbaroza
16-01-06, 14:57
Jo ti sje munduar me pershkruar, po veq sja ke permendur emrin se bilbili qe i kendon burrit eshte ajo qe e mban mes kembeve.
Mesohu pak edhe prej Zymbilices por spo e di pse e ke nderru tash bilbilin me zymbyl.

Po e shoh se po u dashka te mesoj prej teje si me pervoje qe qenke :lol:
por perseri te them se per mua bilbili simbolizon gruan,e nese po kendoka ai bilbili mes kembeve,ti e din me mire valla.Edhe kete e mesova! :lol: :lol:

Tomori
16-01-06, 15:08
Une per veti jam dorzuar...

UniCorN
16-01-06, 17:18
Une ju pershendes se mos po ja nisni menjehere me kritika qe une si anetare e re nuk ju kam pershendet...


e sa per temen .... nese nuk ka burra smundet me pase as femra...

tunge

Tomori
16-01-06, 18:34
Une ju pershendes se mos po ja nisni menjehere me kritika qe une si anetare e re nuk ju kam pershendet...


e sa per temen .... nese nuk ka burra smundet me pase as femra...

tunge

E nderuara nuk eshte fjala ne kuptimin biologjik qysh mendoni ju... :arrow:

UniCorN
16-01-06, 18:46
Une ju pershendes se mos po ja nisni menjehere me kritika qe une si anetare e re nuk ju kam pershendet...


e sa per temen .... nese nuk ka burra smundet me pase as femra...

tunge

E nderuara nuk eshte fjala ne kuptimin biologjik qysh mendoni ju... :arrow:

I nderuari flm per sqarimet...por fokusimi duhet te jete me teper ne filozofine qe qendron prapa asaj qe e kam thene une ...ndoshta eshte me e qarte per ju tani

tunge

laliloli
16-01-06, 21:23
Aiiiiiii Guri, si t`a mbajnė gratė, burrin sikur garderobėn e paske hangėr dreqi me ka krejt botėn mashkullore. Si ti vjetėrohet gruas garderoba o e hudh posht o ja falė dikujt, mos vet me ja ba edhe burrave ashtu. :lol: :lol: :lol:

Mos vet ne qofte ashtu,bile as qe te vjeterohet nuk presin dhe e gjuajne ,sepse moda po nderrohet ne qdo muaj .Bjeri pishman o Guri se mbaruam :lol: :lol:

GURI SYLAJ
17-01-06, 09:40
Jo more ,une nuk kam mendu as me e hudhe e as me ia fale dikujt,por me e ruajt per ndonje dite te mire -feste!

arben-ks
17-01-06, 14:09
Burrin e drejt tolerant e dojn shtat gra? at te bukurin te pasjellshmin te pa ndergjegjshmin se don as qeni i shpis :wink:

Tomori
17-01-06, 15:20
Burrin e drejt tolerant e dojn shtat gra?
:wink:

Mvaret prej edukates se grrues si dot kuptoje ket burre te drejte e tolerante..?!!!
-Ketu egziston reziku i madhe qe kjo grrue me bote-kuptime Evropljane ta konstideroje ket burre si te budalla...
Vetem e vetem se ky burre eshte tolerante dhe i bute si pambuku.... :arrow:

LOJETARI
17-01-06, 16:19
O te nderuar , burra ka ende sa te doni , mirpo momentalisht po punojme ne ilegalitet , do te vije koha jone prape . s dorezohemi ne aq lehte , do te dalim ne prape si disa trima pas luftes , se perndryshe na mori lumi . hahahahahah.......

arben-ks
17-01-06, 19:53
Pavarsia e madhe e burrit ndaj gruas e ben burrin qen hhaah ketu e ke pergjegjjen tomoro.
Nje grua qe ka deshir te jetoj pran nje burri tolerat dhe me ortake ajo edhe mbas 6 grave a merr burrin e mir dhe i bahet e shtata :wink:
E ajo grua e keqe qe sesht tolerante e ka llapaqken e madhe as ne burrin e shta nuk gjen vend se ska toleranc mirkuptim sinqeritet nji ashtu edhe rrespekt,mos rrespekti mos toleranca humb sinqeriteti i burrit ndaj grus apo edhe i grus ndaj burrit mendoj keshtu deri sa s gjindet burr me dimija e jo me tirqi :wink:

vjeshta
02-02-06, 20:23
Burri i sotit -Gruaja e djeshit :lol: :lol:

Kaltrushi
06-02-06, 09:14
Nje burre qe esht zoti ne shume lami
Si p.sh.
te punon dhe te mban te gjithe familjen
Te dije te flet per Feje, per pune, per histori etj..
Apo mos te flet hiq... :D
Dhe te vepro :twisted: --> kure esht nevoja.... ha haaaa

Per sy te zi nuk thojn Behu Burre… behu i fort ne gjdo aspekt…, POR per fat te keq e keqkuptojn me shume se gjysma.......
:(

Artisti
07-02-06, 15:58
Burri i sotit,ja kam nis mu be burre e deri tash veq fjale te mira kam

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

.

rafet llapjani
07-02-06, 16:33
Burri i sotit,ja kam nis mu be burre e deri tash veq fjale te mira kam

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

. Eu shyqyr zotit qe japaskan nis me fol per ty mir Artist valla me tregu drejt shkoni pytni ne kafe te Sabitit qka folin fjal te mira per Artistin hahahahahahahahahahhaahahahahahahahaahhahah

GURI SYLAJ
07-02-06, 17:36
O pasha Kuranin nja paqin nise ne kafe te Sabitit me fole per Artistin , perime paska nis me u ba burr, se aty veq burrat rrine.

sherri
08-02-06, 07:41
O pasha kuranin! prej qe jakemi nise me u pshurr ulun Burra s'ka

boll mire kishe than dikush me lart "Burrat e sotit-Grat e djeshit"

Barbaroza
09-02-06, 10:50
Burra ka sot,por ka edhe te tille qe jane shenderruar ne gra!

Lona
09-02-06, 11:02
Burrat, nje emer kane,,, burr dje burr sot ,,,,

Barbaroza
09-02-06, 11:43
O pasha kuranin! prej qe jakemi nise me u pshurr ulun Burra s'ka

boll mire kishe than dikush me lart "Burrat e sotit-Grat e djeshit"
:lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
09-02-06, 12:48
Burrat, nje emer kane,,, burr dje burr sot ,,,,

More pėr emėr po, por a janė edhe sot burrat si ishin dje se, kjo ėshtė ēėshtja?? :lol: :lol: :lol:

Psikologu
09-02-06, 13:43
Cdo njeri ndryshon me kohen dhe pėr kohen ..
Kuptohet nese i kushton rendesi jetes dhe vlerave jetsore, edhe pse dikuj jeta i duket vetem Komedi e Aligerit.

Albion
09-02-06, 15:37
Thuhet se mashkujt nė pėrgjithsi janė adaptuar nė ndryshimet e sjelljeve tė femrave.

Qyqana po, po a jemi ashtu qysh ju (qyqajkat :lol: ) keni dasht tė jemi :?:

altin mehmeti
09-02-06, 15:49
valla pertime jan zbut burrat ksi vakti :lol: :lol: :lol:

arben-ks
10-02-06, 15:25
ka ka bile e dhe per shtat gra se e lum ata :wink:

halla e madhe
11-02-06, 16:00
Burri sot...eshte me te gjithat BURR :wink: :lol: :lol: :lol:

dulla
11-02-06, 16:18
burri sod osht krejt magar

dulla
11-02-06, 16:22
burri sod osht krejt magar


shaka ishte ?

Kodra
11-02-06, 22:18
**********
**********
**********


Kah ka shkuar Burri sot more ?
Ka ikur i shkreti :wink: :wink:

GURI SYLAJ
11-02-06, 23:04
Ike burri po shka !!!!!!!!!

Ika eshte gjyse trimnije...........

Kodra
11-02-06, 23:08
Ike burri po shka !!!!!!!!!

Ika eshte gjyse trimnije...........


**********
**********
**********

:lol: :lol: :lol:

Ikė Burri deri te Muri.

Kastri
11-02-06, 23:17
................................
................................

Pershendetje

Shiqoni bre se valla hiq spo dishi,po BURRI i forte edhe me be vaki me i la enete bile me knue nuk knone edhe me u tranue gruja.hahahahahhahahahahaha,kete nuk po e theme nga provoja hahhahaha.

Hajt se ika se mos po jese pa uje te nxehte e me merdhihene duarte tu la enete.

Kodra
11-02-06, 23:19
................................
................................

Pershendetje

Shiqoni bre se valla hiq spo dishi,po BURRI i forte edhe me be vaki me i la enete bile me knue nuk knone edhe me u tranue gruja.hahahahahhahahahahaha,kete nuk po e theme nga provoja hahhahaha.

Hajt se ika se mos po jese pa uje te nxehte e me merdhihene duarte tu la enete.


**********
**********
**********


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kastri mbaju edhe pak se ende nuk ke ardh te Muri,qenke te larja e enėve

Sy_kaltra
12-02-06, 12:44
Burri sot ????

Paska burra dika ende a ?

:lol: :lol:

GURI SYLAJ
12-02-06, 12:46
Ka more qysh nuk ka veq asht pak zor me i gjete.

Sy_kaltra
12-02-06, 12:48
Bash pom vika mir valla...po ku mej gjet se :roll: ?! :lol: :lol:

GURI SYLAJ
12-02-06, 12:51
Veq kallxo per cka po te duhen , me i la enet apo me e ba dreken.

Sy_kaltra
12-02-06, 12:52
Jo valla pom vyn nje Burr me ferku tepiha ,ama asi burri me mustaqe kha m'krah :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
12-02-06, 12:54
A per ata e ke shume leht , kqyr se ka firma qe kryejn veq pune te tilla.

Sy_kaltra
12-02-06, 13:06
spo du firma bre,po du me kqyr a ka burra hanez a jo :P po leje se nuk paska ...se ky i imi u pervjel deri ne gjunj edhe po ferkon tepih ty kendu ata :lol: :lol: :lol: :lol:

vushtrria
12-02-06, 13:06
Jo valla pom vyn nje Burr me ferku tepiha ,ama asi burri me mustaqe kha m'krah :lol: :lol: :lol:


Moj sy_kaltra ai me mustaqe e ka edhe stupcin me vete po shuje qka po te vyn :lol: :lol:

Sy_kaltra
12-02-06, 13:08
Jo valla pom vyn nje Burr me ferku tepiha ,ama asi burri me mustaqe kha m'krah :lol: :lol: :lol:


Moj sy_kaltra ai me mustaqe e ka edhe stupcin me vete po shuje qka po te vyn :lol: :lol:

hahahahahah eshe stubcat prej , letre po i bajn tasht veq me than keshem ashte burr :P

vushtrria
12-02-06, 13:10
Mire e ke sy_kaltra tashe krejt jan prej letre :lol:

Sy_kaltra
12-02-06, 13:15
:P :P

GURI SYLAJ
12-02-06, 13:20
Si po mendoni, a prej letre a per letra..........?

vushtrria
12-02-06, 13:22
Si po mendoni, a prej letre a per letra..........?
ahahahhahahahah o guri po imagjinojne nje njeri prej letre :lol:

GURI SYLAJ
12-02-06, 13:23
Po de, e tani me ia shti flaken kur te dojne ,se kallet kallaj.

vushtrria
12-02-06, 13:24
aahhahahahhahhahhahhah kure te dojne :lol:

Kodra
17-03-06, 13:50
**********
**********
**********

Pasi qė ende po e quajnė Burrė,burrė duhet tė jetė :smile:

Kam dėgjuar se nė tė ardhmen do ta quajnė Tarzan :smile:Kodra

jadore
18-03-06, 00:55
**********
**********
**********

Pasi qė ende po e quajnė Burrė,burrė duhet tė jetė :smile:

Kam dėgjuar se nė tė ardhmen do ta quajnė Tarzan :smile:Kodra

.....e une mendoja qe ne te kauaren eshte quajtur Tarazan !!
ndersa ne kohet e sotme quhet Burre !!

Murgesha
22-03-06, 13:11
Kam mėsuar se burrat e sotem ėshtė e lehtė ti manipulosh. :wink:

Lushi
30-04-06, 20:04
S'ka burra sot, ata qe ishin kane vdekur.

e_martumja
30-04-06, 20:43
[quote=Lushi]S'ka burra sot, ata qe ishin kane vdekur./quote]


Lushi mire e ke. Sot s'ka burra me. Ata kane mbete neper oda.

Aga Syl
30-04-06, 21:01
Ej! Cka po flisni? Nuk ka burra?
Ka burra ka, burra se jo fjale! Mos harroni!
Disa kane vdekur, po ka ende shume qe kane mbetur.

Aga Syl.

vjeshta
30-04-06, 21:54
Burri i sotem, sillet me me ndjenja.

halla e madhe
30-04-06, 23:32
Burri i sotem, zgjat doren e pajtimit:wink:

Reana
02-05-06, 04:36
Burri sot....Kane dalur do lule, e shpresoj te kete livadhe nje dite...e ne nderkohe kane nevoje per edukim/emancipim, etj:cool: !!!
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER C'DO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!:cool:

Artisti
02-05-06, 08:21
Burri sot,si gruaja dje :eek:

Sead
03-05-06, 21:00
Pse mendoni qe nuk ka Bura? Bura ka por mvaret per ku e keni fjalen ka shum vende qe burat ua lirojn rugen Gjinis Femrore dhe ata e keqperdorin ate dhe mendojn qe buri esht pa mend apo kumedit qka mos e keqperdorni sjelljen e nje Njeriu se jeni shum gabim se nese aj esht tolerant nuk dmth qe esht i paditur

Me Respekt Seadi

Vera
04-05-06, 13:02
Ka burra edhe sot por askush nuk po i shef ata te ngrat se jan mbet pas dore. Ne dit te sotit burri nuk duhet me nejt neper oda por jan moderrnizu njerzit.
Bash mir a

Sead
04-05-06, 13:35
Ka burra edhe sot por askush nuk po i shef ata te ngrat se jan mbet pas dore. Ne dit te sotit burri nuk duhet me nejt neper oda por jan moderrnizu njerzit.
Bash mir a

Pse a burri jot ne sob rin a? ahahahaha aj paska rrshit edhe ate shum bile un me sa e di deri dje ka qen burri u ka end andej kendej e gruaja e ka luajt rolin e pastrueses
e tash ka ardh koha me u end bur e grue bashk ka shkojn nuk dahen
e qka vjen serisht do te shofim heret esht me mendu ashtu siq thua Vera

Artisti
04-05-06, 13:56
Si gruja dje de :tongue:

.

DEA
04-05-06, 14:58
Kane me shku me shekuj deri sa te behen paaaaaaaaaaaaaaaakkkkeeeeeee ndryshime nga dje.

Drinni
04-05-06, 20:04
Burri vertet ėshtė i martuar dhe ka me se paku 2,5 femijė ose punon shum e ka veq burrnin.

Drinni
04-05-06, 20:07
Burri i sotem, zgjat doren e pajtimit:wink:
As nuk ta fal, e as nuk tė mbyt.

Artisti
04-05-06, 20:59
Burri i sotit eshte qikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaqqq qeeee.


.

vjeshta
04-05-06, 22:53
Burri i sotit eshte qikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaqqq qeeee.


.

Burri i sotit,krejt artist :tongue:

GURI SYLAJ
05-05-06, 16:32
Burri i sodit.......... djali i ati te djeshmit..............

Kodra
05-05-06, 22:06
**********
**********
**********


Burri i sotit, shpėtimi i vetvetes !!.Kodra

vjeshta
05-05-06, 22:29
Burri i sotit, me demokrat :smile:

Zana_ch
05-05-06, 22:52
Burri i sotit, me punue 150%......

turisti
17-05-06, 16:24
Burri sot ?? Sot nuk eshte koha e burrave.

laliloli
17-05-06, 17:29
Burri i sotit ,ashtu siq kahere kan deshiruar grate

Artisti
18-05-06, 07:42
Burri sot i lshon dhite me kullot e i kthen pa kullot

hahahahaha


.

Artisti
18-05-06, 07:45
Burri i sotit,krejt artist :tongue:
Une ty te kam Simpati Republik :smile: :smile: :smile:

mmmmmmmmmppppppppppppppppppppppp... mu hargjue ngjyra ,shkronjat tjera spo dalin hahahahahahaha

.

Guri i madh
18-05-06, 18:19
burri sotit kuku qka ka me gjet neser ha ha ha baushtella skelet mallteri e ku ku per neve grat u knaqen erzieungsgeld gjith diten te shpia e na gjynahat ne shi e ne bor tuj punue kjo dynja ish kan per gra .

halla e madhe
18-05-06, 19:40
Burri sot.... perkrah karieren e gruas se afirmuar:cool:

GURI SYLAJ
18-05-06, 19:51
Burri i sodit, ai fmia i halit i djeshit!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Guri i madh
18-05-06, 20:25
burri sot po i humb te drejtat e veta e neser kena me lyp te drejta prej grave

vjeshta
19-05-06, 07:03
Burri i sotit -gjumafsh ........:tongue:

Aga Syl
20-05-06, 15:24
Burri sot.....nuk dorezohet vepron me mencuri.

Guri i madh
20-05-06, 18:44
Burri sot.....nuk dorezohet vepron me mencuri.


aga syl ti nashta po mbahesh hala masi i paske edhe koburet po une jam met memevajtue i lava durt

Aga Syl
20-05-06, 18:57
aga syl ti nashta po mbahesh hala masi i paske edhe koburet po une jam met memevajtue i lava durt

Mos u dorezo bre burre, a e ke gurin ne dore....

Guri i madh
21-05-06, 20:23
Mos u dorezo bre burre, a e ke gurin ne dore....


me kan qarmatos moti krejt ymydin e kam ne qita gur marova tuj i bajt gjepave po edhe kta spo guxoj me i perdor

Aga Syl
23-05-06, 17:45
me kan qarmatos moti krejt ymydin e kam ne qita gur marova tuj i bajt gjepave po edhe kta spo guxoj me i perdor


Po me vjen shume keq po mbaju more burre,ishalla nuk te ka zene ndoni sher i keq prej grave e mo zot ma keqe,te persh.

seriozja_19
30-06-06, 17:02
Nuk di n`doshta esht e tepert kjo tem,apo esht n`doshta edhe e njejte diku ketu..
Mire por shpresoj qe jo.

Temen qe e hapa me intereson mendimi i c`do Zotrij ketu,a ka me burra sikur tyrnihere..?
Mire por nuk e kam ate mendim burr ta quash me rrahun gruan,apo dhe femijen,se ajo eshte marri,apo per ti nejtun gadito para syve,por kshtu taman burr menedoj.
E di se do ta quani edhe n`doshta antik,mir por ai esht mendimi juaj.

Do i lixoj me vemendje..

Ju falemnderit.

Ti vet je burre dhe e ke parashtruar pyetjen per burra, pse nuk pyete se a ka gra te verteta??? Ndoshta e shohe une kete nga nje perspektive tjeter sepse jam feministe e forte, por nejse. Sa per pergjigjen tende: Po, ende egzistojne burrat e ktyne herit dhe njeri nga ato eshte babai im. Ate e kam idol dhe mendoj qe me kishte buzeqeshur ateher fati, nese edhe une neser isha martuar me nje burre i te njejtes kategori si babai im. Din si te sillet, e mbat fjalen, nuk shprehet ne menyre te coroditur dhe asnjerin nuk e rendon me fjale apo nuk i nderhyn ne bisede. Nje burre i ktyne herit duhet edhe te ndegjoje se cka kan per te thene tjeret... edhe kete babai im e ben. Jam e lumtur qe eshte ai si i ktyne herit me karakter po mendoj sepse edhe ai mban tash mobil, ka cd-player ne veture..hahaha...

Djemt e ri mund ti mbathin kepucat e baballareve te atyre nese kan vullnet, disciplin dhe interesim...perndryshe gjithcka eshte kot...kaq per temen tende...

Me respekt, seriozja_19

Drinni
30-06-06, 19:58
Ti vet je burre dhe e ke parashtruar pyetjen per burra, pse nuk pyete se a ka gra te verteta??? Ndoshta e shohe une kete nga nje perspektive tjeter sepse jam feministe e forte, por nejse. Sa per pergjigjen tende: Po, ende egzistojne burrat e ktyne herit dhe njeri nga ato eshte babai im. Ate e kam idol dhe mendoj qe me kishte buzeqeshur ateher fati, nese edhe une neser isha martuar me nje burre i te njejtes kategori si babai im. Din si te sillet, e mbat fjalen, nuk shprehet ne menyre te coroditur dhe asnjerin nuk e rendon me fjale apo nuk i nderhyn ne bisede. Nje burre i ktyne herit duhet edhe te ndegjoje se cka kan per te thene tjeret... edhe kete babai im e ben. Jam e lumtur qe eshte ai si i ktyne herit me karakter po mendoj sepse edhe ai mban tash mobil, ka cd-player ne veture..hahaha...

Djemt e ri mund ti mbathin kepucat e baballareve te atyre nese kan vullnet, disciplin dhe interesim...perndryshe gjithcka eshte kot...kaq per temen tende...

Me respekt, seriozja_19

Kjo me njė fjal i bie Goce e mir e familijes sė mir.
po ti mori cuco kur ja nise diten e par me ankesa e tu ba name, thash eu ē'na zu belaja.
E tash je ka ban namin tu shkru edhe kogja mir po mė pelqejn me than drejten.

Me nderime Dardanase

halla e madhe
30-06-06, 20:07
Kjo me njė fjal i bie Goce e mir e familijes sė mir.
po ti mori cuco kur ja nise diten e par me ankesa e tu ba name, thash eu ē'na zu belaja.
E tash je ka ban namin tu shkru edhe kogja mir po mė pelqejn me than drejten.

Me nderime Dardanase


O Drinni,dita mire shifet me diell..ishalla na del edhe kjo seriozja e vyshme e me shume postime:smile:

seriozja_19
30-06-06, 20:36
O Drinni,dita mire shifet me diell..ishalla na del edhe kjo seriozja e vyshme e me shume postime:smile:

Me vjen teper mire qe po ju pelqejne postimet e mia... ndoshta edhe per arsye qe fjalet e mia rrjedhin nga eksperiencat dhe zemra ime...
Shkurte dhe shqip: jan te sinqerta :-P

Shume, shume flm edhe njeher, i respektoj mendimet e juaja...
seriozja_19

Follow-ME
07-07-06, 21:07
Definicioni i burrit shqiptar..."Ai qe eshte burre,e qon tanev n'furre dhe se merr kurre"..:biggrin:

Vin-Diesel
08-07-06, 17:16
Une po shoh shume Tema palidhje ketu valla, veq ska qka me bo edhe Hajt te shkrujm ....Ndoshta edhe une kam shkrujt Tem Palidhje nuk e Largoj as veten nga aj Grup ...por Vlersimet i shikojm ne Vazhdin !!

seriozja_19
09-07-06, 00:54
Une po shoh shume Tema palidhje ketu valla, veq ska qka me bo edhe Hajt te shkrujm ....Ndoshta edhe une kam shkrujt Tem Palidhje nuk e Largoj as veten nga aj Grup ...por Vlersimet i shikojm ne Vazhdin !!

...mendimet jan si horizonti, nuk kan kufij...prandaj mos na demoralizo...por na le t'i shprehim mendimet tona, asgje tjeter nuk kerkuam...ke folur tash si me i pas degjuar fshehtas tingujt e tupanit tend...:wink:

Pilati
09-07-06, 00:59
Une po shoh shume Tema palidhje ketu valla, veq ska qka me bo edhe Hajt te shkrujm ....Ndoshta edhe une kam shkrujt Tem Palidhje nuk e Largoj as veten nga aj Grup ...por Vlersimet i shikojm ne Vazhdin !!

Ky qenka burre i vertet, veq qe po qalojka pak ne shkrim he mos thashte zoti me qen i qale edhe kah mendja.:biggrin: :biggrin:

Burri i sodit sigurisht se eshte me burre se ai i djehit.

Vin-Diesel
11-07-06, 06:50
...mendimet jan si horizonti, nuk kan kufij...prandaj mos na demoralizo...por na le t'i shprehim mendimet tona, asgje tjeter nuk kerkuam...ke folur tash si me i pas degjuar fshehtas tingujt e tupanit tend...:wink:

!!!!!!!!!!!

seriozja_19
11-07-06, 22:17
...mendimet jan si horizonti, nuk kan kufij...prandaj mos na demoralizo...por na le t'i shprehim mendimet tona, asgje tjeter nuk kerkuam...ke folur tash si me i pas degjuar fshehtas tingujt e tupanit tend...:wink:

Ku po te dhemb Zemer ...Burr sikur une duhet me kon, qe sta fus as 2%
mushu tash !


Ti i thua vetes burre? Burri qe eshte burre e ka fjalorin e paster kurse ti? Nuk te vjen turp, pa pike kulture...kontrolloje veten sepse asgje personale kunder teje nuk shkruajta!!!!

Per cfare arsye e merr cdo fjale si ofendim? A e ke pyetur ti ndonjeher veten se kush je? Ndalu dhe mendohu...

Vin-Diesel
12-07-06, 17:08
Une po shoh shume Tema palidhje ketu valla, veq ska qka me bo edhe Hajt te shkrujm ....Ndoshta edhe une kam shkrujt Tem Palidhje nuk e Largoj as veten nga aj Grup ...por Vlersimet i shikojm ne Vazhdin !!

Ky qenka burre i vertet, veq qe po qalojka pak ne shkrim he mos thashte zoti me qen i qale edhe kah mendja.:biggrin: :biggrin:

Burri i sodit sigurisht se eshte me burre se ai i djehit.

Ketu eshte bere nje Gabim nga une se kete qka kam shkruajt kam dashur ta hap nje teme te re ....por edhe ti pak mbrpa me mendjen, se eshte dasht ta lexosh me vemendje dhe ta kuptosh se ska lidhje kjo qka kam fol une me kete Temen ku e kam shkruar !
Kalofsh mire ...Mushu tash !

seriozja_19
12-07-06, 17:39
[quote=Pilati]

Ketu eshte bere nje Gabim nga une se kete qka kam shkruajt kam dashur ta hap nje teme te re ....por edhe ti pak mbrpa me mendjen, se eshte dasht ta lexosh me vemendje dhe ta kuptosh se ska lidhje kjo qka kam fol une me kete Temen ku e kam shkruar !
Kalofsh mire ...Mushu tash !


...flm per sqarimin tend...edhe une e kam kuptuar njejt si Pilati por kjo nuk do te thote qe jemi mbrapa me mendjen sepse te koncentruar kemi qen te dyte - ashtu une e kam impresionin!!!

Ti i the Pilatit te mbushet, kurse une me kete tash u zbraza... :biggrin:

Gjithe te mirat nga une...

Vin-Diesel
12-07-06, 17:41
Burri sot...?
Bota e madhe, ne secilin vend ndryshime Fatale ...keshtu qe ne shumicen e vendeve jon bo te njejt sikur burri ashtu edhe Gruaja....Burri Pune Gruja Pune ....Burri Shan Gruja shan, Burri flen Gruja flen, Burri Rreh Gruja kerkon Divorc (e lajmron ne KFOR)....Kshtu qe ne kohen e sodit ka shume burra ,,,por ne disa raste ma mire mos me qen se per nje shumplak, 6Muaj burg edhe Vejan(pa Grua ne fund) .......Kjo eshte pergjigja Ime per ata qe e kan keqkuptuar pergjigjen ma heret qe skan dijt ta vlersojn se sa ka lidhje me Temen e Lart permendur !.....Seriozja_19 sorry por mendoj se sjam i Vetmi fajtor !

seriozja_19
12-07-06, 17:48
[quote=Vin-Diesel]


...flm per sqarimin tend...edhe une e kam kuptuar njejt si Pilati por kjo nuk do te thote qe jemi mbrapa me mendjen sepse te koncentruar kemi qen te dyte - ashtu une e kam impresionin!!!

Ti i the Pilatit te mbushet, kurse une me kete tash u zbraza... :biggrin:

Gjithe te mirat nga une...

...me duket se paskam gabuar edhe une si ti Vin-Diesel :biggrin:

Vin-Diesel
12-07-06, 17:53
Ska rendesi edhe nese Gabon...i Vdekuri nuk Gabon kurr....me rendesi eshte te kuptosh qe ke Gabuar edhe te kerkosh Falje sikur ne te dy<...presim edhe pergjigje nga PILATI

Daja POLIC
12-07-06, 18:32
Nuk di n`doshta esht e tepert kjo tem,apo esht n`doshta edhe e njejte diku ketu..
Mire por shpresoj qe jo.

Temen qe e hapa me intereson mendimi i c`do Zotrij ketu,a ka me burra sikur tyrnihere..?
Mire por nuk e kam ate mendim burr ta quash me rrahun gruan,apo dhe femijen,se ajo eshte marri,apo per ti nejtun gadito para syve,por kshtu taman burr menedoj.
E di se do ta quani edhe n`doshta antik,mir por ai esht mendimi juaj.

Do i lixoj me vemendje..

Ju falemnderit.

Nje burr i vertet nuk rreh as gran as femit ai qe e rren gruan dhe femit ai per mendimin tim eshte frikacak , burrec

Burrat kan vdekur ne lufte qe na burrecat ne forum te jemi te lire ( pa keqkuptime ju lutem )

Vin-Diesel
12-07-06, 20:24
Nje burr i vertet nuk rreh as gran as femit ai qe e rren gruan dhe femit ai per mendimin tim eshte frikacak , burrec

Burrat kan vdekur ne lufte qe na burrecat ne forum te jemi te lire ( pa keqkuptime ju lutem )

Duhet te Lutem qe mos ta qes Zoti, nje person te keq ne amilje se vallahen Jo Dajak por duart me ja thy nuk eshte gjynah !Se edhe nese ndahesh prej Saj saher Ndrrohet Koha asaj i dhimbin duart e saher i dhimib duart asaj i kujtohet Ngjarja se pse i dhimbin !
Hahaha Hajgare pak se shume mire ke fol Topi se lun !

lule_2005
13-07-06, 09:43
Ti shqarojme disa pune ketu. Ka dallim te madhe ne mese te burrit dhe mashkullit!!!!
Pra, ka mashkuj sa te duash, por burra pak.
Ani me vet gjushen time thote keshtu: "Oj bij burra ka veq diten, e naten vdesin" .
Tungggggggg e kalovshi mire.

Vin-Diesel
13-07-06, 11:44
Ti shqarojme disa pune ketu. Ka dallim te madhe ne mese te burrit dhe mashkullit!!!!
Pra, ka mashkuj sa te duash, por burra pak.
Ani me vet gjushen time thote keshtu: "Oj bij burra ka veq diten, e naten vdesin" .
Tungggggggg e kalovshi mire.

Hahahahahaa.....hallall i koft edhe asaj gjyshes tende se Naten e ka pas ne shtrat e diten ne Pune per ata ka then hahahaha ...!

Simbas teje nje burr, qe te duket ty qe eshte burr qfar gjerave ka?? edhe qfar gjerave ka aj qe te duket se nuk eshte burr ??? Ku qendron dallimi nese ka mundesi te me tregoni ??

lule_2005
13-07-06, 12:32
Po me pyet mua apo gjyshen time, hahaha.
Une thash dhe qendroj ne ate.
Si sod si dikur, ka burra dhe meshkuj, pra mashkull mundet me qen edhe qeni (pa keqkuptime) a burri eshte burre!

Tung