PDA

View Full Version : Cila ėshėt shpikja mė e rėndėsishme e njerėzimit?


Murgesha
11-12-05, 23:08
Unė mendoj se ėshtė telefoni. :lol: :lol:

turisti
11-12-05, 23:12
Pershendetje per temen e nderuara. :P

Mendoj se eshte rryma. :lol: :lol:

spirl_girls
11-12-05, 23:13
Unė mendoj se ėshtė Rrota. :wink:

vjeshta
11-12-05, 23:13
Unė mendoj se ėshtė telefoni. :lol: :lol:
Edhe une mendoj se telefoni
Edhe sot quditna se si mund te komunikosh me ze me nje person permes nje fije teli

Reana
12-12-05, 07:59
aiiiii, bre qysh s'pe dini :lol: ...gjithe dita po na shkon me te, edhe mos me ju ra ndermend, a :? :?:
Interneti more, po cka kishim be pa te :twisted: :lol: :lol:

Domira
12-12-05, 08:09
Bravooo REANA se tybe ma more fjalen prej goje. Topi se lun se interneti sen i mir valla :wink: :lol:

Reana
12-12-05, 08:18
Po valla Domira, keshtu puna...
pa rryme e telefon kisha ndejt, veq pa internet, si zorr :lol: :wink: :lol:

Barbaroza
12-12-05, 16:28
Unė mendoj se ėshtė telefoni. :lol: :lol:

Edhe une mendoj se eshte telefoni(mobil).E marrim kudo me vete! :lol:

vushtrria
12-12-05, 16:31
Une mendoi se eshte KAMERA :wink:

Barbaroza
12-12-05, 16:33
Une mendoi se eshte KAMERA :wink:

Mobilat kane dhe kamere! :lol:

Vera
12-12-05, 16:40
po te flasim per shpikjet ka shum keshtuqe te gjitha ne jet jan interesante. Qe te fillojm kur eshte shpikur rryma (dritat) ne kendej cdo shpikje me interessante se tjetra.

vushtrria
12-12-05, 16:49
Une mendoi se eshte KAMERA :wink:

Mobilat kane dhe kamere! :lol:


Mire e ke kure i kombinojme eshte me te vertet nje aparat shum i persosur :wink:

GURI SYLAJ
12-12-05, 17:08
E une mendoj se eshte jo rrota po RRENA.

Reana
12-12-05, 17:26
E une mendoj se eshte jo rrota po RRENA.

Rrota ka qene vaktit :wink:
per sot rrena ndoshta valla :lol:

Gentiani
12-12-05, 18:50
Forumi ! :wink: :lol:

arben-ks
20-12-05, 22:21
telefonin mobil e ka shpik bukuroshja Merlin monro se e kish pas nje telefon te rand me nej kabell te gat dhe kishte then a a mundsi dikush te mi shkurton qeto rraqe dhe te mi leton

Shpikja me emadhe ka qen kur ekena ble nje televizo dhe e kena kqyr ni filum :P

Diana007
22-12-05, 08:29
Valla edhe interniti intersant a :roll: :P

Espresso
22-12-05, 10:52
Bomba Atomike (per fat te keqe)

Kaltrushi
23-12-05, 09:02
teknika elektrike....

arben-ks
23-12-05, 13:19
Shporedi i druve he qka kishit ba pa zjarr Ather pra zjarri se kur ska zjarr diqum ptrej ftofti

dredhaki
23-12-05, 13:25
Per mua eshte Kondomi, se kesh ka e mbys plaken.
Cdo vit ja beja nga nje femi. :lol: :lol:

moni12
25-12-05, 05:30
Letra apo papirusi, shkronjat
dhe shkollimi

Murgesha
25-12-05, 12:28
Tengjerja, Tepsia me gjithė Tiganin. :lol:

loni19
25-12-05, 12:44
Tumurrleki...

Naki
25-12-05, 23:22
Energjia-Drita,Treni,Telefoni.

arben-ks
26-12-05, 12:12
Lapsi & shpuza

Metra- kumpasi :shock:

illyria
27-12-05, 01:23
Ēekiēi me tė cilin u marue R R O T A !

Rizuana
15-09-08, 13:50
Ky eshte zbulimi me i rendesishem ne historine e njerzimit:

http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon2.gif http://www.youtube.com/watch?v=qQNpucos9wc

Rizuana
15-09-08, 14:03
Ky eshte zbulimi me i rendesishem ne historine e njerzimit:

http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon2.gif http://www.youtube.com/watch?v=qQNpucos9wc


http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon2.gifhttp://www.youtube.com/watch?v=bh8Vt-2AtA8&feature=related

Luciano
15-09-08, 14:03
Shkrim/Leximi !

DEA
16-09-08, 14:29
Anija ne uje ( nje guri e gjune e shkon deri ne fund e ajo me tonelata e rende qendron mbi uje) dhe aeroplani ne qiell ...

Oqeani
16-09-08, 14:36
Nje ēmim te laverdishem u dha ne kohen e mbreterise franceze per te gjetur menyren e konzervit te ushqimit. ( Nevoja ishte per te ushqyet ushtrine e asaje kohe )

Knzervimi

Tizziano
16-09-08, 15:48
Shpikja qe i ka ardhe me shume ne ndihme Njerezimit eshte RROTA, kjo eshte unanimisht e pranueshme nga shkencetaret. Sepse kjo shpikje e ka bere revulucione te medha ne rrugen e njeriut drejt ecjes perpara.

Ndersa shpikja me e madhe e Shekullit te XX eshte Telekomandimi ne distance, ku ketu bejne pjese dhe shume gjera te tjera.

Keto jane dy shpikjet me te medha te njerezimit.

Gjynah qe asnjeri si kish dite.
(per vec njerit)

C'do te mire !

Oqeani
16-09-08, 20:53
Nje nga shpikjet me te rendsishem eshte maqina me avill...

luckyman
16-09-08, 21:13
*Microsoft*.....+ Bill Gates

selvija
16-09-08, 21:46
Mua me vjan bash interesant ja sa jam ule e flas me nenen time them ahh qysh kan mujt kete shpikje cameren derjt-perdejt Live ..sa ka mbrri teknika,,,

vjeshta
18-09-08, 15:31
Krypa ,se i jep shije gjelles...:biggrin:

romansa
18-09-08, 15:42
..interneti...sateliti

Skyfter
18-09-08, 15:43
Karriga Elektrike :rolleyes: edhe coca cola

vjeshta
18-09-08, 15:45
Te rendesishme jan te gjitha ato qe jan ne dobi te njerzimit .:rolleyes:

Oqeani
18-09-08, 19:49
Ligji i llozit ...

DetiJon
20-09-08, 18:59
Shpikja ma e madhja qe eshte ba deri tash eshte shpikja e feve.

vjeshta
20-09-08, 21:06
Martesa....:tongue:

Amina
21-09-08, 19:06
Makina per larjen e eneve dhe fshisa elektrike heheheh

lirik
27-09-08, 09:40
Titulli: Cila ėshėt shpikja mė e rėndėsishme e njerėzimit?

--------------------------------------------------------------------------------

Shpikja qe i ka ardhe me shume ne ndihme Njerezimit eshte RROTA, kjo eshte unanimisht e pranueshme nga shkencetaret. Sepse kjo shpikje e ka bere revulucione te medha ne rrugen e njeriut drejt ecjes perpara.

Ndersa shpikja me e madhe e Shekullit te XX eshte Telekomandimi ne distance, ku ketu bejne pjese dhe shume gjera te tjera.

Keto jane dy shpikjet me te medha te njerezimit.

Gjynah qe asnjeri si kish dite.
(per vec njerit)

C'do te mire !

--------------------------------------------------------------------------------
Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Tizziano : 16-09-08 nė 16:49.
Pajtohem me mendimin e tiziano
nė bankat shkollore na thonin profesorė arsimtarėt se pikrisht rrota ėsht zbulimi ma i rėndėsishėm i njerzimit
dhe logjike esht kjo qėndron pra
dhe pikrisht telekomanda poashtu zbulim tejet i rėndesishėm i njerzimit
ka shum zbulime tjera por keto jan rėndesit ė e madha tė zbulimit njerzorė

teutaA
29-09-08, 07:44
web cam se spo na mer malli me pa kon haha po prishemi me krejt mahallen spo kemi nevoj me shku ne pushim hiq:smile:

vjeshta
13-10-08, 15:44
Mjeksia .


http://www.youtube.com/watch?v=SBohmdsUXF4&NR=1 !!!!!!!!!!!!!

DEA
13-10-08, 15:48
Mjeksia .


http://www.youtube.com/watch?v=SBohmdsUXF4&NR=1 !!!!!!!!!!!!! Huh mbeta pa text.......

emine
11-05-11, 20:01
qe sa i shikova qto cuclla e halete qe kan fut ne rekllama ne dardani,ku do shpikje ma te madhe se cuclla

roadrunner
11-05-11, 20:07
llafet hahahahah

Murgesha
11-05-11, 20:10
Mendoj qe kafja! :tongue:

Amina
16-05-11, 20:08
Te gjitha qe u a lehtesojne punet amviseve :biggrin:

emine
16-05-11, 20:09
Mashkulli:tongue:

Zanzi/M
16-05-11, 20:36
Thuhet qe zbulimi i RROTES eshte me i rendesishmi ;)

Oqeani
17-05-11, 01:36
Padyshim - Llozi !

Oqeani
17-05-11, 01:38
Po thjojne kondomi. Po mos t'ishte ai, tash nuk kishim ku t'a veme kemben, e per te fjetur, mos enderro !

Hajra
18-05-11, 09:05
.....agregati, haha...

~AnnA~
18-05-11, 09:12
.....agregati, haha...

Jo, jo, jane ushqimet e gatshme :smile:
keshtu qe te ngelet kohe te merresh me pune shume me te kota se sa te rrishe ne kuzhine :rolleyes:

Hajra
18-05-11, 09:20
Jo, jo, jane ushqimet e gatshme :smile:
keshtu qe te ngelet kohe te merresh me pune shume me te kota se sa te rrishe ne kuzhine :rolleyes:


...ushqimet e gatshme mandej problem me peshen hahah...

.....shpikja me me vlere per njeriun apo e njeriut eshte dashuria.

Oltiana1
18-05-11, 16:05
Sa shumė gjėra qė ka , duke u nisur nga : Ora , rryma , letra , telefoni , etj,etj

emine
29-05-11, 22:03
baterijat:biggrin:

Fjollė
01-06-11, 12:15
...bash me e rendesishmja spo them,veq pshtim makina e lamjes se teshave.

Hajra
01-06-11, 12:26
.....interneti, kogja i rendsishem eshte

Fjollė
01-06-11, 15:08
....ose ashensori.

emine
28-07-11, 17:46
rrenat

Oqeani
28-07-11, 17:47
rrenat


Pajtohem ! ( Emine)


Pa dyshim Llozi !

LaDy_Diaspora
28-07-11, 20:20
Antibiotiku dhe vakcinat e ndryshme kundėr sėmundjeve tė rėnda...

Afrimi_17
30-07-11, 00:54
Asgje ne bot nuk eshte shpikje,Te gjitha Zbulohen me koh,Qdo gje qe zbulohet Zbulohet si e till qe egziston,
ne Njerzimi do zbulojm dhe vetem do zbulojm mirepo asesi te shpikim!
Formula E realitiviteti ,Valet mikrofonike dhe e gjith Astronomia ose Fizika Jan shum interesante per
jeten e njeriut mirepo ato nuk jan Krijuar vetem jan zbuluar si gje qe egzistojn,!
Bota ka shum elemte eshte e shpikur perfekt,Te gjitha jan te shpikura vetem duhet te zbulohen nga njeriu!
Tema Do kishte kuptimin me te sakt sikur ne vend te fjales shpikje te vendoset "Zbulim".

Zero Cool
30-07-11, 08:08
femna :tongue::biggrin:

Hajra
31-07-11, 10:30
....delete,