PDA

View Full Version : Pėrkthim


Bond
13-12-05, 14:53
Diskutues tė nderuar, ata qė njohin gjuhėn na ndihmoni nė perkthimin e kėtij teksti me shkronja tė trashura (Bold).

Pėrkthimi kuptohet duhet tė bėhet nė gjhėn shqipe.

Paraprakisht ju falenderojmė pėr mundin.


P. s. pėrgjigjen mund tė dėrgoni edhe privat.

Nga stafi.$lang['Description'] = 'Description'; //
$lang['Downloaded'] = 'Downloaded';
$lang['Download'] = 'Download'; //
$lang['Filesize'] = 'Filesize';
$lang['Viewed'] = 'Viewed';
$lang['Download_number'] = '%d Time(s)'; //
$lang['Extension_disabled_after_posting'] = 'The Extension \'%s\' was deactivated by an board admin, therefore this Attachment is not displayed.'; //


$lang['Add_attachment'] = 'Add Attachment';
$lang['Add_attachment_title'] = 'Add an Attachment';
$lang['Add_attachment_explain'] = 'If you do not want to add an Attachment to your Post, please leave the Fields blank';
$lang['File_name'] = 'Filename';
$lang['File_comment'] = 'File Comment';


$lang['Posted_attachments'] = 'Posted Attachments';
$lang['Options'] = 'Options';
$lang['Update_comment'] = 'Update Comment';
$lang['Delete_attachments'] = 'Delete Attachments';
$lang['Delete_attachment'] = 'Delete Attachment';
$lang['Delete_thumbnail'] = 'Delete Thumbnail';
$lang['Upload_new_version'] = 'Upload New Version';


$lang['Rules_page'] = 'Attachment Rules';
$lang['Attach_rules_title'] = 'Allowed Extension Groups and their Sizes';
$lang['Group_rule_header'] = '%s -> Maximum Upload Size: %s';
$lang['Allowed_extensions_and_sizes'] = 'Allowed Extensions and Sizes';
$lang['Note_user_empty_group_permissions'] = 'NOTE:
You are normally allowed to attach files within this Forum,
but since no Extension Group is allowed to be attached here,
you are unable to attach anything. If you try,
you will receive an Error Message.
';


$lang['Attachment_feature_disabled'] = 'The Attachment Feature is disabled.';
$lang['Directory_does_not_exist'] = 'The Directory \'%s\' does not exist or couldn\'t be found.'; //
$lang['Directory_is_not_a_dir'] = 'Please check if \'%s\' is a directory.'; //

$lang['Error_empty_add_attachbox'] = 'You have to enter values in the \'Add an Attachment\' Box';
$lang['Error_missing_old_entry'] = 'Unable to Update Attachment, could not find old Attachment Entry';


$lang['Invalid_filename'] = '%s is an invalid filename'; //
$lang['Attachment_php_size_na'] = 'The Attachment is too big.
Couldn\'t get the maximum Size defined in PHP.
The Attachment Mod is unable to determine the maximum Upload Size defined in the php.ini.';
$lang['Attachment_php_size_overrun'] = 'The Attachment is too big.
Maximum Upload Size: %d MB.
Please note that this Size is defined in php.ini, this means it\'s set by PHP and the Attachment Mod can not override this value.'; //
$lang['Disallowed_extension'] = 'The Extension %s is not allowed'; //
$lang['Disallowed_extension_within_forum'] = 'You are not allowed to post Files with the Extension %s within this Forum'; //
$lang['Attachment_too_big'] = 'The Attachment is too big.
Max Size: %d %s'; //
$lang['Attach_quota_reached'] = 'Sorry, but the maximum filesize for all Attachments is reached. Please contact the Board Administrator if you have questions.';
$lang['Too_many_attachments'] = 'Attachment cannot be added, since the max. number of %d Attachments in this post was achieved'; //
$lang['Error_imagesize'] = 'The Attachment/Image must be less than %d pixels wide and %d pixels high';
$lang['General_upload_error'] = 'Upload Error: Could not upload Attachment to %s.'; // [/

Reana
13-12-05, 17:20
Diskutues tė nderuar, ata qė njohin gjuhėn na ndihmoni nė perkthimin e kėtij teksti me shkronja tė trashura (Bold).

Pėrkthimi kuptohet duhet tė bėhet nė gjhėn shqipe.

Paraprakisht ju falenderojmė pėr mundin.


P. s. pėrgjigjen mund tė dėrgoni edhe privat.

Nga stafi.$lang['Description'] = 'Description'; //
$lang['Downloaded'] = 'Downloaded';
$lang['Download'] = 'Download'; //
$lang['Filesize'] = 'Filesize';
$lang['Viewed'] = 'Viewed';
$lang['Download_number'] = '%d Time(s)'; //
$lang['Extension_disabled_after_posting'] = 'The Extension \'%s\' was deactivated by an board admin, therefore this Attachment is not displayed.'; //

Shprehja -Pershkrim=Pershkrim
Shprehja -Shkarkuar=Shkarkuar
Shprehja -Shkarko=Shkarko
Shprehja -madhesia e dosjes=madhesia e dosjes
Shprehja -shikuar=shikuar
Shprehja -shkarko_numeri sahere=% sa here
Shprehja -dosja e bashkerenditur eshte deaktivizuar=dosja e bashkerenditur \%s\ eshte deaktivizuar nga administratori, prandaj shtojca (dsoja e shtuar) (attachment), nuk eshte shfaqur


$lang['Add_attachment'] = 'Add Attachment';
$lang['Add_attachment_title'] = 'Add an Attachment';
$lang['Add_attachment_explain'] = 'If you do not want to add an Attachment to your Post, please leave the Fields blank';
$lang['File_name'] = 'Filename';
$lang['File_comment'] = 'File Comment';

Shto_shtojcen=shto shtojcen
Shto_shtojcen_titulli=shto nje shtojce
Shto_shtojcen_sqarime=nese nuk deshiron t'i shtosh nje shtojce postimit tuaj, lejeni fushat plotesuse, te zbrazura
Emri i dosjes=emri i dosjes
Komenti per dosje=komenti per dosjen


$lang['Posted_attachments'] = 'Posted Attachments';
$lang['Options'] = 'Options';
$lang['Update_comment'] = 'Update Comment';
$lang['Delete_attachments'] = 'Delete Attachments';
$lang['Delete_attachment'] = 'Delete Attachment';
$lang['Delete_thumbnail'] = 'Delete Thumbnail';
$lang['Upload_new_version'] = 'Upload New Version';

Shtojcat e postuara=shtojcat e postuara
Opcionet=opcionet
Fresko komentet=fresko komentet (shto komentet e reja)
Fshi shtojcat-fshi shtojcat
Fshi shtojcen=fshi shtojcen
Fshi avatarin=fshi avatarin
Ngarko versionin e ri=ngarko versionin e ri


$lang['Rules_page'] = 'Attachment Rules';
$lang['Attach_rules_title'] = 'Allowed Extension Groups and their Sizes';
$lang['Group_rule_header'] = '%s -> Maximum Upload Size: %s';
$lang['Allowed_extensions_and_sizes'] = 'Allowed Extensions and Sizes';
$lang['Note_user_empty_group_permissions'] = 'NOTE:
You are normally allowed to attach files within this Forum,
but since no Extension Group is allowed to be attached here,
you are unable to attach anything. If you try,
you will receive an Error Message.
';

Faqja e rregullave=rregullat e shtojcave
Rregullat per bashkerenditje_titulli= bashkerenditjet e lejuara dhe madhesite e tyre
Rregulli i grupit te bashkerenditjeve=Maksimumi i madhesise se ngarkimit:%
Madhesite dhe bashkerenditjet e lejuara=madhesite dhe bashkerenditjet e lejuara
Ve re perdorues mbi lejimet e grupeve :roll: :lol: =Ju jeni i lejuar zakonisht te bashkerenditni dosje ne kuader te ketij Forumi, por pasiqe asnje grup i shtojcave nuk eshte i lejuar te bashkrenditet ketu, ju nuk keni mundesi te bashkrenditni asnje dosje. Nese provoni, tek ju do te mbrrij nje porosi me titullin "porosi/mesazh i gabuar"

E perktheu dhe e pershtati Reana 8) :lol:
xhirollogaria ime bankare ne Zvicer eshte 00%00*1254*
cmimi per sherbimin deri ketu: 1000Euro
Shenim per palen bashkepunuese: ishte kenaqesi bashkepunimi me ju, e paret i pres sa me shpejt :twisted: 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :arrow:

(keto ne vazhdim le ti perkthen Uliksi :twisted: )!!!

Bond
13-12-05, 17:42
E nderuara Reana ju falenderojmė pėr ndihmen si edhe ju kėrkojmė falje pėr mundin dhe kohen e shpėnzuar, kam prit dic mė mirė se sa pėr kėshtu edhe vet e kisha pėrkthyer :lol:

P. s. nėse nuk pėrkthehet i terė teksti lekėt shkojnė ne konto tė atij qė e pėrfundon.

Reana
13-12-05, 17:55
qyyyy, :P :?:
Sa mire pra! perkthejeni ju, dhe une do mesoj prej jush si perkthehet :twisted: :?: :arrow: :lol: !!! Mundeni edhe Uliksin ta merrni si "keshilltar" bile :lol: :twisted: :!: ti bashkoni forcat proletare :twisted:

Shenim per palen bashkepunuese: keni shkelur dispozitat e kontrates ne lidhje me pagesen :evil: ju pret aktakuza ne Gjyqin e Hages se bashku me Ante Gotovinen :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bond
13-12-05, 18:02
E po mė mirė tė vazhdojmė me kontraten mos tė nxjerrim telashe me padi, por edhe ju duhet t'i pėrmbaheni kontratės, duhet perfunduar punėn e filluar.

Clintoni
14-12-05, 14:16
Bond

Nese don me ta perkthy me garanto se nuk mi shlyn shkresat dhe temat kur ti hapi?!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Nese me garanton ti perkthej pa pare! :lol: :lol: