PDA

View Full Version : Kerkoj nga Stafi te shlyejne profilin tim...


Margaritari
21-12-05, 18:39
Staf i Nderuar!

Me duhet te pranoj se jam ne vend te gabuar, andaj kerkoj nga ju qe te shlyeni PROFILIN TIM, ju falemnderit!

Me respekt Margaritari!

Arb
21-12-05, 19:43
Staf i Nderuar!

Me duhet te pranoj se jam ne vend te gabuar, andaj kerkoj nga ju qe te shlyeni PROFILIN TIM, ju falemnderit!

Me respekt Margaritari!

Rrime he burre!

Pse ne vend te gabuar?

Po a ki idene se per ku je nis?

e_martumja
21-12-05, 19:48
Staf i Nderuar!

Me duhet te pranoj se jam ne vend te gabuar, andaj kerkoj nga ju qe te shlyeni PROFILIN TIM, ju falemnderit!

Me respekt Margaritari!

Rrime he burre!

Pse ne vend te gabuar?

Po a ki idene se per ku je nis?


Nuk ka gabu por e ka hap nje teme nese ndoniher dikush don te shlyhet per arsye te llojllojshem le te kerkon ketu :wink:

Apo Margaritari :?:

pokeri
07-03-06, 09:38
Kėrkoj qė tė mė kthehen tė gjitha postimet e
shlyera tė datės 6 Mars 2006.
Nėse nuk e bėni kėtė, atėherė kėrkoj qė tė shlyhen
tė gjitha postimet e bėra nga Unė (TĖ GJITHA) nė
kėtė forum...

intelektualja
08-03-06, 11:16
edhe une po protestoj.
nuk eshte ne rregull qe te shlyhen te gjitha postimet ne temen debileske te murgweshe per "Suroviqin" ku perdoret citimi i mediave serbe te vitit 1999; te lihen vetem posrimet te cilat ju ju konvenojne dhe te mbyllet tema.
PA VARESISHT NGA POLITIKAT E JUAJA REDAKTORIALE.
une po kerkoj decidivisht me i shly krejt postimet e mia dhe me me cregjistru nga ky forum qe eshte plotesisht nen nivel.
po ju premtoj se do te ju lexoj kohe mbase kohe. se jam shume kureshtare te di se me cilin fraksion te LDKhit do te mbaheni tash kur te ndahen ne 100 e 17 mije fraksione. e di se do te rrini me ata qe ua mbushin gushe, por po me intereson shume se cilet jane ata.

Murgesha
08-03-06, 12:24
E nderuara Intelektuale, nuk janė shlyer shkrimet qė kanė pasė tė bėjnė me temėn, por fyerjet e ndėrsjella tė dy anėtarėve, si dhe disa poezi tė Pokerit qė asgjė s`kanė tė bajnė me temėn.

Pėrshėndetje pėr ty dhe Pokerin, tė cilin nuk e kuptoj aspak me kėtė kėrkesė.
Ai duhet ta dijė mirė se shkrimet nė nėnforumin politik i takojnė politikės e jo poezisė.

Murgesha!

MemphiSx
08-03-06, 12:55
edhe une po protestoj.
nuk eshte ne rregull qe te shlyhen te gjitha postimet ne temen debileske te murgweshe per "Suroviqin" ku perdoret citimi i mediave serbe te vitit 1999; te lihen vetem posrimet te cilat ju ju konvenojne dhe te mbyllet tema.
PA VARESISHT NGA POLITIKAT E JUAJA REDAKTORIALE.
une po kerkoj decidivisht me i shly krejt postimet e mia dhe me me cregjistru nga ky forum qe eshte plotesisht nen nivel.
po ju premtoj se do te ju lexoj kohe mbase kohe. se jam shume kureshtare te di se me cilin fraksion te LDKhit do te mbaheni tash kur te ndahen ne 100 e 17 mije fraksione. e di se do te rrini me ata qe ua mbushin gushe, por po me intereson shume se cilet jane ata.

Ca fjal per "intelektualen".

Pamvarsisht animeve tuja partike,dua te them se ne cdo shkrim tuajin keni shfry epshet tuja (jo seksuale) inatqore kunder institucioneve te Kosoves apo personave qe kan qen ne LDK apo te afert me LDK-ne.
Dua qe te garantoj ty dhe mendimtaret si ti,se shkrimet tuja te pa vlera ne ket forum kan ba qe Forumit te DARDANIS paksa ti humb prestigji,dhe prandaj me plot gojen te them se personat e tille qe sja dojn te miren vendit,ata nuk mendojn kurr mir as per forumin e DARDANIS.
Nese ti mendon qe LDK do te shpartallohet,une te siguroj ty dhe gjith ata politikana qe kan punu dit e nat qe kjo te ndodh ne LDK se keni pas mendime te gabueshme.
LDK eshte shtepi e madhe, ka pas kriza edhe me te medha por me nje unifikim te gjithmbarshem i ka tejkalu.
Presionet qe i ka LDK-ja nga mbrenda por edhe nga jasht,qe personat me kokfort qe jan ne LDK te zbuten apo mundesisht te lrgohen krejt nga LDK-ja,nuk do te ken sukses,sepse populli eshte ai qe percakton kto ndryshime.
Shum shpejt Nexhat Daci do te jet ne krye te LDK-se e pastaj do te shohim e bejme :)

Psikologu
08-03-06, 15:15
Nganjehere edhe nuk i kuptoj njerzit dhe mendimet e tyre , edhe pse mundohen tė shprehin nje inteligjencė dhe njė njohuri , qoftė atė tė botes politike , shoqerore, ose individuale.
Lexoj ketu me lartė s e dikush paska ngulur kembė qe me doemos tė i kthehen postimet , por arsyeja e shlyerjes , a thu ku eshte dhe perse ėshtė , ose perse tė behet dicka e tillė kur si mopderator dhe administratorė , cdo kush posedon tė drejten e vlersimit se kur duhet tė shlyhen postimet dhe ne cilin raste , por duke e ditur cdo kush se askuj nuk i shlyhen postimet pėr shkaqe ose qeshtje private , por vetem pėr shkak tė kalimit tė kufijve tė cilat e shkelin rregulloren e ketij forumi .
Me duket dicka edhe e quditeshme nga disa ketu , edhe pse te drejten e fshirjes se postimeve e mabnė moderatori , e nese nuk mundohemi tė i pėrmbahemi sado pak rregulllores, atehere edhe ne te ardhemn do tė pasojnė fshirjet e postimeve , kuptohet nese ato e kalojnė kufirin e tyre.

Me nderime

Psikologu

pokeri
08-03-06, 21:35
Pak shpjegim... (duket qė ėshtė i nevojshėm)!
Insistimi pėr shkyerje tė postimeve, konsideroj qė ėshtė shumėi i logjikshėm dhe i drejtė. Ato janė postime tė "firmosura nga unė", nė mesin e tyre nuk ka asnjė "artikull" tė vjedhur-huazur nga ndonjė
gazetė, forum, apo media tjetėr. Pra, autorsia nuk vehet nė mėdyshje.
Ashtu siē jeni bėrė tė "mirė" dhe me kėrkesėn time e keni mbyllur nėntemėn "Moderatorė-Diktatorė...", pse nuk e tregoni mirėsinė tuajt'i ktheni postimet e mia tė datės 6 mars, (ku ka edhe fyerje nėn ēdo
nivel nga E_Zjarrta (alias...), por ka edhe vjersha-bejte tė cilat do tė mund t'i botoja nė shtypin periodik (gjė qė e bėj shpesh)!!!
Pra kėrkesa ėshtė shumė pragmatike (nuk i kam askund ato 'krijime", por drejtpėrdrejt i kam shkruar nė Forum).

Sa pėr moderatorėt, nuk do tė harxhoja shumė fjalė.
Vetė fakti qė disa prej tyre hyjnė nė Forum me 3,4,5 nofka ilustron mirė edhe "nivelin" moral tė tyre, edhe "paanshmėrinė" politike!
Keq.
Ata qė ndjehen militant partiak, le tė mos e marrin detyrėn e moderatorit, dhe s'ka asgjė tė keqe nėqoftėse mbrojnė pikpamjet e veta. Pėr kėtė
edhe shėrbejnė Forumet. Tani varet krejt nga individi dhe qasja qė ka, natyrisht edhe niveli intelektual i secilit.
Nėse si objektiv e keni pėrzėnien nga Forumi tė atyre qė mendojnė ndryshe, mund tė them qė e keni gjetur njė metodė origjinale dhe efikase.
Mua mė pėrzutė (fituat).
Do tė vazhdoj bojkotin tim, derisa tė mos mė kthehen postimet (qoftė edhe nė p/m). E mira do tė ishte qė tė ktheheshin aty ku ishin postuar.

arben-ks
08-03-06, 21:49
Kerkoj nga stafi shkarkimin e ministrave dhe ministreve moderuse ne forum.

Murgesha(milihate trmekolli)shkarkohet per shkak te korrupcioit dhe pagesat jo te njejta me antaret e bordit te kryeminstrehses ajo ka paguar 7000 ero antaret e ldk- kurse te tjeret nga 200 ero sa per sy e faqe .


Mempihsin(kryeparlamentarin e forymit)negjat dacin per pastrim parash dhe vetur te shtrejt pa komfirmimin e votave te kuvendit, dhe fyrjen ne parlament-forum.

Gentijanin(adem salihun) per korrupcion dhe pastrim parash 200 mij ero si nenkryetar i stafit te forumit te ldk.

Psikologun(si korruptus dhe pergenjeshtres te Bibles dhe ovendimin dhe keq iterpretimin e ebibles ndaj besimit kristijan ortodoks katolik) qe qoj sipas tij ne fene re PsikologusOfendus-jodus budus)

Pa largimin e ketyre ministrave administratoreve dhe moderatorve ska rend as qetsi ne parlament?
Protestoj ashper per shkak te largimit te shkrimin t me siper
E drejt e jemja esht ta mbroj gjdo antar pa dallim fe apo parti mjafton te jet shqiptar.

Murgesha
09-03-06, 00:00
Kerkoj nga stafi shkarkimin e ministrave dhe ministreve moderuse ne forum.

Murgesha(milihate trmekolli)shkarkohet per shkak te korrupcioit dhe pagesat jo te njejta me antaret e bordit te kryeminstrehses ajo ka paguar 7000 ero antaret e ldk- kurse te tjeret nga 200 ero sa per sy e faqe .
Kurse unė kėrkoj nga ti qė tė tregojsh drejt sa ke paguar apo kend ke korruptuar pėr ta shkruar kėtė shkrim drejt e pa gabime.

Murgesha!

pokeri
09-03-06, 17:25
Pak shpjegim... (duket qė ėshtė i nevojshėm)!
Insistimi pėr shlyerje tė postimeve, konsideroj qė ėshtė shumėi i logjikshėm dhe i drejtė. Ato janė postime tė "firmosura nga unė", nė mesin e tyre nuk ka asnjė "artikull" tė vjedhur-huazur nga ndonjė gazetė, forum, apo media tjetėr. Pra, autorsia nuk vehet nė mėdyshje.
Ashtu siē jeni bėrė tė "mirė" dhe me kėrkesėn time e keni mbyllur nėntemėn "Moderatorė-Diktatorė...", pse nuk e tregoni mirėsinė tuajt'i ktheni postimet e mia tė datės 6 mars, (ku ka edhe fyerje nėn ēdo nivel nga E_Zjarrta (alias...), por ka edhe vjersha-bejte (tė miat) tė cilat do tė mund t'i botoja nė shtypin periodik (gjė qė e bėj shpesh)!!!
Pra, kėrkesa ėshtė shumė pragmatike, (nuk i kam askund ato 'krijime", por drejtpėrdrejt i kam shkruar nė Forum), dhe si tė tilla mė dhimbsen.

Sa pėr moderatorėt, nuk do tė harxhoja shumė fjalė.
Vetė fakti qė disa prej tyre hyjnė nė Forum me 3,4,5 nofka ilustron mirė edhe "nivelin" moral tė tyre, edhe "paanshmėrinė" politike!
Keq.
Ata qė ndjehen militant partiak, le tė mos e marrin detyrėn e moderatorit, dhe s'ka asgjė tė keqe nėqoftėse mbrojnė pikpamjet e veta. Pėr kėtė
edhe shėrbejnė Forumet. Tani varet krejt nga individi dhe qasja qė ka, natyrisht edhe niveli intelektual i secilit.
Nėse si objektiv e keni pėrzėnien nga Forumi tė atyre qė mendojnė ndryshe, mund tė them qė e keni gjetur njė metodė origjinale dhe efikase.
Mua mė pėrzutė (fituat). Apo humbėt?
Do tė vazhdoj bojkotin tim, derisa tė mos mė kthehen postimet (qoftė edhe nė p/m). E mira do tė ishte qė tė ktheheshin aty ku ishin postuar.

I bėra disa pėrmirėsime nė tekst. Ndoshta e kuptoni mė nė fund?!

Gentiani
09-03-06, 22:40
Ndėrsa ata qė kanė nė plan tė shkojnė, i pėrshėndes me ca fjalė nga njė tekst kėnge

Oh shko, vetėm shko.... udha e mbarė :biggrin: :wink:

Poker merri letrat e luajmė njė Poker shtruar, nuk ka mė moderatorė na ka shkarkuar kryesia e partisė :wink: Arben_ks, lexo kėtej kryesore i kam 200 mijė Euro, pamvarėsisht shkarkimit nga posti. Jeta tek tani fillon, ani me 200 mijė Euro ka gjasa ti dyfishoj nė Poker :wink:

GjIlAnAsI_cSi
10-03-06, 06:22
Ju njoftoj se ne kohen kur ju jeni regjistruar tek rregullat duhet lexuar.. Nje ashtu as kush me forc sju ka fut te regjistroheni.. Forumi keto i ka dikujt i pelqen e dikujt jo , kshtu nqs ti mendon qe nuk eshte ky forum per ty ateher nuk eshte e then qe pa tjeter me u fshi Aconti juaj.


Rregullat e Forumit

Regjistrimi nė kėtė forum ėshtė falas! Sidoqoftė ju duhet ti pėrmbaheni tė tėra rregulloreve tė vėna nga webmasteri. Nėqoftėse ju i pranoni kushtet, ju lutem shikoni kutinė 'Unė Pranoj' dhe klikoni nė butonin 'Regjistrohuni' qė ndodhet mė poshtė. Nėqoftėse ju dėshironi tė resgjistroheni, Nėqoftėse ju dėshironi tė anullosh resgjistrimin, klikoni kėtu (http://dardania.de) pėr tu kthyer tek indeksi i forumit.

Megjithatė administratorėt dhe moderatorėt e Forumit Dardania do tė pėrpiqen tė mbajnė tė gjitha mesazhet e pakėndshme tė ketij forumi, ėshtė njė gjė e pamundshme pėr ne tė shikojmė cdo mesazh. Tė gjitha mesazhet shprehin kėndvėshtrimet e autorit, dhe vetėm autori dhe vetėm ai ėshtė i pėrgjigjshėm pėr cdo pėrmbajtje mesazhi.

Duke rėnė dakord me kėto rregulla, ju tashmė e dini qė ju nuk duhet tė postoni asnjė mesazh qė ėshtė jashtė teme, vulgar, sharje, racizėm, presione tė llojeve tė ndryshėm dhe gjithashtu mosbindja juaj ndaj rregullores nė cdo nėn-forum pėrkatės.

Webmasterat e Forumit rezervojnė tė drejtėn pėr tė lėvizur, redaktuar, hequr, mbyllur, fshirė pėr c'farėdo lloj arsyeje.

Mos harroni Forumi nuk eshte cajtore e te beni cfar te doni ju..

Gjith te mirat.

pokeri
10-03-06, 14:53
Ndėrsa ata qė kanė nė plan tė shkojnė, i pėrshėndes me ca fjalė nga njė tekst kėnge

Oh shko, vetėm shko.... udha e mbarė :biggrin: :wink:

Poker merri letrat e luajmė njė Poker shtruar, nuk ka mė moderatorė na ka shkarkuar kryesia e partisė :wink: Arben_ks, lexo kėtej kryesore i kam 200 mijė Euro, pamvarėsisht shkarkimit nga posti. Jeta tek tani fillon, ani me 200 mijė Euro ka gjasa ti dyfishoj nė Poker :wink:


Ti Gentian djali, UNĖ nuk luaj poker me letra (luaj njė poker tjetėr, e nė atė lojė, s'keni gjasa fare, asnjė prej jush).
Nuk kam hyrė nė Forum me fitue famė, (atė e kam jashtė Forumit-nė jetėn
reale), prandaj edhe kjo pėrligj pikpamjet tuaja dhe qasjen tuaj qė keni
ndaj forumistėve. Ky citat kėnge, nė tė vėrtetė tregon se: - Ju, nuk duroni
potencėn dhe kreativitetin nė forum, juve u janė tė mirė ata qė s'ua
turbullojnė ujin dhe qė shkruajnė pa pikė e presje, (pėr pėrmbajtjen, tė mos
flasim-tallava logjikė).

Gjilanas Patrioti, (ku ishe burrė atėherė kur unė isha maleve tė Marecit,
Zhegocit, Gallapit?). Tash na qet hijen e zezė krejt njė regjioni!

Arben_KS mos pėrgjithėso, sepse nė kėtė mėnyrė ofendon edhe ata qė
kurrė nuk kanė folur me Shkie, e jo tė kenė pirė raki me ta!

Memfix, mė vjen pak gjynah pėr Ty, por patjetėr mė duhet tė them;
TI, je analfabet i kulluar. Dhe, ta them drejt, mė dukesh shumė mė
i menēur, kur nuk shkruan hiē.

Forumistė tė nderuar, lexoni (studioni) pak postimet e moderatorėve...
Vlerėsojeni nivelin e atyre shkrimeve.

M'i ktheni postimet e 6 Marsit!!!

TONINO
13-03-06, 09:07
Pershendetje, edhe une ju bashkangjimet, disa personave qe protestojn: nuk e kuptoj fare pse i fshini temat e mija qe i kam shkruar,psh nje ne temen "" Pa Cenzur" nuk e di a kuptoni shka dot thon Pa Cenzur, dot thot me nje fjal PA TABOU ok,at her qe mos hapni kesi lloj tema kur se i fshini, apo morali i juaj nuk ju m'ban te lexoni asi tema, me pas moral as ne forum nuk hini fare te lexoni apo te postuloni tema te ndryshme,

Ju moderatore, jam i sigurt se me shku me gjiru filma XXX apo pornografik kishit then valla po por me tesha me gjiru film se marre cullak,une i ardhuroj ata perosna qe jan direkt apo ashiqare,e gjinje ruhem nga personat qe heshtin...________________________________________ ________

PS: Kur ti fshini temat qe i postulojn personat at her ma mir q'regjistro edhe personin se duhet ta dini se aj prap se prap dot postuloj tema.. ja ndaloja qe mos te ket mudnesi te futet ne web faqen e juaj...

GjIlAnAsI_cSi
14-03-06, 10:25
Gjilanas Patrioti, (ku ishe burrė atėherė kur unė isha maleve tė Marecit,
Zhegocit, Gallapit?). Tash na qet hijen e zezė krejt njė regjioni!I nderuar..

Ketu behet fjal per postime dhe tema dhe jo per luften qe ti apo un kemi bere diku..!
Dhe nqs ti dhe un kemi luftu per mos me na fshi shkrimet sot ne forum ateher nuk ke cka lodhesh as ne forum e as kund se ne luft paske shku sa per sport..

Ti harrojm gjerat e luftes , O burra un luftova dhe duhet te me lejohen te gjitha gjonat.. Lufta ka vendin e vet dhe Jeta virtuale eshte ndryshe.. Je i rrespektuar nqs ke luftuar apo ke punuar qe ne sot te jemi te lire , por ta dini qe ne forum ka nje rregull dhe duhet te shkohet si mbas rregullave.. Nqs te gjith ketu qe jemi hapim nga nje tem per persona qe ne i urrejm apo i simpatizojm ateher nuk eshte forum , per at dhe e kan lene qe te jen edhe disa Moderator qe jan te gatshem te mirembajn forumin me tema interesante njeashtu ti perjashtojn personat apo temat qe jan jasht rregullave te forumit..

Shpresoj qe do me kuptosh.

Gjith te mirat.

pokeri
14-03-06, 23:30
Lus administratorėt e kėtij Forumi, tė nxjerrin listėn e Moderatorėve,
sepse ėshtė praktikė kudo nėpėr Forume. Le ta dijmė kush janė
moderatorė (jo fantomė), dhe tė jemi nė gjendje tė japim edhe
vlersimet tona pėr punėn e tyre.
Moderatori Gjilanasi csi, na avatar ka njė titull gazete e cila
konsiderohet "ekstreme", gjė qė e bėn tė "dyshimtė" pėr
paanshmėrinė e tij!
Gjithashtu, rregullat duhet tė vlejnė edhe pėr moderatorėt, jo
vetėm pėr anėtarėt!

Do tė ishte mirė t'i rregulloni kėto ēėshtje...

prishtinasi
15-03-06, 01:11
Lus administratorėt e kėtij Forumi, tė nxjerrin listėn e Moderatorėve,
sepse ėshtė praktikė kudo nėpėr Forume. Le ta dijmė kush janė
moderatorė (jo fantomė), dhe tė jemi nė gjendje tė japim edhe
vlersimet tona pėr punėn e tyre.
Moderatori Gjilanasi csi, na avatar ka njė titull gazete e cila
konsiderohet "ekstreme", gjė qė e bėn tė "dyshimtė" pėr
paanshmėrinė e tij!
Gjithashtu, rregullat duhet tė vlejnė edhe pėr moderatorėt, jo
vetėm pėr anėtarėt!

Do tė ishte mirė t'i rregulloni kėto ēėshtje...


pajtohem plotesisht!
Si mund te quhet nje njeri moderator, me pamje te nje gazete qe e identifikon nje parti!
Tmerr...
P.s: mos mi ktheni postimet e mija, se ndoshta mesoni diqka me shume per sistemin shumpartiak:tongue:

MemphiSx
15-03-06, 11:00
POKER,mos nenqmo te tjeret qe te duket vetja i madh.
Aftesit tua pokeriane jan te pa kontstueshme,e per aftesi me te shumta per rrjedhat ne Kosove dhe me gjere,mundesh ti me zgjedh nje vend,dalim pim nje kafe dhe aty i tregojm aftesit e njeri tjetrit :)

pokeri
15-03-06, 13:19
POKER,mos nenqmo te tjeret qe te duket vetja i madh.
Aftesit tua pokeriane jan te pa kontstueshme,e per aftesi me te shumta per rrjedhat ne Kosove dhe me gjere,mundesh ti me zgjedh nje vend,dalim pim nje kafe dhe aty i tregojm aftesit e njeri tjetrit :)

Memfis, reagimi im ishte shumė dashamirės. Sa pėr t'u takuar
s'ka asnjė problem. Mund tė takohemi kur tė duash. Mė
gjenė ēdo ditė pune nė... (eh tash tė tregoj vetėm ty).

Mos harro (mė mirė flas se qė shkruaj). S'ėshtė puna qė mė
duket vetja "I madh", problemi ėshtė se disa janė realisht tė
"vegjėl".
Vėrejtjet e mia lidhur me Forumin janė shumė parimore...

MemphiSx
15-03-06, 13:31
Memfis, reagimi im ishte shumė dashamirės. Sa pėr t'u takuar
s'ka asnjė problem. Mund tė takohemi kur tė duash. Mė
gjenė ēdo ditė pune nė... (eh tash tė tregoj vetėm ty).

Mos harro (mė mirė flas se qė shkruaj). S'ėshtė puna qė mė
duket vetja "I madh", problemi ėshtė se disa janė realisht tė
"vegjėl".
Vėrejtjet e mia lidhur me Forumin janė shumė parimore...


Dashamirsia yte eshte e mirseardhur nga ana ime.
Une po pres te dij pra se ku gjendet vendpunimi yt ;).
Eshte puna yte,qe ti i klasifikon njerzit ne te vegjel e te medhenje,por dije nje se sot ska njerz te medhenje e te vegjel,krejt jemi te njejt.
Por deshira e dikujt qe te duket i madh ska kufij,edhe pse kapaciteti i tyre per me dit eshte mjaft i vogel.
Te pershendes shoku poker :)

TONINO
15-03-06, 13:44
Pershendetje.

POCERI ku e merr ti at leje ti trajtsoh personat e vegjel,a si te duket ty vetja qe je i madh, mos mendo ndoshta qe ke kry nje fakultet je ber njeri, se aj qe ke qen dot m'betesh, se q'do kush ka mudnesi ta kryej nje fakultet 15 vite !!!, ktu shihesh qe sje njeri ti je nje microb i vdekshem, ktu shihet intelegjenta e juaj si i trajton personat, po te kishe ti ndonje aftesi m'binaturore, shka do kishe ber ti ???. une shka mundet tju them, ** ta rrit zoti mendjen ma shum se sa eki**.
Nė grup tendin e futi edhe Murgeshen, asgje nuk jeni ma i mir se njeri tjetri,e ju vazhdoni ti fshinni temat qe i postulojn personat...

pokeri
15-03-06, 13:56
Pershendetje.

POCERI ku e merr ti at leje ti trajtsoh personat e vegjel,a si te duket ty vetja qe je i madh, mos mendo ndoshta qe ke kry nje fakultet je ber njeri, se aj qe ke qen dot m'betesh, se q'do kush ka mudnesi ta kryej nje fakultet 15 vite !!!, ktu shihesh qe sje njeri ti je nje microb i vdekshem, ktu shihet intelegjenta e juaj si i trajton personat, po te kishe ti ndonje aftesi m'binaturore, shka do kishe ber ti ???. une shka mundet tju them, ** ta rrit zoti mendjen ma shum se sa eki**.
Nė grup tendin e futi edhe Murgeshen, asgje nuk jeni ma i mir se njeri tjetri,e ju vazhdoni ti fshinni temat qe i postulojn personat...O Tonino, edhe unė kam vėrejtje te shkrimet qė m'i fshijnė.
Drejtoje mirė kritikėn tėnde.
Unė nuk fshij tema e shkrime, Mua po m'i fshijnė.

Psikologu
15-03-06, 18:41
O Tonino, edhe unė kam vėrejtje te shkrimet qė m'i fshijnė.
Drejtoje mirė kritikėn tėnde.
Unė nuk fshij tema e shkrime, Mua po m'i fshijnė.

Pershendetje pokeri !

Me duket se ne ketė forum por edhe ne shumė forumet e tjera ka njė rregullore e cila bashkė me mirembajtjen e forumit , sjellė me vete edhe tė drejten e fshirjes se shkrimeve dhe edhe tė heqjes totale tė tyre nga faqja e forumit aty ku ju n ose ai e ajo debaton dhe shkruan.
Nuk do tė thotė s eju keni tė drejtė cdio here dhe shkruani pa gabim , sepse njeriu nuk m,undet tė krijojk ne veten e vetė se ėshtė i pagabuar se cdo njeri gabon dhe do tė gaboj ose keqkupton dhe do tė keqkuptoj dhe åperkundrazi ,. njeriu i afte dhe i ditur nuk e ngrit veten aspak por pret e pret qe ta ngrisė vepra , inteligjenca m, durimi dhe sqarimi.

Se cka keni kryer ju per shkollė ose une e ai e ajo , kjo nuk luan rol aspak , edhe pse cdo kush din dhe do tė dij nga mbrendesija e Lobosit tė vete dhe ashtu sa dij edhe do tė shkruaj , por i dituri edhe pranon rregulloren , fshirjen dhe nese e kerkon nevoja kritiken me tė mpreht nga shoket rrethi por edhe bota virtuale.
Te lexohet cdo ditė s e ju qenkeni kunder punes se moderatorve dhe jeni tė pakqenaur , atehere i nderuar , se besoj se dikush nga moderatoret do tė u ketė shkruar ne mp ndonje lutje qe ju te na shkruani ne forum .
Mos harroni se ne shumė shkrimet e juaja hasim ne disa gjeste irrituese qe ne fakt , nuk e mbushin kuadron e nje njeriu me shkollė dhe njė dijetari tė ri , me falni per keto shrkime , por me te vertet e keni tepruar qe sa e sa muaj ne ketåė aspekt , dhe temat e juaja ofenduese kunder moderatorve akoma nuk diten te ndalur.
Aty ku ju trajtojnė si tė ditur dhe u mbajnė edhe per te ditur ( ndoshta ) u thuani qe te ju kshillojnė pak se e keni gabim me teprimet nenqmuese dhe nenvlersuese ne ketė forum ndaj moderatorve por edhe ndaj forumit dhe rregullores se forumit.
Te jemi pak tė vetdeijshem se ky nuk ėshtė institucion shterorė , por private e edhe pse eshte privat , fjala e lirė ka qenė cdo her eprezente , por r jo edhe ajoa ofenduese qe kalon normat e rregullores ne forum.

Me nderime ;

Psikologu

pokeri
15-03-06, 23:54
Tani, pa u zgjatur shumė do tė pėrgjigjem.
Rregullat duhet tė vlejnė edhe pėr Moderatorėt (Administratorėt),
kėtu qėndron poenta. Ndryshe nuk e vlenė tė "luhet",
(shkruhet-polemizohet), e Forumi shėrben pėr kėtė.

Problemi tjetėr; -Ėshtė shumė e drejtė kėrkesa tė publikohet lista
e Moderatorėve (sikur qė ishte dikur...). Pėrndryshe, ta parafrazoj
njė fjalė popullore - S'dihet kush po han (shkruan) e kush po pin (fshinė). (Rregullorja thirret nė paanshmėri-ta shohim pra...)

Jam njeri (me tė gjitha cilėsitė e mira dhe tė kėqija), dhe natyrisht
reagoj (ofendimit nuk i pėrgjigjem me Falemnderit-Nuk jam Jezusi),
megjithėse nuk besoj ta kem ofenduar dikend, pa u provokuar.

E fundit; -Mos u merrni shumė me atė;-Sa dij e sa nuk dij, ē'shkollė kam kryer apo s'kam kryer (s'ka kuptim fare). Jeta reale imja, ėshtė vetėm e imja (dhe atyre qė ua zbuloj-janė fare pak (1)).

Respekt...

intelektualja
16-03-06, 00:16
Ėshtė turp qė njė inxhinier nė forum tė merr rolin e psikologut dhe tė mundohet t’u zgjedh njerėzve problemet psikologjike e edhe me turp qė po i njėjti person nė rolin e moderatorit tė bėje postim nė rolin e moderatorit nė gjendje te dehur.
Tė i nėnvizova vetėm gabimet mė banale. Turp te kesh!Pershendetje pokeri !

Me duket se ne ketė forum por edhe ne shumė forumet e tjera ka njė rregullore e cila bashkė me mirembajtjene forumit , sjellė me vete edhe tė drejten e fshirjes se shkrimeve dhe edhe tė heqjes totale tė tyre nga faqja e forumit aty ku ju n ose ai e ajo debaton dhe shkruan.
Nuk do tė thotė s eju keni tė drejtė cdio here dhe shkruani pa gabim , sepse njeriu nuk m,undet tė krijojk ne veten e vetė se ėshtė i pagabuar se cdo njeri gabon dhe do tė gaboj ose keqkupton dhe do tė keqkuptoj dhe åperkundrazi ,. njeriu i afte dhe i ditur nuk e ngrit veten aspak por pret e pret qe ta grisė vepra , inteligjenca m, durimi dhe sqarimi.

Se cka keni kryer ju per shkollė ose une e ai e ajo , kjo nuk luan rol aspak , edhe pse cdo kush din dhe do tė dijnga mbrendesija e Lobosit tė vete dhe ashtu sa dij edhe do tė shkruaj , por i dituri edhe pranon rregulloren , fshirjen dhe nese e kerkon nevoja kritiken me tė mpreht nga shoket rrethi por edhe bota virtuale.
Te lexohet cdo ditė s e ju qenkeni kunder punes se moderatorve dhe jeni tė pakqenaur , atehere i nderuar , se besoj se dikush nga moderatoret do tė u ketė shkruar ne mp ndonje lutje qe ju te na shkruani ne forum .
Mos harroni se ne shumė shkrimet e juaja hasim ne disa gjeste irrituese qe ne fakt , nuk e mbushin kuadron e nje njeriu me shkollė dhe njė dijetari tė ri , me falni per keto shrkime, por me te vertet e keni tepruar qe sa e sa muaj ne ketåė aspekt , dhe temat e juaja ofenduese kunder moderatorve akoma nuk diten te ndalur.
Aty ku ju trajtojnė si tė ditur dhe u mbajnė edhe per te ditur ( ndoshta ) u thuani qe te ju kshillojnė pak se e keni gabim me teprimet nenqmuesedhe nenvlersuesene ketė forum ndaj moderatorve por edhe ndaj forumit dhe rregullores se forumit.
Te jemi pak tė vetdeijshemse ky nuk ėshtė institucion shterorė , por private e edhe pse eshte privat , fjala e lirė ka qenė cdo her eprezente, por r jo edhe ajoa ofenduese qe kalon normat e rregullores ne forum.

Kodra
16-03-06, 12:24
**********
**********
**********

Tė nderuara motra dhe vėllezėr,
gabimet e shtypit janė gabime normale, tė cilat mund tė evitohen nga njė shikim i shkrimit, para se tė postohet ai shkrim.

E nderuarja intelektualja,ti thuash njė bashkėbiseduesi,njė forumisti,ke shkruar nė gjendje tė dehur,sipas mendimit tim nuk ėshtė e udhės.

Ju lutem motra e vėllezėr,ta korigjojmė njėri tjetrin me ndėrgjegje tė pastėr dhe me vullnet tė mirė,pa u munduar ta nėnēmojmė forumistin i cili ka bėrė disa gabime shtypi.

Askushi nuk ėshtė i pėrkryer,pėr kėtė ndihma e njėri tjetrit na nevojitet tė gjithve,mua,ty,atij asaj---ne tė gjithve.


Me lutje pėr pėrmirėsim,nėse kam bėrė gabime,ju pėrshėndet


Kodra

Psikologu
16-03-06, 22:07
Intelektualja ose e ashtu thirruar ose e vetė emruara.

Shof qe me siguri jeni ne lojen tė cilen as vetė se dini se ne cilen jeni , dhe shifet g edhe me heret mllefi i juaj ndaj ketij forumi, a thua ku qendron arsyeja e juaj , ose porosija e juaj ne ketė angazhim.

Menura e juaj komunikues e ka kaluar edhe normat total en eketė shkrim tė lartė shkruar nga ju , edhe pse , mua nuk me luan rol se cfare mendimi keni ju per mua , ose si inzhinjer ose si psikolog dhe aspak nuk jam ne tentativen qe tė jem i trajtuar ose i respektuar nga ana e juaj , sepse ne ketu , komunikojmė ne njė botė te shurdher , pra nuk me shef as nuk tė shof.

Nenvizimet e fjaleve tė mija , janė dhe doot ė mbeten ashtu siq i kam shkruar ose siq ju i keni nevizuar , fal asaj se me tė vertet qendroj pas cdo thenje dhe cdo veprimi.
Te levdohesh , me duket se qenka njė deshirė e juaj e perditeshme , filluar dhe bazuar ne firmen e juaj m eposhtė qe e falenderoni Zotin se sa e meqme qenkeni.
Te mos shkoj me gjatė , sepse jeni apo nuk jeni femer , me duhet qe shkaku i debatuesve tė kursehem pak , ju ne veten e juaj keni edhe mllefin e madhė qe e mbani ne mbrendesi dhe bashkė me atė edhe mundoheni tė gjeni ndionjė klik tė vogel, njejtė sikur ne mesazhet e juaja private qe me keni derguar, por ne fakt m, une nuk u pergjigjem ne asnje mesazh propagandues dhe as qe e kam ndermendė tė e bejė.
Shrkiemt do tė fshihen edhe ne te ardhmen , pra atehere kur ju tė permiresoni sjelljen e juaj , shprehjen e juaj dhe faktin e juaj ta sjellni ashtu siq duhet dhe ashtu siq i takon nje njeriu , me doemos te jeni e bindur se askush nuk do tė ua fshij aspak shkrimet , ndersa ne keto menyra , me vjen keq te u themė , se pak eshte fshirja e shkrimeve tė juaja.
Heren tjeter besoj qe ne firmen e jua lexoj ;
"Endrra pėr tu berė e menqur mė eshte realizuar".

Me nderime :

Psikologu

intelektualja
16-03-06, 23:16
Intelektualja ose e ashtu thirruar ose e vetė emruara.

Shof qe me siguri jeni ne lojen tė cilen as vetė se dini se ne cilen jeni , dhe shifet g edhe me heret mllefi i juaj ndaj ketij forumi, a thua ku qendron arsyeja e juaj , ose porosija e juaj ne ketė angazhim.

Menura e juaj komunikues e ka kaluar edhe normat total en eketė shkrim tė lartė shkruar nga ju , edhe pse , mua nuk me luan rol se cfare mendimi keni ju per mua , ose si inzhinjer ose si psikolog dhe aspak nuk jam ne tentativen qe tė jem i trajtuar ose i respektuar nga ana e juaj , sepse ne ketu , komunikojmė ne njė botė te shurdher , pra nuk me shef as nuk tė shof.

Nenvizimet e fjaleve tė mija , janė dhe doot ė mbeten ashtu siq i kam shkruar ose siq ju i keni nevizuar , fal asaj se me tė vertet qendroj pas cdo thenje dhe cdo veprimi.
Te levdohesh , me duket se qenka njė deshirė e juaj e perditeshme , filluar dhe bazuar ne firmen e juaj m eposhtė qe e falenderoni Zotin se sa e meqme qenkeni.
Te mos shkoj me gjatė , sepse jeni apo nuk jeni femer , me duhet qe shkaku i debatuesve tė kursehem pak , ju ne veten e juaj keni edhe mllefin e madhė qe e mbani ne mbrendesi dhe bashkė me atė edhe mundoheni tė gjeni ndionjė klik tė vogel, njejtė sikur ne mesazhet e juaja private qe me keni derguar, por ne fakt m, une nuk u pergjigjem ne asnje mesazh propagandues dhe as qe e kam ndermendė tė e bejė.
Shrkiemt do tė fshihen edhe ne te ardhmen , pra atehere kur ju tė permiresoni sjelljen e juaj , shprehjen e juaj dhe faktin e juaj ta sjellni ashtu siq duhet dhe ashtu siq i takon nje njeriu , me doemos te jeni e bindur se askush nuk do tė ua fshij aspak shkrimet , ndersa ne keto menyra , me vjen keq te u themė , se pak eshte fshirja e shkrimeve tė juaja.
Heren tjeter besoj qe ne firmen e jua lexoj ;
"Endrra pėr tu berė e menqur mė eshte realizuar".

Me nderime :

Psikologu
Postimet e mia nuk janė fshirė kurrė. Unė vetėm protestoj se tema ėshtė mbyllur me vetėm dy postime qe ju u konvenojnė. Po s’ka problem, po vėrehet se nuk je askund.

Psikologu
17-03-06, 00:16
INtelektualja...

Ne fakt edhe kam berė gabime ne shkrim , si shkak i asaj qe nuk kam aq sa duhet kohė dhe nuk rrij vetem me kokė ne net ,fal asaj qe kam edhe pune dhe obligime tjera te jetes private.
Mirpo , une do tė pyesja Ty dhe disa te tjerė;
-Nese jeni kaq te mllefosur dhe tė keqtrajtuar me nje padrejtesi tė cilen ju e cekni , perse atehere mirreni me shkrime dhe postime , ose ,perse keni besimin tė postoni ne ketė forum.
Boshlleku i njeriut nuk ėshtė padituria , por vetem parimi principjel i sjelljes se dobet personale , e ketė boshllek , ju keni nevojė tė e plotesoni me kohen, besoj se ketė menyrė sistematike e beni per hirė tė vetes se juaj se me tė vertet jeni tė dashuruar ne veten e juaj dhe mbeteni vetem ne ledhatimet e juaja.
Shpifja dhe kokfortesija nuk janė pjesė e diturisė se njeriut , e ketė pėr fate te keq e hasim ne shkrimet dhe postimet e juaja te deri tanishme , sidomos ne mospajtueshmerin e juaj me punen e forumit.

Do tė ishte mirė qe te shkruani mendimin e juaj , jo tė mirreni me korigjimet e drejtshkrimit se akoma jemi ne rrugen e permiresimit tė shkrimit letrar shqiptar.

intelektualja
17-03-06, 11:46
PSIKO-ēkaaaaa???????????????

krijuesiii
20-03-06, 23:39
...o gjatejeta o bote, e njerzte e forumit
edhe une do isha bashkangjiture thirrjes se POKERIT qe nese eshte mundesi qe te me fshihen te gjķtha shkresat ne kete forum se vertet nuk ishte vend ku respektetohet mendimi i lire, eshte partiak dhe klanore ky forume

...ky forume po i ngjajke thene thjeshte dhe ne menyren fshatare nje "pazari te lopeve" ku tugjaret jane shites dhe ne te njejtene kohe edhe bleres...

...ketu pra kishe aq shume moderatore te nje krahu partiak si dhe te sekteve ekstreme katolike qe ti sakatojne shkrimete sa here qe atyre ju teket dhe paarsye e paargumente fare ...

...ketu ishte e mbushure me murgesha asi moderatore se u habita dhe po i kundeshtove ne nje apo tjetren menyre kto menjeher po ta marojshine aktakuzen si vejushkate e LDK-se djemeve te UCK-se per me te debu perfundimishte
prandaj po ja ndave ketyre lavdata dhe fillove ti kritikoshe me argumente dhe ne menyre te sinqert eshte sikur me ja da lopes tagjine...


...edhe me ka shkue ne mendje te krijoj nje poezi te bukure per to

qe do ta titulloja

Levdackat

atyre ju pelqen shume lavderim
jetojne ne boten plote fantazi
sillen e pshtillen rrethe e rrotull
.
.
.

me siguri se ky titull do te me impresionoj nje dite tjeter edhe me shume per ti shkue poezis deri ne fund

tungiiii

Murgesha
20-03-06, 23:46
Deri mė tani nuk e kemi praktikuar qė tė fshihen shkrimet e dikujt nė tėrėsi, por pasi qė vetėm ka filluar tė shtohet interesimi i atyre qė duan tė ju fshihen shkrimet sė shpejti do tė dalim me vendim pozitiv pėr tė interesuarit.
Bile do tė parashtrojmė edhe mundėsinė qė tė bėni kėrkesa tė veēanta pėr fshirjen e plotė tė nikave tė atyre qė janė tė interesuar dhe tė pakėnaqur me tė qenurit anėtarė tė forumit Dardan.

Murgesha!

SPARTAKU
21-03-06, 01:25
Ka filluar aksioni i fshirjes se shkrimeve VEHABISTO TALIBANO TUNGUZIANO MAGJUPISTANE te Krijuesit.

Po ashtu edhe shkrimet e Intelektualkes menjier pas tij do te fshihen se ka shum shkrime "cilesore e me tematik intelektualesh" i kam programu keta dy emra e jan duke u fshi .

http://www.forumi.zeriyt.com/index.p...=15018;i mage

http://img457.imageshack.us/img457/450/index7gw.gif

Ju lutem edhe une kam te drejte te jap mendimi tim mos mi fshijni mesazhet e mia.

krijuesiii
22-03-06, 18:02
Me kėrkesen tėnde, shkrimet tua fshihen.

Murgesha!

Reana
24-03-06, 15:52
Po lexoj postimet dhe nganjehere po pyes veten athua sa vjecar jane autoret e ketyre shkrimeve.

Vetem femijet hidherohen secilen here qe dicka nuk shkon sipas qefit te tyre. Kjo ndodh edhe me te "rriturit" te cilet jetojne ne boten e tyre te imagjinuar dhe asnjehere nuk funksionojne normalisht ne realitet dhe ne jeten e perditshme, ansjeher nuk dalin nga "strofulli" i mjedisit te tyre te ngushte ku te gjithe mendojne njejtje, per tu ballafaquar edhe me kundershtimin ne menyre te shendoshe, edhe me refuzimin, edhe me mospelqimin.

Aq me keq kur gjerat shkojne ne ekstrem, kur disa individe, te frustruar me realitetin e perditshemerise se tyre vijne dhe perplasen ne kete mjedis virtual, me shprehje banale, vulgare apo disa edhe me kercenime ndaj te gjitheve qe nuk u pershtaten vijave te tyre ideologjike. FD-ja, apo cilido mjedis virtual, nuk eshte vendi per te nxjerre mllefin e deshtimeve/mosknaqesise/deshprimeve nga jeta e perditshme.

Poashtu ata te cilet nuk e ndjejne veten rehat ne kete mjedis, apo ne cilindo tjeter, se paku do te duhej te kene DINJITETIN njerezor, respektin ndaj vetevetes, nese jo ndaj mjedisit, qe pa drama, pa histeri feminore e njerezish me probleme psiqike, te VENDOSIN se a e ndjejne veten rehat apo jo aty ku jane, dhe se a deshirojne te jene pjese e atij mjedisi, apo jo!!!

Turp per disa qe kujtojne se jane fort te mencur, e te dijshem, e ku tadi se cka, e kur vie momenti per te treguar, per te DESHMUAR pjekurine/mencurine/moralin e forte e kutadi tjeter se per cka lavderohen, kane sjellje jashte CDO NORME shoqerore, njerezore, e miresie.
Ndoshta disa nuk i vret ndergejgjja per sjelljet e tyre sepse e gjejne ngushellimin ne dogmat e tyre ideologjike apo fetare, me pretekstin se "qellimi e aryeton mjetin/metoden", por fatekeqesisht kjo vetem deshmon me shume per karakterin e tyre te dobet njerezor, hipokrizine, ligesine e tyre shpirterore dhe kryesisht makiavelizmin e rrenjesor ne personalitetin e tyre.

Njekohesisht qe kurr nuk pushoj te deshprohem me ata te cilet fillojne gjerat shoqerore ti marrin personale, e pastaj kur parashikimet nuk ju dalin sipas deshires, e shfrytezojne forumin per zenkat dhe deshprimet me antaret e tjere duke e shendrruar forumin ARENE fjalosjesh e zenkash... Mjaft ore me!!! Nuk besoj te kemi antare nen moshen 18 vjecare. Filloni te merrni PERGJEGJESI per veprimet tuaja personale, per sjelljet tuaja. Mesohuni edhe me kritika, edhe me REFUZIME, edhe kundershtime. KJO eshte ajo qe e ben dikend te pjekur, menyra sesi sillemi ne rrethana te tilla, e jo mosha kalendarike.
Nuk ka faj gjithe Bota se jeta e juaj nuk shkon sipas deshires suaj!!!

Gentiani
24-03-06, 19:04
Hm,

E vėrejta postimin e fundit nga Reana dhe mendova, se ndoshta edhe ajo ka paraqitur kėrkesėn pėr shlyerjen e profilit :biggrin: :wink:

Ka kohė qė nuk isha prezent nė forum dhe mu kujtua shkrimi i Pokeri -t!, nėse nuk ka shkuar, sepse ashtu i kishte fjalėt, nėse nuk i ka ngrėnė fjalėt dhe sė fundit tė tijat ishin edhe nėse i ka ngrėnė :biggrin:Poker, lexo kėtej: Edhe nėse ke shkuar, mirė ėshtė kthehesh edhe njėherė kėsajde, e nėse je kėtu, mos i merr gjėrat me hove.

Nė vazhdim, desha edhe unė tė tregoj arėsyen pse shkruaj nė Forum? Nė Forum kam hyrė tė fitojė Famė edhe atė tė madhe, sepse mė duhet tė bėhem i famshėm gjithandej ku gjindem online e offline. Lidhur me shkrimin tėnd, qė e lexova me vonesė, mė duhet tė shkruaj qė nuk ja ke qėlluar. Nuk ja ke qėlluar, sepse mua nuk mė pengon askush dhe asnjėri, qofshin ata qė shkruajnė pa pikė e presje, por edhe ata qė shkruajnė me pika, presje e pikėēuditėse. Sė fundit secili pėrmbajtjen e shkruan nė mėnyrėn e vehtė qė e sheh tė logjikshme.

Pėr fund Pokeri, tė pėrshėndes dhe bėhu gati pėr njė Poker, letrat i marr unė me vehte, vetėm me njė kusht, nuk ka kėrkesa pėr me i shqyer letrat pastaj :biggrin:

pokeri
24-03-06, 20:25
Gentian, po tė pėrgjigjem pasiqė mė kishe apostrofuar (Pokeri),
ndėrsa replikave tjera eventuale, tė cilat nuk mė adresohen mua
drejtpėrdrejt, nuk do t'u pėrgjigjem.
Unė, s'kam arsye tė ikė (kushti mė ėshtė plotėsuar). Dhe kjo,
nė fund tė fundit ėshtė fare e parėndėsishme, njė anėtar mė pak
a mė shumė, nuk ēon peshė. Po ta kishe ndjekur me vėmendje
historinė e ēėshtjes, do t'a kishe kuptuar lehtė shqetėsimin tim.
(Hyrja e moderatorėve nė Forum, me disa nofka) do tė thotė
Lojė me hile. E pse tė luaj aty ku nuk ka ndershmėri? Hajt thuaj?
Po gjete njė motiv qė e vlenė, unė nuk hezitoj tė them, ke tė
drejtė, apo pajtohem me Ty (me tjetrin e tjetrin).
Tani sa i pėrket ofertės pėr lojė pokeri, je vonuar pak.
Loja ka mbaruar. Aha, nėse tė intereson epilogu, mund tė them
qė mė shumė humba se sa qė fitova, po s'ka dert.
Jam dinjitoz edhe kur humbas.

Tė pėrshėndes, gjithashtu.

Reana
24-03-06, 21:12
Hm,

E vėrejta postimin e fundit nga Reana dhe mendova, se ndoshta edhe ajo ka paraqitur kėrkesėn pėr shlyerjen e profilit :biggrin: :wink:Genti,

kur kam ardhur ne kete mjedis, nuk kam ardhe me tupana dhe valle:tongue: , keshtuqe poqese deshiroj te shkoj, s'ka nevoje per skena e dramatizime teatrale...po si kemi ardhur mundemi edhe te shkojme...
po fateqesisht disa aq shume mirren me paragjykime, saqe humbasin krejtesisht fokusin nga realiteti....

Arb
25-03-06, 00:06
Genti,

kur kam ardhur ne kete mjedis, nuk kam ardhe me tupana dhe valle:tongue: , keshtuqe poqese deshiroj te shkoj, s'ka nevoje per skena e dramatizime teatrale...po si kemi ardhur mundemi edhe te shkojme...
po fateqesisht disa aq shume mirren me paragjykime, saqe humbasin krejtesisht fokusin nga realiteti....

A osht ky paralajmerim edhe nga ti? Je lodh edhe ti a...

Espresso
25-03-06, 12:43
A osht ky paralajmerim edhe nga ti? Je lodh edhe ti a...

Ncuuk Arb, kjo nuk lodhet, eshte e pamposhtme, kreative, syqelter, e vetedijshme :wink: edhe nese ja pushton ndokush zemren,(:biggrin:) do te mbetet me te njejtat frekuenca te bukura. :biggrin: :biggrin:

krijuesiii
05-05-06, 23:46
...hej pse smi kane shlue more shkrimet veq hina sot rastesishte te shoh cka po ndodhe kendej e kta hale si kane fshi, valla thi hajvana qe jane ktyne me ju thone mos i msho me kry muri kta i mshojen shnet me ju thone derrav plaq ju duket...


tungiii

Espresso
06-05-06, 22:23
...hej pse smi kane shlue more shkrimet veq hina sot rastesishte te shoh cka po ndodhe kendej e kta hale si kane fshi, valla thi hajvana qe jane ktyne me ju thone mos i msho me kry muri kta i mshojen shnet me ju thone derrav plaq ju duket...


tungiii

O krijuesiii ani shaj ki punt o Tifozi? veq rri urt se ta ban xixi ban edhe ne www.kosova.de (http://www.kosova.de) se derr ketu e derr do te mbetesh gjithmone, kah tia mesyjsh.

Perhajr nofka e re "Tifozi" :biggrin: