PDA

View Full Version : Qka pritni nė vitin 2006???


MemphiSx
23-12-05, 17:41
Perveq qe pres Pavarsin e Kosoves,e cila eshte dėshir e te gjith Shqiptarve ane e mban botes,ne vitin 2006 pres qe t'ka ma shum dashuri bre vlla se ktij viti qe shkoj shum i ka mungu dashuria :P
Ishalla be 2006-ten na plotesohen deshirat te gjithve,dikuj ne dashuri,tjetrit ne pune e keshtu me radhe :)

Espresso
23-12-05, 17:52
MemphiS

Une pres pavaresine e Kosoves dhe te martohem! :lol: :wink: Dasmen do ta beje ne hotel Pashtrik. Je i mireseardhur! :lol: :wink:

MemphiSx
23-12-05, 17:55
MemphiS

Une pres pavaresine e Kosoves dhe te martohem! :lol: :wink: Dasmen do ta beje ne hotel Pashtrik. Je i mireseardhur! :lol: :wink:

Hahahaha Espresso,prej qitashit po ja nisi me i numeru dasmat :)

Hajde Urime :)

Espresso
23-12-05, 18:02
MemphiS

Une pres pavaresine e Kosoves dhe te martohem! :lol: :wink: Dasmen do ta beje ne hotel Pashtrik. Je i mireseardhur! :lol: :wink:

Hahahaha Espresso,prej qitashit po ja nisi me i numeru dasmat :)

Hajde Urime :)

Mos harro e merre kallashin me veti :lol: :lol: :lol:

MemphiSx
23-12-05, 18:08
O VEC bona darsmen ti ;) Kallashe e topa sa t'dush ;)

Espresso
23-12-05, 18:11
O VEC bona darsmen ti ;) Kallashe e topa sa t'dush ;)

gjuj prej Qabratit me top e kallash se e ndin krejt Gjakova se jame tu martu :lol: :lol: :lol: :lol:

Reana
23-12-05, 18:14
O VEC bona darsmen ti ;) Kallashe e topa sa t'dush ;)

gjuj prej Qabratit me top e kallash se e ndin krejt Gjakova se jame tu martu :lol: :lol: :lol: :lol:

kadale bre, se nuk ngritet Qbrati ne kembe per dasmen e espressos, qyy :twisted: :lol:

Espresso
23-12-05, 18:55
Hajde edhe ti me mu e memfisin e t'msojme si gjuhen topat prej qabrati :lol: :lol: :lol:

Reana
23-12-05, 19:47
cfare topash more :roll: :arrow: topat e turkut a :twisted: :lol:

Barbaroza
24-12-05, 13:46
Perveq kurorezimin e Pavaresise se Kosoves,nga plani personal,pres diqka te kendshme te ndodhe! :)

loni19
24-12-05, 13:51
Perveq kurorezimin e Pavaresise se Kosoves,nga plani personal,pres diqka te kendshme te ndodhe! :)Edhe une njesoj pres Pavaresine e Kosoves...
Barbaroza gjithcka qe po pret, lus Zotin dhe deshiroj qe te jete hajr per ty...dhe familjen tende..

MemphiSx
26-12-05, 23:40
Pres qe Flamuri i Dardanis t'zyrtarizohet si Flamur i Shtetit te Kosoves!

illyria
27-12-05, 01:00
Sė pari,tė gjithė e presim...njė janarin!

vjeshta
27-12-05, 01:04
Pres ate qe viti 2005 nuk me ka sjell :(

Barb|Ka
27-12-05, 02:20
Pres me ma pru babadimrin :lol:

Vigani
27-12-05, 03:17
PAVARESIN e plote te KOSOVES...
Pres realizimin e dy planeve/deshirave familjare/personale...
Viti 2006 i planifikuar t'jete vit relaksues ...
vetevetja dhe prone imja do jene number one...

Viganica...

ps: 2005 na i paste marrte t'gjitha t'ligat...

Arb
27-12-05, 03:20
Edhe njohjen zyrtare te Pavaresise se Dardanise...

Te tjerat do te shkojne mire...

Barbaroza
27-12-05, 11:17
Perveq kurorezimin e Pavaresise se Kosoves,nga plani personal,pres diqka te kendshme te ndodhe! :)Edhe une njesoj pres Pavaresine e Kosoves...
Barbaroza gjithcka qe po pret, lus Zotin dhe deshiroj qe te jete hajr per ty...dhe familjen tende..
Loni,te falenderoj nga zemra per lutjen tende ndaj meje.Lus Zotin qe edhe ty te te plotesohet cdo deshire!!

Barbaroza
27-12-05, 11:18
PAVARESIN e plote te KOSOVES...
Pres realizimin e dy planeve/deshirave familjare/personale...
Viti 2006 i planifikuar t'jete vit relaksues ...
vetevetja dhe prone imja do jene number one...

Viganica...

ps: 2005 na i paste marrte t'gjitha t'ligat...

T'u plotesofshin jarabi ato deshira,se ti e meriton!!! :wink:

Gentiani
27-12-05, 17:14
nė pritje tė shumė gjėrave, e mė mirė mos me i cekė, se ka gjasa qė nuk vjen as 2006 :lol: :lol: :wink:

Le tė vijė njėherė dhe nuk ka pėr tė ikė mė ! :wink: :lol:

Murgesha
27-12-05, 17:18
Po pres ti them rrugė e mbarė si kėtij qė po shkon. :lol: :lol:

Clintoni
27-12-05, 17:24
Perveq kurorezimin e Pavaresise se Kosoves,nga plani personal,pres diqka te kendshme te ndodhe! :)Edhe une njesoj pres Pavaresine e Kosoves...
Barbaroza gjithcka qe po pret, lus Zotin dhe deshiroj qe te jete hajr per ty...dhe familjen tende..
Loni,te falenderoj nga zemra per lutjen tende ndaj meje.Lus Zotin qe edhe ty te te plotesohet cdo deshire!!

Mos e dhasht Alahu se duhet me u kthy ne shpella :lol: :lol: :lol: :lol:

Clintoni
27-12-05, 17:26
Pres ti ndrrphet emni kosoves dhe ti vehet dardani dhe natyrisht pavarsine me ndihmen e miqve tane amerikaneve dhe pres qe ti cporrim krejt shqiptaret qe menojne si arabet dhe po bashkpunojne me ta dhe kshtu edhe vendit ton do ti hiqet kundermimi arafan. :evil:

MemphiSx
27-12-05, 19:20
Ehhh se harrova ne vitin 2006,ishalla a mos po qorrohet naj qik em merr :D :D

aferdita
27-12-05, 19:23
Ehhh se harrova ne vitin 2006,ishalla a mos po qorrohet naj qik em merr :D :D


:lol: :lol: :lol: pse te ēorrohet :twisted:

MemphiSx
27-12-05, 19:26
Ehhh se harrova ne vitin 2006,ishalla a mos po qorrohet naj qik em merr :D :D


:lol: :lol: :lol: pse te ēorrohet :twisted:

Paj kshtu me sy,spo m'don kush bre :( :D :D

aferdita
27-12-05, 19:27
Un pres qe ky vite te me sjell ate qka dua une,lumturi dhe shendet...


MemphiSx kur te don dikush edhe me sy hapur te don,a eshte keshtu a jo?

loni19
27-12-05, 19:27
faleminderit shume e nderuara Barbaroza...
faleminderit per lutjen tuaj..deshiroj qe te pranohet...
gjitha te mirat per ty...
loni19.

MemphiSx
27-12-05, 19:31
Un pres qe ky vite te me sjell ate qka dua une,lumturi dhe shendet...


MemphiSx kur te don dikush edhe me sy hapur te don,a eshte keshtu a jo?


Ani bre ishalla del qashtu pre ne 2006 :D Vec kqyr hapi syt mit :D :D


Pra ne 2006-ten pres bashkim sa me te shpejt me aferditen :D :D (shum larg bre)

aferdita
27-12-05, 19:34
Ani bre ishalla del qashtu pre ne 2006 :D Vec kqyr hapi syt mit :D :D


Pra ne 2006-ten pres bashkim sa me te shpejt me aferditen :D :D (shum larg bre)

syte eshte bere veshtire me i mbylle :wink:


shume larg be dhe nje deshire interesante a :wink:

Vigani
27-12-05, 22:11
PAVARESIN e plote te KOSOVES...
Pres realizimin e dy planeve/deshirave familjare/personale...
Viti 2006 i planifikuar t'jete vit relaksues ...
vetevetja dhe prone imja do jene number one...

Viganica...

ps: 2005 na i paste marrte t'gjitha t'ligat...

T'u plotesofshin jarabi ato deshira,se ti e meriton!!! :wink:

O zemerbardhe t'lumte goja ...
e lutje/deshire imja eshte qe edhe deshirat tuaja t'plotesohen...
o sa mire/gezueshem do ndihesha ...

t'qafi shume une Viganica...

Gjumashja
28-12-05, 10:39
nga 2006 pres se pari shendet, lumturi, suksese te metutjeshme ne studime edhe shum dashuri ne qdo sfer

Lona
28-12-05, 11:20
Nga viti 2006, pres gjitha te mirat e kesaj Bote :lol:

i_riu_45
28-12-05, 17:53
Pritjet nuk janė aq tė mėdha.Dėshira ėshtė qė qėshtja e statusit tė Kosovėe tė zgjidhet ashtu siq kan deshiruar shumė gjenerata para nesh,ashtu siq deshirojmė ne dhe ashtu siq do tė deshironin gjenerata tona qė do tė vijn pas.Nė planin personal,shendet pėr vehte dhe familjen(por edhe pėr tė tjerėt),realizim te disa synimeve te mia si dhe shumė dashuri ndaj tė tjerėve.[/b]

Diana007
29-12-05, 16:56
Si po shoh , do te me fillon nje vit i keq :cry: :cry: :cry:

Luana
29-12-05, 17:06
Pėr Vitin 2006 , pres diqka qė kurr zoti nuk mė fali me vitet tė tėra :D

Gjumashja
29-12-05, 18:33
Si po shoh , do te me fillon nje vit i keq :cry: :cry: :cry:tu duket ashtu ty se jo bohet mire sis :wink:

Barb|Ka
29-12-05, 18:59
tybeh me hanger kikirika

Diana007
29-12-05, 19:02
Si po shoh , do te me fillon nje vit i keq :cry: :cry: :cry:tu duket ashtu ty se jo bohet mire sis :wink:

:D :wink:

Domira
29-12-05, 23:16
Deshiroj dhe pres mirkuptim, sinqeritet, bashkepunim dhe shendet natyrisht.

DEA
30-12-05, 00:36
Pėr Vitin 2006 , pres diqka qė kurr zoti nuk mė fali me vitet tė tėra :D
Te uroj nga zemra qe deshira jote te realizohet,

Lona
30-12-05, 11:44
http://www.brummieblogs.com/HapyNewYear.gif

Per vitin 2006 gjithe vizellueshem kalofshi.

Barbaroza
30-12-05, 12:07
PAVARESIN e plote te KOSOVES...
Pres realizimin e dy planeve/deshirave familjare/personale...
Viti 2006 i planifikuar t'jete vit relaksues ...
vetevetja dhe prone imja do jene number one...

Viganica...

ps: 2005 na i paste marrte t'gjitha t'ligat...

T'u plotesofshin jarabi ato deshira,se ti e meriton!!! :wink:

O zemerbardhe t'lumte goja ...
e lutje/deshire imja eshte qe edhe deshirat tuaja t'plotesohen...
o sa mire/gezueshem do ndihesha ...

t'qafi shume une Viganica...

U gezofshim bashke,me miq e dashamire per lajme te gezuara ishallah..!

Barbaroza
30-12-05, 12:10
Si po shoh , do te me fillon nje vit i keq :cry: :cry: :cry:

Nese derdh lote,nuk eshte mire.Loti lotin e afron,thone..!
Behu keshtu: :) !!

Diana007
30-12-05, 16:42
Si po shoh , do te me fillon nje vit i keq :cry: :cry: :cry:

Nese derdh lote,nuk eshte mire.Loti lotin e afron,thone..!
Behu keshtu: :) !!

Po ashtu asht , por ja qe spo muj shoqe :) :wink:

Flaka_1
30-12-05, 17:39
Ne vitin 2006 pres gjitheqka qe eshte e mbare dhe e mire ne perjashtim te loteve ! :cry:

arben-ks
02-01-06, 12:58
Naj deshir me u plotsu ne 2006

Sy_kaltra
02-01-06, 13:00
Befasira .

vendasi
02-01-06, 16:47
nga 2006 pres se pari shendet, lumturi, suksese te metutjeshme ne studime edhe shum dashuri ne qdo sfer
Gjumashe a je anderr a zhganderr?? :lol: :lol: :lol:

Domira
03-01-06, 17:24
Pres qe ti perkushtohem vehtes time, te bej gjera te cilat une deshiroj ti bej, gjera per te cilat nuk kam pase kohe as kujdesin.

Naki
06-01-06, 21:39
Dėshira ime mė e madhe Humane gjatė kėti viti ėshtė pėrfundimi i njė studimi tė njė terapije kimike pėr sherimin e Sėmundjeve Kancerogjene qė tani pėr tani ka efekte shumė positive dhe tė fitohet ilaqi aq i pritur sidomos pėr Nėnat qė vuajnė nga kanceri i gjirit.

GURI SYLAJ
06-01-06, 21:54
Naki ,e njoh personalisht mjekun qe punon ne kete drejtim , ne nje klinike te Münichit dhe eshte shume optimist ne kete hulumtim.

Naki
06-01-06, 22:33
Naki ,e njoh personalisht mjekun qe punon ne kete drejtim , ne nje klinike te Münichit dhe eshte shume optimist ne kete hulumtim.


Po Guri nė qendren universitare tė MUENICHT dhe Mainzit ka njė koperim Intensiv ,dhe finalizimi pritet shumė shpejtė, ėshtė fjala pėr medikamentin e quajtur XELODA dhe disa medikamente tjera.

Reana
06-01-06, 23:04
Mbaj mend shume ankedota, legjenda e perralla te treguara nga prinderit e mij kur kam qene femije; njeren do ta ndaj edhe me ju!!!
behet fjale per nje anekdote, per nje ndodhi qe i ka ndodhur tim eti kur ka ai ka qene femije, dikund 50 e ca vite me pare!!!

Ai mba mend se si i eshte thene nga prinderit e tij se do te duhej te deshironte gjene qe ka deshire ta kete me se shumti dhe Naten e Madhe te lutet dhe te prese qiellin te hapet, dhe se gjeja e deshiruar do te bie nga qielli :? :shock: !!!

E si prind ai eshte eshte munduar shume qe se paku femijeve te tij t'ia mesoj faktin se "do te korresh ate qe mbjell" dhe se ASGJE nuk bie nga qielli!!!
Une personalisht po shpresoj ndoshta po ne ate menyren naive sikur im ate kur ka qene femije, se ne vitin 2007 do me plotesohet deshira qe shqiptaret ta kuptojne faktin se dizajner te fatit te tyre jane vete!!!

e kuptoj shpirtin bohemian/artistik/ e aspak materialist te disave, te cilet jeten e jetojne sipas deshires se tyre pa mpleksje pas pasurive materiale...por ata te cilet jane te flakte pas pasurise materiale, do te doja ta kene te qarte se kete mund ta arrijne nese punojne ne ate drejtim-dhe jo te presin te hapet qielli naten e madhe :? :( apo qeveria t'ua krijoje nje vend pune ne sektorin publik, apo te gjithe antaret e familjes te varen nga njeri antar....

laliloli
07-01-06, 18:30
Reana e lexova shkrimin tend dhe me pelqeu.

E une pra pres qe ne vitin 2006 ne te kuptojme se nje popull jeton ashtu siq e meriton.Pra te kuptojme se fati yne varet nga puna dhe zotesia jone ,nga aftesia e jone per te ndertuar dhe zhvilluar shtetin.
Pres qe te punojme e mesojme me shume ,sepse vendi duhet vetem keshtu.


Lali

Tomori
07-01-06, 20:46
ne vitin 2006 po pres telashe vendimtare...!
Zoti na ndihmofte...
...siq ja ka nis keshtu nuk e di vallahi se ku dot perfundojme:arrow:

jadore
13-01-06, 00:33
-ate qe me eshte dedikuar: ne Kohe dhe Hapsire; ne Gjasa dhe Rast-!!!

Agroni22
13-01-06, 15:43
pamvarsin e KOSOVES dhe martesen time

dr1ta
17-01-06, 23:53
nuk di si to te jet viti 2006 per mua :roll: :roll: