PDA

View Full Version : Pse grate bajne fjale


sehr warm
27-12-05, 16:16
Pse Grate bajne fjale

halla e madhe
28-12-05, 10:35
Pse Grate bajne fjale

Mos u perzij shume ne pune te grave se edhe ato s'bejen fjale pa nevoje :wink: :shock:

FrEsKiA
28-12-05, 20:00
...sepse ekzistojne vetem dy lloje te femrave, ato qe flasin gjithmone dhe ato qe nuk pushojne kurre!

FrEsKiA
28-12-05, 20:07
...sepse ekzistojne vetem dy lloje te femrave, ato qe flasin gjithmone dhe ato qe nuk heshtin kurre!

Psikologu
30-12-05, 20:12
E kush tha qė vetem gratė bajnė fjalė, absolut nuk pajtohem me ketė.
Bajnė edhe mashkujt " burrecat" sa qė as telegrafi nuk mundet tė i regjistroj.
Edukata njerzore ėshtė e njejtė pėr tė gjithė , por e tėra mvaret se sa kush e ka ne veti dhe sa kontribon qė ta ketė ne veti.

Tomori
09-01-06, 18:37
...sepse ekzistojne vetem dy lloje te femrave, ato qe flasin gjithmone dhe ato qe nuk pushojne kurre!

-Te lumte sa korekte qe je?!!!
"FrEsKiA" ciles kategori i perkisni:
Te pares apo te dytes...tung :wink:

Kupid
09-01-06, 20:49
s'eshte vetem qe ben fjalle po kur grua ben fjalle si burre, kujdes pse ndoshta merr boks ne hunde si burre. :evil: :evil: :evil:

FrEsKiA
11-01-06, 09:37
Tomori shkruajti

-Te lumte sa korekte qe je?!!!
"FrEsKiA" ciles kategori i perkisni:
Te pares apo te dytes...tung :wink:

Per fat te mire as njeres as tjetres kategori nuk i perkas Tomori:P
Nepergjithesi une e urrej bla-bla-bla-ne! :wink: [/quote]

Lona
12-01-06, 08:52
Mos paqe tjeter pune luaje deren- kjo eshte nje thenie popullore :lol:

FrEsKiA
12-01-06, 09:15
Mos paqe tjeter pune luaje deren- kjo eshte nje thenie popullore :lol:
ahhaha Lona sa bukur e the :wink:
Edhe pse jam vet femer, nepergjithesi i urrej grate, nuk dijne gje tjeter perpos bla-bla-bla, ai tha keshtu, ky beri keshtu..phaa ne nerva me shkojne, por mos te them te gjitha por, 90% :lol:
Por kohen e fundit kam verejtur se edhe burra ka njejte sillen sikurse grate pas thashethemeve, phiii! :P

Lona
12-01-06, 09:48
Mos paqe tjeter pune luaje deren- kjo eshte nje thenie popullore :lol:
ahhaha Lona sa bukur e the :wink:
Edhe pse jam vet femer, nepergjithesi i urrej grate, nuk dijne gje tjeter perpos bla-bla-bla, ai tha keshtu, ky beri keshtu..phaa ne nerva me shkojne, por mos te them te gjitha por, 90% :lol:
Por kohen e fundit kam verejtur se edhe burra ka njejte sillen sikurse grate pas thashethemeve, phiii! :P.

:lol: FrEsKia ne jemi vet femra, por ne skemi kohe me lujte deren se kemi tjera pune :lol:

Dea IS
15-03-06, 16:36
Jo vetem grate por edhe burrat merren me thashetheme, per fat te mire jo as te gjitha grate e as te gjithe burrat por vetem ata qe nuk kane me cka te merren tjeter e shpesh edhe pse thjesht jane te tille dhe thashethemet jane ushqim shpirteror per ta

musl|m
16-03-06, 01:55
Shkaku papunesia e madhe tek fenrat (grate) shqiptare!

Psikologu
16-03-06, 20:35
Pershendetje !


Ne ketė temė tė hapur pėr debat , do tė shkruaja edhe disa fjalė ne lidhje me atė se " Perse gratė bajnė fjalė " ?!
Pėr fat tė keq , kjo shprehi e marrur nga shumė mendime tė ndryshme dhe bindje se gratė gjinden pas cdo fjale , ėshtė e pa vertet dhe do tė mbetet per mendimin time pavertėtė , edhe pse shumė fajesime n eketė drejtim i hidhen femrave , vetem pėr shka tė heqjes se barres se vetė e cila peshon edhe tek meshkujtė.
Askush nuk mundet tė bajė fjalė askeund dhe ne asnje vend , por nese njeriu lejon dhe ka deshirė tė ndegjojė fajlė dhe i mundeson tė tjeterit ose tjetres qe te flasė gjera tė tilla, atehere fjala e nxjerrė fjalen.
Si baze e te gjithė kesaj , duhet tė ketė parasysh cdo kush qe me komunikimin me njerez tė tillė , tė cile kan pėr qellim krijimin e nje imazhi tė dobtė per dikend , pamvarsishtė gjinija , duhet tė dihet se fjala :
Nese don me ditė se kush je pyete tjeterkend " -nuk ėshtė fjalė e cila duhet tė mirret si e pergjitheshme , sepse askush nuk e njef askend sa njeriu e njef veten e vetė, mbrendesin e vetė dhe UNIN e vetė.
Njerezit edhe jetojnė me rrez4erva dhe nuk shprehen aq sa duhet , sepse cdo kush ka te drejtė te bajė me vete seksretin e vetė e as qe do tė ishte njerzore te gjurmohet ne sekretet private te ndonje njeriu.
Duke u bazuar ne shumė gjera si ; Depresioni , stresi , sshqetesimet shpirterore -njeriu edhe mundohet tė e ndjaė ketė me dikend , qe se paku tė lehtesoj veten e vetė dhe mbrendesin e shpirtit , por ne ketė aspekt , harrojn shumė se nuk duhet besuar ne cdo kend , dhe se sado qe tė flasė dikush per dikend , prapė se prapė , une sdo tė besoja sepse une e njof "atė " por e njof aq pak sa edhe nese terė jeten do tė jetoja , sdo te kisha mundesi qe ta njifja , si arseye e eksaj se asnjehere nuk dihet se cfarė mendimi , plani dhe cfarė ideje mbanė njė kokė e tjeter , edhe nese ne fytyr i shofim buzqeshjen , merzin .
Ne nuk mundemi tė jemi gjykues tė askuj ne ansjė raste , pra , perse njerezit bajnė fjalė, nuk ėshtė faji i tyre , por faji i cdo individi qe i mundeson atij ose asaj qe ti shes fjalet e tij/saj dhe tė behet pjese e shit-blerjes.
Hajni nuk vjedhe kurrė nese nuk i shitet malli, pra e njejta gjė ka tė bejė edhe me ketė dukuri tė bajtjes se fjaleve , trillimeve dhe daljes nga binaret e edukates personale-kuptohet nese posedon dicka tė tillė qe mund tė quhej edukatė.
Futja e friges , dhe loja me personalitetin e dikuj , ėshtė njė nder veprat me tė dobeta njerzore qe munden tė mendohen nga mendja e njeriut , por ja qe se njeriu nuk i perdorė aq sa duhet neuronet e veta dhe bashkė me to , posedon ehde mashtrimin e tillė se ;
Shoqerija ose i afermi , me tregojnė cdo gjė dhe pėr ketė jam i/ e lumtur se kan besim ne mua.
Jo, ky nuk ėshtė aspak besim , sepse ti , ai e ajo , nuk e din se a e flet apo nuk e flet personi ne fjalė , pra nuk e flet tė verteten edhe nese ne mendojmė se e verteta del nga ai ose ajo.
Pra pamvarsishtė dhe pa dallim gjinije , njerezit e tillė janė pjesė e dukuris se dobet tė cilet shikuar paraprakishtė dhe ne menyren e hollishme , ne jeten e tyre personale ,njerzirt e tillė - janė tė futur shumė ne problemet e pa zgjedhura private si ato bashkshortore, familjare dhe shoqerore.

Me nderime ;


Psikologu

DEA
16-03-06, 21:30
Qe mos te behet jeta monotone:biggrin:

doGzona
13-04-06, 02:19
Gruaja eshte mrekullia e kesaje Bote, qe vetem Zoti ka ditur ta krijoje!:cool:

halla e madhe
13-04-06, 16:46
Tonino_O gajret he burre!Ishalla nuk e ke pernjimend se qka e mbjelle sote, ruaju se do ta korre ne pleqeri:wink:

DEA
13-04-06, 22:41
Pse intelegjenca e grave eshte ma e fort, burrat per nje jave nuk mund te flasin, qka grat ja arrijne vetem ne nje ore:tongue:

Murgesha
13-04-06, 22:45
Pse intelegjenca e grave eshte ma e fort, burrat per nje jave nuk mund te flasin, qka grat ja arrijne vetem ne nje ore:tongue:

Ha, hahahahhaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!:eek: :eek:

Zero Cool
14-04-06, 10:45
Pse intelegjenca e grave eshte ma e fort, burrat per nje jave nuk mund te flasin, qka grat ja arrijne vetem ne nje ore:tongue:
yeeeeep yeeeeeeeeep ka diqka te vertete ketu :wink:

laliloli
15-04-06, 19:48
Pse intelegjenca e grave eshte ma e fort, burrat per nje jave nuk mund te flasin, qka grat ja arrijne vetem ne nje ore:tongue:

Me qka po i bani te tera keto llafe ,me taxi,kolice apo ne qante te kozmetikes :biggrin: :biggrin:

gjini
16-04-06, 17:37
Po kjo eshte shum e qarte se ato bajne fjale vetem kur nuk jan te knaqura e kjo eshte burimi i tera grindjeve tek grat.

Agolli
18-04-06, 21:09
Ne faktė qe ka disa gra qe bajn fjal por sado kudo i nevoiete gruas te fol me dikėnd sepse e shkreta gjeth gjindet me punet e shtepis kurse burri ose ėsht ne punė ose neper kafene, me kėnd te bėj lafė e shkreta nuk ka mundsi te arsimohet te miret me ndonje aktivitet ti takon nje dit e lirė nje jave qe i len pershtypje ose njė pushim qe e meriton.

Murgesha
18-04-06, 23:01
Deri pak mė parė kam menduar se vetėm gratė bajnė fjalė po nga njė shkrim i njė anėtari drejtuar mua pak mė parė mora vesh se paska "burra" edhe mė tė kėqinj se gratė tė cilėt jo vetėm po bajkan fjalė por edhe po shpifkan nė mėnyrat mė tė ulta pėr njerėz qė kurr nuk i kanė njohur. :biggrin:

Agolli
20-04-06, 08:45
Deri pak mė parė kam menduar se vetėm gratė bajnė fjalė po nga njė shkrim i njė anėtari drejtuar mua pak mė parė mora vesh se paska "burra" edhe mė tė kėqinj se gratė tė cilėt jo vetėm po bajkan fjalė por edhe po shpifkan nė mėnyrat mė tė ulta pėr njerėz qė kurr nuk i kanė njohur. :biggrin:

Personalisht te kerkoi falje nese ju kam nenqmuar por nuk ka qen aty qellimi i mendimit timė. Ne fakt se jam i pajtimit me atė qe ti e ki cekur se nuk i njof mirė por jo me at se jam nje fjalėbartės nuk e kam atė si profesion hahahaha.
Tjera her e nderuar per mos tu lodhur nuk ki nevoi ta miresh nje rugė te gjatė drejtomu personalisht me emer jam person qe i pranoi kritikat dhe i shof ne menyr pozitive.
Nje gabim ose gabimet e njeriut jan procese mesimdhėnse, vallė po te mos gabonim si do ta vleftsoim drejtsimin ose ansajelltas.Njeriu e vleftson diten sepse e ka perjtuar naten e vleftson diellin sepse e ka perjetuar shiun e vlerfson pushimin sepse e ka perjetsuar lodhjen etj.

Me falė nese jemi keqkuptuar kalo sa ma bukur e nderuara Murgesha

Murgesha
20-04-06, 11:33
I nderuari Agolli, mė vie shumė keq qė shkrimi im ka pasuar pas shkrimit tėnd, por ai s`ka tė baj asgjė me ty apo me shkrimin tėnd.
Nėse e lexon me vėmendje shkrimin tim atėherė shumė lehtė e kupton se nuk tė ėshtė dedikuar ty, pasi qė ti s`ke shkruar asgjė pėr mua kohėve tė fundit.

Ps. Mos tė habisė kur shef se shkrimi yt ėshtė ndryshuar nga Murgesha pasi qė atij s`ja kam ndryshuar as edhe njė shkronjė tė vetme, pos qė e kam hjekur mėnyrėn e shkrimit me bold.

Tė pėrshėndes dhe tė falėnderoj pėr mirėkuptim.

Murgesha!

vendasi
22-04-06, 18:46
Grate bajne fjale sepse goja ju punon me shpejte se truri kurse te meskujte eshte e kunderta:wink: :tongue: :tongue:

doGzona
22-04-06, 19:00
Per cilin tru e ke fjalen tek mashkujte ?:tongue:

vendasi
23-04-06, 16:07
:tongue: :tongue: Hem,me fale Dogzona qe nuk e kam cekur me larte se cilin tru mendova ,pasi qe ne meshkujte i posedojme dy:smile: ,por truri ne fjale ka qene ai ne koke....edhe pse ti ke mendu se ne nuk posedojme tru fare........:confused:

Aga Syl
23-04-06, 18:41
http://skins.hotbar.com/skins/mailskins/em/070105/070105_emYA16_prv.gif (http://hotbar.com/scripts/utils/banner.asp?InstallDURL=des:en/emoticons1&requestor=shn233)nuk kane frige nga askush. a po shihni qka mbajne ne dore; ruajuni!!!!http://promos.hotbar.com/promos/promodll.dll?GetPromo&El=em%3b&SG=&RAND=98198&partner=spamblockerutility&/p.gif (http://promos.hotbar.com/promos/promodll.dll?RunPromo&El=em%3b&SG=&RAND=98198&partner=spamblockerutility)

DEA
23-04-06, 21:45
http://skins.hotbar.com/skins/mailskins/em/070105/070105_emYA16_prv.gif (http://hotbar.com/scripts/utils/banner.asp?InstallDURL=des:en/emoticons1&requestor=shn233)nuk kane frige nga askush.a po shihni qka mbajne ne dore; ruajuni!!!!
http://promos.hotbar.com/promos/promodll.dll?GetPromo&El=em%3b&SG=&RAND=98198&partner=spamblockerutility&/p.gif (http://promos.hotbar.com/promos/promodll.dll?RunPromo&El=em%3b&SG=&RAND=98198&partner=spamblockerutility)

Uh Aga Syl ethet ne bark mi shtine:biggrin:

Zero Cool
23-04-06, 21:53
Per cilin tru e ke fjalen tek mashkujte ?:tongue:
uuuuuuuuuuuuupssssssssss thanks :wink:
ahahahahahaha

doGzona
23-04-06, 21:58
:tongue: Hem,me fale Dogzona qe nuk e kam cekur me larte se cilin tru mendova ,pasi qe ne meshkujte i posedojme dy:smile: ,por truri ne fjale ka qene ai ne koke....edhe pse ti ke mendu se ne nuk posedojme tru fare........

Jo mor Zoti na ruajte, nuk kam mendu per te gjithe qe nuk posedojne tru fare.
Se po te ishte ashtu , vaj halli per ne femrat.

E per femrat vallai jane vetim edhe per nga goja edhe per nga mendja:cool:

Me nje kohe kane bajte fjale grate, por tani ua kane liru vendin burrave,
e burrat tash record po them per Zoten.:tongue:

K1nG_BanDo
24-04-06, 06:29
Jo mor Zoti na ruajte, nuk kam mendu per te gjithe qe nuk posedojne tru fare.
Se po te ishte ashtu , vaj halli per ne femrat.

E per femrat vallai jane vetim edhe per nga goja edhe per nga mendja:cool:

Me nje kohe kane bajte fjale grate, por tani ua kane liru vendin burrave,
e burrat tash record po them per Zoten.:tongue:


moj qik .. ma e keqja osht se tash so ka dihet kush asht burr e kush asht gru.. na shqiptart e shkret jau nshum kryt grave kishe me hy n evrop e me rrespektu ligjet e demokraciss.. tash grat jan qu e dojn me na myt s na ka met tjeter veq edhe n magje kur t na shtin :ppP (shyqyr qe s jam i martum)

K1nG_BanDo
24-04-06, 06:31
Tash per me mujt me dallu kush asht burr e kush asht gruu,, ndryshe s'ban veq duhet me ja fut koken n mes kamve e me ja pa a e ka pjek a kastravec .. :D se per nga pamja e per nga fjalet e per nga punen njejt jan ba :P

TONINO
24-04-06, 13:49
Mos paqe tjeter pune luaje deren- kjo eshte nje thenie popullore :lol:

_____________________________

Hallo Lona, a fjala e urt qenka me lujt deren a ? Une kam ndegju kur ska femna s hka me bo duhet me lujt Minjaqin hihih ihihihih. kja ma e mir eshte. a je e pajtimit me mua ?

Sead
27-04-06, 00:51
se nuk kan pun ma te menqme pervec se me than eh kojshikja ja bani ja kthej dmth burat ju kan lishu teper rug duhet me i shtrengu ma teper

emine
14-01-11, 12:00
hajte grate po qka ishin burrat fjalsa hahhahahhahh*reja i kallte me ja cmontu senet krej

thellenza
16-01-11, 11:58
..e mashkujt pse ? :biggrin:

emine
16-01-11, 12:10
Fjal e shpifje bajne njerzit e lig*njerzit qe smunden me te dal perball e me ta than mendimin*mundohen ne menyren ma te dobte me ba tjerti si te tek*derisa pa la syte futen ktyne llafev e harrojne edhe veten ne pasqyre me kqyre*sa te drejt e te ndreshem jan*mendova ne thojza:P

thellenza
16-01-11, 12:51
Fjal e shpifje bajne njerzit e lig*njerzit qe smunden me te dal perball e me ta than mendimin*mundohen ne menyren ma te dobte me ba tjerti si te tek*derisa pa la syte futen ktyne llafev e harrojne edhe veten ne pasqyre me kqyre*sa te drejt e te ndreshem jan*mendova ne thojza:P...kisha me shtu edhe nje dic te vogel ketu: Edhe kur njerzit nuk ta thone ate qe ju thote mendja & zemra ndersy e drejtperdrejt* por rrotell e mbi rootull* edhe kjo eshte ligeshti:wink:

Murgesha
16-01-11, 14:55
Valla nė qet forumin tonė ėshtė krejt e kundėrta* "burrat" po e mbajnė pishtarin pėr bartje fjalėsh :biggrin:

Antika
16-01-11, 15:54
Valla nė qet forumin tonė ėshtė krejt e kundėrta* "burrat" po e mbajnė pishtarin pėr bartje fjalėsh :biggrin:

valla moj murgeshe*qtsh po thot taraku*veq me i pshet per stene edhe patare a ahhahhah

Hajra
16-01-11, 16:10
...sepse burrat nuk kan kohe per kete pune hah..

~AnnA~
17-01-11, 12:47
Valla nė qet forumin tonė ėshtė krejt e kundėrta* "burrat" po e mbajnė pishtarin pėr bartje fjalėsh :biggrin:

Po t'a vulos kete postim Murgeshe :)
Burrat na gjykojne neve femerave per thashetheme* edhepse vete llomotisin ne cdo kafene (duke mos perjashtuar as forumin :))) )
Njerezit qe jane te prire te mirren me thashetheme ne jeten e perditshme* patjeter se do te reflektojne te njejten gje edhe ne jeten virtuale..... Ketu e bejne bile me mé pasion* vetem se nuk u shihet surrati i vertete......

tipi engjellor
17-01-11, 13:37
ski qka me ba me te lindur e kane hahahhaha

JaneDahliaDoe
19-01-11, 13:20
Pse Grate bajne fjale

Pse?! Kan koh

vjeshta
19-01-11, 17:32
Pse jane te zojat ! Se me i bajte *komentu *shtjellu *me mbajt mend prejardhjen *se qka deshti me than filanja *...etj .duhet me qene e zoja !:biggrin:

roadrunner
20-01-11, 13:53
pse sje edhe ti naj farmaciste* dy durt nzjerm i kisha shti hahahahaha.....Pse?! Kan koh

turisti
20-01-11, 17:55
Kan kohe teper..........:biggrin:

Guri i madh
20-01-11, 18:05
tash dimrit nuk punoj kam koh me dal ma shum nji dit me dul gjumi heret shkova ne nji vend ku pihet duhani ilegal po edhe kafe me pi nejta deri ne ora 8 te mengjezit


pastaj dola shkova e bleva buken HAUS BROT po ojo furr e bukve e ka edhe lokalin per kafe

aty ishin kthye krejt grat qe i kan que fmijt ne shkoll nga te gjitha nacionalitetet

te gjitha folshin asnjera tjteren nuk e ndegjojshin

JaneDahliaDoe
20-01-11, 19:34
pse sje edhe ti naj farmaciste* dy durt nzjerm i kisha shti hahahahaha.....

Qy...Pse ku e dite =D

S'munden mu kan te gjitha femnat farmaciste. Sepse mu kan ashtu nuk jet asnja per me bajt fjale. Apo ndoshta cunat e vazhdojn kete 'tradite te femnave' =D

DEA
20-01-11, 20:56
Zoti jau ka dhene fuqin ne koke dhe gjuhe* e burrave ne krahe dhe kembe:-)

turisti
20-01-11, 22:42
tash dimrit nuk punoj kam koh me dal ma shum nji dit me dul gjumi heret shkova ne nji vend ku pihet duhani ilegal po edhe kafe me pi nejta deri ne ora 8 te mengjezit


pastaj dola shkova e bleva buken HAUS BROT po ojo furr e bukve e ka edhe lokalin per kafe

aty ishin kthye krejt grat qe i kan que fmijt ne shkoll nga te gjitha nacionalitetet

te gjitha folshin asnjera tjteren nuk e ndegjojshin

Hahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah aha*po kjo eshte ajo atmosfere e vertete :biggrin: lla-lla-lla-/lli-lli-lli :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha .

Oqeani
20-01-11, 23:49
Zoti jau ka dhene fuqin ne koke dhe gjuhe* e burrave ne krahe dhe kembe:-)


Eh !!!

roadrunner
25-01-11, 15:23
se jan msu me bajt rond :D....