PDA

View Full Version : Humor modern


Kalt
30-12-05, 20:43
http://www.funnypart.com/funny_videos/love_song.shtml

Kalt
30-12-05, 20:45
http://www.funnypart.com/funny_videos/saved_by_a_tree.shtm

Luana
31-12-05, 00:48
http://www.funnypart.com/funny_videos/love_song.shtml

sad song...! http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/g040.gif


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Drinni
06-07-06, 19:01
Ne librari


Ju lutem, a e keni librin
"Burri sundon gruan?"
E keni gabim zoteri.
Ne nuk mbajme libra fantastiko-shkencore.


Vlera

Njeri i thoshte se shoqes se ske vlere fare. Gruaja u nxeh shume dhe filloi te grindet me te.
I shoqi e qetsoi kur i tha qe te vishej se do t'ia vertetonte ket gje.
Sapo zbriten ne rruge burri ndaloi nje taksi dhe pyeti shoferin:
-Sa kushton per te na quar neve dyve ne qender?
-5 dollar.
-Po vetem mua?
-Njesoj,5 dollar!
-E shikon qe kam te drejt moj grua.....

Fitimi

Njërit i kishin lindur vetem vajza.
Ai kishte ndertuar nje dyqan dhe tregtia i ecte mire.
E pyeti shoku i tije:
-Apo fiton ndonje gje?
-Mire ,mire po fitoj, por ç'edo per djemt e botes!

Drinni
18-07-06, 19:40
Gjersa ishin ulur ne bregun e nje uji dhe kuvendonin per koherat e vjetera, se ka kishin arritur dhe ç'profesione ushtronin, njeri nga ata ishte meteorolog, ndersa tjetri ushtronte detyren e nje deputeti ne parlament.
Parlamentari nuk ndihej mir, u shterngua, e u shterngua dhe me ne fund se ndali dot, i shpetoi por pa zë, ama era e tradhtoi. Per te humbur gjurmet deshi te kaloi biseden, dhe pyeti shokun:
Si thua ti si meteorolog, si do te jete koha neser?
Shoku i vet, pasi nuhati njehere majtas djathtas, tha:
Hmm! nga era, si duket neser do te bjerë m~t!

Drinni
21-07-06, 20:22
Gjersa priste i nevrikosur Taxi ne vendepritjen e tijë te zakont, me ne fund ja behen dy udhtarë.
U ulen ne ulset nga mbrapa dhe zhurmonin pa ndalur, meq Taxi man(n) kishte pritur ter diten per te fituar ndonje leke, vendosi te duroj udhtaret zhurmetarë.
Pas pak udhetaret u ben te padurushem dhe ky mendoi tu terheq verejten, ore çkeni ju qe zhurmoni kaq shumë ? asgje asgje zemer i than keta, vetem nje mizë ketu nga mbrapa dhe mundohemi ta mbysim.
Heh tundi koken Taxi man(n) ne vete "zemer" tjua tregoi une zemer ketyre po beren edhe nje here bertim.
bdum bdum kesaj radhe ishte e madhe nga pasagjeret, ore shukateni o me leni mua at miz ta q~ n'b~th !!!
Pergjegjia nga te dy njezerit miza iku ama Bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz........

ARI_03
29-11-06, 17:29
Bill Gates, pasi shkoi ne ferr e priti nje djall me frak,e ngjiten ne nje kadillak ekstra luksoz me piscine dhe i bene nje xhiro.
Kudo vila faraonesh, feste gjithkund, orgji, gra te bukura nudo. Pas disa kolimetrash, afrohen pranje nje dere te madhe, futen brenda. Personi ftohet te hyje brenda dhe c’te shohe, nxehtesi ferri, ulerima te llahtarshme, djaj me me shtiza ne duar qe godisninvazhdimisht te mjeret. Duke mos iu besuar syve, zoteria pyet djallin:
- Po si keshtu? Po ato qe pame ne fillim?!
Dalli me nje shikim xhentil, i thote:
- Ah, ajo…..eh, ajo ishte versioni DEMO ,,,

ARI_03
30-11-06, 14:48
Nuk eshte kurre vone!
Nje zonje e vjeter 75-vjecare e vetmuar vendos nje dite se kish ardhur koha te martohej. Dhe nxjerr nje njoftim ne nje gazte lokale: “Kerkoj burre. Duhet te jete pak a shume ne moshen time, nuk duhet te me rrahe, nuk duhet te me vije nga prapa,dhe duhet te kete akoma nje prezantim te mire ne shtrat. Te gjithe pretendentet do te provohen personalisht!”
Diten e dyte te njoftimit, zonja e vjeter degjoi te bjere zilja. E ekzaltuar nga kurioziteti per ta hapur deren, i shfaqet nje zoteri i ulur ne nje karrike me rrota. Burri ishte pa kembe e pa duar.
Ajo e pa me sarkazem dhe e pyeti:
“Nuk mendon se une do te te marr ne konsiderate, vertet?! Shikohu nuk ke kembe!
Burri i vjeter iu pergjigj: “Domethene nuk kam mundesi te te vij pas!”
“Por nuk ke as krahe!”
“Domethene nuk mund te te rrah!”
Zonja e vjeter ngriti syte nga qielli dhe e fiksoi ne sy me nje shikim te thelle:
“Po ne shtrat si je?”
Dhe zoteria: “I rashe ziles apo jo?”