PDA

View Full Version : kqyrne qfar pytje


raptile
03-01-06, 12:06
cilin kengtar/e e urreni, qofte shqiptar apo i huaj? po muzika e ciles gjuh nuk ju pelqen por e urreni?

PRESHEVARE
04-01-06, 01:37
cilin kengtar/e e urreni, qofte shqiptar apo i huaj? po muzika e ciles gjuh nuk ju pelqen por e urreni?


i urrej gjith ata kengetare dhe kengetare qe nuk kan zer per te kenduar, e na shesin bukurien apo nje te dridhme te belit per MUZIK. dhe gjith ata kengetar shqiptar te musikes magjupshe TALLAVA.


e di se nuk mbesin me ne fund shume, por ma mire KVALITET se KUANTITET. :wink:

raptile
04-01-06, 11:37
paske te njejtin mendim sikur une :wink:

PRESHEVARE
04-01-06, 13:37
paske te njejtin mendim sikur une :wink:

u berem pra dy veta...

Barbaroza
08-01-06, 20:51
Nuk me pelqen Arta Bajrami.Kendon bukur,por s'me pelqen,por as nuk e urrej!

raptile
08-01-06, 20:58
i njofshem si emer veq si figur spom kujtohet

Kalt
08-01-06, 21:00
Ashtu si e ka emrin, ashtu eshte dhe muzika, por me injorante jane ata qe e degjojne kete lloj cmendurie allashqiptare! :evil:
Kjo tregon se shqiptaret kane nje edukate shume te ulet muzikore!

raptile
08-01-06, 21:08
Ashtu si e ka emrin, ashtu eshte dhe muzika, por me injorante jane ata qe e degjojne kete lloj cmendurie allashqiptare! :evil:

qit muzik se paskna ni "allashqiptare"

raptile
08-01-06, 21:11
me pas edukaten shum te ulet anjeza shahini nuk e kish nxan vendin e 7 .

Barbaroza
08-01-06, 21:12
Ashtu si e ka emrin, ashtu eshte dhe muzika, por me injorante jane ata qe e degjojne kete lloj cmendurie allashqiptare! :evil:

qit muzik se paskna ni "allashqiptare"

Allashqiptare ose pseudoshqiptare,njesoj thuaja eshte!

raptile
08-01-06, 21:30
genten e kam iri , unikkatilin e pelqej. tallavan e urrej, prej repit sun shkoqna

e_martumja
08-01-06, 21:32
asgje nuk urrej muzika ma qehtson shpirtin dhe ma jek merzijen, rrock nuk adhuroj shume

Shqiptari..
09-01-06, 07:34
nuk ka qe i urrej. por ka shumic qe sem pelqejn.

qto prej shqiptarve ma shum m'pelqejn dhe i ngoj shpesh:
The Bloody Alboz,Alboholics, Elita 5, Ardit Gjebrea,Adelina Ismaili,Mahmut Ferati,Adem Ramadani,Mentor Kurtishi dhe rrall her disa tjer i ngoj.


se tjert nuk i urrej por sem pelqejn.

raptile
12-01-06, 13:59
asgje nuk urrej muzika ma qehtson shpirtin dhe ma jek merzijen, rrock nuk adhuroj shume
tallavaja valla te qetson. :lol: :lol: :lol: :wink:

ANESTEZIA
12-01-06, 17:10
Um pilqejne shume:

Ramadan Krasniqi- Xeni
Shkelzen Jetishi - Dani
Mahmut Ferati - Muti
Xhezair Elezi- Xhezvja
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Etrit_Titi
12-01-06, 17:15
e preferoj muziken Zbavitese

ps M.Kerqelli
Lori
M.Mustafa
A.Popaj etj

PRESHEVARE
13-01-06, 03:41
e preferoj muziken Zbavitese

ps M.Kerqelli
Lori
M.Mustafa
A.Popaj etj


cka pi bjen kjo ne gjuhen shqipe????????? :x

Etrit_Titi
13-01-06, 17:18
Spot Kuptojeee

Barbaroza
13-01-06, 21:07
e preferoj muziken Zbavitese

ps M.Kerqelli
Lori
M.Mustafa
A.Popaj etj


cka pi bjen kjo ne gjuhen shqipe????????? :x

As une nuk po t'kuptoj! :?

raptile
14-01-06, 14:53
valla met t'than te drejten as une spo kuptoj

Prishtinasja_
14-01-06, 15:57
Kengetaren qe ma se shumti e urrej , ajo eshte "Gjyste Vulaj" :x :x

Ka nje stil palidhje dhe shum provokues !!! :x

raptile
14-01-06, 17:11
Kengetaren qe ma se shumti e urrej , ajo eshte "Gjyste Vulaj" :x :x

Ka nje stil palidhje dhe shum provokues !!! :x
per stil palidhje valla po , a per me urry se urrej se kurr se kom ngu.

Prishtinasja_
14-01-06, 22:32
Kengetaren qe ma se shumti e urrej , ajo eshte "Gjyste Vulaj" :x :x

Ka nje stil palidhje dhe shum provokues !!! :x
per stil palidhje valla po , a per me urry se urrej se kurr se kom ngu.

Pershendetje raptile

ma mire qe se ke ndegjua akoma,sepse nuk kendon bukur ....

keshtu mendoj une !!! :?

raptile
15-01-06, 11:50
Kengetaren qe ma se shumti e urrej , ajo eshte "Gjyste Vulaj" :x :x

Ka nje stil palidhje dhe shum provokues !!! :x
per stil palidhje valla po , a per me urry se urrej se kurr se kom ngu.

Pershendetje raptile

ma mire qe se ke ndegjua akoma,sepse nuk kendon bukur ....

keshtu mendoj une !!! :?
hiq mos ta nin se edhe mem dhan 100000 Euro se nuk e ngoj tallavan e saj a qka knon . :lol:

Barbaroza
15-01-06, 12:23
Kengetaren qe ma se shumti e urrej , ajo eshte "Gjyste Vulaj" :x :x

Ka nje stil palidhje dhe shum provokues !!! :x
Ashtu eshte Prishtinasja! :x

raptile
15-01-06, 20:34
Kengetaren qe ma se shumti e urrej , ajo eshte "Gjyste Vulaj" :x :x

Ka nje stil palidhje dhe shum provokues !!! :x
Ashtu eshte Prishtinasja! :x
U banum 3 per te njejtin mendim

PRESHEVARE
16-01-06, 07:51
e preferoj muziken Zbavitese

ps M.Kerqelli
Lori
M.Mustafa
A.Popaj etj


cka pi bjen kjo ne gjuhen shqipe????????? :x

As une nuk po t'kuptoj! :?

desha te dij pse perdoret kjo fjla zbavitse???? nuk eshte fjal shqipe.

raptile
16-01-06, 12:15
e preferoj muziken Zbavitese

ps M.Kerqelli
Lori
M.Mustafa
A.Popaj etj


cka pi bjen kjo ne gjuhen shqipe????????? :x

As une nuk po t'kuptoj! :?

desha te dij pse perdoret kjo fjla zbavitse???? nuk eshte fjal shqipe.

ani kur po na tregon se nuk asht shqip pse spo na trgon qka i bjen a ndoshta se din sigurisht se edhe ti ke pyt :?:

Guri i madh
06-06-06, 17:25
nuk kam deshir ta ndegjoj nifar LEONORA PALLOSHKA se nuk ka prirje per muzik kot e ka se kurr kengtare nuk mundet me qen por ndoshta dikujt i pelqen veshja e saj .

kurse e urrej NAIM ABAZIN vetem pse zbukurohet e i t,hollon vetullat shminkatet gati si mihrie braha edhe te folurit e ka si me qen i gjinis asnjejse

prishtinasi
06-06-06, 18:31
Une Afrim Muqiqin s'muj e degjoj...edhe krejt ata qe knojne turbo-folf si ai!:smile:
Ndersa um pelqen "NR" dhe Bjork...ka edhe shume tjere natyrisht!

prishtinasi
06-06-06, 18:34
Une Afrim Muqiqin s'muj e degjoj...edhe krejt ata qe knojne turbo-folf si ai!:smile:
Ndersa um pelqen "NR" dhe Bjork...ka edhe shume tjere natyrisht!


Po e citoj veten, ma mire spaska:
Jo turbo-folf...po turbo-folk...
hajte nihemi!

Guri i madh
11-07-06, 22:34
nuk e urrej asnji muzik poe edhe nuk i ndegjoj i urrej muzikantat ton qe kendojn shqip me muzik te huaj