PDA

View Full Version : Ku eshte Tuna, ajo i bane ne kuk tanat.


ANESTEZIA
07-01-06, 17:51
Amani ju kofte , a bene nje foto te Tunes bre.

raptile
08-01-06, 20:24
po hin ne www.google.com , images , e shkrun emrin edhe mbemrin e tunes te cilin une nuk e di .

Barbaroza
08-01-06, 20:32
Altuna Sejdiu,perveq se eshte bukuroshe,eshte nje kengetare shume mire!Ka ze te bukur dhe paraqitje atraktive!Ka pushtuar zemrat e shume adhuruesve te saj.Edhe une e adhuroj! :P

http://web.ukonline.co.uk/kosova/adelina_ismaili_files/foto_shop_models/altuna_sejdiu_tuna003.JPG

Ja edhe nje interviste e saj:


Altuna Sejdiu – Tuna, fituesja e ēmimit “Best Female Video” nė “Video Fest”

AIDA: - U kthyet nga Prishtina me njė ēmim tjetėr…Altuna Sejdiu TUNA: - Ishte njė kėnaqėsi e veēantė. Kėngėtari nuk punon pėr tė marrė ēmime, por kur punon profesionalisht atėherė ēmimet vijnė. Ky ėshtė njė satisfakcion i madh pėr njė artist, njė shpėrblim qė tė motivon edhe mė shumė… Kėnaqėsi tė veēantė tė jep edhe publiku, kur e pranon njė kėngė, e kėndon atė… Kėshtu ndodh edhe me kėngėn “S’ka mė diktaturė”, me njė mesazh shumėkuptimėsh.AIDA: - Njiheni si kėngėtare prapa sė cilės qėndron njė ekip i tėrė. A bashkėpunoni edhe me artistė tė tjerė?Altuna Sejdiu TUNA: - Po. Mendoj se bashkėpunimi ėshtė i domosdoshėm pėr tė ndėrtuar njė karierė tė suksesshme. Bashkėpunoj me kėngėtarė nga Kosova, Shqipėria, Maqedonia dhe fatmirėsisht deri mė tani nuk kam pasur asnjė konflikt. Nė aspektin profesional kam bashkėpunuar edhe me Albertin, njė kėngėtar qė jeton ne New York.AIDA: - Me ēka merreni pėrveē muzikės?Altuna Sejdiu TUNA: - Jam studente nė vitin e parė nė Fakultetin e Shkencave tė Komunikimit - dega mediumet, nė UEJL. Kam shumė obligime profesionale, kurse nė atė pak kohė tė lirė qė mė mbetet, rri me njerėzit qė i dua. Pėrveē kėsaj ushtroj dhe pėrgatitem pėr koncertin personal qė duhet tė mbahet nė shtator.AIDA: - Ēka tė disponon dhe tė nervozon?Altuna Sejdiu TUNA: - Mė disponon Klajdi, qeni im, me gjestet e tij. Mė disponojnė njerėzit qė mė tregojnė lajme tė mira dhe kanė energji pozitive. Disponohem kur jap provime… Mė nervozojnė njerėzit dyftyrėsh, cinik dhe vetjak… Nervozohem kur s’arrij t’i kryej me kohė tė gjithė obligimet.AIDA: - Njė pyetje tė rėndomtė: a je e dashuruar?Altuna Sejdiu TUNA: - (qesh) Adhuruesit e mi dhe ata qė mė duan kanė mjaft nga unė: dy albume dhe kėngė qė flasin pėr jetėn time.AIDA SARACINI

raptile
08-01-06, 20:37
e bukur asht amo veq qi e ka ni pik ne cic e prish pak se e buklur asht me ngu e ngoj her po her jo

Barbaroza
08-01-06, 20:42
e bukur asht amo veq qi e ka ni pik ne cic e prish pak se e buklur asht me ngu e ngoj her po her jo

Jo,nuk ia paskam pare ate"pike"! :roll: :roll: :lol:

raptile
08-01-06, 20:50
e ka te spoti i kanges diktatura

Barbaroza
08-01-06, 20:52
e ka te spoti i kanges diktatura

Ani,a paska per msysh! :wink:

raptile
08-01-06, 20:56
sdi a e ka per msysh a jo veq bukurin pak po ja hup

arben-ks
09-01-06, 13:27
boll e mir asht veq syt si i ka te kall perpara e kam pas imalin e saj e folsha po tash spo me fol diqka ka gjet ma mir [email protected]
Qikat si ban ne kuk po djemt i kall me qato gjigirica lum ajo per mu

Barbaroza
10-01-06, 17:18
boll e mir asht veq syt si i ka te kall perpara e kam pas imalin e saj e folsha po tash spo me fol diqka ka gjet ma mir [email protected]
Qikat si ban ne kuk po djemt i kall me qato gjigirica lum ajo per mu

Nje dite,ne TV tha se nuk po e perdore msn fare se nuk po i duket interesant tash! :lol:

arben-ks
10-01-06, 20:19
O ajo si un gjeth kujt sekemi zanat mejadhan imelin apo me pranu ne msn keshtu qe prej imelit kemi kalu ne tel thenks [email protected] :?:

Barbaroza
10-01-06, 20:25
perpara e kam pas imalin e saj e folsha po tash spo me fol diqka ka gjet ma mir [email protected]


:lol: :lol:

ANESTEZIA
17-01-06, 19:56
e ka te spoti i kanges diktatura

Ani,a paska per msysh! :wink:
Me pelqen(nese flasim per bukuri) quka ne faqen e djathte.Kaq.

dr1ta
21-01-06, 11:57
Tuna: provokuese dhe rebele


Altuna Sejdiu u lind nė korrik tė vitit 1985 nė Shkup tė Maqedonisė. Biondina sharmante, e njohur nė opinion mė shumė si Tuna, me muzikė filloi tė merret qė e vogėl. Pėr herė tė parė u prezantua nė njė festival fėmijėsh nė vitin 1994. Mirėpo hapin e parė tė sigurt drejt skenės, ēapkėnia simpatike e bėri si adoleshente, 15 vjeēe, kur u paraqit me njė kėngė pėr dashurinė e moshės...

Tani, ndonėse vetėm 20 vjeēe, e shohim nė ekranet televizive me imazh paksa mė ndryshe, si njė grua tė pjekur qė provokon gratė qė tė �lirohen� nga diktatura e burrave dhe tė drejtojnė vetė frerėt e jetės.

Me dy albume tė botuara dhe tė nxjerra nė treg dhe me disa videoklipė tė realizuara me mjeshtėri, kėngėtarja atraktive Tuna radhitet ndėr emrat mė tė suksesshėm tė estradės, dhe ēdoherė di tė mbajė afėr publikun dhe fansat e saj tė shumtė me muzikėn, stilin, pamjen...

Pėr herė tė parė, Tuna paraqitet pas promovimit tė albumit tė dytė me titull �S'ka mė diktaturė�...

(ky tekst esht kopiuar nga albashow.com)[/img]

Tomori
21-01-06, 16:06
Tuna siq ka filluar duket se synone te behet Artiste e Porografis..
...po rin e pine kaffe vazhdimisht me ata shkerdhata Maqedonse..biles edhe menanxhmente e ka prej races sllave-maqedons...
kte une Tomori e shohe Tunen tamam si nje Paqaver e lehte..

-Arsyja cendrone se ajo ka publikun shqiptare e mbas perdes nenqmon hqiptaret duke ber sex me maqedonsit...ptujjj
Nuk ka kuptim qe shqiptaret te trektojne kasetat e ksaj putanes...
qe sherben klientelen sllave...

adhuruesi
21-01-06, 19:01
Kur eshte e uriturr Tuna i han thojt edhe vet e ka deklaru ne Tv ne nje emisiion te RTK-es , tha : tash nuk i kam te rregulluar thojte pasi qe i ha , edhe ato qikat e pyten i han i han , ajo tha po po i ha kur jam e uritur bile knaqna , haahahahahahahahah

dr1ta
04-02-06, 13:38
Tuna siq ka filluar duket se synone te behet Artiste e Porografis..
...po rin e pine kaffe vazhdimisht me ata shkerdhata Maqedonse..biles edhe menanxhmente e ka prej races sllave-maqedons...
kte une Tomori e shohe Tunen tamam si nje Paqaver e lehte..

-Arsyja cendrone se ajo ka publikun shqiptare e mbas perdes nenqmon hqiptaret duke ber sex me maqedonsit...ptujjj
Nuk ka kuptim qe shqiptaret te trektojne kasetat e ksaj putanes...
qe sherben klientelen sllave...

Tomor shut up :evil: :evil:

Me kshir holl e holl tash krejt artistat bejn gjera me kast per te aritur fam, psh adelina e cet gjoksin jasht me kast :lol: :lol:

Dea IS
04-03-06, 12:29
Tuna eshte shume e mire edhe si kengetare edhe per nga pamja

adhuruesi
06-03-06, 19:56
e bukur asht amo veq qi e ka ni pik ne cic e prish pak se e buklur asht me ngu e ngoj her po her jo

Edhe ti qenke si une...:rolleyes:

Prespa
10-03-06, 12:51
Tuna eshte cool fare. Gjithmone e sheh ndryshe.

lenna
09-09-06, 08:53
tuna esht njishi i shqiptarve..

seriozja_19
09-09-06, 17:02
Per ato 20 vite qe i ka Tuna, ajo ka arritur mjaft fame. Kjo SHKUPJANE ka stil te vecant, vokalin unik dhe sidomos lyrics jan fenomenal...

Sa i perket Maqedonve, ato jan numer 1 per rritmin dhe videoklipe, veq kush ja ka inat. Edhe Rovena Stefa, Soni, Sinan Hoxha i gjirojne spotet ne Shkup!!!!!!!!

Follow-ME
14-09-06, 14:15
Mendimi ime personal eshte se ka nja Image te nje kengetareje moderne,edhe vokalin e ka ne nje menyre te embel ndersa sa i perket teksteve por edhe te shprehurit qe kam degjuar ne disa prononcime te saja ne TV ,kam degjuar disa shprehje/fjale qe nuk ekzistojne ne gjuhen shqipe por jane nxjerrur nga Anglishtja me te vetmin qellim qe te shkohet drejt krijimit apo zbulimit te shprehjeve te reja qe tingellojne me cool ne syte e shikuesve/degjuesve!!

p.s. nuk ja ze edhe shume per te madhe sepse mosha ben te veten,dhe bashke me Pjekjen mentale arrihet edhe deri tek definimi i vertete i atyre fjaleve qe perdorim ne Jeten e perditshme...

laliloli
09-02-07, 21:41
http://web.ukonline.co.uk/kosova/adelina_ismaili_files/foto_shop_models/altuna_sejdiu_tuna001.JPG