PDA

View Full Version : Pamje shqiptare nder shekuj!


Kalt
13-01-06, 18:00
http://www.postcardman.net/139240.jpg

Kasap shqiptar

Kalt
13-01-06, 18:01
http://www.postcardman.net/139230.jpg

Ministrat shqiptare ne kostume kombetare!

Kalt
13-01-06, 18:02
http://www.postcardman.net/139228.jpg

Shqiptare te Mirdites!

Kalt
13-01-06, 18:03
http://www.postcardman.net/139222.jpg

Muzikante tiranas!

Kalt
13-01-06, 18:03
http://www.postcardman.net/139218.jpg

Kostume popullore shqiptare!

Kalt
13-01-06, 18:04
http://www.postcardman.net/139193.jpg

Bajraktaret e Dukagjinit!

Kalt
13-01-06, 18:05
http://www.postcardman.net/139241.jpg

Malesor katolik shqiptar i vdekur!

Kalt
13-01-06, 18:06
http://www.postcardman.net/139189.jpg

Grua ortodokse shqiptare!

Kalt
13-01-06, 18:07
http://www.postcardman.net/139188.jpg

Grau katolike shqiptare e qytetit te Shkodres!

Kalt
13-01-06, 18:08
http://www.postcardman.net/139185.jpg

Grua myslimane shqiptare e qytetit te Shkodres!

Kalt
13-01-06, 18:09
http://www.postcardman.net/139243.jpg

Shqiptar i Mirdites!

Kalt
13-01-06, 18:10
http://www.postcardman.net/139239.jpg

Shqiptar i fshatit Arbanas - Kroaci!

Kalt
13-01-06, 18:12
http://www.postcardman.net/139232.jpg

Malesor mysliman shqiptar!

Kalt
13-01-06, 18:19
http://www.geocities.com/spiritofalbania/e_durham.jpg

Edith Durham gjate qendrimit te saj ne trojet shqiptare!

Kalt
13-01-06, 18:22
http://digital.library.upenn.edu/women/durham/albania/kastrati.gif

Djale shqiptar nga Kastrati (Shkoder)!

Kalt
13-01-06, 18:30
http://www.taslib.ox.ac.uk/Albania%20costume.jpg

Kostum popullor shqiptar!

Kalt
13-01-06, 18:39
http://img224.exs.cx/img224/4871/celebrationofflagday28november.jpg

Festimi i dites se pavaresise me 28 Nentor 1942, ne Prizren!

Kalt
13-01-06, 18:41
http://img224.exs.cx/img224/8951/themenfromshkodra8ud.jpg

Malesore shkodrane!

Kalt
13-01-06, 18:42
http://img224.exs.cx/img224/8224/tailorsfromshkodra0ls.jpg

Rrobaqepes shkodrane te shekullit te 19-te!

Kalt
13-01-06, 18:43
http://img224.exs.cx/img224/284/merchantsfromprizrenphotograph.jpg

Tregetare nga Prizreni te shekullit te 19-te, ne Selanik!

Kalt
13-01-06, 18:44
http://img224.exs.cx/img224/4787/menfromprizrenkosovoalbania194.jpg

Prizren 1942!

Kalt
13-01-06, 18:46
http://img224.exs.cx/img224/2621/albanianguardwearingcostume193.jpg

Burre shqiptar, viti 1935!

jadore
14-01-06, 22:45
--KOLEG-!!!
--me respektin me te veqante-- Ju pergezoi per punen qe beni ketu , risin dhe vlerat qe i kultivon ne kete forum --do te uroja qe te jeni shembuj per shume te tjere !!

Psikologu
14-01-06, 23:17
Kalt i nderuar!

Postimet e tua janė tė mira nga Marubi , por do tė ishte mirė qe edhe emrat tė ua shkruash me poshtė.

Kaloni mirė

King_Gentius
15-01-06, 09:01
Pershendetje per kete pune Kalt. Une kisha hapur nje teme te perafert ne kete link:

http://www.dardania.de/v2/board/viewtopic.php?t=4321&postdays=0&postorder=asc&start=0

Murgesha
21-11-12, 23:03
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/c0.0.843.403/p843x403/32298_535364243158198_926760313_n.jpg

Kalimero
23-11-12, 14:20
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/20182_301208359988649_703751253_n.jpgKing Zog's resident, Durrės (1938):

Kalimero
23-11-12, 14:22
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/553112_257629567679862_1107389960_n.jpg

An Albanian family:
Ferizaj, Kosovo (1945)

Kalimero
23-11-12, 14:25
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/551566_243426635766822_755998695_n.jpgAlbanian women in (?)Rijeka, Croatia (1897):

Kalimero
23-11-12, 14:29
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/405811_151733274936159_773067361_n.jpg


Agnes Gonxha Bojaxhiu, also known as Mother Theresa, in her early years:

Kalimero
23-11-12, 14:29
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/381108_151733321602821_550862885_n.jpgShqiptarčt ne Sjenice, Sanxhak ne vitin (01.05) 1941. Te gjithč ky vend ishte i banuar nga shqiptaret. —

Kalimero
23-11-12, 14:32
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/166082_252965751479577_801950533_n.jpgEmigrating to America:

Kalimero
23-11-12, 14:37
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/282658_249196588523160_1581599609_n.jpgThe celebration of the declaration of the Albanian independence november 28th 1912:

Kalimero
10-12-12, 09:55
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/154726_222279484548204_291794430_n.jpg

kshirni kshirni qa ka ritur nana shiptare be, :biggrin:

Princess Fawzia


Princesha shqiptare nga Egjipti dhe Sudani, Princesha Faefzie, u martua me mbretin e Iranit, Mohamed Reza Pahlavi, dhe fitoi titullin: Mbretėresha e Iranit. Ajo ėshtė e njohur edhe pėr bukurinė e saj tė jashtėzakonshme, dhe u konsiderua edhe si gruaja mė e bukur nė tokė