PDA

View Full Version : Punime artistėsh shqiptarė!


Gentiani
15-01-06, 20:08
Po e inicoj kėtė temė kėtu, e ndoshta edhe diskutuesit tjerė do na sjellin fotografi tė punimeve tė artistėve shqiptarė.


http://img3.ricardo.ch/2006/01/21/0/397950870.jpg


http://img3.ricardo.ch/2006/01/21/1/397950870.jpg

Skulpturė "Vallėzimi" nga njė skulptore shqiptare qė jeton nė Zvicėr!

ekonomisti_4
18-01-06, 15:20
Me vjen shume mire qe keni hapur nje teme te ketille te cilen e kame kerkuar qe kohe, jam nje student ne fakultetin e arteve ne universitetin e Tetoves dhe nese keni mundesi te m eleshoni ndonje cfare fotografije si te ketille , skulpture, nga vizatimi i bazave ose akt.
me respekt nga piktori4, gostivar.
ky eshte e_mail adresa ime [email protected]
flm

Gentiani
21-01-06, 21:23
Me vjen shume mire qe keni hapur nje teme te ketille te cilen e kame kerkuar qe kohe, jam nje student ne fakultetin e arteve ne universitetin e Tetoves dhe nese keni mundesi te m eleshoni ndonje cfare fotografije si te ketille , skulpture, nga vizatimi i bazave ose akt.
me respekt nga piktori4, gostivar.
ky eshte e_mail adresa ime [email protected]
flm

Pėrshėndetje i Nderuar ekonomisti_4,

Lidhur me kėrkesėn tuaj, mė duhet ta pyes autoren, e cila ėshtė skulptore e diplomuar nė klasėn e skulptorit tė ndjerė Agim Ēavdrbasha. Kam disa fotografi skulpturash dhe pikturash nga ekspozitat e organizuara saja, tė cilat po munda ti gjej diku nė disqe do ti postoj kėtu, por duhet pasur parasysh tė drejtėn autoriale tė autores.

http://www.dachatelier.ch/2003/HolzSkulpturen/Bilder/IMGP0217_jpg.jpg

http://www.dachatelier.ch/2003/HolzSkulpturen/Bilder/IMGP0219_jpg.jpg

http://www.dachatelier.ch/2003/HolzSkulpturen/Bilder/IMGP0220_jpg.jpg

Pėrshėndetje!