PDA

View Full Version : RIMA


raptile
16-01-06, 14:36
kjo tem eshte hapur per te shkruar rima .
faleminderit per mirkuptim

Naki
17-01-06, 20:54
Raptile keni mirėkuptimin timė,si atutorė i temės po presim postimin tuajė tė parė mundėsisht tė definoni pakė mė gjėrėsisht dhe mė qartė.

Naki

raptile
18-01-06, 14:15
Mos T'vjen Inati qe po rimovati, se per fyti t'kapi dej sa te ngulfati...

dej sa shkuma pej gojes ja nis met dal, kena hi per me pi e ska kush qe na nal...

kto jon 2 fjali qe i ka shkru unikkatili (kto i pata gati ma perpara) e kjo tem asht hap per me qit rima ju vet po meqe une skam prodhu akoma skom shkru te miat .
flm per mirkuptim (ne qofse me kuptoni) .

RiannA
02-03-07, 22:20
Mos T'vjen Inati qe po rimovati, se per fyti t'kapi dej sa te ngulfati...

dej sa shkuma pej gojes ja nis met dal, kena hi per me pi e ska kush qe na nal...

kto jon 2 fjali qe i ka shkru unikkatili (kto i pata gati ma perpara) e kjo tem asht hap per me qit rima ju vet po meqe une skam prodhu akoma skom shkru te miat .
flm per mirkuptim (ne qofse me kuptoni) .

ajajajja e gjeta temen e shtyme per mu,
jam shum ne form me rima me ju lendu.
Nuk me vjen inati qe nuk pot shkojka fjala,
une jam RiannA e slodhna me kto pralla.
Shkum prej gojes ty ka met dal,
kur ta lexoj tekstin qe esht kat kall.
phhaaaaa ani me rima tUnikkatit po do me na prek,
qiti do prej vetit se mujna me i njek.
Kshtu se une nje rim temen qeshtu pe qes,
po dal tash e juve po ju pres.
Ju pres me vazhdu lojen,
kthena prap me jav thy gojen.

hahahahhaa just kiddin“ mos e merni ngat komes hahaha

Virti
02-03-07, 22:24
nuk jam poet dhe nuk fjale, as vargje, te rimuara nga une! :biggrin:

RiannA
02-03-07, 22:27
Virti shokit, hajde ja nisim,
me fjal tbuta na nuk flisim.
Tkallim shpejt sikur raketa,
me fjal trona e jo me tleta!

hihi

RiannA
04-03-07, 16:24
Nuk paska njerz qe hin tripa qetu,
vetem pak po du me rimu.
Mos u tutni diqka me shkru,
apo jeni tuj pritu???