PDA

View Full Version : Znj.Clinton apo Znj.Rice?


Kalt
16-01-06, 20:31
Laura Bush, gruaja e presidentit amerikan, shprehet me besim se ne zgjedhjet e ardhshme ne SHBA, nje grua do te jete presidente!
Ajo ka besim se pikerisht Condolezza Rice, mund te jete pasuese e denje e ketij posti, pas mbarimit te mandatit te dyte te Z.George W.Bush.
Laura Bush e Condolezza Rice shkojne te marrin pjese ne festimet e mandatit te pare te nje femre si presidente e nje vendi, ne kontinentin afrikan e pikerisht ne Liberi.
Zgjedhjet e ardhshme ne SHBA, qe do te mbahen ne vitin 2008, do te jene nje "perplasje grash", sepse sic flitet senatorja demokrate Hillary Clinton, pritet te shpallet kandidate per keto zgjedhje!


http://www.whitehouse.gov/nsc/images/100-DrRice-S161-31-th.jpg

http://clinton.senate.gov/images/home/topmast/topmast_hillary.jpg

Kalt
16-01-06, 20:38
http://www.hillary.org/img/hillary1.jpg

Kalt
16-01-06, 20:44
If the Democrats nominate Hillary Clinton for the presidency in '08, should the Republicans do the same with Condi Rice?
1 Yes 4 (18.18%)
2 No 2 (9.09%)http://www.americansforrice.com/images/Condi%20'08%20bumper%20sticker.gif[/list]

Kalt
16-01-06, 20:47
http://www.rice2008.com/

Reana
16-01-06, 21:21
Per zgjedhjet e ardhshme presidenciale ne SHBA nga rradhet e Demokrateve ne do te kete disa kandidate, ne mesin e tyre MUND te jete Hillary Clinton :wink: , por kjo nuk do te thote se ajo DO TE fitoje kandidaturen e cila percaktohet permes votes se lire te shteteve te cilat do te votojne se cili kandidat Domokrat duhet te jete kandidati i vetem qe do te marr pjese ne zgjedhjet presidenciale!!!
Ne zgjedhjet e fundit, te gjitha anketat e bera kane sygjeruar se Howard Dean do te jete kandidati Demokrat per zgjedhjet presidenciale, por pas kampanjes dhe debateve mes kandidateve, te gjithe e dime se shumicen e votes e fitoi John Kerry si kandidati demokrat per zgjedhjet presidenciale!!!

edhepse ka kohe qe shpekulohet neper media per nje kandidature te ketille ne zgjedhjet presidenciale, Hillary versus Condi, kjo sdo te thote se publiku amerikan do te votojne/perkrahin kete!!!

Kalt
16-01-06, 21:32
http://www.democratpresident2008.com/

Arb
16-01-06, 21:36
John Kerry don me ja msy gares Presidenciale edhe nje here...

Kesaj rradhe ne vend te nje qendrimi ne nje ceshtje ai do te del me tri qendrime rreth nje ceshtje.

Ne kete menyre, 60% e merr pa problem!

e_martumja
16-01-06, 21:45
Kush e meriton le ta merr USA ne dore se tybe ka nevoj per dikend qe do ta qet ne rruge te drejt................. keshtu do ti shikon problemet e vete e jo te tjerve shtetat se nuk e kan ndermend me hek dore nga shtetat e tyre.


Te kisha pas mundsi vota ime do te shkoj per Zojnen Clinton :lol: :wink:

Reana
16-01-06, 21:54
http://www.democratpresident2008.com/

Nga lista e mundur e kandidateve une do te votoj senatorin Jo Biden :wink: !!!
Nje nder diplomatet qe sinqerisht e perkrahin ceshtjen e Kosoves dhe kauzat shqiptare ne pergjithesi!!! ia vlen te lexohet me teper per aktivitetet diplomatike nderkombetare te ketij senatori!!
Dhe shpresoj se fiton si kryetar i ardhshem i SHBA-ve!!! edhe i biri i tij Bo Biden :wink: ka qene i angazhuar ne ceshtje te ndryshme ne Kosove, permes State Department-it me 1999!!!