PDA

View Full Version : THIRRJE


Dani11
21-01-06, 20:09
Te bojkotohet forumi kosova.de

Te nderuar anetare te ketije forumi JU Demokratet e vertet te Kombit Shqiptare beje thirrje qe forumi Kosova.de te bojokotohet perjetesisht.Ky forum famkeq ishte vater e shpifjeve dhe fyerjeve kunder Strategut Ibrahim Rugova,prandej si i tille te jete i perbuzur dhe i urryere nga te gjithe ne.
Te bejm kete mu sote ne kete dite te Vdekjes se njeriut me te madhe qe pat Kombi yne.
Mallkuasr qofte ky forum per jete dhe mote dhe mallkuar qofshin ata qe mbesin anetare te ketij forumi.

Ky forum le te mbetet vater e bishave antishqiptare.

Murgesha
21-01-06, 20:13
Dani11 ke te drejte plotesisht.
Isha pak me pare atje, ata monstruma edhe ne ket dite dhimbje, nuk po prajne kengen e qyqes.

Gentiani
21-01-06, 20:29
Dani11,

Me keqardhje mė duhet ta them, por jeni vonuar me atė hap edhe atė pak si shumė :wink:

Tomori
21-01-06, 20:33
NUK KAM KOMENT

-Une nuk kam njohuri aspak per ket forum siq permendni ju "Deni11"
por kjo thenja juaj me duket e pabesushme spaktit per hire te Respektit ndaj te ndjerit Ibrahim Rugoves.

-Tju them haptas edhe une "Tomori" nuk i perkase klases politike pacifiste
por i kam qene me ide dhe veprimtari militariste.

Por kjo nuk done te thote qe skam pas respekte per trimin e pendes dhe diplomacise siqe ka qene presidenti yne tash i ndjeri Ibrahim Rugova.

Kjo me Iritone shume perse Shqiptaret nenqmojne veten e tyre...per interesa shume te ulta matrijale-personale :(

laliloli
21-01-06, 21:44
Eshte zgjedhje e lire qe secili te zgjedhe forumin,une nuk e shohe te arsyeshme qe te behet nje thirrje e tille.

Une as qe e kam vizituar ndonjehere kete forum.

E a thua kemi vend ndokund ne te papercaktuarit :lol: :lol: :lol:

Dani11
23-01-06, 13:59
Eshte e vertet qe secili nga ne ka te drejt dhe munde te shkoi aty ku deshiron dhe ku i pelqen,forumi kosova.de ishte fushbeteje ku mbrohej kryesish dinjiteti dhe vepra e Strategut Ibrahim Rugova.Une isha prezent aty per nje kohe relativish te gjate dhe aty mbrojta sa munda te verteten dhe Strategun tone.Ne te gjithe e dime qe moderatoret dhe stafi udheheqes i atij forumi ishin dhe jane armiq te perbetuar te Ibrahim Rugoves,ata me vite te tera etiketuan dhe fyen LDK-en dhe Dr.Ibrahim Rugoven.Te njeitin avaze deshen ta vazhdoin edhe ne diten e vdekjes se tje derisa une te njeiten thirrje e postova atje qe menjeher e larguan por siq duket ndikoi tek ta sepse e mbyllen forumin per politike.Sido qe te jete une personalisht mendoi qe tani ne ate forum nuk kemi qfar te mbroim dhe nuk kemi pse te kyqemi atje,le te mbetet ai forum me ftyre te ndyte dhe te piste siq eshte,le te mbetet vater antidemokratike dhe kunder vlerave njerzore.
Une personalishte nuk do te kyqem me sa te jem gjalle ne ate forum ne shenje respekti per te verteten dhe per Strategun Ibrahim Rugova.Per mua ai vende eshte qerdhe antinjerzore dhe antikombetare,luse edhe njehere qe te gjithe ata qe ndjein veten Shqiptare te mos kyqen atje.
Ndersa ju qe e ndieni veten me mire dhe e gjeni veten atje urdheroni e shkoni nuk mund te ju ndale askush perveq ndergjegjes tuaj.

Gentiani
23-01-06, 20:14
Dani11, e kush shkruajti kėtu se ishte atje ?! Ne apo Dani11 ? :wink:

I vendos pikėn dhe kryerresht. Tani u binde pėr sjelljet idioteske tė atij stafi moderatorėsh atje, tė cilėt e kishin mbyllur edhe komplet forumin me pretekst qė po postohen fyerje ?

Urata
23-01-06, 20:58
Vend dhe njerez ku thirrnin vrasjen/vdekjen e tij...!

Qe nga viti 2003 nuk e kam hap ate vend me njerez/diskutues kriminelesh.

Jo vetem bojkotuar por edhe nje dite duhet gjykuar...!

Arb
24-01-06, 16:27
Sapo postova ne ate Forum nje thirrje te njejte...

Pasi ai Forum, tash e sa vite, ka qene qender e ofendimeve, shpifjeve, dhe sulmeve me te ulta njerezore mbi Presidentin Rugova, iu kisha ba thirrje te gjithe atyre qe kane gjak Shqiptari, qe mos ta shfletojne ate Forum.

Shqiptaret e vertete nuk ben te ulen ne nje ode me ata qe tash e sa vite me mendjen e tyre te semure e ngujuan Presidentin ne rezidencen e tij, ata qe u luten per vdekjen e tij, ata qe deshen disa here per ta vrare...

Dani11
24-01-06, 20:26
TE LUMTE Z.Arb shume mire paskeni vepruar,ai forum qe vite te tera ishte vendi ku fyhej etiketohej dhe njollosej Strategu Ibrahim Rugova.Ai vend duhet ta merr denimin e merituar dhe ky eshte injorimi total i tije.
Tani i ka ardhur koha siq i erdhi koha millosheviqit ne hage ku e mori denimin e merituar nga Ibrahim Rugova.Atij forumi duhet ti qirret maska dhe ti dali fytyra e piste dhe e ndyte siq i doli serrbise,ate forum duhet ta mbulojn marimangat dhe te jete shembulle per te gjithe.Bojkotimi i tije duhet te jete detyre e qdo Shqiptari te vertet,prandaj ju luse edhe njehere te ndikoni tek njerezit e aferm dhe ti largoni nga ai forum .Kete duhet ta bejme ne shenje respekti pere Presidentin e pare te Kosoves si dhe Strategun tone Dr.Ibrahim Rugoven.

Ju Pershendes Vllezerisht.

LAVDI JETES DHE VEPRES SE IBRAHIM RUGOVES!

Arb
25-01-06, 00:53
Me ate thirrje (qe u shly menjehere), duke perdor nofken Dardanian (pasi dy me dy nofka te tjera, Arb, dhe Arbman, isha perjashtuar/debuar) edhe postova mesazhin e fundit ne ate Forum. Ate Forum nuk do ta shfletoj me.

Espresso
25-01-06, 16:47
Dani11

Ke shume te drejt. Edhe une jame ne ate forum gati qe nje vit dhe ne rubriken e politikes nuk ke cka t'i fusesh hundet fare se te shahet nena menjehere. Ne ate rubrik kam shkruar jo me shume se 10 mesazhe qe kur jame antaresuar. Rubrika e politikes eshte njera prej rubrikave ku lirisht mund ta quaj rubrika e laperave. Ne temen e ngushllimeve qe kishin hapur postova edhe une dhe e shpreha dhimbjen time per presidentin me keto fjale: "ky per mua qenka nje lajm tragjik", ku menjehere me pas filluan te me fyejne mua dhe te ndjerin president. Jane 6 moderatore ne ate rubrik dhe nuk arrijne dot te mbajne nen kontroll se c'fare ndodhe aty. Nuk e di se ka cila parti kane mod dhe admin prirje, por ajo c'fare po shoh ne keto dite ne ate forum, per mua eshte kulminacioni i fukarallėkut mendore dhe turpi i kombit!Fyerjet nga me te uletat ndaj nje figure qe e rrespekton e gjithe Bota duke perfshire ketu edhe armiqt tane shekullore. Kame hyre edhe ne forume si ai i B92 dhe nuk me ka rene ne sy ajo c'fare bejne disa matrapaza ne mesin tone. Perkunder diferencave te tyre territoriale edhe serbet e vlersojne vepren dhe punen paqesore te presidentit. E kame pyetur vetveten se si eshte e mundur te urrehet presidenti yt shpirterisht aq thelle dhe te fyhet me fjale aq makabre? Ne cdo vend demokratik ka ndasi politike, edhe ne SHBA, Gjermani, Britani, Franc e shume vende te tjera, por une jame me se i bindur se po te vdiste kryetari i shtetit, do te ndjenin dhimbjen i gjithe populli, edhe kundershtaret e tije partiak. Pse tek ne e gjithe kjo rremuje e keqe ndaj Rugoves? Nuk me kujtohet c'fare te keqe ka bere?? Ka mekatnuar sepse gjate tere jetes se tije politike ka perdorur fjale paqesore, te matuara, pa i'a prekur telin dhe pa renduar aske me fjale te renda, as kundershtaret e tyre partiak. Ka gabuar sepse nuk ka rrokur mbi supa kallashnikovin? Eshte dashur te paraqitet me agresiv, te beje thirrje per luft per te fituar edhe rrespektin e ketyre qe po lehin kunder tije :?:
Perkunder pak rezerve qe kame per mod e forumit Dardan me duhet t'ua jap doren per mirembajtjen e rubrikes se politikes.

krijuesiii
25-01-06, 22:33
...kesaj thirrje i thone loja e dreqit me zjarrin une kisha bere thirrje te thjeshte qe ne te dy Forumet te pakten te vine ne ate nivel Admin dhe Moderatoret sa ti respektojne rregullat e formuar e nxjerruara vete, pasi qe e di se ne Kosova.de Admin e Moderatoret kane klanin e vete te semure dhe as rregullat e vetekrijuar nuk i rrespektojne...

...une di nga ky qe ka shenue me larte se ne kosova.de me nje nik tjeter ka share tere jeten e tij Rugoven dhe ketu vjen e shtirret si adhurusi i tije, nepere keta forume verdall me vije te mesoj se njerze kane shume fytyra dhe ato fytyra te poshtera...

...Mendimi, bindja dhe Vleresimi duhet te respektohen pamvaresishte skajshmeris se kundert, deri sa nuk kalon ne ofendim duhet te jete i pranueshem per te gjithe....tungiii

Dani11
25-01-06, 23:17
z.krijuesi une jam i sigurt qe me keni ngatrruar me dikend tjeter sepse une asnjehere ne jeten time nuk e kam share Presidentin dhe Strategun tone Ibrahim Rugoven.Ndoshta kete dyshim dhe vlersim tendin qe bene per mua,si piknisje merr veten tende dhe veprimet tua personale shumeftyreshe.
Prandaj vazhdo e qendro ne ate qerdhe te ndyte sepse nuk ta ndalon askushe.

BOOJKOTIM TOTAL I FORUMIT KOSOVA.DE NE SHENJE RESPEKTI PER PRESIDENTIN TONE!

krijuesiii
25-01-06, 23:30
...z Dani 11 me vjene keq qe me keni keqkuptuar une thash shkruesi me larte e kete mendova per esspreso ********************** e ne forumin kosova.de eshte me nikun Kruja, desh qe ai qe e ka mizen mas veshi ta krauj veshin po si duket te paska hanger miza ty pahire skam cfare te beje...


...Nuk ka qerdh te ndyra o shoki gabohesh ka njerze pandergjegjje dhe me shume fytyre qe bejne veprime te gabuar e jashte rregullave njerzore prandaj ne jemi viktime e abuzimeve dhe idiotizmave te tyre...

..ti vazhdo te bojkotosh sa te duash se nuk eshte ka ma ndine aaa, une i kam thene do ti themi e do ti shpreh mendimet e mija kujt i pelqejn mire kujt jo edhe ajo eshte mire...tungiii

Dani11
25-01-06, 23:44
Atehere kerkoi falje per keqkuptim,njeherit uroi ti kesh dhe ti mbash mendimet tua gjithmone si qdo njeri.
Kalo mire i nderuar.

fesatiiiiii
25-01-06, 23:59
KOHA


Anėtar qė nga: 04.07.2001
Afishime: 235
Vendbanimi: mergim
Afishuar me: 25.01.2006 18:16
--------------------------------------------------------------------------------
Quote:
--------------------------------------------------------------------------------


Mario* afishoj me 2006-01-25 17:16 :
Quote:
--------------------------------------------------------------------------------


frasher afishoj me 2006-01-25 17:02 :
MARIO!

Mos harro se SERBĖT kanė lypur tė vinė nė vorrim tė Rugovės dhe ata kane thane tani qė Rugova ka vdekur nuk do ketė marrveshje mbasi qė e dinė qė kanė humbur nėnshrkuesin e gjithēkavit nr. 1

FRASHĖR OSEKU--------------------------------------------------------------------------------Te verberit si frasheri, shkau ja ofron kthetrat te syri dhe nuk i sheh se eshte shkurpames. Kaq sa i perket shkreses tende


--------------------------------------------------------------------------------Diskutuesit e ketij forumi me lejen/lejimin e Adminave dhe Moderuesve gjithemon therriten per vdekjen dhe atentatet e tij!
Shume vete jemi deshmitar.
Keta e kane nga merzia se nuk paten kaqikun keta t'ia marrin jeten, sepse ate e mbronte i madhi Zot, misionarin e tij e Profetin e shqiptareve.
U mbulofte turpi per jete e mot!
Te gjithe e dine se Kosova-Rugove e Rugova- Kosove.
Ju jo vetem kunder Rugoves por edhe Kosoves. Ju qe nuk jeni te zhvilluar si njerez, ju qe mendoni se vetem plumbi flet.

Hupjau faren o Zot!

fesatiiiiii
26-01-06, 00:02
Jane keto disa inserte nga cfare shkruhet atje. :twisted: :twisted:


KOHA


Anėtar qė nga: 04.07.2001
Afishime: 236
Vendbanimi: mergim
Afishuar me: 25.01.2006 18:20
--------------------------------------------------------------------------------
Quote:
--------------------------------------------------------------------------------


KOHA afishoj me 2006-01-21 16:53 :
Quote:
--------------------------------------------------------------------------------


tarasi afishoj me 2006-01-21 14:19 :
Tani po sa hyra nė shtėpi lexova lajmin qė Ju e paskeshit dėgjuar dhe lexuar shumė mė herėt...
Vdiq arkitekti i Kosovės moderne... Njeriu i letrave shqipe... Shkrimtari i kosovės dhe sė fundi Kryetari i parė i zgjedhur nė mėnyrė legjitime nga populli...Ai iku pėr tė mbetur... Ai ndrroi jetė pėr tu kthyer nė jetė...
Ngushllime tėrė popullit shqiptarė, ngushllime familjes... ngushllime edhe Ismet Beqirit pėr tė cilin e di se me gjithė zemėr e ka dashtė z.Ibrahim Rugovėn...


--------------------------------------------------------------------------------I dhimbshem ishte lajmi per humbjen fizike te Kryetarit te pare te popullit te Kosoves Dr. Ibrahim Rugova.
Cilesit e tij morale/njerezore/intelektuale/patriotike do ti mungojne Kosoves, me shpresen se te tjeret kuptohet ata qe e ēmuan/njohen te vazhdojne idealet e tij paqesisht ashtu si ai qe diti/donte.

Ngushellimet e mia familjes se tij, te afermeve, miqeve, dashamireve, te gjithe ata qe diten ta vleresojne/ēmojne/pėrkrahen te gjithe atyre qe i dhane voten e besuan pra popullit shqiptare te Kosoves dhe gjetiu...!
Vepra/idealet e tij jane te pavdekshme!
Zot bekoje Kosoven! (ishte lutje e tij)--------------------------------------------------------------------------------Afishim i fundit imi, ne kete ēerdhe vrasesish!

Urata
26-01-06, 00:27
...kesaj thirrje i thone loja e dreqit me zjarrin une kisha bere thirrje te thjeshte qe ne te dy Forumet te pakten te vine ne ate nivel Admin dhe Moderatoret sa ti respektojne rregullat e formuar e nxjerruara vete, pasi qe e di se ne Kosova.de Admin e Moderatoret kane klanin e vete te semure dhe as rregullat e vetekrijuar nuk i rrespektojne...

...une di nga ky qe ka shenue me larte se ne kosova.de me nje nik tjeter ka share tere jeten e tij Rugoven dhe ketu vjen e shtirret si adhurusi i tije, nepere keta forume verdall me vije te mesoj se njerze kane shume fytyra dhe ato fytyra te poshtera...

...Mendimi, bindja dhe Vleresimi duhet te respektohen pamvaresishte skajshmeris se kundert, deri sa nuk kalon ne ofendim duhet te jete i pranueshem per te gjithe....tungiii

Admin dhe Moderuesit e Dardanise i falenderoj dhe pershendes me perkulje, per punen e tyre etikale, qendrimin e tyre dinjitoz duke mos lejuar as te vetmen shkronje ofenduese ndaj NJERIUT Dr. Ibrahim Rugoves...

Admin, Moderues dhe ju te gjithe diskutues paqesor dhe perkrahes/nderues/ēmues/respektues te te shejtit Dr. Ibrahim Rugova u shpreh ngushellimet e mia me te sinqerta...!

Vetem edhe pak ore e Prijesi Historik vendoset ne apartamentin e perjetesis ...!

Qendroni te forte, te tille na donte gjithemon!

Dani11
26-01-06, 07:54
VLLEZER DHE MOTRA TE NDERUAR VETEFAKTI I MBYLLJES SE SOTEME TE ATIJE FORUMI NE GJOJA NE SHENJE "RESPEKTI" TREGON ME SE MIRI FYTYREN E VERTET TE TIJE.NE TE GJITHA TROJET SHQIPTARE HAPEN DYER;HAPEN LIBRA;HAPEN FAQE INTERNETI KU NJEREZIT MUNDE TE SHPREHIN DHEMBJEN E TYRE PER PRESIDENTIN TONE,NDERSA AI FORUM MBYLLET SEPSE NUK KA QFARE TE OFROI.
DHASHTE ZOTI E U MBYLLTE PER JETE DHE MOTE AI VEND I NDYTE PER SHQIPTARIN,NDERSA PER MUA DHE SHUME TE TJERE QE E DIN DHE E NJOHIN ESHTE I MBYLLUR PERJETESISHT.