PDA

View Full Version : Pėr krijuesiiin!!!


Murgesha
13-02-06, 19:29
...haha kush more muslimanke, msa a jane shkjet e kraleves musliman qaq kjo...


tungiii


Inbox :: Mesazh
Nga: krijuesiii
Pėr: Murgesha
Postuar: 13.02.2006 18:33
Titulli: hi
...valla fare njeri paftyre ishe si spo te pelqejke dicka mule e fshije aaa ncncnc...


...te rujte krishti ne kish atje ku je e te bekofte mendjen tende...tungiiiDo tė isha pėrgjigjur edhe nė privat, por po tė pėrgjigem nė mėnyrė publike.
Nuk jam unė ajo qė i kam fshier ato shkrimet tuaja.
Pėrkundrazi mė erdhi keq edhe mua, qė u fshien ato shkrime, se ishte njė reklamė e mirė qė ju i bėni vetvetes.
Po e tregoni veten se ju nuk keni edhe shumė kontrollė ndaj vetvetes e hiē e mė hiē ndaj fjalės qė ju e shkruani.
Pėr mendimin tim:
"Ju jeni njeri qė paradite urreni veten e pasdite urren gjithė botėn."
Me kėtė ftyrė gjithmonė tė pafsha, dhe pres nga ana juaj njė kėrkim falje pėr shqetėsimin tim nė privat.

krijuesiii
13-02-06, 19:38
...gjithe cka eshte publike jame ne gjendje te bisedoj edhe publikisht...

...ndersa gjithe cka eshte private ateher mund te bisedojm privatish...


...sa per falje mendoj dhe besoj se nuk e meriton, se nuk bera ndonje mekat per te kerkuar falje une siq te kam thene kam bere vetem nje krahasim te thjeshte qe te tjere pjesmarres ndoshta nga padituria mund ti kane perzier gjerat...


...hmmmm e sa per urretjen po te theme thjeshte ate mbaje per vete si ndaj njerzimit si ndaj vetevetes nuk po me intereson ajo qe thua ti ne kete kontekst...


tungiii

Murgesha
13-02-06, 19:55
...gjithe cka eshte publike jame ne gjendje te bisedoj edhe publikisht...

...ndersa gjithe cka eshte private ateher mund te bisedojm privatish...


...sa per falje mendoj dhe besoj se nuk e meriton, se nuk bera ndonje mekat per te kerkuar falje une siq te kam thene kam bere vetem nje krahasim te thjeshte qe te tjere pjesmarres ndoshta nga padituria mund ti kane perzier gjerat...


...hmmmm e sa per urretjen po te theme thjeshte ate mbaje per vete si ndaj njerzimit si ndaj vetevetes nuk po me intereson ajo qe thua ti ne kete kontekst...


tungiii

Pa tjetėr se nuk tė intereson se nuk e din ēfarė ėshtė njerėzorja.
Unė me shkrimet e mia nė atė temė, as me aludim nuk tė kam ngacmuar ty qė tė hyjshė menjėherė e tė shkruajsh atė krahasim idiotesk, qė mė jep tė drejtėn tė mendoj pėr ty se jeni njė njeri i pa formuar mirė psiqikisht, dhe edhe ku sbėhet fjalė pėr ty, ti patjetėr mundohesh tė gjesh njė lidhje pėr tė kaluar nė sulme psikopatike.
Kurr nuk do e fshija njė shkrim qė mė fyen mua, se nuk mė bėjnė pėrshtypje sharjet e personave qė me ēdo tė dytėn fjalė shprehin njė botė tė vogėl shpirtėrore e njė jo formim njerėzor.

Nuk ėshtė hera e parė qė mė dėrgon nė kishė nė privat, edhe pse personi im ska tė bajė aspak as me kishė e as me xhami.
Jam shqiptare o zotėri, tė tilla i kam mendimet dhe shkrimet, e pse ty nuk tė pėlqejnė, nuk ėshtė punė e imja qė t`i imponoj.

krijuesiii
13-02-06, 20:21
...me siguri se njerzia e jote ty te jep te drejte sikur edhe mua qe me ka dhen te drejte te aludoje ne nje te vertet per ti ruajture te tjeret nga deshprimi i thjeshte...

...sa per sulmet psikopatike ti je shume me e pirur te besh te tilla sidomos ne Forumin e feve dhe kur eshte ne pyetje Feja Islame, mjaftone te perqendrohet njeriu ne mbrendin e "botes tende te madhe" per te kuptuar cfare dyftyresie luhet ne te...


...nese dikush e quan veten Murgesh ateher cdo njeri qe e di cfare do te thote fjale Murgesh i lejon vetes te drejte te trajtoje si te till dhe une ne kete konteks kurrr ste kam ofenduar vetem sa te kam uruar dhe ne menyre me serioze te mundshme, ti tash qe ke probleme me identitetin tend ateher me vjen keq per ty, te kisha keshilluar qe mos provosh te ulesh ne dy karrike pernjeher se nuk bene eshte thjeshte e pakapshme...


tungiii

Reana
13-02-06, 22:54
Te tentosh te bashkebisedosh, me nje qenie, qe nuk arrin te bej DALLIMIN mes nje nofke dhe personalitetit te nje njeriu, vertete eshte HUMBJE E KOTE E KOHES :twisted: !!!
Niveli i nje individi te tille eshte i barabarte me nivelin e individeve te fiseve primitive te Afrikes te cilet kur kane pare ne TV film artistik, i kane mbyllur syte duke menduar se imazhet telivizive do ta dalin prej ekranit :twisted: :lol:


perndryshe, ky eshte FORUM shqiptar ku flitet dhe MENDOHET SHQIP :wink: , e per individe me intelekt te ulte, qe akoma nuk e kane kuptuar se te flasesh SHQIP e te mendosh GABELISHT/RUSISHT/TUNGUZISHT, eshte e PAVLEFSHME- atyre nuk ia vlen madje edhe tu lexohen mesazhet private (material per shporten e mbeturinave) :evil: !!!

krijuesiii
13-02-06, 23:01
...e po nese kemi mbeture ne e ne kete raste une per te me treguar nje e shfrutzuar nga te huajt e mbeture pa identitet njerezore Kombetare e Fetare se cka e kush jame le te merre uji i Atlantikut edhe kete forume hahahah...


tungiii

Reana
13-02-06, 23:07
:lol: :lol: :lol:
A foli dikush dicka??? :twisted:

krijuesiii
13-02-06, 23:09
...jo veq vesht te kan bere pak...


tungiii

Murgesha
13-02-06, 23:44
...me siguri se njerzia e jote ty te jep te drejte sikur edhe mua qe me ka dhen te drejte te aludoje ne nje te vertet per ti ruajture te tjeret nga deshprimi i thjeshte...

...sa per sulmet psikopatike ti je shume me e pirur te besh te tilla sidomos ne Forumin e feve dhe kur eshte ne pyetje Feja Islame, mjaftone te perqendrohet njeriu ne mbrendin e "botes tende te madhe" per te kuptuar cfare dyftyresie luhet ne te...

Tė lutem mos fol fjalė tė kota, e mos luaj rolin e viktimės.
Unė kam bindjet e mia fetare dhe politike. Ēėshtja e besimit ėshtė private, po edhe nėse nuk ėshtė private po duhet dikush duhet tė ti ndryshojė ju do tė ishit njeriu e fundit nė kėtė planet qė do tė keni tė drejtė tė bėni ate....nese dikush e quan veten Murgesh ateher cdo njeri qe e di cfare do te thote fjale Murgesh i lejon vetes te drejte te trajtoje si te till dhe une ne kete konteks kurrr ste kam ofenduar vetem sa te kam uruar dhe ne menyre me serioze te mundshme, ti tash qe ke probleme me identitetin tend ateher me vjen keq per ty, te kisha keshilluar qe mos provosh te ulesh ne dy karrike pernjeher se nuk bene eshte thjeshte e pakapshme...

tungiii

Dhe ja mė nė fund ku po e tregoni veten se ēfarė urrejtje mbizotėron tek ju personalisht.
Kapeni pas nikut tim, sikur ky nik tė ishte e gjithė qenia ime.
Jeni i pakuptimtė dhe tendenioz, fyeni njerėzit qė nuk mendojnė sikur ti, e kėndej shef dyftyrėsi pas nikut tim.
Ju atėherė qenkeni 30 herė mė dyftyrėsh se unė, pasi qė prej qė se je nė kėtė forum i vetmi krijim i yti janė fyerjet ndaj anėtarėve tė ndryshėm, me ēka dikujt i vjen tė vjellė kur lexon se pas shkrimeve tuaja mėshifet njė Krijues!!!!!!!!!

Sė fundi sot mė quajte shkinė pse me shkrimin tim mbrojta dhe arėsyetova protestat e muslimanėve.
Njeriu nė zor me njė njeri sikur ti.
Edhe me tė thėnė shnet po tė duket plaē.
Hajt tash me shėndet e tjera herė mendo mirė kur shkruan dhe fyen pa tė drejtė dikend.

krijuesiii
13-02-06, 23:49
....O Murgesh ju jeni mrrekullia e Forumite ju lumte kjo eshte e drejta univerzale e mendimit ne menyre te till e relizoni ju, ju jame shume mirnjohes qe ju mesova dhe ju njoha...


...hajt tash shko ka te duash se as nuk po me intereson se ekzistone kund bile...


tungiii