PDA

View Full Version : Kėngėtari/ja mė antipatik nė skenėn muzikore Shqiptare!!


Murgesha
15-02-06, 14:14
Deri mė tash kemi fol e shkru pėr ata qė na pėlqejnė, po cili/cila prej kėngėtarėve ju ban me nerva kur e shifni apo ndėgjoni?
Cilėt nuk kanė stil nė veshje, vallėzim apo nė paraqitjen e tyre.

Mua mė shkojnė nerva Gjystja (gjysa) dhe Mihrije Braha, qė ka mbi 40 vite e po del nė skenė me stil tė njė 15-18 vjeqare.

Urdhėroni edhe ju tjerėt, :lol: :lol: :lol:

LOJETARI
15-02-06, 15:02
Ramadan Krasniqi , Ilir Shaqiri dhe Mahmut Ferati jane disa nga keta kengetaret qe kur t“i degjoje, ma detyrojne barkun te sillet si guri i mullirit .

halla e madhe
30-04-06, 17:10
Disa FILIFISKAJA qe filluan karieren e muzikes te mbuluara,s'po ju shkone gjate e harrojne prejardhjen e stilin e muzikes,po ju duket vetja s'eshte askush ne bote si ato..mazamakeq qe s'meti kush pa u be "kengetar":confused:

Arb
30-04-06, 20:21
Jane shume bre...

e_martumja
30-04-06, 21:07
Me cka pash mbrem, nerva me shkojke Nora Istrefi me pelqejn disa kenge te saj por keshtu me pa nuk dua hiq meee pa, e kish vesh nje miniq dy gishta dhe thu se ne kabaret isha, u dredhavke mos vete qe askush nuk vallzojke ne dikoteken veq kqyrshin me ja pa perfundi ehehee
Merrne me mend aq shume e lazdruar dul me kendu me sakez ne goje, + qysh e sillke mos vete hahahaha tani kendojke Live ahahahahah oh kuku non ajo tu thon ajde qikat ajde djemt ja fillojke kenga tani aj shpejt me zone kengen.
Per mu kjo nuk eshte nje kengtare !! edhe pse disa kenget i ka te mira por sjedhjet dhe stil nuk ka !!! Kurse aj qe i shkrrun kenget e saj very nice pa comment jam.

Aga Syl
30-04-06, 21:23
Nuk kame kohe me i numeruar,
as nuk i nxen kjo rubrik..ai jane shume.

doGzona
30-04-06, 21:33
Ka shume, sidomos te gjinise femerore, kape njeren e meshoje tjetres,
si nga veshja , sjellja, vallezimi,zeri , katastrofe!!

adhuruesi
08-05-06, 00:30
Paj sdi bre ???
Dikujt ja pelqej kengen , dikujt stilin ,
Dikush stilin e ka te mire kenget katastroff
dhe e kunderta...

Me hyn nerva Rovena Stefa dhe Cilijeta Xhilaga .:eek:

Edhe disa te tjere por nuk do permendi tash.

Dea IS
07-06-06, 18:10
B.B.Poqi, Shaqir Cervadiku, Rovena Stefa.....ka shume nuk po i permend te gjithe

Prishtinasja_
07-07-06, 22:49
Kush tjeter perveē se Ēilijeta Xhilaga:redface: dhe Gjyste Vulaj :mad: :redface:!!!!! :biggrin:

Dilaver
07-07-06, 23:06
Armend Rexhepagiqi.

Guri i madh
08-07-06, 11:03
nuk e di pse ky armendi del para kamerave askush se ndegjon po besoj se aiden nuk e urren askush te gjith kan deshir me pa

Arb
08-07-06, 16:15
Me cka pash mbrem, nerva me shkojke Nora Istrefi me pelqejn disa kenge te saj por keshtu me pa nuk dua hiq meee pa, e kish vesh nje miniq dy gishta dhe thu se ne kabaret isha, u dredhavke mos vete qe askush nuk vallzojke ne dikoteken veq kqyrshin me ja pa perfundi ehehee
Merrne me mend aq shume e lazdruar dul me kendu me sakez ne goje, + qysh e sillke mos vete hahahaha tani kendojke Live ahahahahah oh kuku non ajo tu thon ajde qikat ajde djemt ja fillojke kenga tani aj shpejt me zone kengen.
Per mu kjo nuk eshte nje kengtare !! edhe pse disa kenget i ka te mira por sjedhjet dhe stil nuk ka !!! Kurse aj qe i shkrrun kenget e saj very nice pa comment jam.

Osht dasht me ma nshu ni za...

seriozja_19
09-07-06, 00:33
Per mua nje kengetar/nje kengetare perfekt duhet te dije te kendoje edhe live kurse Zanfina Ismajli as playback nuk din...:frown: ... tekstet i ka teper te pershtatshem per moshen e asaj, mirepo zeri i mungon kesaj kosovare!!!

vb_2006
09-07-06, 17:23
Armend Rexhepagiqi me shoqen e vet ...

rilinda
10-07-06, 14:32
Meda, Mentor Kurtishi, Duli (krejt kolegt e ktyne), Mimoza Mustafa, Mihrie Braha, Lora, Antigona Sejdiu, Emine Toska, Hana Band (pa Kaltrinen), Xuxi...kur tė mė kujtohen tė tjerėt ju tregoj.

Vetima
15-07-06, 21:04
jan do boll shume po ket meden sjam ka muj e duroj hiq .

Follow-ME
16-07-06, 16:42
Jane per kecardhje gjithe ata kengetare qe ka nje kohe te gjate qe ofendojne ne menyren me brutale gjuhen tone shqipe duke vjedhur kenget nga sllavet e deri ke magjypet dhe duke i kthyer tekstet ne nje shqipe te mjere qe te ben te vjellesh kure i degjon..

Une jam qe muzika e llojit tallava(perndryshe shume e preferuar ne perendim),te zhduket si nje virus i mbrapshte qe per fat te keq ka infektuar nje mase te ndjeshme te popullit tone shqiptare duke i bere te duken sikur kane humbe edhe mendjet pas atyre tingujve oriental qe nuk kane te bejne asgje me popullin tone..

Sic duket sherimi i vetem eshte nje injorim i kesaj dukurie duke treguar me shume interesim per muziken e mirefillte shqipe..nese nuk arrijme shpejte kete propozoj te bejme nje peticion qe gjithe kengetaret qe kendojne tallava te akuzohen per shtremberim dhe tallje te gjuhes sone te futen ne biruce..kaq:mad:

Guri i madh
10-08-06, 21:30
ka shum kengtar qe per mua jan anti patik sidomos TEUTA KURTI

LABI
10-08-06, 22:15
Ramadan Krasniqi ( edhe pse kendon mire, injorant-tipike per nje Pejon lokalist), familja Abazi komplet, Ilir Shaqiri..

laliloli
11-08-06, 17:38
Meda, Mentor Kurtishi, Duli (krejt kolegt e ktyne), Mimoza Mustafa, Mihrie Braha, Lora, Antigona Sejdiu, Emine Toska, Hana Band (pa Kaltrinen), Xuxi...kur tė mė kujtohen tė tjerėt ju tregoj.

A po mbet ndonje simpatik??:biggrin: :biggrin:

Bom-Boni
12-08-06, 13:23
Ai qe e kultivon kulturen dhe traditen e te kenduarit shqip e degjoj me endje, per te tjeret nuk ja vlejnė ta shpenzoj kohen time e as parat e mia qe ti financoj hajnit e tyre.

laliloli
12-08-06, 21:26
Meda ,Ermal Fejzullahu,Alma Bektashi,Naim Abazi

djsalih
30-09-06, 23:36
Nuk me pelqen:
Muzike Popullore: Meda, Sinan Hoxha, Labi (muharem sreberzovski), Tini, Mentor Kurtishi, Sefė duraj, d.m.th keta te ketij ritmi te njejt (maxhupisht spo shkinisht)
Muzike Argetuese:Zanfina, Adelina, Nora Istrefi,

arton121
17-12-06, 20:33
geti i tingulli 3

Reana
26-12-06, 19:46
Ketu eshte konkurenca me e forte, se me me duket se ka aq shume kengetar me vlera diskutabile, ose pa vlera fare, saqe veshtire do te ishte te numerohen te gjithe...po me dhimbsen veshet, edhe ndjenjat t'i mundoj me zhurmen qe krijojne shumica prej tyre:rolleyes:

pirro
26-12-06, 20:18
Reana.

HAHAHAAH,mendoj qe me leht kish me kan me i numru kengetaret e mirfillte sesa ata anti-patik.

Po dalin shume antipatik,e ata te mirfillte jan pak fatkeqsisht.

Reana
26-12-06, 20:46
Reana.

HAHAHAAH,mendoj qe me leht kish me kan me i numru kengetaret e mirfillte sesa ata anti-patik.

Po dalin shume antipatik,e ata te mirfillte jan pak fatkeqsisht.

Pirro, as qe po ia nisi asaj pune bile. Kush ka kohe ti numeroj ose ti kujtoje me emra gjithe te keqinjte:tongue: !

mitrovicali
28-02-07, 01:33
Valla nuk e di aka tjeter Kengetar ma verem se ky far P. . . . . Armen regjepagiqi po ky edhe kitfar mbiemri e ka shum te smut kur ky del ne TV une e qes ne at programin e shkijen ne Tv Most:biggrin:

Rammstein_1979
01-03-07, 00:05
o ka shum bre ..paj cello Estrada e Kosoves edhe Shqiperis jo bash kejt...do aty k'tu ..sdi ami permend kush jan "antipatik" pi permendi do qetu sa te me kujtohen ...:rolleyes:

SHKELZEN JETISHI-XENI
RAMADAN KRASNIQI - DANI
LABINOT TAHIRI-LABI
SINAN VLLASALIU
NAIM ABAZI
MENTOR KURTISHI
MEDA
ADELINA ISMAJLI
ZANFINA ISMAJLI
LEONORA JAKUPI
NORA ISTREFI
GENTA ISMAJLI
MIRSA KERQELI
TUNA
BLEONA CERRETI
CILIJETA
ELVANA GJATA
BIG MAMA (Bojleri )
SONI
LORI
PONI
GILI
GRETA ...ncncncn qfar emra ... o god!
LEJDINA CELO
MIHRIJE BRAHA..etj ejt...spo me kujtohen per momentin...

Prej Rep Grupev ...krejt Rep Grupet qe ekzistojn jan nji kurgjohiq.

Prej Rock Grupev ...Elita5 ka edhe tjer po spo me kujtohen ..

qeto jan kejt -Kot- :cool:

Gertruda
14-03-07, 20:18
Mahmut Ferati dhe Zanfina Ismaili e shume te tjer besa tani nuk do i numroj se do me ze mengjezi duke shkruar haha

Prishtinasja_
14-03-07, 20:21
Gjyste Vulaj dhe Ciljeta :redface::redface::redface:

Dren
25-12-07, 11:36
Pėrshėndetje. edhe unė i dua dhe i qmoj kėta kėngetar. Kėta anė vetė kėnga! Nebi!

Cia-Ferizaj
25-12-07, 11:41
qeky far gazmend rama..... thi mu ka ba breeeee.....

Dren
25-12-07, 11:46
Ramadan Krasniqi , Ilir Shaqiri dhe Mahmut Ferati jane disa nga keta kengetaret qe kur t“i degjoje, ma detyrojne barkun te sillet si guri i mullirit .
Pėrshėndetje! Edhe unė i dua dhe i qmoj kėta kėngetar. Kėta janė vetė kėnga!

guri70
25-12-07, 11:50
tč gjithč ata kčngčtarč me tekste shkinishte magjupishte turqishte e tjera e tjera

luckyman
01-01-08, 15:57
Mua me duket ky far Labinot Tahiri (shume pervers e ka facen)!!!!!!

pirro
01-01-08, 16:14
Ne liste e gjate te antipatikave e zgjodha kete radh grupin Aurora , jo per diqka mirpo keta(Aurora) mendojne qe hyn ne radhen e grupeve zbavitese.

Dukagjinas_i
03-01-08, 12:10
Liste e gjate,,,t'gjithe turbo-folkistat-et,,,tallavaista-ste,,dhe ato qe bejne reklam Titts and Ass , kendojn n'bikini,,,,,

Preshevar
03-01-08, 15:18
Komplet Estrada e Vitit te ri.

Se ditke njeri a muzik po ndegjon... apo Striptiz po shiqon ?????

Turp RTK-ės/21-shit/KTV-es !

Guri i madh
03-01-08, 16:09
Komplet Estrada e Vitit te ri.

Se ditke njeri a muzik po ndegjon... apo Striptiz po shiqon ?????

Turp RTK-ės/21-shit/KTV-es !preshevar e di se tė ka mungue adem ramadani edhe ferki shala

BE LK
03-01-08, 19:29
preshevar e di se tė ka mungue adem ramadani edhe ferki shala
E di vallahi po me mire Ademin se Striptizem ne TV. se po i shikojne kalamajt e po quditen. po tremben nga keto skena ne TV-te Shipetare.

BE LK

Guri i madh
03-01-08, 19:53
E di vallahi po me mire Ademin se Striptizem ne TV. se po i shikojne kalamajt e po quditen. po tremben nga keto skena ne TV-te Shipetare.

BE LK


mos e harro edhe ferki shalen se edhe aj ka kalue nė tarikun e adem ramadanit

Guri i madh
03-01-08, 19:56
E di vallahi po me mire Ademin se Striptizem ne TV. se po i shikojne kalamajt e po quditen. po tremben nga keto skena ne TV-te Shipetare.

BE LK


me befasove ju nga tirana e me njoft aq mir adem ramadanin

luckyman
03-01-08, 23:02
me befasove ju nga tirana e me njoft aq mir adem ramadaninGuri,..a i ke ndegju pleqt qysh thojn *Fjala e keqe i bjen n`vesh gjithkujt* :wink:

Amina
03-01-08, 23:25
Gjyste Vulaj , edhe Meda

Arb
04-01-08, 00:26
Jane shume bre......

SANTANA-29
04-01-08, 00:28
SELMAN KADRIA,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:tongue:

egi
04-01-08, 22:52
gazi..po nejse aj nuk eshte shqipetar,,sa me kan than

No MeRcY.
04-01-08, 23:29
MEDA has gjupp tollusum e kom ti njeri

elenora
27-01-08, 03:23
nora istrefi
genta ismaili
zanfina ismaili
gjyste vulaj
soni malaj
e shum tjera si ketuj kurr si kam ndegju edhe sdo ti ndegjoj kurr se sdin me kendu