PDA

View Full Version : Vdiq Sllobodan Milosheviq


Kercovari
11-03-06, 13:20
Lajme jo mire i konfirmuar nga Haga

Vdese satrapi dhe kryekrimineli Serb Sllobodan Miloshevic.

pokeri
11-03-06, 13:32
Gabim, Gabim...
Cooooooooooffffffffiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....

Dilaver
11-03-06, 13:37
Po valla, tė ngrodhur e paskan gjet nė qeli.

Zana_ch
11-03-06, 13:42
Slobodan Milosevic tot

Ehemaliger Serbischer Präsident gestorben

Der frühere serbische Präsident Slobodan Milosevic ist in der Haft in Den Haag gestorben, wie der Sender B-92 meldete.


Er sei tot in seiner Zelle aufgefunden worden, berichtete der Sender. Milosevic muss sich wegen Verbrechen während der Balkankriege Mitte der 90er Jahre vor dem Kriegsverbrechertribunal in Den Haag verantworten.


Hey me sigurie e ka leshue shpirti kur ka ndegjue se ėshtė ba Qeku Kryeminister

Vranina
11-03-06, 14:22
Shum dėm i madh me cof ai qen, mė mirė sikur tė jetonte ende, e sa me gjat qe te jetoj tė perjetoj vuatje e ndeshkim per krimet e bėra.

Fshatari
11-03-06, 15:06
Do t'i kisha propozuar moderatorit tė kėsaj rubrike tė mbyll menjėherė kėtė temė qė flliq forumin ku "flitet shqip". Egėrcira e ngordhur nuk meriton asnjė fjalė, as tė mirė as tė keqe, nga ana e njerzve.
Pra mbylle, e mos flitni mė pėr shtazėt e ballkanit ose hapne ndonjė temė tź re rubrika e kopshtit zoologjik!

I juaji i pėrhershėm, fshatari!

Eleon
11-03-06, 18:03
Vėllėzėr pse tėrė ky ”gėzim” pėr vdekjen e Millosheviqit?!
Tä thėm tė drejten sipas mendimit tim Djalli e ka shpetuar atė zog bushtre!.
Sepse shumė pak ka vuajtuar ai, ai do duhej tė plakej ne burg e ne vetmi qė tė pendohej pėr gjitha gjenocidet qė ka bėre ndaj popullit tonė dhe popujve fqinjė.
Ai e ka merituar ta vuante denimin sikurse ne kohen e Papillonit ne Devil`s Iceland , te vdiste ne menyren me primitive e me vullgare, e jo te vdes ne paraburgim luksoz duke mos paguar pėr atė qė ka bėrė, vdekja e ka shpetuar atė zog Bushtre, sepse ai gjithnjė ka qėnė ne vallen e shejtanve (djajeve), andaj pse tėrė ky ”gėzim”?
Ai do duhej te varej ne kryq sikurse ne kohen e kryqzatave, qė ta luse vdekjen vetė ai.
Dhė ti kerkonte falje popullit tonė, e jo te vdes ne njė burg luksoz sikurse Paraburgimi i Hages. Me vjen shumė keq pėr atė bir bushtre qė vdiq pa e marrė denimin e merituar.

Por dhashtė Zoti, populli serb ti vuajė pasojat e ati djalli tė mallkuar, sepse Zoti vonon, por nuk harron.

GjIlAnAsI_cSi
11-03-06, 23:25
Burri i madh qe paska vdek.. Ky i vdekur ka qen moti vakt dhe ska pse me u gezu per kete plere..

Me vjen keq qe nuk e priti ta merr denimin e merituar , qe ta kish pa per se gjalli nejse i paguan te gjitha ne at dynja e do digjet ne flaken e xhehnemit plera..

Po me vjen keq per ke jam duke shkrue..

Gjith te mirat.

Dilaver
12-03-06, 16:44
Radikalėt tė shqetsuar pėr fatin e Sheshelit!

Zevendeskryetari i Partis Radikale Serbe Tomisllav Nikolic deklaroi se PRS ėshtė e shqetsuar pėr fatin e liderit tė tyre Vojisllav Sheshel nė burgun e Tribunalit tė Hagės, ku, sipas tyre ”ėshtė kryer vrasje brutale e Sllobodan Millosheviqit”.
Nikolici nė konferencėn pėr gazetar ka thėnė se, edhe pas tri vite, nuk fillon gjykimi i Sheshelit, sepse nė Tribunal ”deshirojnė qe ai mos e pres i gjallė gjykimin” (por i ngordhur si milloshi v. i.), pasi tė gjithė janė tė vetdijshėm se ”nuk” egzistojnė argumewnte qė Shesheli tė denohet.

Medvegjalija
14-03-06, 00:43
Slobodan Millosevici dhe Millan Babici u likviduan fizikisht me mjete tė medicines


E pa kuptimt nė gjygjin ndėrkombtar tė Hages ndodhėn dy vrasje politike.Pse?
Me kėto vrasje politike i ka ra dukshėm autoriteti dhe kredibiliteti gjygjit tė Hages.
Dėm i madhė pėr histori pse nuk u lejua tė pėfundon procesi gjygjėsor kundėr Milloseviqit,dhe ta mer vesh opinjini se kush ishin fajtor kryesor pėr luften nė ish Jugosllavi.
Unė personalisht nuk kam ma besim nė kėtė gjygjė ndėrkombtor,dhe mė brengos fakti se si do tė kalojn shqiptaret nė kėtė gjygjė.

Ku po mbetet drejtsia kur nė njė gjygjė ndėrkombtor ndodhin gjėra tė tilla.Zėdhėnsi i Zotit


Ajet Ajeti