PDA

View Full Version : E lus stafin tė mė sqarojė


Fshatari
17-03-06, 16:59
E lexova disa herė kėtė tekst :
"Nėse kjo ėshtė vizita juaj e parė nė forum, ju rekomandojmė qė tė vizitoni Pyetėsorin duke klikuar mbi tė. Do t'u duhet qė tė regjistroheni perpara se tė postoni: klikoni mbi butonin mė lart qė tė filloni regjistrimin. Qė tė filloni tė lexoni mesazhet, zgjidhni forumin qė ju pėlqen nga lista mė poshtė", por nuk se ēfarė kuptimi ka folja "zgjidhni (forumin) "!
Nuk di si mund tė "zgjidhet" njė forum! A kish mujt dikush me ma zbardh pak kuptimin misterioz tź kėsaj foljeje nė kontekstin e sipėrcituar ?
Faleminderit staf !

Bond
17-03-06, 18:10
I nderuar Fshatari,

Versioni bulletin nuk ka pėrkthim adekuat nė gjuhen shqipe qė tė shkarkohet, ne e kemi gjetur njė perkthim ashtu si ėshtė, me gabime tė shumta, e deri sa tė permirsojm kemi vendos tė pėrdorim ashtu si ėshtė me gabime, e pos gabimeve nuk ėshtė i perkthyer nė terėsi por aty ketu.

Guri i madh
22-03-06, 16:38
te nderuar administrator ,moderator nuk po e kuptoj pse nuk po mundem me dergue PM por as nuk kam pranue pasi ne MSN me kan tregue se mi kan shkrue disa PM

ju pershendes

Laureta
22-03-06, 16:50
I nderuari Guri, ndoshta te eshte mbushur inbox-i dhe nuk pranone me teper mp.
Provo dhe pastroje, besoje qe nuk do te keni problem me.

Murgesha
22-03-06, 18:35
te nderuar administrator ,moderator nuk po e kuptoj pse nuk po mundem me dergue PM por as nuk kam pranue pasi ne MSN me kan tregue se mi kan shkrue disa PM

ju pershendes

I nderuar Guri i madh.

Duhet tė zbrazni indboxin dhe outboxin tė m/p tuaja tė mėparshme pėr tė mundur tė pranojsh apo dėrgojsh mesazhe nė tė ardhmen.

Veni re se tani e tutje mundeni me i pas vetėm 50 mesazhe private.
Llogariten 50 me ato qė pranoni dhe dėrgoni.

Murgesha!

Guri i madh
22-03-06, 19:17
FLM per sqarim se mesazhet e vjetra ende nuk i kam shlye

Reana
22-03-06, 20:37
I nderuar Guri i madh.

Duhet tė zbrazni indboxin dhe outboxin tė m/p tuaja tė mėparshme pėr tė mundur tė pranojsh apo dėrgojsh mesazhe nė tė ardhmen.

Veni re se tani e tutje mundeni me i pas vetėm 50 mesazhe private.
Llogariten 50 me ato qė pranoni dhe dėrgoni.

Murgesha!


Mire qe paske permendur kete, ma perkujtove ti largoj mesazhet e vjetra:wink:

Po cka ndodh me ato mesazhe qe dergohen ne meskohe, perderisa kutia e mesazheve eshte plot???

Murgesha
22-03-06, 21:16
E nderuara Reana.

Ato mesazhe qė tė janė dėrgue apo kan ardhe nė atė interval kohe sa ka qen kutia e mesazheve private e mbushur humbin tė gjitha.

Reana
22-03-06, 21:31
E nderuara Reana.

Ato mesazhe qė tė janė dėrgue apo kan ardhe nė atė interval kohe sa ka qen kutia e mesazheve private e mbushur humbin tė gjitha.

Sa keq:frown: :mad: :tongue: ...

Flm motrush:wink:

musl|m
04-04-06, 15:29
Kerkoj nga stafi qe ti mundesoj nje Anetari te ket mundesi qe te permisoj tekstet ose komentet e tyre edhe pasi qe ato jan postuar. Shresoj te me kuptoni dhe e dini per ēka e kam fjalen, sepse nje gje e tille ne forumet tjera esht e mundur ndersa ketu nuk e shof kete mundesi nuk e di pse.

Shpresoj qe ta rregulloni pra e kam fjalen per mundesine e korigjimit te postimeve tona personale, pra te postimet e mia personale perveē butoneve Cito dhe pergjigju shpejte te ket dhe butonin Korigjo.

GjIlAnAsI_cSi
11-04-06, 12:09
Kerkoj nga stafi qe ti mundesoj nje Anetari te ket mundesi qe te permisoj tekstet ose komentet e tyre edhe pasi qe ato jan postuar. Shresoj te me kuptoni dhe e dini per ēka e kam fjalen, sepse nje gje e tille ne forumet tjera esht e mundur ndersa ketu nuk e shof kete mundesi nuk e di pse.

Shpresoj qe ta rregulloni pra e kam fjalen per mundesine e korigjimit te postimeve tona personale, pra te postimet e mia personale perveē butoneve Cito dhe pergjigju shpejte te ket dhe butonin Korigjo.

Kjo gje eshte rregulluar dhe mund te ndryshoni shkrimet tuaja kur ju te shkruani..

Gjith te mirat.

Artisti
29-04-06, 14:53
Lus Stafin te me sqaroj qka don me thane kjo :

Thank you for posting! You will now be taken to your post. If the administrator has selected to moderate all posts in this forum, you will be taken back to the forum and your post will be displayed presently. If you opted to post a poll, you will now be allowed to do so.
Klikoni kėtu nėse shfletuesi juaj nuk ju dėrgon automatikisht tek indeksi. (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=853345#post853345)


.

Bond
29-04-06, 15:29
Tani nuk shifet ky njoftim .

Bond

halla e madhe
30-04-06, 19:11
Inderuer Bond!
Rregullimi i ORES a funksionon a jo?Mua po me pengon pa mase kur shkrimet dalin me dy ore vonese?!!!
flm per mirekuptim:halla e madhe

Bond
30-04-06, 19:57
E nderuara Halla e MADHE, rregullimin e orės mund tė bėn secili vet.

Fillimisht shkon tek profili apo
Paneli i anėtarit kliko
Ndrysho Mundėsitė kliko
Data & Mundėsitė Kohore

Aty janė mundėsitė kohore, zgjidhet opcioni mvarsisht se prej nga lajmerohet,

e Ju e ndėruara Halla e MADHE zgjidhni opcionin: (GMT+1:00 hour) Brussels Copenhagen Madrid, Paris.

Diana007
04-05-06, 18:04
Pse as nuk mundme te shoh shkrimet e fundit qka shkruhen as nuk mundme te hap tem te re edhe kam shum poblem me postime , nuk mundme me postu PSe ???:confused:

Murgesha
04-05-06, 20:36
E nderuara Diana, kėtė gjė ju mund ta rregulloni tek Paneli i Anėtarit.
Kliko mbi Ndrysho mundėsitė dhe fare nė fund tė faqes e ke kėshtu:
http://img296.imageshack.us/img296/708/mundesi6md.jpg

Kliko mbi mundėsinė e fundit si nė foto, pastaj Ruaj ndryshimet dhe problemet tuaj do tė marrin fund.

Murgesha!

HoteL-MadriD
04-05-06, 21:57
Diana007 Shiko dhe ke, Temat Ditore (http://www.dardania.de/vb/upload/search.php?do=getnew) Aty i gjen.

Kurse per ato problemet te paska spjeguar Murgesha.

Tung

Guri i madh
09-05-06, 23:38
TE NDERUAR ju antaret e stafit nese ka mundsi te me sqaroni pse nuk po mundem me komunikue ne privat veq mos me thuani se mu ka mbush imboxi se vetem nji mesazh e kam tani po jetoj ne kohen e decentralizimit mos ma mohoni ket te drejt ------------ bana pak hajgare ju pershendes po mesazhe private nuk po muj me dergue

Guri i madh
14-05-06, 13:38
te nderuar stafi i FD tani esht qdo gje ne rregull te mesazhet private ju falemenderoj dhe ju pershendes

Paradox_13
16-05-06, 00:27
Pershendetje per ju anetaret e stafit.
Eshte hera e dyte qe provoj te hap teme te re e kjo nuk me lejohet apo te jem me i kjart temat e sapohapura zhvendosen dikund tjeter.
Persa i perket te pares (Pershendetje per ata qe jan online) ju kuptoj dhe me vone e pash se kishte nje tem te ngjashme me te,por kjo e dyta (Nje mega kissss sonte per...!) nuk e di pse u zhvendos dhe ate pse pikrisht aty ku u zhvendos.Ndoshta do te ishte me e ndershme nga ana juaj qe kjo te shlyhej fare e jo te shkoj aty ku nuk ishte e destinuar.
Ndoshta prap po gaboj por ju lus per mirekuptim.
Ju falemnderit.

Guri i madh
17-05-06, 18:18
Pershendetje per ju anetaret e stafit.
Eshte hera e dyte qe provoj te hap teme te re e kjo nuk me lejohet apo te jem me i kjart temat e sapohapura zhvendosen dikund tjeter.
Persa i perket te pares (Pershendetje per ata qe jan online) ju kuptoj dhe me vone e pash se kishte nje tem te ngjashme me te,por kjo e dyta (Nje mega kissss sonte per...!) nuk e di pse u zhvendos dhe ate pse pikrisht aty ku u zhvendos.Ndoshta do te ishte me e ndershme nga ana juaj qe kjo te shlyhej fare e jo te shkoj aty ku nuk ishte e destinuar.
Ndoshta prap po gaboj por ju lus per mirekuptim.
Ju falemnderit.


paradox pershendetje


si po duket pilloti e paska humbur lidhjen me kontrollen e fluturimeve (BAZEN) por nuk ka gajle edhe pse nisesh per munschen me aterrue ne frankfurt nuk esht shum larg.
paradox bana hajgare

Guri i madh
17-05-06, 22:34
prap stafi i nderum nuk po mundem me i lexue mesazhet privat tan sa me erdhi nji mesazh po nuk po mundem ta lexoj kshtu nuk arrihen standartet .
bana pak hajgare po me te vertet nuk po mundem me i lexue

Artisti
18-05-06, 08:24
prap stafi i nderum nuk po mundem me i lexue mesazhet privat tan sa me erdhi nji mesazh po nuk po mundem ta lexoj kshtu nuk arrihen standartet .
bana pak hajgare po me te vertet nuk po mundem me i lexue


hahahahahahahah ooo Guri hahahaha o me ke shti me kesh me ze ,se shume here veq me buze keshi :biggrin: .


Guri a po i hap more ti mesazhet apo veq kutin e mesazheve :wink:

.

Guri i madh
18-05-06, 17:56
hahahahahahahah ooo Guri hahahaha o me ke shti me kesh me ze ,se shume here veq me buze keshi :biggrin: .


Guri a po i hap more ti mesazhet apo veq kutin e mesazheve :wink:

.


oo artist krejt pej hapi po badihava po me duket se mi kan qit sanksionet bana pak hajgare po me te vertet kohve te fundit po kam probleme

Paradox_13
22-01-07, 20:44
Kush do te me sqaroj ku mbeten postimet qe nga data 09.01.2007 e deri me sot.
E di se disa dit kishte ca probleme dhe nuk kishte postime por se paku dy ditet e fundit ka patur.
Mbetem me shpres se do te marr pergjigje nga stafi ...
Ju falemnderit per mirkuptim.

Murgesha
22-01-07, 22:15
21-02-07

Pėr shkak tė sulmeve qė po bėhen ditėve tė fundit, ishim tė dėtyruar qė tė bėjmė bartjen e tė dhėnave prej njė serveri nė tjetrin disa herė, gjatė transferimit tė tė dhėnave kam bėrė njė lėshim ku shkrimet dhe anėtarėt qė janė regjistruar gjatė kėtyre ditėve, jan humbur (rreth 500 shkrime). Rifreskimet i bėn Admin, por pėr t’u lidhur me rrjetin menjėherė unė po e kthej nė rifreskimin e fundit (9 janar) qė kam pėr momentin pasi qė Admini nuk ka kohė as qasje nė rrjet edhe dy tri ditė.


____________________________

Paradox_13
22-01-07, 23:15
Pėrshėndetje Paradox!

Pėrgjigjen pėr pyetjen tėnde e ke kėtu:

http://dardania.de/vb/upload/announcement.php?f=124

Me nderime Murgesha!

Te falemnderit e nderuar.

Reana
25-03-07, 04:25
Si behet postimi i fotove nga PC-ja ne postime, se askush nuk po din te me tregoje!!!

Murgesha
25-03-07, 20:05
Duke klikuar mbi kėtė shenjė http://dardania.de/vb/upload/images/editor/attach.giftė hapet kjo dritare.

http://img144.imageshack.us/img144/8885/unavngivetii8.png


Kliko prap mbi gennemse, dhe te shfaqen imazhet apo foto qė i ke tė ruajtura nė PC-nė tėnde, njė klikim mbi foton qė dėshiron ta shfaqėsh dhe pastaj kliko mbi ngarko, dhe pret pak deri sa tė ngarkohet fotoja. Ne fund klikon mbyll kėtė dritare dhe e pėrfundon me dėrgo pėrgjigje.

Ps. duhet tė kesh kujdes qė madhėsia e fotos mos tė jetė mbi 97.7 KiloByte

Artisti
25-03-07, 20:12
525Si pėr shembull kėtu:biggrin:

yllbardh
21-09-07, 22:36
Ti je zhbllokuar duke i falenderuar tjerve qė kan IP numėr tė njejtė, por prap do tė bllokohohesh.
Bllokimi yt ėshtė bėrė pėr shkak tė perseritjes sė shkrimėve qė fshihen si edhe sjelljeve tua (***********) e ofendimeve qė ju bėn diskutuesve, rast i njėjt mė mesazhin e diskutuesit I retarduari, Espresso, Clintoni, Ari_03, Kinezi, Kinezja (Dogzona) e disa tjer qė ofėndojnė her nė privat e herė nė publik, herė me emra qė jan tė regjistruar e herė me emra rezerv.

Ky ėshtė njė mesazh nga tema VEREJTJE dhe ANKESA!!! (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1128419#post1128419), mirėpo mua mė tepėr mė intereson se si ėshtė e mundur qė me kėtė rast personi nė fjalė tė ketė IP numėr tė njejtė me dikėnd tjetėr! A ėshtė shkaku kėsaj kufizimi i programit qė ju pėrdorni apo cka?

Murgesha
21-09-07, 23:55
Ky ėshtė njė mesazh nga tema VEREJTJE dhe ANKESA!!! (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1128419#post1128419), mirėpo mua mė tepėr mė intereson se si ėshtė e mundur qė me kėtė rast personi nė fjalė tė ketė IP numėr tė njejtė me dikėnd tjetėr! A ėshtė shkaku kėsaj kufizimi i programit qė ju pėrdorni apo cka?

Pėrshėndetje Yllbardh.

Ne qė jetojmė nė diasporė kemi njė IP pėr njė linjė interneti ndėrsa ata qė lajmėrohen nga Kosova, Maqedonia dhe nga Shqipėria (nuk jam e sigurtė pėr kėtė tė fundit) shumė prej tyre mund tė kenė njė IP adresė pasi qė nė tė tėrė Kosovėn e Maqedoninė janė deri nė dhjetė IP qė pėrdoren nė tė gjitha linjat e internetit. Kur dikujt nga Kosova i bllokohet IP-ja atėherė mund tė mos tė mujnė me u kyq nė Dardani edhe me dhjetėra tė tjerė qofshin ata edhe nga qytetet e tjera tė Kosovės.
Nėse unė nuk jam e kjartė atėherė lutet dikush tjetėr qė e di mė mirė nga unė qė ta spjegoj mė hollėsisht kėtė qėshtje.

yllbardh
22-09-07, 00:03
Pėrshėndetje Yllbardh.

Ne qė jetojmė nė diasporė kemi njė IP pėr njė linjė interneti ndėrsa ata qė lajmėrohen nga Kosova, Maqedonia dhe nga Shqipėria (nuk jam e sigurtė pėr kėtė tė fundit) shumė prej tyre mund tė kenė njė IP adresė pasi qė nė tė tėrė Kosovėn e Maqedoninė janė deri nė dhjetė IP qė pėrdoren nė tė gjitha linjat e internetit. Kur dikujt nga Kosova i bllokohet IP-ja atėherė mund tė mos tė mujnė me u kyq nė Dardani edhe me dhjetėra tė tjerė qofshin ata edhe nga qytetet e tjera tė Kosovės.
Nėse unė nuk jam e kjartė atėherė lutet dikush tjetėr qė e di mė mirė nga unė qė ta spjegoj mė hollėsisht kėtė qėshtje.

Flm pėr shpjegim, njėri ma qiti ndėrmend se ka edhe mundėsi qė dikush t'kyqet nga I-net caféja.

rilinda
22-09-07, 09:46
Pėrshėndetje Yllbardh.

Ne qė jetojmė nė diasporė kemi njė IP pėr njė linjė interneti ndėrsa ata qė lajmėrohen nga Kosova, Maqedonia dhe nga Shqipėria (nuk jam e sigurtė pėr kėtė tė fundit) shumė prej tyre mund tė kenė njė IP adresė pasi qė nė tė tėrė Kosovėn e Maqedoninė janė deri nė dhjetė IP qė pėrdoren nė tė gjitha linjat e internetit. Kur dikujt nga Kosova i bllokohet IP-ja atėherė mund tė mos tė mujnė me u kyq nė Dardani edhe me dhjetėra tė tjerė qofshin ata edhe nga qytetet e tjera tė Kosovės.
Nėse unė nuk jam e kjartė atėherė lutet dikush tjetėr qė e di mė mirė nga unė qė ta spjegoj mė hollėsisht kėtė qėshtje.

Pasi qė ende nuk jemi shtet, nuk kemi ende rregulla, e edhe kėto ndodhin. E kam parė Ip-n time dhe t'Linkės (Linka_pz), ishin tė njejta. N'fillim u ēudita, por pastaj mu kujtua se ku jetojmė, e ēudia u largua...

pirro
22-09-07, 10:20
Ne baze te ankeses se RILINDES do te kerkoj nga bashkesia nderkombetare qe sa me pare me na njoft shtet te pavarur dhe sovran.

Besoj qe skeni gja kunder..

Artisti
22-09-07, 23:11
E lus Stafin te ma deshifroje kete tekst se nuk po mund ta kuptoje:

http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifVirusat qe flasin e... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1129402#post1129402)

22-09-07 23:50
reputacioni eshte per injorantet qe mendojne qe dine , ky artisti a eshte nofka e tjeter e psikollogut apo ..emrin e derguesit e hjeka, origjinalin e kam te ruajtur, ju lutem te ma deshifroni.


.

Artisti
21-10-07, 11:05
Staf i nderuar Dardan

Me keqardhje te madhe i shkruaj keta rreshta!. Kam bere kerkesen qe ne dhomen time te pershendetjeve, te fshihen pershendetjet ne te cilat figuron gjuha arabe.Kam bere kerkesen publike, kam bere kerkesen private duke ju shkruar ne privat Moderatoreve perkates te atij nenforumi.

Me ēudit fakti qe deri me sot nuk eshte ndermarre asgje, as edhe nje pergjigje e vetme, qofte nga zedhensi i Stafit apo edhe Moderatoret perkates te atij nenforumi.

Staf i nderuar Dardan, a do te ishte mundesia te me sqaroni, ku eshte problemi, i cili pengon nje fshirje te tille, gjegjesisht perfundimin me sukses te kerkeses sime dhe a kam te drejte te beje nje kerkese te tille?

Mendoje, qe Moderatoret jane sherbyesit tane per nje gje ne te cilen ne nuk arrijme, nuk kemi te drejta dhe pikerisht keto te drejta, mendoje se perfaqesohen nga Moderatoret.


Ju pershendet
Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

luckyman
21-10-07, 13:46
ARTISTI,.........me siguri kane deshte me te bere sehire,me hajmelija :biggrin:

Naki
21-10-07, 13:54
Staf i nderuar Dardan


Me keqardhje te madhe i shkruaj keta rreshta!. Kam bere kerkesen qe ne dhomen time te pershendetjeve, te fshihen pershendetjet ne te cilat figuron gjuha arabe.Kam bere kerkesen publike, kam bere kerkesen private duke ju shkruar ne privat Moderatoreve perkates te atij nenforumi.


Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

Mė vjenė keq Mp tė adresuar nė kutinė time e kamė lexuar sot,pushimet vjeshtore i kishin fajet dhe pengesat teknike nė qasje tė forumit.
Kėrkesen tuaj do e kryeja pa hezitim,nė kėtė kontekst ju pėrshėndes kudo ēė tė jeni!

Naki

Guri i madh
21-10-07, 18:21
Staf i nderuar Dardan


Me keqardhje te madhe i shkruaj keta rreshta!. Kam bere kerkesen qe ne dhomen time te pershendetjeve, te fshihen pershendetjet ne te cilat figuron gjuha arabe.Kam bere kerkesen publike, kam bere kerkesen private duke ju shkruar ne privat Moderatoreve perkates te atij nenforumi.

Me ēudit fakti qe deri me sot nuk eshte ndermarre asgje, as edhe nje pergjigje e vetme, qofte nga zedhensi i Stafit apo edhe Moderatoret perkates te atij nenforumi.

Staf i nderuar Dardan, a do te ishte mundesia te me sqaroni, ku eshte problemi, i cili pengon nje fshirje te tille, gjegjesisht perfundimin me sukses te kerkeses sime dhe a kam te drejte te beje nje kerkese te tille?

Mendoje, qe Moderatoret jane sherbyesit tane per nje gje ne te cilen ne nuk arrijme, nuk kemi te drejta dhe pikerisht keto te drejta, mendoje se perfaqesohen nga Moderatoret.


Ju pershendet
Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)ARTIST


une e kam nji advokat te njofshem nese don me ngrit aktpadi lajmrom

Artisti
21-10-07, 19:00
Mė vjenė keq Mp tė adresuar nė kutinė time e kamė lexuar sot,pushimet vjeshtore i kishin fajet dhe pengesat teknike nė qasje tė forumit.
Kėrkesen tuaj do e kryeja pa hezitim,nė kėtė kontekst ju pėrshėndes kudo ēė tė jeni!

Naki


I nderuari Naki, te pershendes dhe te falenderoje shume per punen qe ben ne FD. Dua te ju njohtoje se ju jam shume mirenjohes edhe atyre forumisteve te cilet kishin bere ato pershendetje dhe pas kerkeses sime, me kane shkruajtur ne privat dhe me kane perkrahur ne kerkesen e bere, prandaj mos keni hezitim, nuk do te keni protesta per fshirjen e atyre shkrimeve.

Kishte mbetur edhe nje pa e fshire :

#305 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1139825&postcount=305)


Ju pershendes me respekt, te gjithve

Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

yllbardh
23-10-07, 15:08
Lus staffin qė t'mė sqaroj se si ėshtė e lejuar qė nė shumė tema janė duke u pėrdorur nė sasi tė madhe shkrimet nė gjuhė tė huaja. Pse nuk u bėhet me dije autorve tė kėtyre shkrimeve nė motton e kėtij forumi se kėtu flitet shqipė e jo nė gjuhė tė huaja, se edhe pse ndoshta ka njė numėr i antarėve qė kupton ato shkrime nė njė gjuhė tė huaj prapė se prapė ka poashtu edhe njė numėr shumė i madh i antarėve qė nuk i kupton ato shkrime.

jadore
23-10-07, 16:17
E lus Stafin te ma deshifroje kete tekst se nuk po mund ta kuptoje:

http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifVirusat qe flasin e... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1129402#post1129402)

22-09-07 23:50
reputacioni eshte per injorantet qe mendojne qe dine , ky artisti a eshte nofka e tjeter e psikollogut apo ..emrin e derguesit e hjeka, origjinalin e kam te ruajtur, ju lutem te ma deshifroni.


.

... te deshifrone j'ador kete ,pasi eshte edhe pjese e stafit ,por dhe autore e ketyre rreshtave...
(kerkoj falje qe te paskem lene te presesh artist..arsyeja nuk e kam vrejte ankesen tende me heret ..)

sqarim ..
ky shenim ne reputacion per Ju nga Une, ka ardhe lidhje me temen qe nuk me kujtohet ..ah po ,tek feja eshte dashur te jete...! - dij qe ka pasur ngjyre te gjelbert per dy arsyeje, e para, qe juve te ju sheroj komplekset dhe e dyta per te vetmen arsyeje ,qe keni nje drejteshkrim me rregull gramatikor mjafte te bukur (e treta ,pse kam shperndare ato pak here qe kam pas mundesin ,vetem vlersimet pozitive mendoj apo jo njejte me mendimin e tjetrit .... pra shprehi e j'ador-it,)

..''reputacioni eshte per injorantet qe mendojne qe dine'' ...nenkupton ,nje vlersim i tille sipas meje i duhet vetem njeriut labil ne intelekt ,qe pret prononcimin negativ apo pozitiv te tjetrit qe te vertetohet mendimi apo idea e tij ..( e kupton ti kete apo prap deshifrim ju duhet ..!!!)
...''ky artisti eshte nofke tjeter e nickut 'Psikollogu' apo ...!'' eshte menyra deftore apo habitore nese me kujtohet gramatika , qe shpreh cudine time permes pyetjes se terthoret ( e drejte e imja e patjetersueshme ne kete konteks )me arsyetimin .. ka shume ngjajshmeri mes punes qe bene ne postime nicku ,artist e psikolog ...!


.ps.
nese dhe keto nuk i ke te kjarta artist ,lajmerohu prap .. atehere me mbet te ju jap nr e telefonit privat, dhe ju deshifroj me detalisht ..nuk pritoj jo ..
j'ador

vjeshta
23-10-07, 16:42
http://www.darknessandlight.co.uk/black_white_pictures/fs-sep/cambridge-109.jpg

Kisha deshte edhe une nje sqarim rrethe kesaj ,se nuk po e kuptoj !

aLbaChiCk
23-10-07, 17:06
http://www.darknessandlight.co.uk/black_white_pictures/fs-sep/cambridge-109.jpg

Kisha deshte edhe une nje sqarim rrethe kesaj ,se nuk po e kuptoj !

ky osht web qe ka foto edhe mundesh me i mar

vjeshta
23-10-07, 17:09
ky osht web qe ka foto edhe mundesh me i mar

Flm Alba ....mendova qe po thote ,mos i merrni fotot !!

Bond
23-10-07, 17:16
Lus staffin qė t'mė sqaroj se si ėshtė e lejuar qė nė shumė tema janė duke u pėrdorur nė sasi tė madhe shkrimet nė gjuhė tė huaja. Pse nuk u bėhet me dije autorve tė kėtyre shkrimeve nė motton e kėtij forumi se kėtu flitet shqipė e jo nė gjuhė tė huaja, se edhe pse ndoshta ka njė numėr i antarėve qė kupton ato shkrime nė njė gjuhė tė huaj prapė se prapė ka poashtu edhe njė numėr shumė i madh i antarėve qė nuk i kupton ato shkrime.


I nderuar Yllbardh, nė rregullore e kemi proceduar kėtė ēėshtje
Gjuha e kėtij komuniteti ėshtė shqipja zyrtare, pėrjashtim bėjnė rubrikat e caktuara si "tė flasim nė gjuhėt e huaja".

Afishimet tė cilat plasohen nė forum nė gjuhė tė huaja janė tė lejuara vetėm nė kapitullin Diaspora Shqiptare dhe Bisedoni nė gjuhėt e huaja. Ēdo afishim nė gjuhė tė huaja jashtė kėtyre dy kapitujve duhet tė fshihet.E nderuar Vjeshta, http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1144998#post1144998 kjo ėshtė njė foto e plasuar nė forum, lidhja e sė cilės vjen nga njė faqe tjetėr elektronike http://www.darknessandlight.co.uk/ si shifet edhe aty qfaqet i njėjti mesazh/problem, mundė tė jetė ndonjė problem qė rregullohet e fotot prap janė tė dukshme ose….

vjeshta
23-10-07, 17:20
Ju faleminderit Bond.


Vjeshta!

Artisti
23-10-07, 17:33
... te deshifrone j'ador kete ,pasi eshte edhe pjese e stafit ,por dhe autore e ketyre rreshtave...
(kerkoj falje qe te paskem lene te presesh artist..arsyeja nuk e kam vrejte ankesen tende me heret ..)

sqarim ..
ky shenim ne reputacion per Ju nga Une, ka ardhe lidhje me temen qe nuk me kujtohet ..ah po ,tek feja eshte dashur te jete...! - dij qe ka pasur ngjyre te gjelbert per dy arsyeje, e para, qe juve te ju sheroj komplekset dhe e dyta per te vetmen arsyeje ,qe keni nje drejteshkrim me rregull gramatikor mjafte te bukur (e treta ,pse kam shperndare ato pak here qe kam pas mundesin ,vetem vlersimet pozitive mendoj apo jo njejte me mendimin e tjetrit .... pra shprehi e j'ador-it,)

..''reputacioni eshte per injorantet qe mendojne qe dine'' ...nenkupton ,nje vlersim i tille sipas meje i duhet vetem njeriut labil ne intelekt ,qe pret prononcimin negativ apo pozitiv te tjetrit qe te vertetohet mendimi apo idea e tij ..( e kupton ti kete apo prap deshifrim ju duhet ..!!!)
...''ky artisti eshte nofke tjeter e nickut 'Psikollogu' apo ...!'' eshte menyra deftore apo habitore nese me kujtohet gramatika , qe shpreh cudine time permes pyetjes se terthoret ( e drejte e imja e patjetersueshme ne kete konteks )me arsyetimin .. ka shume ngjajshmeri mes punes qe bene ne postime nicku ,artist e psikolog ...!


.ps.
nese dhe keto nuk i ke te kjarta artist ,lajmerohu prap .. atehere me mbet te ju jap nr e telefonit privat, dhe ju deshifroj me detalisht ..nuk pritoj jo ..
j'ador

° E nderuara jador, nuk te kuptoje fare se per ēfare kompleksesh e ke fjalen.Une nuk kam asfare kompleksesh, se te deftohet ty Artisti naten, kerkoje falje, por une punen time nuk mund ta ndali vetem per aresye qe te sherohesh ti!.

° Sa per levdaten te cilen ma keni dhene rreth drejteshkrimit, te falenderoje, po keshtu sikur kete levdate qe ke dhene, do te ishte mire t`i kritikosh ata qe po shkruajn me shume arabisht sesa shqip.

° Edhe pse nuk e miraton nga mendja jote, mendimin e postuar nga dikush, jep te gjelberten ku ne fakt po e miraton pa ditur se ēka po miraton ( deshifrimi: lexon postimin, mendja te thote mos e mirato, ti jep shtyp kutin e gjelbert, me mendje je JO, fizikisht je PO) do te thote je e pavendosur, e luhatshme( labile- nuk din se ēka punon, se ēka miraton).
Si perfundim, marrim vesh se, jador ka shprehi te luhatshme( kush luhatet, matesi i eres, kah te fryn era, ai e mat!!!!!!!!!).

° Para se te pranoje nderin e Moderatores, do te kishte qene ( atehere) me mire qe ta lexoje rregullin e Forumit te cilit i sherben, rikujtim nga anetari i thjeshte drejtuar Moderatores se "spikatur, zhdervjellt, intelegjente, deshifruese e shkrimeve" krejt, krejt i ke ti:

- Ndalohet rreptesisht lakimi i nofkave.....-

Kjo rregullore ta ndalon ty te drejten e patjetersueshme qe po mendon qe ke dhe a ka ngjajshmeri puna e nofkes Artisti dhe Psikologu, kete mund ta mbash ne vete, e jo te thyesh rregulloren e Forumit per te cilin sherben. Mbaje per vete dhe sa here te deftohet, ik, ik sa te mundesh dhe thirre " Allahun" te te ndihmoje.

E ke lexuar ti kete dikund ne rregullore?

° Te kisha lutur shume, qe numrin privat tendin ta mbash per te tjeret qe kane interese, mua nuk me nevojitet ai numer.

E pershendet jador- enArtisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

Artisti
23-10-07, 17:45
Shkeputur nga rregullorja e Forumit Dardan, nga anetari i thjeshte per Moderatoren jador:

- Rreptėsisht ndalohet lakimi i emrave (nofkave) tė diskutuesve apo IP adresave si p. sh. ky shkruan edhe me ketė nofkė, paraqitet nga ketu, e ngjashėm.


Pra ky eshte i tere teksti i cili ta ndalon te drejten tende te patjetersueshme.


Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

yllbardh
23-10-07, 18:58
I nderuar Yllbardh, nė rregullore e kemi proceduar kėtė ēėshtje
Gjuha e kėtij komuniteti ėshtė shqipja zyrtare, pėrjashtim bėjnė rubrikat e caktuara si "tė flasim nė gjuhėt e huaja".

Afishimet tė cilat plasohen nė forum nė gjuhė tė huaja janė tė lejuara vetėm nė kapitullin Diaspora Shqiptare dhe Bisedoni nė gjuhėt e huaja. Ēdo afishim nė gjuhė tė huaja jashtė kėtyre dy kapitujve duhet tė fshihet.

Reagimi im ishte pėr shkakė se gjuha e huaj ka filluar tė pėrdoret edhe jashtė kėtyre dy kategorive tė lartpėrmendura nga ju. Ka raste ku papritur njėri nga debatuesit reagon p.sh. nė gjuhėn gjermane. E cka tė bėjė unė pra nėse nuk e di kėtė gjuhė dhe ky reagim nė gjuhė tė huaj ka tė bėjė me njė nga postimet e vėra nga unė?
E di qė nuk ėshtė lehtė qė tė moderoni tė tanė forumin, mirėpo kėto shkrime shumė lehtė bjen nė sy. Dhe jam i mendimit qė kėto shkrime ose tė hiqen krejt ose tė zhvendosen nė kategorit pėrkatėse, mirėpo para se tė zhvendosen/hiqen kėto shkrime ėshtė e udhės bėhet me dije autori i shkrimit nė fjalė me shpresė se do t'a bėjė pėrkthimin e shkrimit nė gjuhėn shqipe.

jadore
24-10-07, 11:13
Shkeputur nga rregullorja e Forumit Dardan, nga anetari i thjeshte per Moderatoren jador:

- Rreptėsisht ndalohet lakimi i emrave (nofkave) tė diskutuesve apo IP adresave si p. sh. ky shkruan edhe me ketė nofkė, paraqitet nga ketu, e ngjashėm.


Pra ky eshte i tere teksti i cili ta ndalon te drejten tende te patjetersueshme.Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)


(pergjigje e menyres deftore)

.....dhe kjo pike e rregullores ju jep mundesine e manipulimit antareve ,apo..!!

(ishte vetem nje pergjigje qe nicku Artisti mos te ndihet i injoruar nese moderatorja j'ador nuk do i pergjigjej ...)

jadore
24-10-07, 11:35
° E nderuara jador, nuk te kuptoje fare se per ēfare kompleksesh e ke fjalen.Une nuk kam asfare kompleksesh, se te deftohet ty Artisti naten, kerkoje falje, por une punen time nuk mund ta ndali vetem per aresye qe te sherohesh ti!.

° Sa per levdaten te cilen ma keni dhene rreth drejteshkrimit, te falenderoje, po keshtu sikur kete levdate qe ke dhene, do te ishte mire t`i kritikosh ata qe po shkruajn me shume arabisht sesa shqip.

° Edhe pse nuk e miraton nga mendja jote, mendimin e postuar nga dikush, jep te gjelberten ku ne fakt po e miraton pa ditur se ēka po miraton ( deshifrimi: lexon postimin, mendja te thote mos e mirato, ti jep shtyp kutin e gjelbert, me mendje je JO, fizikisht je PO) do te thote je e pavendosur, e luhatshme( labile- nuk din se ēka punon, se ēka miraton).
Si perfundim, marrim vesh se, jador ka shprehi te luhatshme( kush luhatet, matesi i eres, kah te fryn era, ai e mat!!!!!!!!!).

° Para se te pranoje nderin e Moderatores, do te kishte qene ( atehere) me mire qe ta lexoje rregullin e Forumit te cilit i sherben, rikujtim nga anetari i thjeshte drejtuar Moderatores se "spikatur, zhdervjellt, intelegjente, deshifruese e shkrimeve" krejt, krejt i ke ti:

- Ndalohet rreptesisht lakimi i nofkave.....-

Kjo rregullore ta ndalon ty te drejten e patjetersueshme qe po mendon qe ke dhe a ka ngjajshmeri puna e nofkes Artisti dhe Psikologu, kete mund ta mbash ne vete, e jo te thyesh rregulloren e Forumit per te cilin sherben. Mbaje per vete dhe sa here te deftohet, ik, ik sa te mundesh dhe thirre " Allahun" te te ndihmoje.

E ke lexuar ti kete dikund ne rregullore?

° Te kisha lutur shume, qe numrin privat tendin ta mbash per te tjeret qe kane interese, mua nuk me nevojitet ai numer.

E pershendet jador- en
Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)


.. konkludim ..
me sinqeritetin me te madh them qe nje postim i tille i nje niveli te ulte te te gjykuarit dhe te shprehurit vetem sa luhat imazhin e krijuar per antarin Artisti ,bazuar nga drejteshkrimi i tij ..!!
p.s. mendoj qe eshte obligim moral i nje inteketi te vetedishem qe postimet te reflektojne njohuri dijesh ,dhe nje nivel te lart te komunikimit , ne te kunderten cdo pamaturi kalon ne kontra efekt , dhe baza ime e vetme e qellimit eshte qe gjithesecili antare te pasqyroj nje prezentim sa me pozitiv dhe te mirefillte..
( ju nevoiten sqarime me te hollesishme dhe komfirmim i paragjykimieve te krijuara nga ju , mund te ju hauzoj nr tim te telefonit .. !!!)

Artisti
24-10-07, 15:33
.. konkludim ..
me sinqeritetin me te madh them qe nje postim i tille i nje niveli te ulte te te gjykuarit dhe te shprehurit vetem sa luhat imazhin e krijuar per antarin Artisti ,bazuar nga drejteshkrimi i tij ..!!
p.s. mendoj qe eshte obligim moral i nje inteketi te vetedishem qe postimet te reflektojne njohuri dijesh ,dhe nje nivel te lart te komunikimit , ne te kunderten cdo pamaturi kalon ne kontra efekt , dhe baza ime e vetme e qellimit eshte qe gjithesecili antare te pasqyroj nje prezentim sa me pozitiv dhe te mirefillte..
( ju nevoiten sqarime me te hollesishme dhe komfirmim i paragjykimieve te krijuara nga ju , mund te ju hauzoj nr tim te telefonit .. !!!)

Ēfaredo imazhi qe te krijosh rreth anetarit Artisti, ai prape te nderon dhe me keqardhje nuk do te pranoje numrin e telefonit tend privat.
Nuk e di ēka mu ke versulur:biggrin: .

Dhe kur ti e nderuar permend komplekse, luhatshmeri( per ty me mire po e shkruaj labil) atehere me duhet te te zhgenjeje dhe te perdori kunderpergjigjen( kontra efektin) me shkrimin tim te sinqert,i cili te pershkruan se si je, ky sinqeritet po te duket i ulet ( sepse nuk po mundesh ta bartesh kritiken e cila te drejtohet!.

Prape te pershendet


Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

Artisti
24-10-07, 15:57
(pergjigje e menyres deftore)

.....dhe kjo pike e rregullores ju jep mundesine e manipulimit antareve ,apo..!!

(ishte vetem nje pergjigje qe nicku Artisti mos te ndihet i injoruar nese moderatorja j'ador nuk do i pergjigjej ...)

° Per piken e pare, jam adresa e gabuar po nuk pritoje te te jap keshillen t`i drejtohesh adminit.

° Sa i perket asaj ne kllapa,sa mund te kuptoje une, nuk kam bere asnje pyetje ne ate shkrim!.

Ajo ishte nje shkeputje nga rregullorja te ciles i nenshtrohesh por nuk e respekton, sidoqe te mbetet, te liroje nga ankthi qe ke dhe te them me plot pergjegjesi, qe Artisti nuk eshte Psikologu, me duhet te them nje gje qe me eshte nder i madh nese me krahason me Psikologun.


Si ēdo here, pershendetje nga


Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

jadore
24-10-07, 18:36
° Per piken e pare, jam adresa e gabuar po nuk pritoje te te jap keshillen t`i drejtohesh adminit.

° Sa i perket asaj ne kllapa,sa mund te kuptoje une, nuk kam bere asnje pyetje ne ate shkrim!.

Ajo ishte nje shkeputje nga rregullorja te ciles i nenshtrohesh por nuk e respekton, sidoqe te mbetet, te liroje nga ankthi qe ke dhe te them me plot pergjegjesi, qe Artisti nuk eshte Psikologu, me duhet te them nje gje qe me eshte nder i madh nese me krahason me Psikologun.


Si ēdo here, pershendetje ngaArtisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)


jo , e lus stafin te me sqaroj ..por e lus Artistin qe ta lexoj ..!

... vertet mendon qe kam personale diq me ju ..(ky do ishte kulmi ...!!)::vertet mendon qe do ju huzoja nr tim te tel..???
vertet mendoni qe me bene pershtypje jeni apo jo shperftyrim karakteri i nickut Psikolog..!! ... gabim shume gabim , ja nje shembull per te pasionuarit e psikologjis se si mund te manipulohet me fjale ,me dispnim karakteri dhe permes virtualitetit, ja dhe nje shembull se si mund te manipulohet po me gjendjen emocionale te karakterit , ..... ah mendje shkreta....!!!

Artist kupto nje here dhe mire , ato pak shkrime qe syri me ka has nga nicku juaj me reflektojne pershtypjen qe gjithsesi duheni te jeni i paknaqur me cdo gje qe diskutohet ketu , kjo aludon ne komplekse ..pse..! ju me mire duhet te niheni vetit e juaja ...!
megjithate prap i qendroj parimit tim , debati vitual duhet te jete nje menyre e komunikimit ku shkembehen ide dhe mendime me nje mirkuptim kolektiv ,ku personalja anulohet ne kete rast..

kaq, lexuesve te tjere ju kerkoj falje qe ky shkrim eshte jashte temes ,une vetem u mundova te jem transparente me ju ne debatin ndaj nje nicku tjeter ..
jador

Artisti
24-10-07, 19:23
[/i]

jo , e lus stafin te me sqaroj ..por e lus Artistin qe ta lexoj ..!

... vertet mendon qe kam personale diq me ju ..(ky do ishte kulmi ...!!)::vertet mendon qe do ju huzoja nr tim te tel..???
vertet mendoni qe me bene pershtypje jeni apo jo shperftyrim karakteri i nickut Psikolog..!! ... gabim shume gabim , ja nje shembull per te pasionuarit e psikologjis se si mund te manipulohet me fjale ,me dispnim karakteri dhe permes virtualitetit, ja dhe nje shembull se si mund te manipulohet po me gjendjen emocionale te karakterit , ..... ah mendje shkreta....!!!

Artist kupto nje here dhe mire , ato pak shkrime qe syri me ka has nga nicku juaj me reflektojne pershtypjen qe gjithsesi duheni te jeni i paknaqur me cdo gje qe diskutohet ketu , kjo aludon ne komplekse ..pse..! ju me mire duhet te niheni vetit e juaja ...!
megjithate prap i qendroj parimit tim , debati vitual duhet te jete nje menyre e komunikimit ku shkembehen ide dhe mendime me nje mirkuptim kolektiv ,ku personalja anulohet ne kete rast..

kaq, lexuesve te tjere ju kerkoj falje qe ky shkrim eshte jashte temes ,une vetem u mundova te jem transparente me ju ne debatin ndaj nje nicku tjeter ..
jador


° Kah te fryen era, te kam vleresuar keshtu dhe ate mendim mbaje.Tash fillove me jo, jo nuk huazoje numrin tim hahahaha, shenoje ore shenoje se me ka " marre" malli per numrin tend hahahahaahaha.
Pashe zotin zbrite ate mrekulli nese nga dora jote jo, atehere nga qielli:biggrin: .

Njehere me akuzon se jam Psikologu, tash kthehet e thote se nuk me ben pershtypje, ēudi e zbritur nga qielli.Oj jadore ti je e pakenauqr me vetveten sa e shoh une dhe nuk mund te ikesh nga ankthi qe ke.Oj motro, te preferoje te shkosh te tema " Pyetne Psikologun", aty mund te gjesh pergjigje te sakta, jo nga une por nga Psikologu hahahahahahaha.

° Sa i perket manipulimit, une nuk dua numrin tend jo, harroje, shenoje ore numrin se pasha mrekullit e qiellit po presin me padurim disa hahahahaha, deri me tash vetem veten tende ke manipuluar duke thyer rregullin e Dardanis, duke mosrespektuar nderin e dhene kundrejt Forumit Dardania dhe ne fund nga zhgenjimi i tepert qe nuk e doja numrin tend, kthehesh e vjell hahahahahahahhaa. Ah mendje e lehte e shkrete:biggrin: .

Nuk do te kunderpergjigjem me para se ti te shkosh te tema " Pyetne Psikologun" hahahahhahahaha, shtroji pyetjet te cilat i ke dhe aty gjen ndihmen profesionale hahahahhahhahahaaa.

Ose me mbetet te pushoje punen time ne Forumin Dardan, vetem e vetem qe te sherohesh.

Ftoje te hapet nje Sondazh

1. Artisti duhet te pushoje punen
2. jador duhet te sherohet te tema " Pyetne Psikologun"


Kaq njehere nga


Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

SoKoLi-i-Maleve
24-10-07, 19:44
[/I]

jo , e lus stafin te me sqaroj ..por e lus Artistin qe ta lexoj ..!

... vertet mendon qe kam personale diq me ju ..(ky do ishte kulmi ...!!)::vertet mendon qe do ju huzoja nr tim te tel..???
vertet mendoni qe me bene pershtypje jeni apo jo shperftyrim karakteri i nickut Psikolog..!! ... gabim shume gabim , ja nje shembull per te pasionuarit e psikologjis se si mund te manipulohet me fjale ,me dispnim karakteri dhe permes virtualitetit, ja dhe nje shembull se si mund te manipulohet po me gjendjen emocionale te karakterit , ..... ah mendje shkreta....!!!

Artist kupto nje here dhe mire , ato pak shkrime qe syri me ka has nga nicku juaj me reflektojne pershtypjen qe gjithsesi duheni te jeni i paknaqur me cdo gje qe diskutohet ketu , kjo aludon ne komplekse ..pse..! ju me mire duhet te niheni vetit e juaja ...!
megjithate prap i qendroj parimit tim , debati vitual duhet te jete nje menyre e komunikimit ku shkembehen ide dhe mendime me nje mirkuptim kolektiv ,ku personalja anulohet ne kete rast..

kaq, lexuesve te tjere ju kerkoj falje qe ky shkrim eshte jashte temes ,une vetem u mundova te jem transparente me ju ne debatin ndaj nje nicku tjeter ..
jador

Ka shum koheqe ke dalun jasht temes,por ska gja se je VP i FD dhe e merr mundesin.

gazi-de
27-10-07, 10:09
Pershendetje....
Kame nje pytje apo e lus stafin te ma sqroj?Mbreme te kafja postimet e mia te fundit u postojshin mbrapa antarit paraprake,si edhe e mundur kjo?Si per shembull ne kete teme..
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22498&page=31
Ku eshte problemi,dhe pse me ndodhke vetem mua?
Me respeket gazi-de...

gazi-de
27-10-07, 11:01
Pershendetje....
Kame nje pytje apo e lus stafin te ma sqroj?Mbreme te kafja postimet e mia te fundit u postojshin mbrapa antarit paraprake,si edhe e mundur kjo?Si per shembull ne kete teme..
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22498&page=31
Ku eshte problemi,dhe pse me ndodhke vetem mua?
Me respeket gazi-de...
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22914&page=25

gazi-de
27-10-07, 20:09
Pershendetje....
Kame nje pytje apo e lus stafin te ma sqroj?Mbreme te kafja postimet e mia te fundit u postojshin mbrapa antarit paraprake,si edhe e mundur kjo?Si per shembull ne kete teme..
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=22498&page=31
Ku eshte problemi,dhe pse me ndodhke vetem mua?
Me respeket gazi-de...
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????................... .......................

SoKoLi-i-Maleve
28-10-07, 01:02
Gazi a u lodhe,huuhh
Shyqyr qe paske shpetue,se paske qen ne rrezik te madh...lol
Gati me humb gjith at dialog,aq te randesishem.lol..hahahaa

gazi-de
28-10-07, 01:18
Gazi a u lodhe,huuhh
Shyqyr qe paske shpetue,se paske qen ne rrezik te madh...lol
Gati me humb gjith at dialog,aq te randesishem.lol..hahahaa
Edhe pse (nuk) i perket stafit te dardanis te falenderoj per sqrimin tene shoku Sokol!

Mu lodh po lodhem nga pak,po ti si je he burr malsie.
shume mire qe nuk kan hume se...lol...hahahahhahaha

Guri i madh
28-10-07, 01:51
Edhe pse (nuk) i perket stafit te dardanis te falenderoj per sqrimin tene shoku Sokol!

Mu lodh po lodhem nga pak,po ti si je he burr malsie.
shume mire qe nuk kan hume se...lol...hahahahhahahao gaz mos i lut shum kta te stafit per sqarime se ju rritet mendja


mendojn se jan intelektuala e ne te tjeret barij delesh

egi
29-10-07, 13:59
edhe mu po me ndodh njesoj si gazit :rolleyes:

Murgesha
29-10-07, 14:49
Pėrshėndetje pėr tė gjithė qė jeni interesuar nė lidhje me problemin e orės.
Edhe tek unė po ndodhė e njėjta gjė, e si duket ėshtė njė problem me orėn lokale e po mvaret kush se prej nga shkruan.
Besoj qė sė shpejti do tė evitohet.

Guri i Madh hajt bre mos na kurse e lutna mė shpesh se nuk di ēka bajmė pastaj pa na e rrit kush mendjen??

gazi-de
29-10-07, 14:57
edhe mu po me ndodh njesoj si gazit :rolleyes:
Pershendetje egi,ket e kisha une,dhe shko te tema vrejtje dhe ankesa atu e gjen pergjegjen apo sqarimin e Murgeshes,dhe besoj qe e rregullon.
Pershendetje sugarice..
me falni qe nderyna po thash te ndihmoj se ket problem e kisha dhe une...

gazi-de
29-10-07, 15:06
Pėrshėndetje pėr tė gjithė qė jeni interesuar nė lidhje me problemin e orės.
Edhe tek unė po ndodhė e njėjta gjė, e si duket ėshtė njė problem me orėn lokale e po mvaret kush se prej nga shkruan.
Besoj qė sė shpejti do tė evitohet.

Guri i Madh hajt bre mos na kurse e lutna mė shpesh se nuk di ēka bajmė pastaj pa na e rrit kush mendjen??
Me fal Murgesh qe ndeyna ne ket tem apo qe i sqarova egit,por si po shifet ket problem e paskemi te gjithe,apo dardania,me shpres qe sa me pat te rregullohet ky problem..
....edhe nje mos me leni fajtor mua per ket lloj virusi..ahhahahahah shaka...

selvija
29-10-07, 16:15
Ju lus stafit te me sqaroj per qeto mesazhe,,se spo muj shfalos ose te paguj ndonje person te me nduhmoj te shof se qka ka mbrenda ne te,,,

Mirėsevini, selvija.
Na vizituat pėr herė tė fundit: Sot, ora 15:09
Mesazhet Private (http://www.dardania.de/vb/upload/private.php?): 65535 tė Palexuar, 16 Total

Prishtinasja_
29-10-07, 19:45
edhe mu po me ndodh njesoj si gazit :rolleyes:

Egi edhe une kam njejtin problem si ti...!:frown:

Shpresoj se do te regullohet sa me shpejt !:wink:

egi
31-10-07, 15:52
Pershendetje egi,ket e kisha une,dhe shko te tema vrejtje dhe ankesa atu e gjen pergjegjen apo sqarimin e Murgeshes,dhe besoj qe e rregullon.
Pershendetje sugarice..
me falni qe nderyna po thash te ndihmoj se ket problem e kisha dhe une...

s'ka problem bac, nuk deshta me ba te madhe veq mu dok interesant heheh..
flm :biggrin:

egi
31-10-07, 15:53
Egi edhe une kam njejtin problem si ti...!:frown:

Shpresoj se do te regullohet sa me shpejt !:wink:

Po moj, e ndreqin keta sa me shpejt :biggrin:

Pupi
09-01-08, 12:43
Dje diku nė mbrėmje Hapa njė Temė.
Tema: Ėshtė Turp/Marre tė jesh i sinqert e i ndėrgjegjėshėm ndėr Shqiptarėt ?!
Dikujt i pėlqente, dikujt si pėlqente, por a nuk e ka kėshtu Demokracia ?

Pati tė tillė qė mė qujatėn tė lėnė mendėsh, e tė pira 12 okė raki, Nga tė lėnė mendėsh nuk e di a mund tė jem shėruar kaq shpejt, por nga 12 Okė raki mė kan kaluar, jam i bindur sepse sot pata njė kontroll alkoholi dhe nuk e pata asnjė mili promile nė gjak.

Por ti lėmė ankesat e Pupit me njė anė, s'ēojn edhe aq pluhur.

Fishta:Le ta din gjithė bota mbarė, se Gjergj Fishta nuk ėshtė Shqiptarė!
&
Konica: Ky popull nuk Edukohet duke e lavdėruar, por duke e kritikuar!

Kėrkoj nga stafi i dardania.de qė nga kėta dy "Antishqiptarė" tė mėdhenjė tė shlyhet ēdo gjė e thėnė nga ta, dhe qė mundėsisht tė ndalohen nė qarkullim librat e tyre nė popull!

Guri i madh
09-01-08, 12:47
Dje diku nė mbrėmje Hapa njė Temė.
Tema: Ėshtė Turp/Marre tė jesh i sinqert e i ndėrgjegjėshėm ndėr Shqiptarėt ?!
Dikujt i pėlqente, dikujt si pėlqente, por a nuk e ka kėshtu Demokracia ?

Pati tė tillė qė mė qujatėn tė lėnė mendėsh, e tė pira 12 okė raki, Nga tė lėnė mendėsh nuk e di a mund tė jem shėruar kaq shpejt, por nga 12 Okė raki mė kan kaluar, jam i bindur sepse sot pata njė kontroll alkoholi dhe nuk e pata asnjė mili promile nė gjak.

Por ti lėmė ankesat e Pupit me njė anė, s'ēojn edhe aq pluhur.

Fishta:Le ta din gjithė bota mbarė, se Gjergj Fishta nuk ėshtė Shqiptarė!
&
Konica: Ky popull nuk Edukohet duke e lavdėruar, por duke e kritikuar!

Kėrkoj nga stafi i dardania.de qė nga kėta dy "Antishqiptarė" tė mėdhenjė tė shlyhet ēdo gjė e thėnė nga ta, dhe qė mundėsisht tė ndalohen nė qarkullim librat e tyre nė popull!pup veq vazhdo se qka thojn nuk ka rėndsi nji fjal popullore ,alkoholi me ja marr mendet njeriut ja kthen tė nesermen po kujt ja merr zoti mendet nuk ja kthen KURR

4peace
09-01-08, 14:18
Dje diku nė mbrėmje Hapa njė Temė.
Tema: Ėshtė Turp/Marre tė jesh i sinqert e i ndėrgjegjėshėm ndėr Shqiptarėt ?!
Dikujt i pėlqente, dikujt si pėlqente, por a nuk e ka kėshtu Demokracia ?

!

E ka l'shue toka, o pupi!

Dje ishte mot i mire, me temperatura mbi zero, keshtuqe bora (tema) u shkri.

"Schnee von gestern" po i thojkan k'ta gjurmont. Ha ha haaaa!

C't'i bajsh. Edhe nje "dordolec" imi u shkri me gjithe boren (tande).


Tung!


***

Pupi
09-01-08, 16:19
Po mir mor ja kajsha Belan, a mė mirė tė flitet pėr tė vėrtetat e hidhura, me qėllim tė pėrmisimit tė tyre ?!
Apo pėr bythėt e maries , jo k'shtu e jo ashtu i kish ?!
Unė nuk marrė tė drejt tė jemė mė Shqiptaromadhė se Ti, Veq qekjo po m'doket e lir (Billig).fshija njerit shkrimin veq qe mundesh.

LOJETARI
09-01-08, 16:59
Pupi , tema e hapur mbrėmė nga ju , nė vete pėrmbante njė mesazh tė cilin stafi e vlerėson si tė tepėr tė rėndė ,prandaj edhe ėshtė larguar nė arkiv .

Shpresojmė nė mirėkuptim .

4peace
09-01-08, 17:28
Po mir mor ja kajsha Belan, a mė mirė tė flitet pėr tė vėrtetat e hidhura, me qėllim tė pėrmisimit tė tyre ?!
Apo pėr bythėt e maries , jo k'shtu e jo ashtu i kish ?!
Unė nuk marrė tė drejt tė jemė mė Shqiptaromadhė se Ti, Veq qekjo po m'doket e lir (Billig).fshija njerit shkrimin veq qe mundesh.


Pupi
a e mesove tash leksionin?

A ke degjuar ndonjehere per shprehjen "kafshate qe s'kaperdihet"?!


Eh, pra, herave tjera duhet te hapesh tema me te lehta, ashtu qe te jene te kaperdishme... perndryshe ua mundon (e mbase edhe ua prish) lukthin. Apo, shkruaj tema pa rrezik. P.sh. te "Thashemthave", "Kafeneja jone (e forumit)", "Tatjeta t'pershendeta/m'pershendete" ose, pa rrezik shko te "pa cenzure", shkruaj per 6-in, 7-shin etj etj.


Tung!


***

Fshatari
09-01-08, 17:37
Po mir mor ja kajsha Belan, a mė mirė tė flitet pėr tė vėrtetat e hidhura, me qėllim tė pėrmisimit tė tyre ?!
Apo pėr bythėt e maries , jo k'shtu e jo ashtu i kish ?!
Unė nuk marrė tė drejt tė jemė mė Shqiptaromadhė se Ti, Veq qekjo po m'doket e lir (Billig).fshija njerit shkrimin veq qe mundesh.

Pupi , tema e hapur mbrėmė nga ju , nė vete pėrmbante njė mesazh tė cilin stafi e vlerėson si tė tepėr tė rėndė ,prandaj edhe ėshtė larguar nė arkiv .
Shpresojmė nė mirėkuptim.

He more Pupi,
Tash e paske kuptue qė "bythėt e maries " janė pupla krahasuar me peshėn tepėr tė rėndė tė mesazhit.
Morali: Mos fol keq pėr bem se t'le zoti pa kurgjo hiē!

PS. Ēikjo zona administrative ma shtin tmerrin saherė hy nė tė. Gjithėmonė me hunė t'pėrgjakta m'kanė ēit jasht e asnji proces kurrė se kam fitue!

lirik
19-01-08, 18:37
Tė dashur bashkatdhetarė ne kėt forum

Kam dėshirė tė di perse nuk mund te postohen ne kėt forum mbi njimij fjalė pershembull vargje qe kam provuar disa her dhe nuk bėn ndersa ne forume tjera kjo gjė ėsht e mundur habitem pse me ket kapacitet kaq te vogel dardania de nji forum kaq i pasur
kur te tjeret kan ma pak antarė dhe funksionet i kan me ma shum pranime ne sasi te e mdha te postimeve kur dua te postoj diqka qe ka mbi njimij fjalė nuk mundem asnjiher me perjashtim te vargjeve qe jan me pak strofa per shembull:
Do te ishte mirė qė ky forum shum i shkelqyeshem z“te rrit kapacitetet sepse ka lloj lloj temash qe jan te gjata e te pasura dhe nuk mund te postohen
te fala nga mergimatri ne mergim xhelal ferizi autori i vargjeve shqiptare liriku

Urata
19-01-08, 20:20
Pupi
a e mesove tash leksionin?

A ke degjuar ndonjehere per shprehjen "kafshate qe s'kaperdihet"?!


Eh, pra, herave tjera duhet te hapesh tema me te lehta, ashtu qe te jene te kaperdishme... perndryshe ua mundon (e mbase edhe ua prish) lukthin. Apo, shkruaj tema pa rrezik. P.sh. te "Thashemthave", "Kafeneja jone (e forumit)", "Tatjeta t'pershendeta/m'pershendete" ose, pa rrezik shko te "pa cenzure", shkruaj per 6-in, 7-shin etj etj.


Tung!


***

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaa...
kjo e qeshme i veshi fustanin pajtim ketyre fjaleve!

much respect!

Preshevar
19-01-08, 21:07
Kishte qen mir nėse e ndrroni Moderator KODRA-n qė lejon ofendime tek Kultura kombtare.
Kjo si perngjan njė Moderuesi qė ka pranu ta kryej punėn e tij siq duhėt, pra sipas rregullorės (nėse keni).

E kote o Gur. E kote osht me u marr me gjak-harapet...


Qka ka te bej me temėn ky ofendim ? Kush jan ata gjak harap qė i miraton postimet ??

Disa njerez e kan vendin ne Waziristan. Aq jane te verbuar nga feja sa qe ēdo gje shohin ne bardhe e zi. Nje hero te vertete kemi pasur, por keta duan te i humbin vlerat per arsye se te paret tane e shiten b...en per nga nje dylym toke. Kjo eshte historia dhe kjo eshte e verteta. Ne sot duam te pelcasim nga mllefi per kete gje, dhe mundohemi ti mbyllim syte para se vertetes. Eshte e kote. Dyhet ti hapim syte mire dhe ti themi se vertetes tungjatjeta. Te kota jane justifikimet tragjikomike. Une e kam kuptuar dhe nuk e mohoj.


Kush jan ata njerez o Kodra-n qe pajtohesh me ket trullavic ?


Kultura Kombtare nuk i takon vetėm tė Krishterėve, kshtu qe sa here te kundėrshtohen figurat kombtare si "skenderbeu" apo "nen tereza" mos ti mbyllin temat, se ndoshta vertet s'kan qen ata qe pretendojm ne sot. Kjo u vėrtetua me artikullin e Guri-t dhe u konfirmua me mbylljėn e temės.

Edhe plus, biografiat e gjithve prifterinjeve qe i ka lejuar te vendosen aty, kishte qen mir mi ēvendosur tek mesime nga bibla, se s'kan qka lypin aty.

4peace
19-01-08, 22:10
*

Shteti Funksional ėshtė Alergjik ndaj Korrupcionit
Me gjith mend e ke a?
Luaja luaja kodra e malit (xhunglles)!!!

Shteti Funksional ėshtė Alergjik ndaj Korrupcionit

A e din ky kalavesh moderatori ē’d.m.th. korrupcioni, kur nė firmėn e vet mban kėtė thėnie… e pastaj shkrimet e mia i cenzuron, kurse kėta i lejon??? (Lexoni xhevahiret, ato shtrembėrimet e arton ba(?)lės s’po i futi kėtu se zėnė shumė vend…

Lexoni disa nga xhevahiret e kėtij qė nė ēdo postim tė tijin ka vetėm sharje, dredhime, inate….

Fort te dishen na jeni ba ju. Cila koka sipas teje historia e heroit tone? Cila? Ajo qe e pershkruaje Shkijet, Maqedonasit, Malazezet?

Qysh more njeri me mend ne kry, nga e gjithe historia e lavdishme e tij, nxjerr perfundiminin (edhe don te bind edhe te tjeret) se gjoja ai paska qene vasal i Europes.

Athua edhe kur u kthye nga Turqia per ne atdhe, edhe atehere ishte vasal i europes? Athua edhe mbrojtjen e vendin te tij e bente per t'i sherbyer Europes?

More ju doni me dal te zotet fort, hajde qe merreni me historine e harapeve, me njemije dreqen, po Historine Shqiptare lejeni rahat.


Disa njerez e kan vendin ne Waziristan. Aq jane te verbuar nga feja sa qe ēdo gje shohin ne bardhe e zi. Nje hero te vertete kemi pasur, por keta duan te i humbin vlerat per arsye se te paret tane e shiten b...en per nga nje dylym toke. Kjo eshte historia dhe kjo eshte e verteta. Ne sot duam te pelcasim nga mllefi per kete gje, dhe mundohemi ti mbyllim syte para se vertetes. Eshte e kote. Dyhet ti hapim syte mire dhe ti themi se vertetes tungjatjeta. Te kota jane justifikimet tragjikomike. Une e kam kuptuar dhe nuk e mohoj.


E kote o Gur. E kote osht me u marr me gjak-harapet...
Whahabaqenat i kane shpall edhe historise rreth ....


Kėshtu ėshtė kur lloj-lloj qyrrani behet moderator e i thot vetit jam dikushi!!!


Medet pėr nivelin tuaj! Marrja e dheut!


***

Kodra
19-01-08, 22:43
Kishte qen mir nėse e ndrroni Moderator KODRA-n qė lejon ofendime tek Kultura kombtare.
Kjo si perngjan njė Moderuesi qė ka pranu ta kryej punėn e tij siq duhėt, pra sipas rregullorės (nėse keni).Qka ka te bej me temėn ky ofendim ? Kush jan ata gjak harap qė i miraton postimet ??Kush jan ata njerez o Kodra-n qe pajtohesh me ket trullavic ?


Kultura Kombtare nuk i takon vetėm tė Krishterėve, kshtu qe sa here te kundėrshtohen figurat kombtare si "skenderbeu" apo "nen tereza" mos ti mbyllin temat, se ndoshta vertet s'kan qen ata qe pretendojm ne sot. Kjo u vėrtetua me artikullin e Guri-t dhe u konfirmua me mbylljėn e temės.

Edhe plus, biografiat e gjithve prifterinjeve qe i ka lejuar te vendosen aty, kishte qen mir mi ēvendosur tek mesime nga bibla, se s'kan qka lypin aty.

**********
**********
**********

Pėr arėsye qė tė mos vrazhdėsohet situata nė mes postuesve dhe tė kalohet nė njė drejtim tjetėr, kam vendosur tė mbyll Temėn.

Preshevar, nėse nuk e ke lexuar ende Rregullin, shko e lexoje, nėse nuk i ke lexuar tė gjitha Temat te - Kultura Kombėtare -, kthehu e lexojė, aty nuk ka vetėm pėr tė krishterė por ka edhe Mulla Idriz e Hoxhė Jakup, mos e sjell veten nė njė nivel qė mos tė tė besojė njeri i gjallė nė kėtė Tokė. Mos u bė i pasinqert.

Sa pėr " gjak harapi", mos u prek nė atė drejtim se ti je gjak shqiptari.


Kodra

Kodra
19-01-08, 22:49
*

Shteti Funksional ėshtė Alergjik ndaj Korrupcionit
Me gjith mend e ke a?
Luaja luaja kodra e malit (xhunglles)!!!A e din ky kalavesh moderatori ē’d.m.th. korrupcioni, kur nė firmėn e vet mban kėtė thėnie… e pastaj shkrimet e mia i cenzuron, kurse kėta i lejon??? (Lexoni xhevahiret, ato shtrembėrimet e arton ba(?)lės s’po i futi kėtu se zėnė shumė vend…

Lexoni disa nga xhevahiret e kėtij qė nė ēdo postim tė tijin ka vetėm sharje, dredhime, inate….Kėshtu ėshtė kur lloj-lloj qyrrani behet moderator e i thot vetit jam dikushi!!!


Medet pėr nivelin tuaj! Marrja e dheut!


***


**********
**********
**********

Dikush ėshtė kalavesh, Tjetri Qyrran, tjetri Magar, tjetri Njeri, tjetri Lopė, tjetri Profet e kėshtu me radhė.

Unė tė falemnderojė pėr vlerėsimin qė mė ke bėrė.


Kodra

4peace
19-01-08, 23:23
*

S’ke ti ēka tė “falėnderohesh”!

Nėse mendon se ke alergji ndaj korrupcionit – mos u bėj i tillė!


Sepse, ta kontrollosh (cenzurosh) njėrin e t’i mbyllėsh sytė para njė bande tė caktuar nuk ėshtė gjė tjetėr pos KORRUPCION. Edhe kur je i njėanshėm ėshtė gjithashtu KORRUPCION. Nėse vazhdon ashtu, sė paku hiqe atė “Firmė” ku pėrmendet korrupcioni e tregohu ēfarė je nė tė vėrtetė!

Unė tashmė jamė mėsuar me tė atillė qė shajnė, ofendojnė, dredhojnė....pa pra. Por, kur dikush qė ka pėr detyrė tė mbajė rend e ndėrmerr masa tė njėanshme (cenzuron njėrin e njė bandė tė tėrė e toleron), duhet tė dijė se dikush ndjehet i trajtuar padrejtėsisht. Kjo ėshtė esenca e sė tėrės. Tjerat as qė mė interesojnė.


Tung!


***

Bond
19-01-08, 23:24
Lexoni gjėrat prej fillimi, e pastaj lehni.
Prej tash mund tė lihni edhe mė tutje e tė bagloni.
T’u paskan fshi tė lehurat e baglat!

Pakėnaqėsia jote me punėn e "padrejtėsitė" e stafit qė i kanė aplikuar ndaj teje, pakėnaqėsia me mentalitetin e shumicės sė anėtarėve nė kėtė faqe ėshtė e padurueshme pėr ne, konkretisht pėr mua.
Secilin shkrim qė mirre me stafin ose ofendon diskutuesit do t’a fshij.
Ku t’e gjen mė liri mė demokraci e njerz me tė menēur udha e mbarė te qoftė.

4peace
20-01-08, 19:29
T’u paskan fshi tė lehurat e baglat!

Pakėnaqėsia jote me punėn e "padrejtėsitė" e stafit qė i kanė aplikuar ndaj teje, pakėnaqėsia me mentalitetin e shumicės sė anėtarėve nė kėtė faqe ėshtė e padurueshme pėr ne, konkretisht pėr mua.
Secilin shkrim qė mirre me stafin ose ofendon diskutuesit do t’a fshij.
Ku t’e gjen mė liri mė demokraci e njerz me tė menēur udha e mbarė te qoftė.


Numerimi niset prej njeshit (1,2,3,4...) e jo nga mbrapa (10,9,8,7,...)

Ti e din bukur mire se cila do te kishte qene pergjigja ime. E ti e din gjithashtu, sikur qe e dij edhe une se, nese te pergjigjem sic e meriton, shkrimin tim e leshon dheu (shlyhet) mbrenda disa minutave, sikur te gjitha ato te meparshmet.

P.S.
Nderhyrja ime ne temen nuk ka pase qellim prishjen apo mbylljen e asaj teme. Tjerat dihen nese i lexon me vemendje ato qe i kam shkruar aty (jo si kane reaguar ata qe nuk mund te ballafaqohen me te verteten.

Kurse, sa per dijeni: Asnjehere deri me sot nuk kam shkruar diku per ta shkaktuar prishjen e asaj teme, ashtu qe te vije deri te mbyllja e saj. Kurse, mu te atillet sic jane keta qe kane reaguar dhe ia kane ndryshuar kahjen temes, jane prej tyre qe mundohen ne te gjitha nenforumet ta bejne pikerisht kete - prishjen e temes, ashtu qe te arrijne ta mbyllin ate. Dhe, thuajse kurre nuk ndeshkohen.

Mbetja apo ikja ime s'eshte aq tragjike. Nje numer me pak!


Tung!


Tung!

Arkza
26-01-08, 14:19
E Lus stafin te me sqaroje se pse u jek tema posa e hapur e imja me titullin Se si e para-Shihni Anatarin siper Jush !?
e pres pergjegjen , Ju Flm per Mir Kuptim !?

Fshatari
26-01-08, 18:31
E Lus stafin te me sqaroje se pse u jek tema posa e hapur e imja me titullin Se si e para-Shihni Anatarin siper Jush !?
e pres pergjegjen , Ju Flm per Mir Kuptim !?

Unė mendoj se titulli "si e para-Shihni Anatarin siper Jush" ka sėpakut dy kuptime :
- si e shihni antarin para(para juve) dhe
- si e shihni antarin sipėr(mbi ju).
Ky titulli i dytė do tė duhej tė vendosej atje te Pa censurė se sugjeron njė raport pak tė ēuditshėm!
Kėshtu e interpretoj unė kėtė fjali me kuptim tė dysishėm(me dy kuptime).
Po stafi mund tė ketė njė interpretim mė tė mirė besoj.
I kėrkoj falje qė u pėr-zeva n'punėt e tij!

BE LK
26-01-08, 18:35
Unė mendoj se titulli "si e para-Shihni Anatarin siper Jush" ka sėpakut dy kuptime :
- si e shihni antarin para(para juve) dhe
- si e shihni antarin sipėr(mbi ju).
Ky titulli i dytė do tė duhej tė vendosej atje te Pa censurė se sugjeron njė raport pak tė ēuditshėm!
Kėshtu e interpretoj unė kėtė fjali me kuptim tė dysishėm(me dy kuptime).
Po stafi mund tė ketė njė interpretim mė tė mirė besoj.
I kėrkoj falje qė u pėr-zeva n'punėt e tij!
them se mendimi i fshatarit eshte mjaft i sakte, sepse ajo teme len shume per te dyshuar, por kjo snen kupton sinqeritetin e hapeses se temes, qe nuk ka pas qellim te keq...!

p.s. dhe une kam rene njehere ne kete menyre te biseduari, dhe per fat te mire bondin e kemi sy qele per kete pune....!

Bond
26-01-08, 19:00
E Lus stafin te me sqaroje se pse u jek tema posa e hapur e imja me titullin Se si e para-Shihni Anatarin siper Jush !?
e pres pergjegjen , Ju Flm per Mir Kuptim !?


Tema te cilat trajtohen ne znen agetuese (Kafja e Forumit) http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=23237
nuk e kan vendin tek Diskutimet shoqerore.

Estella
17-02-08, 01:10
A ka mundesi dikush mem tregu pse spom hapet rubrika kafja forumit

tjerat po vetem ajo rubrik jo

Murgesha
17-02-08, 01:20
A ka mundesi dikush mem tregu pse spom hapet rubrika kafja forumit

tjerat po vetem ajo rubrik jo


Estella a ėshtė fjala vetėm pėr njė temė apo i gjithė nėnforumi Kafja e forumit??

Estella
17-02-08, 01:23
Estella a ėshtė fjala vetėm pėr njė temė apo i gjithė nėnforumi Kafja e forumit??

i gjith nenforumi Murgesha

po deri para 5 min postova edhe pernjehri spo mundem me hy mo

Murgesha
17-02-08, 01:26
i gjith nenforumi Murgesha

po deri para 5 min postova edhe pernjehri spo mundem me hy mo

Provo tė shlyesh cookies Estella, pėrndryshe tek unė nė rregull ėshtė dhe po mundem tė hyj e tė postoj te kafja.

Estella
17-02-08, 01:33
Murgesha n'rregull eshte tash flm shume

MemphiSx
17-02-08, 19:14
Avavavava Terrr informativ ne forum!

Gjitha keto po behen qe lexuesi mos te jet i informuar per ndodhit qe po i ndodhin ktij Forumi,ne keto dit te Pavarsis se Kosoves!

Turp!!!

Sy_kaltra
12-05-08, 13:38
Pershendetje !

Qė nga datė 27-04-08, 15:38 ishte e pa mundur kycja ime ne forum !

Ate here pyetjet e mia jan keto :
1.Mos ndoshta prezenca ime ketu eshte e tepert ?
2.Mos ndoshta un kam ofenduar dike ?
3.Dhe luse stafin te me pergjigjet ,nese IP-adresa ime ka qen e bllokuar ,nese po e dua nje arsye qe te kuptoje se ku ishte problemi qe un nuk mund te kycesha ne forum?
Nese qendron e vertet njera nga keto pyetjet e mia ateher veq me tregoni dhe un nuk do kycem me ketu .

Pres Pergjigje .

Guri i madh
12-05-08, 13:45
Pershendetje !

Qė nga datė 27-04-08, 15:38 ishte e pa mundur kycja ime ne forum !

Ate here pyetjet e mia jan keto :
1.Mos ndoshta prezenca ime ketu eshte e tepert ?
2.Mos ndoshta un kam ofenduar dike ?
3.Dhe luse stafin te me pergjigjet ,nese IP-adresa ime ka qen e bllokuar ,nese po e dua nje arsye qe te kuptoje se ku ishte problemi qe un nuk mund te kycesha ne forum?
Nese qendron e vertet njera nga keto pyetjet e mia ateher veq me tregoni dhe un nuk do kycem me ketu .

Pres Pergjigje .sy kaltra dalim e protestojna i thejm do dritare te dyqaneve .bana hajgare po edhe une her pas here me veshtersi kyqna ne forum

Pupi
12-05-08, 14:46
sy kaltra dalim e protestojna i thejm do dritare te dyqaneve .bana hajgare po edhe une her pas here me veshtersi kyqna ne forum

Jau moren Qeverin o Big Guri ata tė Hashės, tash shkon uji nryshe.
hahahahahahahaha............

Ps. Jo more mos ti biemi nė qaf kujt , sepse edhe mua dhe shumė antarėve kėtu u ndodhė kjo kohė pas kohe kam bindjen.
Derisa ta kemi BONDIN kėtu mos u mėrzitni (pėr DREJTĖSI).Ai edhe ka dhėnė njė sqarim diku sa dijė unė.

Aiiiiha, kjo qenka tema pėr Staf-agjinjėt, ku si fus hundėt edhe unė ?

Guri i madh
12-05-08, 15:12
Jau moren Qeverin o Big Guri ata tė Hashės, tash shkon uji nryshe.
hahahahahahahaha............

Ps. Jo more mos ti biemi nė qaf kujt , sepse edhe mua dhe shumė antarėve kėtu u ndodhė kjo kohė pas kohe kam bindjen.
Derisa ta kemi BONDIN kėtu mos u mėrzitni (pėr DREJTĖSI).Ai edhe ka dhėnė njė sqarim diku sa dijė unė.

Aiiiiha, kjo qenka tema pėr Staf-agjinjėt, ku si fus hundėt edhe unė ?


po veq deshta do trazira me i shkaktue di qrregullime hhaaaa se po ma merr mendja se edhe kta nuk po munden me u kyq se nuk po duken ose jan mshef pas llugave e veq po na kqyrin seri

rilinda
12-05-08, 18:55
Pershendetje !

Qė nga datė 27-04-08, 15:38 ishte e pa mundur kycja ime ne forum !

Ate here pyetjet e mia jan keto :
1.Mos ndoshta prezenca ime ketu eshte e tepert ?
2.Mos ndoshta un kam ofenduar dike ?
3.Dhe luse stafin te me pergjigjet ,nese IP-adresa ime ka qen e bllokuar ,nese po e dua nje arsye qe te kuptoje se ku ishte problemi qe un nuk mund te kycesha ne forum?
Nese qendron e vertet njera nga keto pyetjet e mia ateher veq me tregoni dhe un nuk do kycem me ketu .

Pres Pergjigje .

Sy_kaltra, nuk e ke pasur vetėm ti kėtė problem. Janė ankuar edhe disa anėtar para teje, dhe ja pėrgjigja e Bondit:

Janė disa punė teknike duke u kryer nė faqe, pėr atė disa anėtar kan vėshtirėsi tė pėrkohshme nė kycje.


Shėndet!
Rilinda

Psikologu
14-05-08, 07:41
Pershendetje!

Perse nuk mundem tė postoj tek Nenforumi Feja e Shqiptarit.
Ku qendron problemi??

BE LK
14-05-08, 07:58
Pershendetje!

Perse nuk mundem tė postoj tek Nenforumi Feja e Shqiptarit.
Ku qendron problemi??
Si duket te ka mbaruar krediti......hhahahahahahahahhahahhaahaahahahaha

Gloss
14-05-08, 10:19
Psikologu (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=13672) tė kisha lut me sqaru problemin pak mė gjėnsisht ! spo kuptoj qka po tė del / apo qka ka !

Tė pėrshėndes , Gloss

Psikologu
14-05-08, 11:08
Psikologu (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=13672) tė kisha lut me sqaru problemin pak mė gjėnsisht ! spo kuptoj qka po tė del / apo qka ka !

Tė pėrshėndes , Gloss

Pershendetje i nderuarė !

Kur tentoj te postoj me del qe nuk autorizim dhe tė drejtė postimi.
E kam fjalen ne gjuhen angleze Forbiden

selvija
16-05-08, 08:15
Kisha lut stafit bre me na ndreq kete ORE te FD-se dyqysh krejt po na trullon..:rolleyes:

Giovanni
16-05-08, 13:04
Kisha lut stafit bre me na ndreq kete ORE te FD-se dyqysh krejt po na trullon..:rolleyes:

Duhet me e ndreq vet oren ore xhan tek profili juaj....

Guri i madh
19-05-08, 21:00
e pata nji pytje deshta me dit daten e sakt kur do ti eliminoni kto pengesa ne forum ,mue me ndodh pas dy postimeve nuk kam mundsi as me lexue e as me postue


apo e keni bae si keku me reduktime

Bjeshka1
20-05-08, 20:25
Hera e pare qe drejtohem ketu me nje ankese..
Sot hapa nje teme tek Feja e shqipatrit me titullin " A keni pare kishe ose xhami pa rrufeprites?"
Tema u zhduk pas disa minutash!!! A ka mundesi ta di pse? A ka tema qe jane tabu, qe ta di e mos te shkruaj?

Bond
20-05-08, 20:36
I lus fundrrinat fetare qe te jene te perpikte dhe te pergjigjen ne pyetje

Pėr shkak tė casjes ofenduese.

Estella
20-05-08, 22:16
shum po kam problem me web bre diqka kohen e fundit mu kyc

Abetare
04-06-08, 20:29
S'di a kam parė ėndėrr a ka qenė realitet , sot nga ora 9 mengjes kur po bėja pauzen nė punė u kyqa nė forum e mė ra nė sy njė temė e Fshatarit tek Politika , tash nga shtėpia u kyqa prapė por nuk po e gjej dot ...?

Mė sqaroni ju lutem ...?!

Guri i madh
04-06-08, 20:43
S'di a kam parė ėndėrr a ka qenė realitet , sot nga ora 9 mengjes kur po bėja pauzen nė punė u kyqa nė forum e mė ra nė sy njė temė e Fshatarit tek Politika , tash nga shtėpia u kyqa prapė por nuk po e gjej dot ...?

Mė sqaroni ju lutem ...?!


urdhno temen e FSHATARIT


Fshatari (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=19141) vbmenu_register("postmenu_1378310", true);

Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 1,372


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Qevria i pėrkujton Rykerit 15 Qershorin
Ndėrkohė qė pėraqėsuesi i OKB-sė nė Kosovė shtiret sikur nuk ka ndodhur gjė mė 17 shkurtin e kėtij viti, Qeveria e shtetit tė pavarur e sovran tė Kosovės i pėrkujton Ruykerit se 15 qershori shėnon dy ngjarje madhore :
- sė pari, hyrja nė fuqi e Kushtetutės sė Kosovės;
- pastaj qendrimi ilegal i i Unmikut nė Kosovė.
Strukturat paralele serbe tė ndėrtuara nė veri tė Kosovės nga serbia, tė mbėshtetura edhe nga Unmiku, do tė vihen nė kontrollin strikt tė autoriteteve legjitime e legale tė Kosovės.
Duke filluar nga 15 qershori, Qeveria e Kosovės do t'i trajtojė si refugjat tė gjithė personat qė nuk e njohin kėtė shtet si shtetin e tyre dhe nuk pajisen me dokumente tė duhura(veēanėrisht letėrnjoftim ose lejeqendrim pėr personelin e unmikut..., etj.).
Qeveria e Kosovės do tė veprojė konform standardeve evropjane ku qendrimi ilegal i personave nuk tolerohet. Gjermani Ruyker dhe serbėt e Kosovės i njohin mirė kėto standarde dhe duhet t'i rrespektojnė ato. Nė tė kundėrten ose duhet tė kėrkojnė lejeqėndrim(ashtu siē kėrkojmė ne tė gjithė qė jetojmė jasht), ose tė pajisen me letėrnjoftim ose tė dėbohen me hatėr ose me zor.
Kosova qė synon integrimet euroatlantike ėshtė e shtrėnguar tė rrespektojė edhe direktivat evroatlantike.
Refugjatėt e Kosovės disponojnė 12 ditė pėr rregullimin e "letrave".

"Pas 15 Qershorit, ēėshtja e organeve komunale serbe do tė kalojė nė pėrgjegjėsi tė institucioneve tė Kosovės

Mė 18 qershor, 3 ditė pas hyrjes nė fuqi tė Kushtetutės sė Kosovės, do tė skadojė mandati i organeve komunale, nė komunat me shumicė serbe. Mandati i kėtyre organeve ishte zgjatur pėr 6 muaj nga shefi i UNMIK-ut pasi qė serbėt patėn bojkotuar zgjedhjet e 17 nėntorit. Por tash, Joachim Rucker pėrballet me vėshtirėsi shtesė, pasi serbėt janė urdhėruar qė tė formojnė kuvendet komunale tė dalura nga zgjedhjet e 11 majit, mė sė largu deri mė 14 qershor.
Kėto zgjedhje Ryker i ka shpallur ilegale, ndėrkaq deri mė 15 qershor do t’i duhet tė gjej pėrfaqėsues serb nėpėr komuna qė do tė vazhdojnė ta njohin autoritetin e tij.

Pėr Qeverinė e Kosovės, vendimet e shefit tė UNMIK-ut janė tė vlefshme vetėm nėse merren deri mė 15 qershor, ndėrkaq nėse ai nuk vendosė pėr kėtė ēėshtje para kėsaj date, kjo sipas tyre do tė kalojė nė pėrgjegjėsi tė autoriteteve shtetėrore tė Kosovės.
Megjithatė duket se Ryker do tė vendos pėr kėtė ēėshtje para 15 qershorit, pasi nuk dėshiron tė zbehė hyrjen nė fuqi tė Kushtetutės sė Kosovės"(RTK).

Abetare
04-06-08, 20:48
Guri faleminderit njeri se temat tė cilat shfletohen njėkohėsisht nga shumė lexues nuk mė hapen mua , nuk di faji i kujtė ėshtė i forumit apo i Pc-sė sime ..Sidoqoftė flm edhe 1x.. Kalo mirė..

Murgesha
04-06-08, 20:50
S'di a kam parė ėndėrr a ka qenė realitet , sot nga ora 9 mengjes kur po bėja pauzen nė punė u kyqa nė forum e mė ra nė sy njė temė e Fshatarit tek Politika , tash nga shtėpia u kyqa prapė por nuk po e gjej dot ...?

Mė sqaroni ju lutem ...?!


Pėrshėndetje Abetare.

Guri i madh vetėm se ta paska sjellė temėn e Fshatarit.
Ps. Shpresoj se tash tė ka dalė gjumi i pauzės sė punės dhe e shef temėn. Pak shaka. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Abetare
04-06-08, 21:03
Faleminderit Murgesha se sot koha e vranėt ma shumė fjetė kam qenė se e zgjuar ..hahahaha ...

Binasa
12-09-12, 17:45
A lejohen me rregullore te postohen kenget sllave ne kete forum shqiptar?

valiii
12-09-12, 17:54
A lejohen me rregullore te postohen kenget sllave ne kete forum shqiptar?
Po bre s'ka lidhje n qafe teme posto sa t munesh... u kry lufta 2000 ten, muzika oshte art ska lidhje prej kujna vjen :p

emine
12-09-12, 17:56
Po bre s'ka lidhje n qafe teme posto sa t munesh... u kry lufta 2000 ten, muzika oshte art ska lidhje prej kujna vjen :p

ski fol me zemer qtu,

LOJETARI
12-09-12, 18:01
A lejohen me rregullore te postohen kenget sllave ne kete forum shqiptar?


Jo..............................................

Binasa
12-09-12, 18:04
Jo..............................................

Pse lejohen pra?

Binasa
12-09-12, 18:09
Po bre s'ka lidhje n qafe teme posto sa t munesh... u kry lufta 2000 ten, muzika oshte art ska lidhje prej kujna vjen :p

Syte po me dhamin kur po i shoh,se le me postu. :smile:
Cilin forum te tyre postohen kenget shqipe, ose a lejojne te degjohet kenga jone e bukur shqipe?

LOJETARI
12-09-12, 18:14
Pse lejohen pra?

Sepse filterat s po na funksionojne mire :biggrin:

Binasa
12-09-12, 18:22
Sepse filterat s po na funksionojne mire :biggrin:

Faleminderit :biggrin:

yp83P1DQvHg

LOJETARI
12-09-12, 18:24
Faleminderit :biggrin:

[YOUTUBE]

Ani tash mos u emociono ,Albonita pa qėllim e ka postue .

Codexx
12-09-12, 19:20
lene qiken tash rahat me qellim e pa qellim ne te ngon naj njo se nomi nuk bohet.... shqip po shkruan etj etj fol kumunikon qa ka lidhje pse e ngon apo pershendet naj kon me at keng ....

midis pr i ngojn edhe ja lshon zonin ne kerr e ne forum po kriska gazepi pse Albonitaaa

lovely
12-09-12, 22:35
Sa killa silikon i ka qajo qaty purmas? Mesap sonte kam me pa anerr :P

Munsisht sa ma shpejt me sqarue.


Hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaa

natyra
14-09-12, 02:54
lene qiken tash rahat me qellim e pa qellim ne te ngon naj njo se nomi nuk bohet.... shqip po shkruan etj etj fol kumunikon qa ka lidhje pse e ngon apo pershendet naj kon me at keng ....

midis pr i ngojn edhe ja lshon zonin ne kerr e ne forum po kriska gazepi pse Albonitaaa

mendoi,e Albonites ishte (ne gjuhen boshnjake),,jo ne ate SLLAVE.(edhe se me pak dallim):rolleyes:

..dhe nese sipas Codexx larte,qe ne mes pr degjohet muzika ne gjuhen SLLAVE!une do e quaj ABSURDE per te rinjet tan KOSOVAR qe ia lejoin veti nje gje te till?!E kur akoma gjaku i baballarve/vllazrve/motrave/nenave e shum te tjere familjar/e te tyre nuk u jen gjetur eshtrat qe dje ua "MASAKROI SERBI!

Dhe,Perse duhet te quajn veten shqiptar!

por si gjithehere,une them se ata/o QE KAN GJAK SHQIPTARI...s'do ken ardhmeri ne ni SHTET T'KOSOVES me SERBIN!(armikun)

Natyra.

natyra
14-09-12, 03:59
mendoi,e Albonites ishte (ne gjuhen boshnjake),,jo ne ate SLLAVE.(edhe se me pak dallim):rolleyes:

..dhe nese sipas Codexx larte,qe ne mes pr degjohet muzika ne gjuhen SLLAVE!une do e quaj ABSURDE per te rinjet tan KOSOVAR qe ia lejoin veti nje gje te till?!E kur akoma gjaku i baballarve/vllazrve/motrave/nenave e shum te tjere familjar/e te tyre nuk u jen gjetur eshtrat qe dje ua "MASAKROI SERBI!

Dhe,Perse duhet te quajn veten shqiptar!

por si gjithehere,une them se ata/o QE KAN GJAK SHQIPTARI...s'do ken ardhmeri ne ni SHTET T'KOSOVES me SERBIN!(armikun)

Natyra.

prap natyra,(gabimisht paska qen hyrja)hmm,Atehere kerkoi ndjes per derhyrje,pikerisht per tek tema perkatese/ankes/pyetje?apo cila qofte...
Ne fakt,antarja Bonausa i qenka drejtuar STAFIT me pyetjen?E jo ne si antar/e..LOL

(por ne si shqiptar)zakonisht pergjigjemi edhe pa na thirre,
(prsh si nen temen ketu)me vet dije apo pa vet dije.ne futemi ashtu:rolleyes:
P.s.e keni parasysh,(nje gje te till)sa po e thash sonte diku dhe ne ni tem.Dhe ja qe hiqe large,u bera trashegimtare(e thnjes qe vet e mohova)lool:wink:
megjithate, mire qe ceka vet gabimin apo jo?:tongue:,,kshtuqe,ska nevoi askush t'me revanshoi tani!:biggrin:

dhe natyrisht,qe tani duhet kerkoi ndjes tek STAFI DREJTUES per derhyrjen!(pa arsye)edhe,pse (hera e par qe marr pjes ne kesi teme perkatese)STAFI!nesje e pat puna:smile:

gjithsesi,U pershendes,dhe u Falinderoi,ne mirekuptim

me respekt
Natyra.

lovely
22-04-14, 22:42
A kish bo me dijte pse kur po klikoj te mesazhet private, po me thote nuk ke t drejte? Faqja e ndalune?
Shih ti, mesazhat e mi,pronen tem mosme pas te drejte mee hap Cncnc

Zero Cool
23-04-14, 18:13
A kish bo me dijte pse kur po klikoj te mesazhet private, po me thote nuk ke t drejte? Faqja e ndalune?
Shih ti, mesazhat e mi,pronen tem mosme pas te drejte mee hap CncncShih 5 (http://www.dardania.biz/vb/upload/showpost.php?p=2291069&postcount=5)

Rizuana
30-04-14, 23:48
E une qe po du me shkru mesazh privat qysh me ja ba?

Zero Cool
01-05-14, 16:25
E une qe po du me shkru mesazh privat qysh me ja ba?Shembull:

Kliko qetu mbi nofkėn time,
pastaj kliko te "Dėrgo njė mesazh privat te Zero Cool" ,
pastaj shkruje mesazhin,
vendose edhe titullin,
Mos harro me dergu edhe ndonjė figurinė apo syret (hajgare) :tongue:

Dhe mė nė fund kliko pullėn / butonin "Dėrgo"


http://i.imgur.com/XlTgSlA.png

http://i.imgur.com/U40KHZQ.png


Sukses :smile:ps: cka koke qu 3 sabah para sahatit ? :rolleyes:

Guri i madh
28-05-14, 22:25
a din kush me kallxue pse nuk po muj me e lexue nji mesazh privat ose lexone ju stafi e me trtegoni se kush me ka bae selam

Guri i madh
28-05-14, 22:57
kur po due me knue nji selam qe ma ka que dikush po shkrun ne gjuhen e hingjilizitForbidden

You don't have permission to access /vb/upload/private.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Zero Cool
29-05-14, 05:38
Lexoj selamet qeshtu (http://www.dardania.biz/vb/upload/showpost.php?p=2291069&postcount=5)

Guri i madh
10-06-14, 22:42
selamin nuk po muj me e knue ju qe e keni at mundsi knone e me tregoni ne vesh kush qka ka than po e pershendes at selamgjin

Guri i madh
14-07-14, 20:52
o milet a po muni ju me i knue selamet e juve po kam deshir me dit se te une nuk po ban

Zero Cool
15-07-14, 16:29
o milet a po muni ju me i knue selamet e juve po kam deshir me dit se te une nuk po ban

Kliko qetu ! (http://www.dardania.biz/vb/upload/showpost.php?p=2291069&postcount=5)

lovely
09-08-14, 20:40
Ku asht tema: Pa cenzure?

Zero Cool
10-08-14, 09:06
Ku asht tema: Pa cenzure?Qetu :P (http://www.dardania.biz/vb/upload/showthread.php?t=32608&highlight=cenzure)

e-uritura
15-09-15, 20:13
Ku ėshtė Makreshi?

premium
16-09-15, 08:13
Ku ėshtė Makreshi?

Makresh ka pak pune kah Siria , urdhro keni diqka porositur ??