PDA

View Full Version : HaiKupid


Kupid
21-03-06, 08:32
besim

jeshile nga gri
shiko fuqi e Zotit
mrekulli jetes
______________________

faith

green replaces grey
observe all God's power
miracle of life


happy spring.

Kupid
23-03-06, 04:35
http://img82.imageshack.us/img82/6748/picture39fc.jpg

once a pretty star
piece of heaven in my hands
did you fall for me?

Kupid
23-03-06, 06:12
Haiku

fjalė e urtė
poezi nga Japoni
art i imėt

Kupid
23-03-06, 07:18
Feet

so big and stinky
perfect punishment for wife
to make her wash them

Kėmbė

sa madhe, cfare era
dėnim perfekt per gruaja
qe ajo me la

Naki
23-03-06, 12:52
I nderuari Kupid,do tė ishte mirė tė na sqaroshė janė kėto vargje tė pėrkthyera,apo janė fjalė tė urta.
Sepse mė duket qė nuk kanė tė bėjnė me poezin,dhe mund ti zhvendosim nė nėn forumin e gjuhėve tė huaja apo nė ndonjė temė tjetėr qė egzistonė pėr Fjalė tė urta.

Pėr mirė kuptim ju faliminderit.

Naki

Kupid
23-03-06, 15:12
Xenofobia

me ni sy ftohte
nuk kupton eshte me rregull
tolerim duhet

naki nderuar, haiku eshte poezi. 5 rrokje ne fillim, 7 ne midis, edhe 5 ne fund. duhet edhe nje fjalle "stinė". ban edhe per ju te shkruani ketu naj haiku. fjale e shkurte, kuptim i madhe.

Xenophobia

with cold eyes you judge
not understanding the rules
tolerance is rare

Kupid
25-03-06, 19:31
nowhere on the map
i know where there is heaven
open arms, let me in.

Kupid
25-03-06, 19:40
I nderuari Kupid, ...

Naki
when you come into this room, you have to say hi, kupid.:tongue:

Kupid
16-04-06, 10:30
nowhere on the map
i know where there is heaven
open arms, let me in.

kjo poezi ka lloj lloj kuptim. deri tash numerova 7 kuptime ndryshe. per sod, ka dy kuptim per feja. happy holidays to all believers of his way.


ps: nuk prishit pune pse ka nje rrokje teper ne fund (5-7-6). nuk mujta me shkurto pa prishje dicka.