PDA

View Full Version : Pytje-protocol ?


Zero Cool
27-03-06, 10:01
A din kush tė mė tregoj qka ėshtė "routing protocol" dhe qka ėshtė "routed protocol" ?

Flm !

airborne
01-05-06, 02:57
"routing protokol" (IGRP, EIGRP, OSPF, BGP,EGP) jane protokole qe i rout-ojne (rrugetojne).. i kapin per veshi "routed protocol" (TCP/IP. IPX/SPX etj) edhe i dergojne andej kah deshirojne "routed protocols" te shkojne.

eshte sikur kur nje djal (routing protocol) i ndihmon plakes (routed protocol) ta kaloj rrugen....