PDA

View Full Version : Koha e lirė.


jadore
03-04-06, 22:24
-Ndihme eeeeeeeee

-- te nderuar miq, shpeshhere ndodh qe gjerat e perditeshme kalojne ne rutine ,,,,keshtu qe te ndrrojme ndonjehere perditeshshmerin ,lypset abmicje ,ide, perkushtrim ,ndjaj aktivitetit qe kemi ne plan , -flas sot per vetveten, ne kete kohe perafersisht gjate 12 oreshit ditor ,kam te lire 3 ore ...me intereson te dij mendimet e juaja -si do te kishit organizuar kete kohe ,(dihet kompjuteri .tv -ja, leximi -shopingu ,shetitjet shume here kalojne ne monotoni..-lipset diqka e re, freski ne perditeshmerin tone ,si te oreganizojme kohen e lire gjate diteve te punes ...)
-prandaj me intereson dhe jam kurreshtare te lexoj mendimet e juaja !!!!!

Murgesha
03-04-06, 22:43
Wow Jador, na i paske hjekė tė gjitha mundėsitė pėr kėshilla tė lehta. Paj e dashur nuk do tė ishte keq qė ti pėrkushtohesh familjes mė tepėr kur ke kohėn e lirė nė dizpozicion. Provo tė bėsh njė marrėveshje pėr t`u argėtuar vetėm me ata. E kam provuar edhe vetė dhe mė kanė dalė shpesh disa momente tė paharruarra.

Murgesha!

vjeshta
03-04-06, 22:44
Pershendetje per temen Jador!

Nuk e paskana dite qe qenka edhe problem me pas ore te lira.Ateher me vjen mire qe nuk paskna ore te lira :confused:

Me fal qe nuk munda te te ndihmoj .

Vjeshta

jadore
03-04-06, 22:52
--ok -ju faliminderit ,per pergjigjet
( nuk e di pse pata pershtypje qe askush nuk do te inkuadrohet -hahaha)

-jane kshilla shume te arsyeshme .sa i lexova ...

ideja ishte keshtu :
,-qe thjeshte nje orar te caktuar gjate dites te ja kushtojme vetevetit -ne sherbim te vetevetit -cili aktivitet do te sillte tek ne ndryshime ne perditshmerin tone ....

jadore
03-04-06, 22:59
--- nuk e di pse ne pamundesi te ideve tjera, me eshte tekur te mesoj lojen e Golfit ( kam provuar disa here te luaj , megjithate, prap mendoi qe eshte "sport monoton "......
- se me qka tjeter te mirrem ne kete interval kohor .......????

Murgesha
03-04-06, 23:05
--- nuk e di pse ne pamundesi te ideve tjera, me eshte tekur te mesoj lojen e Golfit ( kam provuar disa here te luaj , megjithate, prap mendoi qe eshte "sport monoton "......
- se me qka tjeter te mirrem ne kete interval kohor .......????

Provo tė mirresh me bodybulding ndoshta tė largohet monotonia.

vjeshta
03-04-06, 23:06
--- nuk e di pse ne pamundesi te ideve tjera, me eshte tekur te mesoj lojen e Golfit ( kam provuar disa here te luaj , megjithate, prap mendoi qe eshte "sport monoton "......
- se me qka tjeter te mirrem ne kete interval kohor .......????

Merru me Palester ,qe hyne vetem ne sherbimin tuaj ,apo edhe me Karate ,qe hyne ne sherbim te vetes dhe te tjereve :biggrin:

jadore
03-04-06, 23:09
Provo tė mirresh me bodybulding ndoshta tė largohet monotonia.

...hm !!!!
--nje sport qe nuk e preferoj as tek meshkujt, lere me per femrat, apo tek vetvetja !!!!!

Murgesha
03-04-06, 23:20
...hm !!!!
--nje sport qe nuk e preferoj as tek meshkujt, lere me per femrat, apo tek vetvetja !!!!!

Ke provuar tė luajsh ndonjėherė Bowling, mė fal po nuk di si i thonė shqip. :frown:

jadore
03-04-06, 23:25
Ke provuar tė luajsh ndonjėherė Bowling, mė fal po nuk di si i thonė shqip. :frown:

--po !! -dhe eshte shume loje zbavitese ...( nje ide shume e mire ..)
(gjimnone te pas kesaj loje ditet pasuese nuk mundet te leviz nga kalljet e muskujve te gjymtyreve te pjeses se majte te trupit -hahaha -jam e mengjer .- shifet qe nje nuk e mbaje ne menyre kontinuale aktivitetin....).

Murgesha
03-04-06, 23:29
--po !! -dhe eshte shume loje zbavitese ...( nje ide shume e mire ..)
(gjimnone te pas kesaj loje ditet pasuese nuk mundet te leviz nga kalljet e muskujve te gjymtyreve te pjeses se majte te trupit -hahaha -jam e mengjer .- shifet qe nje nuk e mbaje ne menyre kontinuale aktivitetin....).

Wow mė vie mirė qė mė nė fund ja dola me tė dhėnė njė ide tė mirė.

Ti paske kaluar mė lehtė, vetėm me ndezje tė muskujve. Kurse mua mė ėshtė dashtė tė operoj dorėn e djathtė shkaktar Bowling, e tani nuk mundem mė tė luaj se unė jam e djathtė. :biggrin:

Reana
03-04-06, 23:37
Wow mė vie mirė qė mė nė fund ja dola me tė dhėnė njė ide tė mirė.

Ti paske kaluar mė lehtė, vetėm me ndezje tė muskujve. Kurse mua mė ėshtė dashtė tė operoj dorėn e djathtė shkaktar Bowling, e tani nuk mundem mė tė luaj se unė jam e djathtė. :biggrin:

hahahhahahah....fort po ja dashke te miren J'adore-it...hahhahaha....

jadore
03-04-06, 23:41
hahahhahahah....fort po ja dashke te miren J'adore-it...hahhahaha....
-....jo mori Reana -e kuptoj Murgeshen, shume mire ..shifet qe ka ambicje e talent , edhe perkushtim me shume se une (..ani ka ndodh deri te intervenimi kirurgjik -se une fatmiresisht, perfundoja vetem, me 5-6 dite e pa levizshme ..hahahahha)

Domira
03-04-06, 23:42
Eshte ide shume e mire qe njeriu te mendoje per vete nja tre ore ne dite. Mirepo per fat te keq rralle i kushtojme kujdes vehtes. Jane rrethanat e ndryshme qe na imponojne te mos mirremi me vehten shume shpesh.Megjithate ndonjere rralle edhe e bejme kete.
Per ty Jador mbasi ke deshire ti kushtohesh vehtes qe eshte gje shume e mire, mendoj se nje shetitje deri ne parkun apo malin me te afert dhe kafja ne restorant ne ajer te paster me nje liber xhepi argetues eshte nje relaksim i mire per shpirtin e njeriut.
Ose, thjeshte nje shtitje spontane dyqaneve, pa ndonje qellim te caktuar, mandej nje pije freskuese ne kaferine e afert, pastaj eventualisht vizita ndonje biblioteke te cilen ndoshta nuk e ke vizituar me vite, ose nje film ne kinema fare vete nuk jane ide te pamira mendoj une.
Edhe fitnesi eshte nje zgjidhje shume e mire per relaksim.
Besoj qe do te pelqeje ndonje nga idete e mia Jador.

Reana
03-04-06, 23:46
-....jo mori Reana -e kuptoj Murgeshen, shume mire ..shifet qe ka ambicje e talent , edhe perkushtim me shume se une (..ani ka ndodh deri te intervenimi kirurgjik -se une fatmiresisht, perfundoja vetem, me 5-6 dite e pa levizshme ..hahahahha)

Murgeshen e kam moter me te madhe, a nuk e din a:tongue: !!!
bile edhe me rrah ajo ty, une e perkrahi, qy ti niher:tongue: :wink:

jadore
03-04-06, 23:46
... te faliminderit Domira
qe te gjitha jane shume ide te qelluara .....-po mundohem te percaktohem ne nje .

Murgesha
03-04-06, 23:47
-....jo mori Reana -e kuptoj Murgeshen, shume mire ..shifet qe ka ambicje e talent , edhe perkushtim me shume se une (..ani ka ndodh deri te intervenimi kirurgjik -se une fatmiresisht, perfundoja vetem, me 5-6 dite e pa levizshme ..hahahahha)

Shumė e vėrtetė ėshtė Jador se e kam pas marrė me pasion tė madh me luajtė Bowling.

Po nėse ke frigėn e ndezjes sė muskujve atėherė tė propozoj qė t`i pėrkushtohesh vetvetes gjatė kohės sė lirė.
E kėtė mund ta bėjsh me njė dush tė mirė, pak dashuri dhe pjesėn tjetėr meditim. Besoj se do tė ndjehesh shumė mirė pastaj.

Murgesha
03-04-06, 23:49
Murgeshen e kam moter me te madhe, a nuk e din a:tongue: !!!
bile edhe me rrah ajo ty, une e perkrahi, qy ti niher:tongue: :wink:

Reanė mė dha njė mendim tė shkėlqyer.

Jador si tė duash dalim unė dhe ti nė ring. Kuptohet nėse na pėrshtatet orari i kohės sė lirė. :biggrin:

Reana
03-04-06, 23:57
Reanė mė dha njė mendim tė shkėlqyer.

Jador si tė duash dalim unė dhe ti nė ring. Kuptohet nėse na pėrshtatet orari i kohės sė lirė. :biggrin:

hahhahaha...a kini doreza bile???
(e sa i perket duelit, dihet per kend votoj:wink: )!!!

Domira
04-04-06, 00:01
Plaqit ju ho hahahhahahahaaaa

jadore
04-04-06, 00:03
hahhahaha...a kini doreza bile???
(e sa i perket duelit, dihet per kend votoj:wink: )!!!

wow -ftes duelesh !!!( hahahahaha)
--Reana -edhe une si "rivale" votoj dhe anoj per Murgeshen -ftesen e anuloj per te vetmin qellim ,qe jam pacifiste e per betuar -edhe ndeshjet miqesore i anuloj - a ju thash mori qe sa here, qe i urrej sportet luftarake -kqyri keto -hahaha)

LOJETARI
04-04-06, 15:14
O Jador, a nuk e sheh se keto motrat vetem te keqen ta duan ?Degjo nje keshille edhe nga "vellau " :
Tento te gjesh nje bukurosh qe do te perkujdesej per qenin tende ,nje tjeter edhe ma bukurosh qe do ta pastronte auton dhe banesen,nje tjeter te te gatuaj dicka dhe thirrna edhe neve ne darke te diskutojme punet e botes se na u prishen gishtat ne testature .hahahahahah.....

halla e madhe
04-04-06, 18:20
Jador_nese e shef qe monotonia te kaplon, eja te lutem nje dite tek une t'i pastrojme dritaret se bashku...e shef menjehere sa e cmuar dhe produktive eshte nje dite e ytja se nje dite pastrim i dritareve..hajt moj se po mahitem..me ne fund si befasi te kisha gatu nje pite me lakna si shperblim..hahahah..qe pra ishte kjo nje ide e imja qe ta largoj monotonine per pak caste:biggrin:
Te pershendet:hallushja

jadore
04-04-06, 19:22
O Jador, a nuk e sheh se keto motrat vetem te keqen ta duan ?Degjo nje keshille edhe nga "vellau " :
Tento te gjesh nje bukurosh qe do te perkujdesej per qenin tende ,nje tjeter edhe ma bukurosh qe do ta pastronte auton dhe banesen,nje tjeter te te gatuaj dicka dhe thirrna edhe neve ne darke te diskutojme punet e botes se na u prishen gishtat ne testature .hahahahahah.....

....Te flm i qmuari vella "Lojtar",,,, -ishte nje ide e mire si te angazhohem ne kete 3 orshin e lire te nje dite ...pse jo, buke e kryp e zemer "edhe jeni, gjithe te ftuare ....( me dergoni adresat te shepndaj ftessat -hahahahaha-per orarin e njejte te kohes se lire , bejme kompromise,nje faktor vetem te dihet qe ne fillim -eshte kohe e limituar vetem 3 ore perafersisht -mendon qe te gjithe ne se bashku reth kesaj sofre , ne kete limitim kohor i "zgjidhim dertet e dynjas??????-nuk jap kohe shtes-hahahahahaha)

“(..........nese do te dinte ky Zeusi im ,te lexonte do te "ndihej i injoruar ",-me mire se une ka gjetur iden se si te kaloj kohen ,.........edhe te gjithe ata "bukurosha " qe me propozove ti angazhoj -ncuk, jo veper humane per nje gjini si e imja -i arrij vete ti kryj te gjitha keto, ne ate 19 oreshin ditor te mbi ngarkuar ---hahahahahahahaha)

jadore
04-04-06, 20:04
Jador_nese e shef qe monotonia te kaplon, eja te lutem nje dite tek une t'i pastrojme dritaret se bashku...e shef menjehere sa e cmuar dhe produktive eshte nje dite e ytja se nje dite pastrim i dritareve..hajt moj se po mahitem..me ne fund si befasi te kisha gatu nje pite me lakna si shperblim..hahahah..qe pra ishte kjo nje ide e imja qe ta largoj monotonine per pak caste:biggrin:
Te pershendet:hallushja

-Halla e madhe faliminderit per ftese dhe ide ---pse jo !! nje aktivitet i shume anshem eshte dhe ajo pune ...

( wow te faliminderit per befasine -mu duk me te vertet si te kisha henger ushqimin tim te preferuar --befasom gjithmone ne kete menyre , ! edhe mire gatuajne te gjitha hallat -duar te lumshin ......-kur te vij, heren tjeter tek ti..??? e leme nje here ne dy jave, apo pastron me shpesh ti dritaret !!!!)

Domira
06-04-06, 20:40
Jador a na thua se si i kalove sot tri oret tua e nderuar:biggrin:

jadore
06-04-06, 22:31
Jador a na thua se si i kalove sot tri oret tua e nderuar:biggrin:
... qe te jem e sinqerte me duhet te tregoj si vijon ...
..ishin tri ore te mrekullueshme ne terease ,nen shkelqimin e djellit pranverore ,me maske trangujsh ne fetyre , manikyre, nje tase caffe, dhe nen tingujt e magjishem te te kenduarit live te Shakires ( kenge e derguar nga nje shok virtual -e pastaj pseudo moralistet thone nuk egsiston miqesija !!!!!)-me te vertet ishte nje 3 oresh relaksues ( ja vlen ) por jo dhe shume aktive .. ( tash po mendohem si te organizoj te nesrmen......) ... me duhet te raportoj qdo dite apo ?????

Murgesha
06-04-06, 23:07
Po e nderuar patjetėr, mbasi na ke kėrkuar kėshilla duhet edhe tė na njoftojsh.
Sot pėr fillim se paske kaluar keq e tė shofim ditėve tjera. :wink:

fuli_88
06-04-06, 23:36
prej atyre 3 oreve 1e 30 minuta lexo nej sen ma mire e tjerat rri ne taras duke degjuar muzik hehehehehh :biggrin:

Luana
07-04-06, 22:33
Une kohen e lire e kaloj duke ecen ne kembe neper park dhe kur jam ne shtepi rri ne banjo nga 30 minuta relaksohem me muzik dhe lexoj libra ose shikoj ndonji film qe me pelqen shume ......:tongue:

Aga Syl
08-04-06, 15:02
Une valla kohen e lire e kaloje prane oxhakut.tu pi duhan me llulle.
njera grue, me jepe me hanger, e tjtra me ledhaton:kenaqesi.
hahaha...lume per mu.

:cool: Te jetojme sa malet.

Arb
08-04-06, 16:03
Une valla kohen e lire e kaloje prane oxhakut.tu pi duhan me llulle.
njera grue, me jepe me hanger, e tjtra me ledhaton:kenaqesi.
hahaha...lume per mu.

:cool: Te jetojme sa malet.

Nxehte e paske o Aga Syle... Zoti t'ndihmofte!

Aga Syl
08-04-06, 16:20
Flm.Arb qka me ba kesaj i thone jete.

jadore
08-04-06, 20:04
prej atyre 3 oreve 1e 30 minuta lexo nej sen ma mire e tjerat rri ne taras duke degjuar muzik hehehehehh :biggrin:
.
...flm " fuli _88", eshte nje keshille shume e mire ,...edhe me duhet ta detyroj veteveten te lexoj ,,sepse nga leximi .......(siq dime nga mesuesit dhe shkolla )te hapen horizontet vetem ......(apo bre!!!) ..e sa per ate 1,5 oreshin tjeter te mbetur ...po mendohem e po mendohem.............

jadore
08-04-06, 20:09
Une kohen e lire e kaloj duke ecen ne kembe neper park dhe kur jam ne shtepi rri ne banjo nga 30 minuta relaksohem me muzik dhe lexoj libra ose shikoj ndonji film qe me pelqen shume ......:tongue:

... eshte nje ide fenomenale Luana

( megjithate mendoi te praktikohet rregullisht qdo dite kalon pak ne .....(monotoniiiiiiii)
..... po mendohu de ,Luana ...ka me siguri dhe aktivitete tjera , se si te kalohet koha e lire.......... ( ndihmome mori ...)

jadore
08-04-06, 20:11
Une valla kohen e lire e kaloje prane oxhakut.tu pi duhan me llulle.
njera grue, me jepe me hanger, e tjtra me ledhaton:kenaqesi.
hahaha...lume per mu.

:cool: Te jetojme sa malet.

....AGA Syl!!
.... a ishte kjo nje ide, qe se si dhe une te kaloj kohen e lire ,apo ???

GURI SYLAJ
14-04-06, 07:57
Kohen e lire e kaloj duke i bere punet e shtepise.Kush ka nge ,shtjen rruza ne pe..........

Murgesha
14-04-06, 16:07
Kohen e lire e kaloj duke i bere punet e shtepise.Kush ka nge ,shtjen rruza ne pe..........

A po ta dijnė pėr nderė, apo po tė thonė kurgjo ske bėrė tėrė ditėn, pos qė ke shtirė rruza nė pe??

lazdrani
15-04-06, 11:48
Ne kuzhine sot:wink:

Diana007
25-04-06, 17:01
Po rri edhe ndonjeher ne net , por rrall shum

jadore
10-09-06, 19:34
... hm , vertet vetem te" pa kohet" ja dine vleret e dhe domethenjen e kohes se lire ,( kete po e vertetoj sot ..)

Guri i madh
10-09-06, 20:18
kohen e lir e kaloj po momentalisht jam ne kohen e lir ne internet ahh neser qenka e HANE dit baksuz po edhe e merkurja zoti hajr e baft

Luana
12-09-06, 23:42
Kohen e lire e kaloj ne shopping ( tu ble tesha ) e fika shtepin :rolleyes: :biggrin: :frown:

rafet llapjani
12-09-06, 23:48
Ne kohen e lire luj pitpidak me xhanarin aghaghaghaghaghaghhagaghaghaghgh

ZeShKaNee
14-09-06, 17:13
Kohen e lire e kaloj te motra ime :D

jadore
28-09-06, 21:51
-Ndihme eeeeeeeee

-- te nderuar miq, shpeshhere ndodh qe gjerat e perditeshme kalojne ne rutine ,,,,keshtu qe te ndrrojme ndonjehere perditeshshmerin ,lypset abmicje ,ide, perkushtrim ,ndjaj aktivitetit qe kemi ne plan , -flas sot per vetveten, ne kete kohe perafersisht gjate 12 oreshit ditor ,kam te lire 3 ore ...me intereson te dij mendimet e juaja -si do te kishit organizuar kete kohe ,(dihet kompjuteri .tv -ja, leximi -shopingu ,shetitjet shume here kalojne ne monotoni..-lipset diqka e re, freski ne perditeshmerin tone ,si te oreganizojme kohen e lire gjate diteve te punes ...)
-prandaj me intereson dhe jam kurreshtare te lexoj mendimet e juaja !!!!!hm ... (kete te mire kane mendimet qe postohen ) ..shofim transformimet tek koha qe kalon , vetevetja etj .....
...iku (bashke me eren , hahah)dhe ai komoditet ditor ...tri oret te lira ...!!tash si duket duhet te kerkoj prap ndihmeeeee si te organizoj ne intervalin ditor 3 ore te lira ........( lux per tempt e kohes moderne qe jetojme ...apo????

...ok .. me shprese (hahaha) qe "ditet e vjetra " prap do kthehen ( kete here veq duhet te jem e pregatitur me heret ) ..idet e juaja (sypozimet) .....qfare shije ka koha e lire ....??..(sipas jush)

Virti
17-05-07, 02:31
sallamadi :cool:

ssara
17-05-07, 03:09
Kur me nevojitet.............

Dreni30
29-03-08, 11:09
Nuk kam edhe aq shume kohe te lire, por me se shumti e shfrytezoj kete kohe ne forum.

Agolli
30-06-08, 12:19
Koha e lire..kushton shtrejte :biggrin:

Breshka
01-07-08, 00:06
Koha e lire..kushton shtrejte :biggrin:

o Agoll shko n'pazar te shtunav edhe te dileve eshte e lir :tongue:

Qika^Me^Kule
22-12-09, 21:29
Kohen e fundit me pak kam pas kohe te lir , arsyeja qe tani esht fundviti e pun me teper,,, e prej te Donnerstag kam me shum koh.. e kaloj me teper ne pc...

jadore
22-12-09, 22:49
-Ndihme eeeeeeeee

-- te nderuar miq, shpeshhere ndodh qe gjerat e perditeshme kalojne ne rutine ,,,,keshtu qe te ndrrojme ndonjehere perditeshshmerin ,lypset abmicje ,ide, perkushtrim ,ndjaj aktivitetit qe kemi ne plan , -flas sot per vetveten, ne kete kohe perafersisht gjate 12 oreshit ditor ,kam te lire 3 ore ...me intereson te dij mendimet e juaja -si do te kishit organizuar kete kohe ,(dihet kompjuteri .tv -ja, leximi -shopingu ,shetitjet shume here kalojne ne monotoni..-lipset diqka e re, freski ne perditeshmerin tone ,si te oreganizojme kohen e lire gjate diteve te punes ...)
-prandaj me intereson dhe jam kurreshtare te lexoj mendimet e juaja !!!!!

ah, kohe o kohe...
momental ndihem e tej kenaqur nese gjej kohe te flej 6 ore ne dite ..

Estella
23-12-09, 18:04
kOHE E LIRE VETEM KR TKAM PUSHIM.....

Agolli
23-12-09, 18:11
Me jap gjasa t'a analizoje kohen e zene, qysh e tek , sende e vende.

DEA
23-12-09, 23:11
Kam pasion kuzhinen- gatimin, andaj kne kohen e lire gjithmon ekxperimentoj diqka ne kuzhine, dhe gjithmon reszultatet jane fenomenale:wink:

Agolli
24-12-09, 00:33
Dea, ēa na ke pregaditen per sonte, qe ka fare pasuli dhe speca turshi me prit se erdha.. :biggrin:

LuLjaa
24-12-09, 00:51
Neser t'lir e kam dhe du me shku te dajt :P

DEA
24-12-09, 20:43
Dea, ēa na ke pregaditen per sonte, qe ka fare pasuli dhe speca turshi me prit se erdha.. :biggrin:

pasul me speca turshi, pa ndejt une ne kuzhine hiq bohen, vetem leshoje ekspresin dhe futja gjume.....

e_martumja
24-12-09, 20:50
Kam pasion kuzhinen- gatimin, andaj kne kohen e lire gjithmon ekxperimentoj diqka ne kuzhine, dhe gjithmon reszultatet jane fenomenale:wink:Pa kerku nuk besojme ! :biggrin:

DEA
24-12-09, 21:04
Pa kerku nuk besojme ! :biggrin:

veq me post n“ti qofsha...:wink:

e_martumja
24-12-09, 21:07
veq me post n“ti qofsha...:wink:Nuk foli dy her adresen ta jap meniher :biggrin: Kujdes qeshtu tu fol nje hof me njonen buket lulash ne shpi ja pata qu ahahhahahaa

shfletuesi_
24-12-09, 21:21
Nuk foli dy her adresen ta jap meniher :biggrin: Kujdes qeshtu tu fol nje hof me njonen buket lulash ne shpi ja pata qu ahahhahahaa


Edhe une qeso qe s'flasin 2 here po me 1 here e gjejn adresen po kerkoj :) hahahahahhahahha :biggrin:

Agolli
25-12-09, 12:57
U k'naqa me kohen e lire, per kater dite te lira qe mu kane mundesuar do i ndrroj 14 vende asi ambiente te nxehta...:biggrin:
Deri me sot, arrita ne shifren 6-shte :tongue: