PDA

View Full Version : Shqipet nga Kosova


Bond
17-04-06, 00:19
Chat :: Shqipet nga Kosova mblidhen tek #dardania (http://www.albasoul.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1887&mode=thread&order=0)
Postuar nga: Albo
http://www.albasoul.com/images/topics/chat.gif (http://www.albasoul.com/modules.php?op=modload&name=Search&file=index&action=search&overview=1&active_stories=1&stories_topics%5B0%5D=17) Shqipet nga Kosova mblidhen tek #dardania

Tė gjithė vizitorėt tanė janė tė ftuar qė tė bisedojnė nė ēdo orė tė ditės nė dhomėn mė tė re tė bisedimit tė hapur nė rrjetin tonė tė IRC, dhomėn #dardania (http://chat.albasoul.com/index.php?dhoma=dardania). Kjo dhomė mbledh shqiptarė nga Kosova dhe mbarė bota dhe ka njė pjesmarrje tė madhe nė ēdo orė tė ditės. Kjo dhomė u hap falė bashkėpunimit tė Albasoul.com dhe Dardania.de qė janė edhe dy nga komunitet shqiptare mė tė mėdha dhe mė tė vjetra nė Internet. Ajo qė na gėzon ėshtė fakti se tė paktėn nė Internet, shqiptarėt nuk janė mė tė ndarė nga njėri-tjetri.

Sa herė qė vizitoni Albasoul, mos harroni tė hyni edhe nė kanalin #dardania (http://chat.albasoul.com/index.php?dhoma=dardania) duke klikuar nga menuja vertikale ne tė djathtė. Ata qė pėrdorin mirc pėr tu lidhur me rrjetin, mund te lidhen nė ēdo kohė me /server irc.takohu.com dhe pastaj te hyjnė nė kanal /join #dardania


Ju urojmė mirėseardhjen nė rrjetin tonė tė IRC shqipeve nga Kosova.

Stafi i Albasoul

Zero_Cool
19-04-06, 12:52
Vertete mire mu mbledh Shqipet nje here bashk :cool: