PDA

View Full Version : Edona Llalloshi ndahet nga burri


Dilaver
22-04-06, 16:18
Edona Llalloshi ndahet nga burri
Milot Hasimja

Kėngėtarja Edona Llalloshi ka pranuar ndarjen nga burri. Ajo ka thėnė se ėshtė munduar ta mbajė martesėn, por fati i saj ishte qė tė ndahen.
Gati njė vit mė parė ajo shkėlqente sepse ditėn e martesės e konsideronte si ditėn mė tė lumtur nė jetėn e saj.
Dje, zeri i saj tingėllonte pikėllueshėm ndonėse ende mbahej e fortė. Kėngėtarja 26 vjecare, Edona Llalloshi ka pranuar se ėshtė ndarė nga bashkėshorti.
Vitin e kaluar ajo kishte organizuar njė dasmė e cila i pėrngjante atyre tė Hollywodit – me qindra mysafirė tė ftuar dhe tė rrethakuar me dhjetra media tė shkruara dhe elektronike.
Festa kishte filluar para shtepisė sė saj nė Prishtinė, pėr tė vazhduar mė pas nė qytetin e Dardanės dhe pėr t’iu kthyer sėrish nė Prishtinė, nė Hotel Grand, ku u mbajt solemniteti kryesor.
Sot gjendja e saj ka ndryshuar rrėnjėsisht.
”Me njė keqardhje tė sinqertė dhe me njė dhimbje shumė tė madhe e pranoj ndarjen nga burri” konfirmoi Edona Llalloshi.
Me njė zė pak sa tė shterrur Edona shprehet se ėshtė munduar ta ruajė lidhjen bashkėshortore dhe thot se pėr kėtė ”kishte luftuar shumė kohė”.
”Jam munduar ta mbaj martesėn. Nuk na ka shkuar, edhe kam vendos me u nda”, thot Edona pėrmes telefonit.
Ajo u shpreh se fati i saj ishte qė ajo tė ndahet ndėrsa nuk ishte nė disponim tė flasė nėse do tė pauzojė nga kėnga pėr njė kohė.
”Fati im ka qenė kėshtu: pėr momentin nuk mund tė flas mė shumė”, thot Edona shkurt, duke mos treguar shkakun e ndarjes nga bashkėshorti.
Martesa e saj dukej si ajo e ėndrrave. Nė ditėn e martesės, me siguri se shum vajza ia kan pasur lakmi lumturisė sė kėngėtares sė bukur, e cila ishte bėrė e njohur me hitet e saja ”Simpatia ”, ”Djali i Kosovės”, ”Borxhi i dashurisė”, ”Pikė nė zemėr” etj.
Por, fati nė martesė nuk kishte qenė nė anėn e saj.
Dashuria i ka mbet borxh Edonės.

doGzona
22-04-06, 16:56
Me vie keq per te.

I uroje fat ne te ardhmen.

Reana
22-04-06, 17:21
Edona Llalloshi ndahet nga burri
Milot Hasimja

Kėngėtarja Edona Llalloshi ka pranuar ndarjen nga burri. Ajo ka thėnė se ėshtė munduar ta mbajė martesėn, por fati i saj ishte qė tė ndahen.
Gati njė vit mė parė ajo shkėlqente sepse ditėn e martesės e konsideronte si ditėn mė tė lumtur nė jetėn e saj.
Dje, zeri i saj tingėllonte pikėllueshėm ndonėse ende mbahej e fortė. Kėngėtarja 26 vjecare, Edona Llalloshi ka pranuar se ėshtė ndarė nga bashkėshorti.
Vitin e kaluar ajo kishte organizuar njė dasmė e cila i pėrngjante atyre tė Hollywodit – me qindra mysafirė tė ftuar dhe tė rrethakuar me dhjetra media tė shkruara dhe elektronike.
Festa kishte filluar para shtepisė sė saj nė Prishtinė, pėr tė vazhduar mė pas nė qytetin e Dardanės dhe pėr t’iu kthyer sėrish nė Prishtinė, nė Hotel Grand, ku u mbajt solemniteti kryesor.
Sot gjendja e saj ka ndryshuar rrėnjėsisht.
”Me njė keqardhje tė sinqertė dhe me njė dhimbje shumė tė madhe e pranoj ndarjen nga burri” konfirmoi Edona Llalloshi.
Me njė zė pak sa tė shterrur Edona shprehet se ėshtė munduar ta ruajė lidhjen bashkėshortore dhe thot se pėr kėtė ”kishte luftuar shumė kohė”.
”Jam munduar ta mbaj martesėn. Nuk na ka shkuar, edhe kam vendos me u nda”, thot Edona pėrmes telefonit.
Ajo u shpreh se fati i saj ishte qė ajo tė ndahet ndėrsa nuk ishte nė disponim tė flasė nėse do tė pauzojė nga kėnga pėr njė kohė.
”Fati im ka qenė kėshtu: pėr momentin nuk mund tė flas mė shumė”, thot Edona shkurt, duke mos treguar shkakun e ndarjes nga bashkėshorti.
Martesa e saj dukej si ajo e ėndrrave. Nė ditėn e martesės, me siguri se shum vajza ia kan pasur lakmi lumturisė sė kėngėtares sė bukur, e cila ishte bėrė e njohur me hitet e saja ”Simpatia ”, ”Djali i Kosovės”, ”Borxhi i dashurisė”, ”Pikė nė zemėr” etj.
Por, fati nė martesė nuk kishte qenė nė anėn e saj.
Dashuria i ka mbet borxh Edonės.


hmmmmm....
po dasma si ne Holivud, edhe jeta si ne Holivud...shkurorezimi eshte fort ne MODE tek holivudianet!!!

Mendoj se secilen here kur partneret nuk arrijne te mbajne jeten e tyre private/intime LARG syve/vesheve te gjithe Botes, eshte me veshtire te ruhen raportet mes tyre. Jeta private, pamarreparasysh se a behet fjale per persona publike apo kretejtesisht te rendomte, do te duhej te ruhet ne intimitetin e mjedisit familjar. Laryshite dramatike publike te cilat me teper shfrytezohen per dobi komerciale, kane zakonisht efekt negativ ne jeten personale te te involvuarve!

laliloli
22-04-06, 19:48
hmmmmm....
po dasma si ne Holivud, edhe jeta si ne Holivud...shkurorezimi eshte fort ne MODE tek holivudianet!!!

Mendoj se secilen here kur partneret nuk arrijne te mbajne jeten e tyre private/intime LARG syve/vesheve te gjithe Botes, eshte me veshtire te ruhen raportet mes tyre. Jeta private, pamarreparasysh se a behet fjale per persona publike apo kretejtesisht te rendomte, do te duhej te ruhet ne intimitetin e mjedisit familjar. Laryshite dramatike publike te cilat me teper shfrytezohen per dobi komerciale, kane zakonisht efekt negativ ne jeten personale te te involvuarve!


A ka dikush qer ben jeten intime ne sy dhe veshe te botes???:biggrin: :biggrin: :biggrin:

Arb
22-04-06, 19:49
Eh, e paska pa zmadhu madheshtine e ish-lidhjes se saj. Osht dasht me e marr ma larg zemres, e jo me tregu shkelqimin e rreme te lidhjes se saj.

Ajo qe iu paska dok bull, i paska dal mize...

O ska gjo prej dyshnise more!

Murgesha
22-04-06, 19:53
Spaska mbet tjetėr pos me i dėshiru fat nė martesėn e dytė.

Drinni
22-04-06, 20:30
Vertet po me vijka keq per Edonen, e takova Rastesisht kur udhtonte per Zvicerr njeher(tyne here,dhe shkelqente nga gezimi, po ani se s'qenka ba kiameti, aiiii s'eshte as e para as e mrama.
:wink:

Drinni
22-04-06, 20:31
Spaska mbet tjetėr pos me i dėshiru fat nė martesėn e dytė.
A veq nje martes deri sot e paska pas a ?

jadore
22-04-06, 23:29
.....kush eshte more tash kjo Edona Llalloshi?!!!(vip-a....nuk ma merr mendja qe ajo me njeh qe te mirrem edhe une me te ....!!!forumiste (garant,nuk eshte apo ??)hahahahaha...)po derte kemi ne njerzit e shkrete...

Reana
23-04-06, 01:02
A ka dikush qer ben jeten intime ne sy dhe veshe te botes???:biggrin: :biggrin:

Tybe Lali nese me intimitet nenkupton VETEM seksin, atehere mund te them se ke te drejte:biggrin: :cool: !!!

xeli
24-04-06, 04:23
edona mos u morzitni ,e re jeni
gjani burra sa te doni
ka me shumic edhe lir jan/

K1nG_BanDo
24-04-06, 05:21
Ehh em ju than Un juve se un ja e kom nda nga burri ja kesh ka baj vetmbytje .. ju sem besoni .. kshtu qe mbetet te shifeni darsmen e dyt.. te Edona Llaloshit, hapni Syt Mir edhe kqyrne dhendrrin (aj jam Un) :wink:

TONINO
24-04-06, 13:59
Ja shfajcari ja Prishtin qy, ma shum ne Aeroplana se sa ne banes, qeshtu kur te msohet me marr microfonin shpesh ne goj, e ne CH jakish pas ndalu microfonin aj Shuki a qysh mullarin e par emrin, Une mendoj se mir ja ka bo Edona, ku qohet jeta me at Kali, nuk kan pas aspak perputhshmeri.

Une kam ndegju qe Shuki e kish leshu Edonen kinse pse aja ska vesh kurr Funa, edhe edhe bile as komt sja kish pas pa i shkreti kurr. Hajd Edon se ta gjon ty baba naj komb tjeter..

Gentiani
24-04-06, 19:29
duke i dėshiruar ta kalojė sa mė lehtė edhe kėtė peripeti tė jetės, e pėrshėndes me kėngėn e saj "Mėkat i ėmbėl ėshtė dashuria" :smile: :wink:

halla e madhe
24-04-06, 20:33
Edones i uroj fat ne jete...nuk eshte kurrfare tragjedije,ju kane ndodhe shtepive me oxhake e tradita te ju leshohet bija e nuk ka kersit kjameti.Nje fjale e vjeter nga populli:_"Me mire KIC nje dite se kic_kic perdite"!!!

adhuruesi
27-04-06, 10:42
Mua sinqerisht me vjen gjynah po qka me bo tash .
Shnosh Edon se e gjen nje me te more se Shuka .
Telashet e yjeve
Edona ndahet nga burri

Kėngėtarja Edona Llalloshi ka pranuar ndarjen nga burri. Thotė se ėshtė munduar ta mbajė martesėn, por fati i saj ishte qė ata tė ndahen.

http://rugova.net/Vip_art/edona.1.jpgGati njė vit mė parė ajo shkėlqente sepse ditėn e martesės e konsideronte si ditėn mė tė lumtur nė jetėn e saj. Tani zėri i saj tingėllon pikėllueshėm! Kėngėtarja 26 vjeēare, Edona Llalloshi ka pranuar se ėshtė ndarė nga bashkėshorti. Vitin e kaluar ajo kishte organizuar njė dasmė e cila i pėrngjante atyre tė Hollywoodit - me qindra mysafirė tė ftuar dhe tė rrethakuar me dhjetėra media tė shkruara dhe elektronike. Festa kishte filluar para shtėpisė sė saj nė Prishtinė, pėr tė vazhduar mė pas nė qytetin e Dardanės dhe pėr t'iu kthyer sėrish nė Prishtinė, nė Hotel Grand, ku u mbajt solemniteti kryesor. Sot, gjendja ka ndryshuar rrėnjėsisht. "Me njė keqardhje tė sinqertė dhe me njė dhimbje shumė tė madhe e pranoj ndarjen nga burri", konfirmoi Edona Llalloshi pėr Express. Me njė zė paksa tė shterur, Edona shprehet se ėshtė munduar ta ruajė lidhjen bashkėshortore dhe thotė se pėr kėtė "kishte luftuar shumė kohė". "Jam munduar ta mbaj martesėn. Nuk na ka shkuar, edhe kam vendosė me u nda", tha Edona pėrmes telefonit. Ajo u shpreh se fati i saj ishte qė ajo tė ndahet ndėrsa nuk ishte nė disponim tė flasė nėse do tė pauzojė nga kėnga pėr njė kohė. "Fati im ka qenė kėshtu. Pėr momentin nuk mund tė flas mė shumė", tha Edona shkurt pėr Express, duke mos treguar shkakun e ndarjes nga bashkėshorti. Martesa e saj dukej si ajo e ėndrrave. Nė ditėn e martesės, me siguri se shumė vajza ia kanė pasur lakmi lumturisė sė kėngėtares sė bukur, e cila ishte bėrė shumė e njohur me hitet e saja "Simpatia", "Djali i Kosovės", "Borxhi i Dashurisė", "Pikė nė zemėr". Por, fati nė martesė nuk kishte qenė nė anėn e saj. Dashuria i ka mbetur borxh Edonės.
express arte

Dijedoni
30-04-06, 18:12
Tungjatjeta,tė gjithėve.Pėr Edonen kam respekt tė posaēėm dhe ėshtė personaliteti mė i ēmuar pėr mua.Ka vokal tė lartė,veshet shumė me shije dhe ka dinjitet.Tė drejten me fol,Shuki nga Busavata(fshat qė e kam vizituar me njė jeep 4x4 e memzi ia dolėm,xhungėll,e katunarėt e Busavatės ishim komplet psikopata,)nuk e meriton Edonen,Se Edona ėshtė princezė e Shuki ėshtė nj katunar qė mendon se ėshtė bo dikushi,me njė pallto tė rryptė e me ca para nė banjkė.edjhe e tregoi veten se eshte kurrkushi.Shpirti i krijusit nuk mund tė lidhet nė banesė tė Zvicrės,vėrtetė Zvicra ėshtė e bukur por jetėn e bėjnė njerzit.
Edonės qė ka shpirt artisti i kisha propzue me harrue sa ma shpejt at kali e me vazhddue jetėn e saj.
Tung nga Gjilani.

Guri i madh
11-06-06, 00:59
ndoshta e ka marr vizen unbefristet tani mundet ma leht te leviz ne bashksin evropjane

Arb
11-06-06, 01:08
A e ka pas per nime more?

GjIlAnAsI_cSi
11-06-06, 22:12
Kan fillu Kosovaret te behen sikur ato Amerikane.. Nje vit nje burr.!

Ndarja eshte normale , kur nuk te ec ske pse prit me shum..!

Urojm Edones fat herave tjera..;)

Gjith te mirat.

busavata
30-06-06, 05:42
Tungjatjeta,tė gjithėve.Pėr Edonen kam respekt tė posaēėm dhe ėshtė personaliteti mė i ēmuar pėr mua.Ka vokal tė lartė,veshet shumė me shije dhe ka dinjitet.Tė drejten me fol,Shuki nga Busavata(fshat qė e kam vizituar me njė jeep 4x4 e memzi ia dolėm,xhungėll,e katunarėt e Busavatės ishim komplet psikopata,)nuk e meriton Edonen,Se Edona ėshtė princezė e Shuki ėshtė nj katunar qė mendon se ėshtė bo dikushi,me njė pallto tė rryptė e me ca para nė banjkė.edjhe e tregoi veten se eshte kurrkushi.Shpirti i krijusit nuk mund tė lidhet nė banesė tė Zvicrės,vėrtetė Zvicra ėshtė e bukur por jetėn e bėjnė njerzit.
Edonės qė ka shpirt artisti i kisha propzue me harrue sa ma shpejt at kali e me vazhddue jetėn e saj.
Tung nga Gjilani.
Meq eshte hera e par qe ju shkruaj ky mesazh i dedikohet DIJEDONIT. Ju keni skruar nji koment lidhur me Edonen e SHuken e posaqerisht per BUSAVATEN, ku e merni at tedrejt te ofendoni gjith BUSAVATEN e te thoni se te gjith ishin psikopata meqense ke qen vetum nji her qenke "intelegjet" ......
nji duhet ta kuptosh .se ndarja edhe bashkimi ne jet jan procese natyrale e nuk kemi mundsi ti ndalojm,ne te ardhmen mundohu qe mos te ofendosh ne ket menyr nji fshat te ter .

Buqja_ch
10-03-07, 18:46
mua um ka ardh shume keq...
por as kun ne jet nuk ka me te gjitha te mirat..as ajo...
fat heren tj...

Vjollca
26-10-08, 20:14
E mire me gjitha te mirat eshte e pelqej si kengtare e shume ka keng hite mjaft ,,por mi te gjitha din te vishet bukur ...pa menduar se eshte femer e ti zbuloi pjeset e trupit http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

paqet fat heren tjeter ,,me mire te ndahet me heret se sa kur te behet von

Prishtinasja_
23-10-09, 10:44
Eshte kengetare e mrekullushme ! :smile:
Me pelqen stili i saj shume :wink: Uroje te kete fat tjeter here !

42ib0czFivA

Makresh
23-10-09, 10:44
Aaaa per s'dyt u nda a ?

Prishtinasja_
23-10-09, 10:47
Aaaa per s'dyt u nda a ?

Hahha jo bre ! Uroje qe mos ti ndodh kurre me!
Por deshta te komentoj rreth Edones sepse nuk gjeta asnje teme per Edonen,kurse kjo ishte e vetmja ! :smile:

Makresh
23-10-09, 10:50
Hahha jo bre ! Uroje qe mos ti ndodh kurre me!
Por deshta te komentoj rreth Edones sepse nuk gjeta asnje teme per Edonen,kurse kjo ishte e vetmja ! :smile:


A h A .

: )